Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.01.15 0 0 880
Részemről oké ,de előre szóljatok, mert vizsgaidőSUCK van ugye, de idén már egy vizsgám se volt, és elég laza órarendem lesz februártól is. Egyébként benenvagyok egy találkában, sőt vmikor tavasszal lehetne szervezni egy HB-s kalandtúrát is, a volt laktanya romjai között, pl. megkeresni az iparvágányt vagy, ami maradt belőle. :D
Előzmény: Rbatka (871)
M62-194 Creative Commons License 2008.01.15 0 0 879
Köszönöm a választ!Remélem Vésztő-Püspökladány között most is megy Szergej!
Előzmény: Törölt nick (873)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.15 0 0 878
Sajnos túl későn születtél.
Nem mintha én annyira öreg lennék, de én a 90-es évek végén még láttam, amint a Bz mellék rácsos része tele volt pakolva motyóval. Akkor még működött az ún "kisáruszállítás". Makóról egy redőnykészítő kft például így adta fel a redőnyeit az ország különböző részeire. Előfordult egyszer, hogy Hmv-Szentes között csak szóló motor közlekedett, és a WC felőli végébe volt rakva a kisáru, de annyi, hogy alig lehetett felszállni.
Amikor Fábiánban és Gádoroson megvolt a mozi, a filmet is a Bz előtérben utaztatták. Gádorosra meg a pékségnek ment lisztadalék.
Mindez már a múlté, kellett a piac a kisáruszállításra szakosodott közúti cégeknek.
Előzmény: Rbatka (863)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.15 0 0 877
Kedves kollégám, csak részben van igazad.

Én is szoktam felrakni, még ha nem is oly sűrűn.

Bélamajor kolléga sem panaszkodhat e téren.
Előzmény: Rbatka (862)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.15 0 0 876
Hát igen, a régi szép idők!
Amikor Győrből hazaköltöztem 96 nyár elején, és a szovjet kerékpáromat útipoggyászként adtam fel Szentesre, mert olyan sok csomagom volt, hogy azokat is alig bírtam cipelni.
Előzmény: Törölt nick (861)
Tősgyökeres szentesi Creative Commons License 2008.01.15 0 0 875
Ment egy levél neked!
Előzmény: Törölt nick (873)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.15 0 0 874
OTT A PONT!

Kecskemét Parasztfőiskola és Kiskunfélegyházi Út mh-ek földi maradványai.
Előzmény: Törölt nick (859)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.15 0 0 873
Kötegyán-Vésztő között M 44-es.

Vésztő-Szeghalom között hídállapot miatt anincs teherforgalom.

Szeghalom-Püspökladány között nem tudom milyen mozdonnyal tehervonatoznak, régebben volt arra M 62-es is.
Előzmény: M62-194 (870)
suexID Creative Commons License 2008.01.15 0 0 872
Adanival már volt privát topiktali, találkozunk párszor a főiskolán! :) Bár nagyrészt órán, de egy kötetlen beszélgetésben benne vagyok. Egyébként mit mondtam én, kinek mit kéne csinálnia? :)
Előzmény: Rbatka (871)
Rbatka Creative Commons License 2008.01.15 0 0 871
Még az is meglehet :)

Itt van egy pár kecskeméti, lehet, hogy minden nap elmegyünk egymás mellett! :(
Nem kéne legalább 3-4-őnknek egy topiktali? Különösen vonatkozik ez A-danira...
Azonban ezt privátban próbáljuk meg elintézni, és ha Nektek csak a jövő hét jó, nekem az is jó. Legalábbis suexID elmondása alapján van mit csinálnotok.. :)
Előzmény: VT22 (866)
M62-194 Creative Commons License 2008.01.14 0 0 870
A 128-ason a tehert melyik mozdony bonyolítja le?
Tősgyökeres szentesi Creative Commons License 2008.01.14 0 0 869
Martfűig mentek. szerintem most indulnak tovább Jászkisér felé.
A sorompónál nem láttál? Néztem balra, és akkor úgy néz ki jól is sejtettem, hogy az egyik kopottas narncssárga mellényben Te vagy...
Előzmény: Törölt nick (847)
Tősgyökeres szentesi Creative Commons License 2008.01.14 0 0 868
Holnap este érek haza.
Előzmény: Bocskai91 (853)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.14 0 0 867
Az ombudsmanok már csak ilyenek ,aztán a sok balfaskodásukkal cska rontanak a helyzeten. Áldásos ténykedésük eredménye pl. h a pszichiátrián elérték ,h ne lehessen rács az ablakon, mert az olyan mintha börtön lenne, viszont ha nem lehet rács, akkor csak úőgy tudják megoldani, h biztonságban legyenenek a betegek ,h nincs kilincs sem ( ugye ide olyanok is kerülhetnek, akik bármikor öngyilkosságot kisérelhetnek meg, és ha kiugrik akkor az ott dolgozókat is elővehetik ,hiszen beteg volt és nem vigyáztak rá). El lehet képzelni milyen jó klíma van ot nyáron 40 fokban és még szellőztetni se lehet. Ugyanilyen okos dolog volt a hálós ágyak betiltása ( ebben közveszélyes betegeket helyeztek el, olyasmi mint egy kisbabaágy ) így mostmár az ágyhoz kell kötözzék a beteget, ami biztos jobb nekik, legalábbis az ombudsmanok szerint.

OFF vége

Egyébként asszem a MÁVnál úgy van ,h ha mozgássérült akar utazni akkor jó ha szól eőre ( pár nappal az utazás előtt), és akkor biztosítanak neki helyet a vonaton meg az állomáson emelőt, amivel felteszik a vonatra, már ha éppen sikerül, ha meg nem akkor meg a vasutasokm egoldják vhogy. A MÁV blogon ( megintallunkvazze.blog.hu) volt már pár ilyen sztori.
Előzmény: VT22 (866)
VT22 Creative Commons License 2008.01.13 0 0 866
A vonaton várhatóan utazó mozgássérültek száma a biciklisekét is alulmúlja. Aztán az összes ombudsman ott sztrájkolna a vasútállomáson, hogy ez diszkrimináció börtönbézében vinni a mozgássérülteket mintha podgyász lennének.

Egyszer volt fontos: kb. 30-an utaztunk egy "Kalandtúra" nevű vetélkedőre gimis csapattal, oda dobáltuk be a cuccot. Mondjuk nem nagyon volt hely a vonaton, ott is feküdtünk rajta...
Előzmény: Rbatka (863)
Rbatka Creative Commons License 2008.01.13 0 0 863
Nagy tömeg esetén előnyös...


Én még mindig abban a hitben élek, hogy ezek rendkívül fontosak, csak én rosszkor vagyok rossz helyen...
Igaz, ha belegondolok, talán egyszer láttam egy biciklit feltenni ide, amúgy semmit..

Ezek a kocsik nem lennének alkalmasak mozgássérültek szállítására? Akár egy egész kocsi berendezhető lenne ilyenre, a másik ajtót meg meg lehetne szüntetni. Úgy gondolom, hogy ezek bármelyik szerelvények végére besorozhatók(igaz kicsit ellentmond a vonatösszeállítási szabályzatnak "..igyekezni kell azonos színű és magasságú kocsikat egy vonatba besorozni..")
Előzmény: Törölt nick (861)
Rbatka Creative Commons License 2008.01.13 0 0 862
Jut eszembe, miért is van az, hogy ide csak én meg Törzsgyökeres szentesi teszünk be képeket? :(
Rbatka Creative Commons License 2008.01.13 0 0 860
A mai napom is rövid volt, és a holnapi is az lesz... :)
Előzmény: Törölt nick (859)
VT22 Creative Commons License 2008.01.13 0 0 858
Erre még mindig nincs ötletem. Kiskunfélegyházi út vagy Kecskemét-Parasztfőiskola lenne az esélyes, de egyik sem olyan hogy felhasználná az összes betűt.
Előzmény: Törölt nick (779)
Rbatka Creative Commons License 2008.01.13 0 0 857
A velős választ okosabb embernek hagyom, kérem őrizze meg nyugalmát :)
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy nem tudom ezeknek a kocsiknak az életük első részét.
Előzmény: suexID (856)
suexID Creative Commons License 2008.01.13 0 0 856
Személykocsis topikban szülőanyám tulajdon hátsójába elküldenének érte, de itt bátran merem kérdezni, hogy annak a Bz mellékocsinak miért van olyan meglehetősen érdekes ajtómegoldása hátul, illetve miért van berácsozva?
Előzmény: Rbatka (855)
Rbatka Creative Commons License 2008.01.13 0 0 855
Mindig ugyanott készül a fotó :-)










A letépett Bz ajtó és az Y-bárca esete










Kilenceske... rég láttalak...










Felejthetetlen élmények...
Rbatka Creative Commons License 2008.01.13 0 0 854
:)

Azért erre fokozottan figyelni kell, mert ez hús-vér vasútbarát topik (is lehetne) ellenben mondjuk a Vici topikkal :P
Előzmény: suexID (852)
Bocskai91 Creative Commons License 2008.01.13 0 0 853

Nekünk Hékéd igazi törzshely már. Amúgy holnap délután ki mész az állomásra? Ha igen hány óra fele?

 

 

Előzmény: Tősgyökeres szentesi (817)
suexID Creative Commons License 2008.01.13 0 0 852
Akarom mondani Kecskemét tároló, csak már teljesen el vagyok buszosodva, menthetetlen vagyok, lőjetek le! :)
Előzmény: suexID (851)
suexID Creative Commons License 2008.01.13 0 0 851
Van egy pár szar mobilos képem ezekről. Számtalanszor láttam őket a Noszlopy tároló vágányon dekkolni, egyszer ott még az Egészségvonatot is láttam. Csak ilyenkor általában a fényképezőgépem otthon porosodik, és várja a jó kis Ikarusokat! :)
Előzmény: Tősgyökeres szentesi (842)
Rbatka Creative Commons License 2008.01.12 0 0 850
Akkor nem várom :-)

András, visszanémítom a telefonomat :-)
Előzmény: Tősgyökeres szentesi (842)
Rbatka Creative Commons License 2008.01.12 0 0 849
Ma a 009-es BDzx reggeli visszafordulós KKFH-LK-t csinált. (Majd megnézem a vonatszámot :) )
Rbatka Creative Commons License 2008.01.12 0 0 848
Kicsit OFF, de talán márciusra jó lesz :-)
Tiszakécske
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.12 0 0 847
Nem mentek el Jászkisérig. Nem tudom meddig mentek, de hétfőn folytatják az utat.

Én sem számítottam rá, hogy Szentesen keresztül jönnek majd.

Én ugyanezt a menetet a Barnevál mögötti részen láttam. Ott cseréltünk műanyag hevedereket. Te meg 100 méterrel odébb készítetted a felvételt...
Előzmény: Tősgyökeres szentesi (845)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!