Keresés

Részletes keresés

chab7hu Creative Commons License 2015.05.09 0 0 205

Ó, örülök, hogy másik teljesen kezdő is van, így nem olyan szörnyű a helyzetem itt ;) Hajrá, csak így tovább "kolléga".

Ma sajnos nekem nem volt időm próbálkozni, műszakban vagyok most is, de majd holnap szakítok időt a kerti munka mellett és megpróbálom az itt tanácsoltak alapján csinálni. Meredekebb dőlésszög, lassabb vezetés, pálca közelebb tartása.

Előzmény: Törölt nick (196)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.09 0 0 204

ja és nem én hirdetem:))

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.09 0 0 203

ha valakit érdekel egy vadiuj rhona co argon reduktor az csapjon le rá 6 ezerért plusz posta

 

http://www.jofogas.hu/borsod_abauj_zemplen/Vadi_uj_hegesztos_cucc_26104094.htm

maseratisti Creative Commons License 2015.05.09 0 0 202

Lehetett volna nagyobb bukó is :) pld ugyanonnan a hasonló extol, ami ugyanaz az einhell csak drágábban más színben :-)

 

A lincoln elektróda viszont nagyon jó, korrekt, és felhasználóbarát! Könnyebb vele ívet fogni mint a 4616-os esabbal. Tehát ha ilyet látsz valahol azt nyugodtan megveheted, csak ne az edigataltól mert ott aztán nem látom az infót - lehet én vagyok vak - hogy ez most milyen kiszerelés, meg vastagság. (mondjuk ha emilben/telefonon pontosítani tudsz akkor oké, mert ahogy látom ingyen házhoz viszik.

 

http://www.edigital.hu/Hegeszteshez/Lincoln-Electric-800358-hegeszto-elektroda-p404653.html

 

Előzmény: Törölt nick (200)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.09 0 0 201

Hamár megvan ne add el.lehet neked épp elég lesz.ha kikapcsolna addig darabolj csiszolj.a lényeg hogy oszd el a dolgokat.mig pihen a gép csinálj mást

Előzmény: Törölt nick (200)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.09 0 0 200

80A, és én még 36.900 Ft-ért vettem itt. (hülyeITs hol vásárol invertert? hátperszehogy ....)

 

Tudom, EZ annyiért is drága, már megkaptam a tippeket, hogy mit kell(ett volna) venni ennyiért. De talán elég lesz egy ideig. Persze evés közben jön meg az étvágy, akkor az Einhellt jó nagy bukóval eladom és kicsit jobban odafigyelek a következő kiválasztására.

Előzmény: Törölt nick (198)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.09 0 0 199

Stabil tartás ... 2. 3. menet környékén erre is kezdtem gyanakodni. Először guggoltam mellette, ugrásra készen :) Szóval az minden volt csak nem stabil helyzet.

Aztán már letérdeltem mellé. A földön csináltam, egyelőre csak a garázs közepén éreztem a környezetet biztonságosnak, a satu környéke elég "gyúlékony". Könyökömet nem támasztottam sehova, legközelebb így is kipróbálom.

 

Ami asztalosnak egy jó gyalupad ... az hegesztőnek mi? Egy jó satu, az ok. Van is egy nagy, jó öreg, áthelyezem valami semleges sarokba. Célszerű kiegészítő, valamilyen "derékszög-szorító", ilyesmikre gondoltam. Egyelőre az inverteren, sisakon, kesztyűn, salakoló kalapácson, pár drótkefén meg egy csomag 2mm-es pálcán kívül nincs semmi ami a hegesztést segítené. Szeretnék majd zártszelvényből asztalkeretet, az asztali körfűrészemnek egy stabil állványt .. ilyesmiket csinálni, szóval semmi "űrtechnika".  Ja, meg van több kicsi, és egy JÓ NAGY flexem is :-) (ezt a hobbiasztalos fórum miatt volt fontos megjegyeznem - van flexed -> férfi vagy ...  tartja ott a mondás :-)

Előzmény: maseratisti (197)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.09 0 0 198

Szia.hány amperos? Mennyibe került?

Előzmény: Törölt nick (196)
maseratisti Creative Commons License 2015.05.09 0 0 197

Nem kell elkeseredni, gyakorolni kell. Menni fog az, de a pálca tartás az tényleg nem jó, sokszor még 45 fok sincs :-( Nagyon gyorsan húztad az elején, a harmadiknál már jobb volt csak ott meg a szokásos kezdő hiba van, az hogy szakaszos. Gyakorlással ez is javítható.

 

Ha feltámasztod a könyököd, beállítod a pálca szögét, majd egyszerüen az elektróda fogyásának megfelelően engeded lefelé a kezed, (közben figyelsz hogy az ívhossz egyenletes legyen) akkor elég stabil varratot kapsz. Nézd csak meg hogy az esabos videóban a csóka hogy tartja azt az elektróda fogót 0:40-től! Minden fogásnál stabilan be van támasztva!

 

https://www.youtube.com/watch?v=WYkdwC3NUbg

 

Az én bénázásom sem mérvadó, de lényeg hogy stabil helyzetet vegyél fel, hogy tartani tudd az ív egyenletességét. Lehet rajtam is röhögni.

 

https://www.youtube.com/watch?v=WuTGu8Wfj5o&list=PLdyJELuwYY-CfYsq8s-_nEqWRT_wKqfr-&index=5

Előzmény: Törölt nick (196)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.09 0 0 196

Nos, sajnos nem ment visszacserebere .... hosszú ... az inverter egy csomag része volt, 50%-os áruhitellel, és mire észbekaptam, (ill. észbekapattatok :-) )a hitel már el volt fogadva, macerás visszacsinálni, stb.

 

Szóval megjött az Enhell inverter, itt az első merényletem. Lehet köpködni, van mit :-)

 

https://www.youtube.com/watch?v=ieNlZ4R3tb0  (Hegesztés, kamerázás: egyes, leülhet. A videóvágás még jobban megy :-)

 

Egyelőre még az Einhell nyer, de gyakorlok majd bőven.Különböző oktatóvideókon javasolták a 60-70 fokos szögű pálcatartást. No ez tuti nem jött össze :)

Előzmény: megadex (17)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.09 0 0 195

Szivesen.ha fém a köszörü váza ahol átdugod a csavart akkor a csavarra húzzál egy gumiból kivágott alátétet  is. És az anya felrakása előtt is alul a cşavarra 

Előzmény: egrikovax23 (193)
chab7hu Creative Commons License 2015.05.08 0 0 194

Köszi! Megfogadom a tanácsokat. Azért kezdtem belül, mert így legalább volt ami megvezet vakon. De Keresek majd szélesebb tisztább sima felületű próba darabot..

Előzmény: turbo2 (186)
egrikovax23 Creative Commons License 2015.05.08 0 0 193

Köszi Macliz! A szigetelésre én is gondoltam ,( asztallap és a köszörű közé) csak a csavart nem tudtam hogy oldjam meg.

Előzmény: Törölt nick (192)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.08 0 0 192

szerintem semmi baja nem lessz, de lehet a köszörű alá tenni gumitalpat , a lecsavarozásnál meg kisebb csavart kell használni amit bele lehet tolni egy leszabott kerek elektromos kábel szigetelésébe, igy a csavar sem húz  át. igy tuti nem lesz baj szerintem

Előzmény: egrikovax23 (191)
egrikovax23 Creative Commons License 2015.05.08 0 0 191

Uraim! Lenne egy banálisnak tűnő kérdésem:  a hegesztőasztalra felfogathatom a kettős köszörűt, vagy tuti halálra ítélem a villanymotort???

 

Előzmény: egrikovax23 (177)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.07 0 0 190

szia, értem köszi, nekem majd szeptember végén lesz aktuális ha veszek co gépet. csak nézegettem a hírdetéseket szoktam:)

Előzmény: maseratisti (189)
maseratisti Creative Commons License 2015.05.07 0 0 189

... és talán még garis is, de ha nem is, fiatalabbnak, fiatalabb.

Előzmény: maseratisti (188)
maseratisti Creative Commons License 2015.05.07 0 0 188

Jók, de ennél Guszti gépe jobb vétel! Nem mellesleg bekapcs időben is jobb.

Előzmény: Törölt nick (187)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.07 0 0 187
turbo2 Creative Commons License 2015.05.07 0 0 186

Én több hibát is látok elsőre

 

1. 100-110 A sok a 2,5-ös pálcának.   70-80A nyugodtabb ívet ad. (bár nehezebb ívet fogni)

2. Hosszú az íved, sokkal rövidebbet tartsál. 46.16-nál elég a pálcaátmérő akkor nem fröcsköl és nem csapkod az ív.  Próbáld éppen az olvadék felett tartani.

3. haladj lassabban, elég vastag az anyag és ha leveszed 70-80A-re akkor lesz időd.

4 sarokvarratnál ha vékony a pálca akkor ívelgess egy kicsit a pálcával 

 

De elsőre lemezen gyakorolj ne sarokvarattal. Jó ennek az anyagnak az oldalai....

Előzmény: chab7hu (183)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.05.07 0 0 185

Én is kezdő vagyok, átérzem a problémád:-)

 

Nagyon nincs beolvadva és néhol mintha meg is szakadt volna az ív. Nagyon fontos, amit Refse fórumtárs írt, az elektróda állandó távolsága és a megfelelő sebesség. Általában azt tartják, hogy az ideális távolság az elekróda átmérője, de ezt tényleg nem könnyű tartani, mert fogy, rövidül a pálca ezt neked kell kompenzálni. Én saját tapasztalatom alapján azt mondom, még mindig jobb, ha a munkadarab felületén vezeted, mintha néha megszakad az ív a nagy távolság miatt. Az inverterekben van az "Arc force - íverősség szabályzás", pont erre való, hogy a változó elektróda távolsághoz igazítja az áramerősséget ezzel tartva fenn az ívet. Persze ez is csak bizonyos határok között szabályoz. Ha rendesen kialakult az ív, az ömledék és nem húzod túl gyorsan, akkor nem fog letapadni. Továbbá az elektródát sem mindig egyenesen kell húzni, van aki körkörösen, van aki cikk-cakk-ban vezeti. Ha nem belső sarokvarratot csinálsz, akkor a pálcát 75-80 fokos szögben kell tartani. A 45 fok szerintem túl lapos. Belső sarokvarrat jóval nehezebb, mint a tompavarrat. Sarokvarrathoz nagyobb áram kell és nem elég a sarokban végíghúzni, hanem az oldalfalakra is fel kell kicsit vezetni, sőt itt egy-két pillanatra meg is kell tartani, hogy rendesen beolvadjon. Elég öreg a trafód, de ez nem gond. Öreg szakik olyant hegesztenek ezekkel a régi Hetrákkal, hogy csak pillázok. Az inverterekkel könnyebb, a letapadás gátlás, az íverősség szabályzás és efféle automatikák révén, de nagyon sokan használják a trafókat a mai napig, nem véletlenül.

 

De ha rászánsz egy kis időt, akkor a neten nagyon jó oktató videókat találsz, ebben töviről hegyire bemutatnak minden fontos dolgot. A többi csak gyakorlat kérdése.

Előzmény: chab7hu (183)
refse2 Creative Commons License 2015.05.07 0 0 184

Hát igen, egy kicsit siettél. Lassabban kell húzni.

Előszőr is ne sarokba próbálj hegeszteni (ott nehezebb).

Amit először meg kéne tanulnod, a pálca végét egyenlő távolságra kell tartani a vastól.

Ez azért nehéz mert a pálca egyre rövidebb lessz (fogy).

Gyakorlással ez menni fog. Addig ne is foglalkozz a varrat minőségével.

Előzmény: chab7hu (183)
chab7hu Creative Commons License 2015.05.06 0 0 183

Na megvolt életem első hegesztés próbája. Megjött a sisak (sima eco arc II) és szereztem elektródát is, igaz csak 46.16-ot tudtam. ER-23 lenne a neten de csak nagyobb kiszerelésben. Nekem próbára csak pár darab kellett, 46.16 volt a közeli hobbi boltban ahol adnak darabra is.

Kerestem egy hulladék vas darabot itthon (természetesen mikor kell akkor pont csak egy rozsdás rudat találok) amit kicsit megcsiszolgattam, majd jöhetett a próba ívhúzás.

2,5-ös pálcával próbálkoztam, 100-110A-el. Totál kezdőként elég nehéz volt egyáltalán vakon sisakban eltalálni a "munkadarabot", de a koppintásos módszerrel azért sikerült. (Pálcát közel a vashoz, sisak le, koppint, húz :) ).

Ha lesz érdemi hegesztésem is majd és jobban belejövök akkor veszek lehet egy autómatát, csak könnyebb lehet azzal.

Elsőre természetesen lehervasztott az eredmény, mert még csak folyamatos vonalat sem tudtam húzni, ugyanakkor örültem is, hogy egyáltalán lett valami hegesztés nyom a próbadarabon.

Először úgy gondoltam nem is írok ide, annyira amatőr kezdő vagyok, de csak rávettem magam, mert hátha adtok ötletet hogyan tovább, mi az amit másképp kell csináljak. Lehet a 3.2-es pálcával kellene próbálkoznom, de ma csak a 2.5-re volt időm kipróbálni.

Lehet gyorsan húzom a pálcát, mert félek leragad, azért nem folyamatos a heg, de az is lehet a kb 45 fokos tartás a nem megfelelő, esetleg jobban meg kellene csiszolnom a próbadarabot, bár majd keresek tisztább anyagot nem ilyen rozsdásat.

Ugyanakkor ezeket a rozsdás vasakat is fel akarom majd használni idővel kerítésnek a kertbe, stb. 

Felteszem a képet is a "művemről", kéretik nem fetrengve röhögni, soha ezelőtt nem volt kezemben hegesztő, és ez is egy régi batár herta.

Mit kell tehát máshogy csinálnom, hogy egy szebb egybefüggő varrat legyen? Tanácsaitokat előre is köszönöm.

 

turbo2 Creative Commons License 2015.05.06 0 0 182

A lábpedál 4T-ben az áramerősséget is szabályozza általában... ez pedig több kábel...

Előzmény: maseratisti (173)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.05.06 0 0 181

Elvileg igen, a 8 pólusú aljzat minden pólusa be van kötve.

Előzmény: Odin Master (179)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.06 0 0 180

nézegetem a román oldalakat és majdnem besirtam:)) ezt találtam

http://www.hegesztogepek.info/?page_id=1923&lang=ro

Odin Master Creative Commons License 2015.05.06 0 0 179

Tudhat pedállal áramszabályozást?

Előzmény: Rahed Lee (174)
Odin Master Creative Commons License 2015.05.06 0 0 178

Ez az:) 

Előzmény: maseratisti (167)
egrikovax23 Creative Commons License 2015.05.06 0 0 177

Uraim! Lenne egy banálisnak tűnő kérdésem:  a hegesztőasztalra felfogathatom a kettős köszörűt, vagy tuti halálra ítélem a villanymotort???

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.06 0 0 176

Româniăban juniustól 9 szăzalék lesz az âfa. Ott érdemes lenne gépet venni? Nekem 30 km nagyvărad. Romănul nem tudok. Igy még nem is néztem romăn hegesztőboltokat a neten

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!