Keresés

Részletes keresés

bárány Creative Commons License 2004.12.23 0 0 373
Ha egy 50-es évekbeli házban szeretnék ablakokat cserélni (homlokzati), és mindenhol középen felnyíló ablak van, akkor csak ilyet lehet betenni? Vagy lehet osztatlan ablakot is? (Mérete alapján lehetne osztatlant is)
gaspibb Creative Commons License 2004.12.22 0 0 372
Igaza van az építőnek, hogy nem száradt még ki a fal. Ha nem a két üveg között vizesedik akkor nincs gond. Ha a szoba felöli rész vizesedik az teljesen rendben van a nedves fal miatt. Egy frissen épített háznál meg még az első pár évben párásodni fog. Ha szeretnéd csökkenteni a jelenséget akkor ajánlott a gyakori szellőztetés. Állíts az ablakot bukóra.
Előzmény: tibo3292 (368)
kami1 Creative Commons License 2004.12.20 0 0 371
8 éve épült a tetőtér nálunk. 6 db Velux ablakunk van, és sajnos ezeken is áll a víz ilyenkor.:((((

A szigetelést én magam csináltam a házon, hőhíd sehol sincs. Sajnos az ablak üvegfelülete a leghidegebb, ide csapódik le a pára.
Nem tudom mit tehetnék.
Előzmény: tibo3292 (368)
MZ/Y Creative Commons License 2004.12.20 0 0 370
minc=mind
Előzmény: MZ/Y (369)
MZ/Y Creative Commons License 2004.12.20 0 0 369
Létezik 1.1-es üveg gáz nélkül, vagy azok minc argonnal töltöttek? Régebbről úgy rémlik, hogy van ilyen, de most egy gyárnál se találok ilyet.

Aki Sofa-t akar, siessen, január közepén állítólag 25(!)%-kal emelnek...
tibo3292 Creative Commons License 2004.12.19 0 0 368
Szaiasztok!

Lenne egy nagyon sürgős kérdésem:

Most építik a lakásunkat. Ytong. Elvileg már a festésnél tartanak, tehát, ha minden igaz a falak már "rég" szárazak, fűtés is van már pár napja. A gond a tetőtéri "Roto" ablakokkal van. Szó szerint ömlik róla a víz. Az építő azzal magyarázza, hogy még nem száradt ki a lakás teljasen, épp ezért normális a jelenség. Viszont visszaolvasva a topikban azt is olvastam, hogy a "vízesés" jelenség lehet a K=2,8-as ablakok következménye is. Ráadásul schindler helyett raktak rotot.

Szerintetek mit tegyek? Ragaszkodjak a cseréhez, vagy tényleg igaza lehet?

Üdv:


Tibo
monyesz Creative Commons License 2004.12.10 0 0 367

mEdvE !

Szerintem felesleges pénzkidobás az üvegezés cseréje, mert a tok legalább annyit számít mint az üveg, sőt !

Ha egy 150*210-es ablakot akarsz 200e-ből kihozni, akkor vegyél Internormot, mert ennyiből azt is kapsz. Van olyan ablakjuk (edition) ami belül fa, kívül fém, közte habbal kitöltve. Színezés alapáron van illetve extrák felárral, T-osztással láttam a bemutatótermükben éppen, szép volt...

www.internorm.hu

Előzmény: mEdvE (363)
mEdvE Creative Commons License 2004.12.07 0 0 366

Duplo-Duplex Kft-vel es az altaluk forgalmazott ablak-potuvegezesi technologiaval kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

Rajottem, hogy ha nem muszaj, megsem cserelnem le a regi ablakokat, ugyanis _szepek_. Hatha megis meg lehet oket menteni... ;-]

jbercike Creative Commons License 2004.12.02 0 0 365
Szia Bence007!
Köszi az ajánlatot engem érdekelne a dolog, meg lehetne nézni a munkájukat Nálad?
Kérlek emilben levelezzük le ha igen
Előzmény: Bence007 (347)
gaspibb Creative Commons License 2004.12.01 0 0 364

"- gyártanak fából is rendesen zajszigetelő ablakot?"

 

- igen.

 

"- az ablakcsere megoldható kőművesmunka (falbontás) nélkül is fa ablak esetén is?"

 

- Ha ugyanolyan méretű abalakot veszel vagy rendelsz akkor megoldhtó. PUR habbal körbe nyomják a tok és fal közti rést. A felesleget levágják és takaróléccel körberakják. Az ugyanolyan méret nálam azt jelenti, hogy a tok és a fal között 1-1cm résnek kell lenni. Pl. ha a falad 120*150 méretű akkor 118*148 tok külméretű abalk kell. De ha ilyen szabvány méretű akkor nyugodtan kérjél 120*150 méretű ablakot, mert ez az ablaknál csak névleges méret és valöban csak 118*148 méretű.

 

"- kb. mennyivel drágább a fa a műanyagnál? Mennyi pluszköltség a - mondjuk - 40 dB-es hangszigetelő üveg?"

 

- Ezt nemtudom megmondani. Igazából kereskedés függő. Ha szabvány méretű ablak kell, nézd meg a www.ajtoablakhaz.hu oldalt. Ha egyedi méretű akkor érdeklődj telefonon vagy személyesen http://erdfa.fw.hu/ címen. Ha ott veszed meg a nyílászárókat akkor még ajánlanak beépítőket is.

Előzmény: mEdvE (360)
mEdvE Creative Commons License 2004.12.01 0 0 363

Probalok valaszolni arra, amire tudok ;-]

Ablakok kora: ismeretlen (szerintem 20+ ev)

Epuletszerkezet: tegla, regi epitesu berhaz, vastag falak.

Beepites: ?

Szigeteles: fogalmam sincs.

(ezeket honnan lehet megtudni? friss lako vagyok.)

Osztat: T alaku

Homlokzati kep: lehetoleg maradjon olyan, amilyen most, hogy ne kelljen kulon engedely.

Jelenlegi uvegezes: ket ablakszarny, szimpla uveg.

 

Mennyit szansz ra: mondjuk felso hatar 200eFt / ablak, beepitessel egyutt.

Ablak meret: meg nem mertem le pontosan, de olyan 1.2-1.5m szeles, es k* magas (min. 2m). Ebbol van 3db.

Gondozasi igeny: lefesteni talan meg kepes vagyok ;-]

Egyeb igeny: a mar felsoroltakon kivul (hangszigeteles) semmi, feher szin. Jo lenne, ha minel jobban hasonlitana a mostanira.

 

Ha tudnal konkret ceget / weboldalt / kivitelezot / telefonszamot stb. mondani, azt megkoszonnem. Elsore mindenkeppen szeretnem megszakertetni, akar penzert is, vagyis jojjon ki a muki, es nezze meg, hogy mi az abra.

 

Előzmény: ZE (362)
ZE Creative Commons License 2004.12.01 0 0 362
Milyen korúak az ablakok, milyen az épületszerkezet, hogy van beépítve, milyen a szigetelés az ép. szerk. és az ablakkeret között? Milyen osztatú jelenleg az ablak, mennyire kötött a homlokzati kép? Milyen a jelenlegi üvegezés (Egy ablakszárny dupla üveggel, két ablakszárny szimpla üvegekkel, stb.) Ezek a nagyjábóli technikai kérdések.

Mennyit szánsz rá, mennyi gondozási igényt "viselsz el" a jövőben, milyen speciális egyéb igényeid (redőny, reluxa, szín) vannak?

Hő- és hangszigetelő üvegezés beépíthető fából készített ablakszárnyakba is, ezzel nincs gond, mindenképp szakembert kell keresned -- Az árak széles skálán mozognak, Internorm-partnereknél pl. az "-ig" árakat nagyon jól be lehet lőni :-)) (iszonyatosan drágák, de nagyon jók)
Előzmény: mEdvE (361)
mEdvE Creative Commons License 2004.12.01 0 0 361

Igazabol felmerult egy olyan verzio is, hogy az ablakok maradnak, csak uvegcsere + korbeszigeteles + gyalulas ahol kell, de en oszinten szolva szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban (bar teny, hogy valoszinuleg egy-ket nagysagrenddel olcsobb lenne), nem tudom, mennyire lehet ezt jo minosegben megcsinalni?

Igazabol ehhez is szagember kene, aki megnezi, es megmondja a tuttit, vagyis az optimalis penz-minoseg aranyt.

Előzmény: mEdvE (360)
mEdvE Creative Commons License 2004.12.01 0 0 360
Sziasztok,

butácska kérdéseim vannak.
Egy régi építésű téglaházban szeretnénk lecserélni három nagy ablakot. Elsősorban fa ablakot szeretnénk. A csere célja leginkább a ZAJcsökkentés, egy forgalmas utca + rakpart miatt, illetve az is fontos, hogy a csere minél kevesebb felfordulással járjon. Nézegettem az ablakcsere.hu-t, nagyjából ez az, amit szeretnék, csak fa ablakokkal, és zajszigetelő üveggel. Kérdéseim:
- gyártanak fából is rendesen zajszigetelő ablakot?
- az ablakcsere megoldható kőművesmunka (falbontás) nélkül is fa ablak esetén is?
- kb. mennyivel drágább a fa a műanyagnál? Mennyi pluszköltség a - mondjuk - 40 dB-es hangszigetelő üveg?
- ismer valaki olyan embert / céget, aki így cserélt neki ablakot, és meg volt vele elégedve? Ha igen, megosztaná velem is? :-)
- mire kell még figyelni? Mire kell vigyázni?
Bármilyen tanácsot szívesen fogadok.
ZE Creative Commons License 2004.11.30 0 0 359
Próbáld körbetapogatni az ablakot egy jó hideg éjszakán, hogy menynire hideg a fal és a keret, illetve a könyöklő és a fal találkozásánál. Ha valahol hideget érzel, akkor ott k@k@ a keret és a fal közötti szigetelés.

Ami nekem kérdéses, az a keret alak- és helyzetpontossága, gondolom ezt megnézik, mielőtt felveszik a rendelést: Ha merőleges aminek merőlegesnek, és párhuzamos aminek párhuzamosnak kell lennie, valamint a keret-fal közötti esetleges szigetelési hibákat kijavítják (belső szegélyléc leszed, régi tömítőanyag maradványa kikotor, purhab benyom), akkor sokáig jó lehet a megoldás, azzal a megkötéssel, hogy a keretet biza festeni, kezelni kell, ami azért munkaigényes dolog...
Előzmény: janessz (356)
lordrolee Creative Commons License 2004.11.30 0 0 358
Látogass el a www.mekkelek.hu oldalra kiválasztod a megyét, majd a kategóriát és máris látod megyédben a kivitelezőt vagy forgalmazót, akiknél tudsz érdeklődni.
Előzmény: Jaanet (357)
Jaanet Creative Commons License 2004.11.30 0 0 357

Sziasztok!

Némileg off a dolog, de hátha tudtok segíteni abból kiindulva, hogy ahova ablak kell, kellhet oda ajtó is.

Beltéri ajtókat keresek, olyat ami felül világítóablakos. Ismeri valaki és tudnátok segíteni hol lehetne ilyet beszerezni? Sürgős lenne és nagyon nem megy.

 

Köszönöm!

janessz Creative Commons License 2004.11.26 0 0 356

Igazából a keretet azért akarom meghagyni mert az épület kívülről hőszigetelve van és nem akarom, hogy az megsérüljön.

 

J

Előzmény: ZE (353)
ZE Creative Commons License 2004.11.24 0 0 355
A gyértót/beépítőt keresd meg szerintem... Ez ugyanis nem "üzemszerű állapota" az ablaknak, ergo garanciális ill. szavatossági igényt is támaszthatsz szerintem...
Előzmény: formatc (354)
formatc Creative Commons License 2004.11.24 0 0 354

van egy eleg nagymeretu (min 150*150), nem nyithato, muanyagkeretes ablakon

amiben elmozdult az uveg!

 

egyszeruen lecsuszott es most van 1-1,5 centi a fenti reszen az uveg szele es a tomitogumi kozott. valoszinuleg nem birta azt a brutalis szelnyomast, amit kapni szokott...

 

mi ilyenkor a teendo? uveges vagy ablakos szemely kell a kijavitasahoz?

esetleg en valami tomitoanyaggal telenyomom a keletkezett rest?

ZE Creative Commons License 2004.11.24 0 0 353
Biztos vagy benne, hogy meg akarod hagyni a keretet? Ugyanis az esetek jelentős részében a keret és a beton közé anno berakott "szigetelőanyag" totálisan összetöppedt, tömörödött, eredeti funkcióját már nem töltö be, tehát ott tovább szökik az energia/jön be a hideg meg a kosz. Persze ha leszedik a szegélyleceket, és kipucolják a réseket, majd pedig telenyomják friss purhabbal.

Egyébként mi az előnye a keret meghagyásának?


Előzmény: janessz (352)
janessz Creative Commons License 2004.11.24 0 0 352

Sziasztok!

 

Egy panel lakásban lakom és szeretném a nyílászárókat kicserélni. De olyan megoldást keresek amikor a meglévő keret ami a falban van megmarad. Viszont szúgyoghálót és redőnyt is szeretnék rátenni.

 

Köszi az infót előre is.

 

Janessz

petike23 Creative Commons License 2004.11.24 0 0 351

Szia,

 

köszi !!

 

Már be van építve. :)

 

Üdv: Péter

Előzmény: _Coco_ (350)
_Coco_ Creative Commons License 2004.11.24 0 0 350

k=1.4  az pont jó. A mai viszonyok között.

 

Rosszabbat nehogy vegyél, ha már venned kell.

Előzmény: petike23 (349)
petike23 Creative Commons License 2004.11.24 0 0 349

Sziasztok,

 

a k= 1.4 W/m2K tényező milyennek számít a hőszigetelt ablakok világában ?

Jó, közepes, gyenge ?

 

Köszi, üdv: Péter

Sopánka Creative Commons License 2004.11.24 0 0 348
Kosz!
Előzmény: gaspibb (346)
Bence007 Creative Commons License 2004.11.24 0 0 347

Helló ablakcsináltatók!

 

Én szeptemberben csináltattam meg a 60 négyzetméteres lakásom ablakait egy asztalossal. Három darab 120x150-es( x2) duplaszárnyú ablak, 1 db 80x150-es bukóablak, 1 db 240x80-as teraszajtó, 3 db 80x40-es kisablak és egy 30x30-as kisablak volt amit ki kellett cseréltetni. A srác a régi ablakokat kiszedte, de a keret alapját a falban hagyta, így nem kellett falat bontani. Az új nyílás-zárók keretét a régi kerethez erősítette és szigetelte. A nyílászárók dupla falcosak( két lépcsőben záródó él) , thermoüvegesek, osztottak, álívesek, borovi fenyőből készültek, dupla pácolás és festés van rajtuk. A keretet és a párkáányokat a srác ízlésesen 50 cm széles díszburkolattal látta el, mely szintén az ablak anyagával megegyező borovi fenyőből van.( Kültérben természetesen fém) 3 hét alatt elkészítette a műhelyben, és segédeivel 1 nap alatt( 06-22 óráig) be is rakta. Azóta prímán szigetel, és tökéletesen meg vagyok elégedve vele. A végösszeg 550.000 Ft.

 

A srácot Zsiska Zoltánnak hívják. Bp. XV kerben van a műhelye. Tel száma: 06-20-55-14-850. Ha rám akartok hivatkozni, akkor csak mondjátok neki, hogy az a budai srác, akinél az egész erkélyre néző fal ablak.

 

ui.Mindenikinek ajánlom, korrekt gyerek.

gaspibb Creative Commons License 2004.11.23 0 0 346
Ha szabvány akkor érdemes megnézni a www.ajtoablakhaz.hu címet ha egyedi méret, akkor erdfa.fw.hu.
Előzmény: Sopánka (345)
Sopánka Creative Commons License 2004.11.23 0 0 345
Halló mindenkinek!

Adott a következő probléma az erkélyajtóval. Nálunk a teraszra és ezenkeresztül a kertre nyílik, gyakran előfordul, hogy kimegyünk a kertbe, és hosszabb időt kint töltünk. Ám az erkélyajtó is igazából egy nagy ablak, ablakkilinccsel, így csak belülről csukható, ha tehát kimegyünk, a szél simán kinyitja és szabadon járnak ki-be a szúnyogok, legyek, macskák, por, falevelek stb. Most láttam sógoromnál, hogy az ő erkélyajtaján van valami rugós zár, ami beakad, ha behúzza maga után, s erőteljes nyomásra nyílik. De vajon hol lehet ilyet külön kapni? Ha van tippetek, azt megköszönöm!
TyggeR Creative Commons License 2004.11.19 0 0 344
köszi!
Előzmény: Törölt nick (343)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!