Keresés

Részletes keresés

-Minarik- Creative Commons License 2015.04.26 0 0 22813

Egy amatornek eleg jo alap amit megadnak meredeksegnek a hivas fajtajahoz es higitashoz.

Előzmény: Rőth Sándor (22807)
1facsavar Creative Commons License 2015.04.26 0 0 22812

Ébresztő!!!

 megint beültök a szarcséplő fingreszelő hintába ?!!  Most itt?

Előzmény: -Minarik- (22811)
-Minarik- Creative Commons License 2015.04.26 0 0 22811

Az egyenetlen hivasra nem eskudnek meg.Bar en jobot hasznalok. A hivasido meg varialhato a higitassal, homerseklettel.

 

Előzmény: Laborzona (22802)
Laborzona Creative Commons License 2015.04.26 0 0 22810

Szia! Sajnos nem elmélet, mérhető. Még ha mindkét irányba is forgatod, az sem tökéletes mert  „nyitóirányban” jobban áramlik a vegyszer mint ellentétes irányban.

Előzmény: fecskea1 (22808)
Rőth Sándor Creative Commons License 2015.04.26 0 0 22809

A Jobo két és félszer előre fordul, megáll, aztán ugyanannyit hátra. mosoly

 

Előzmény: fecskea1 (22808)
fecskea1 Creative Commons License 2015.04.26 0 0 22808

Szia!

 

Másrészt nem lesz egyenletes a hívás a tengelytől távolabbi filmvég jobban hívódik mint a közelebbi.

 

Ez elméletileg lehet, hogy igaz, ellenben minden spirálos hívásra érvényes. Véleményem szerint a hívótankok zöme ilyen. Hogy mégsem legyen egyenetlen a hívás, én úgy forgatom a spirált, hogy egy forgatás után az utolsó harmadot lefékezem, ezáltal friss hívó áramlik az inkriminált helyekre. Ha nagyon aggályos valaki, akkor egy harmadot szelíden vissza is lehet forgatni a spirált.

Vagy megforgatni a tankot. Szóval van lehetőség.

(Persze mindez vályúk közé befűzött filmek hívásához jó, a korrex-szalagosnál sérülhet a film)

Előzmény: Laborzona (22802)
Rőth Sándor Creative Commons License 2015.04.26 0 0 22807

Kérdés a kodakos fiúk mennyire értenek hozzá? Vajon az ő denzitométerük mennyire pontos?

Mindenesetre ők már túl vannak egy pár mérésen, a második táblázatban le is írják mit javasolnak. Szerintük nem gond a forgótankos hívás, szerintem sem.

 

http://www.kodak.com/global/en/professional/support/techPubs/j109/j109.pdf

Előzmény: Laborzona (22806)
Laborzona Creative Commons License 2015.04.26 0 0 22806

„A hivasidot ertelem szeruen csokkenteni kell, de ahogy ez a meres is bizonyitja, az EI kulonosebben nem minden film eseteben csokken.”

 

Szia!

Ha gondolod, hozd el a laborba a Jobo CPE-2, és kipróbáljuk egy teszt során. Szerintem ha ugyanolyan hígítás mellett, csökkented a hívásidőt, sajnos a tényleges ISO is csökkenni fog. De tényleg ki kell próbálni…

 

 „En nem beszelnek le senkit a forgatos hivasrol, kulonosen ha mas modon nem tud/akar hivni.”

 

Lebeszélni én sem szeretnék senkit, de a klf. tulajdonságokat, szerintem érdemes figyelembe venni. Valamit valamiért.

Előzmény: moTmeN (22803)
Rőth Sándor Creative Commons License 2015.04.26 0 0 22805

Az a kérdés, ezeket az eszközöket értelmi fogyatékos fejlesztők fejlesztik értelmi fogyatékosok számára, vagy precíz német mérnökök igényes fotósoknak?

Előzmény: moTmeN (22803)
BUSZNYI Creative Commons License 2015.04.26 0 0 22804

Én nem is tudom pontosan ez hogy működik?

Olyat láttam eddig, hogy a kazettás kisfilmet kellett beletenni (lehet ez is olyan) és kihúzta, betette, előhívta csak a vegyszert kellett egymás után töltögetni bele.

Előzmény: BNSfoto (22799)
moTmeN Creative Commons License 2015.04.26 0 0 22803

Ilyen tankot nem hasznaltam meg, de Jobo CPE-2-t hasznalva en nem vettem eszre azt a jelenseget, hogy a film nem volt egyenletes.

A hivasidot ertelem szeruen csokkenteni kell, de ahogy ez a meres is bizonyitja, az EI kulonosebben nem minden film eseteben csokken. En nem beszelnek le senkit a forgatos hivasrol, kulonosen ha mas modon nem tud/akar hivni.

Előzmény: Laborzona (22802)
Laborzona Creative Commons License 2015.04.26 0 0 22802

Szia!

 

Sajnos több baja is van a dolognak, egyfolytában forgatni kell benne a filmet, ezért adott hívásidő mellett a folyamatos forgatás miatt keményebbre hívódik a film, ha leveszed a hívásidőt, akkor meg csökken a tényleges ISO. Másrészt nem lesz egyenletes a hívás a tengelytől távolabbi filmvég jobban hívódik mint a közelebbi. Egyébként ha van valakinek egy ilyen tankja akár ki is próbálhatjuk a jelenséget, az egyik laborszombaton. (Katt a nevemre  ;-)

Előzmény: Törölt nick (22801)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.26 0 0 22801

Nem rossz!

Előzmény: BNSfoto (22799)
black56 Creative Commons License 2015.04.25 0 0 22800

Eladó bontatlan Forte 13x18-as BSP 4 20 doboz

                                   13x18-as   BN 4   4 doboz

                                     9x12-es BSP 4 66 doboz

Az ára 10 tekercs fekete-fehér roll film, email nyilvános.

BNSfoto Creative Commons License 2015.04.24 0 0 22799

ilyen tankor keresek ha van valakinek (nem ebay-en) 35-ös filmhez.

Bóra Creative Commons License 2015.04.24 0 0 22798

Szevasztok fiuk!

Most bizony jól jönne a topikok összevonása, mert akkor elegendő lenne egy helyen megkerdeznem, hogy nincs e ismerős körökben még használható Forte papir eladó sorban. 

Nem kell mennyiség, pusztán perverzió céljából keresem. Igen, még annyi, hogy minimum 18 x 24 es méretben, de lehet nagyobb is. Minden infóért köszönet.

 

Bóra

BUSZNYI Creative Commons License 2015.04.24 0 0 22797

Elkészültem egy újabb tekercsel.

Ez egy Forte pan 100 7éve lejárt (végig hűtőben tárolt) + Pentax SuperA 1,7/50mm, 2,8/28mm, 4/200mm kombó.

Mivel nekem nem jött be a film dinamikája ezért megpróbáltam kicsit tekergetni rajta. Ezért ISO 50 fotóztam és ISO 100 hívtam D-76 1:1 ban. Így a csúcsfények jobbak lettek de a szemcse nem. Lehet, hogy valakinek tetszik ez a karakter én inkább csak olyasmit fotózok rá amit tudok ismételni. Igaz 600Ft. vettem a Forte boltban (amíg volt) annyit megér. 

BNSfoto Creative Commons License 2015.04.21 0 0 22796

van olyan szép hogy érdemes legyen kitisztázni, grat!

Előzmény: siófoki35 (22788)
BUSZNYI Creative Commons License 2015.04.20 0 0 22795

Mindegy a karc beszéljünk a képről :-)

Előzmény: 1facsavar (22793)
1facsavar Creative Commons License 2015.04.20 0 0 22794

Vagy nálam nem a max méretet jeleníti meg a buzera?

Előzmény: 1facsavar (22793)
1facsavar Creative Commons License 2015.04.20 0 0 22793

Hol a zavaró karc??????????????????

Előzmény: siófoki35 (22792)
siófoki35 Creative Commons License 2015.04.20 0 0 22792

az ég karcolásos. Vagy a gép húz bele csíkot, vagy én bénáztam a filmtekercs szkennelésekor.

Előzmény: 1facsavar (22790)
1facsavar Creative Commons License 2015.04.20 0 0 22791

A témában miért nincs karist??

Előzmény: 1facsavar (22790)
1facsavar Creative Commons License 2015.04.20 0 0 22790

HÚ   !!!!!!!!!!!!!

Az a jég rianása ! nem karist      szerintem!

Előzmény: BUSZNYI (22789)
BUSZNYI Creative Commons License 2015.04.20 0 0 22789

Ez elég hard kombó lett ;-)

Amúgy a kép tetszik csak kár, hogy végig van karistolva. Rontja a hangulatot.

Előzmény: siófoki35 (22788)
siófoki35 Creative Commons License 2015.04.20 0 0 22788

Téli Balaton (Zenit-E Helios objektívvel, Foma 400 filmmel)

 

BNSfoto Creative Commons License 2015.04.18 0 0 22787

7e. 3orsós patterson vagy krokus tankba jó.

valóban több hívó kell hozzá, törzsoldatos hívásnál nem számít de ez ugye megint egyéni. viszont nagyon óvatosan kell mozgatni, mert a nagy felületű lap a folyadék hatására leválhat a rögzítő fülekről.


ezt lehetne, de nem tudom 1-2 lapnál hogyan viselkedik:

 

 

Nem tudom milyen lehet, de mintha kevesebb lenne az űrtartalma.

 

Ha elég nagy a töltőzsákod, bele lehetne tenni egy ilyen cuccot, mint a kis tárgyfotósátrak, amikben acél szalag van körbe. 

Előzmény: foveon (22783)
foveon Creative Commons License 2015.04.17 0 0 22786

nem szeretek hivas kozben turkalni inkabb kettoben hivom. de az alapkerdesben irtam, hogy nekem napfenyes megoldas kell, mert nincs lehetosegem tok sotetben hivni. ez meg a furdoszobaban ejjel is nehezen megoldhato nalunk, igy a talhivas se opcio. lenyeg hogy marad a toltozsak es valamilyen tank kombo.

most olyan zsakot szeretnek aminek van vaza. ebayon van, horror aron. valamit barkacsolni fogok, de olyan kell ami konnyen hasznalhato es mobil (szoval nem gagyi megoldas kell).

 

 

Előzmény: Törölt nick (22785)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.17 0 0 22785

Amelyik filmet rövidebb ideig hívom, azt rakom kívülre így hozzá férhető. Kell jelöléseket készíteni az oldalakra és megjegyezni mit hová helyeztél. Ha csak mondjuk kettőt hívok azt én is tálban csinálom, de a mosásnál ekkor is használható a betét. Ez egy olcsó megoldás.

Előzmény: foveon (22784)
foveon Creative Commons License 2015.04.17 0 0 22784

alapproblema, hogy nem szeretnek 6 lapot egyszerre hivni. mivel leginkabb 1-1 kepet csinalok es azt hamar elo is hivom. arrol nem is szolva hogy nem biztos hogy azonos parameterekkel szeretnek 6 lapot hivni. persze lehetne csinalni valami kiszoritot es kevesebb anyaggal hivni kevesebb lapot.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (22776)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!