Keresés

Részletes keresés

FOCUS Creative Commons License 2005.04.01 0 0 20034

Ez valóban érdekes.

Saját tapasztalatból is igazoltnak látom ezt. 20-22 éves korig robbanásszerűen tud a gyerek fizikálisan fejlődni. Gondolom a hormonok tombolásának köszönhetően.

Abban is biztos vagyok hogy a Torghelle 10 ből 9 hulló labdát ráfordulva bevág a léc alá, lehet hogy ő is a fáradtság miatt küldte a lasztit visszafelé?

Előzmény: Törölt nick (20033)
szaltósGera Creative Commons License 2005.04.01 0 0 20032
Éppen Vinczére aki a 60.percben már nem kapott levegőt(jó tudom picit beteg volt)...
Előzmény: FOCUS (20031)
FOCUS Creative Commons License 2005.04.01 0 0 20031

Egy 20 éves labdarúgónak kiforrott technikával kellene rendelkeznie. A probléma az erőnlét. Ha az nincs meg, akkor a 30. percben fáradtan már képtelen lesz levenni egy sima ívelést, amit amúgy akár sarokkal is levesz. Ennyi. Marhára kiváncsi lennék, hogy ki mennyit fut egy átlagos bajnokin és ebből mennyi a sprint.

Nemrég olvastam egy cikket, hogy valakire felszereltek ilyen izét, de már nem emléxem.

Előzmény: Törölt nick (20029)
mondial Creative Commons License 2005.04.01 0 0 20030
hát bazzeg én is mióta ezt szajkózom

reálisan kéne látni a magyar futball és azon belül a válogatott helyzetét és nem irreális elvárásokat állítani elébe. reménykedni mindig lehet és télleg vannak bíztató nemzetközi példák, de ne legyen már bennünk szurkolókban elvárás az, h kiverjünk egy horvát vagy svéd csapatot! ennyire ne legyünk ostobák

a futballistáink persze, h ilyeneket nyilatkoznak, ha ők eleve feladják a továbbjutás lehetőségét, akkor már megette a fene az egészet. az a baj, h sokan ezt igéretnek veszik, pedig nem kéne. Máltán is ilyeneket nyilatkoznak a játékosok, h most megpróbáljuk elkapni a svéd csapatot, stb...ha nem így állnának hozzá, mi értelme lenne kiállni?

a továbblépést sztem ugyanúgy gátolja az is, h minden egyes selejtezősorozat végén gyilkos futballellenes hangulat van az országban
Előzmény: zeuszka (20018)
zeuszka Creative Commons License 2005.04.01 0 0 20028

szerintem is.

éppen azért nem kéne idekeverni a technikát.

Előzmény: Törölt nick (20026)
kannibál Kovács Creative Commons License 2005.04.01 0 0 20027

"Mészőly szerint az volt Gábor bakija, hogyha már a töketlen védők nem indultak ki maguktól a beadás előtt (tényleg a 11es körül bóklásztak) miért nem zavarta ki őket. Egyébként fikázták LM.et, hogy nem igazán tudta mit kéne tenni a bekapott gól után, szerintük nem tudott taktikailag reagálni a helyzetre."

Könyörgöm, mondjon már valaki egy olyan magyar edzőt, aki krízishelyzetben képes volt taktikailag reagálni?

Amikor 1995-ben itthon 1-0-ra megvertük a svédeket, utána úgy mentünk ki Izlandra, hogy ha nyerünk, reális esélyünk lehet a továbbjutásra. Reykjavíkban a félidőben 1-0-ra vezettünk, a vége mégis 1-2 lett. Mi volt Mészöly meccs közbeni taktikai reagálása? (Menjé' má' Csertői, az Isten b@ssza meg!)

1997-ben, a jugoszlávok elleni pótselejtezőn nemcsak a magyar válogatott omlott össze, hanem Csank stratégiája is, aki képtelen volt meccs közben annyit változtatni felálláson, hogy legalább a nagyon nagy ruhát elkerüljük.

Bicskei kétszer is beégett Bukarestben (de nagyon csúnyán) Liechtenstein ellen idegenben, a litvánok ellen itthon, a grúzok ellen ellen szintén idegenben omlott össze a kapitány taktikája: mit tudott Berci csinálni mérkőzés közben a kölni diplomájával?

És Gellei Lettországban? Akkor tényleg hatalmas ziccerünk volt a pótselejtezőre. Mindenki tudja, hogy a felfuvalkodott, az ellenfelet mélységesen lenéző magyar taktika miatt kaptunk ki Rigában, pedig az első lett gól után a védelem stabilizálásával akár meg is lehetett volna előzni a katasztrófát.

Szabálytalan magyar egyenlítő gól?

Az 1954-es VB döntőtől kezdve (Puskás meg nem adott gólja 2-3-nál) az 1982-es VB magyar-belga meccséig (nem állította ki a bíró a Fazekast letaroló Pfaffot) annyiszor szívattak meg már minket a bírók, hogy kár azon rágódni, ha egyszer végre nekünk kedvez a játékvezető döntése.

Előzmény: jolobacsi (20015)
The Evil Creative Commons License 2005.04.01 0 0 20025
Csak semmi sport?
Előzmény: Törölt nick (20014)
zeuszka Creative Commons License 2005.04.01 0 0 20024
ezzel egyetértek.
Előzmény: Törölt nick (20022)
zeuszka Creative Commons License 2005.04.01 0 0 20023

hát azért ezt gondold át kicsit.

Rajczi vagy Torghelle képzettebb, mint a Wolfsburgban alapember Martin Petrov vagy éppen Berbatov?

Vincze meg lehet, hogy képzett, de az önmagában szart sem ér, ha 50 percnél nem bírja tovább erővel.

szóval hogy helyünk lenne a VB-n, az erős túlzás.

Előzmény: Törölt nick (20021)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.01 0 0 20022
Az elvárás az tényleg más. De a játékosainknak - ebben nagyon igazat adok Lotharnak - igenis az utolsó pillanatig hinniük kell benne, hogy kijuthatunk. És küzdeni érte. Mert bizony van jó példa bőven.
Előzmény: zeuszka (20018)
jakka Creative Commons License 2005.04.01 0 0 20019

En semmifele eredmenyt nem varok el,a Malta meccset sem tekintem garantalt 3 pontnak.

De a matematikai esely megleteig a tovabjutast tekintem celnak es kiszamolom,hogy mi kell az eleresehez.

Minden meccsen amit jatszunk a gyozelem lehetove teszi,hogy meg a kovetkezo meccs is tetmeccs legyen.

Es mivel sokkal erdekesebb tetmeccset jatszani mint csoporthelyosztot ezert addig szamolunk amig lehet.

Előzmény: zeuszka (20016)
zeuszka Creative Commons License 2005.04.01 0 0 20018

lehet reménykedni, nyilván Málta is bízik valamiben.

én azonban arról beszélek, hogy sokan még mindig 20-30-40 évvel ezelőtt élnek, és számukra elvárás a kijutás. milyen alapon?

Előzmény: Törölt nick (20017)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.01 0 0 20017

Most komolyan nem akarlak megbántani Titeket, de olyan nehéz felfogni, hogy a görög válogatott EB-címe sem volt "reális"? Vagy az EB-selejtezők sorsolásakor te hányadik helyre vártad Lettországot? Nem hiszem el, hogy így lehet gondolkozni.

Én is fociztam, és a legnehezebb ellenfél ellen is úgy léptem pályára, hogy győzni akarok. És biztos vagyok benne, hogy nem értem volna el azokat a - magunk szintjén - szép sikereket, amelyeket elértünk, ha nem így gondolkodunk.

Előzmény: zeuszka (20016)
zeuszka Creative Commons License 2005.04.01 0 0 20016

én ezt az egészet nem is értem.

milyen alapon várja el bárki is, hogy Magyarországnak ki kéne jutnia a VB-re?

nem tegnapelőtt dőlt el, nem is Zágrábban, már a sorsoláskor nyilvánvaló volt, hogy komolytalan kijutásról beszélni.

épp ezért felesleges Matthäusnak vagy bárkinek hülyíteni a népet ezzel a dumával. ha a 4. hely meglesz, akkor az már oké. a 3. már nagy bravúr, azontúl meg egyszerűen irreális.

Előzmény: Törölt nick (20014)
jolobacsi Creative Commons License 2005.04.01 0 0 20015
Nemtudom ér-e még visszatérni a meccs goljaira. Tegnap szerintem a zuhanyhíradóban elég jól kivesézték azokat. A magyar gól előtt az egyik kameraállásból látszott, hogy Torghelle izomból belekönyökölt a bolgár védő arcába, tehát jogos volt a bolgárok felháborodása, és tényleg nem azért vérzett a védő szája mert elesett az öltözőben, úgyhogy megköszönhetjük a bírónak a dolgot.
Ott volt a studióban Hajdú A. is és abban egyeztek meg a felek, hogy (nagy igazság) a golért kollektív a felelőség. A védők azért felelősek mer csak nézték a beívelést - főleg Bognár - Király azért mert nem jött ki. Hajdú azt mondta, hogy azt tanítják a kapusiskolában, hogy vagy kijössz a beadásra, vagy bennmaradsz, de akkor jól helyezkedsz. De Gábor abban hibázott, hogy félmegodást választott, mert későn döntött és mikor látta, hogy nem fejelik el, akkor kimozdult, vagyis felugrott, így a levegőben nehezebb védeni. Pedig ha lenn marad, mint később is, akár védhette volna fejest. Szerinte a védők arra számítottak és Zombori is, hogy egy angliában játszó kapusnak korlátlan úrnak kell lennie a beíveléseknél és simán leveszi. Hajdú szerint Király jó értelemben vett brahis kapus, és sokszor belemegy cikis megoldásokba, most nem tette és ez lett a veszte. Mészőly szerint az volt Gábor bakija, hogyha már a töketlen védők nem indultak ki maguktól a beadás előtt (tényleg a 11es körül bóklásztak) miért nem zavarta ki őket. Egyébként fikázták LM.et, hogy nem igazán tudta mit kéne tenni a bekapott gól után, szerintük nem tudott taktikailag reagálni a helyzetre.

Bocs, ha hosszú volt és talán érdektelen is.
Jay-X Creative Commons License 2005.04.01 0 0 20013

:D

annyira csúnya,  hogy már... nagyon csúnya :D

Előzmény: Steve the Great (20012)
Steve the Great Creative Commons License 2005.04.01 0 0 20012
Balázsy(?) Panna...
(igen bizalomgerjesztő jelenség)
Előzmény: SpinyNorman (20010)
nyest Creative Commons License 2005.04.01 0 0 20011

Olvastam az esélylatolgatásodat. Nálam inkább a mi eredményeink sántítanak. Már a szófiai pontszerzés is necces lesz, kiindulva a horvát és svédországi eredményeinkből. És valljuk be Izlandon sem tuti az a 3 pont. Kiindulva abból, hogy itthon is nagy-nagy szerencsével és az izlandiak hatalmas balfaszságaival fordítottunk és végül nyertünk.

Én azonban leginkább abban kételkedem, hogy a svéd, horvát duót megverjük itthon. 

Mikor nyertünk mi ilyen kaliberű csapatokkal szemben az elmúlt években?

Magyarország–Jugoszlávia 1–7

Magyarország–Portugália 1–3

Magyarország–Románia 1–1

Magyarország–Olaszország 2–2

Magyarország–Románia 0–2

Magyarország-Svédország 1-2

Magyarország-Lengyelország 1-2

Egy-egy bravúr X-re jók lehetünk(az egy ponttal semmire sem megyünk), de hogy rövid idő alatt két ilyen skalpot is begyüjtenénk, nem hiszem.

Persze a reménykedni lehet, sőt kell is!!!    

Előzmény: kannibál Kovács (19935)
SpinyNorman Creative Commons License 2005.04.01 0 0 20010

OFF

Ki az a férfi vagy nő a második képen?

Előzmény: Emi2 (20007)
kannibál Kovács Creative Commons License 2005.04.01 0 0 20009

Nevetséges az a sok siránkozás, miszerint úgyse jutunk ki a VB-re, sz@rok vagyunk. A tegnapi esti esélylatolgatásom arra volt jó, hogy bebizonyítsam, elméletileg még úgy is elérhetjük a pótselejtezőt, hogy pl. Szófiában nem nyerünk. Minimális az esélyünk, de nincs mese, küzdeni kell.

A következőkben egy újabb kis böngészde. A magyar válogatott 5 meccsen 7 pontot szerzett, azaz a teljesítménye 46 százalékos. Nézzük meg, melyek azok a válogatottak, amelyek a selejtezők jelen szakaszában 40 és 50 százalék közötti szinten állnak, azaz (legalábbis a saját kontinensükön) velünk egy súlycsoportban vannak az eredményességet tekintve.

Európa

Finnország (7 meccs/9 pont)

Dánia (7 meccs/9 pont)

Belgium (5 meccs/7 pont)

Magyarország (5 meccs/7 pont)

Dél-Amerika

Paraguay (13 meccs/19 pont)

Uruguay (13 meccs/16 pont)

CONCACAF

Guatemala (3 meccs/4 pont)

Costa Rica (3 meccs/4 pont)

Ázsia

Kuvait (3 meccs/4 pont)

Bahrein (3 meccs/4 pont)

Afrika

Ghána (6 meccs/9 pont)

Kongói DR (6 meccs/9 pont)

Zimbabwe (6 meccs/8 pont)

Kenya (6 meccs/ 9 pont)

Guinea (6 meccs/8 pont)

Tunézia (6 meccs/8 pont)

Elismerem, hogy bizonyos szempontból komolytalannak tűnik a lista, mert a kenyai válogatott aligha van egy szinten a dánokkal, ezzel együtt kitűnik, hogy még az afrikai csapatok némelyikének sem kell szégyellni a társaságát (Ghána, Tunézia). Gyengék vagyunk, de közel sem annyira, hogy emiatt hajunkat tépve siránkozni kéne, meg buzibérenc bulvárlapok és tévék szintjén fröcsögni azok ellen, akik semmivel sem rosszabbak, mint az elmúlt 15 év bármelyik hazai csapata.

HT Miskolc Creative Commons License 2005.04.01 0 0 20008

LM interjú részlet (NSO)

"Új ötletekre, új impulzusokra van szükség, nemzetközi tapasztalatokkal rendelkező edzők kellenek - fogalmazott. - Ne mondják, hogy erre nincs pénz, mert ez nem csak pénz kérdése. Nagyon sok jó edzőnek nincs munkája, sokan örülnének a lehetőségnek. Miért kell félni ettől. Ötven évvel ezelőtt Európa a magyar futballkultúrát importálta, a magyarok tanították a modern játékra a spanyolokat, az olaszokat, az angolokat. Most nekünk kell ugyanezt tennünk, visszafelé."

"Ha az egyesületek megértik miről van szó, és igénylik a segítségünket, segítünk nekik. Nem én adom pénzt, én az ajtókat tudom kinyitni előttük. Mindig is tudták, mert mondtam: nálunk megvannak a nemzetközi kapcsolatok, amelyek szükségesek a fejlődéshez."

hogy én ezt már mióta szajkózom... ez 1az1ben a "török minta" kár, h a mezey-banda miatt nem lesz belőle semmi...

Emi2 Creative Commons License 2005.04.01 0 0 20007

RETEKKLUB....NO COMMENT....
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.01 0 0 20006

"Ha vannak előttünk perspektívák, szívesen maradok hosszabb távon is a magyar futballban. Ha az ember fedezetlen csekket ad, az baj, de én olyan dolgokról beszélek, amelyekről mélyen meg vagyok győződve, és folytatom a munkát, mert hiszem, hogy van értelme."

-Lothar interjú, NS

Azért kiváncsi leszek októberben mit mond...

HAJRÁ MAGYARORSZÁG!

kox77 Creative Commons License 2005.04.01 0 0 20005
Mit akarsz a vízszintessel, hiszen még a függőlegesig se jutottál el:)
Előzmény: Törölt nick (20004)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.01 0 0 20004

Snassz lett, ez van :)

Vízszintesen mé nem lehet színezni a betüket? :)

Előzmény: kox77 (20001)
kox77 Creative Commons License 2005.04.01 0 0 20003
A tied elég snassz lett:)
Előzmény: Törölt nick (20000)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.01 0 0 20002

Hoppá, képet is akartam :)

Előzmény: Törölt nick (20000)
kox77 Creative Commons License 2005.04.01 0 0 20001
HAJRÁ MAGYARORSZÁG!
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.01 0 0 20000
HAJRÁ MAGYARORSZÁG!
Nyugdijas_szektor Creative Commons License 2005.04.01 0 0 19999

20000x

HAJRÁ MAGYAROK!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!