Keresés

Részletes keresés

szajkós Creative Commons License 2011.06.22 0 0 765
Előzmény: Fsanyi88 (764)
Fsanyi88 Creative Commons License 2011.06.21 0 0 764

Valami pedig volt, mert már a neved megváltozott, mármint az adatlapod frissítette. Valaki nem tud méhész könyvet letölthető?Vincze Ernő Tanuljunk méhészkedni címűkönyve megvan ,ha érdekel valakit, de jó lenne még pár, ha van. Több infó.

imkerei Creative Commons License 2011.06.21 0 0 763

Pedig felvettelek a barátok közé....

Előzmény: Fsanyi88 (762)
Fsanyi88 Creative Commons License 2011.06.21 0 0 762

Irtam mail Mester, mert nem adja a dolgot.

imkerei Creative Commons License 2011.06.21 0 0 761

8-tól 5-ig elérhető vagyok.

Előzmény: Fsanyi88 (760)
Fsanyi88 Creative Commons License 2011.06.20 0 0 760

Üdv!

 

 Mikor vagy fennt körülbelül? Bár a héten csütörtökig szinte egész nap fennt vagyok.

Előzmény: imkerei (758)
imkerei Creative Commons License 2011.06.20 0 0 759

Ilyen időtájt már nem egészséges a sok herefiasítás. Nem lehet, hogy álanyás a család? Nem "sírnak" a méhek?

Anyát én nem keresgélek, csak amikor leváltom, amúgy csak azt nézem van-e fedett, nyitott fiasítás és pete.

Fölösleges minden vizsgálatnál állandóan azzal zaklatni a családot, hogy az anyát keresgélitek!

Ha kirajzás után nincs pete 10 napig az normális. A családok az anyabölcsők befedése után bármelyik pillanatban megrajozhatnak, bár általában csak az új anyák "tütülésekor" indul el a raj. Innentől kezdve az új anya párzása minimum 6-8 nap az első peterakás pedig általában két hétre történik.

Egy kicsit már kicsúsztatok az időből.

Nekem amelyik család akác elejére nem rajzott meg az már nem is fog, mert anya nélkül mézeltetek.

Előzmény: viola66 (757)
imkerei Creative Commons License 2011.06.20 0 0 758

Mióta megújították ezt a k...a msn-t már nem vagyok úgy otthon rajta, a régi meg nem elérhető.

Sajnos hétvégén nincs időm a gép előtt ülni, ezért csak munkaidőben van esély, hogy beszélhessünk. :-)

Előzmény: Fsanyi88 (756)
viola66 Creative Commons License 2011.06.20 0 0 757

Néhány családunk gyanús nekem, hogy sok a herefiasítás. Mennyi a sok?  És ha sok, mi a teendő? Könyörtelenül kivágni a z összeset?

Más: két családunktól kirajzottak. Az egyiket még megcsiptük. De mindhárom olyan, mintha nem  lenne anya , nincs fiasítás. A kirajzás 10 napja történt  annál, amelyiket elcsiptük.

Kezdők vagyunk, az átvizsgálás is sokáig tart még, az anyát sokáig keressük, de van hogy nem is találjuk.

Fsanyi88 Creative Commons License 2011.06.20 0 0 756

Üdvözlet!

 

 5re rúgott a talált családok száma, csak a befogással vannak gondjaim... 2 a faházban ami valószínű marad, mert nem lehet szétszedni a házat. 1 család kéményben van, 1 család istáló tetőzetében a nádközött, 1 család egy faoduban. Valakinek esetleg van ötlete hogyan lehetne levadászni őket. Atetőszerkezetből könnyedén kiszedem úgytűnik, de a kéményből és a fából lehet extra lesz. Imkerei! Felvettelek, de nem látlak. Kaptál felkérést, felvettelek a partner listámra?

 

1acél Creative Commons License 2011.06.19 0 0 755

Van itt olyan ember aki bemutatná méhészetét és a méhekkel való foglalatosságokról megosztana velem dolgokat?Győr-Moson Sopron környékéről!

imkerei Creative Commons License 2011.06.17 0 0 754

Gratulálok!

Vetted? Fogtad?

Előzmény: kicoka (753)
kicoka Creative Commons License 2011.06.16 0 0 753

Végre meglesz az első méhcsaládom ezazzaaa!!!:DD

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.15 0 0 752

Be kell jelentkezni a területileg illetékes  Állategészségügyi ésÉlelmiszer-biztonsági Hivatal -nál

rendelkezni kell külön helységgel, ahol hideg-melegvíz biztosítva van és megfelelően tisztántartható(csempe,vagy mosható falfelület)(lehet konyha is).

Ki kell váltani az élelmiszerek kezeléséhez szükséges egészségügyi kiskönyvet.

http://www.agraroldal.hu/14-2006-ii-16-fvm-eum-icsszem_rendelet.html

 

Ki fognak adni egy határozatot amely alapján lehet árusítani:

 

-háznál

-lakóhely szerinti kiskereskedelmi egységeknek

-Magyarország területén piacokon vásárokon

Előzmény: viola66 (750)
imkerei Creative Commons License 2011.06.15 0 0 751

2007-ben még a megyei állategészságügyi és élelmiszerellenőrző állomások engedélyével lehetett árulni a piacon.

Előzmény: viola66 (750)
viola66 Creative Commons License 2011.06.15 0 0 750

Pergetés után kell-e hívni a méhészegészségügyist, vagy állatorvost, hogy igazolást adjon a méz tartási körülményeiről és az üvegezés helyéről, amennyiben ismerősi körben adjuk el a mézet? Ha vásárban, piacon szeretnénk eladni, oda milyen engedélyek kellenek? Előre is köszönöm válaszukat!

imkerei Creative Commons License 2011.06.14 0 0 749

Írok privátba!

Előzmény: Fsanyi88 (748)
Fsanyi88 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 748

Bajok léptek a gépezetbe. Nem kaptam engedélyt a faház szétbontására. Így valami úton módon ki lehet Őket dolgozni/ kifüstölni stb? Dr Vinze Ernő- Tanuljunk méhészkedni című könyvét most szedtem le, kinek mi a véleménye a könyvről?Imkerei MSN Skype Facebook stb-n utól tudnálak érni konzultálni. Jön a meló, nem tudok csak néha néha netközelben lenni, és ha összefutnánk gyorsan kifagatnálak a gondjaimmal kapcsolatban. Válaszokat előre is köszönöm. Üdv:Sanyi

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.12 0 0 747

Csak nyersen lehet fogyasztani, ugyanis hő hatására elveszti hatékonyságát.

 

Lehet natúr szopogatni, ez kellemetlen mert a fogakra ragad és nehezen jön le.

 

Feloldva(alkoholban) tinktúraként, cukorra kenyérre csöppentve, vagy mézbe keverve (1-2%)

kiskanállal fogyasztva.

 

 

Előzmény: jennyracz (746)
jennyracz Creative Commons License 2011.06.10 0 0 746

Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy propoliszt nyersen lehet-e fogyasztani, és ha igen hogyan? Csak rágni, és a megrághatatlan részét végül kiköpni, vagy egészben meg lehet-e enni, vagy csak tinktúra és méz formájában lehet bevinni a szervezetbe? Fontos lenne hogy választ kapjak. Köszönöm.

imkerei Creative Commons License 2011.06.08 0 0 745
Előzmény: simsonbetyar (744)
simsonbetyar Creative Commons License 2011.06.08 0 0 744

Sziasztok!

Egy kis segítség kéne.

Az erkélyen a szekrény ajtaján találtam egy fészket és nem tudom, hogy minek a fészke. Én darázsra tippelek de nem tudom mi lehet.

Valaki esetleg meg tudná mondani?

 

Ez a bizonyos rovar:   

 

Ez pedig a fészek:    

 

Előre is köszönöm a segítséget!

Jeges84 Creative Commons License 2011.06.08 0 0 743

Üdvözletem!

Néztem pista bácsi videoit és nagyon kiváncsivá tett.Tudja valaki pontoson hogyan alkalmazza vagy hányszor stb.?

otouto Creative Commons License 2011.06.06 0 0 742

Hm, köszi a választ, sokat segítettél. Délután rájuk nézek, és szelektálom

a bölcsőket.

Előzmény: imkerei (741)
imkerei Creative Commons License 2011.06.06 0 0 741

Akkor jártál volna jobban, ha az anyákat külön erre a célra anyátlanított családokkal nevelted volna meg és csak az érett bölcsőket adtad volna a mesterséges rajoknak!

A kikelt anyák lerendezik ugyan egymás között, de közben meg is sérülhetnek és így már kétséges a párzásuk sikere.

Az elsőnek kelő anya általában már a bölcsőben megöli a többit, de, ha egyszerre kelnek akkor verekedés és csomóba fogás van. A győztes anyának is kicsavarodhat a lába vagy a szárnya és akkor nem tud normálisan párzani, aminek herepetézés, idő előtti leváltás, vagy álanyásság lesz a vége.

A helyedben én 1 max. kettő eltérő érettségű bölcsőt hagynék csak meg.

Természetesen a legszebbek közül a lép és a fiasítás szélén, mert annak van a legnagyobb esélye, hogy fiatal álcából nevelték.

A túl hosszú anyabölcső nem jó mert abban lecsúszott álca van!

Sajnos fiasítással nem rendelkező anyanevelő családoknál előfordul, hogy atkás lesz az anyabölcső és károsodott anyák kelnek ki belőlük!

Előzmény: otouto (740)
otouto Creative Commons License 2011.06.06 0 0 740

Sziasztok! Akác után szaporítottam néhány családot. Mesterséges rajokat csináltam,

minden jól is működik, anyabölcsőket húztak a naposos lépekre, családonként van vagy 10 fedett anyabölcső. Azon morfondírozom, hogy mi lesz pár nap múlva, amikor kikel 6-7 anya egy-egy levett családban.

Lerendezik maguk között? Mi a bevált teendő?

imkerei Creative Commons License 2011.06.06 0 0 739

Mindenki arra esküszik, amit használ!

Szerintem az a legjobb, aminek a használatát elsajátítod, mert onnantól arra fogsz esküdni te is.

Én a 1/2 NB-t javasolom!

Előzmény: ivanyi72 (736)
imkerei Creative Commons License 2011.06.06 0 0 738

Szerintem csak akkor nevezhetjük könnyebbnek a az NB fekvők kezelését a rakodókénál, ha keretes kezelést alkalmazunk. A rakodónak más a technikája ott nem célszerű keretes kezelést alkalmazni. Rakodónál bevált a fiókos kezelés. Ez is könnyebb 1/2 NB esetében mint Hunornál.

A Hunor szerintem még nem rakodó de már nem fekvő, olyan köztes valami, ami jobb mint az NB rakodó, mert az horror.

Nekem speciel a 1/2 NB vált be, de gondolkodtam már alacsonyabb keretméretben is (Farrar), csak még nem volt időm és kedvem megvalósítani, mert elég jól megbarátkoztam a 1/2 NB-vel.

Előzmény: Törölt nick (735)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.05 0 0 737

Mind jó. Attól függ mi a célod. Ha hamar akarsz fejleszteni 50-100 -ra, a rakodót ajánlom.

Külföldön a fekvőkaptár szinte ismeretlen.

Kisebb méhészetekben jobb a fekvő.

 

 

 

(Ez nem törvényszerűség, ismerek 500 családos fekvőkaptáras méhészetet is.) 

Előzmény: ivanyi72 (736)
ivanyi72 Creative Commons License 2011.06.05 0 0 736

 Szia.

köszönöm a hozzászólásodat ,most kezdtem olvasni Őrösi könyvét.Szerinted egy kezdőnek melyik kaptártipus a legalkalmasabb.

 

Előzmény: Törölt nick (735)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!