Keresés

Részletes keresés

OZ Juice Creative Commons License 2008.04.14 0 0 479
Érdemes ehhez hozzátenni, hogy az amerikai B-C csapat, illetve az ausztrál B csapat képviseltette magát. Az a Felicity Galvez úszótt 2 világrekordot, aki nem is indulhat az olimpián... Mi lett volna itt, ha eljönnek mindenhonnan a legjobbak?! Mi lesz az olimpián? Noha, ott nyilván tompít majd az eredményeken az, hogy delelőtt kell úszni, ám kérdés, hogy mennyire...
Előzmény: OZ Juice (478)
OZ Juice Creative Commons License 2008.04.14 0 0 478
Ha jól olvasom, akkor a Swimnews szakírója 450 úszó (1-20. helyezettek között) eredményét vizsgálta, akik LZR Racerben úsztak és az alábbi megállapításra jutott. Közülük 400 javítottak a legjobbjukon, átlagosan 1.6-2.3 %-al. Közben megnézte az oroszok eredményeit is, akik az Arena R-Evolutionben úsztak, adatokat nem ír, csak annyit, hogy "solid improvements", de meg sem közelíti a speedosok fejlődését.

Nyilván ilyen direkt számításokat nem igazán lenne szabad végezni, de tegyük fel, hogy a ruhában lehet 2 %-ot javulni, nézzük, hogy mire lehetnek képesek a legjobbjaink:

Cseh 400 vegyes 4:09,59 - 4:04,69 - Világcsúcs
Kovács Emese 200 pille 2:06,71 - 2:04,22 - Világcsúcs
Gyurta 200 mell 2:10,71 - 2:08,14 - Világcsúcs
Kis G. 1500 gyors 15:08,2 - 14:40,39 - ezzel az idővel nyerni lehetett az utolsó két vb-n és az athéni olimpián
Hosszú K. 400 vegyes 4:37,43 - 4:31,99 - minden idők 2. legjobbja...

...
donpedro28 Creative Commons License 2008.04.13 0 0 477
A FINA végül nem engedte Magnininek, hogy az új mezben ússzon (az új mezt előbb engedélyeztetni kell, és erre már nem volt idő), és így kikapott a brit Adriantől a döntőben. Magnini azt nyilatkozta, hogy most ennek is örül, mert tudja, hogy az új mezben világcsúcsot úszott volna.

Kár, hogy nem próbálhatta ki, de azért a nyilatkozat biztató.
Előzmény: OZ Juice (476)
OZ Juice Creative Commons License 2008.04.13 0 0 476
Nagyon érdeklődve várom...
Előzmény: donpedro28 (475)
donpedro28 Creative Commons License 2008.04.13 0 0 475
Most olvasom a Swimnews.com-on, hogy az Arena sietve kifejlesztett egy új mezt, és Magnini már le is tesztelte, állítólag tetszett neki. Ma már ebben fog rajthoz állni a 100 gyors döntőjében. (Pedig tegnap még milyen csalódott volt, amikor az algériai Kebbab LZR-ben legyőzte az előfutamban.)

Egyébként ha az új Arena Revolution Mark II beválik, akkor Gyárfásék is megússzák, de a fene bánja, ha ezzel aranyesélyessé lépnek elő az úszóink.
OZ Juice Creative Commons License 2008.04.12 0 0 474
Még mindig az...
Előzmény: donpedro28 (473)
donpedro28 Creative Commons License 2008.04.12 0 0 473
Hmm, lehet, hogy ezt elnéztem, és Sós Csaba még mindig elnökségi tag, két listát is találtam, az egyiken rajta van, a másikon nincs.
Előzmény: donpedro28 (472)
donpedro28 Creative Commons License 2008.04.12 0 0 472
Erre csak azt tudom írni, amit te is idéztél Dr. Sós Csabától. Szerinte mindig is jobbak voltak a Speedo ruhák. Ő meg azért eléggé nagy név, volt az edzőbizottság elnöke (igaz, már jó régen), a szövetség elnökségének tagja is volt pár évvel ezelőtt. Aztán vagy lemondott, vagy leváltották, de dolgozott klubedzőként, és az egyik legelismertebb magyar szakemberként jelenleg a Semmelweis egyetemen tanít, adjunktusi minőségben.

Azon gondolkodom, hogy össze kéne szedni ezeket az infókat, és elküldeni valamelyik hazai sportcsatornának. Ők kérdezni is tudnak, nem csak találgatni, mint mi.
Előzmény: OZ Juice (470)
BZoltan Creative Commons License 2008.04.12 0 0 471
Nem haragszom... az ugyanolyan táv kispályás teljesítése során az úszás arány alacosnyabb mint a nagymedencésben. Ezért mindennek ami nem úszás megnő a jelentősége. Egy rontott rajtot a nagymedencében esélyesebben úszik ki a versenyző mint kis medencében. Tehát a hibázás végzetesebb lehet.
Előzmény: Amerigo61 (468)
OZ Juice Creative Commons License 2008.04.12 0 0 470
Nem tudom, hogy előre lehetett-e sejteni ezt a ruha-ügyet előre, korábban erről nem nagyon volt szó....
Előzmény: donpedro28 (467)
Amerigo61 Creative Commons License 2008.04.12 0 0 469
Gyárfásról el tudnám képzelni, ez az alak bármire képes ...
Előzmény: donpedro28 (467)
Amerigo61 Creative Commons License 2008.04.12 0 0 468
Ne haragudj, de a 100 gyorsnál a rajtnak miért lenne nagyobb jelentősége a 25-ös medencében, mint az 50-esben?  Nyilván minél rövidebb egy szám, annál fontosabb a jó rajt, de ugyanakkora távoknál szvsz ennek nincs jelentősége.
Előzmény: BZoltan (462)
donpedro28 Creative Commons License 2008.04.12 0 0 467
Bizony, ha esetleg valahogy kibukna, hogy Gyárfásék önérdekből lepaktáltak az Arenával, és haveri alapon szerződtek Kistelekivel, annak ellenére, hogy tudhatták, sejthették a Speedo előnyét, az a 21. század eddigi legdurvább sportbotránya lehetne. (Ezért is érzem azt, hogy a sportriporterek, újságírók lehetnének aktívabbak, egy ekkora sztorinak érdemes lenne alaposan utánajárni.) Gyárfásnak eddig az az óriási szerencséje, hogy Laciék nagyon jól úsztak az Eb-ken, de ott még csak néhány embernek volt Racerje.

Sőt, ha belegondolok, adtál egy ötletet nemrég: Mi van, ha pont azért nyomják ennyire ezt a doppingtémát, hogy a mezbotrányt eltussolják?! (A tegnapi Heti Helyzetben is volt erről szó, mármint a doppingról, ellenben a mezek egyszer sem kerültek szóba.)
Előzmény: OZ Juice (464)
kezil Creative Commons License 2008.04.12 0 0 466
1993-ban Palma de Mallorcán volt az első rövidpályás VB.
Előzmény: accelera (465)
accelera Creative Commons License 2008.04.12 0 0 465
Aha. Köszi!
Csak valahogy úgy tűnik, ez az utóbbi pár évben lett ilyen kiemelt jelentőségű. Amennyire emlékszem, régebben nem rendeztek nemzetközi bajnokságokat rövidpályán. Vagy igen? (Bocsi a tudatlanságomért, csak én inkább műkoriban utazom ;) , csak szoktam nézni az úszást is, és most eszembe jutott)
OZ Juice Creative Commons License 2008.04.12 0 0 464
Azt hiszem, ezt egy pillanatra sem szabad figyelmen kívül hagyni...
Előzmény: donpedro28 (455)
OZ Juice Creative Commons License 2008.04.12 0 0 463
Sokkal több ilyen fedett medence van...
Előzmény: accelera (458)
BZoltan Creative Commons License 2008.04.12 0 0 462
nem más... hanem fontosabb
Előzmény: Amerigo61 (460)
Amerigo61 Creative Commons License 2008.04.12 0 0 461
Illetve a célbaérést sem igazán értem ...
Előzmény: Amerigo61 (460)
Amerigo61 Creative Commons License 2008.04.12 0 0 460
A rajt mennyiben más egy 25-ös medencében? A másik kettő OK.
Előzmény: BZoltan (459)
BZoltan Creative Commons License 2008.04.12 0 0 459
a rajt, fordulás és célbaérés technikája sokkal kritikusabb mint a nagymedencében. Más műfaj.
Előzmény: accelera (458)
accelera Creative Commons License 2008.04.12 0 0 458
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem. Miért találták ki a rövidpályás versenyeket (25 m-es medencében)? Mit tud az, amit az 50 m-es nem????
Előre is köszi
istenjobbkeze1 Creative Commons License 2008.04.12 0 0 457
Nos megnyugodtam Coventry mégsem amerikai szinekben versenyez.
donpedro28 Creative Commons License 2008.04.12 0 0 456
Utánanéztem, Kisteleki jelenleg is az Arena hazai képviseletének tulajdonosa és igazgatója egyszemélyben. Lehet, hogy mellékes, lehet, hogy nem.
Előzmény: donpedro28 (455)
donpedro28 Creative Commons License 2008.04.12 0 0 455
Egy korábbi nyilatkozat alapján azt tudom, hogy az Arena egyszer 120 milliót ajánlott 4 évre (összesen, tehát évi 30 milliót). Ez nem kis pénz, de ha a Speedo csak fele annyira jó, mint amennyire annak tűnik, akkor sokkal többet fogunk elbukni 1 év alatt, mint amennyit kapunk 4 év alatt.

Nyílt pályázat biztos nem volt, hogy "nemhivatalosan" kerestük-e a Speedo-t, azt nem tudom.

Ezen tényekre alapozva találgatok, biztosat természetesen nem tudok, csak annyit, hogy az Arena hazai képviseletének korábban Kisteleki "MLSZ" István volt az ügyvezető igazgatója (lehet, hogy még most is az, nem tudom), aki ugyebár Gyárfással eléggé jóban van.
Előzmény: OZ Juice (453)
donpedro28 Creative Commons License 2008.04.12 0 0 454
Milyen hangnemben? Kérlek ne állítsd be úgy, mintha elküldtelek volna a fenébe, itt vannak a hozzászólások, mindenki eldöntheti, hogy egy internetes vitafórumban megengedhetetlen volt-e a hangnem, amit használtam...

3 csapat döntött meg 7 másodperccel egy világcsúcsot, ez nálam falrengető, de volt ma is épp elég csúcs, szemezgethetnék onnan is. Mindegy, ez szemantikai kérdés, ezen tényleg nincs értelme vitatkozni, más a falrengető nekem, és más neked.

A dopppinggal kapcsolatos felvetés tökéletesen kizárható, és ezt szerintem te is tudod, belátod. Lényegében csak az amerikai, ausztrál, brit, holland és francia úszók használják az új mezt, és lényegében csak ők úsznak világcsúcsokat. Senki más nem doppingol, ebből az 5 nemzetből meg szinte mindenki? Gondolj bele, mennyi ennek az esélye, és ezek után mondd azt, hogy nem szőrszálhasogatás amit csinálsz. Ha akarod, akkor elismerem, hogy van kb. 0.01% esélye annak, hogy tényleg csak a doppingbotrány eltusolása a cél. Ráadásul megint felmerül a kérdés, hogy hogyan jön ide a dopping? Attól, hogy mondjuk néhányan doppingolnak is, még ugyanúgy lépni kellene ruha ügyben is, vagy nem?

Azt írod, hogy kijelentettem, hogy nem kérdezte meg senki Gyárfást, pedig de. JOGOS, nem tudtam róla, ha tudok, nyilván nem ezt mondom, bár ez megint szőrszálhasogatás, azt hittem már megegyeztünk abban, hogy nem figyelnek eléggé a problémára, és az eredeti hozzászólásommal is pont erre akartam rávilágítani. Az is elég meredek elképzelés, hogy a tájékozottság mértéke attók függ, hogy valaki olvas-e papír NS-t, márpedig te egyfolytában erre utalgatsz. Ma már 10-szer informatívabb sportportálok vannak a neten, pechemre a Gyárfás-interjú egyikben se volt benne. Ráadásul Gyárfás ezek szerint azt mondta, hogy majd az Arena megoldja a bajunkat és kész? Az újságíró meg ennyiben hagyta a dolgot? Te ennyiben hagytad volna?

Azt is írod, hogy Rupprathnak jóideje nincs semmilyen komoly eredménye (a "komoly" szót gondolom idézőjelbeérted, ezen a szinten minden eredmény komoly, ezt pont te fejtegetted tegnap, és egyet is értek vele, csak ugye Rupprathnak se mindegy, hogy az a komoly mennyire komoly). Te el tudod képzelni, hogy műbalhé, én meg tudom, hogy azóta Magnini is bejelentette ugyanezt, felbontja a szerződését az Arenával, és nem érdekli a büntetés. Ő is műbalhézik? Ő se ért el semmit? Egyáltalán, MILYEN ALAPON vonod kétségbe Rupprath szavait, mint laikus?

A Kovács Emesével kapcsolatos dolgokat nem én mondtam, hanem maga KOVÁCS EMESE. Aranyat szeretne nyerni Pekingben, a világ legjobbja akar lenni, és úgy érzi, hogy meg is vannak hozzá a képességei. Neki elhiszem, pláne, hogy látom mit úszott 17 évesen Arena mezben. Ugyanígy írhattam volna Gyurtát vagy Cseh Lacit is, emlékezz vissza miket mondtak róluk Athén előtt és után. Nem én, hanem a hazai szakértőgárda, a néhai úszópápát, Széchy Tamást is beleértve. Ráadásul ezzel megint csak engem akarsz diszkreditálni, ahelyett, hogy az igazságot keresnéd. Szerinted elég jók az adottságaik Gyurtáéknak ahhoz, hogy bennük legyen egy olimpiai arany? (Nem azt kérem, hogy mérget vegyél rá, én se kinyilatkoztatok, hanem csak a véleményemet mondom, erre talán te is vállalkozhatnál.)

A sörös ötlet alapjában véve nem lenne rossz, de emlékeim szerint kb. háromszor ittam sört életemben, és egyszer se ízlett. :) Persze ez ne legyen akadály, én nagyon szívesen beszélgetek veled, csak 30 évesen már nem könnyű leszervezni az ilyesmit (ez az amit az egyedülálló haverjaim sose akarnak megérteni...) :)

Én azt javasolnám, hogy nézzünk meg valahol együtt valami sporteseményt, ami mindkettőnket érdekel, de valószínűleg erre csak kicsit később kerülhet sor, személyes okok miatt. Mindenesetre ezt inkább beszéljük meg emailben, ha rákattintasz a nevemre, ott megtalálod a címet.
Előzmény: OZ Juice (452)
OZ Juice Creative Commons License 2008.04.11 0 0 453
Honnan tudod, hoy nem volt az?
Előzmény: donpedro28 (448)
OZ Juice Creative Commons License 2008.04.11 0 0 452
Elöljáróban annyit, hogy, ha ebben a hangenemben folytatod, akkor részeről kiszálltam a vitából...

"A váltós kommentedhez annyit, hogy a részidők közt ott volt a világ valaha úszott legjobb váltós 200-a. Ez az, ami szerinted nem falrengető."

A világ valaha volt legjobb váltós részideje attól nem jó, mert még sosem volt komoly váltó rövid pályás világversenyen. A színtiszta sprinterekből összeállított 4x200-as váltó semmilyen körülmények között nem úszhat falrengető eredményt.

"Ha meg elhiszed, hogy jó a ruha, akkor mi a bánatnak kötözködsz, és írsz ilyeneket, hogy porhintés, meg mendemonda???"

Kötözködésről szó sincs. A ruha is jó. De nem vagyok benne biztos, minden a ruha... Lehet, hogy így van, én nem tudom, és ezért is örülök, hogy beszélünk róla. Mi lenne, ha az egész ruhaügyet csak azért kreálták, hogy eltereljék a figyelmet a legújabb generációs géndoppingról (IGT?), amit nem tudnak kimutatni...?

"Az NS napilappal kapcsolatos kommented egyenesen sértő - aki az NS-t nem olvassa, az nem lehet tájékozott? Két hónapja nyomom a hazai és külföldi fórumokba a Speedo-s hozzászólásaimat, miközben ti itt heteken át a doppingról vitatkoztok, amiről persze egyikőtöknek sincs semmilyen konkrét adata. Ide is én raktam be a Rupprathos cikket, Schubert véleményét, stb, stb."

Te kerek-perec kijelentetted, hogy egyetlen újságírónak sem jutott eszébe, hogy erről a témáról faggassa a szakembereket. Erre írtam én, hogy, de, az NS-nek igen. Biztos én vagyok a hülye, amikor arra gondolok, hogy a sporttal kapcsolatos cikkeket a sportújságban kell keresni...

Még két dolog. Rupprathnak egyy jó ideje nincsen semmilyen komoly eredménye... El tudom képzelni, hogy műbalhé az egész...
Ha pedig esetleg a fenti feltevés az igaz, akkor abba tökéletesen beleillik Schubert nyilatkozata.

"Ha Dr. Sós Csaba régóta tisztában van azzal, hogy a Speedo sokkal jobb, akkor hogy köthettünk szerződést az Arenával?????"

Egyrészt nem ő dönt róla... Gondolom... Másrészt (ez megint feltételezés, mert nem tudom a részleteket), ha választanod kell, hogy Arenát használsz, aki fizet évi 100 milliót. Vagy mindenki vegyen magának, amit akar, de pénz nincs (nem tudom, hogy a Speedo akart-e a támogatónk lenni), akkor elég egyértelműnek tűnik a döntés...

"Az eredményeinkkel kapcsolatban, szerintem kérdezd meg Lacit, Emesét, Gergőt, Gyurtát..."

megkérdeztem...

"aki ennél sokkal többre hivatott"

Még annyit, hogy, ha te azt állítod, hogy Emese többre hivaatott annál, hogy 1 mp-re megközelítse a világcsúcsot, akkor te nem is lehetsz más, mint egy komoly szakember. Más nem hiszem, hogy vállalhatna ilyen kijelentést. (ÉS EZT NEM AZÉRT MONDOM, MERT SZERINTEM NEM AZ, HANEM AZÉRT, MERT SZERINTEM ILYEN ÉN NEM JELENTHETEK KI, CSAK OLYAN, AKI EHHEZ EZERSZER JOBBAN ÉRT NÁLAM....)

viszont, lenne egy javaslatom. Üljünk, igyunk meg egy pár sört és beszélgessünk a témáról, mert szerintem sokkal érdekesebb, fontosabb és összetettebb, mint amiről egy forumban rendesen értekezni lehet....
Előzmény: donpedro28 (446)
donpedro28 Creative Commons License 2008.04.11 0 0 451
istenjobbkeze1 Creative Commons License 2008.04.11 0 0 450
Hát nemtudom, mikor kiirták, hogy 200 m hát következik, K.Coventry 2008 USA és az időeredmény a világcsúcs, mikor úszták a döntőt. Az európa csúcs még Egérkéé volt.
Előzmény: Amerigo61 (444)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!