Keresés

Részletes keresés

VEE Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3639
Sajnos én sem értem. Azért szólhatnál egy-két szót az általam képviselt ügy mellett, mint a ritka használók egyike.
Előzmény: Lasermouse (3638)
Lasermouse Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3638
Engem nem kell meggyőznöd, én már azt sem értem hogy lehet erről vitatkozni egyáltalán. (De marha jól szórakozom rajta...)
Előzmény: VEE (3635)
VEE Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3637
Ez az összes előnye a beírásaimnak?
Nem baj, a misszionáriusok sem törődtek az érdektelenséggel, a kudarcokkal...
Utaltam már rá, hogy ezzel az elhivatottsággal más médiában is terjesztem az igét elég nagy sikerrel és régóta. Többet nem mondok, mert már úgyis sokan tudják vagy sejtik, hogy mire utalok...
Előzmény: cseik (3636)
cseik Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3636
Egy erénye azért van a jelenlétednek, életben tartod a topikot :)
Előzmény: VEE (3634)
VEE Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3635
És? Használjátok? Azóta feleslegesnek gondoljátok?
Előzmény: Lasermouse (3633)
VEE Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3634
Mondtam többször, hogy nem tökéletes, de normális. A rajzon is látszik a gardróbszekrény a bejárattól balra, de a fotókon mintha még nagyobb is lenne, mint a terven. Szóval ez meg van oldva abban a házban bőségesen.

Azért túl sok hibát nem találtatok.
Előzmény: cseik (3632)
Lasermouse Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3633
Nálunk mikor a vízszerelő a beállította a wc-k és bidék helyzetét nem csak a mérőszalagra hagyatkozott, de nem volt rest szemből elhelyezkedni a bidéken hogy a csajoknak is tuti kényelmes távolságra legyenek...
Előzmény: Szunyó (3625)
cseik Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3632

Egyáltalán nem kritizálás. VEE aszonta mutat egy olyan tervet ami a nagyon kevés jó közé tartozik és mindenkinek ilyet kéne tervezni legalább. Erre én csak 2 olyan nagy hibát említettem - mint mondod az egyik ki is lett javítva kivitelezéskor - amitől nem csak izlés dolga alapján, hanem objektív szabélyok szerint sem lehet tökéletes.

 

És az előszobai fogas+tükör+cipős+egyebek hogy van megoldva?

Előzmény: zeth (3621)
VEE Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3631
Szunyó! Úgysem nyugszom, amíg rá nem beszéllek valamelyik (önálló vagy ülőke) bidére, legfeljebb magánlevelekkel foglak győzködni, mert Te még építés előtt vagy.
Előzmény: Szunyó (3626)
VEE Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3630
A válasz, egy nagyon is fontos szó, ami kimaradt az egyszavas összefoglalóból és amiről korábban már volt itt szó: szőr...
Előzmény: Axióma (3629)
Axióma Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3629
OK, magyaran a noknel nincs a wc-papirral alapossagi gond (irtad korabban, hogy gyereknel es noknel nem lep fel), es kell mindenkepp papirt is hasznaljanak. Akkor minek a bide?
Nem hiszem el, hogy hazaselet elott valaki nem hajlando pluszban, bidetol fuggetlenul lemosakodni... sztem meg az a termeszetes, nem alapozni 2 oraval korabbi allapotra. Kad szele verzio.
Előzmény: VEE (3627)
VEE Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3628
Ezt a problémát olyannyira ismertem, hogy csaknem két évtizede felvásároltam az utolsó alulról spriccelő bidék teljes országos készletét: hét darab szanitert és csapot. Többet be is építettem, de még mindig van három garnitúra, csak az a baj, hogy nincs mellé ugyanolyan formájú WC - bár az Alföldi az csaknem azonos vele -, és ma már eltérőt nem szívesen teszünk egymás mellé.

Különben a bidét a nőknek szembe ülve kell használni, csak ahhoz egy kicsit több ruhadarabot kell levenni, de még mindig egyszerűbb és gyorsabb, mint zuhanyozáshoz teljesen levetkőzni.
Előzmény: Szunyó (3625)
VEE Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3627
Ja. A magam nevében beszéltem, és nekem 1-essel kezdődik a személyi számom, nálam nincs ilyen veszély. A számos női családtag pedig - úgy tudom - használ némi papírt...

Nagyon sánta ez a kifogás, a gyakorlatban a folyóvíz nem visz fertőzést sehová. Annál inkább a mosakodás hiánya.

Régen már biztos leírtam a 30 évvel ezelőtti beszélgetést a kicsi fiammal:
- Az emberek tényleg nem mosakodnak meg általában nagydolog után?
- Bizony nem. Akik mellettünk állnak a buszon, azok többsége nem...

Tényleg abba kell hagynom, mert reménytelen ennyi embert meggyőzni, pedig higgyétek el, jót akarok és nincs bidégyáram.

Utoljára összefoglalom az érveimet egy-egy szóban: aranyér, menstruáció, vonalkódos és sáfrányos alsó elkerülése, és amiről még sohasem volt itt szó, de szerintem nem mellékes: a házasélet lehetősége a nap bármely szakában...
Előzmény: Axióma (3624)
Szunyó Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3626
Megelőztél. ;) Lassan gépelek és körülményesen fogalmazgattam. :))
Előzmény: Axióma (3624)
Szunyó Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3625
Jaj. Kerülni akartam ezt az anatómia témát, de vágjunk bele. Szóval a két baktériumflóra a végbél és a hüvely baktériumflórája. És nőknél alap higiénia, hogy elölről hátrafelé törlünk pont a keveredés elkerülése végett. Namost: ez a víz meg hátulról jön előre.
Előzmény: VEE (3623)
Axióma Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3624
Mit nem ertesz rajta? A huvely es a vegbel a ket resztvevo. A wc-papirt mar az elso sajat probalkozasuknal megtanitjuk a kislanynak, hogy csak egyiranyban szabad, a viz meg folyik amerre akar.
A furdest nem eleve piszkos hatsoval vegzed, mig bevallasod szerint a bidenel a mosakodast viszont a wc-papir helyett.
Előzmény: VEE (3623)
VEE Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3623
Sajnos semmit sem értek. Az általad most jelzett korábbi hsz-ben ez van: "Nőknél a 2 baktériumflóra keveredése". Ez mit jelent? Nehogy már a mosakodás káros lenne bárkinek is. Bár elég sokan állították ezt nem is olyan régen vidéken, akiknek nem volt fürdőszobájuk és sokan nem is törekedtek rá.
Előzmény: Axióma (3622)
Axióma Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3622
3605?
Előzmény: VEE (3620)
zeth Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3621
"1. A kamra és a konyha ajtaja egymásra nyílik, ez nem relatív, hanem abszolut tervezési hiba."


Tudom, hogy a tervet kritizaljatok es azon valoban igy van, de megepitve ugy lett, hogy a konyhabol nyilik a kamra.
Előzmény: cseik (3614)
VEE Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3620
Ne is haragudj, de eddigi ismereteim szerint eddig azt legalább mindenki elismerte, hogy a bidé a nők számára előnyös. Ezért nem értem ezt a mondatodat:

"Ennek oka a korrekt tájékozottságom hiánya pl. orvosilag, amennyiben a nők és a bidé, ugye... "

Ez azt jelenti, hogy valaki szerint a bidé a nőknek ellenjavalt?
Előzmény: Szunyó (3616)
halaloszto Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3619
Nemtom Te milyen gyakran kellet gyereket furdess napkozben, nekem eddig van harom, es gyerekenkent, evente kb haromszor fordul elo kakamaka miatt. Akkor mar inkabb a dinnye, barack es hasonlok fogyasztasa es testapolokent hasznalata miatt. Nem fogom a gyereket napont 5szor a furdoben tisztabatenni azert, mert minden 200-adik alkalommal lehet hogy szukseg lesz a folyovizre.

vajk
Előzmény: VEE (3613)
cseik Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3618
Bocsi, ebben kavar volt. Ha a bejárat DK, akkor csak a bal felső szobára vonatkozik a benapozási probléma, de ha a ténylegesen hasznos benapozást nézzük, akkor a jobb felső is kérdéses.
Előzmény: Szunyó (3617)
Szunyó Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3617
A bejárat DK.
Előzmény: cseik (3614)
Szunyó Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3616
Most diplomatikusnak fogok tűnni, pedig tényleg így van, nem az állásfoglalást akarom kerülni. :)))

Valahol Axióma és Közötted vagyok. Jómagam is tettem már tisztába ablaktalan wc-ben is gyereket. Sőt, túrázás közben erdőben is, ahol víz sem volt elérhető, max. az ivóvizünk, amit nem szívesen locsoltam volna szét. Ilyenkor abszolúte törlőkendő inkább, mint közös mosdóban mosás.

Viszont nálunk a 2 fürdőbe van tervezve 1-1 wc. Belülre. Bidé nincs. ;) Ennek oka a korrekt tájékozottságom hiánya pl. orvosilag, amennyiben a nők és a bidé, ugye...
VEE Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3615
Kifogásaid bizonyára alaposak. Mentségemre szolgál, hogy provokáltátok, hogy milyen egy jó terv. Gyorsan ezt találtam, de természetesen nem volt időm alaposan elmezni. Nem írtam, hogy tökéletes, de biztos jobb, mint amit előtte kritizáltunk.

Nem könnyű hibátlanra lelni, és itt nem ízlésbeli, hanem objektív, tényszerű hibákra gondolok.
Előzmény: cseik (3614)
cseik Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3614

Szépen elmentünk babázóba:)

 

Visszatérve eredeti témánkra: nagy többsége amiről szó volt eddig, az izlés kérdése.

VEE-nek annyit mondok erre az "50 évre tervezzük a házat-"ra, hogy a ház szerkezetét tervezzük 50 évre, a belsőt csupán egy generációra. Aztán, ha a következő generációnak megfelel, akkor jó, ha nem, akkor átépíti. ILletve nem tudom indokként elfogadni, a "majd egyszer hátha szükség van rá"-t arra, hogy valaki ne abban a miliőben éljen, amit szeretne magának.

 

Rátérve tervre: ha neked ez az elfogadható, akkor veled max. izlésről lehet vitatkozni, mert szakmai kérdésekben kukk tájékozatlan - esetleg nagyon figyelmetlen - vagy. Csak két fontos dolog:

1. A kamra és a konyha ajtaja egymásra nyílik, ez nem relatív, hanem abszolut tervezési hiba.

2. A tájolás alapján (bejárat délnyugat) az alsó szobáknak télen a minimálisan előírt benapozása sincs meg. És ez kizárólag az alaprajz alapján látszik, még akkor is, ha nem vesszük figyelembe az előtetők (oszlopok alapján feltételezetten) takarását. Ez meg nemhogy tervezési, de jogszabálynemalakalmazási hiba is.

Természetesen az 1. akkor hiba, ha nem a tulaj kérte, a 2. meg ....hááááát. Na ez az a helyzet, amit csak a tervező tud eldönteni, hogy "van-e az a pénz?"...

 

3562-re: a lakótér közepén konyhapult igen divatos irányzat manapság, a többivel egyetértek.

 

Különben, ha nem mint "hibátlan" tervként nézzük, élhető lakás annak, akinek ezek az igényei. Kicsit drága felépíteni, rossz a tájolása, kifogásolhatóak a hőtechnikai paraméterei. De ezek tuti, hogy a megrendelői igény és a megjelenés miatt lettek így.

VEE Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3613
Örülök, hogy végre van valaki, aki már látott, hallott a babák napközbeni lemosásáról, sőt maga is alkalmazta ezt. Eddig úgy tűnt, hogy egy extrém, mániákus vagyok, aki mindenkivel szembemegy az autópályán.

Szerinted is ilyen cselekmény egy ház életében (50 év? 80 év? alatt) csak max. tízszer fordul elő?
Előzmény: Szunyó (3608)
memorix Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3612
Van aki a bidét hiányolja van aki a hőszigetelést...többnyire az elmúlt 4-5 évben épült lakások többsége az alacsony energiás szintet sem éri el...
Előzmény: VEE (3603)
Axióma Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3611
Persze, elofordult a furdetes vagy majdnem-furdetes. De az mar nem az a kategoria, amiert a furdoben kell lennie a wc-nek, hanem kulonleges eset, a haz eleteben max. 10 alkalom.
Előzmény: Szunyó (3608)
memorix Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3610
A pici gyereket általában a pelenkázó tetején rakják tisztába ami nem a fürdőbe raknak...esetleg kicsomagolás után át kéne szaladgálni a mellette lévő fürdőbe?

A fürdők pedig nem szoktak tágasak lenni, hogy + pelenkázó is elférjen bennük...pláne bidének sincs hely... használat után azokat mindig illenék letakarítani...

Emellett ha elmegy bárhova az ember bármilyen közintézménybe akkor az ottani baba mama szobákba sincs ilyen szolgáltatás persze ha van egyáltalán babamama szoba, sőt nem is biztos, hogy igénybe venné bárki a bidét, fürdési lehetőséget más után...

Így szerintem Axiómának a gyakorlata követendő...sokkal praktikusabb...






Előzmény: VEE (3589)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!