Keresés

Részletes keresés

Briro Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19624
Vonatos is vagyok, gyerekes is vagyok, jó a memóriád:)
Közben már rákerestem a pelenkára, valóban írják, hogy drága. Nem is az a baj, viszek itthonról egy csomaggal, csak egy csomag Libero=egy bőrönd. Na, de legalább lesz hova pakolni visszafelé a suvenirt.:)
Előzmény: Szetka (19623)
Szetka Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19623

Emlékszem, hogy vonatos vagy, csak nem tudtam kihagyni. :-)

 

Ha jól tudom, pici gyerek is lesz veletek, így meggondolandó a taxi. Egyébként tényleg nem sok gyalog, de egy hosszú vonatút után, elgyötörten, picivel keresgélni... nem kellemes, viszont a többihez képest már tényleg semmi.

 

Azt hiszem nemrég te kérdeztél rá a pelenkára, én úgy tudom, hogy nagyon drága. Az a topictársunk írta, akivel tavaly egyidőben voltunk a NBS-hotelben, velük is volt pelenkás, és nagyon örült, hogy itthonról vitt, mert 2x-3x drágább volt ott.

Előzmény: Briro (19622)
Briro Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19622
Ja, ja persze, csak annak az ára sem annyi:)
Tudom, tudom, nem jó nekem már semmi sem:):)
Előzmény: Szetka (19620)
nellly Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19621
Nem bizony, nagyon rendes vagy, jó ötlet volt Tőled! DDDD
Előzmény: Szetka (19617)
Szetka Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19620
A szervezett transzfer busz (utazási irodás) ott tesz le az ajtóban. :-)
Előzmény: Briro (19618)
Szetka Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19619
Briro Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19618
Szetka!

Köszi szépen a buszos infót! Nem mondom, hogy valami közel van a megálló a szállodától. Illetve inkább úgy írom, hogy két kisgyerekkel tűnik messzinek.
Én kis naiv meg azt hittem, hogy majd kiraknak a szálloda előtt!:) Na, lehet, hogy akkor odafelé taxival magyünk, visszafelé meg majd meglátjuk.

Szégyen, nem szégyen, én semmilyen fakultatív programra nem áhítozom. Persze a csúzdapark, és talán Neszebar meglesz, de Várnába el nem megyek, meg hajókirándulásra sem. Ha a két kicsi nem jönne, akkor szívesen felfedezném a környéket, de a gyerekeket nem akarom húzni-vonni (kivétel, ha rossz idő lesz, és nem tudunk fürdeni)
Előzmény: Szetka (19567)
Szetka Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19617
Na végre, egymásra találtatok. Akkor már nem keltem fel tegnap hiába. :-) :-)  :-)
Előzmény: nellly (19611)
Szetka Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19616

Nemcsak gyerekeknek. :-)

 

nellly Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19615
Nálunk meg dög meleg van, bár nem tom, mi lenne a jobb??? Szerintem egyik sem.
Előzmény: Gaboca54 (19614)
Gaboca54 Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19614
Nálunk megint zuhog.
Szetka Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19613

A 7650-es hsz-ban van a logo.

 

(Hogy - majdnem - teljes legyen a kiszolgálás).  :-)

Előzmény: Koli (19601)
Szetka Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19612

3., 4., 5.

 

Neszebár a szomszédban van, busszal, vagy kisvasúttal (többször át kell szállni róla) vagy lovaskocsival (elég drága, de lehet alkudni) pár perc alatt meg lehet közelíteni.

 

Naposparti Aquaparkba érdemes elmenni, ha a gyerekeket érdekli.

 

Delfinárium Várnában van, a gyerekeket biztosan leköti; hogy kifejezetten ott milyen a delfinshow, azt nem tudom, én máshol láttam, de az klassz volt.

 

A bolgár est: még huszonévvel ezelőttin voltam, nem hiszem, hogy sokat változott volna, vacsora, tánc, műsor, elhúzódhat későig; szerintem a gyerekeknek unalmas, legalábbis a kisebbnek.

 

Ropotamo folyón a csónakázás érdekes lehet, ha szerencsétek van, és látjátok sütkérezik pl. a teknősöket, gyíkokat, vagy előjönnek a vízi madarak.

(Emona-fokról nem hallottam, illetve nem tudok semmit.)

 

A parti sétányon több féle játszási lehetőség van, csúszda, ugrálóvár, elvarázsolt kastély (de ez inkább horrorpark, nagyobbaknak való).

 

Crown-váltókat ajánlják, sok van belőlük, sokáig nyitva vannak, tavaly 1,91-es volt az árfolyam. Több bank is van, pl. főúton a Kooperative Bank, Alfa Bank. Mi váltottunk itt is és ott is. A bankban jobb volt az árfolyam, viszont volt úgy, hogy várni kellett az utcán, mert valamiért szünetelt a váltás, rosszabb a nyitvatartása, és nem váltanak úgy, hogy nagyobb címletű euroból részben levát, részben vissza eurót.

 

A Crown logoját nem olyan régen tettem fel, ha a keresőbe (gyorskeresés innen, itt baloldalt) beírod a névet, szerintem kidobja.

 

Neszebárban lehet kapni caca-t, apró sült hal. Zacskószámra lehet venni.

Előzmény: Koli (19601)
nellly Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19611
Köszönöm szépen.....DDDD
Előzmény: csocso50 (19607)
Gaboca54 Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19610
Jó utat!Terepet feltérképezni mire odaérünk 15én mi is repülünk utánnatok remélem találkozunk  a Sun Cityben.
Előzmény: duckylion (19595)
mammamija Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19609
Hali:)

1) mindegyiket meg kell próbálni...:))
2) pecázás..... nemrégen volt róla szó (vissza kellene keresni)
3) fakultatív kirándulás - helyben biztos olcsóbb, mint itthon befizetni ....látom nellly már betette amit meg lehet nézni - namost a 4- és 7 éves gyerekeket nem tudom mennyire érdekli egy hosszabb kirándulás...
4) ugyanaz, mint az előző
5) 8241-es hozzászólás a naposparti automatákról (DSZK - az ottani OTP neve)
Előzmény: Koli (19601)
Pötyi71 Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19608
Azért jobban szeretnék ismerősökkel aludni, mint egy vadidegennel. Lehet, hogy meg sem tudnám neki köszönni, ha elvágja a torkomat, mert elég mélyen alszom.
Előzmény: steely (19589)
csocso50 Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19607
Szia.

Írtam email-t.
Előzmény: nellly (19557)
Márti(Cs) Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19606
Még mindig érdeklődök a Hotel Arzenálról (Neszebár). Mi 18-án megyünk ide, de még nem sokmindent olvastam a hotellel kapcsolatban. Ha valaki volt ott tavaly, legyen kedves írjon róla! Köszi.
nellly Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19605
Linket nem tok másolni, de a 8241-es hsz-ben találsz ATM linkeket. Pénzváltásilag. Hát én csak ennyit tudtam segíteni, ezeket is innen másoltam, vannak nálam sokkal okosabbak is majd!
nellly Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19604
Bulgária
Fakultatív programok

VÁRNA:


Egész napos kirándulás a bulgáriai Fekete-tenger legnagyobb városába. Reggeli után utazás Várnába, városnézés s a Szent Bogoroditsa, a Szent Szűznek épített templom megtekintése. Ezt követően látogatás a várnai delfináriumban, majd szabadidő a városban, ahol lehetőség van sétálni, ebédelni vagy vásárolni is.

BALCHIK


Indulás a szállodából ebéd után a félnapos kirándulásra, melynek során látogatás a Tenha Yuva (Csendes rejtekhely) kastélyhoz, mely Mária, román királynő nyári rezidenciája volt és a Szófiai Egyetem Botanikus kertjéhez: tündérmese a színekről, illatokról és a számos virágfajtáról, bokrokról és fákról a világ legfestőibb részeiről, majd szabadidő a városban egy kis sétához.

NESZEBAR ÓVÁROSA


Egész napos kirándulás Neszebarba, mely a sziklás, tengerből kiugró, festői Neszebar-félszigeten fekszik. Neszebar egyike Európa legrégibb városainak. Építészetileg, történelmileg és régészetileg védett terület. Városnézés, majd látogatás a X.-XI. századi Szent István templomban, mely híres a jó állapotban megőrzött falfestményeiről. A szabadprogram keretében lehetőség van egy ebéd elköltésére és sétára a városban. Visszaérkezés a szállodába vacsorára.

VELIKO TARNOVO


Reggeli után egész napos kirándulás a XII.-XIV. századi Bolgár Királyság pompás fővárosába. A történelmi hegyekben (Sveta Gora, Tsarevets, Trapezitsa és sok más), a Yantra folyó által körülvéve, rendkívül festői környezetben fekvő város a bolgár államiság szimbóluma volt, s minden sarka egy darabka történelem. Városnézést követően látogatás a Tzarevets erődhöz, majd szabadidő a városban, mely során lehetőség van sétára, ebéd elköltésére vagy vásárlásra. Visszaérkezés a szállodába vacsora előtt.

ALADZHA SZIKLAKOLOSTOR


Félnapos kirándulás az Aladzha sziklakolostorhoz. Indulás a szállodából ebéd után a 20 m-rel a tengerszint felett fekvő, sziklába vájt kolostorhoz. Az épségben maradt épületek és a szerzetesek celláinak megtekintését követően látogatás a kápolnában, ahol középkori, XIV. századból megőrzött falfestmények láthatóak.
nellly Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19603
Hát, jó sok mindent kérdeztél. Szerintem, ha van időd, és visszaolvasol, sok mindenre választ találhatsz. Ha nem, akkor várnod kell valakire, aki vagy kikeresi Neked, vagy leírja fejből a lényeget. Mondjuk én visszaolvastam, de bevallom, nekem sokkal több időm is volt rá, mint most Neked. Én is 2 hét múlva indulok. Azért ha tudok, megpróbálok én is visszakeresni, mert én már tudom, mi hol van. Aztán majd jön még biztos segítség, ne aggódj!
Előzmény: Koli (19601)
Adri25 Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19602

Sziasztok!

 

Van valakinek tapasztalata a Hotel Sunny Gardenről?

Válaszotokat előrre is köszönöm!

Koli Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19601

Stevie,

 

mi két hét múlva megyünk, ha ott leszel, ihatunk egy sört :-)

 

Több kérdésem is volna.

1.) Olvastam az imént a vajban párolt langusztáról. Mik azok a tengeri kaják (kagyló, rák, polip, ha, minden jöhet) amelyeket nem szabad kihagyni.

 

2.) Tud-e valaki tengeri horgászati lehetőségről. Nem a parti peca érdekelne, hanem bemeni hajóval, és ott mondjuk egy fél napot horgászni.

 

3.)

A Napospartról érdemes-e az utazási irodával menni fakultatív kirándulásokra (Neszebár, bolgár est, delfinárium, hajókázás az Emona fokhoz), vagy egyénileg, (helyi utazási irodában) javasolt.

Tapasztalat nincs, mostanában nem voltunk Bulgáriában. 4 és 7 éves gyerekekkel megyünk.

 

4.) Kötelezően javasolt megnéznivalók. Szintén fontos paraméter a 4 és 7 éves gyerek.

 

5.) Látom, hogy pénzváltás, csak biztos helyen. Van-e olyan hálózat, ami tuti biztonságos, nem vesznek le, jók az árfolyamai. Mert ha ilyen logot látnánk, akkor már nem is keresnénk tovább :-)

 

Köszönettel,

Koli

Előzmény: stevie wonder (19577)
Szetka Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19600

Mamma, az ifjoncok nem tudhatják; csak - az ebből a szempontból rendkívül lökött - utazási iroda katalógusából ismerhetik. Ők pedig önhatalmúlag átkeresztelték.

 

Azért arra kíváncsi lennék, hogy ki volt az a nagyokos náluk, aki úgy döntött, hogy ezentúl nem az igazi nevén nevezik, és vajon miért.

 

Előzmény: mammamija (19598)
nozoduo Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19599
Nem kell félni az úttól,én is két gyerekkel megyek.Bejártam fél európát "sose volt gond".Törököknél is voltam szertbián át vagy 10* még a háború idején is.Harckocsik áltak keresztbe az autópályán,rutin ellenörzés és kész.Visszatérve Romániára szép kényelmesen végig kell menni,a gyerekek éjjel úgy is alszanak. Mi a tervek szerint 20-21 óra körül indulunk és kb. 2 óra a határ.Én mivel a gyerekek alszanak sok megálást reggelig nem tervezek.Torda környékén fog pirkadni,10 körül akarok a Bulgár határra érni .(vagy nem)
Előzmény: vivcsusz (19580)
mammamija Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19598
Aranypart nincs.

Aranyhomok - Napospart - az van!
Előzmény: levala (19593)
halley Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19597
Van-e Valakinek tapasztalata (véleménye) az internetes szállásfoglalásokról, az erre szolgáló honlap-űrlapok eredményességéről, az előre részletfizetésekről ? Mennyire biztos az ilyen módszer ?
reckon Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19596
köszi szépen
ha van időd, és kedved, irj még, mi is szozopolba megyünk, csak egy hónap múlva.

jó nyaralást nektek!!
Előzmény: gombizsolti (19579)
duckylion Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19595

Sziasztok!

 

Holnap reggel kilenckor már Burgaszban leszünk :-)))

Remélem visszük a jó időt is.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!