Keresés

Részletes keresés

slowmotion Creative Commons License 2005.11.10 0 0 5760
na jó, azon kívül, hogy így van esélye a rúgó csapatnak is megszerezni a labdát. mondtam, h hülye kérdés.
Előzmény: BéKa_d2 (5753)
slowmotion Creative Commons License 2005.11.10 0 0 5759
basszus. van ilyenről is szó. mondjuk amit a cikkben írnak, az több, mint szomorú.
Előzmény: Big Head (5757)
Big Head Creative Commons License 2005.11.10 0 0 5758

T.O.-val szerintetek most mi lesz?

vajon fog még játszani az Eagles-ben?

vagy ha nem, mikor igazolhat el?  a 4 meccses eltiltás vége előtt is, vagy csak az offseason-ben? lejárt már az átigazolási határidő?

Big Head Creative Commons License 2005.11.10 0 0 5757

Priest Holmes szezonja megint nem hosszú :(

ja és mi ez? felmerült, hogy visszavonul?

Big Head Creative Commons License 2005.11.10 0 0 5756
Clark nem TE?
Előzmény: lelkesz g (5754)
fighting Creative Commons License 2005.11.09 0 0 5755
Nincs second chance tavalytól.
Előzmény: slowmotion (5752)
lelkesz g Creative Commons License 2005.11.09 0 0 5754
gyerekek ez a Dallas Clark csak engem emlekeztet a Tom Rathmanra jatekstilusaban vagy hasonlit is. Nagyon jo receiver fullback, viszont ha jol emlekszem ratham nem kapott minden meccsen ekkorakat mint clark. tavaly ot huzta a f*szara John lynch is:)
BéKa_d2 Creative Commons License 2005.11.09 0 0 5753

Miért kellene pattannia?

 

egyébként lehet (valószínű), hogy megváltoztatták a szabályt, de tavaly a rúgónk onside kick gyanánt rúgott egy 13 yardos out of boundst amihez senki nem ért hozzá, és 5yd büntit kapott érte).

de  pl. ha les van akkor is 5yd bünti volt eddig (ezen mondjuk nem hiszem, hogy változtattak)

Előzmény: slowmotion (5751)
slowmotion Creative Commons License 2005.11.09 0 0 5752

szerintem is az lenne a logikus, hogy szabad labda legyen.

a fogadó játékosok a 40-esre állnak fel, naná, hogy 10 yardon belül csak akkor érhetnek hozzá, ha megkísérlik megfogni a labdát, onnantól akció indul(na szerintem).

 

de a labda nem a fogadó 40-esére kerül minden esetben? vhol (asszem az SI-on) olvastam egy tag írását, arról a meccsről szólt, amikor Reed-et meg még vkit a Ravens-ből kiszórtak TD után, két személyi hibát meg 30 yardot kaptak kickoff-nál, az ellen a Ravens 40-eséről rúghatott. touchback, 20 yardos vonal meg minden (már ha szabályos volt a rúgás), a tag meg azon filózott, hogy nem érte volna-e meg onside kick-kel próbálkozni, mert hogy megszerzik vagy a 30-as körülről jön a Ravens vagy szabálytalan a rúgás, és 30 yardra a rúgás helyétől kell letenni a labdát, az meg a 10 yardos vonal lett volna.

 

na ez így most kicsit összekuszálódott, de utána kéne nézni. csak lusta vagyok hozzá :(((

 

ja, és most kapásból elveszik, nem? nincs second chance...

 

Előzmény: fighting (5747)
slowmotion Creative Commons License 2005.11.09 0 0 5751

hülye kérdés, de nem kell pattannia egyet a lasztinak? az stimmel, hogy nagy kezdőrúgásnál mintha lenne vmi hasonló (tavalyelőtt ezzel nyertünk a Giants ellen, hogy a csávó engedte lepattanni a labdát, az a másodikat már játéktéren kívül pattanta, és ineligible downfield kick lett, kapásból a 40-ről jöttünk)

ja, egyébként a fogadó csapat (ha nem szerzi meg a labdát, de szabálytalan a rúgás), akkor a saját 40-esről jön, nem?

Előzmény: BéKa_d2 (5749)
slowmotion Creative Commons License 2005.11.09 0 0 5750

tavalyelőtt, asszem.

37 yd kickoff return TD :)))

Előzmény: fighting (5748)
BéKa_d2 Creative Commons License 2005.11.09 0 0 5749

Az valóban szabad labda ami áthalad a 10yd vonalon.

Az én kérdésem nem is erre vonatkozik, hanem a 10 yardon belüli történésekre (ill. ha már így benne vagyunk rákérdezek a blokkolásra is, hogy amíg át nem halad a labda a 10 yardon addig vajon lehet-e blokkolni - értsd: onside kick és amelyik oldalra rúgja a labdát a lehetséges elkapó(ka)t már azelőtt blokkolják, hogy a labda megtenné a 10 yardot)

A Titans tavaly a 13. játékhéten ezért is lephette meg vele a Colts-ot (az nfl.com-on könnyen elő lehet bányászni a gamebookját), mert a meccs elején rutinból indul hátra mindenki hogy felálljanak blokkolni és nem készülnek rá.

És éppen ezért szokott a fogadó csapat is mélységben tagozódni 3 játékos mindig minimum feláll a 40yd vonalra, aztán így szépen sorban.

Előzmény: castropia (5746)
fighting Creative Commons License 2005.11.09 0 0 5748
Volt is rá példa.

Azt hiszem 2 v. 3 éve a szezonnyitón a Philly kezdte igy a szezont a Dallas ellen idegenben, hogy Akers saját magának rúgta ki a labdát.
Előzmény: castropia (5746)
fighting Creative Commons License 2005.11.09 0 0 5747
Na ezt a 10 yarod belüli dolgot én sem tudom. Az NCAA-ben szabad a labda, ha hozzáért a fogadó csapatból valaki. De úgye az NFL-ben elég sok minden más, mint a college-ban.

Ha meg nem megy el tíz yardig, akkor automatikusan a fogadó csapaté a labda, onnan ahol megállt.

Tavalyelött még újra rúgatták, ha nem ment el 10 yardig.
Előzmény: BéKa_d2 (5744)
castropia Creative Commons License 2005.11.09 0 0 5746
jó, hogy szólsz már-már azon gondolkodtam mi volna ha csak 15-20 yardra rúgnák el a kick offot, az ellenfél meg szokás szerint jól behátrál, ha ez szabad labda lenne könnyebb volna megszerezni a kirúgást végző csapatnak. (szerény véleményem szerint)

volna egy kérdésem: játszanak-e az NFL-ben francia, vagy brit játékosok akik korábban a hagyományos rugbyben kezdték ?
pl. FG rugó
Előzmény: BéKa_d2 (5744)
dany82 Creative Commons License 2005.11.09 0 0 5745
Köszi szépen
Előzmény: fighting (5741)
BéKa_d2 Creative Commons License 2005.11.09 0 0 5744

na jó nem nagyképűzök és nem teszek fel olyan 20 Ft-os kérdést, hogy miért pontatlan a magyarázat (mert nem vagyok benne 100%, hogy tényleg pontatlan), inkább kérdezek.

nem úgy van, hogy a rúgó csapat 10 yd után érhet hozzá, de ha a 10yd-on belül a fogadó csapat hozzáér, akkor szabad labda van...

 

tényleg, ha a rúgó csapat 10yd-on belül hozzáér az csak bünti, vagy "downed"-nak számít tehát onnan jön az ellenfél? (mert az OK, hogy ha úgy megy ki, hogy nem ér hozzá senki, de nem éri el a fogadó 40 yd-os vonalát az bünti - ilyenre volt példa a tavalyi Colts Titans meccsen; ahol mellesleg a Titans 3-ból kettőt begyűjtött az 1. negyedben!!! hejj de jó kis negyed volt:-))) - na de mi van  ha a 10 yardon belül ér hozzá vki?)

Előzmény: fighting (5741)
haromttt Creative Commons License 2005.11.09 0 0 5743
Szerencsére max a playoffban futhatunk össze...
De akkor vsz az RCA Dome-ban és annak ismét csúnya vége lenne...
Előzmény: castropia (5742)
castropia Creative Commons License 2005.11.09 0 0 5742
Broncos-Colts meccs nem lesz ? az lenne a csúcsrangadó
Előzmény: gumbo (5737)
fighting Creative Commons License 2005.11.09 0 0 5741
Nem offside, hanem onside kick.

Az a cél, hogy a labdát megszereze a rúgó csapat. Mert a szabály szerint kezdőrúgásnak 10 yardot kell haladnia, és onnantól kezdve tulajdonképpen szabad labdának minösül. S azé lesz, aki birtokolja először.
Előzmény: dany82 (5740)
dany82 Creative Commons License 2005.11.09 0 0 5740

Valaki elmagyarázná nekem, hogy mire jó az "offside-kick"?

_Danna_ Creative Commons License 2005.11.08 0 0 5739

Szerintem sem.

Van egy olyan érzésem, h az idei SB - győztes csapattól kaptunk ki. Ha most nem nyeri meg a Colts, akkor ezzel a gárdával sosem fogja. Nagyon együtt van az egész csapat. Láttam jó pár meccset az idén, messzemenően a Colts a legmeggyőzőbb, mondom én, akinek nem éppen a szíve csücske a Colts, de el kell ismerni h nagyon jók. Manninget még mindig nem tartom jobb QB-nek mint Brady, viszont a csapata klasszisokkal jobb mint a NE. Tavaly mi nyertünk úgy, hogy CSAPAT-ként játszottunk, most szerintem a Colts fog.

Azt gondolom, h ennek az Patsnek nem szégyen ettől a Coltstól kikapni, még ha ez nekünk Pats szurkolóknak nem is esett vmi jól, sajnos ez volt a realitás. Persze ha teljes csapattal lettünk volna, akkor szoros lett volna, de így igazából csak az első negyedben voltunk egyenrangú ellenfelek...

Szvsz rájátszásig eljutunk, ott gyorsan ki is pottyanunk és utána lehet készülni a köv. szezonra, h az ne ilyen legyen.

Előzmény: fighting (5738)
fighting Creative Commons License 2005.11.08 0 0 5738
Nem fog az Indy 3-szor kikapni.
Előzmény: gumbo (5737)
gumbo Creative Commons License 2005.11.08 0 0 5737
a BB sem varázsló. ilyen játékosállománnyal az is csoda, hogy ott tart a csapata ahol. A colts viszont meglátásom szerint kezd beérni. A PM lassan kezd belerázódni ebbe a szezonba is ( az utolsó TD passz, amikor a zsebből kimenekült, és futásból olyan 30 yardos passzt adott Marvinnak..), és az O line is kezd olajozottan működni.

A védelem minőségileg jobb lett. A Dline szenzációs, bár ezen a meccsen a Pats o elég jól hatástalanította; Az LB-k sokal jobbak mint tavaly (brackett-moris csere bejött), és a safety páros doss-sanders hihetetlenül erős. A CB posztot még mindíg lyukasnak látom, mert Jason David elég hullámzó teljesítményt nyújt, és eddig Marlin Jackson sem az igazi.

Annak külön örülök, hogy PM végre futott, és, hogy Dungy nekiment egy 4.nek. A Troy Brown td-t azonban meg kellett volna challengelni!!

Mindesetre vár még kemény meccs ránk ebben a szezonban: Jax idegenben, Steel+Charg otthon, Seah-id., Cin-idegen Szóval 3 vereség szerintem lesz, de 13: 3 simán elég lesz a by ra, és a hazai pályára.
Előzmény: JAX (5736)
JAX Creative Commons License 2005.11.08 0 0 5736
pats-colts

amilyen jól indult olyan szar meccs lett belőle. kapjákbe!
Sziszkó12 Creative Commons License 2005.11.08 0 0 5735

6 perc alatt 3 TD. Ugye ezt te sem gondolod komolyan? :-)))

Jó-jó a Pats offense, de azért nem ennyire.

Egyébként gratula PM-nek és a Coltsnak. Houston meg sima ügy lesz.

Előzmény: gumbo (5734)
gumbo Creative Commons License 2005.11.08 0 0 5734

hogy 21 pont, azaz 3 támadás legyen a különbség!

 

NA, AKKOR A PATS KIPIPÁLVA!!!! 8:0! Jövő héten Houston, otthon.

Sziszkó12 Creative Commons License 2005.11.08 0 0 5733

Érdekelnének a vélemények:

Szerintetek miért próbálkozott a Colts 40-21-nél 6 perccel a vége előtt two-point conversionnal? Ennyire féltek Bradytől (bár ezt kevéssé hiszem)? Vagy simán csak több pontot akartak elérni mint a San Diego a 41 Gilletteben szerzett pontnál?

fighting Creative Commons License 2005.11.08 0 0 5732
Igen, mások a szabályok.
Előzmény: makaii (5731)
makaii Creative Commons License 2005.11.08 0 0 5731
Hmm..érdekes...majd megkérdem akkor az edzőt, hogy miért mondja, hogy fussunk! :D Lehet hogy mások a HS szabályok? Köszi az infokat.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!