Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62868

Az elv és a gyakorlat...

 

 

Előzmény: Törölt nick (62853)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62867

Ezeket fejből irom, EB 100-ról én sem tudok, de B100-ról igen. Holnap majd megnézem benn. Egyébként nem csak "E", "F", "FF", "G" és "Gm" gerenda létezett, hanem gyakorlatilag a teljes ABC. Csak az előbb felsoroltak terjedtek el. Volt próbálkozás az "M" gerendával is, papiron láttam, beépitve soha.

Előzmény: KömKel (62866)
KömKel Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62866

Én még életemben nem találkoztam EB100-assal. Épitettek be egyáltalán valahová, vagy csak papiron létezett?

Előzmény: Töck Jenő (62865)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62865

A gerendák közötti tengelytáv 30, 60 és 100 cm lehet különböző fajtájú béléstestekből kirakva. Ezeknek a magassága is eltérő, egy födémen belül -ha egyszerre épült - akkor nem szokták variálni.

Előzmény: Töck Jenő (62864)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62864

Az "E" és az"F" a gerenda alakja ("FF" konzolos "F" gerenda) az első szám az "F" gerendáknál a teherbirás (határnyomaték), a második szám a hossza a gerendának. Ebben nem vagyok biztos, de az "E" gerendánál az első szám a feszitőhuzalok száma (teherbirás).

Előzmény: tgwh8 (62861)
KömKel Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62863

A 38-as fal lehet kisméretű tömör tégla, ikersejt, vagy HB38. A '70-es évek miatt valószinűbb az első kettő.

 

Az előremutató hőszigetelés ezekre 15 cm grafitos EPS, nagyon minimum 10 cm.

Előzmény: tgwh8 (62861)
KömKel Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62862

Mindegyik vasbeton gerendát jelent, az utolsó két számjegy a fesztáv, deciméterben.

Valószinűleg az E gerendás fögémrész 60 cm-ként van, béléstesttel, az FF gerendáknál pedig betontálca van 90 cm-es.

Előzmény: tgwh8 (62861)
tgwh8 Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62861

Estét, '70-es évekbeli szabványokra ki emlékszik? :D

Mit jelent ez? Annyit értek, hány db a gerenda :D kb. 60-90 centinként vannak.

12 db E6-48
4db FF40-24

8db E4-30
7db E4-30

 

Kettő. 38cm-es fal - miből lehet? -, ha egyszer netán le szeretném szigetelni, kell-e valami számolás, vagy a méret a lényeg?

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62860

csak használtan vettük a házat és nem kaptam számlát a cserepekről, anélkül meg nem adnak 2500 cserepet :-((( meg ha hibás gyártás lenne...

 

holnap megbontom rendesen, hogy mi is van itt, csak az a baj, hogy 7főn el kell utaznom 2 hétre. 

 

köszönöm a segítséget.

 

Előzmény: KömKel (62858)
KömKel Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62859

Ha ilyen fólia van a hőszigetelés felett, akkor kell a gyapot és a fólia között is KISZELLŐZTETETT légrést hagyni. Amennyiben nincs, tehát a gyapot kitölti a szarufamagasságot, és neki van tolva ennek a fóliának, valamint nem tökéletes a belső oldali párazárás, akkor bizony előfordul, hogy a gyapot a lecsapódó párától szarrá ázik, azaz nem szigetel rendesen. Tartós nedvesség esetén pedig penészedni is fog.

Előzmény: Törölt nick (62857)
KömKel Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62858

Ha nem megfelelő a szellőzés, akkor a cserép hátuljának kellene szétfagyottnak lennie, nem a külső felének...

 

Ha a külső fele a szétfagyott, akkor én inkább gyári hibára gyanakodnék.

Előzmény: Törölt nick (62856)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62857

akkor csak nem úszom, meg hogy leszedjem az összes cserepet?

 

ennek milyen következménye lehet? nem engedi át a párát lecsapódik a szigetelésben a nedvesség?

 

 

 

 

Előzmény: KömKel (62855)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62856

http://kepfeltoltes.hu/view/140910/DSC05274_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

igy néz ki jópár cserép, 

szerintetek lehet azért mert nem volt megfelelő a szellőzés?

 

 

Előzmény: Törölt nick (62853)
KömKel Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62855

Erre kell kicserélni az alsó sor lécet:

http://www.euroof.hu/termdetail.cfm?marka=Masterplast&ID=517

 

De ez továbbra is édeskevés, ugyanis nincs semmiféle ellenléced, hanem annyi légrés van csak, amennyi hasa van most a fóliának.

Nem akarlak idegesiteni, de ez a tetőfólia pl nem alkalmas a tetőtérbeépitéshez, mivel nem páraáteresztő, hanem sima hálóerősitett tetőfólia

Előzmény: Törölt nick (62853)
(M)Ákos Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62854

Nézd meg a Barabás téglakövet.

A sárga-piros antik szép, nekem is az van.

Az 5 cm hivatalosan még nem elég az autó alá, de nekem az udvaron heti 2-3 beállással még nincs gondom 1 év távlatából.

Van 1-2 törött kő, de azt a lapvibrátorra fogom, amit gumilap nélkül használtak a végén.

Árulnak vastagabbat is, pl 6 cm, az már asszem hivatalosan is alkalmas szgk. forgalomra.

Ha esetleg szoktál Veszprémben járni, sok helyen találkozhatsz vele. Ott is gyártják. De a sok tüzépen is tartanak belőle.

 

Előzmény: Kovalic 76 (62839)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62853

ugy néz ki van légrésem, kb 2 cm lehet.

 

http://kepfeltoltes.hu/view/140910/DSC05340_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

de elől le van zárva

 

http://kepfeltoltes.hu/view/140910/DSC05341_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

ezt mivel lehet kiváltani, emlitettetek vmi rovarhálós dolgot ide, nem az kellene?

 

tetőfólia is szépen néz ki a déli oldalon a naptól, 6 év alatt.

 

amúgy beépitett tetőtér van.

 

nekem kb 5 sorban alulról számolva van a szellőzőcserép.

a neten találok a tondach oldalán vmi leírást hogy kéne ezeket elhelyezni? és mennyit, vagy van erre vmi szabály?

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (62852)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62852

időközben, a feleségem jegyzetelt, mert ő volt itthon.

 

javaslat, legalsó cserép alatt legalább 200cm2 légrést biztosítani ellenléc közönként, felülről gerinc alatt 2 sorba minden egyes elleléc közben egy szellőző cserepet rakni.

 

alsó sor léc le van zárva, szellőzőre kell cserélni.

 

mindjárt kimegyek fotózkodni.

 

 

KömKel Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62851

Ha nincs semmilyen légrés, akkor szerintem a szellőzőcserepek sem sokat segitenek, hiszen gyakorlatilag tetőléc soronként kellene vizszintes kiszellőzést biztositani, ami lehetetlen.

 

Ha nincs tetőtérbeépités, még a fólia levágásával is jobban jársz. A nem 30 éves cserepek jól zárnak, nem nagyon jut be eső/porhó.

Ennek egy kombinációja, hogy levágod a fóliát, és hasasan visszarakod a szarufa belső oldalán tetőléccel rögzitve. Ekkor már van értelme a több szellőzőcserépnek.

 

Ha tetőtérbeépitésed van, tehát a szarufák köze töltve van hősziggel, akkor sajnos csak a cserép és tetőléc leszedése után rendesen visszaépitve tudod megoldani a dolgot.

Előzmény: Törölt nick (62846)
KömKel Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62850

A Tondach kerámiacserepet gyárt, nem betont.

Előzmény: Törölt nick (62848)
topikolos Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62849

Az szerintem nem betoncserép.

Előzmény: Törölt nick (62848)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62848

Egyébként én még olyat nem hallottam, hogy ilyen miatt szétfaggyon a betoncserép.....elég furcsa .......

Előzmény: Törölt nick (62846)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62847

Jól írtad a sorrendet, szarufa- fólia - ellenléc -léc-cserép. A légrést le tudja csökkenteni a rosszul berakott szarufa-közti hőszigetelés is ami kinyomja a fóliát és a légrést blokkolja. Annak meg azért illik minimum 5 cm-nek lenni és nem 3-nak!

Azt tudod tenni, hogy megkétszerezed a szellőző cserepeket - ez viszonylag könnyű. És vársz....leteszteled, hogy nőt-e a légáramlás....

Előzmény: Törölt nick (62846)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62846

Mint egyszer irtam a tondach tangó cserepeim szétmállottak, mintha szátfagytak volna.

Bejelentettem a tondachnál, kijöttek, és megállapították, hogy nincs légrés, "a héjazat alatt tetőfólia ellenléc be van építve.

azt mondták kell több szellőzőcserép..de ennek van értelme? 

lehet valamit csinálni ezzel az összes cserép leszedése nélkül? 

szerintük beszorult a levegő alá és télen szétfagyott a cserép emiatt mert nem volt légmozgás.

BTW jófejek voltak, mert 100 cserepet kapok ingyé méltányosságból.

 

bróbáltam a légrést megnézni robbantott ábrán, hogy kellene kinéznie, van a szarufa, arra rátéve a fólia, arra a szarufán hosszában leszögezve bramacléc és arra kellene keresztbe rakni a bramaclecet, amire megy a cserép?

esetleg tipp mit tehetek?

azon kivul hogy az előző tulajt jól megkeresem. de hát ő is balfasz, ott vágták át ahol tudták.

 

 

Peter atyuska Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62845

Nekem is volt egy szép beton tömbbel gondom, híltivel egy combossal esett neki a haver és úgy vágódott hanyatt hogy ihaj a tömb egy karcolással megúszta, neki fogott már finomabban kb 20 perc után feladtuk váltottuk közben egymást, a végeredmény a közelben dolgozó bazi nagy gépest fűztünk meg hogy segítsen ha hiszed ha nem a földbe döngölte de baszott szétmenni. Így ásás és a lukba bedőlés majd ott hagyás lett a végeredmény. Ja a végén a tulaj kiderítette hogy a 2. világháborúban egy megerősített lövész állás volt beton bunkerral és csak részben bontották el na ez a mi ott maradt és a régi háznak a részét képezte a tetőrész egyik eleme volt :) vagyis lehet olyan betont készíteni amit nem lehet csak úgy simán szétszedni :)

Előzmény: szupertitkos (62842)
halaloszto Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62844

én törtem már ilyen beton kölöncöt kangóval is. ha nagy és tömör a cucc, nehezen reped el.

 

Vajk

Előzmény: szupertitkos (62842)
Kovalic 76 Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62843

Már olyan szempontból, hogy a tégla nem éri meg (kb. fele ár, ha jól számolom az anyagár, de lehet 2 év múlva szedhetem fel a szanaszét fagyott tégladarabokat). Vagyis a másik verzió, a beton térkő éri meg.

:)

Előzmény: halaloszto (62840)
szupertitkos Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62842

Köszi, ezt még megpróbálom! Amúgy nem HILTI, az szerintem 10 perc alatt szétszedte volna, sima LIDL-s vésőkalapács, egész használható, de persze nem ipari célra.

Előzmény: halaloszto (62826)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62841
Előzmény: Kovalic 76 (62839)
halaloszto Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62840

mi az hogy megéri?? ha erre való térkövet veszel, annak bírnia kell de sok pénzbe kerül.

 

ha sikerül jó minőségű téglát szerezned és tartósnak bizonyl, akkor megérte mert olcsóbb. ha elporlik, akkor nem érte meg, kockáztattál és vesztettél.

 

ha biztosra akarsz menni akkor vegyel nem noname beton térkövet olyan helyen ahol nem hajtanak el ha garanciális igényed lenne. 

 

Vajk

Előzmény: Kovalic 76 (62839)
Kovalic 76 Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62839

Akkor megéri inkább kimondottan erre a célra gyártott, beton térkövet tenni?

Előzmény: halaloszto (62838)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!