Keresés

Részletes keresés

Kígyóevő Riki Creative Commons License 2002.10.15 0 0 178
Kedves palpala!
Kétségtelenül én sem mernék ennyi őrültséget leírni, mint ami a Juhos Katalin programjában megjelent.
Az egészen biztos, hogy lehetetlenség megvalósítani a 9 pontos programját. A metróépítést a fidesz természetesen megfúrta, bár saját kezűleg fúrták volna az alagútat!:-)
Metró ugyan még akkor sem lenne, legfeljebb néhány gödör, de felépítették szemben az Orbán-féle NEMZETI SZÍNHÁZAT. Ahányszor látom, és csaknem minden nap, annyiszor eszembe jutnak a kilátásról a Fideszes aljasságok.
Például érdekelne, hogy ugyan milyen módon és különösen, hogy miből tudná megoldani a az általa a 7-es pontban leírt „Vízi- és szabadidő parkot építünk a lágymányosi öböl területén.„
Évtizedek óta ismerem a lágymányosi öböl területét, tudom, hogy milyen állapotban van.
Szóval erről ennyit!

A másik: kb. 2 évvel ezelőtt a Petőfi-híd budai hídfőjénél elkezdték bontani a parkot, az ott élő lakosok természetesen kíváncsiak voltak, hogy ugyan miért. A magyarázat, amit nem a polgármester asszony adott meg, hanem leíratta a kerületi lapban, az az volt, hogy eladták a park területét még anno 1992-ben, és a tulajdonostól nem lehet visszavásárolni, mert nem adja el.
Ha valaki kíváncsi, az azóta felépült irodaház épületére, megnézheti. Valóban szép, de ...
Arról már nem is beszélve, hogy amikor a környékbeli lakók demonstrációra mentek Juhos Katalin polgármester asszont előzetesen értesítették és kérték azon a megjelenését. Juhos Katalint óriási virágcsokorral várták a környékbeli lakók, ő azonban annyira sem érdemesített minket, hogy minimum egy fullajtárát elküldte volna, ezért az összegyült társaság egy része a Polgármesteri Hivatalba elvitte gyalog a neki készített virágcsokrot. Nem érdemelte meg.
Annak idején a a parkba a gyerekeinket vittük sétálni, legalább volt egy kis frissebb levegő a fák között, ott szánkózni is tudtak, labdázni, szaladgálni. Most betontömbök vannak, játszótér semmi, legfeljebb az Irinyi utcai háztömbök között néhány zsebkendőnyi területen.

Juhos Katalin polgármester asszony viszont nagyon kedvesen tudja manipulálni a kerület idősebb lakosságát. Ezt kétségtelenül állíthatom, mert láttam. Kedvesen beszélget velük például a minden évi Idősek Napján, Halászléfőző versenyen, meg egyéb, általában időseknek rendezett programokon.
A többi ígéretéhez most nincs időm hozzászólni.
Üdv.: Kígyóevő Riki

Előzmény: palpala (177)
palpala Creative Commons License 2002.10.14 0 0 177
– Kompenzáljuk a kormány gázáremelésének hatásait és a rászorulók számára megduplázzuk a fűtési támogatást.
A kormány nem emelte a gáz árát, bármennyire is szerette volna a fidesz :)

– Az eddigieknek megfelelően, minden erőnkkel támogatjuk a kerület érdekeit is figyelembe vevő metró-beruházás megvalósítását.
Jól tudjuk, hogy mit tett a fidesz kormány a metróért, ha négy éve nem ők kerülnek kormányra lassan a Bartók Béla út alatt már közlekedne a metró.

– Folytatjuk a szociális bérlakás-építési programot, amelynek keretében már eddig is több száz lakás épült fel.
Ez hazugság, a kerületben 50 bérlakás épült a lakbér pedig nem szociális hanem költség alapú (450 Ft/nm/hó)

9. Kiszélesítjük a kerületi közélet demokratikus működését
– Nem járulunk hozzá a pénz, a vagyon és a funkciók politikai alapon történő osztogatásához.
– A köztisztviselők és közalkalmazottak kiválasztásában kizárólag szakmai alapon döntünk.
– Jelentős összegekkel támogatjuk a civil szervezetek, nyugdíjas klubok és egyházak kulturális tevékenységét.

Az elmúlt négy év után ilyet azért nem írnák le!!

Elsőre ennyit, ha lenne időm lehetne folytatni!

Előzmény: Tgyta (174)
Tgyta Creative Commons License 2002.10.14 0 0 176
Szia chennai!
Többek között ez is olyan felelőtlen ígéret.
A XI. ker. tömegközlekedése átnyúlik a többi kerület, a fővárosi polgármesteri hivatalhoz. Gondolom erre is sokan kiváncsiak, hogy Juhos Katalin hogyan fogja megoldani annak a kamionnak a kitiltását a XI. ker-ből, melynek uticélja mondjuk a XII. ker-ben van?

"Véglegesen kitiltjuk a kerületből az átmenő kamionforgalmat"

Még ilyet! :O)))))))))

Előzmény: chennai (175)
chennai Creative Commons License 2002.10.14 0 0 175
sziasztok!

a masik jogertelmezesi problema -

a BB ut Tetenyi ut Szt Imre nem keruleti beruh. ezek a Fov. tulajdonat kepezik - o is ujitja fel

tul az altalanos populista szovegken - asszem ezt ma mar egy politikus sem erzi kihagyhatonak egy jo kampanybol (oldaltol fuggetlenul!) - a csucs "Véglegesen kitiltjuk a kerületből az átmenő kamionforgalmat" - ez egyeszeruen kretenseg. Poen lenne ha a Becs felol jovo osszes kamion egyszeruen csak megallna az Osztyopenkonal, mi?!

chennai

ps> en kvazi kvra szeretnem "hogy vígalmi negyed létesüljön a kerületben"

Előzmény: Tgyta (174)
Tgyta Creative Commons License 2002.10.14 0 0 174
Szervusztok!
Én is a XI. ker-hez tartozom, gyerekkoromat itt töltöttem és jelenleg is kerületi lakos vagyok.
A napokban találtam rá erre a topicra. Mivel pár napon belül végrehajtásra kerülnek az önkormányzati választások, a XI. ker-i kerületi polgármester-jelöltek ígéreteivel – melyek megválasztás esetén – számon kérhető lesz tőlük. Eddig még nem találkoztam azzal, hogy felmerült volna valamelyik polgármester-jelölt által, tervezett feladatainak (ígéreteinek) megvitatása, megvalósíthatósága mennyire szavahihető. Ezzel kapcsolatban itt a topicban egyetlen egy vélemény nem volt található.

Elsőként kíváncsi lennék, hogy a jelenlegi polgármester-asszony Dr. Juhos Katalin – polgármester-jelölt – ígéreteiről, terveiről mi a véleményetek?

Ha úgy dönt, hogy ránk adja szavazatát, akkor:

1. Azonnali szociális reformot vezetünk be, amelynek keretében
– 70 év felett mindenkinek alanyi jogon biztosítjuk a közgyógyellátást.
– 50%-kal emeljük a születési támogatás és a gyermekvédelmi támogatás összegét.
– Kompenzáljuk a kormány gázáremelésének hatásait és a rászorulók számára megduplázzuk a fűtési támogatást.

2. Javítunk a kerület közlekedési problémáin
– Az eddigieknek megfelelően, minden erőnkkel támogatjuk a kerület érdekeit is figyelembe vevő metró-beruházás megvalósítását.
– Szorgalmazzuk a földalatti vasúttal nem pótolható, kulturált felszíni közlekedés fejlesztését, a környezetbarát buszok és villamosok üzembe helyezését,
– Véglegesen kitiltjuk a kerületből az átmenő kamionforgalmat.

3. Fokozzuk az önkormányzat szerepvállalását a bűnmegelőzés terén
– Átvállaljuk a modern kapucsengők és hevederzárak telepítési költségeit.
– Folytatjuk a térfigyelő kamerarendszer kiépítését a lakótelepeken.
– Megszigorítjuk, és hatékonyabbá tesszük az illegális építkezések ellenőrzését.

4. Fejlesztjük és gyarapítjuk a közvagyont
– Folytatjuk a szociális bérlakás-építési programot, amelynek keretében már eddig is több száz lakás épült fel.
– Befejezzük a Szt. Imre Kórház, a Bartók Béla út és a Tétényi út felújítását.
– 100 millió Ft-ra emeljük, és minden társasházra kiterjesztjük a külső és belső felújításra is igényelhető pénzalapot.

5. Javítunk a közoktatás helyzetén
– Szorgalmazzuk a minden gyermek által igénybe vehető ingyenes tankönyvellátást.
– Kibővítjük az általunk beindított ingyenes iskolabusz-programot.
– Folytatjuk és befejezzük az iskolaépületek rekonstrukcióját.

6. Fokozzuk a kerületi közalkalmazottak megbecsülését
– A beígért 50%-os közalkalmazotti bérfejlesztésből kimaradók számára kerületi bérpótlékot biztosítunk.
– Bővítjük az általunk üzembe helyezett Közalkalmazotti Házat.
– Biztosítási alapon jelentős összeget fordítunk a közalkalmazottak és családtagjaik egészségmegőrző, és esetleges gyógyászati költségeinek fedezésére.

7. Új beruházásokkal támogatjuk a tömegsportot és az aktív szabadidő-tevékenységet
– Felépítjük a régóta tervezett gazdagréti uszodacsarnokot.
– Mindenki számára könnyen és olcsón igénybe vehető műkorcsolya-pályákat létesítünk.
– Vízi- és szabadidőparkot építünk a lágymányosi öböl területén.

8. Élhetővé tesszük a közterületeket és középületeket
– A rokkant vagy fogyatékos polgárok érdekében folytatjuk az akadálymentes közlekedés kiépítését.
– Felgyorsítjuk a kerékpárút-hálózat bővítését, a játszóterek felújítását és a padok cseréjét.
– Nem engedjük meg, hogy vígalmi negyed létesüljön a kerületben.

9. Kiszélesítjük a kerületi közélet demokratikus működését
– Nem járulunk hozzá a pénz, a vagyon és a funkciók politikai alapon történő osztogatásához.
– A köztisztviselők és közalkalmazottak kiválasztásában kizárólag szakmai alapon döntünk.
– Jelentős összegekkel támogatjuk a civil szervezetek, nyugdíjas klubok és egyházak kulturális tevékenységét.

Dr. Juhos Katalin
A Fidesz, az MDF és a Magyar Kereszténydemokrata Szövetség polgármester-jelöltje a XI. kerületben.

Egyelőre kiváncsi lennék, hogy hogyan lehet azt az ígéretet értelmezni, hogy:
„70 év felett mindenkinek alanyi jogon biztosítjuk a közgyógyellátást.”
Egy ilyen országos szintű szociális intézkedést egy kerületi polgármester hogyan tud megvalósítani, hogyan lehet ezt kiragadni a budapesti, sőt az egész ország szociálpolitikai tervéből?

Üdv.: Tgyta

palpala Creative Commons License 2002.10.07 0 0 173
Szombaton buli a Bikás dombon, többek közt Republic koncert. Részletes program itt itt.
Antee Creative Commons License 2002.10.05 0 0 172
miaz:
piros, kicsi, gömbölyű és vasból van?
nagy zöld fakocka
Antee Creative Commons License 2002.10.02 0 0 171
erre csörög a dió, arra meg a mogyoró
fityfiritty
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.01 0 0 170
Tudja, Molnár úr, mikor az édesanyám pont a képviselőjét (=Önt) kereste volna meg anno, amikor a Pártjuk meg a nyugdíjintézet mahinált az özvegyi nyugdíjjal, akkor a Pártszékházban szépen elzavarták a fenébe, hogy a képviselő úrnak nincs ideje ilyesmire (=a választók kérdésével, panaszával foglalkozni), ne zavarja a fontos munkájukat. Ettől kezdve Ön lehetne akár a Jóisten személyesen is...
Előzmény: MolnárGy (166)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.01 0 0 169
Molnár polgármesterjelölt úr!

Ön mitől érzi magát "szociáldemokratának" :DDDDD ? Miben fog ez megnyilvánulni az Ön tevékenységében, ahhoz képest, ha maradna "kommunista"; konkretice? Ugyan vegye már a fáradtságot, vagy talán osztályon aluli dolog leereszkedni hozzánk lakótelepi prolikhoz?

Előzmény: Koravén Karaván (167)
najsebva Creative Commons License 2002.10.01 0 0 168
Várj Koravén,
bár valóban elenyésző a "tartalmi mondatok" száma MGy hozzászólásaiban, légy megértő: a jelölt fáradt a szatyorosztogatástól. Biztosra veszem, hogy 20. után ez az "aránytalanság is kiegyenesítődik".
Előzmény: Koravén Karaván (167)
Koravén Karaván Creative Commons License 2002.10.01 0 0 167
"Tartalmi mondataid" hiányát nem tudom mennyire fogjuk megszenvedni, mivel még nem találkoztunk vele itt a topikon.
Előzmény: MolnárGy (166)
MolnárGy Creative Commons License 2002.10.01 0 0 166
Mondhatnám, hogy a Nagy Testvér figyel, de rájöttem tök mindegy mit irok, ugyis kitaláljátok, miért szemét bolsevik trükk (ja és felre is magyarázzátok-ugyhogy hajrá fijugg!!). Ezért fájdalom, de tartalmi mondataimat nélkülözni fogjátok.
Különösen fáj Battles beszólása (találkoztunk már?)az orcámról, de hát ez van. Ha legközelebb Albertfalván leszek "szatyrot osztani" majd üzenek nektek és akkor gyertek el személyesen. Nézzük meg egymást és akkor talán élőszóban eltudok egy-két dolgot is nektek mesélni a konkrét elképzeléseimről.

Addig is jó dumcsizást:MGy.

Ps.:Azért olvasni szoktam titeket.

AliceCsodaországban Creative Commons License 2002.09.30 0 0 165
Katika, Gyuszika, merre kóboroltok?
Előzmény: najsebva (164)
najsebva Creative Commons License 2002.09.27 0 0 164
Kati nem tudom, merre jár, Gyuszi délután zacskókat osztogatott a Körtéren. Nekem korábban azt írta, hogy meglepően pontos információim vannak kampányuk tervezett nyomvonaláról - nos, erről a merész és újszerű húzásról még álmodni sem mertem.
Előzmény: AliceCsodaországban (161)
Andrew_s Creative Commons License 2002.09.27 0 0 163
Akkor, ha emberileg egyenranguak, elfogadhatok vagy a pártjuk nagyon a nem teccik. Birkati ilyen szempontbol eléggé antimatematikus polgármester volt eddig. Ez az a tipus, aki se nem oszt sem szoroz.
Előzmény: Törölt nick (160)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.27 0 0 162
10 PONTOS kérdés
Előzmény: AliceCsodaországban (161)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2002.09.27 0 0 161
Bocs, hogy a csapos közbeszól, de hol van innen Kati és Gyuszi??????
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.27 0 0 160
Azert erosen a partfreferencia a motivalo...
Előzmény: Andrew_s (146)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.27 0 0 159
Te alighanem keveredet a közalkalmazottakat a köztisztségviselőkkel. Közalkalmazottnak ruhapénz meg bkv bérlet? Na ne fárassz! Ekkora baromságot is csak egy maszek mondhat. Reggel 9-től vagy bent este 7-ig? Jó neked, elég rövid a napod. De sebaj, rugjanak ki csak néhány oktatót meg pedagógust, ha akar a D-209-es kormány egy kis sztrájkot. Majd meglátjuk, mennyi örülnek a népek, ha otthon kell maradni mert nincs hová rakni a gyereket napközben, vagy mit szól a felvételiző diák, ha "véletlenül" nem kerül sor felvételire...
Előzmény: vizsla24 (151)
hurkazsírosnápolyi Creative Commons License 2002.09.22 0 0 158
No nem teljesen, némi ipari, építőipari képzettségem vagyon a dologhoz.
Megjegyzem, nem ebből élek.
Előzmény: vizsla24 (157)
vizsla24 Creative Commons License 2002.09.22 0 0 157
Amolyan Mekk Elek-féle? :)
Előzmény: hurkazsírosnápolyi (156)
hurkazsírosnápolyi Creative Commons License 2002.09.22 0 0 156
Hmmm. Most adjam ki magam?
Na jó.... egye Fenyő.....karbantartó vagyok, amolyan gondnokféle.
Ezermester vagy mifene.
Előzmény: vizsla24 (155)
vizsla24 Creative Commons License 2002.09.22 0 0 155
Mit dolgozol?
Én egy reklámügynökségnél vagyok.
Előzmény: hurkazsírosnápolyi (154)
hurkazsírosnápolyi Creative Commons License 2002.09.22 0 0 154
A munkaidőről csak annyit mondanék neked, hogy ebben a hónapban ez az első szabad hétvégém.
Előzmény: vizsla24 (153)
vizsla24 Creative Commons License 2002.09.22 0 0 153
Sok szempontból irígylem őket. A stresszt, a munkaidőt össze sem lehet hasonlítani.
Meg fogom fontolni, valamikor biztos.
Előzmény: hurkazsírosnápolyi (152)
hurkazsírosnápolyi Creative Commons License 2002.09.22 0 0 152
Ha ennyire irigyled a közalkalmazottakat akkor menj el dolgozni arra területre.
Leszen majd 13. havi fizú, ha jóhelyre gályázod be magad még 14. havi is.
BKV bérlet, ruhapénz, könyvpénz, 3 havi szabadság.
Előzmény: vizsla24 (151)
vizsla24 Creative Commons License 2002.09.22 0 0 151
Egész egyszerűen nem értem a közalkalmazottak állandó panaszáradatát. 13. havi, ruhapénz, BKV-bérlet ...
A magánszférában dolgozom, idén egyáltalán nem kapunk béremelést a gazdaság általános recessziója miatt - ez minket különösen érint. Jövőre a 80-ból talán 15-nek is útilaput kötnek a talpára. Ellenben reggel 9-től este 7-ig szinte mindig bent vagyok, múlt héten kétszer voltam bent este 11-ig.

A sok panaszkodó, biztos állásban feszítő közalkalmazottnak egyszer ki kellene próbálnia a magánszférát is, hogy meg tudják becsülni azt, amit kapnak.

Előzmény: palpala (143)
Battles In The North Creative Commons License 2002.09.22 0 0 150
most valahogy jobban néz ki a Gyula a plakátokon. megkockáztatom még az életben sem néz ki olyan jól mint a mostani plakátjain:-)
szóval jobban teszi ha nem személyesen kampányol
Előzmény: Andrew_s (146)
Battles In The North Creative Commons License 2002.09.22 0 0 149
"A kapitalizmus új szabálya az az hogy nem a nagy hal eszi meg a kis halat, hanem a gyors a lassút. Szóval ha van szándék akkor tessék megcsinálni. Ez nem lopás, minden eljárási szabályt precizen betartottunk"

azért a domainrögzítés szabályai nem teljesen ezek. ha olyan domaint akarsz berögzíteni, amely egy cég vagy újság neve akkor azt nem olyan egyszerű. Amerikában nem egy domainkalóztól elvették a bíróságok a szerzeményüket, gyorsak voltak de jogtalanok

Előzmény: MolnárGy (111)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!