Keresés

Részletes keresés

Csokis Creative Commons License 2014.09.12 0 0 62928

Tud valaki valamit drs olvtárs konténerházáról? A blogjában nincs semmi három hónapja.

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.12 0 0 62927

pl.  ?

PUH habbal kifújás

méretre faragas

kérgesítés ecsetelhető állagú zsákos hőszig ragasztóval

színezés lábazati festékkel

Előzmény: topikolos (62925)
(M)Ákos Creative Commons License 2014.09.12 0 0 62926

Kerítés ügyben anno elég sokat olvastam, és úgy emlékszem, valahol azt írták, hogy a ráolvasztós bitumenes cucc helyett érdemesebb odavaló pvc lemezt (ha jól emlékszem) használni.

Az volt az indok, hogy ott a kerítésnél a bitumenes lemez nem bír ki túl hosszú időt (évtizedek).

Jobban nem néztem utána, mert végül kihagytam a vízszigetelést.

(Vízálló extra minőségű cs.ragasztóval tettem fel barabás téglakövet/delapot a zsalukőre.)

Előzmény: hamvasat (62922)
topikolos Creative Commons License 2014.09.12 0 0 62925

Cserepes előtető és aoromfal találkozásához kellene nekem valami megoldás, mielőtt beltérré válik az alatta levő rész, mert némi víz befolyik ha nagy a szél. Milyen megoldásban érdemes gondolkodni?

Polikarbonát lemezeknél találtam falprofilt alumíniumból, van valami hasonló cserépfedéshez is?

Vagy ilyen falcsatlakozó szalagot is találtam: 

http://baucenter.hu/tetoablak/image/cache/data/new_product/6117_Tondach_Aluminium_kemeny_falcsatlakozo_szalag_280mm_5fm_es_antracit-228x228.jpg

 

Köszi!

 

hamvasat Creative Commons License 2014.09.12 0 0 62924

KömKel!

 

Ha nincs jobb, akkor marad a bitumenes lemez. Persze, meg lehet csinálni, csak ugye mennyivel egyszerűbb dolog lenne simán lekenni :-) De akkor marad a hagyományos mód.

Előzmény: KömKel (62923)
KömKel Creative Commons License 2014.09.12 0 0 62923

A bitumenes lemeznél nincs jobb ilyen kültérinél, én biztosan nem szórakoznék mással.

 

A vasaknál meg lehet oldani a szigetelést, csak kicsit küzdeni kell. Be kell vagdosni a vasaknál, ráolvasztani a darabokat, majd felülről ráhúzni a vasakra egy "foltot", és azt is ráolvasztani a vagdalt részre.

Előzmény: hamvasat (62922)
hamvasat Creative Commons License 2014.09.12 0 0 62922

Még egy kérdés. A kerítésalapból kiálló függőleges vasalatok miatt elég nehéz dolog lenne az oxidbitumenes lemez vízszigetelést normálisan ráolvasztani az alapra. Hallottam már kenhető vízszigetelésről, amivel jóval egyszerűbb lenne a vízszigetelést megcsinálni. A helyi tüzépen ajánlották a Murexin PD 1K-t, de elolvastam a műszaki adatlapját és azt írja, hogy vizet nem ereszti át, de a párát igen. Úgy gondolom, hogy ez nem jó erre a célra, mert a talajpárától is védeni kellene a téglát, azt meg átengedi.

 

Tudtok ajánlani olyat, ami alkalmas erre a célra, nem ereszt át sem vizet, sem párát?

 

Köszi

hamvasat Creative Commons License 2014.09.12 0 0 62921

Kömkel!

 

Oké, köszi, vettem :-)

Előzmény: KömKel (62920)
KömKel Creative Commons License 2014.09.11 0 0 62920

Lakóépület zsalukő lábazatába elég a C16-os beton, és az egy komplett házat tart meg... C20-asat monolit födémekbe, koszorúkba kell rakni.

Előzmény: hamvasat (62918)
Catman Creative Commons License 2014.09.11 0 0 62919

Köszönöm.

Előzmény: KömKel (62894)
hamvasat Creative Commons License 2014.09.11 0 0 62918

KömKel és Szupertitkos!

 

Kollégák szerint azért, mert amúgy túl olcsó lenne :-)

 

Komolyra fordítva a szót:

Igyekszem alaposan körbejárni a témát és maradandót "alkotni". Sok képet láttam a neten, ahol megrepedt a kerítés a hiányos vasalás vagy a gyenge beton miatt. Már nem tudom hol olvastam, de C20-ast ajánlottak kerítéshez, méghozzá zsalukőhöz, ami nagyobb keresztmetszetű. Mivel itt kicsi lesz a magkeresztmetszet és mocskosul drága ez a tégla, amiböl építjük, a kerítés árához képest nudli költség a jobb beton, nem szeretném, hogy ezen múljon a repedésmentesség. Mindössze ez az oka, hogy komolyan meg akarom vasalni és erős betont tennék bele.

 

üdv: hamvasat

Előzmény: KömKel (62901)
C20NE Creative Commons License 2014.09.11 0 0 62917

Nincs ilyen előírás.

Előzmény: KömKel (62915)
C20NE Creative Commons License 2014.09.11 0 0 62916

Az 1,5-es kábelt max. 13A-re lehet biztosítani, de 10A-re szokták mert lusták beszerezni a megszakítót. Ha ez elég neked, könnyebb szerelni a 1,5-essel. Sok aljzatba be sem tudod a 2,5-est kötni.

 

A 2,5-est 16A-re lehet biztosítani, merevebb, nehezebb behúzni és sok szerelvénybe nem vagy csak nagyon nehezen tudod bekötni.

 

Sok szerelvény ma már csak 10A-re készül, ezekhez fölösleges a 2,5-es. A gépek egyre kevesebbet fogyasztanak.

 

Én 2,5-essel csináltam, de meg kell nézni, milyen szerelvényt veszel hozzá.

 

Szabványos amúgy mindkettő a szereléshez.

Előzmény: milyen matracot (62914)
KömKel Creative Commons License 2014.09.11 0 0 62915

Emlékeim szerint most már elvileg a 2.5es az előirás a konnektorokhoz.

Előzmény: milyen matracot (62914)
milyen matracot Creative Commons License 2014.09.11 0 0 62914

Kerdesem, hogy erdemes-e a konnektorokhoz vezeto 1.5 mm2-es MCU helyett 2.5-est hasznalni. A villanyszerelo szerint ez foloslegesen noveli az anyagkoltseget, de en meg tulbiztositas parti vagyok. Hogy latjatok? Koszonom a valaszokat.

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.11 0 0 62913

Köszönöm Vundergraf, Kömkel!

Töck Jenő Creative Commons License 2014.09.11 0 0 62912

Egy oszlop, egy cső.

Előzmény: Töck Jenő (62911)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.09.11 0 0 62911

Ez is jó, de ha van maradék 1-1,5"-os cső, akkor ha az alapba is benne van akkor a cső is jó.

Előzmény: Törölt nick (62907)
C20NE Creative Commons License 2014.09.11 0 0 62910

Igazad van, rosszul írtam!

Előzmény: Törölt nick (62908)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.11 0 0 62909

HA csak a tiéd a cucc, akkor az csak a te telkeden lehet.

 

---

 

Ha netán KÖZÖS megállapodással (és esetleg költséggel) készül, akkor lehet akár felesben is.

A közös megállapodást, viszont ésszerű 2 sorban leírni és aláírni...

Előzmény: Törölt nick (62903)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.11 0 0 62908

a vezetékre szorgalmi jogot

a vezetékre szolgalmi jogot

Előzmény: C20NE (62887)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.11 0 0 62907

Errefelé a kőmíjjes 3 szál 6-os vasat használ és ezekből csinál háromszög alakú vasalást 2.5-es kötöző vasdróttal.

Osztjóvanaz, kerítésoszlopba.

Előzmény: KömKel (62882)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.11 0 0 62906

Garancia NEM EGYENLŐ szavatosság!!!

 

Szavatosság: az eladáskor jó volt.

Ha utólag kiderül, hogy már akkor (az eladáskor) sem volt jó >> helyt kell állnia az eladónak.

 

 

Jótállás: eladóként kijelentem, hogy nem fog elromlani X ideig.

Ha mégis elromlik, akkor helytállok érte.

 

-----

 

Szóval, ne keverjük a kettőt, mert totál másról van szó.

Előzmény: Törölt nick (62871)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.11 0 0 62905

És akkor a szomszédénak szintén az övén....

 

Köszi!

Előzmény: KömKel (62904)
KömKel Creative Commons License 2014.09.11 0 0 62904

Minden részének a te telkeden belül kell lennie.

Előzmény: Törölt nick (62903)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.11 0 0 62903

Kömkel!

 

Szerinted hogyan szabályos telepíteni azt az oldali kerítést, ami az enyém? Az oszlopnak hová kell esnie? Átlóghat a szomszédhoz, v teljes terjedelmében hozzám kell essen? És a drótnak kell a pontos telekhatáron lenni?

 

Köszi!

szupertitkos Creative Commons License 2014.09.11 0 0 62902

Csak egy hülye kérdés: minek a kerítés pillérekbe ilyen bazi erős beton?

Előzmény: hamvasat (62900)
KömKel Creative Commons License 2014.09.11 0 0 62901

Kézi keveréssel, tök mindegy milyen cementtel max C16-os minőséget tudsz előállitani.

De nem is értem miért kellene ennél erősebb egy nyamvadt keritésbe...

Előzmény: hamvasat (62900)
hamvasat Creative Commons License 2014.09.11 0 0 62900

KömKel!

 

Pár napja volt szó róla, hogy előkevert zsákos betonnal tölteném belülről fel a pilléreket. Most számolgatom a mennyiségeket és kijött 1 m3 anyagszükséglet. Ez zsákos betonnal kb. 50eFt/m3 árra jön ki. Mixeres beton nem játszik, mert sokszor kevéske kell, nem tudjuk bedolgozni egyszerre.

 

A kérdésem az volna, hogy bár még tüzépen nem láttam, de biztos hoznak rendelésre CEM I 52,5 N nyomószilárdságú portland cementet, nem sokkal drágább, mint a 32,5 N-os sima cement. Ha ezt használom osztályozott sóderral (max. 8 mm-es szemcseméret) betonkeverővel keverve, nem érek el hasonló végszilárdságú, minőségű betont, mint a zsákossal?

 

Vagy ennél vannak olyan bajok, hogy a hőfejlődését nem fogom tudni házi módszerekkel (napi max 3-szori locsolás) redukálni, vagy túl gyorsan köt? Esetleg dolgozni rosszabb vele? Lehet láma kérdés, de még csak sima cementtel kevertem betont.

 

Köszi

Herr X Creative Commons License 2014.09.11 0 0 62899

www.rigips.hu/download.cmt?id=8

 

 

Előzmény: hantorish (62897)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!