Keresés

Részletes keresés

joevagyok68 Creative Commons License 2014.09.12 0 0 62929

Kb 2 hete nekem is eszembe jutott es rakerestem...de nem sok minden van a blogon .

 

En meg mindig ketlem, hogy egy 'ilyet' , ' oda' 1altalan  engedelyeznek  !

Előzmény: Csokis (62928)
Csokis Creative Commons License 2014.09.12 0 0 62928

Tud valaki valamit drs olvtárs konténerházáról? A blogjában nincs semmi három hónapja.

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.12 0 0 62927

pl.  ?

PUH habbal kifújás

méretre faragas

kérgesítés ecsetelhető állagú zsákos hőszig ragasztóval

színezés lábazati festékkel

Előzmény: topikolos (62925)
(M)Ákos Creative Commons License 2014.09.12 0 0 62926

Kerítés ügyben anno elég sokat olvastam, és úgy emlékszem, valahol azt írták, hogy a ráolvasztós bitumenes cucc helyett érdemesebb odavaló pvc lemezt (ha jól emlékszem) használni.

Az volt az indok, hogy ott a kerítésnél a bitumenes lemez nem bír ki túl hosszú időt (évtizedek).

Jobban nem néztem utána, mert végül kihagytam a vízszigetelést.

(Vízálló extra minőségű cs.ragasztóval tettem fel barabás téglakövet/delapot a zsalukőre.)

Előzmény: hamvasat (62922)
topikolos Creative Commons License 2014.09.12 0 0 62925

Cserepes előtető és aoromfal találkozásához kellene nekem valami megoldás, mielőtt beltérré válik az alatta levő rész, mert némi víz befolyik ha nagy a szél. Milyen megoldásban érdemes gondolkodni?

Polikarbonát lemezeknél találtam falprofilt alumíniumból, van valami hasonló cserépfedéshez is?

Vagy ilyen falcsatlakozó szalagot is találtam: 

http://baucenter.hu/tetoablak/image/cache/data/new_product/6117_Tondach_Aluminium_kemeny_falcsatlakozo_szalag_280mm_5fm_es_antracit-228x228.jpg

 

Köszi!

 

hamvasat Creative Commons License 2014.09.12 0 0 62924

KömKel!

 

Ha nincs jobb, akkor marad a bitumenes lemez. Persze, meg lehet csinálni, csak ugye mennyivel egyszerűbb dolog lenne simán lekenni :-) De akkor marad a hagyományos mód.

Előzmény: KömKel (62923)
KömKel Creative Commons License 2014.09.12 0 0 62923

A bitumenes lemeznél nincs jobb ilyen kültérinél, én biztosan nem szórakoznék mással.

 

A vasaknál meg lehet oldani a szigetelést, csak kicsit küzdeni kell. Be kell vagdosni a vasaknál, ráolvasztani a darabokat, majd felülről ráhúzni a vasakra egy "foltot", és azt is ráolvasztani a vagdalt részre.

Előzmény: hamvasat (62922)
hamvasat Creative Commons License 2014.09.12 0 0 62922

Még egy kérdés. A kerítésalapból kiálló függőleges vasalatok miatt elég nehéz dolog lenne az oxidbitumenes lemez vízszigetelést normálisan ráolvasztani az alapra. Hallottam már kenhető vízszigetelésről, amivel jóval egyszerűbb lenne a vízszigetelést megcsinálni. A helyi tüzépen ajánlották a Murexin PD 1K-t, de elolvastam a műszaki adatlapját és azt írja, hogy vizet nem ereszti át, de a párát igen. Úgy gondolom, hogy ez nem jó erre a célra, mert a talajpárától is védeni kellene a téglát, azt meg átengedi.

 

Tudtok ajánlani olyat, ami alkalmas erre a célra, nem ereszt át sem vizet, sem párát?

 

Köszi

hamvasat Creative Commons License 2014.09.12 0 0 62921

Kömkel!

 

Oké, köszi, vettem :-)

Előzmény: KömKel (62920)
KömKel Creative Commons License 2014.09.11 0 0 62920

Lakóépület zsalukő lábazatába elég a C16-os beton, és az egy komplett házat tart meg... C20-asat monolit födémekbe, koszorúkba kell rakni.

Előzmény: hamvasat (62918)
Catman Creative Commons License 2014.09.11 0 0 62919

Köszönöm.

Előzmény: KömKel (62894)
hamvasat Creative Commons License 2014.09.11 0 0 62918

KömKel és Szupertitkos!

 

Kollégák szerint azért, mert amúgy túl olcsó lenne :-)

 

Komolyra fordítva a szót:

Igyekszem alaposan körbejárni a témát és maradandót "alkotni". Sok képet láttam a neten, ahol megrepedt a kerítés a hiányos vasalás vagy a gyenge beton miatt. Már nem tudom hol olvastam, de C20-ast ajánlottak kerítéshez, méghozzá zsalukőhöz, ami nagyobb keresztmetszetű. Mivel itt kicsi lesz a magkeresztmetszet és mocskosul drága ez a tégla, amiböl építjük, a kerítés árához képest nudli költség a jobb beton, nem szeretném, hogy ezen múljon a repedésmentesség. Mindössze ez az oka, hogy komolyan meg akarom vasalni és erős betont tennék bele.

 

üdv: hamvasat

Előzmény: KömKel (62901)
C20NE Creative Commons License 2014.09.11 0 0 62917

Nincs ilyen előírás.

Előzmény: KömKel (62915)
C20NE Creative Commons License 2014.09.11 0 0 62916

Az 1,5-es kábelt max. 13A-re lehet biztosítani, de 10A-re szokták mert lusták beszerezni a megszakítót. Ha ez elég neked, könnyebb szerelni a 1,5-essel. Sok aljzatba be sem tudod a 2,5-est kötni.

 

A 2,5-est 16A-re lehet biztosítani, merevebb, nehezebb behúzni és sok szerelvénybe nem vagy csak nagyon nehezen tudod bekötni.

 

Sok szerelvény ma már csak 10A-re készül, ezekhez fölösleges a 2,5-es. A gépek egyre kevesebbet fogyasztanak.

 

Én 2,5-essel csináltam, de meg kell nézni, milyen szerelvényt veszel hozzá.

 

Szabványos amúgy mindkettő a szereléshez.

Előzmény: milyen matracot (62914)
KömKel Creative Commons License 2014.09.11 0 0 62915

Emlékeim szerint most már elvileg a 2.5es az előirás a konnektorokhoz.

Előzmény: milyen matracot (62914)
milyen matracot Creative Commons License 2014.09.11 0 0 62914

Kerdesem, hogy erdemes-e a konnektorokhoz vezeto 1.5 mm2-es MCU helyett 2.5-est hasznalni. A villanyszerelo szerint ez foloslegesen noveli az anyagkoltseget, de en meg tulbiztositas parti vagyok. Hogy latjatok? Koszonom a valaszokat.

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.11 0 0 62913

Köszönöm Vundergraf, Kömkel!

Töck Jenő Creative Commons License 2014.09.11 0 0 62912

Egy oszlop, egy cső.

Előzmény: Töck Jenő (62911)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.09.11 0 0 62911

Ez is jó, de ha van maradék 1-1,5"-os cső, akkor ha az alapba is benne van akkor a cső is jó.

Előzmény: Törölt nick (62907)
C20NE Creative Commons License 2014.09.11 0 0 62910

Igazad van, rosszul írtam!

Előzmény: Törölt nick (62908)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.11 0 0 62909

HA csak a tiéd a cucc, akkor az csak a te telkeden lehet.

 

---

 

Ha netán KÖZÖS megállapodással (és esetleg költséggel) készül, akkor lehet akár felesben is.

A közös megállapodást, viszont ésszerű 2 sorban leírni és aláírni...

Előzmény: Törölt nick (62903)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.11 0 0 62908

a vezetékre szorgalmi jogot

a vezetékre szolgalmi jogot

Előzmény: C20NE (62887)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.11 0 0 62907

Errefelé a kőmíjjes 3 szál 6-os vasat használ és ezekből csinál háromszög alakú vasalást 2.5-es kötöző vasdróttal.

Osztjóvanaz, kerítésoszlopba.

Előzmény: KömKel (62882)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.11 0 0 62906

Garancia NEM EGYENLŐ szavatosság!!!

 

Szavatosság: az eladáskor jó volt.

Ha utólag kiderül, hogy már akkor (az eladáskor) sem volt jó >> helyt kell állnia az eladónak.

 

 

Jótállás: eladóként kijelentem, hogy nem fog elromlani X ideig.

Ha mégis elromlik, akkor helytállok érte.

 

-----

 

Szóval, ne keverjük a kettőt, mert totál másról van szó.

Előzmény: Törölt nick (62871)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.11 0 0 62905

És akkor a szomszédénak szintén az övén....

 

Köszi!

Előzmény: KömKel (62904)
KömKel Creative Commons License 2014.09.11 0 0 62904

Minden részének a te telkeden belül kell lennie.

Előzmény: Törölt nick (62903)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.11 0 0 62903

Kömkel!

 

Szerinted hogyan szabályos telepíteni azt az oldali kerítést, ami az enyém? Az oszlopnak hová kell esnie? Átlóghat a szomszédhoz, v teljes terjedelmében hozzám kell essen? És a drótnak kell a pontos telekhatáron lenni?

 

Köszi!

szupertitkos Creative Commons License 2014.09.11 0 0 62902

Csak egy hülye kérdés: minek a kerítés pillérekbe ilyen bazi erős beton?

Előzmény: hamvasat (62900)
KömKel Creative Commons License 2014.09.11 0 0 62901

Kézi keveréssel, tök mindegy milyen cementtel max C16-os minőséget tudsz előállitani.

De nem is értem miért kellene ennél erősebb egy nyamvadt keritésbe...

Előzmény: hamvasat (62900)
hamvasat Creative Commons License 2014.09.11 0 0 62900

KömKel!

 

Pár napja volt szó róla, hogy előkevert zsákos betonnal tölteném belülről fel a pilléreket. Most számolgatom a mennyiségeket és kijött 1 m3 anyagszükséglet. Ez zsákos betonnal kb. 50eFt/m3 árra jön ki. Mixeres beton nem játszik, mert sokszor kevéske kell, nem tudjuk bedolgozni egyszerre.

 

A kérdésem az volna, hogy bár még tüzépen nem láttam, de biztos hoznak rendelésre CEM I 52,5 N nyomószilárdságú portland cementet, nem sokkal drágább, mint a 32,5 N-os sima cement. Ha ezt használom osztályozott sóderral (max. 8 mm-es szemcseméret) betonkeverővel keverve, nem érek el hasonló végszilárdságú, minőségű betont, mint a zsákossal?

 

Vagy ennél vannak olyan bajok, hogy a hőfejlődését nem fogom tudni házi módszerekkel (napi max 3-szori locsolás) redukálni, vagy túl gyorsan köt? Esetleg dolgozni rosszabb vele? Lehet láma kérdés, de még csak sima cementtel kevertem betont.

 

Köszi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!