Keresés

Részletes keresés

exhighand Creative Commons License 2016.12.29 0 0 102178

Hát ja. A DOT-méterrel ki lehet deríteni, hogy érdemes-e egy nagyobb gyújtótávolságú telét beszerezni, hogy az részletesebb képet tud-e majd csinálni a távoli témáról, mint a meglévő, az adott vázon. Bár hangsúlyozom újra, ez csak egy paraméter a sok közül. mert lehet, hogy a meglevő kisebb gyútávú üveggel készült kép kivágva részletesebb lesz, mint mondjuk a kétszeres gyutávúval készült. Mindenképpen olcsóbb ezt előre lemérni, vagy leméretni.

Előzmény: Kimiki (102177)
Kimiki Creative Commons License 2016.12.29 0 0 102177

WTF??? 

 

 

Előzmény: exhighand (102176)
exhighand Creative Commons License 2016.12.28 0 0 102176

Olyan mérés létezik, ami egyszerre méri az objektív és a gép együttes képi részletességét. Igaz, hogy csak egyetlen és talán a legkevésbé lényeges paramétert méri, de azt legalább objektíven, számszerűen. Azt mutatja meg, hogy az adott távolságról hány Dpi felbontású céltárgyat képes leképezni a rendszer. például egy 1000 Dm ( DOT-méter) feloldású objektív-gép páros 10m-ről 100Dpi részletességű ábrát képes megjeleníteni, de 1000 Dm feloldású az a gép is amelyik 100m-ről 10 Dpi-t, vagy 1m-ről 1000 Dpi-t képes megjeleníteni. Ilyen persze jelenleg nincsen, hiszel a pixelszám lekorlátozza a feloldást 1m-ről. 300 Dpi felbontáshoz ugye legalább 3508 pixel oldalhossz kell. Komoly váz és komoly tele együtt képes lehet 10000Dm-re is, de pl. 1m-ről már a 300Dm is nagy feladat. A DOT-méter mérésére alkalmas tesztábrát mellékelem.

 

 

nagy felbontásban:  https://goo.gl/bkmMV8

 

 

 

OPi Creative Commons License 2016.12.26 0 0 102175

Gyári soha nem lesz, mivel nem a Nikon/Canon/stb. gyártja. Jobb minőségű viszont tud lenni, ld. Sigma Art sorozat egyes darabjai . . .

Előzmény: Törölt nick (102171)
-Minarik- Creative Commons License 2016.12.03 0 0 102174

Ez akkor igaz, ha egy ceg mindent sajat maga csinal. Autonal konnyu kideriteni, ki a besszallitoja annak az akatresznek es tole venni olcsobban. 

Objektivnel mar lehet mas a tema. BAr ott is adogatjak el a jogokat egymasnak.

Előzmény: Törölt nick (102171)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.02 -1 0 102173

Úgy látom neked ez a "hányszor jobb" a mániád. :-) Meghagylak ebben...

 

Ez a minőségbeli különbség ( "leegyszerűsítve") sem teljesen úgy van, de nem baj. :-)

 

Nem csak 3x 4x, hanem sokkal többször szebb képeket kívánok a Tamronnal.. :-)

Előzmény: Kimiki (102172)
Kimiki Creative Commons License 2016.12.02 -2 0 102172

Egyrészt miért is ne lehetne valami jobb a gyárinál??? Ezt szerintem Te sem gondolod komolyan. Bizony vannak gyári objektívek is, amiknél teljesen egyértelműen létezik jobb altarnatíva. 

Az autós hasonlatról meg annyit, hogy a gyártók is a piacról (részben ugyan azoktól akik az "utángyártott" alkatrészeket gyártják) vásárolják az "összetevőket".  A minőségbeli különbség (leegyszerűsítve...) részben pont abban van, hogy ki milyen beszállítótól, és milyen árkategóriából rakja össze az autóját. 

Ez persze nem jelenti azt, és én sem állítottam, hogy a szóban forgó gyári obi ne lenne jobb a Tamronnál. Sőt azt is mondtam, hogy jobb, pusztán az a véleményem, hogy nem 3-4 szer jobb! ;)

Előzmény: Törölt nick (102171)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.02 -1 0 102171

A gyári az gyári, teljesen mindegy, hogy miről beszélünk. Egy Tamron, egy Sigma, egy Tokina soha nem lesz gyári...ennyi. Kár is összehasonlítani szerintem.

 

Az autóban is megfizeted a többszörösét a gyári alkatrészeknek. Persze ha után gyártott is elég valakinek akkor az megveszi azt... Ezért élnek meg szépen azok akik jó minőségű után gyártott cuccokat gyártanak. Nekem is van Tamronom ( 150-600 ), de csak és kizárólag azért, mert ezt az átfogást gyáriban jelen pillanatban nem tudom megfizetni.

 

Egyébként meg a 70-200 f4 IS az egyik legjobb obi amit valaha építettek... Rolexet sem kapsz 7 ezerért...( ja de, Hong Kong és Shenzen határán van egy brutál Copy Market... na ott minden van. ;-) )

 

 

Előzmény: Kimiki (102165)
Rich81 Creative Commons License 2016.11.30 0 0 102170

Sziasztok!  Van valakinek tapasztalata Nikon AF-S 10-24mm F3.5-4.5G ED DX objektív téren?  Leginkább az élesség, torzítás érdekelne.   köszönöm 

vplaca Creative Commons License 2016.11.30 0 0 102169

Jók az ilyen oldalak, csak arra értettem, hogy hagyd, hogy az nem mérvadó, hogy itt mit látsz, mert jellemzően kis felbontásba vannak fent a képek, illetve nem tudni milyen utómunka van rajt. A megjelenítők felbontása is egyre nő, UHD-s tv-n azért már lehet különbséget tenni. Vannak olyan fotóim, amit most szívesen néznék olyan minőségben, mint amit 6D-vel csinálok most meg fix obikkal. Régen a kitobi is jó volt 400D-vel, mert még a fullhd tv is nagy dolognak számított.

 

Értem, hogy neked nem ér annyival többet, ez mindenki maga döntése.

Előzmény: Kimiki (102165)
-Minarik- Creative Commons License 2016.11.30 0 0 102168

Csakhogy egy nikonos is hozzaszoljon. :)

A 70-300 VR nikon a legjobb minosegu 70-300as objektiv a cegtol. A G es D jelzesu gyengebb, foleg 200 es 300mm kozott. Nekem pl ket D verzio is volt a kezemben. Az elso hanyagolhato volt hosszu evekkel ezelott. El is adtam. Kb masfel eve egy ismerosom kerte, hogy adjam el a cuccat, koztuk egy 70-300D obit. Bekalibraltam a D700 es D800 gepeimhez es lass csodat, jo volt. Foleg a D700-on. Most egy masik ismerosom a vilag masik felen hasznalja nagy orommel. 

 

Hogy jobb-e a tamron azt nem tudom megmondani. Par csalodas 3rd party gyartokkal elvette minden kedvemet a probalkozastol. A tamron olcsobb, de en azt mondom, hogy azt az objektivet vedd, amit meg tudsz fizetni es a munkafolyamatodba be tudod illeszteni. (nem feltetlenul 70-300 ha mar itt tartunk) A gond az objektivvel a gyenge kezdo fenyero lesz. Az tobb gondot fog okozni, mint a kepminoseg. Altalaban ezek az objektivek 300mm-en f8-11 korul hozzak a legjobb formajukat. Ez nagyon lassu es ha kozel ahatter, akkor nehezevv a temat is levalasztani rola a szuk rekesz miatt. . Persze lehet emelni az erzekenyseget, de ez mas problemakat fog csak szulni. Szoval akarhogy is a ket obi, ha nagy vonalakban nezzuk "egyik kutya, masik eb". A szuk keresztmetszet mindkettonel ugyanaz lesz. 

Előzmény: ALFA030 (102155)
Kimiki Creative Commons License 2016.11.29 -1 0 102167

Az igen torz képet szül, ha használtat újhoz, és fordítva hasonlítasz.... Vagy nézd mindkettő új, vagy mindkettő használt árát. És ebben az esetben van véleményem szerint egy nem feltétlen indokolt árkülönbözet. Ennyi!

Előzmény: Róka69 (102166)
Róka69 Creative Commons License 2016.11.29 0 0 102166

Valamit nagyon nem értesz meg vagy nem akarod megérteni, adott egy objektív x forintért, ha megtudod venni fél áron vennél egy másik újat majd annyiért ami azért egész más?

 

Sehol nem írtam megvenném új áron, ha lenne rá pénzem sem az újat, viszont egy 70-200 F/4 is usm...ami használtan 200 - 220. körül kapható akkor nyilván nem veszem meg az új 70-300 is..t érted??? - várok és megveszem a sokkal jobbat.

 

 

Előzmény: Kimiki (102162)
Kimiki Creative Commons License 2016.11.29 -1 0 102165

Ennyi, erről beszéltem, hogy annyival nem jobb, mint amennyivel drágább. Ja és mint írtam, volt nálam egy pár napig.

Az ilyen oldalakat meg miért is kéne hagyni??? Mert nem látni a többszörös különbséget, vagy miért is? Tényleg nem értem, az átlag user visszanézi egy monitoron a képeit, itt is ezt látod, nem a NASA fogja kielemezni.

Előzmény: vplaca (102163)
vplaca Creative Commons License 2016.11.29 0 0 102164

Hagyd már az ilyen tesztoldalakat. Ki kell próbálni, aztán el tudod dönteni, hogy neked megéri e, vagy nem..

Előzmény: Kimiki (102162)
vplaca Creative Commons License 2016.11.29 0 0 102163

Nem ez az egyetlen terület, ahol az ár nem mindig arányos a minőségi ugrással. Pl egy 85 1.2 L II sem 5x jobb a 85 1.8-nál..

Előzmény: Kimiki (102159)
Kimiki Creative Commons License 2016.11.29 -1 0 102162

"óriási a különbség"

 

Három, négyszeres?  ;)

 

http://www.juzaphoto.com/recensione.php?l=en&t=canon_70-200_f4is&show=1

 

http://www.juzaphoto.com/recensione.php?l=en&t=tamron_70-300vc

 

Én itt szoktam nézelődni, mert ezek valós helyzetek, valós felhasználók képei. Nem extrém tesztek, extrém nagyítások, stb... Hát nézegess bele pár oldalt, és szerintem nem 3-4 szeres, hanem max másfélszeres árat ér meg. Illetve marad az a tény, hogy nem feltétlen a drága technika miatt lesz egy kép jó.

Előzmény: Róka69 (102161)
Róka69 Creative Commons License 2016.11.29 0 0 102161

Én sem FF..en használom a "fehéreket" de hidd el óriási a különbség színben rajzolatban más és ha nem újonnan veszed meg akkor azért kilehet fogni féláron is.

Előzmény: Kimiki (102160)
Kimiki Creative Commons License 2016.11.29 -1 0 102160

Az mondjuk igaz, hogy nem FF-en próbáltam, ezt nem tudom mit számít a kettő közti megítélésben.

Előzmény: vplaca (102158)
Kimiki Creative Commons License 2016.11.29 0 0 102159

Nem azt állítom, hogy nem jobb a fehér, hanem, hogy nem  három-négyszer jobb, mint ahogy az ára tükrözi. 

200%-on, nézve, képszéleket elemezve egyértelmű.....csak nem feltétlen életszerű, és ér meg ekkora árkülönbözetet. Kölcsön használtam egy általad említett obit, annyira nem voltam hasra esve tőle. Tény, hogy jobb, de szerintem nem annyival. Persze akinek munkaeszköze, az megint más tészta, bár attól még ugyanúgy qrva drága.

Előzmény: vplaca (102158)
vplaca Creative Commons License 2016.11.29 0 0 102158

"Szerintem kicsit kevesebbre van tartva mint amit érdemel, határozott véleményem (tesztképek alapján), hogy nem ér három négyszer ennyit pl. egy fehér Canon obi."

 

 

Hidd el sokan mégis sokan inkább a fehéret veszik ;) Azért egy 70-200 4L IS-et visszasírnál FF vázon a Tamron után.

Előzmény: Kimiki (102156)
improduktiv Creative Commons License 2016.11.28 0 0 102157

Míg nikonos voltam, volt mindkettő (nem egyszerre), én a Tamront ajánlom. Képileg egyformák , kivéve a 300mm közelét, ahol a Tamron jobb, főleg nyitva, a stabija is jobb, no meg az ára is.

Előzmény: ALFA030 (102155)
Kimiki Creative Commons License 2016.11.26 -1 0 102156

A Nikon az mi? Olyam mint a Canon, csak másként hívják? :P

Nekem Tamron van, a képét szeretem semmi bajom nics vele, a stabiját nagyon dícsérik. Nem egy fényerős obi, de ebben az árba szerintem teljesen korrekt. Én a gyutáv miatt nagyon ritkán használom, mikor Bridge-ről váltottam azt hittem még ez is kevés lesz, aztán inkább a nagylátó kezdett el lekötni mióta tükrösöm van. 

Szerintem kicsit kevesebbre van tartva mint amit érdemel, határozott véleményem (tesztképek alapján), hogy nem ér három négyszer ennyit pl. egy fehér Canon obi.

Előzmény: ALFA030 (102155)
ALFA030 Creative Commons License 2016.11.26 0 0 102155

Sziasztok.Kezdő fotós (amatőr) vagyok a tükörreflexes fotózásban.Szeretnék egy 70-300-s tele objektívet.Két gyártmányt néztem,Nikkor,ill.Tamron.Árban 50eft a különbség a Tamron javára.Nem tudom,hogy ez minőségbeli különbséget is takar? Kérlek,hogy segítsetek,aki ismeri ezeket,hogy melyik jobb,tartósabb,megbízhatóbb?TAMRON SP 70-300 mm F4-5.6 Di VC USD ez az egyik,Nikon AF-S 70-300mm f/4.5-5.6 G IF ED VR,ez a másik.

-Minarik- Creative Commons License 2016.11.22 0 0 102154

Be kell kalibralni az objektivet a gephez. A menuben ott a lehetoseg. 

Vagy mivel sigma az obi a szerviz megoldja. 

Előzmény: 77BB (102153)
77BB Creative Commons License 2016.11.22 0 0 102153

Kedves Fórumozok! van egy zsír új sigma art 35 mm es fix objektívem, amit cropos vázra vettem/Nikon D300/. Az eddig készült képek nagy része vagy teljesen életlen vagy elmegy , de nem éles. 100 képből jó ha 5 olyan éles amilyennek lennie. Kalibrálni kellene az objektívet a vázhoz? Vagy mi lehet a gond?  A vázzal biztos hogy nincs gond, mivel a nikor 50mm essel tüköréles képek készülnek.  

vplaca Creative Commons License 2016.11.17 0 0 102152
Előzmény: nemethla (102151)
nemethla Creative Commons License 2016.11.17 0 0 102151

Illetve, a fenét, a zoomra hittem a kérdésed. Több felől is az tűnik ki, hogy jó az A/AII, max feketét vegyél)))

Annak 62-63mm a belső átmérője.

Előzmény: nemethla (102150)
nemethla Creative Commons License 2016.11.17 0 0 102150

Nem, eltérő a két obi átmérője. Kívül is, meg a lencséknél is ( 2,8 vs 4 )

Előzmény: vplaca (102149)
vplaca Creative Commons License 2016.11.16 0 0 102149

A 70-200 4L állványgyűrűje jó a 200 2.8 L II-re?

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!