Keresés

Részletes keresés

Indián Creative Commons License 2008.06.04 0 0 151
"Most akkor kövezzetek meg, de még a +10 ezer Forinttal is nyerek 10-20 ezer Forintot évente."

Ez a helyes meglátás... még így is megérte, főleg, ha egynél több évig vótt kuncsaft a zember...
Előzmény: John Zero (148)
Biovadász Creative Commons License 2008.06.04 0 0 150
"Csak évfordulóval (november 1 - december 1) vagy a MÁV megszűnésekor lehet biztosítót váltani Magyarországon!"

Jóreggelt. :)
Évek óta ezzel van tele minden média, hogy csak év végén lehet váltani, és a szerződésben is megtalálható, ahol az aláírásoddal igazoltad, hogy elolvastad a feltételeket, az egyesület szabályzatát, ésatöbbit.... :)
Előzmény: John Zero (149)
John Zero Creative Commons License 2008.06.04 0 0 149
Felhívtam a biztositas.hu-t (ők a bróker, akivel kötöttem).

Megerősítettek abban, hogy törvény szerint NINCSEN LEHETŐSÉG arra, hogy jelenleg bárki új biztosítót keressen magának. Azaz a TÖRVÉNY KÖTELEZ, hogy maradjon a MÁV-nál, aki MÁV-os. Év közben lehetetlen váltani!!!

Csak évfordulóval (november 1 - december 1) vagy a MÁV megszűnésekor lehet biztosítót váltani Magyarországon!
John Zero Creative Commons License 2008.06.04 0 0 148
pert1:
Én azért válaszottam a MÁV biztosítót, mert:
1. Ez volt a második legolcsóbb
2. Azt hittem, hogy mögötte áll a MÁV, így biztosan mindenkit kifizetnek, ha kell
3. Így évente "csak" 64 ezer Forintot fizetek az autóra, a többi biztosítónál (kivéve KÖBE) legalább +20-30 ezer Forint lenne
4. Amely 12 éves és jelenlegi értéke kb. 4-500 ezer Forint
5. Kötelezős balesetem nem volt az elmúlt 10 évben, de egy családtagnak 3-4 éve volt

Most akkor kövezzetek meg, de még a +10 ezer Forinttal is nyerek 10-20 ezer Forintot évente.
Előzmény: pert1 (146)
hejesirasbalynok Creative Commons License 2008.06.04 0 0 147
amikor én kötöttem a NETRISK-en külön figyelmeztettek, hogy "Vigyázat, nem biztosító, hanem egyesület!!!"
Akkor hát ezért...
Ahogy én ezt az országot ismerem, tuti, hogy a közösből kifizetik a deficitet, nehogy a Mávosok hőbörögjenek.
Na ki fogad velem?


Előzmény: Contempt (143)
pert1 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 146
2 milliárd forint hiányzik, és 190 ezer tagja van a szövetkezetnek, fejenként ennyi jut.
Előzmény: Contempt (144)
Nogo Creative Commons License 2008.06.04 0 0 145
Ezt a pénzt is elsikkasztják?
Előzmény: Contempt (143)
Contempt Creative Commons License 2008.06.04 0 0 144
Elég hasraütésesnek tűnik ez a 10.000 ft. :DD
Előzmény: Contempt (143)
Contempt Creative Commons License 2008.06.04 0 0 143

Tízezer forintot kell fizetniük a MÁV Biztosító ügyfeleinek
Index - 2008. 06. 04., 08:34

Póttagdíjat szedhetnek a MÁV Biztosító ügyfeleitõl, legalábbis a PSZÁF javaslata szerint. A pénteki közgyûlésen szavaznak a kérdésrõl – értesült a Népszabadság.

Fejenként tízezer forintot kell fizetniük a MÁV Biztosító ügyfeleinek, ha a pénteki közgyûlés elfogadja a PSZÁF javaslatát – értesült [1] a Népszabadság. A lap szerint ugyanakkor a Tatán megrendezett közgyûlésen megjelenõ ügyfelek valószínûleg leszavazzák a javaslatot. Ez azonban azzal a veszéllyel jár, hogy szétesik a biztosító.


A PSZÁF április 7-tõl felfüggesztette a MÁV Általános Biztosító Egyesület mûködését, ettõl a naptól kezdve a társaság nem fogadhatott be új kötelezõbiztosítási szerzõdéseket. A felügyelet biztosokat is kirendelt az egyesülethez, hogy biztosítsák a normál ügymenetet. Akkor még arró volt szó, hogy az ügyfeleknél nem változik a biztosítási díj év végéig és az esetleges kárrendezés alatt sem érheti kár az ügyfeleket.

 

Az egyesület eladja felelõsségbiztosítási állományát, június 30-ig ki kell választani azt a társaságot, mely átveszi a portfoliót.

Biovadász Creative Commons License 2008.05.14 0 0 142
- átutalod
- személyesen befizeted
- rózsaszín csekken befizeted

Jahm, és mivel már 14 napja nem vagy kockázatban, ne törj össze senkit a befizetésig, mert akkor szopacs van.
Előzmény: leo50 (139)
Tamás Creative Commons License 2008.05.13 0 0 141

Most mit csinájak????????

 

Átutalást.

Előzmény: leo50 (139)
méregkeverő Creative Commons License 2008.05.13 0 0 140

Menjél be és minél hamarabb fizesd be!

(mielött rendőr kéri, vagy a számítógépes rendszer törli a szerződést automatikusan)

 

:-(((

Előzmény: leo50 (139)
leo50 Creative Commons License 2008.05.13 0 0 139
Sziasztok.
Most ilyenkor mi van????
Kértem a mávtól emailben csekket a II.n. éves kötelező biztositásra.
Semmi válasz.
Most mit csinájak????????
Biovadász Creative Commons License 2008.04.17 0 0 138
No meg nem elfelejteni, hogy minél kisebb a bonusz illetve minél nagyobb a malus, annál inkább volt vonzó az olcsóbb díj (ugye M4-es besorolással izmosabb volt a különbség, mint a B10-eseknél) így a MÁV állománya nem a "pacal java" :)
Előzmény: méregkeverő (137)
méregkeverő Creative Commons License 2008.04.17 0 0 137

Közel sem vagyok biztos benne!

 

1. Közel sem biztos, hogy nyereséges a MÁV ABE díjaival átvenni.

2. Hatalmas munka az átvétel. Aki átveszi, ott az informatikusok nem mennek nyári szabadságra...

Előzmény: ohrana (136)
ohrana Creative Commons License 2008.04.17 0 0 136
Valakik nagyon vágynak ezekre az ügyfelekre.

o
Előzmény: kábelbúvár (134)
méregkeverő Creative Commons License 2008.04.17 0 0 135

"Látod, mégiscsak a "felelősség" az, ami a biztosítást jelenti."

Persze! Aki nem hülye, az gondolkodik, lett légyen magánszemély,  vállalat, vagy akár biztosító!

Előzmény: breien (133)
kábelbúvár Creative Commons License 2008.04.17 0 0 134

Visszafordították az ukrán határszervek szerdán azokat a kamionokat, amelyeknek a MÁV Általános Biztosító Egyesület állította ki a nemzetközi gépjármű-biztosítási kártyáját - írja egy gazdasági napilap.

A Világgazdaság információi szerint az ukrán hatóságok annak ellenére nem engedték be Ukrajnába a kamionokat, hogy a biztosító elleni eljárástól függetlenül a kártyák érvényessége megmaradt. A MÁV Biztosítónál sikkasztás és pénzmosás miatt nyomoznak a magyar hatóságok, a társaság már nem köthet új szerződéseket.

breien Creative Commons License 2008.04.16 0 0 133
Odáig még el is kell jutni, hogy "szerződés" legyen belőlle.
Tudod, személybiztosításnál a kockázatelbíráláskor bukik meg sok "ajánlat".
Elvem az, hogy az elején döntsük el, hogy milyen feltételekkel és mire vállalja be a biztosító az ügyfelet , esetleg mennyiért. Egy forintot sem érdemes fizetni azért, amit egy esetleges káreseménykor a biztosító elutasíthat. Sajnos, Mo.-on az emberek többsége akkor sem tud személybiztosítást kötni , ha akrata és pénze is meglenne erre, mivel az egészségi állapota akadálya ennek.
Látod, mégiscsak a "felelősség" az, ami a biztosítást jelenti.
A többi, stimmel.
Előzmény: méregkeverő (128)
méregkeverő Creative Commons License 2008.04.16 0 0 132
Előzmény: breien (99)
kábelbúvár Creative Commons License 2008.04.16 0 0 131
Azé majdnem mártírt csinátt a zürgéből...
Előzmény: Contempt (130)
Contempt Creative Commons License 2008.04.16 0 0 130
Juszt László tökhülyeségeket beszél, nem tudja megkülönböztetni a tartalékot a tartalék hiányától. :D
Előzmény: Kettes számú törzsvendég (122)
kábelbúvár Creative Commons License 2008.04.16 0 0 129
Az ügyvédet nem ítélhetik el bűnpártolásért...
Előzmény: Híd (123)
méregkeverő Creative Commons License 2008.04.16 0 0 128

Nem!

 

A biztosítás azt jelenti, hogy a szerződésben megállapított díjfizetés ellenében, a szerződésben megállapított események bekövetkeztekor (az esetleges kizáró okok figyelembe vételével) pénzbeli térítést nyújt.

Előzmény: breien (127)
breien Creative Commons License 2008.04.16 0 0 127
Elnézésed kérem, ha netán a szakmai önérdezetedben sértettelek volna meg.
A bistosítás számomra azt jelenti, hogy felelősséget vállalunk az ügyfelek felé azért, hogy a lehetőségekhez képest megőrízzük azokat az értékeit, amit egy élet során felépített , elért.
Valljuk meg, egy autó végsősoron csupán egy tárgy az ember életében, amire szüksége van, hogy a mindennapi életét élhesse. Ha itt, hibát vétünk, max. pár százezer Ft-t bukhat az ügyfél, amit bármikor pótolhat.

Gondolj bele, ha az általad említett "tiszta kockázati életbiztosítás" kockázatelbíráslásánál követünk el hibát, és egy "pongyolán" megfogalmazott formanyomtatványban értesítjük a többgyermekes családapát, hogy nem vállaljuk be a kockázatot, azzal nemcsupán a "pénz", mint agyagi biztonság jelképétől fosszuk meg az ügyfelet, hanem mélyen megsértjük emberi méltóságában is. Adott esetben, kétségbe vonjuk azt a képességét (rajta kívülálló okok miatt ), hogy képes lenne ellátni önként vállalt apai feladatát. ( a kockázati biztosítást azért kötik általában az emberek, mert a szeretteiknek anyagi biztonságot akarnak adni egy előre nemlátható váratlan esemény bekövetkeztében )
Tudod, számtalan esetben tanúja voltam annak, mekkora kárt okozhatunk ezzel az emberek önbecsülésében, leginkább a biztosító társaságoknak.
Ez is egyik oka annak, hogy nálunk a biztosítás a köztudatban mélyen alul van értékelve annál, ahogyan annak feladata, szerepe lenne a mai magyar társadalomban.

Erre értettem, hogy a gkfb. a legegyszerűbb módozata a biztosítási szakmának.
Azt is elismerem, hogy ez nem elsősorban a biztosítási szakmára jellemző, inkább abból a "társadalmi deficitből" ered, ami ennek az országnak ma a legnagyobb problémája.

máshol, ezt már bővebben kifejtettem.

breien
Előzmény: Biovadász (125)
kábelbúvár Creative Commons License 2008.04.16 0 0 126

Ha má Ő se tudott segíteni...

 

:((

Előzmény: Kettes számú törzsvendég (122)
Biovadász Creative Commons License 2008.04.16 0 0 125
"Tudod, a gkfb. a legegyszerűbb módozata a biztosítási szakmának"

Dehogy a legegyszerűbb. Avulás, értékvesztés, piaci ár, kár nagyságának megállapítása, a kár mértéke nem behatárolható előre, stb, stb.

A legegyszerűbb az olyan mint egy tiszta kockázati életbiztosítás ahol a döntés csak annyi hogy "meghalt? igen-nem" és ha igen akkor megy az előre meghatározott biztosítási összeg. Ez az egyszerű módozat, nem a kgbf. :)
Előzmény: breien (116)
breien Creative Commons License 2008.04.15 0 0 124
Gondold ezt végig.
A választ, magad is megfogalmazhatod.
Előzmény: méregkeverő (117)
Híd Creative Commons License 2008.04.15 0 0 123
Nekem azt mondták, 2 milliót kapott Juszt Kiss Bálinttól.
Előzmény: Kettes számú törzsvendég (122)
Kettes számú törzsvendég Creative Commons License 2008.04.15 0 0 122
Kiss Bálint utolsó fellépése a Maffia ügyvédjében:

http://www.mtv.hu/videotar/?id=21077

Úgy tűnik, fizetős szereplés volt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!