Keresés

Részletes keresés

joevagyok68 Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62841
Előzmény: Kovalic 76 (62839)
halaloszto Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62840

mi az hogy megéri?? ha erre való térkövet veszel, annak bírnia kell de sok pénzbe kerül.

 

ha sikerül jó minőségű téglát szerezned és tartósnak bizonyl, akkor megérte mert olcsóbb. ha elporlik, akkor nem érte meg, kockáztattál és vesztettél.

 

ha biztosra akarsz menni akkor vegyel nem noname beton térkövet olyan helyen ahol nem hajtanak el ha garanciális igényed lenne. 

 

Vajk

Előzmény: Kovalic 76 (62839)
Kovalic 76 Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62839

Akkor megéri inkább kimondottan erre a célra gyártott, beton térkövet tenni?

Előzmény: halaloszto (62838)
halaloszto Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62838

persze. amelyik tegla szar, az par ev alatt elporlik. amelyik jo, az birja evtizedekig. ezeket latod, mert ott vannak sokaig, az elporlosat nem latod mert egy ev alatt lenullazodik es eltakaritjak. 

 

szoval van olyan bontott tegla ami tartos lesz, de messze nem mind olyan.


Vajk

Előzmény: Kovalic 76 (62836)
Catman Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62837

Akkor azt mondod, át lehetne rakni azt a radiátort?

Előzmény: KömKel (62835)
Kovalic 76 Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62836

Többek között erre is kíváncsi lennék. Több helyen láttam, hosszú évek óta ott van és nem nagyon sérült ...

Előzmény: Erzsébeti (62829)
KömKel Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62835

Nálam 1.0-ások az üvegek, falfütéssel, és az alsó 2 cm párásodik nálam is nagy hidegben.

 

De nem csorog a viz, ahogy a régi ablakoknál "szokás".

Előzmény: Catman (62834)
Catman Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62834

De egyébként csak alsó 2cm szokott télen párásodni, pedig elég párás a levegőnk.

Előzmény: Catman (62833)
Catman Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62833

A terveken 1.0-ás ablakok szerepelnek, de nem látok semmi jelölést a távtartókon, szóval inkább 1.4-esnek vagy akár 2.8-asnak tippelem őket...

Előzmény: KömKel (62832)
KömKel Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62832

Az, hogy párásodik-e az ablak, az ablak üvegezésétől és tömitettségétől függ leginkább.

 

A kétrétegű hőszigetelt ablakok alá már nem szükséges a radiátort odarakni emiatt. Azért kerül mégis ide általában, mert az ablakok alá amúgy sem raknál semmit (legtöbb esetben), tehát lakberendezésileg optimális.

 

Ha rendes hőszigetelt ablakotok van, akkor nyugodtan átrakathatod onnan a radiátort máshová.

Előzmény: Catman (62831)
Catman Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62831

Sziasztok, szeretnék összenyitni egy kis szobát a nappalival. A nappaliban padlófűtés van, a szobában radiátor az ablak alatt. Az ablak alá egy sarokkanapét szeretnék tenni. Ti mit javasoltok, elég lesz így a fűtés (padló + radiátor előtt a kanapé), vagy kellene egy plusz radiátor valahova, ahol nincs takarásban? Esetleg ezt a meglévőt átrakni (de akkor meg talán nagyon párásodna az ablak)?

KömKel Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62830

Általában a fóliásnak.

Előzmény: tzscske (62827)
Erzsébeti Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62829

Nem fog szétfagyni?

Előzmény: Kovalic 76 (62828)
Kovalic 76 Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62828

Sziasztok!

 

Térkövezni szeretnék. Bontott téglával. Garázs előtt.

Mire kell figyelni? Megfelelő autóforgalom alá?

 

 

Köszönöm

tzscske Creative Commons License 2014.09.09 0 0 62827

Sziasztok!

Lehet hülye kérdés,de a vízszigetelőnek a fóliás vagy a szórt oldala kell alul lennie? Az én gondolkodásom szerint a fóliásnak,mert azt könnyebben rá tudom olvasztani a betonra. Jól gondolom?

halaloszto Creative Commons License 2014.09.09 0 0 62826

eltorni vesovel csak brutalnaggyal lehet. furni bele 5 centinkent 20cm mely 10-es lukat viszont barmivel. es utanna lehet a lukba eket vagy barmit verni, pl kicsit meghegyezett betonvasat. es kettereped, ki van probalva.

 

Vaj

Előzmény: murray (62825)
murray Creative Commons License 2014.09.09 0 0 62825

vésőkalapáccsal? vmi jóféle hilti? annak vinnie kéne.

Előzmény: szupertitkos (62821)
pavarotti Creative Commons License 2014.09.09 0 0 62824

Apám.... tetszik.

Előzmény: Garfield007 (62823)
Garfield007 Creative Commons License 2014.09.09 0 0 62823
Előzmény: szupertitkos (62821)
halaloszto Creative Commons License 2014.09.09 0 0 62822

fursz bele hosszu utvefuroval egy sor lyukat, es utsz bele valami vas tusket/eket.

 

Vajk

Előzmény: szupertitkos (62821)
szupertitkos Creative Commons License 2014.09.09 0 0 62821

Sziasztok!

 

A régi kerítés bontásakor az árokásó gép kiszedte a régi beton oszlopokat. Ami nem is lenne gond, de (hála a jó égnek csak az) egyik oszlop be lett betonozva, ahogy kell. A beton oszlopot levágtam róla, de a beton tuskót (ami kb. 50x50x70 cm és kb. 100-150 kg) nem bírom szétszedni. Nekiestem kalapáccsal, csákánnyal, vésőkalapáccsal, de csak forgácsolom. A cél legalább elfelezni valahogy, hogy szeméttelepre vihető legyen. Ötlet?

milyen matracot Creative Commons License 2014.09.08 0 0 62820

Koszonom.

Előzmény: joevagyok68 (62817)
KömKel Creative Commons License 2014.09.08 0 0 62819

1. Első a gázterv, aminek tartalmaznia kell a kémény hő- és áramlástani méretezését is.

2. Ez alapján elkésziteted a kéményt, amit átvesz a kéményseprő, ad róla papirt. (ehhez az átvételhez kell a kivitelezői nyilatkozat)

3. Közben készülhet a gáz kivitelezése is.

4. Kell EPH jegyzőkönyv a villanyszerelőtől.

5. Az EPH jegyzőkönyvvel, a kéményseprős papirokkal, és az engedélyezett tervvel át tudod adatni a gázt, és ekkor megkapod a gázórát is.

Előzmény: hantorish (62805)
KömKel Creative Commons License 2014.09.08 0 0 62818

TEljesen pontos a leirásod, ezért kell.

Előzmény: joevagyok68 (62817)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.09.08 0 0 62817

Nem biztos, hogy jol mondom/tudom, de azert kell/het, mert ha mondjuk a foldszinten lehuzod a wc-t es nagy volt a barnamaci-sok a viz es ahogy megy le kitolti a csovet teljes 'keresztmetszeteben' akkor a felette levo reszen vakuuum keletkezik es a buzzarakbol kirant/hat/ja a vizet...

De lehet nem ezert...majd kiderul ! :-) 

Előzmény: milyen matracot (62816)
milyen matracot Creative Commons License 2014.09.08 0 0 62816

Lenne egy vizszerelesi kerdesem. Szuteren + foldszint + tetoter tagolasu haznal a vizszerelo javasolja csatorna szelloztetes kialakitasat. A szuterenben csak egy kezmoso van, furdoszoba es WC a foldszinten es a tetoterben talalhato. Miert jo ez a szelloztetes a mindennapi hasznalatban, es tenyleg kell-e? Elore is koszonom a valaszokat.

Kickdown_Rocky Creative Commons License 2014.09.08 0 0 62815

Értem,köszi!

:)

Előzmény: Törölt nick (62814)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.08 0 0 62814

Igen, csak nem szilikon alapú... hanem akril alapú kinyomós cucc.

(az akrilhoz jobban kötnek a hagyományos anyagok)

Előzmény: Kickdown_Rocky (62813)
Kickdown_Rocky Creative Commons License 2014.09.08 0 0 62813

Festhető akril alatt a sziloplaszt szerű anyagra gondolsz?

Előzmény: Törölt nick (62812)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.08 0 0 62812

-  rést kitágítani, amennyire lehet (mindent kikaparni, ami nem beton minél mélyebben)

- a REPEDÉST/RÉST feltölteni festhető, kültéri akrillal

- glettelés-csiszolás ....

 

Ha netán nagyobbacska üreg keletkezik a kitágítással, akkor

csak tömítés az akrillal és aztán PUR habbal feltöltés, glettelés-csiszolás.

Előzmény: Kickdown_Rocky (62808)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!