Keresés

Részletes keresés

méregkeverő Creative Commons License 2008.06.05 0 0 170
A "verseny" nem azt jelenti, hogy kibasznak a vétlen károsulttal...
Előzmény: kalóczy (169)
kalóczy Creative Commons License 2008.06.05 0 0 169
Allitólag azért jött létre a verseny, hogy levigye az árakat. Ezek szerint nem sikerkült, mer utólag ugyanannyit kell fizetni a MÁV-osoknak is, mint a többi szerencsétlen mazsolának.
Hol van itt a verseny?
Hol vannak a liberálisok, hogy helyre állítsák a piac árletörő szerepét?
Előzmény: Biovadász (168)
Biovadász Creative Commons License 2008.06.05 0 0 168
"Szerintetek a Netrisk árgarancia arra is vonatkozik, ha most kitalálják, h fizessek plusz 10 ropi tagdíjat?"


Nem, az csak arra vonatkozik, hogy kötéskor helyesen számolják ki a díjat.

Tessék már végre megérteni, hogy ha valaki EGYESÜLETET választ, akkor abban simán benne van az útólagos befizetés, még ha ahhoz az is kell, hogy a közgyűlés alapszabályt módosítson.
Senkinek sem szorítottak pisztolyt a fejéhez, hogy ezt válassza, sőt, önként és dalolva ment az alacsony díj miatt. Ja hogy ilyen is lehet? Igen.

Az egyesület egy ilyen dolog.

Előzmény: mulder100 (165)
Kettes számú törzsvendég Creative Commons License 2008.06.05 0 0 167
Kicsivel több alázatot, kedves mávos ügyfelek. Éveken keresztül irreálisan alacsony díjat fizettetek, és nem azért, mert a többi biztosító meg a szervizek túlszámláztak, hanem mert a MÁV trükközött a kárkifizetésekkel és nem tartott fenn megfelelő kárrendezői és informatikai infrastruktúrát. A pótbefizetés összege nevetségesen kevés ahhoz képest, amennyivel kevesebbért megkaptátok a biztosítást, mint mások - a különbséget a károsultjaitok nyelték le például a késedelmes kárrendezés miatti kamatveszteségben, vagy mert egyszerűen feladták a veszekedést. Viselkedjetek rendes veszélyközösségként és fizessétek be szépen a pótdíjat. Nem szeretnék én fizetni helyettetek az adómból.
mulder100 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 166
És ha jól emlékszem a 2400 Ft-os tagdíj is egy Netrisk által feltütetett díj volt.
Előzmény: mulder100 (165)
mulder100 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 165
Szerintetek a Netrisk árgarancia arra is vonatkozik, ha most kitalálják, h fizessek plusz 10 ropi tagdíjat?

" Mit jelent a Netrisk.hu árgarancia?

Garanciát vállalunk arra, hogy a Netrisk.hu Kft. által közölt díjak helyesek, azaz megegyeznek a biztosítók által meghirdetett tarifákból kiszámolható díjakkal.

Részletes tájékoztató a Netrisk - ÁRGARANCIA feltételeiről

Amennyiben a Netrisk.hu Kft. által üzemeltett Portálon megkötött egyedi szerződés díja eltér a biztosító által kötvényesített, végleges díjtól, társaságunk megfizeti a többletköltséget,
Amennyiben az általunk megkötött egyedi szerződés díjánál kedvezőbb ajánlatot tud bemutatni Ügyfelünk, vállaljuk, hogy a bemutatott ajánlat és az általunk megkötött szerződés közötti díjkülönbözetet megfizetjük. "

http://www.netrisk.hu/argarancia.php
Biovadász Creative Commons License 2008.06.04 0 0 164
"Kresz szabályokra hivatkozva azt hozta ki, hogy nem volt hibás a másik fél."

Írd le az esetet és hogy pontosan mi volt a kifogás.
Előzmény: torbit (156)
Contempt Creative Commons License 2008.06.04 0 0 163

Plusz még az, hogy ez esetben a te biztosítód fizeti a másik kárt, ha volt.

Talán őket is megkérdezheted.

Előzmény: torbit (161)
Biovadász Creative Commons License 2008.06.04 0 0 162
"PSZÁF, MABISZ, Fogyasztóvédelem, bíróság...."

Ebből húzzunk ki hármat, és maradjon a bíróság.

A fogyasztóvédelmet ebben az esetben a pszáf látja el (így a Fogyasztóvédelem kiesik), de ugyanúgy mint a sima fogyasztóvédelem, nem nagyon foglalkozik egyedi esetekkel, fut egy kört, (továbbítja a leveledet a biztosítónak akinek válaszolnia kell neki és neked, de az 99%-ban az lesz amit most) aztán a végén visszaír hogy polgári peresen rendezheted. Csak a feltételek ellenőrzésével biztosítja a működést.

A MABISZ az a Magyar Biztosítók Szövetsége, semmi közük a dologhoz, a biztosítók érdekképviselete.
Előzmény: méregkeverő (157)
torbit Creative Commons License 2008.06.04 0 0 161
Ajaj. Gondolom ez sok hónapos, reménytelen huzavonát jelent... :(
Biovadász Creative Commons License 2008.06.04 0 0 160
"3. hogy a többi biztosító megpróbálja csődbevinni a MÁV biztosítót a felpumpált márkaszervizes számlákkal"


Túl sok Juszt műsort nézel. :))
A MÁV már jó ideje nem fizeti ki azt amit a többi biztosító számláz neki, a szervizek meg már szóba sem állnak velük, szóval ebben nem mehettek tönkre. :)
Előzmény: John Zero (155)
Contempt Creative Commons License 2008.06.04 0 0 159

"Kresz szabályokra hivatkozva azt hozta ki, hogy nem volt hibás a másik fél."

 

Autóklub jogsegély, bíróság.

Előzmény: torbit (156)
Indián Creative Commons License 2008.06.04 0 0 158
A bíróság... fordújj szagemberhez, vagy a MABISZ-hoz... vagy ebben a sorrendben...
Előzmény: torbit (156)
méregkeverő Creative Commons License 2008.06.04 0 0 157
PSZÁF, MABISZ, Fogyasztóvédelem, bíróság....
Előzmény: torbit (153)
torbit Creative Commons License 2008.06.04 0 0 156
Kresz szabályokra hivatkozva azt hozta ki, hogy nem volt hibás a másik fél.

Igazából arra lennék kíváncsi, hogy ilyen esetben ki az illetékes szerv? Mármint ha nem fogadom el a döntését.
Előzmény: Contempt (154)
John Zero Creative Commons License 2008.06.04 0 0 155
"Évek óta ezzel van tele minden média, hogy csak év végén lehet váltani, és a szerződésben is megtalálható, ahol az aláírásoddal igazoltad, hogy elolvastad a feltételeket, az egyesület szabályzatát, ésatöbbit.... :)"

Elolvastam mindent, három dolog nem volt benne:
1. hogy a befizetett pénzemet elsikkaszthatja a cég vezetése, majd rajtam követelik a pótlást
2. hogy hiába fizetek biztosítást, pórul járhatok
3. hogy a többi biztosító megpróbálja csődbevinni a MÁV biztosítót a felpumpált márkaszervizes számlákkal
Előzmény: Biovadász (150)
Contempt Creative Commons License 2008.06.04 0 0 154

"nem fizeti a kárt erre meg arra hivatkozva...

Mit gondoltok mit tudok lépni ezzel kapcsolatban?"

 

Ez igern erősen az "erre meg arra" függvénye.

Előzmény: torbit (153)
torbit Creative Commons License 2008.06.04 0 0 153
Sziasztok!

Még március végén volt egy balesetem, a másik fél (aki sajna MÁV-os) a helyszínen elismerte a felelősségét, aláírtuk 2 tanuval stb., aztán most kiküldte levélben a Máv biztosító, hogy nem fizeti a kárt erre meg arra hivatkozva...

Mit gondoltok mit tudok lépni ezzel kapcsolatban? Egyáltalán hová lehet menni fellebbezni?
Nagyon esélytelen vállalkozásnak érzem a dolgot, de csak meg kellene próbálnom, mert ez így nem járja...

Köszi!
Indián Creative Commons License 2008.06.04 0 0 152
Én azér' megvizsgálnám azt a kérdést, ha feltétlen muszáj évközben váltani, akkó' nem megfelelő trükk-e, ha a zember ideiglenesen kivonnya a forgalomból a járművét, majd pár nap múlva ismét forgalomba helyezi, és ebből a zalkalomból biztosítót vált.
Előzmény: Biovadász (150)
Indián Creative Commons License 2008.06.04 0 0 151
"Most akkor kövezzetek meg, de még a +10 ezer Forinttal is nyerek 10-20 ezer Forintot évente."

Ez a helyes meglátás... még így is megérte, főleg, ha egynél több évig vótt kuncsaft a zember...
Előzmény: John Zero (148)
Biovadász Creative Commons License 2008.06.04 0 0 150
"Csak évfordulóval (november 1 - december 1) vagy a MÁV megszűnésekor lehet biztosítót váltani Magyarországon!"

Jóreggelt. :)
Évek óta ezzel van tele minden média, hogy csak év végén lehet váltani, és a szerződésben is megtalálható, ahol az aláírásoddal igazoltad, hogy elolvastad a feltételeket, az egyesület szabályzatát, ésatöbbit.... :)
Előzmény: John Zero (149)
John Zero Creative Commons License 2008.06.04 0 0 149
Felhívtam a biztositas.hu-t (ők a bróker, akivel kötöttem).

Megerősítettek abban, hogy törvény szerint NINCSEN LEHETŐSÉG arra, hogy jelenleg bárki új biztosítót keressen magának. Azaz a TÖRVÉNY KÖTELEZ, hogy maradjon a MÁV-nál, aki MÁV-os. Év közben lehetetlen váltani!!!

Csak évfordulóval (november 1 - december 1) vagy a MÁV megszűnésekor lehet biztosítót váltani Magyarországon!
John Zero Creative Commons License 2008.06.04 0 0 148
pert1:
Én azért válaszottam a MÁV biztosítót, mert:
1. Ez volt a második legolcsóbb
2. Azt hittem, hogy mögötte áll a MÁV, így biztosan mindenkit kifizetnek, ha kell
3. Így évente "csak" 64 ezer Forintot fizetek az autóra, a többi biztosítónál (kivéve KÖBE) legalább +20-30 ezer Forint lenne
4. Amely 12 éves és jelenlegi értéke kb. 4-500 ezer Forint
5. Kötelezős balesetem nem volt az elmúlt 10 évben, de egy családtagnak 3-4 éve volt

Most akkor kövezzetek meg, de még a +10 ezer Forinttal is nyerek 10-20 ezer Forintot évente.
Előzmény: pert1 (146)
hejesirasbalynok Creative Commons License 2008.06.04 0 0 147
amikor én kötöttem a NETRISK-en külön figyelmeztettek, hogy "Vigyázat, nem biztosító, hanem egyesület!!!"
Akkor hát ezért...
Ahogy én ezt az országot ismerem, tuti, hogy a közösből kifizetik a deficitet, nehogy a Mávosok hőbörögjenek.
Na ki fogad velem?


Előzmény: Contempt (143)
pert1 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 146
2 milliárd forint hiányzik, és 190 ezer tagja van a szövetkezetnek, fejenként ennyi jut.
Előzmény: Contempt (144)
Nogo Creative Commons License 2008.06.04 0 0 145
Ezt a pénzt is elsikkasztják?
Előzmény: Contempt (143)
Contempt Creative Commons License 2008.06.04 0 0 144
Elég hasraütésesnek tűnik ez a 10.000 ft. :DD
Előzmény: Contempt (143)
Contempt Creative Commons License 2008.06.04 0 0 143

Tízezer forintot kell fizetniük a MÁV Biztosító ügyfeleinek
Index - 2008. 06. 04., 08:34

Póttagdíjat szedhetnek a MÁV Biztosító ügyfeleitõl, legalábbis a PSZÁF javaslata szerint. A pénteki közgyûlésen szavaznak a kérdésrõl – értesült a Népszabadság.

Fejenként tízezer forintot kell fizetniük a MÁV Biztosító ügyfeleinek, ha a pénteki közgyûlés elfogadja a PSZÁF javaslatát – értesült [1] a Népszabadság. A lap szerint ugyanakkor a Tatán megrendezett közgyûlésen megjelenõ ügyfelek valószínûleg leszavazzák a javaslatot. Ez azonban azzal a veszéllyel jár, hogy szétesik a biztosító.


A PSZÁF április 7-tõl felfüggesztette a MÁV Általános Biztosító Egyesület mûködését, ettõl a naptól kezdve a társaság nem fogadhatott be új kötelezõbiztosítási szerzõdéseket. A felügyelet biztosokat is kirendelt az egyesülethez, hogy biztosítsák a normál ügymenetet. Akkor még arró volt szó, hogy az ügyfeleknél nem változik a biztosítási díj év végéig és az esetleges kárrendezés alatt sem érheti kár az ügyfeleket.

 

Az egyesület eladja felelõsségbiztosítási állományát, június 30-ig ki kell választani azt a társaságot, mely átveszi a portfoliót.

Biovadász Creative Commons License 2008.05.14 0 0 142
- átutalod
- személyesen befizeted
- rózsaszín csekken befizeted

Jahm, és mivel már 14 napja nem vagy kockázatban, ne törj össze senkit a befizetésig, mert akkor szopacs van.
Előzmény: leo50 (139)
Tamás Creative Commons License 2008.05.13 0 0 141

Most mit csinájak????????

 

Átutalást.

Előzmény: leo50 (139)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!