Keresés

Részletes keresés

Léna007 Creative Commons License 2013.03.22 0 0 17

Hahó, ha van valaki, aki erre vetődik, akkor lehetne egy kicsit beszélgetni Fuertéről, mi idén novemberben leszünk ott 12 napot, megvan már repjegy, szállás és útikönyv is kiolvasva :-) Vajon bonyodalmas lesz a sziget legészakibb csöcskéből (Corralejo) bejárni mindent, mert a déli csücsök 130 km. Nagyon szerpentinesek az utak, lehet jól haladni, vagy a hegyek nagyon lelassítják a közlekedést?

age.sch Creative Commons License 2012.04.06 0 0 16

   

 

age.sch Creative Commons License 2012.03.25 0 0 15

<fehér

és

fekete>

Mindkét homok a Kanári szigetekről.....

 

<Fuerteventura

és 

Tenerife>

 

Még sárga színű homok is lehetne itt Gran Canária, vagy Fuerteventura dűnéiről.

 

Micsoda pazar változatosság!!

Sparks Creative Commons License 2012.01.08 0 0 14

Sziasztok!

 

BUÉK mindenkinek! Nos megjöttünk a nagy kalandról, de eddig nem volt energia az írásra és most is csak módjával. Sajnos kis hazánk olyan jó hatással volt ránk, hogy ahogy hazaértünk mindketten úgy lebetegedtünk, hogy most éppen 1 héttel az érkezés után is még elég rossz a közérzetünk. Ez a hét mintha meg sem történt volna, egész nap az ágyat nyomtuk :( 

No de! A nyaralás csodálatos volt, Fuerte pedig elképesztően klassz standokkal rendelkezik. Majd ha összekapom magam írok kicsit bővebben és képeket is rakok fel, mert Lanzaroten, Fuerteventurán és persze Madridban is készült ezrével. 

Nekem a 3 teljes nap (26-án érkeztünk és 30-án mentünk tovább Madridba, de ott csak 3 egész napunk volt), amit Fuertén töltöttünk kicsit kevésnek bizonyult, bár a látnivalókat szinte ennyi idő alatt is kipipáltuk, de a "nyaralásra" már nem jutott nagyon idő, pedig ez egy igazi vérbeli nyaralós sziget. Mindenkinek szép estét, hamarosan jövök.

Louloudaki Creative Commons License 2012.01.04 0 0 13

lesír róluk hogy britek, kaja, medence, pia, ezek mindenhol mindig így nyaralnak, volt már szerencsém hozzájuk rodoszon is. amúgy benne van a videóban, hogy colwynból jöttek, az wales.

 

fuerteventua valahogy nekem nem jött be, 5 napot szántam rá, corralejóban voltam, harmadik napon továbbálltam lanzarotéra, mert nem bírtam. biztos a borongós szeles idő is hozzájárult az unszimpátia kialakulásához, kb minden reggel borúsan csepergősen indult, pedig július volt, aztán a nagy felhők kitartottak egész nap, néha kisütött a nap, de főleg felhő meg néha csapadék. szél megállás nélkül mindenhol fújt. a parton csak a bunkerekben lehetett megmaradni, de azokból sosem volt annyi, hogy jusson mindenkinek, csak a korán érkező szemfülesek jártak jól. az óceán mindenhol viharosan hullámzott, legtöbbször narancssárga zászló volt fent, fürdeni nem tudtad, szörfözni nem tudok de nem is akartam. látnivaló a nullához konvergál, corralejóban van waterpark, de sok csúszda zárva volt, meg borús esős időben ehhez se sok kedvem volt. pár bolt, szuveníres. busszal elmentem erre-arra, de mindenütt kopár síkság, párházas pici falvak, meg nagy kopasz vulkáni salakból álló hegyek.

Előzmény: kékszemű (11)
katihurghada Creative Commons License 2012.01.04 0 0 12

Szörfös paradicsom (is) az egész sziget, olyan mint amikor ajtó ablak nyitva marad akkora a cug állandóan.

Előzmény: age.sch (10)
kékszemű Creative Commons License 2012.01.03 0 0 11

Úristen :-(( Miss Röfiék Fuerteventura szigetén nyaralnak.

 

Csak erős idegzetűeknek!!!

 

(Amikor a Cartoon Hero negyedszer kezdődött el, akkor majdnem feladtam, de erős voltam és végignéztem  :-))

 

 

Azért az vicc, hogy a tengerpartra nem jutottak el. Milyen nemzetiségűek lehetnek? Angolok, dánok, lengyelek???

age.sch Creative Commons License 2012.01.03 0 0 10

Az előző szörfölés ezen a partszakaszon történt.

Előzmény: age.sch (9)
age.sch Creative Commons License 2012.01.03 0 0 9

Fuerteventura 2011 - El Cotillo - Kitesurf Freestyle

 

Az egyik legszebb partja FV-nak, persze van több is, de ez a kedvencünk volt.

Sokan  szörföztek a szigeten, és voltak profik is közöttük, nagyon jó volt őket nézni!

 

 

age.sch Creative Commons License 2012.01.03 0 0 8

kékszemű Creative Commons License 2012.01.03 0 0 7

Itt vannak last minute ajánlatok a szigetre 438 euro/fő ártól (Bécsi indulással).

Léna007 Creative Commons License 2012.01.03 0 0 6

Ezt én is így látom, hogy mindegyik Kanári-sziget teljsen egyedi és másért lehet szeretni. Én most nagyon beleszerettem Lanzarotéba és van egy olyan érzésem, hogy nem utoljára jártam ott. Jövőre akkor Fuerte és majd utána Gran Canaria valamikor. Tenerifét most pihentetem.

A naturizmust már máskor is említetted, ez nekünk is nagy plusz pont. :-) Na meg a nyugalom és kevés ember is.

Előzmény: katihurghada (5)
katihurghada Creative Commons License 2012.01.03 0 0 5

Nekünk mint a tökéletes nyugalom szigete jött le, néhány strandon szinte fehér homokkal, maspalomasinál  kisebb dűnével (Corallejonál).

Mi nem igazán tudunk sorrendet kialakítani az általunk ismert négy nagyobb sziget között, mindegyik más miatt jön be nekünk, de a nyugalom, a tisztaság (tudom néhányan ezt hiányolták pl Tenerifén), az emberek kedvessége, nekünk ideális időjárás, a naturizmus az ami miatt szeretjük a Kanári-szigeteket - egyedül a hideg óceán ami negatívum, mert nagyon szeretünk úszni és január, február hónapban nem igazán hévízi-tó hőmérsékletű.

Léna007 Creative Commons License 2012.01.03 0 0 4

Azt hiszem te és Sparks meggyőztetek, hogy nem rossz eza sziget. :-)

Előzmény: age.sch (3)
age.sch Creative Commons License 2012.01.02 0 0 3

 

Hát köszi a FUE topik nyitást. Pár képpel jövök majd.

Előzmény: Léna007 (-)
Léna007 Creative Commons License 2012.01.01 0 0 topiknyitó

A kereső nem adott ki ilyen topikot, ezért nyitom, mert esteleg 2012-ben oda készülünk és mert, akik voltak, azok a Tenerife és Lanzarote topikokba írnak. Osszátok meg velünk itt a tapasztalataitokat.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!