Keresés

Részletes keresés

tgwh8 Creative Commons License 2014.09.21 0 0 63086

És tételezzük fel, ha felújítva veszed - magyarul csak burkoltak -, nem szívesen töröd fel az egészet a szigetelésért, pedig az lenne az igazi...

Miután elküldtem, rájöttem hogy logikus, csak a bekötésnek kell helyet hagyni :D de akkor ott marad egy rakat hel a lefolyónál, nem? Mindegy.

Bár így utólag belegondolva egy pár m2-es fürdőt annyira nem lenne drága kiásni, szigetelni, újrabetonozni, majd burkolni... megfontolandó (= megcsinálod, ha a zasszony nem üvölti le a fejed :D )

Előzmény: C20NE (63085)
C20NE Creative Commons License 2014.09.21 0 0 63085

A burkolás előtt szigeteltem, hajlaterősítő szalagokat berakva, majd Ytong-ból megcsináltam az alapját, leragasztva az aljzathoz. Másnap, mikor meghúzott, kupacokban kapott ragasztót, picit hígabbat, mint burkoláshoz csináltam volna. Beleraktam a kádat/tálcát és addig ringattam finoman, amíg beleült teljesen és jó lett a szint. Kapott 200kg zsákos vakolatot, lesúlyozásnak, még egyszer ellenőriztem a szintet. Másnap a lefolyót bekötöttem, szilóval a vízszigetelés és a perem közötti réseket alaposan kihúztam, ezerrel teszteltem rengeteg vízzel a csöveket és a peremnél a szilózást, majd felfalaztam a peremet és alaposan kitömtem a perem alját is ragasztóval, burkoltam, 3mm fugát hagyva ráültettem a peremre a burkolólapot. Szerintem tökéletes. A tálca olyan stabil, hogy piciny kis mozgása sincs, a padlófűtés is szépen melegíti alulról, nem szigeteli a PUR hab. Kopogtatva pár piciny folton hallani, hogy nincs alatta ragasztó, de nem 5db. 2cm-es korongon áll, mint a gyári lábbal és a kölykök a peremen is ugrálhatnak páros lábbal.

 

-szerintem!-

 

Előzmény: tgwh8 (63084)
tgwh8 Creative Commons License 2014.09.21 0 0 63084

De szintezni egyszerűbb vele :D

Szintezős példa: a kőmíves ,,mester'' pl. nálunk olyan jól beépítette a belső ablakpárkányokat, hogy 1, az ablak felé lejt valamelyik és 2, ráragasztotta egy zárszelvényre (gránit), amit azért előtte simán ráfektetett a radiátorra... persze van neki két lába, annyi esze volt, hogy két csavarral be tudja állítani finoman arra a pár fokos lejtésre... no de hogy szeded ki a radiátort? :D

Először gondoltam rá, hogy a radiátorhoz veszek lábat is, elvileg valamelyikre csak úgy van garancia, de hát passz, biztos több százezer az olyan minőség, mint amit kb. 40-50 éve építettek be...

Ytongot leragasztod előtte? Pl. ha már van járólap a kád alatt? Kicsit macerásnak tűnik ragasztózni, majd meglátjuk ha bent lesz a helyén :D

Előzmény: C20NE (63083)
C20NE Creative Commons License 2014.09.21 0 0 63083

A lábakkal instabilabb a beépítés, én összeraktam, kipróbáltam, majd kidobtam  a francba ( van eladó láb :-)) és jött az Ytong és a flexi ragasztó.....olyan stabil, hogy nem kell jobb .

Előzmény: tgwh8 (63082)
tgwh8 Creative Commons License 2014.09.21 0 0 63082

Kádat nekünk is kell nézni, annyit azért nem szánnék rá, de ahogy elnézem, az előlap sokszor a kád árának fele... annyiból szerintem megvan a csempézés meg a falazás is. Lábak is 20 ezer forintok, ennyi erővel a méh telepen szerzek valami fémet, csinálok bele kockát meg menetet, vezsek menetes szárat, és ugyan ott vagyok kb. 2 ezer forintból :D na jó, lehet picit több...

Előzmény: Peter atyuska (63080)
tgwh8 Creative Commons License 2014.09.21 0 0 63081

Ha jók voltak azok az ajtók, akkor lehet, hogy elég lenne lecsiszolni és újra lefesteni. Én ezen gondolkodom, ha sikerül a csiszolás akkor csak lakkal - vagy mivel? - átkenni, ha nem szép, akkor meg kap egy réteg festéket. Ha pl. mindegyiket más színűre csinálod, maradék festékekből, akkor meg modern és kreatív vagy :D

Ahogy írták, vannak jó és rossz minőségűek is. De a régi masszív fa ajtóknál szerintem csak a nagyon drága újak a jobbak...

Előzmény: ani kata (63075)
Peter atyuska Creative Commons License 2014.09.21 0 0 63080

Kérdés a kádhoz vettek láb készletet? Mert azzal lehet igazából jól beállítani aztán szokták kifújni purhabbal majd a felesleget levágják és utána készítik el a körítő falat. Nekem egy speciel ezzel foglalkozó szaki ezt mondta hogy így csinálják ők igaz 200e től kezdődő kádakkal dolgozik :). A másik lehetőség hogy az adott kádhoz tartozó előlapot vesz az ember a tartókkal együtt és nincs gond a csempézéssel. Nekem a sarokkádam ilyen lesz előlapos.

Előzmény: Törölt nick (63070)
Peter atyuska Creative Commons License 2014.09.21 0 0 63079

Mindegy milyen fa anyagból lehet jót és tartósat készíteni, de lehet szart is :), meg kell nézni pontosan milyen ajtó és neked tetszik e. Speciel én most egy sima fenyő natúr ajtókat vettem a Praktikerben, és az árhoz képest nagyon jók.

Előzmény: ani kata (63075)
C20NE Creative Commons License 2014.09.21 0 0 63077

Finoman egy éles vésővel le lehet a peremet vésni, úgy, hogy maradhat rajta egy kis ragasztó a perem alatt, a pur habot amennyire lehet el kell vágni, majd meg kell próbálni a külső peremet emelve lefeszíteni a helyéről. Ha törik-törik.

 

Utána finoman le kell ütögetni ahol enged a ragasztót, ami hozzákötött úgy, hogy ami nem jön az maradhat, legfeljebb a következő beépítésnél kevesebb ragasztó kell.

 

Nem véletlenül garanciavesztős az ilyen beépítés, a cégek nem akarják a csempédet és a visszaépítést is fizetni, ennek nem műszaki oka van. De én is ytong-csemperagasztó-PUR hab kombóval raktam be és tökéletes, szemben a lábakon álló huppogós megoldással.

 

szerintem!

Előzmény: Törölt nick (63076)
ani kata Creative Commons License 2014.09.21 0 0 63075

Jó reggelt

lakásfelújítás közben kicserélnék a beltéri ajóinkat borovi cpl ajtókat ajánjottak. Valakinek ilyen ajtókkal van-e tapasztalata, érdemes megvenni, ezek milyen minőségüek?

C20NE Creative Commons License 2014.09.20 0 0 63074

Nem árt ellenőrizni a kádat is, láttam már olyat aminél ha jól építetted be és a pereme vízszintes volt nem folyt le rendesen a víz.

 

A PUR habot vacak dolog lesz leszedni az aljáról, ha körbe csempézte azt is csinálhatja újra.....ilyenkor már jobb nem látni a szenvedést. :-(

 

Amikor kint van és lepucolta, alaposan nézd körbe, a legkisebb repedésgyanú esetén se tedd vissza.

Előzmény: Törölt nick (63073)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.20 0 0 63072

Nem lesz.... gyakorlati értelmét nem látom, és utálom is.

Előzmény: Mutual Friend (63068)
C20NE Creative Commons License 2014.09.20 0 0 63071

Le lehet, de balesetek mindig vannak. Tegye le a kád árát a kezedbe és ha sikerült neki akkor visszaadod, ha nem akkor elbúcsúztok....

 

-szerintem!-

Előzmény: Törölt nick (63070)
C20NE Creative Commons License 2014.09.20 0 0 63069

Én is levertem a párkányt, nekem műkő volt, XPS és Ytong megy a helyére.

Előzmény: Palási (63067)
Mutual Friend Creative Commons License 2014.09.20 0 0 63068

Redőny lesz ?

Előzmény: Törölt nick (63066)
Palási Creative Commons License 2014.09.20 0 0 63067

 Pedig egy időben nagyon nagy divat volt ez a betonpárkány.  A kőmíves diktatúra idején.

 Kezdetben vala a tégla párkány, amit bádoggal fedtek, majd   ez a betonőrület.

Előzmény: Törölt nick (63063)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.20 0 0 63066

...én az tettem :-)

 

Kivéstem a beton könyöklőt.

Ment a helyére XPS hab darab.

Majd kap egy 2 cm-es mészkő könyöklőt...

 

Előtte... és utána.

 

 

Előzmény: Mutual Friend (63065)
Mutual Friend Creative Commons License 2014.09.20 0 0 63065

Ha lehet mi lenne ha kivennéd és tennél helyette lemezpárkányt vagy valami vékonyabbat?

Előzmény: Törölt nick (63063)
Mutual Friend Creative Commons License 2014.09.20 0 0 63064

Amikor én hőszigeteltem és persze ablakot cseréltem akkor levertem falsikba. Igy be lett szigetelve az is hogy ne vigyen be hideget annyira. Szerintem maradjon a tégla ellenében.

Előzmény: Törölt nick (63063)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.20 0 0 63063

Mi a véleményetek, ablakcsere esetén maradjon a beton párkány vagy vegyek klinker téglát egy sort?

 

Mindkettő butaság >> energia vámpírok.

Előzmény: kozso1 (63062)
kozso1 Creative Commons License 2014.09.20 0 0 63062
Mi a véleményetek, ablakcsere esetén maradjon a beton párkány vagy vegyek klinker téglát egy sort?
http://kepfeltoltes.hu/140920/48200677_1_1000x700_rum-kozsegben-elado-egy-2-szintes-160nm-es-5-szobas-csaladi-haz-egyeb-telepules_rev001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
epitkezes1 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 63061

ööö mester, én 35mm rögzítési mélységről tudok..és abba nem számít bele a ragasztó. ami zsákos anyag esetén nem 1mm.. ezért nem lenne jobb 40-et, vagy akár 45öt ajánlani? meg persze, függ a falazat anyagától is..

itt nyomják a 35öt például: http://www.baumit.hu/upload/Downloads/Kivitelezoi.pdf

Előzmény: KömKel (63059)
murray Creative Commons License 2014.09.19 0 0 63060

kösz, Mester. kár..:-(

Előzmény: KömKel (63059)
KömKel Creative Commons License 2014.09.19 0 0 63059

kevés

 

Az EPS vastagsága+30 mm kell, ha van homlokzati vakolat, akkor még 30 mm

Előzmény: murray (63058)
murray Creative Commons License 2014.09.19 0 0 63058

dryvit kérdés:  ez jó a 10 cm vastag EPS-hez? 

 

"dűbel (IDK-T 8/60) (115mm) "  az eladó szerint kevés. hátha..

tzscske Creative Commons License 2014.09.19 0 0 63057

Köszönöm a választ! 

Legközelebb beszámozom a kérdéseket.

Előzmény: KömKel (63056)
KömKel Creative Commons License 2014.09.19 0 0 63056

(számozd be, ha több kérdésed van, pls)

 

1. Nem kell hozzáragasztani, de ha több rétegben rakod le, akkor eltolt hézagokkal kell

 

2. A peremcsikot be KELL rakni, mivel az biztositja az "úsztatást", azaz a lépéshanggátlás egy részté, valamint a beton esetleges hőtágulását felveszi.

Peremszegély néven találod meg, 5 mm-es kell ha nincs padlófűtés, és 10 mm-es, ha van.

 

3. Létrázható takarófóliát érdemes rárakni a lépésállóra, hogy a beton leve ne csurogjon a hőszig közé.

Előzmény: tzscske (63055)
tzscske Creative Commons License 2014.09.19 0 0 63055

Sziasztok!

A padlón lévő vízszigeteléshez hozzá kell-e ragasztani habbal a lépésálló szigetelést vagy elég rárakni? Ha két rétegben teszem le akkor a rétegeket összeragasszam vagy teljesen felesleges? Valamint,ha a "peremcsíkot"(nem jut eszembe mi a neve) kihagyom betonozáskor akkor azzal sokat ártok? (Ha igen akkor milyen néven keressem a tüzépen vagy barkácsboltban (esetleg festékboltban))?

A lépésállóra kell valami fólia ami nem engedi a vizet a szigetelés közé folyni?

 

Köszi a válaszokat!

milyen matracot Creative Commons License 2014.09.18 0 0 63054

Az "Ablak" forumban (http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9072056) sokat lehet okosodni az ottani ablakos szakiktol. ;)

 

1)

Nekem a 6 kamra a 76 mm-es profilban picit hataresetnek hangzik. Ugyanis kell hely a kamraknak es a lehetoleg nem agyon vekonyitott kamrafalaknak is.

 

Amugy a Kommerling 88 mm-es profiljarol is jokat hallottam, ami szinten 3 gumiperemes (en ilyet rndeltem, 2 het mulva epitik be). Lehet 2 vagy 3 retegu uvegezzessel is kerni. Ha nem ragaszkodsz az altalad irt markakhoz, es meg nem tetted, akkor erdemes lehet mas markakat is megnezni. Ha dobsz egy mailt, akkor megirom, hogy honnan kaptam a legkedvezobb Kommerling ajanlatot.

 

2)

Allitolag picit jobb a hoszigetelese a kozepen levo plusz perem miatt.

 

3)

Nem tudom, hogy milyen felar alatt eri meg.

Előzmény: kardos ricsi (63053)
kardos ricsi Creative Commons License 2014.09.18 0 0 63053

Üdv Urak!

Megint kérdeznék:)

Ablakot venénk

Kérdés:?

1 Rehau 86mm-es,vagy Deceuninck - Inoutic Prestige 76 mm-es mind2tő 6kamrás

2 A 76mm-es-ben van 3 gumitömítés,nem tudom hogy számít e valamit

Ti mit ajánlanátok ,vagy mind 1, árban most kb 1 formák

3 rétegűt +éri e a + ára miatt

Köszönet

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!