Keresés

Részletes keresés

ksanci Creative Commons License 2023.01.09 0 0 11027

Azért azt tegyük hozzá, hogy a pellet, mint olyan, először alomnak és eleségnek készült, csak később lett fűtőanyag. Magyarországon meg még mindig fogalma sincs róla tömegeknek, hogy ez fűtőanyag is lehet és nem csak alom. Ez látszik a hozzászólásokon, csak alomként ismerik.

Nem kell ezzel foglalkozni :)

espace.hu Creative Commons License 2023.01.09 0 0 11026

"biztos lakkozták" ... ez jó ! Szerintem egyesével kézműves műhelyben , azért ennyi az ára :-)

 

DE amúgy fordítva is érdekes lehet ! Mármint alom pelletet kipróbálni égőfejbe , pl. kimondott alom pellet a szalmapellet :

https://www.streuflo.hu/szalma-pellet/

3.950 Ft/20Kg = 197,5Ft/Kg

Itt speciel a fűtőértéket (értlem szerűen) meg sem adják , pedig simán elfűthető akár ... anno szalma brikettet már próbáltam vegyes kaziba régebben nem is volt rosz !

Előzmény: Telemér (11025)
Telemér Creative Commons License 2023.01.09 0 0 11025
Előzmény: espace.hu (11023)
Telemér Creative Commons License 2023.01.09 0 0 11024

Engem nagyon zavar hogy a legtöbb webáruházban a fűtésre szánt pelletek alatt csak olyan vélemények vannak 100%-ban hogy milyen jó a nyúl, tengerimalac stb.alá.Volt egy komment a prémium pelletre hogy olyan fényes hogy biztos lakkozták ezért nem egészséges a nyúlnak és erre az összes nyulas lepontozta egy csillagra.

Az nem zavarja őket hogy rajta van a csomagoláson a fűtőérték meg a hamutartalom...

Előzmény: espace.hu (11023)
espace.hu Creative Commons License 2023.01.09 0 0 11023

Igen :-))

 

Amúgy én ezzel fűtök , ez a Petőházi gyár (Pelletprodukt Kft.) saját gyártmányú pelletje . Amúgy jelenlegi ára 3.500ft/15kg-os zsák , DE látod kisállat kedvelőket hogy le lehet húzni , eladják dupla áron .....

Előzmény: Telemér (11022)
Telemér Creative Commons License 2023.01.09 0 0 11022
KissJozias Creative Commons License 2023.01.08 0 0 11021

Szia ! Van e-mail címem ami elérhető. 

Előzmény: Zsoccca69 (11020)
Zsoccca69 Creative Commons License 2023.01.08 0 0 11020

Ez egy edilkamín point kandalló. Az eko módot nem tudom, hogy lehet ki, vagy be kapcsolni. De a Stanby üzemmód viszont működik.
Hogy tudom felvenni veled a kapcsolatot?
Ritkán van időm ide felnézni.

Előzmény: KissJozias (10967)
espace.hu Creative Commons License 2023.01.07 0 1 11019

Ez kicsit régebbi téma (solár és miegyebek) , anno javasoltad ezt a topikot :

https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9203870

 

Hát inkább NEEEE ! tegnap-ma volt időm végigolvasgatni vagy 80 oldalnyi szószerint "katyvaszt" .

Szóval kedves Pubing19 és további érdeklődő társai , NE !!

 

Tiszetelet egy-két tán hozzáértőbbnek (volt egy aztán Törölt Nick lett belőle) akik próbálták felvillanyozni a társaságot , és látni hogy aztán feladták  .

 

Borzalmas félinformációs engedélyköteles-NEMengedélyköteles viták(főként szigetüzemre!) , csak 1 márka kiemelt emlegetése , szóval (persze ez az én véleményem) inkább NE !

Fogalmuk sincs mi a külömbség az alábbiak közt :

- Hálózatos Inverter

- ON/OFF Grid Hybrid MPPT(Inverter+töltő)

- OFF Grid Hybrid MPPT(Inverter+töltő)

- csak OFF Grid MPPT

- Grid Tie Inverter Limiterrel

stb...

(néhánynál csodálom hogy élte túl a pl. 400VDC 8A napelemek telepítését !)

 

Szerintem ebben a fórumban sokkal hasznosabb hozzászólások hangzottak el a témában még ha csak a 100-ad részét is foglalkoztunk vele !

(köszönet többek közt a Te hozzászólásaidnak is)

 

Ha másokat nem zavarunk ezzel , e témában se fogja vissza magát senki sem .

 

Jómagam is tervbe vettem a meglévő 3 fázisból 1-16A -es átalakítását szigetüzeműre (OFF Grid Hybrid MPPT-vel) az tuti hogy minimum 24Vakku oldallal de csábít a 48V-is . Most a teljesítmény/fogyasztás méregetés zajlik ezen a "fronton" , aztán elindul a tervezés napelem kapacitás , akkupack oldalra ....

Akit érdekel a táma ajánlom Mikrosilver oldalát : https://www.youtube.com/@Mikrosilver

Haláli a srác , tényleg a teljes semmiből pár év alatt hova eljutott !!! Szóval a legnagyobb tisztelet a hozzáállásáért és szorgalmáért !

Meg nem mondom hogy Ő most kárpitos vagy villanyszerelő vagy ki tudja kicsoda ... de nem is ez a lényeg ... nézzétek meg , baromi érthetően elmagyaráz mindent még laikusoknak is (több alkalommal kitér a balkon solárokra is )

 

Előzmény: ksanyi52 (10890)
rézműves1 Creative Commons License 2023.01.06 0 0 11018

Sosem volt fals fény, de a szomszédnak sem, pedig az övé N-típusú...

Előzmény: espace.hu (11016)
espace.hu Creative Commons License 2023.01.05 0 0 11017

Ja amúgy jelentem : 2 hete megy már a lengyel "Alaska" pellettel minden gond nélkül a P7N égőfej !

Szép homogén apróra tört szálak (1-2,5cm) , egyáltalán nincs benne hosszabb szál .

Alapbeállítással tökéletesen elég , minimális hamuval , salakosados egyáltalán nincs .

espace.hu Creative Commons License 2023.01.05 0 0 11016

Kösz a választ . Akkor az 1450C-s szilós tömítést megcsinálom mindkettőnél , +csere esetén valami kőzetgyapot szigetelést is "preparálok" köréje .

 

A rövidebb gyújtó Nálad nem adott false-fényt a diódának ? Nem zavarta a begyújtást ?

Előzmény: rézműves1 (11015)
rézműves1 Creative Commons License 2023.01.05 0 0 11015

..." Írtad , hogy visszamelegedett , ez pontosan miben nyilvánult meg ? az égőfej műanyag burkolatán is érezni lehetett(esetleg beformálta) ?"...

 

Bizony vissza tud melegedni...a szomszédomnak is megcsináltam a japán gyújtóval, úgy mint az enyémet és szólt, hogy kezd elolvadni az N-típusúnak az a szürke burkolata...nálam ez nem jelentkezett a régi piroson, mert én még az első szériás szétszedhető csőbe csavartam bele, nem kellett köpenycsövet vennem. Gyorsan le is szigeteltem a szomszédnak a burkolatot belülről (azon a kis területen) és így semmi gond...nekünk nem áll le.

Előzmény: espace.hu (11004)
espace.hu Creative Commons License 2023.01.05 0 0 11014

No , utánanéztem , így változott 2021.JUL.01-től :

 

"...

Az EU-n belüli online értékesítés (távértékesítés) szabálya, hogy a határon átnyúló, magánszemély vevő részére értékesített termékek esetében az áfát alapesetben a vásárlás(eladó) helye szerinti tagállamban kell megfizetni, az ott érvényes áfa mértékkel.

A jelenlegi szabályozás csak egy adott tagállamba történő, meghatározott értékhatárt (a tagállam választása szerint jellemzően évente 35 ezer eurót, azaz kb. 12 millió Ft-ot vagy 100 ezer eurót, azaz kb. 37 millió Ft-ot) meghaladó értékesítések esetén rendelkezik úgy, hogy az áfát a vevő helye szerinti tagállamban kell megfizetni. A jogszabályváltozás értelmében 2021. július 1-jétől, ha a webáruház EU-n belüli távértékesítéseinek összesített értéke a folyó naptári év és azt megelőző naptári év során meghaladja a 10.000 eurós (kb. 3,7 millió Ft-os) értéket, akkor a vevő országának adókulcsával kell majd áfát fizetni...."

 

Tehát azon múlik , hogy az adott eladó tárgyévben mennyit is forgalmazott a vevő országa fele ..... érdekes szabályozás . Így év közben (pláne az év 2. felében esélyesebb a 27%-os EU csúcsÁFA sajna)

Előzmény: espace.hu (11013)
espace.hu Creative Commons License 2023.01.05 0 0 11013

Az OK , az EU-n kívüli vásárlásnál mindíg is a Vevő helyi adókulcsa számított , mivel vámtételnek minősült (tán volt valami 22EUR-os minimum limit ?)

De EU-n belül elvileg szabad árumozgás van , így régebben az ÁFA-t az eladó országbelit kellett alkalmazni minden esetben .

Ezt variálták meg a Covid miatti e-kereskedelem megugrása miatt .

 

Bár én még tavaly is rendeltem Pollin electronic-tól a Germánoktól és sima 19% Mwst.-vel jött DHL-en , az Ő saját számlájukkal (bankkártyával fizettem mint magánszemély NEM adóalany) . Vagyis 19% ÁFA-t fizettem NEM 27%-ot !

Előzmény: ksanci (11012)
ksanci Creative Commons License 2023.01.05 0 0 11012

Tavaly júliusban főleg az EU-n kívüli tömeges vásárlások (jellemzően Kína) miatt szigorodtak a szabályok. Eredeti terv szerint mindenkinek magának kellett volna a vámot intézni, aztán gondolom, rájöttek, hogy ez nem fog menni. Azóta bármit veszel pl. a Banggoodról, abban az árban már benne van a 27%-os magyar áfa. 

Előzmény: espace.hu (11010)
ksanci Creative Commons License 2023.01.05 0 0 11011

Igen, a VAT a vásárló országának adóját jelenti, vagyis 27%-ot.

Annyira nem fog kaszálni, a szállítás baromi drága. Saját kamionnal lehet tisztességesen nyereséges, de egy kamion fenntartása sem otthoni hobbi.

Itthon pedig sosem lesz olyan olcsó, mint Szlovákiában, Ukrajnában vagy akár Romániában, mert az itthoni gyártók is ezekből az országokból importálják az alapanyagot. Itthon egyszerűen nincs elég.

 

Előzmény: espace.hu (11008)
espace.hu Creative Commons License 2023.01.05 0 0 11010

Nem vagyok már teljesen képben , 2021 jul -óta valamit változtattak azt tudom .

Előtte (amíg én is osztrák ATU-s adóalany voltam) , ha magyarba adtam el bármit , én a 20% Mwst.-t számoltam fel és a magyar vásárló azt utalta át (ha magánszemély volt és nem EU adószámos adóalany) .

Előzmény: feketefelhoo (11009)
feketefelhoo Creative Commons License 2023.01.05 0 0 11009

De neked az itthoni áfát kel kifizetned... szerintem

Előzmény: espace.hu (11008)
espace.hu Creative Commons License 2023.01.05 0 0 11008

Igen , közben én is rájöttem hogy az .sk-s oldalon frisebbek az árak , bár a második linknél ott is ezeket az alacsony árakat adják meg aktuálisnak .

 

Az áfa asszem náluk "csak" 20% .

Igazából az "ütötte" meg a szememet , hogy van ennyiért is ??

Akkor aki itthon szlovák/lengyel pelletet árul (gondolom kamiontételben lerendeli) piszkosul kereshet rajt !

Előzmény: ksanci (11007)
ksanci Creative Commons License 2023.01.05 0 0 11007

Igen, de egyrészt erre még rájön a ÁFA, másrészt ha jól értem, akkor ez kizáróag 6 tonnás kamionos szállítással, km-enként 1,2 € áron.

A rendes oldalon már más ár szerepel tonnánként:

https://www.peletyladce.sk/produkty

 

Előzmény: espace.hu (11006)
espace.hu Creative Commons License 2023.01.05 0 0 11006

Ez tényleg igaz lehet ???

 

Szlovák AKTUÁLIS pellet árak (Pozsony-Bratislava) , már több szlovák cégnél is 70-86ft/kg -os árak jöttek ki :

160-182Euro/Tonna

 

http://en.peletyladce.sk/slovakia-pellet-sales/

 

https://pelety-predaj.sk/en/pellets.html

 

feketefelhoo Creative Commons License 2023.01.05 0 0 11005

Nem baj, kösz az eddigieket. Amúgy most pár nap üzem után jobban működik. Nem teljesen tiszta az üveg, de jelentősen kevésbé kormol. Persze lehet, hogy tényleg minden zsákban más minőségű a pellet...

Előzmény: ksanci (11003)
espace.hu Creative Commons License 2023.01.03 0 0 11004

Szia

 

Ez engem is érdekelne jutottál-e valami megoldásra .

Nálam (mivel vadi-újak 2db kazánhoz lett beüzemelve P7N égőfejek) még az eredeti gyújtóellenállással mennek , de már beszereztem én is a kerámia FKK gyújtókat(+betétcsöveket) , és néztem tényleg középett lyukas a kerámia gyújtó , valamint a bekötökábel felöl sem tömített valóban . Írtad , hogy visszamelegedett , ez pontosan miben nyilvánult meg ? az égőfej műanyag burkolatán is érezni lehetett(esetleg beformálta) ?

De amúgy jó ötlet , 1450C-fokos szilóval kinyomom előre én is a biztonság kedvéért....

 

A "gyors begyújtás" és a false-lángfényt adó felizzott kerámia gyújtó problémája jobban aggaszt !

(No én anno ezért kérdeztem meg itten , hogy nem gond-e a hossza,stb.... de megnyugtattak hogy OK , rendben lesz)

A samatikus rajzán elég távolinak látszik a 7-fotóellenállás és a 6-gyújtóellenállás , mégis érzékeli (az amúgy is rövidebb) kerámia-gyújtó fényét ??

 

 

 

 

Előzmény: dress82 (10984)
ksanci Creative Commons License 2023.01.02 0 0 11003

Akkor ennyi, nincs több ötletem...

Előzmény: feketefelhoo (11002)
feketefelhoo Creative Commons License 2023.01.02 0 0 11002

Igen, a füstcső alján van a füstventilátor, de ezt is kipucoltam. Lehet, hogy a járatok falán van némi hamu, de nincs több centi vastagságban lerakódva. 

 

  

Előzmény: ksanci (11001)
ksanci Creative Commons License 2023.01.02 0 0 11001

Azt hiszem, ezt már írtam: a kályhában alul a tűztérnek lehet még leszerelhető takarólemeze, ahol hozzáférsz a legalső füstjáratokhoz.

Nálad fent jön ki a füstcső, függőlegesen, abból is sok visszahullhat, tehát valahol hozzá kell férni a füstjárathoz. Az elég rendesen el tud tömődni.

Előzmény: feketefelhoo (11000)
feketefelhoo Creative Commons License 2023.01.02 0 0 11000

~1 hónapja. Onnan is kitakarítottam a hamut

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=163190954&t=9158201

Előzmény: ksanci (10999)
ksanci Creative Commons License 2023.01.02 0 0 10999

Akkor passz. Csak az a biztos, hogy ez a kormolódás nem normális.

Kémény tisztítónyílásába mikor néztél bele utoljára? :)

Előzmény: feketefelhoo (10998)
feketefelhoo Creative Commons License 2023.01.02 0 0 10998

Szabadon végződik a cső

 

A légtömegmérő értékét tudom nézni, amit Volt-ban mutat. A vastagabb cső beépítése után ez 18-20 értékről 23-24-re emelkedett üzem közben, de gőzöm sincs mi a jó érték.

 

 

Előzmény: ksanci (10997)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!