Keresés

Részletes keresés

Töck Jenő Creative Commons License 2016.09.13 0 0 15640

Canonra Canon 300 L Is 2,8

Előzmény: Zoltán Dékány (15639)
Zoltán Dékány Creative Commons License 2016.09.13 0 0 15639

Udv!

 

180 - 300mm korul ti milyen obit ajanlanatok, ami eles es kontrasztos... meg persze, a fenyero se hatrany?

Jahno Creative Commons License 2016.08.29 0 0 15638

Pentacon mikor milyen, de nekem a nagylátótól eléggé messze van.

Előzmény: H2o-pok (15637)
H2o-pok Creative Commons License 2016.08.29 0 0 15637

Tudnátok ajánlani valamilyen M42 es nagylátót? Olyan 8-13e.körül. Pentacon 29mm est néztem,de elég negatív vélemények vannak róla.

Közben beszereztem egy Super Takumar 1.8 at lőttem vele pár gyors képet.

Igy a Yashica Dx 50,1.7 em eladó vagy cserélném is.

https://www.dropbox.com/sh/14w4zeem1sftte5/AAB5UfnoWg4kRKbZju2M_GsXa?dl=0

Törölt nick Creative Commons License 2016.08.29 0 0 15636

Ezeket megtaláltam én is, meg közben a kezembe is került az obi. Csak a nevére van alapozva az ára, meg arra, hogy ritka. Kevés kontraszt, lágy kép nyitva. Egy húszast szerintem megér. Köszi az infót!

Előzmény: padam19 (15635)
padam19 Creative Commons License 2016.08.27 0 0 15635

Itt van pár kép

Képminőség tekintetében biztos nem jobb, mint egy 80 Pancolar (vagy 75 Biotar...)

Előzmény: Törölt nick (15634)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.27 0 0 15634

Üdv Urak!

 

Érdeklődnék, hogy Biotar 80 f2 obival van-e valakinek tapasztalata? Keresek a neten de örülnék egy itteni véleménynek. Nagyjából egy pancolar 80 1.8 árában kínálják. Ebayen olyan áron látom, hogy azt irányadónak sem tekintem.

bmwr12 Creative Commons License 2016.08.17 0 0 15633

Príma, gratula!

Előzmény: H2o-pok (15632)
H2o-pok Creative Commons License 2016.08.17 0 0 15632
bmwr12 Creative Commons License 2016.08.17 0 0 15631

Szervusz!

Képeket is van lehetőség feltölteni...

Előzmény: H2o-pok (15630)
H2o-pok Creative Commons License 2016.08.17 0 0 15630

Üdv

Nos megjött a YASHICA YASHINON DX 50MM F1.7. 

Állappotát nézve,korához képest teljesen jó. Nem poros,nem szorul stb.

Képminősége Helios 44M-4 hez viszonyítva (ilyen van egy)....szerintem sokkal jobb. Főleg az élessége. Szinek is rendben, bokeh....helios é jobban tetszik,ez más. Külföldi fórumokon dicsérik,nem az "alsó kategóriában" említik, ehhez képest olcsónak mondható. Igaz ebay en néztem,15ezer alatt nem nagyon találtam.  Én 10ért vettem.

De azért egy Takumar 1.4-1.8 at még be kell szereznem.

 

Noxin Creative Commons License 2016.08.14 0 0 15629

csak érdekességképpen, persze nem mindenkinek jön be :-)

LTM Jupiter-3

Jahno Creative Commons License 2016.08.14 0 0 15628

Nem tudom mihez képest, csak volt pár hozzászólás vele, hogy az de hajj de jó és a bevonatos az még királyabb. Meg pár valami fura ellenfényes becsillanós kép, ami nekem nem jött be, de ez  utóbbi legyen az én bajom.

Előzmény: Rőth Sándor (15617)
sakac Creative Commons License 2016.08.14 0 0 15627

Mennyi ökölharc lenne....

Előzmény: bmwr12 (15626)
bmwr12 Creative Commons License 2016.08.14 0 0 15626

Húúúú....

Mennyi aggleány élne a világban.

Előzmény: Rőth Sándor (15625)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.08.13 0 2 15625

Igen, teljesen igy van. Meg az elkeszult kepet sem egyforman latjuk, ahogy a noket sem. (szerencsere!)

Előzmény: bmwr12 (15624)
bmwr12 Creative Commons License 2016.08.13 0 2 15624

Szia!

Túl sok fórumot olvasol....

Ha megérkezik, és használod, majd akkor az elkészült képeket hasonlítgathatod a más darabokkal készültekhez. Persze alaposan ki kell ismerni az adott vázhoz illesztve a tulajdonságait.

Neked is lesz majd véleményed, amit esetleg egy érdeklődő a másik fórumról példának felhasznál. Nincs egyforma vélemény adott obikról, nincs egyforma kép, mert a használók sem egyforma módon/fényben/azonos géppel/tehetséggel használják, és persze az vég/értékítéletük is másfelől nézve alakulhat ki.

Inkább nyomd az adott darabbal az expógombot.

Előzmény: H2o-pok (15623)
H2o-pok Creative Commons License 2016.08.13 0 0 15623

Erről van valakinek tapasztalata esetleg? Minolta MC Rokkor-PF 50mm f:1,7

Vagy hasonló árban  egy Zuiko 50mm 1.8 jobb választás.

Persze a lentebbi Yashica már úton van. Erről viszont egy másik fórumon azt irták,felejtős, nem egy nagy szám,semmi extra.

 

H2o-pok Creative Commons License 2016.08.11 0 0 15622

Hát csak a lentebb említett DX et találtam csak. Azért köszi.

monyesz Creative Commons License 2016.08.11 0 0 15621

Ha teheted, akkor DS, DS-M -et vegyél, az 'multi coated', újabb verzió.

Előzmény: H2o-pok (15620)
H2o-pok Creative Commons License 2016.08.10 0 0 15620

Akkor kipróbálom a YASHICA YASHINON DX 50MM F1.7 t.

Majd kiderül marad,vagy megy.

Köszi

Noxin Creative Commons License 2016.08.10 0 0 15619

Ha piaci áron veszed, akkor próba után, ha nem tetszik eladod.
Nem hiszem (sőt tény, ahogy alább olvashatod) hogy két embernek azonos lenne a véleménye hogy melyik obi jobb :-)
Mindenkinek más a preferencia, élesség, bokeh, feeling, színek...

Előzmény: H2o-pok (15618)
H2o-pok Creative Commons License 2016.08.10 0 0 15618

2 a jófogáson Pentacom megy facebook.

Akkor ezzel nem lettem előrébb, mert eléggé megoszlik a vélemény

 Kipróbálni dajnos nem tudom max ha megvettem.

Rőth Sándor Creative Commons License 2016.08.10 0 0 15617

A Revuenonhoz kepest?

Előzmény: Jahno (15613)
Zozzantoz Creative Commons License 2016.08.10 0 0 15616

Inkább ezt...

Előzmény: H2o-pok (15611)
Jahno Creative Commons License 2016.08.10 0 0 15615

Meliyk fészbúkos csoportban panganak? Van M42 meg egyéb adokveszek. Igaz alig bírom törölni a szabálytalankodókat :-D Amúgy jófogás, Vatera, csiribiri. Mikor hol.

Előzmény: uffneked (15605)
Jahno Creative Commons License 2016.08.10 0 0 15614

Ezt honnan tudni, hogy pont az Chinon volt? Amúgy nekem a Chinon sem jött be, de mondom ki kell próbálni. Meg aztán jobb, jobb, néha éppen olyan kedvem van és FD-s Canonnal csapatok és akkor a kicsit fakós/filmes színvilághoz nem kell utómunkázni, ha meg nyitva is élesség, színesebb kép, háttérmosás,  akkor Pancolar/Takumar. Vagy sem :-D

Előzmény: H2o-pok (15610)
Jahno Creative Commons License 2016.08.10 0 0 15613

Kb. 1 éve meg pont a Pentacont istenítetted.

Előzmény: Rőth Sándor (15608)
Jahno Creative Commons License 2016.08.10 0 0 15612

Ki kell próbálni, Revuenon nagy szórással dolgozik,  Pentaconból meg volt ezer+1 féle.

Előzmény: H2o-pok (15607)
H2o-pok Creative Commons License 2016.08.10 0 0 15611

Még egy ilyen került képbe. Vélemény?

YASHICA YASHINON DX 50MM F1.7 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!