Keresés

Részletes keresés

The Rambler Creative Commons License 2006.07.06 0 0 179
sziasztok!

szedd magad málnás helyet keresek vidéken!
Nagymarost, Zebegényt mondták nekem málna-fellegvárnak de a városok honlapjain nem találok semmit :(
bkgb Creative Commons License 2006.04.23 0 0 178
Sziasztok. Keresnék 2x érő málna tövet nagy mennyiségben, pl: lloyd george, illetve fekete és piros ribizli töveket. tel: 06/70/576-0682
Rhodka Creative Commons License 2005.11.14 0 0 177

Köszönöm szépen.Tehát vághatom most.Biztos ez a húsz centi magasság?Nekem valahogy nagyon alacsonynak tűnik.A könyvemben csak a nyári málnáról van szó,azt írja,hogy a 180-200cm-t meghaladó vesszőket 150-170 cm-re,a 160 cm alattiakat pedig 130-140 cm-re vágjuk vissza.Sajnos az ősziről semmit nem ír.

 

Köszönöm a válaszod.

Kriszti.

Előzmény: snejderfáni (176)
snejderfáni Creative Commons License 2005.11.14 0 0 176
Anyu ősszel vágja mindig vissza, tő felett 20cm-esre. Sosem fagy ki és minden tavasszal újra kihajt.
Előzmény: Rhodka (175)
Rhodka Creative Commons License 2005.11.14 0 0 175

Sziasztok!

 

Egy kérdésem lenne hozzátok:mikor és hogyan metsszem meg az őszi málnámat?Lehet-e most metszeni,és mennyit vágjak vissza belőle?

 

Köszike.

Kriszti.

endru Creative Commons License 2005.09.25 0 0 174
Ismeri-e valaki a "sarjontermő" (folytontermő) Autumn Bliss fajtát. Van-e tapasztalatod róla, no és hol lehet beszerezni?
belagyi Creative Commons License 2005.06.07 0 0 173

a nagyszemű _hibrid_ gyümölcsök csak fényképen előnyösebbek..

izük tiszta gáz!!!

Előzmény: Évi5 (172)
Évi5 Creative Commons License 2005.06.07 0 0 172

Próbáltad helyi kertészetben? Végső esetben lehet a csomagküldő kertészeteket is megnézni. (Starkl, sieberz) Az idei termésről már lemaradtál, leghamarabb ősszel érdemes ültetni.

Ragaszkodsz a hosszú szeműhöz? Az én tapasztalatom az, hogy a kisebb szeműek finomabbak, ízletesebbek.

Előzmény: Törölt nick (171)
kígyószisz Creative Commons License 2005.04.14 0 0 170
Még nem vettem észre, hogy összefüggésben lenne a komposzt-adás és a málna növekedésének iránya :-)))) Összevissza nő. Egyébként komposztról van szó és körben-körben dolgozom be - sekélyen - a talajba. Amióta kordonom van, minden irányból hozzáférek a tövekhez (jó, mögötte be kell húznom a hasamat).
Előzmény: tücsökmadár (169)
tücsökmadár Creative Commons License 2005.04.14 0 0 169

Abszolut kezdő vagyok...

 

Ha a növények mellé kapálod be a trágyát, akkor nem fog lassan arra felé kúszni az új sarjakkal a málnásod, s szépen elhagyni a kordont?

 

Előzmény: kígyószisz (168)
kígyószisz Creative Commons License 2005.04.13 0 0 168
A málnának sekélyen vannak a gyökerei, így finoman felkapáltam mellette a földet, oda tettem az "anyagot" (keveréket) és beszórtam földdel, majd belocsoltam. Nagyon szépen hajtanak, már az új sarjak is jönnek.
Előzmény: tücsökmadár (167)
tücsökmadár Creative Commons License 2005.04.13 0 0 167

És ezt hogyan dolgoztad be a málnatövek és új hajtások közé?

Vagy csak a talaj felszínére kiszórtad?

Előzmény: kígyószisz (166)
kígyószisz Creative Commons License 2005.04.13 0 0 166
Én saját érlelésű komposztot adtam neki + kálisót, mert azt nagyon szereti. A többit, amit alant írtam, még mindig nem próbáltam meg. Nem volt időm az anyagok után futkosni, de ami késik....
Előzmény: tücsökmadár (165)
tücsökmadár Creative Commons License 2005.04.13 0 0 165
Lejjeb is olvastam, hogy a málna a tápanyagokban dús talajt kedveli (lásd származása!).

Milyen gyakran kell trágyázni? A gyakorlatban hogyan lehet megvalósítani a trágyázását a tavaly előtt ősszel telepített kordonos nevelésűnek!
Én a talaját fűnyesedékkel takartam egész nyáron, de feltételezem, hogy az ebből eredő tápanyagok azért nem elegendőek neki!
kígyószisz Creative Commons License 2005.04.06 0 0 164

A letermett vesszők eltávolításától függetlenül burjánzott, dzsungelesedett el (én is kiszedtem azokat). Lehet, hogy túlságosan szeretnek nálam lakni.

Én az ősszel szaporítottam a hajtásokat, ama bizonyos szétültetéskor.

Előzmény: Zitka (163)
Zitka Creative Commons License 2005.04.06 0 0 163
A miénk szerintem egyelőre nem fog elbozótosodni. :-) Azt az egy tanácsot megfogadtam, hogy a kétéves vesszőket ki kell szedni. De könnyen ki is törnek tőből, mert már szárazak. Így aztán nálunk egyelőre inkább ritkul az állomány. Azt nem tudod véletlenül, hogy szaporítani mikor és hogyan kell. Valami rémlik, hogy le lehet vágni vesszőket (gondolom az egyéveseket???), és csak simán bedugni a földbe.
Előzmény: kígyószisz (162)
kígyószisz Creative Commons License 2005.04.05 0 0 162

Amikor ideköltöztem, a kertes házba, 2002. őszén rögvest elültettem a málnákat, mintegy 3-4 tövet, egy csoportba. Tavaly már bozótvágó késsel lehetett volna csak bejutni közéjük. Azt mondták az okosok, azért is termett kevesebbet, mert elfogták egymás elől a fényt, bár ez a "kevesebb" is bőven elég volt.

Az ősszel ezért szétszedtem őket és faoszlopok közé 3 sor drótot vezettem, mintegy 6-8 méter hosszúságban, a málnákat pedig ezekre vezettem fel (kordonos módszer). Most kíváncsian várom az eredményt, több málna lesz-e, de már most mintha  úgy látszana, korábban rügyezett, illetve már levelet is hoz.

Mindenesetre sokkal rendezettebb, kulturáltabb látvány, egy kerítés hosszúságában van, amúgy a kertből nem nagyon látszik, és még ha jobban is terem, akkor mi is kéne még :-)))

Előzmény: Zitka (161)
Zitka Creative Commons License 2005.04.05 0 0 161

Köszi, saját kútfőből én is kb. háromnegyedére vágtam vissza. :-) Hogy milyenre nevelem? Nos, ahogy nőtt... :-))))) Tavaly volt az első nyarunk ebben a házban, még az elődeink ültették a kert végében két sor málnát. Talán lehet kordonnak is nevezni, de elég összevissza van már. Teljesen amatőr vagyok, az összes többi növényt is "érzésre" művelem.

Vasat kell neki adni? Na ez jó!  Én is vasat szedek. :-))))))))

Előzmény: kígyószisz (159)
kígyószisz Creative Commons License 2005.04.05 0 0 160

Hahó, van itt valaki ??? :-)))

Azért megírom, mit mondott még a szakavatott kertész (jó fej, egy ismerősöm, bár korábban kérdeztem volna meg). A málnának bórt és vasat kell adni, olyan 1 literes kiszerelésekben lehet kapni (azt hiszem, magnéziumot is mondott, de abban nem vagyok biztos), ezt hozzákeverni az öntözővízhez és azzal meglocsolni, ez segíti elő a termésképződést.

Beszerzés folyamatban....

kígyószisz Creative Commons License 2005.04.05 0 0 159

Aszonta a kertész, hogy kétharmadára meg kell metszeni a málnavesszőket, ha jó nagy termést akarok. Zokogva, fájó szívvel a 7végén megtettem. Nem látszanak szomorúnak, sőt.

Ti milyen módon nevelitek a málnát? Én ősszel szétültettem őket olyan "kordonosra", szerintetek jó lesz ez a módszer?  Tavaly eléggé elfogták egymás elől a fényt.

Előzmény: Zitka (158)
Zitka Creative Commons License 2005.03.29 0 0 158
Sziasztok! Mondjátok, a málnavesszőket kell metszeni ilyenkor tavasszal? Az idősebb, elszáradt vesszőket már részben ősszel, részben most kitördöstem, de kíváncsi lennék, hogy a túl nagyra nyúlt egy-két éves vesszőket kell-e, szabad-e megkurtítani? Tavaly - mindenféle beavatkozás nélkül (első kertes nyarunk volt) iszonyú nagy termés volt rajta, kb. két hétig. De nem tudom, nem ártott-e neki...
hasand Creative Commons License 2005.03.06 0 0 157

Az a baj, hogy nem jegyeztem meg a fajták nevét, amelyikeket ültettem, de mind bevált.

Van marosi, folytontermő.

Van még tüskétlen szedrem. A 3,5m támfalról + 0,8m kerítés, leér a földig a hajtása.

Előzmény: kozak26 (156)
kozak26 Creative Commons License 2005.03.06 0 0 156
Sziasztok!!!

Jon az ultetesi szezon, es szeretnek par malnatovet rendelni.
Az Autumn Bliss - folytontermo malnarol ha valakinek van kedvezo vagy kedvezotlen tapasztalata, es megosztana velem, azt nagyon szivesen vennem.
Pistike Creative Commons License 2004.08.09 0 0 155

Ősszel újabb kis málna telepítésbe kezdek :)

2 év múlva végre nagyon sok málnám lesz :)

Nonamekata Creative Commons License 2004.06.25 0 0 154
A különbség csak a gyümölcsök méretében van, a mennyiségben nem. Sajnos elég sok a fák árnyéka.
Előzmény: CORTEN (153)
CORTEN Creative Commons License 2004.06.25 0 0 153
Akkor tavaly óta mennyiben változott a fénymennyiség? Az idén ráadásul a csapadék (mennyiség, eloszlás) is kedvezőbben alakult mint pl.tavaly.)
Nonamekata Creative Commons License 2004.06.24 0 0 152
Corten!

Két éve van egy helyen az eper és már tavaly sem termett sokat.
A sárga málna finom, olyan, mint a piros csak kisebb.(mint a nagy piros)

Endru!
A szedermálna termése nagyon vonzó külsőre, nagyobb, mint a málna vagy a szeder, de ízre meg sem közelíti egyiket sem, enyhén savanykás, ha reklámot akarnék csinálni neki akkor azt mondanám, hogy üdítő ízű. A lekvár belőle viszont nagyon finom. Egy nagy hátránya van, hogy borzasztóan szúrós.

Előzmény: CORTEN (148)
cac424 Creative Commons License 2004.06.21 0 0 151
Mi augusztusban szoktuk átültetni az epret,köv.évben terem.Tavasszal megszórjuk 5 dkg/négyzetméter N-P-K műtrágyával a sorok közét és bekapáljuk.
Előzmény: belagyi (149)
CORTEN Creative Commons License 2004.06.21 0 0 150
Az eper elég válogatós talajban és fajtánként eléggé eltérő igényei lehetnek.
(egy ismerősöm telepített nagyobb mennyiséget és a cég ahol vette térkép alapján javasolt fajtát. Mit ad isten amit hasraötéses alapon, minden ellenvélemény dacára választott az nem is ment semmire azonban a szakember által választott fajta rogyásig terem neki.)
Na, persze ez nem a Sibertz vagy a Starkl...
belagyi Creative Commons License 2004.06.21 0 0 149
mi minden tavasszal átültetjük az előző évi hajtásokat (amik a kacsok végén nőttek) és ezek az átültetett tövek ugyanabban az évben teremnek.
Előzmény: CORTEN (148)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!