Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

G.Gambino Creative Commons License 2009.12.09 0 0 7641

Szia Jani,

 

 

Pár kérdés: :)

Mi a beépítés menete? Hová kerül az aux kimenet? Milyen alkatrészek kellenek hozzá? Mennyi ideig tart a művelet? Ja, és ugye nem kell szoftverfrissítés hozzá? :))

 

 

üdv,

 

 

G.

Előzmény: maszibmw (7639)
bmwkk Creative Commons License 2009.12.09 0 0 7640
én ezt nem értem. Azt írod, hogy egy esős napon bekapcsolni a klínmát egyet jelent a kocsi teljes párásításával. A klíma nem szárít inkább?
Előzmény: maszibmw (7637)
maszibmw Creative Commons License 2009.12.08 0 0 7639

Ha nincs benne gyárilag ( mert régebbi a kocsid ), akkor utólag beépíthető. Egyszerűen megnézheted: Az entertainment menüben az AM, FM, CD, -n kívül ott kell legyen az AUX is.

 

Jani

Előzmény: not.tomi (7626)
maszibmw Creative Commons License 2009.12.08 0 0 7638

Ez a beállítás kizárólag a középrostély hőmérsékletére vonatkozik. A lábtérre nincs kihatással. Ha alul nem fűt a kocsi, akkor diagnosztizálni kell, mi lehet az oka. Lehet a belső kisventillátor hibája a klímapultban. ( túl magas hőfokot érzékel )

 

Jani

Előzmény: not.tomi (7635)
maszibmw Creative Commons License 2009.12.08 0 0 7637

Szia !

 

Teljesen normális az automatika reakciója ilyen időben. Amint kikapcsolod a klímakompresszort, a relatív páratartalom rohamosan növekedni kezd az utastérben, ezt a Beschlagsensor észreveszi, majd megteszi a kellő intézkedéseket a párásodás ellen, aminek része a ventillátor fordulat emelése is. Célszerű lenne beprogramoztatnod a kocsit arra, hogy az AUTO funkció ne kapcsolja hozzá a kompresszort automatikusan, csak ha te is akarod akkor legyen hűtés. Elég egy esős napon egy alkalommal "véletlenül" aktiválni a klímát, onnantól párahalmaz a kocsid belseje egy napon keresztül.

 

Jani

Előzmény: Tonya20a (7628)
not.tomi Creative Commons License 2009.12.08 0 0 7636
irtam Neked emailt.
Előzmény: bmwkk (7633)
not.tomi Creative Commons License 2009.12.08 0 0 7635
bal széle az az hogy fej test láb, aztán a testnél egyel jobbra vannak a csikok amiket mondasz. Ott a 3 csik van. Fölül néha tök meleg van, de attól lábnál hideg, és megnéztem hátul is melegre van állitva és kivan nyitva de ott se akar nagyon jönni.
Előzmény: bmwkk (7632)
waltherpcp Creative Commons License 2009.12.08 0 0 7634
Nekem is voltak problémáim az auto funkcióval, nem is kevés, de a szoftverfrissítés megoldotta ezt is. Most, mindegy, hogy milyen idő van kint, olyan, mintha otthon lennék, minden levegőelosztási arány stimmel. Tényleg csak a hőszabályzót kell tekergetni.
Előzmény: bmwkk (7632)
bmwkk Creative Commons License 2009.12.08 0 0 7633
nekem dvd-s van, csak hülye vagyok:))))) cd-d írtam dvd helyett.
Előzmény: Mcrae5 (7622)
bmwkk Creative Commons License 2009.12.08 0 0 7632
ha van, akkor elméletileg a könyöktámaszban keresd, vagy a kesztyűtartóban.

i-diveban azt is beállítottad, hogy meleget nyomjon? clima, ott kis ember mellett (ahol a fúvás erejét és irányát állítod) vannak egyenes vonalak. Ha sok piros vonal van, meleget nyom. Ha kék, akkor hideget.
Előzmény: not.tomi (7626)
bmwkk Creative Commons License 2009.12.08 0 0 7631
olvass vissza, volt már erről szó, be lehet kötni. Ozap is leírta, sőt, ha jól emlékszem, kapcsolási rajzot is mellékelt. Valahol a kesztyűtartóba lehet rákötni, itt sztem a guruk tudnak segíteni (Gugum, Steff, Maszi a teljesség igénye nélkül).

elméletileg, ha megcsinálják, mint külső meghajtót (aux) fogod látni a hifin.
Előzmény: Mcrae5 (7624)
atiTDI Creative Commons License 2009.12.08 0 0 7630
Ment mail.
Előzmény: Tonya20a (7629)
Tonya20a Creative Commons License 2009.12.08 0 0 7629
Gyereknek keresek BMW baby racer kismotort (manuális cucc), alkatrészes fórumozok nem tudnak erre is valami jó árat mondani (bár elég távol van az M packettől, de hátha), persze karácsonyra kéne :-)

Alább a link, ha valaki nem tudná mire gondolok:

https://shop.bmwgroup.com/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/Store-BMWShop-Site/de_DE/-/EUR/ViewProductDetail-Start?ProductSKU=&ProductUUID=j9egMthKm5gAAAEcgEYo7iQt&SecondCurrency=

T.
Tonya20a Creative Commons License 2009.12.08 0 0 7628
Sziasztok!

Ma az esőben lettem figyelmes rá, kíváncsi vagyok mi lehet az oka. Elindulok az autóval, megyek jópár percet, amikor észreveszem, hogy világít a klíma zöld fénye (auto állásban azt hiszem minden indításnál bekapcsolja nekem, de ez nem biztos), gondolom kikapcsolom, ne menjen a kompresszor, ezt követően eltelik pár perc és elkezd teljes fordulaton menni a klíma. Párásodást nem látok, alább nem akar hagyni a lendülete (jól bemelegíti a kocsit), így megadom magam, visszanyomom a klíma gombot és láss csodát leveszi a fordulatot és normalizálódik a dolog. Szinte mindig ezt csinálja ilyen időbe. Azt még nem tudtam kivárni, hogy klíma nélkül alább hagy-e a pánik párátalanítás. Viszont azt megfigyeltem, hogy a hátsó ablak eléggé hajlamos a párásodásra (csak úgy magában). Vélemény, ötlet?

T.
Frigyes Mester Creative Commons License 2009.12.08 0 0 7627
Az aux nekem a könyöktámasz hátsó oldalán, a hátsó levegő rostélyok alatt van.
Passz.
Szerintem a szélvédő párátlanítás így működik.

F.M.
Előzmény: not.tomi (7626)
not.tomi Creative Commons License 2009.12.08 0 0 7626
Sziasztok

Két dolog.
Az aux csatlakozó ha van, akkor hol van az autóba?

A i-driveon beálitottam a klimanal, hogy a lábhoz maxon jöjjön és még igy is megfagy a lábam. Valamit nem jól állitok be vagy van valami baja?
Ha benyomom a szélvédőfűtést az normális, hogy kb maxon kezd el fújni, ha párás ha nem?
Frigyes Mester Creative Commons License 2009.12.08 0 0 7625
Értem már.:-) aux bemeneted nincs?

F.M.
Előzmény: Mcrae5 (7624)
Mcrae5 Creative Commons License 2009.12.08 0 0 7624
Felre ertjuk egymast en ugy akarnam rakotni, hogy a rajta levo zeneket tudjam lejatszani a hifin keresztul! Mondjuk nem fm transmitteren keresztul lenne jo,hanem vmi mas megoldasra gondolnek!
Előzmény: Frigyes Mester (7623)
Frigyes Mester Creative Commons License 2009.12.08 0 0 7623
Nem tudom, mikori a vasad, de Iphone sem volt mindig.:-)
így régebbi sw verzió lehet hogy nem támogatja, ha ez a helyzet. Ha nem ez, akkor csak mennie kéne, ha van bluetooth a gépbe, nem?

F.M.
Előzmény: Mcrae5 (7622)
Mcrae5 Creative Commons License 2009.12.08 0 0 7622
Sajnos nekem dvd-s kellene... :(

Frigyes Mester: Mit ertesz azalatt,h friss szoftverrel?
Előzmény: bmwkk (7620)
Frigyes Mester Creative Commons License 2009.12.08 0 0 7621
Bluetooth?
Márkakereskedésben láttam Iphone dokkolót, így friss szoftverrel mennie kéne, nem?

F.M.
Előzmény: Mcrae5 (7619)
bmwkk Creative Commons License 2009.12.08 0 0 7620
cd-s sajnos, link nincs, természetesen a hatályos jogszabályoknak megfelel. Privátban értekezhetünk:) (email publikus)
Előzmény: Mcrae5 (7619)
Mcrae5 Creative Commons License 2009.12.08 0 0 7619
Letoltott verzio? Esetleg linket kerhetnenk? Bar igertek 2009-eset innen a forumrol, de 2010-et is beszereznem szivesen. Koszonom

iPhone vs hangtecnika osszekotesere van vkinek vmi javaslata?
Előzmény: bmwkk (7618)
bmwkk Creative Commons License 2009.12.08 0 0 7618
nekem van, csak még nem próbáltam:)!
Előzmény: Mcrae5 (7614)
Steeef Creative Commons License 2009.12.08 0 0 7617
Szia.Szerintem is kábeltörés problémák vannakHa kibontod a hátsó hangszorókat a tetőkárpitban akkor viszonylag jól szerelhető.Én azt szoktam csinálni hogy a kérdéséses szálakat újra húzom és forrasztom ajtóban is meg tetőkárpit alatt is így mindent "újszerűvé" teszek! üdv Steeef.
Előzmény: cdl1 (7616)
cdl1 Creative Commons License 2009.12.07 0 0 7616
Szia.
A hátsó kis spoiler alatt középen van egy kis csontszinü(vagy fekete) doboz.
Na az beázott szerintem.Szed szét és nézd meg a belsejét, látsz e beázási nyomot.
Külünben legtöbször kuka lesz a viz miatt.Sajnálom.
Ablaktörlő kábelei a jobb oldali ajtózsanérnál mennek be, ahol hajlik, ott eltörik, így zárlatos a rendszer.
Szét kell bontani a zsanér környékén(kicsit a tetőkárpitot is), megkeresni hol a baj.
Persze ezek csak tippek.(de elég jók:)
A Metaxát szeretem:)))
Előzmény: szanczytom (7615)
szanczytom Creative Commons License 2009.12.07 0 0 7615
Sziasztok!

Már egy jó ideje teljesen rendben volt a vas nálam ( E61 2.5 da ) ....

Azzal kezdődött,hogy a hátsó ablaktörlő és mosó nem működött.
A mosónak le volt csúszva a csőcsatlakozója a hátsó kis spoiler rész alatt...,de az ablaktörlő (71-es biztosíték 20 A) még mindíg nem megy ,mert sorban csapja ki a biztosítékokat!???...A motort kipróbáltam külön is 12 V direkt árammal és így viszont lazán megy nem is melegszik vagy ilyesmi...

A pár órás hibakeresésemnek az lett az eredménye,hogy az akku is lemerült...
Ezek után azt tapasztaltam,hogy a kulcs nyomógombjai nem kommunikálnak az autóval és ma már az asszonytárs jelezte,hogy a rádión nem foghatóak a csatornák...tehát az antenna sem funkcionál.

Ha lenne valakinek ezekkel a problámákkal kapcsolatban valamilyen ötlete azt szívesen venném...

Az elmúlt napokban jutottam hozzá egy DIS (angol nyelvű)dianosztikai programhoz USB-OBD kábellel ,amit feltelepítetem már és kommunikál,CSAK ... számomra egy viszonylag bonyolult proginak tűnik és gondolom kell még egy jó pár alkalom mire belejövök a használatába...

Használja ezt a progit valaki a hibafeltárásoknál ?

Én próbálgattam keresni vele hibákat,de "csak" a DDE-ben és a CAS-ben engedett hibákat törölni...

Sajnos nem vagyok valami nagy guru ebben a témában ,de szeretnék egy picit tanulni a hibafeltárás és a diagnosztizálás területén akár így autodidakta módon is...

Tisztelettel venném a tanácsokat és ötleteket!

Üdv: Tomi






Mcrae5 Creative Commons License 2009.12.07 0 0 7614
Koszonom elore is,ez lebeszelve!

Van mar viunek 2010-es navi terkepe?
Előzmény: borgasz (7595)
Bazsa 525d Creative Commons License 2009.12.07 0 0 7613
Nem csak valamelyik érzékelője párát érzékel és max párátlanításra kapcsol? Akkor nyom max.-on
Előzmény: Steeef (7611)
not.tomi Creative Commons License 2009.12.07 0 0 7612
biztos sokan tudni fogják, ha Te nem tudod:D
Előzmény: Steeef (7611)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!