Keresés

Részletes keresés

KömKel Creative Commons License 2014.09.11 0 0 62872

Abban az esetben igen, ha előirásszerűen van felrakva. Ez meg itt nincs, egyszerűen szarul van elkészitve az egész tető.

Előzmény: Törölt nick (62871)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.11 0 0 62871

Lehet, hogy tévedek - de a Tondach cserepkre nem 30 év a garancia?

Előzmény: Törölt nick (62870)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62870

Sajnos a tetőcserép kötelező alkalmassági ideje csak 5 év, ami vélhetőn már eltelt.

Így a gyártó jogszerűen nem foglakozik a dologgal.

 

-----

 

Te mikor vetted a házat?

 

Főszabály szerint a szavatossági jogok érvényesítésének határideje hat hónap (volt).

Ez alighanem már letelt...

 

Viszont, a hibás teljesítés miatt kártérítésre még igényt formálhatsz a károsodás bekövetkeztétől számított 5 éven belül.

pl. ha a vevő sunyított és tudta, hogy szétfagynak a cserepek, de eltüntette a nyomokat és nem szólt róla.

 

Ebben az esetben persze, már neked kell bebizonyítani

- a kár bekövetkeztét és nagyságát, valamint 

- a kár és az eladó magatartása közti okozati összefüggést

 

Az eladó pedig, kimentheti magát, ha bizonyítja, úgy járt el, ahogy adott helyzetben általában elvárható.

 

Szóval kártérítési igényed elvben még lehet, a már lejárt szavatosság ellenére is.

De, nem sima ügy...

 

------

 

A rossz tetőszerkezeti kialakítás miatt nem szólhatsz, hisz azt kellő gondossággal fel kellet volna ismerned, sajnos.

Ingatlan vásárlásakor (szerintem) elvárható a vevőtől,  kellő gondosság esetén a hozzáértő szaki igénybevétele.

 

Előzmény: Törölt nick (62860)
tgwh8 Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62869

Köszönöm. L alakú épület, cirka 150ma falfelület :D Akkor ezek szerint drága mulatság lenne... és a másik mókás dolog, hogy utána építettek egy melléképületet, akkor most annak a belső falát zárja le a hőszigetelés, vagy még pluszban azt is le kell szigetelni? kb. 4000 Ft/m2 rendszerárat látok elsőre, erre még megy a munkadíj (mennyi?) gondolom... de ha kb. egy méterre van a padló a talajszinttől, akkor nem kell leásni, ugye (féltek az árvíztől, falami fekete bitumenes lemez néhol kilátszik, az lenne a vízszigetelés?)?

Másik kérdés, hogy a padlás nem egy szintben van leöntve, 4-5 centivel kiemelkedik a falak körvonala, ilyet nem láttam, ez mi?

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62868

Az elv és a gyakorlat...

 

 

Előzmény: Törölt nick (62853)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62867

Ezeket fejből irom, EB 100-ról én sem tudok, de B100-ról igen. Holnap majd megnézem benn. Egyébként nem csak "E", "F", "FF", "G" és "Gm" gerenda létezett, hanem gyakorlatilag a teljes ABC. Csak az előbb felsoroltak terjedtek el. Volt próbálkozás az "M" gerendával is, papiron láttam, beépitve soha.

Előzmény: KömKel (62866)
KömKel Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62866

Én még életemben nem találkoztam EB100-assal. Épitettek be egyáltalán valahová, vagy csak papiron létezett?

Előzmény: Töck Jenő (62865)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62865

A gerendák közötti tengelytáv 30, 60 és 100 cm lehet különböző fajtájú béléstestekből kirakva. Ezeknek a magassága is eltérő, egy födémen belül -ha egyszerre épült - akkor nem szokták variálni.

Előzmény: Töck Jenő (62864)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62864

Az "E" és az"F" a gerenda alakja ("FF" konzolos "F" gerenda) az első szám az "F" gerendáknál a teherbirás (határnyomaték), a második szám a hossza a gerendának. Ebben nem vagyok biztos, de az "E" gerendánál az első szám a feszitőhuzalok száma (teherbirás).

Előzmény: tgwh8 (62861)
KömKel Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62863

A 38-as fal lehet kisméretű tömör tégla, ikersejt, vagy HB38. A '70-es évek miatt valószinűbb az első kettő.

 

Az előremutató hőszigetelés ezekre 15 cm grafitos EPS, nagyon minimum 10 cm.

Előzmény: tgwh8 (62861)
KömKel Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62862

Mindegyik vasbeton gerendát jelent, az utolsó két számjegy a fesztáv, deciméterben.

Valószinűleg az E gerendás fögémrész 60 cm-ként van, béléstesttel, az FF gerendáknál pedig betontálca van 90 cm-es.

Előzmény: tgwh8 (62861)
tgwh8 Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62861

Estét, '70-es évekbeli szabványokra ki emlékszik? :D

Mit jelent ez? Annyit értek, hány db a gerenda :D kb. 60-90 centinként vannak.

12 db E6-48
4db FF40-24

8db E4-30
7db E4-30

 

Kettő. 38cm-es fal - miből lehet? -, ha egyszer netán le szeretném szigetelni, kell-e valami számolás, vagy a méret a lényeg?

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62860

csak használtan vettük a házat és nem kaptam számlát a cserepekről, anélkül meg nem adnak 2500 cserepet :-((( meg ha hibás gyártás lenne...

 

holnap megbontom rendesen, hogy mi is van itt, csak az a baj, hogy 7főn el kell utaznom 2 hétre. 

 

köszönöm a segítséget.

 

Előzmény: KömKel (62858)
KömKel Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62859

Ha ilyen fólia van a hőszigetelés felett, akkor kell a gyapot és a fólia között is KISZELLŐZTETETT légrést hagyni. Amennyiben nincs, tehát a gyapot kitölti a szarufamagasságot, és neki van tolva ennek a fóliának, valamint nem tökéletes a belső oldali párazárás, akkor bizony előfordul, hogy a gyapot a lecsapódó párától szarrá ázik, azaz nem szigetel rendesen. Tartós nedvesség esetén pedig penészedni is fog.

Előzmény: Törölt nick (62857)
KömKel Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62858

Ha nem megfelelő a szellőzés, akkor a cserép hátuljának kellene szétfagyottnak lennie, nem a külső felének...

 

Ha a külső fele a szétfagyott, akkor én inkább gyári hibára gyanakodnék.

Előzmény: Törölt nick (62856)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62857

akkor csak nem úszom, meg hogy leszedjem az összes cserepet?

 

ennek milyen következménye lehet? nem engedi át a párát lecsapódik a szigetelésben a nedvesség?

 

 

 

 

Előzmény: KömKel (62855)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62856

http://kepfeltoltes.hu/view/140910/DSC05274_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

igy néz ki jópár cserép, 

szerintetek lehet azért mert nem volt megfelelő a szellőzés?

 

 

Előzmény: Törölt nick (62853)
KömKel Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62855

Erre kell kicserélni az alsó sor lécet:

http://www.euroof.hu/termdetail.cfm?marka=Masterplast&ID=517

 

De ez továbbra is édeskevés, ugyanis nincs semmiféle ellenléced, hanem annyi légrés van csak, amennyi hasa van most a fóliának.

Nem akarlak idegesiteni, de ez a tetőfólia pl nem alkalmas a tetőtérbeépitéshez, mivel nem páraáteresztő, hanem sima hálóerősitett tetőfólia

Előzmény: Törölt nick (62853)
(M)Ákos Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62854

Nézd meg a Barabás téglakövet.

A sárga-piros antik szép, nekem is az van.

Az 5 cm hivatalosan még nem elég az autó alá, de nekem az udvaron heti 2-3 beállással még nincs gondom 1 év távlatából.

Van 1-2 törött kő, de azt a lapvibrátorra fogom, amit gumilap nélkül használtak a végén.

Árulnak vastagabbat is, pl 6 cm, az már asszem hivatalosan is alkalmas szgk. forgalomra.

Ha esetleg szoktál Veszprémben járni, sok helyen találkozhatsz vele. Ott is gyártják. De a sok tüzépen is tartanak belőle.

 

Előzmény: Kovalic 76 (62839)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62853

ugy néz ki van légrésem, kb 2 cm lehet.

 

http://kepfeltoltes.hu/view/140910/DSC05340_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

de elől le van zárva

 

http://kepfeltoltes.hu/view/140910/DSC05341_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

ezt mivel lehet kiváltani, emlitettetek vmi rovarhálós dolgot ide, nem az kellene?

 

tetőfólia is szépen néz ki a déli oldalon a naptól, 6 év alatt.

 

amúgy beépitett tetőtér van.

 

nekem kb 5 sorban alulról számolva van a szellőzőcserép.

a neten találok a tondach oldalán vmi leírást hogy kéne ezeket elhelyezni? és mennyit, vagy van erre vmi szabály?

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (62852)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62852

időközben, a feleségem jegyzetelt, mert ő volt itthon.

 

javaslat, legalsó cserép alatt legalább 200cm2 légrést biztosítani ellenléc közönként, felülről gerinc alatt 2 sorba minden egyes elleléc közben egy szellőző cserepet rakni.

 

alsó sor léc le van zárva, szellőzőre kell cserélni.

 

mindjárt kimegyek fotózkodni.

 

 

KömKel Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62851

Ha nincs semmilyen légrés, akkor szerintem a szellőzőcserepek sem sokat segitenek, hiszen gyakorlatilag tetőléc soronként kellene vizszintes kiszellőzést biztositani, ami lehetetlen.

 

Ha nincs tetőtérbeépités, még a fólia levágásával is jobban jársz. A nem 30 éves cserepek jól zárnak, nem nagyon jut be eső/porhó.

Ennek egy kombinációja, hogy levágod a fóliát, és hasasan visszarakod a szarufa belső oldalán tetőléccel rögzitve. Ekkor már van értelme a több szellőzőcserépnek.

 

Ha tetőtérbeépitésed van, tehát a szarufák köze töltve van hősziggel, akkor sajnos csak a cserép és tetőléc leszedése után rendesen visszaépitve tudod megoldani a dolgot.

Előzmény: Törölt nick (62846)
KömKel Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62850

A Tondach kerámiacserepet gyárt, nem betont.

Előzmény: Törölt nick (62848)
topikolos Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62849

Az szerintem nem betoncserép.

Előzmény: Törölt nick (62848)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62848

Egyébként én még olyat nem hallottam, hogy ilyen miatt szétfaggyon a betoncserép.....elég furcsa .......

Előzmény: Törölt nick (62846)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62847

Jól írtad a sorrendet, szarufa- fólia - ellenléc -léc-cserép. A légrést le tudja csökkenteni a rosszul berakott szarufa-közti hőszigetelés is ami kinyomja a fóliát és a légrést blokkolja. Annak meg azért illik minimum 5 cm-nek lenni és nem 3-nak!

Azt tudod tenni, hogy megkétszerezed a szellőző cserepeket - ez viszonylag könnyű. És vársz....leteszteled, hogy nőt-e a légáramlás....

Előzmény: Törölt nick (62846)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62846

Mint egyszer irtam a tondach tangó cserepeim szétmállottak, mintha szátfagytak volna.

Bejelentettem a tondachnál, kijöttek, és megállapították, hogy nincs légrés, "a héjazat alatt tetőfólia ellenléc be van építve.

azt mondták kell több szellőzőcserép..de ennek van értelme? 

lehet valamit csinálni ezzel az összes cserép leszedése nélkül? 

szerintük beszorult a levegő alá és télen szétfagyott a cserép emiatt mert nem volt légmozgás.

BTW jófejek voltak, mert 100 cserepet kapok ingyé méltányosságból.

 

bróbáltam a légrést megnézni robbantott ábrán, hogy kellene kinéznie, van a szarufa, arra rátéve a fólia, arra a szarufán hosszában leszögezve bramacléc és arra kellene keresztbe rakni a bramaclecet, amire megy a cserép?

esetleg tipp mit tehetek?

azon kivul hogy az előző tulajt jól megkeresem. de hát ő is balfasz, ott vágták át ahol tudták.

 

 

Peter atyuska Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62845

Nekem is volt egy szép beton tömbbel gondom, híltivel egy combossal esett neki a haver és úgy vágódott hanyatt hogy ihaj a tömb egy karcolással megúszta, neki fogott már finomabban kb 20 perc után feladtuk váltottuk közben egymást, a végeredmény a közelben dolgozó bazi nagy gépest fűztünk meg hogy segítsen ha hiszed ha nem a földbe döngölte de baszott szétmenni. Így ásás és a lukba bedőlés majd ott hagyás lett a végeredmény. Ja a végén a tulaj kiderítette hogy a 2. világháborúban egy megerősített lövész állás volt beton bunkerral és csak részben bontották el na ez a mi ott maradt és a régi háznak a részét képezte a tetőrész egyik eleme volt :) vagyis lehet olyan betont készíteni amit nem lehet csak úgy simán szétszedni :)

Előzmény: szupertitkos (62842)
halaloszto Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62844

én törtem már ilyen beton kölöncöt kangóval is. ha nagy és tömör a cucc, nehezen reped el.

 

Vajk

Előzmény: szupertitkos (62842)
Kovalic 76 Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62843

Már olyan szempontból, hogy a tégla nem éri meg (kb. fele ár, ha jól számolom az anyagár, de lehet 2 év múlva szedhetem fel a szanaszét fagyott tégladarabokat). Vagyis a másik verzió, a beton térkő éri meg.

:)

Előzmény: halaloszto (62840)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!