Keresés

Részletes keresés

Rahed Lee Creative Commons License 2015.04.26 0 0 49

Ezek szerint a többlet pénzért többletszolgáltatást is nyújtanak. Én mindent csak zöldben látok és azt sem túl élesen. Speedglas-okat is láttam hirdetni. Ez az Optrel azért érdekes, mert új és a bolti árhoz képest a feléért hirdetik.

Előzmény: maseratisti (46)
Batri Guszti Creative Commons License 2015.04.26 0 0 48

az az optrel megéri az árát.majd akkor döbbensz rá mikor hegesztel vele.nagyságrendekkel jobb a valós színérzékelése mint az olcsóbb autómata pajzsoknak.Már mikor kezedbe fogod és nem nyeklik-nyuklik akkor érzed hogy anyag van a kezedbe.Azért kérdezd meg hogy milyentartalék cuccok vannak hozzá.Mert ha uj akkor legalább 3db előtét üveg meg hátsó üveg meg fejpánt homlok pántnak is kell lennie.

Előzmény: Rahed Lee (45)
maseratisti Creative Commons License 2015.04.26 0 0 47

Guszti szerint ez a hővédelem az awihoz :-) TIG finger :-)

Előzmény: Rahed Lee (45)
maseratisti Creative Commons License 2015.04.26 0 0 46

Nekem optrel még nem volt élesben a fejemen, erről Guszti tud nyilatkozni. A 3m speedglas  9002 viszont valóban sokkal élesebb, és valamivel színesebb képet ad, mit a középkategóriás pajzsok.  (az optrel meg kb ugyanaz a kategória)

Előzmény: Rahed Lee (45)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.04.26 0 0 45

Akkor tényleg az ufók lehettek :-)

 

Egy ilyen Optrel a tartósságon kívül miben tud többet? Jobban lehet látni ezen keresztül?

Előzmény: maseratisti (43)
maseratisti Creative Commons License 2015.04.26 0 0 44

Mindenki azt mondja hogy a gce3 nagyon korrekt. A látómező is nagyobb, az ár is korrekt:

 

http://www.hegesztes-bolt.hu/gce_eclipse_3_fenyre_sotetedo_automata_fejpajzs_372

 

Előzmény: Rahed Lee (41)
maseratisti Creative Commons License 2015.04.26 0 0 43

Kerti meló.. lenyírtam a füvet, kicsaptam pár akác ágat, elégettem .. levettem a kesztyűt és láttam egy lilában játszó dagadt középső ujjat ... most sem fáj.

Előzmény: Rahed Lee (42)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.04.26 0 0 42

De mit műveltél, hogy eltört? Attól azért nem szokott eltörni az ember ujja, mert megvakarja az orrát.

Csak kellene emlékezned valamire. Nem lehet, hogy elvittek az ufók egy körre és így hibásan hoztak vissza?

Előzmény: maseratisti (39)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.04.26 0 0 41

Láttam ezt az Optrelt. Tetszik, de igen húzós, még ha féláron is kínálják. Ez a boltban 150 ropi körül van. De sajnos a hobbista és a profi szeme egyformán sül ki az ív fényétől.  Meglátom holnap mire jutok ha visszavittem, de még egy ugyanilyent nem szeretnék

Előzmény: maseratisti (38)
maseratisti Creative Commons License 2015.04.26 0 0 40

Beinthetek bárkinek, van róla orvosi papírom, hogy a doki csinálta ilyenre :-)

 

Előzmény: maseratisti (39)
maseratisti Creative Commons License 2015.04.26 0 0 39

Nekem meg a jobb kezem középső ujja "mekkent" meg :-)

 

Nem értem hogy mert, nem ejtettem rá semmit, nem éreztem hogy beütöttem volna (jó vastag kesztyű volt rajtam) de kerti meló végeztével elkezdett dagadni ... az utolsó ujjperc vége ferdén törött felirat a doki papírján, az ujjamon meg fémsín :-)

 

Én se flexelek egy darabig, nem tudom megfogni :-( Csütörtökön kontroll, remélem leszedik :-) Még csak 3 órája van rajta, de marhára zavar

Előzmény: Rahed Lee (37)
maseratisti Creative Commons License 2015.04.26 0 0 38

Nem túl jó hír. :-( Szemet nehéz cserélni, pajzsot könnyebb.

 

Ezt egy éve hirdetik, tőled nincs nagyon messze. Nem olcsó, de jó pajzs.

 

http://olx.hu/hirdetes/hegeszto-pajzs-ID1wDtT.html#5f78bbc06d

 

Középkategóriában 27-28 az esab warriorra, valamint 35 körül a nagy látómezős GCE eclipse3-ra eddig nem hallottam panaszkodni senkit.

Előzmény: Rahed Lee (37)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.04.26 0 0 37

Azt hiszem, hogy a pajzsom megmekkent :-(

 

Néhány hete már játszott olyant, hogy hegesztés közben néhány pillanatra kivilágosodott. Akkor arra gondoltam, hogy esetleg a környezeti fények (ablak, lámpa) bezavar. Négy szenzoros, biztos, hogy nem véletlenszerű kitakarás okozta. Az elem nincs lemerülve, mert nem jelez a LED, ennek ellenére kicseréltem, de az sem segített. Ma délután már többet volt világos, mint sötét. Variáltam a környezeti fényekkel, minden lehetséges beállítást végigpróbáltam, de nem jó. Amikor kialakul az ív, akkor azonnal elsötétül, nem mozdítom a fejem, még az ömledék sem alakul ki, tehát semmi nem mozdul, nem változik és hirtelen lőn világosság, tart egy darabig, aztán besötétül, majd megint bevillan a szemembe és így szórakozik. Lehet, hogy én vagyok a balfasz, vagy tényleg kapitulál az optika?

 

Még garanciális, holnap visszaviszem, de elvesztettem a bizodalmam ezekben a huszonezres pajzsokban. Ebben a kategóriája legkomolyabb optikája van, de sok jóra nem számítok, a másikkal sem ha netán ki is cserélik. Még most is zöld karikák ugrálnak a szemem előtt :-(

Rahed Lee Creative Commons License 2015.04.26 0 0 36

Vagy előírt szögre köszörülné a hegyét, ahogy a wolframnál szokta:-)

Előzmény: Törölt nick (35)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.25 0 0 35

Tuti? ... ez a lány amit a kezébe kap, azzal hegeszteni fog. Csak rá ne kösse a trafóra a gyakorlópálcádat :D

Előzmény: bexxter (34)
bexxter Creative Commons License 2015.04.25 0 0 34

Meglátogatnám az alkotót.. persze gyakorló szándékkal. ... :))

Előzmény: maseratisti (33)
maseratisti Creative Commons License 2015.04.25 0 0 33

Mekkora buli már egy ilyen awi pisztoly tartó :-)

 

Rahed Lee Creative Commons License 2015.04.25 0 0 32

És ez egy kis gép, mindössze 250 mm-es késtengellyel. Már így is alig bírom mozgatni, kell hozzá csinálnom egy kerekes állványt is, mert nincs annyi helyem, hogy fixre telepítsem.

Előzmény: Rahed Lee (31)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.04.25 0 0 31

Ide még rakjak súlyt?? :-)

Motorral, késtengellyel 85 kg-nál tartok és még nincs kész.

Előzmény: turbo2 (30)
turbo2 Creative Commons License 2015.04.25 0 0 30

Leginkabb a suly hianyzik.

Az asztal aljaba onts egy betontombot.

Eloszor csak probald ki ha elfer rakj ra alulra 2 zsak cementet. Vagy ami van a hazkorul. Szerintem.

Előzmény: Rahed Lee (29)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.04.24 0 0 29

Köszönöm a tippet. Van lépcsősfúróm azzal lehet 30-as furatot is csinálni 5 mm falvastagságig. De azért ennyire nem kell megerősítenem.

A fotón és a rajzon látható, hogy hová kellene. A kék csapágyház alatt lenne alulról hegesztve a vázba. Nem teljes hosszban, egy kicsit benyúlik még a két asztal magasságállító "lejtő" alá. Az a két ferde csúszópálya is 5 mm-es acélból van és végig rá van hegesztve a vázra. Nagyon sokat merevít az is. Csak ahogy írtam, elbaszarintottam egy kicsit a vázat. Kétoldalt nem volt teljesen síkban a csapágyház alatt, ezért befeszültek egy kicsit a csapágyak. Emiatt le kellett köszörülnöm a külső feléből kb. 1 mm-t. És mivel kritikus helyen gyengítettem, ezért gondoltam ráerősíteni.

 

Előzmény: turbo2 (27)
turbo2 Creative Commons License 2015.04.24 0 0 28

A másik topikban egyszer feldobott valaki egy ilyen 10.000 Ft-os darabot. Arra mondtam akkor, hogy na ennyit azért megér...  Mert az viszont tuti, hogy csak a fogó meg a kábel nehezebb mint a kütyü maga.  Egy létrán vagy tetőn  javítgatni kitünően megfelel, mert ott  nem nagyon varr el az ember 1 pálcánál többet egy fogásból.

Előzmény: maseratisti (26)
turbo2 Creative Commons License 2015.04.24 0 0 27

Azt javasolnám,hogy az 50-es vasba ha tudsz fúratni 20-30 mm közötti lyukat akkor furasd ki, mert a hegesztés erőssége többek között a varrat keresztmetszettől és a varrathossztól függ. egy kicsi 10-13 lyukba nem sok mindent lehet beleolvasztani.  A nagyobb lyukat meg főleg awival, gyönyörűen körbe lehet varrni. É egy 30-as lyuk az 9 cm varrat.... de a 20-as is 6.  Nezd meg egy teherautó alvázon a külöböző fülek felfogatását, biztosan fogsz látni ilyen megoldást. Igaz ott MIG-el csinálják, de az mindegy csak awival tovább tart. 

Előzmény: Rahed Lee (24)
maseratisti Creative Commons License 2015.04.24 0 0 26

Nem is az siralmas, hanem hogy drágább mint egy "rendesebb" gép.

 

Ugye, ha a TESCO-ban venné az ember mondjuk 10.000-ért, akkor úgy van vele hogy nem túl jó, de legalább  olcsóbb volt mint egy rúd téliszalámi :-( Mondjuk 35-40 között adni ezt elég gáz :-(

Előzmény: turbo2 (22)
turbo2 Creative Commons License 2015.04.24 0 0 25

Nagyjából MMA-nal  a 60%-os határ a folyamatos munka...

Azaz az Alfaweld  125 A , az azt jelenti , hogy 3.25-ös pálcával folyamatosan hegeszthetsz.  Nyugodtan elmehetsz anyagvastagságban akár 8 mm-ig is.

Ez pedig házkörül már több mint elég.

 

A 80 A  -15% meg egy nagy semmi, még a 2,5-es pálcával se menne folyamatosan a hegesztés.  Inkább csak 2-es meg 1,6 pálca.

 

A 30 A/mm erősen anyagvastagság függő is...  ha nincs vastagság akkor szerintem inkább 20A  ha meg van akkor mehet a 30A... bőven.  Mondjuk a 2,5 pálcák jellemzően 40-100A közé vannak  belőve terhelhetőség szempontjából.

 

Rahed Lee Creative Commons License 2015.04.24 0 0 24

Mifelénk is ilyen szögvasak vannak :-)

Természetesen lekerekítettem a "betét" élét, billegés nélkül szépen beleül.

Előzmény: turbo2 (21)
maseratisti Creative Commons License 2015.04.24 0 0 23

Szerencsére nem én csinálom hanem Rahed Lee, precíz ember, majd megoldja az illesztést. :-) Lyukvarratot egyébként ma is csináltam, 3-as anyagon, elég masszív lett.

 

A kolléga viszont körbevarrja a szögvasakat, és csak erősítésnek akar lyukvarratot helyenként.

Előzmény: turbo2 (21)
turbo2 Creative Commons License 2015.04.24 0 0 22

Siralmas azért, hogy ráírják, hogy 100-as aztán tud 80-at 15%-on ..... Azért egy profibb gépen a névleges teljesítmény minimum 35%, de inkább több.

Előzmény: maseratisti (15)
turbo2 Creative Commons License 2015.04.24 0 0 21

Hát nem tudom arra milyen szögvasak vannak de amit nálunk kapni annak a belső derékszöge durván le van kerekítve. Ebből kifolyólag a külső derékszög nem fekszik bele, lesz vagy 2-3 mm hézag.

Ebből kifolyólag a "ponthegesztés" nem fog működni.  Vagy  a belsőt eléggé le kell sarkazni.

Egyébként ez a furatba hegesztés bevett megoldás MIG -nél , karosszéria munkáknál ha nincs ponthegesztőd.

Előzmény: maseratisti (11)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.04.24 0 0 20

Saját kárán tanul az ember:-)

Én másfél éven belül most cseréltem a harmadik gépemet. Mindig utólag jöttem rá, hogy kellene még egy-egy funkció. De szerencsére minimális veszteséggel tudtam kijönni a cserékből.

Előzmény: Törölt nick (19)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!