Keresés

Részletes keresés

kristof.balazs Creative Commons License 2007.10.31 0 0 435
Sajnállak nagyon "bakker"! Ki kell kapcsolnom mert dolgozni kell!! Tudod mi az!! Nem ész osztás MUNKA!!!!!
Előzmény: ponex (433)
ponex Creative Commons License 2007.10.30 0 0 434
Ez a fa aktív ezt egy tanyasi növényből állítod elő? Jó marketinggel még akármi is lehet belőle.
Előzmény: kristof.balazs (432)
ponex Creative Commons License 2007.10.30 0 0 433
Mekkora baromság haver. kioktasz, nyitottságból, bazze, hát bármikor mellédállok én anyagismeretből, meg szakmaismeretből, meg gyakorlatból. Rajta hát kapaszkodjál, és ne az ismeretlen semmitmondó anyag alapján ítélkezzél bakker. Én foglak sajnálni, mikor sírva kapcsolod ki a gépedet baszki.
Előzmény: kristof.balazs (432)
kristof.balazs Creative Commons License 2007.10.30 0 0 432
Szerintem azért van mert amatőr vagy és nem foglalkozol csak azzal amit eddig haszáltál!! Sajnállak egy kicsit legyél nyitottabb!!
Előzmény: ponex (430)
LeifEriksson Creative Commons License 2007.10.30 0 0 431

Tisztelt Topiktársak!

 

Azzal kezdeném, hogy elég amatőr vagyok a festegetésben, tehát ha nagy hülyeségeket kérdezek, ne röhögjetek ki.  (persze festettem már lakásfelújításkor, de a "szakmai" részét - keverés, anyagok- kevésbé ismerem)

 

A konyhámban van egy, a falba beépített szekrény, már eléggé leharcolt állapotban, azt próbálom kissé felújítgatni. A fallal már megvagyok (kaparás után új festékréteggel szép fehér lett a régi koszos helyett).

 

 

 

Ezen a képen van az ajtó, amire az az ötletem támadt, hogy ne egyszínű legyen, hanem mindenféle országok zászlóit akarom felfesteni rá.

Kérdésem az, hogy egy ilyen színű fára simán rá lehet -e kenni a festéket, nem fog -e átütni? Kell -e alapozó, vagy ilyesmi?

Igazából az ötlet onnan jött, hogy korábbi ajtójavítgatásokból maradt egy doboz fehér Trinát zománcfestékem, de mielőtt nekiállnék a többféle színűt bevásárolni, gondoltam, megkérdezném. Fürdőszoba, meg egyéb ajtót mázolgattam már, de azok eredetileg is fehérek voltak.

 

Másik kérdésem: milyen hőmérséklet kell/ideális a száradáshoz? Csak azért, mert van egy pince, és ha lehet, inkább ott csinálnám a mázolmányozást, mint itt fenn a lakásban, már csak szagok miatt is. A mostani +10 körüli hőmérsékleten ez okés még?

 

Előre is köszi

 

Leif

ponex Creative Commons License 2007.10.28 0 0 430
Az mi? kézmosó-szappan? Sose hallottam ilyen nevű lazurról
Előzmény: kristof.balazs (429)
kristof.balazs Creative Commons License 2007.10.23 0 0 429
Fa Aktiv!!!!!!!!     Komolyan szerintem istenkirály!! Normális az ára és nagyon jó minőségü!!
Előzmény: mr_qwert (427)
ponex Creative Commons License 2007.10.20 0 0 428
A lazurán elég tűrhető árban, és jó minőséget ad.

Mi a lazúr? A lazúr egy olyan bevonatot képző anyag, amely meghagyja a fa természetes erezetét, miközben tartós védelmet biztosít annak. Megkülönböztetünk vékony és vastag bevonatot adó, ezen belül vizes, illetve oldószeres bázisút. Védi a fát az időjárás, víz, UV-sugárzás, gombák, farontó rovarok ellen.

Mi a lazúr? A lazúr egy olyan bevonatot képző anyag, amely meghagyja a fa természetes erezetét, miközben tartós védelmet biztosít annak. Megkülönböztetünk vékony és vastag bevonatot adó, ezen belül vizes, illetve oldószeres bázisút. Védi a fát az időjárás, víz, UV-sugárzás, gombák, farontó rovarok ellen.



Napjainkban egyre több fafelületet védenek, illetve díszítenek lazúrfestékkel, mert természetes hatást ad környezetünkben. Minden festési folyamatnak vannak lépcsői. Így van ez a lazúrozásnál is.

Első lépés a fa impregnálása, gombásodás, rovarkártevők elleni védelme. (pl.: könnyező házigomba, pince-gomba, házi kéreggomba, kék korongcincér, romboló fenyőcincér, gödrösnyakú cincér, fadarázs, házicincér, kopogóbogarak, szijácsbogarak, stb.) Erre főleg a kültéri felületeknél van szükség, de nedves helyeken beltérben is ajánlott.

Fafelületek pórustömítésére használhatjuk a Félolaj, rovarok, illetve gombák ellen pedig a Lignoprot és Lignolit terméket. A pólustömítésnél ügyeljünk arra, hogy a felületen maradt, be nem szívódott anyagot lazúrozás előtt el kell távolítani (szivaccsal, puha ruhával), mert a felesleges olaj lecsökkentheti a fa szívóképességét valamint gátolja a lazúr tapadását.

Megfelelő előkezelés után elkezdhetjük a felület lazúrfestékkel történő bevonását. Amennyiben azt szeretnénk, hogy a lazúr mélyen beszívódjon a fába, használjunk vékony lazúrt. Ezen termék előnye, hogy a fa erezetét nagyon jól kiemeli, mélyen beszívódik a rostok közé megakadályozva a nedvesség behatolását. Nagyszerű termék erre a Lignodekor vékony lazúr.

A vastag lazúr filmet képez a felületen, de meghagyja annak erezetét. Könnyen tisztítható, kiváló vízlepergető hatású, és tartósan ellenáll az UV-sugárzásnak. Választékban a vizes és oldószeres változat is megtalálható. Vastag lazúr kategóriában kapható termék a Lazurán vastag lazúr valamint a Lazurán aqua vastaglazúr. Mindhárom lazúrfesték színválasztéka azonos, így azok egymással kombinálhatók.

Kiváló bevonatot érhetünk el akkor, ha az impregnálás után először vékony lazúrral kezeljük a felületet, majd második rétegként vastag lazúrt hordunk fel. A lazúrfestékek saját kategóriájukon belül egymással keverhetők, így a hagyományos lazúrszíneken kívül (fenyő, fenyőzöld, teak, mahagóni, dió, stb.) egyéni színeket is elérhetünk. (Vigyázzunk, mert az esetleges javításnál az egyéni színek újbóli elérése rizikóval jár!)

A tartós bevonatot érhetünk még el olyan módon is, hogy a vékony lazúrt átvonjuk selyem-, illetve magasfényű színtelen lakkal. (Elsősorban beltéri felületeknél használható.) Ebben az esetben a képződő filmréteg üveghatást ad a felületnek.

Meg kell említeni, hogy a lazúroknál a fa UV-sugárzás elleni védelmét a színt adó pigmentek biztosítják. Ezért a színtelen lazúrokat kizárólag beltérben használjuk, mert ellenkező esetben a védelem nem lesz megfelelő és a felület a filmréteg alatt elszürkül, elkorhad.

Még egy hasznos tanács a lazúrbevonat elkészítéséhez. Ne használjunk fatapaszt a felületi hibák javításához, mert a lazúr ezeket a javításokat nem fedi el és rontja az esztétikai hatást is. Ilyen esetben használjunk folyékonyfát, vagy vastag lazúr esetében lakkba kevert facsiszolatot.


Ezt másoltam egy helyről, de nagyon jól összefoglalja a témát ezért gondoltam, hogy most más tollával ékeskedek kicsit
Előzmény: mr_qwert (427)
mr_qwert Creative Commons License 2007.10.20 0 0 427

Hello mindenki

 

Érdeklődnék olcsó jó minőségű lazúr után ki mit ajánl kültére kell teraszt festeni

/ fenyőfa/ 

láttam 0,75  -- 1470 Ft is meg 3700Ft is

 

mi a különbség a vékony és a vastag lazúr közt? láttam mind a kettőben beltérit is kültérit is

 

 

regoskoz Creative Commons License 2007.10.19 0 0 426
értem.

akkor mar csak azt kell megtudni, ez milyen márka.

köszönöm!!
Előzmény: ponex (425)
ponex Creative Commons License 2007.10.19 0 0 425
Bárhol, ahol van számítógépes színkeverés, és egyébként forgalmazzák azt a márkát, amelyen belül használatos ez a kód. Nem a gépen múlik, hanem a fogalmazott festék márkáján. Ha van olyan amilyen neked kell, akkor minden további nélkül, ki tudják keverni.
Előzmény: regoskoz (424)
regoskoz Creative Commons License 2007.10.19 0 0 424
Sziasztok!

Uj helyre koltoztunk, es kellene javitani a festest. Annyit tudok, hogy a szinkod S-0220-y. Ezt barhol kikeverik, ahol van szamitogepes szinkeveres, vagy tobbfele rendszer van, es ezt csak bizonyos technologiaju gepekkel tudjak eloallitani?

Koszi!
rk

ponex Creative Commons License 2007.10.19 0 0 423
Ha a műanyag részekre gondolsz, akkor unitop, ez egy vizesbázisú anyag és olyan színt keversz amilyet akarsz belőle, ha a fém részekre gondolsz, akkor trinát univerzálisalapozó, de semmi értel azokat festeni, hiszen a műanyag, úgy is takarja.
Előzmény: Fineszedző (422)
Fineszedző Creative Commons License 2007.10.17 0 0 422
Az elektromos szerelvényeket mivel festhetném le? Most fehérek és okker, barna és más földszínek jönnének szóba. Sajnos, nincsenek ehhez a családhoz színes alkatrészek.
ponex Creative Commons License 2007.10.15 0 0 421
Ha festeni akarsz feltétlenül, akkor nem árt figyelembevenni, hogy miért is volt ott az a lambéria. Ami leakar jöni annak le kell jönni ez az elv. Amíg könnyen jönn addig szedni kell, utána, mélyalapozni, ami nem csak a fal "szívásának a befolyásolása a funkciója" hanem a felület szilárdítása is. ezután lehet glettelni és a többi. De. Ha biztosan jót akarsz, akkor gipszkartont ragasztassz a betonra, majd azt kiválóan lehet festeni.

"Még nem döntöttük el, hogy milyen festéket választunk, de ha nem diszperziós festék lesz, hanem mondjuk Dulux, vagy más akril festék, akkor annak is meg fog felelni az Inntaler diszperziós mélyalapozó?"

Igen megfelel, a duluxnak az adott mélyalapozó, bár teljesen felesleges a dulux, túl azon, hogy az sem takar egy rétegben, hiába reklámozzák úgy.
Előzmény: sanity (420)
sanity Creative Commons License 2007.10.15 0 0 420
Sziasztok!

Bár visszább is olvasgattam már a topikban, azért csak szeretnék tanácsot kérni a problémámmal kapcsolatban.
Panellakásban leszedtük a folyosói falról a lambériát, ami alól egy elég egyenetlen fal került elő. A múltkoriban a burkolók, akik a fürdőt csinálták belesimítottak a falba egy kis anyagot, ott, ahol egy nagy lyuk volt. A száradás után találtam benne egy kis levegős dudort, gondoltam, leszedem a laza részt. Igen ám, de ahogy elkezdtem leszedni, egyre nagyobb rész vált le, de nemcsak az anyag, amit rákentek, hanem az alatta lévő festékrétegek is, egészen a csupi betonig. Ekkor lehetett meglátni, hogy a betonpanel megéghettet anno a házgyárban, kicsit laza, morzsalékos a felülete. Spaknival kaparva a festék kis erőfeszítéssel lekaparható ott is, ahol nem simítottak bele. A kérdésem az lenne, hogy kaparjuk le a teljes felületen a régi festéket a mélyalapozás előtt (polifarbe inntaler mélyalapozót vettem), vagy a mélyalapozó meg fogja szilárdítani a régi festékréteget? Egyáltalán alkalmassá lehet-e tenni ezzel ezt a betonfelületet a festésre, vagy tényleg a lambéria volt az egyetlen megoldás?

Ha a festés kivitelezhető, akkor a mélyalapozás után tervezem a két réteg glettelést, majd a festést. Ha jól vettem ki a korábbi hozzászólásokból, még egyszeri mélyalapozás már nem fog kelleni, mert a fal szívását nem cél teljesen megszüntetni.
Még nem döntöttük el, hogy milyen festéket választunk, de ha nem diszperziós festék lesz, hanem mondjuk Dulux, vagy más akril festék, akkor annak is meg fog felelni az Inntaler diszperziós mélyalapozó?

Előre is köszönöm a hozzászólásokat, tanácsokat.
ponex Creative Commons License 2007.10.14 0 0 419
ja ezt elfelejtettem 30/851-10-69
Előzmény: sanyooo (417)
ponex Creative Commons License 2007.10.14 0 0 418
vállalok igen!
Előzmény: sanyooo (417)
sanyooo Creative Commons License 2007.10.14 0 0 417

Szia!

10 cm vastag hungarocellel dryvit-oztál már? Vállalsz ilyen munkákat?

sanyooo

Előzmény: ponex (416)
ponex Creative Commons License 2007.10.13 0 0 416
Sokkal kopásálóbbak és vegyszer álóbbak a kültéri festéket, más anyagokból állítják elő stb stb stb. Gondolj csak bele, hogy mennyi féle vegyi anyag kering a levegőben, csak a legismertebbeket említem. Kéndioxid, széndioxid, kénmonoxid stb. Ezek mondjuk esővzzel vegyülve kénnessavvá, vagy éppen szénsavvá alakulnak, majd rá hullanak az épületekre. Olyan festék anyaggal kell az épületek külső falait bevonni, ami ezeknek a vegyi terheléseknek is képesek ellenállni. Hát ezért drágábbak.
Előzmény: Törölt nick (415)
ponex Creative Commons License 2007.10.12 0 0 414
Hát ha mázlid van talán kapsz fél literest valamelyikből. Szerintem nyugodtan lefújhatod, a hátulját úgy sem látja senki, és ha leszerelni nem tudod, akkor a hátulja sehogy se lesz lefestve. igen a régire rá lehet festeni, csak meg kell csiszolni előtte, mondjuk 80-as papírral vagy vászon, tök mindegy, és persze portalanítani.
Előzmény: Fineszedző (413)
Fineszedző Creative Commons License 2007.10.12 0 0 413
A radiátor Vogelnoot, és újszerű állapotban van. Legszivesebben festetném, mert semmi kedvem ezen az 1 nm-en megtanulni (40x90 cm-es), hol lehet elrontani. Főleg, hogy ez a radiátor a lakás szinte minden részéből látható. Csakhát vicces ára lenne...
A fújás jó lenne, de nem tudom leszerelni, ezért hátul nem tudom fújni. Meg az az 1 liter festék is marha sok. Van esetleg minta belőle? 3 dl elég kell legyen, felteszem. Akkor a régi festékre ráfesthetek?
Előzmény: ponex (411)
KalásziM Creative Commons License 2007.10.12 0 0 412

   Köszi ! 

 csak fát és itt is csak un. másod festésre,  azaz már többször voltak festve - alapozáshoz kéne  - zománcom van vagy 10 liter,  ebből is van vagy 6 - 8 liter - az az igazság nem akarok költeni alapozóra. Az ablakokra ,  főleg az ablakközben szerintem elvileg jó, de azért rákérdezetem.

 Üdv. KM.

Előzmény: ponex (408)
ponex Creative Commons License 2007.10.12 0 0 411
"A plafonon az első réteg van, új építésű a lakás."

Akkor nem tudott jól megtapadni a festék a betonon, ezért kell közbeiktatni valamilyen kellősítő anyagot, ami lehet pl falfix, vagy fixatív vagy hasonló, de ez a kettő jól bevált anyag. Ez tulajdonképpen mélyalapozó, ha mélyalapoztad is és úgy is lejött akkor nincs több ötletem ezzel kapcsolatban.

A Polifarbe nem rossz anyag, én előszeretettel használom, de az is lehet, hogy túl erős volt a ragasztószallag. Na mindegy.

Hőálló-festék is sok féle van a legismertebbek a Calorfix és a Thermol ezek fehérek és 1 literes kiszerelésben is van, de lehet szinező anyagot kapni hozzá és olyat keversz ki amilyet akarsz, vagy normálisabb festékboltban kikeverik neked a kívánt színt. Pipaecsetet vegyél, meg kis mázoló hengert. én úgy szoktam radiátort mázolni, hogy megkenem a tetejét, meg a hátulját ecsettel amíg beérek persze, ha nincs még felszerelve a radiátor akkor könnyebb, aztán kishengerrel a belsejét. Érdemes valami karton félét ragasztani a radiátor mögé, hogy a falat ne kend össze.

"Alapvető, hogy teljesen sima, megfolyás és csomó mentes felületet akarok."

Ez elsősorban rajtad múlik, nem az anyagon, ha túl sokat teszel a festékből akkor megfolyik, ha nincs megcsiszolva, megfolyik. csiszolás és portalanítás után festheted nyugodtan. Ha tükör felületet akarsz akkor jobb ha fújod. lehet kapni hőálló spray-t, csak vigyázz, nehogy nitros spray vegyél, mert az felmarja a régi réteget.

Bár nem tudom, hogy milyen radiátor, és milyen állapotban van most.
Előzmény: Fineszedző (410)
Fineszedző Creative Commons License 2007.10.12 0 0 410
A plafonon az első réteg van, új építésű a lakás. Igyekeztem csak a festés felöli részen rányomni, hiába, merev az a szalag és rátapadt. Igaz, a festék nem a legjobb minőség (Poli-farbe), a DÜFA keményebb felületet adott.
Most a radiátorokat festeném át fehérről. Milyen festéket vegyek, hogy bírja a hőt és lehetőleg ne csak több literes kiszerelésű 3féle színből álló választék legyen? Milyen ecsettel? Alapvető, hogy teljesen sima, megfolyás és csomó mentes felületet akarok.
Előzmény: ponex (409)
ponex Creative Commons License 2007.10.12 0 0 409
Valszeg nem lett a régi réteg rendesen lekaparva, ezért szedte le, egyébként valóban nem mindegy, hogy melyiket veszi az ember, mert ragadóképességben igen nagy különbségek fordulnak elő, a másik, meg, hogy nem kell a szallagot teljes felületén lepréselni a falra, hanem csak azt a szélét, ahol funkciója lesz, a többi rész maradjon a levegőbe.
Előzmény: Fineszedző (406)
ponex Creative Commons License 2007.10.12 0 0 408
Mit akarsz alapozni vele? Fát? Fémet? Egyebet?
Egyébként alkalmas éppen, bár én nem szeretem használni, mert száradást követően lilás árnyalatúvá válik, és nem is takar jól. A Trinát univerzális alapozó sokkal jobb megoldás bármihez.
Előzmény: KalásziM (407)
KalásziM Creative Commons License 2007.10.11 0 0 407

  Üdv. a fórumosoknak !

 

 A kérdésem a következő :  az un.  walkid festék alkalmazható e alapozónak ??

 

 Vélemények ??

Fineszedző Creative Commons License 2007.10.11 0 0 406
Schuller Eh'klar maszkoló szalagMost festettem maszkoló szalag segítségével. Nem hittem volna, hogy még itt sem mindegy melyiket veszem. A Tescoban vettem valami szalagot már régen, de közben másra is használtam, ezért most már nem volt elég. Vettem még, de azt már a festékboltban. Aztán a szalag eltávolításakor ért a meglepetés!
A Schuller Eh'klar szalag simán lejött, alig szedte a festéket, viszont a gazdaságos végig gyantázta a plafonomat. Pénzben nem nagy különbség, legfeljebb arányukat tekintve.
aliza33 Creative Commons License 2007.10.05 0 0 405
flexibilis csemperagasztó 14 zsák árusítás alatt. 1500ft/zsák.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!