Keresés

Részletes keresés

tgwh8 Creative Commons License 2014.09.21 0 0 63088

Na igen, de egy helyiséget még talán szét lehetne túrni :D

Vagy majd amit megcsinálsz, azt túrod szét. Mi is jobban örültünk volna, ha nem csak burkolnak, mindegy, a beton télen is megköt :D

Előzmény: C20NE (63087)
C20NE Creative Commons License 2014.09.21 0 0 63087

Ha jól kitaláltad a szifont hova teszed és a csőkiállás jó helyen van, nem sok helyet hagysz ki amit a tesztek után kifújsz habbal. Valamint a belső peremet sem tudod így rendesen rögzíteni, de arra akarva sem nagyon tudsz rálépni. A falra kent ragasztó amúgy azt is fogja valamennyire.

 

Ha felújítva veszem és nem ázik hozzá nem nyúlnék semmi pénzért! Így lassan a végén egy felújításnak, amit egyedül csináltam, nem állnék neki ennek a 3 évnek még egyszer!

Előzmény: tgwh8 (63086)
tgwh8 Creative Commons License 2014.09.21 0 0 63086

És tételezzük fel, ha felújítva veszed - magyarul csak burkoltak -, nem szívesen töröd fel az egészet a szigetelésért, pedig az lenne az igazi...

Miután elküldtem, rájöttem hogy logikus, csak a bekötésnek kell helyet hagyni :D de akkor ott marad egy rakat hel a lefolyónál, nem? Mindegy.

Bár így utólag belegondolva egy pár m2-es fürdőt annyira nem lenne drága kiásni, szigetelni, újrabetonozni, majd burkolni... megfontolandó (= megcsinálod, ha a zasszony nem üvölti le a fejed :D )

Előzmény: C20NE (63085)
C20NE Creative Commons License 2014.09.21 0 0 63085

A burkolás előtt szigeteltem, hajlaterősítő szalagokat berakva, majd Ytong-ból megcsináltam az alapját, leragasztva az aljzathoz. Másnap, mikor meghúzott, kupacokban kapott ragasztót, picit hígabbat, mint burkoláshoz csináltam volna. Beleraktam a kádat/tálcát és addig ringattam finoman, amíg beleült teljesen és jó lett a szint. Kapott 200kg zsákos vakolatot, lesúlyozásnak, még egyszer ellenőriztem a szintet. Másnap a lefolyót bekötöttem, szilóval a vízszigetelés és a perem közötti réseket alaposan kihúztam, ezerrel teszteltem rengeteg vízzel a csöveket és a peremnél a szilózást, majd felfalaztam a peremet és alaposan kitömtem a perem alját is ragasztóval, burkoltam, 3mm fugát hagyva ráültettem a peremre a burkolólapot. Szerintem tökéletes. A tálca olyan stabil, hogy piciny kis mozgása sincs, a padlófűtés is szépen melegíti alulról, nem szigeteli a PUR hab. Kopogtatva pár piciny folton hallani, hogy nincs alatta ragasztó, de nem 5db. 2cm-es korongon áll, mint a gyári lábbal és a kölykök a peremen is ugrálhatnak páros lábbal.

 

-szerintem!-

 

Előzmény: tgwh8 (63084)
tgwh8 Creative Commons License 2014.09.21 0 0 63084

De szintezni egyszerűbb vele :D

Szintezős példa: a kőmíves ,,mester'' pl. nálunk olyan jól beépítette a belső ablakpárkányokat, hogy 1, az ablak felé lejt valamelyik és 2, ráragasztotta egy zárszelvényre (gránit), amit azért előtte simán ráfektetett a radiátorra... persze van neki két lába, annyi esze volt, hogy két csavarral be tudja állítani finoman arra a pár fokos lejtésre... no de hogy szeded ki a radiátort? :D

Először gondoltam rá, hogy a radiátorhoz veszek lábat is, elvileg valamelyikre csak úgy van garancia, de hát passz, biztos több százezer az olyan minőség, mint amit kb. 40-50 éve építettek be...

Ytongot leragasztod előtte? Pl. ha már van járólap a kád alatt? Kicsit macerásnak tűnik ragasztózni, majd meglátjuk ha bent lesz a helyén :D

Előzmény: C20NE (63083)
C20NE Creative Commons License 2014.09.21 0 0 63083

A lábakkal instabilabb a beépítés, én összeraktam, kipróbáltam, majd kidobtam  a francba ( van eladó láb :-)) és jött az Ytong és a flexi ragasztó.....olyan stabil, hogy nem kell jobb .

Előzmény: tgwh8 (63082)
tgwh8 Creative Commons License 2014.09.21 0 0 63082

Kádat nekünk is kell nézni, annyit azért nem szánnék rá, de ahogy elnézem, az előlap sokszor a kád árának fele... annyiból szerintem megvan a csempézés meg a falazás is. Lábak is 20 ezer forintok, ennyi erővel a méh telepen szerzek valami fémet, csinálok bele kockát meg menetet, vezsek menetes szárat, és ugyan ott vagyok kb. 2 ezer forintból :D na jó, lehet picit több...

Előzmény: Peter atyuska (63080)
tgwh8 Creative Commons License 2014.09.21 0 0 63081

Ha jók voltak azok az ajtók, akkor lehet, hogy elég lenne lecsiszolni és újra lefesteni. Én ezen gondolkodom, ha sikerül a csiszolás akkor csak lakkal - vagy mivel? - átkenni, ha nem szép, akkor meg kap egy réteg festéket. Ha pl. mindegyiket más színűre csinálod, maradék festékekből, akkor meg modern és kreatív vagy :D

Ahogy írták, vannak jó és rossz minőségűek is. De a régi masszív fa ajtóknál szerintem csak a nagyon drága újak a jobbak...

Előzmény: ani kata (63075)
Peter atyuska Creative Commons License 2014.09.21 0 0 63080

Kérdés a kádhoz vettek láb készletet? Mert azzal lehet igazából jól beállítani aztán szokták kifújni purhabbal majd a felesleget levágják és utána készítik el a körítő falat. Nekem egy speciel ezzel foglalkozó szaki ezt mondta hogy így csinálják ők igaz 200e től kezdődő kádakkal dolgozik :). A másik lehetőség hogy az adott kádhoz tartozó előlapot vesz az ember a tartókkal együtt és nincs gond a csempézéssel. Nekem a sarokkádam ilyen lesz előlapos.

Előzmény: Törölt nick (63070)
Peter atyuska Creative Commons License 2014.09.21 0 0 63079

Mindegy milyen fa anyagból lehet jót és tartósat készíteni, de lehet szart is :), meg kell nézni pontosan milyen ajtó és neked tetszik e. Speciel én most egy sima fenyő natúr ajtókat vettem a Praktikerben, és az árhoz képest nagyon jók.

Előzmény: ani kata (63075)
C20NE Creative Commons License 2014.09.21 0 0 63077

Finoman egy éles vésővel le lehet a peremet vésni, úgy, hogy maradhat rajta egy kis ragasztó a perem alatt, a pur habot amennyire lehet el kell vágni, majd meg kell próbálni a külső peremet emelve lefeszíteni a helyéről. Ha törik-törik.

 

Utána finoman le kell ütögetni ahol enged a ragasztót, ami hozzákötött úgy, hogy ami nem jön az maradhat, legfeljebb a következő beépítésnél kevesebb ragasztó kell.

 

Nem véletlenül garanciavesztős az ilyen beépítés, a cégek nem akarják a csempédet és a visszaépítést is fizetni, ennek nem műszaki oka van. De én is ytong-csemperagasztó-PUR hab kombóval raktam be és tökéletes, szemben a lábakon álló huppogós megoldással.

 

szerintem!

Előzmény: Törölt nick (63076)
ani kata Creative Commons License 2014.09.21 0 0 63075

Jó reggelt

lakásfelújítás közben kicserélnék a beltéri ajóinkat borovi cpl ajtókat ajánjottak. Valakinek ilyen ajtókkal van-e tapasztalata, érdemes megvenni, ezek milyen minőségüek?

C20NE Creative Commons License 2014.09.20 0 0 63074

Nem árt ellenőrizni a kádat is, láttam már olyat aminél ha jól építetted be és a pereme vízszintes volt nem folyt le rendesen a víz.

 

A PUR habot vacak dolog lesz leszedni az aljáról, ha körbe csempézte azt is csinálhatja újra.....ilyenkor már jobb nem látni a szenvedést. :-(

 

Amikor kint van és lepucolta, alaposan nézd körbe, a legkisebb repedésgyanú esetén se tedd vissza.

Előzmény: Törölt nick (63073)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.20 0 0 63072

Nem lesz.... gyakorlati értelmét nem látom, és utálom is.

Előzmény: Mutual Friend (63068)
C20NE Creative Commons License 2014.09.20 0 0 63071

Le lehet, de balesetek mindig vannak. Tegye le a kád árát a kezedbe és ha sikerült neki akkor visszaadod, ha nem akkor elbúcsúztok....

 

-szerintem!-

Előzmény: Törölt nick (63070)
C20NE Creative Commons License 2014.09.20 0 0 63069

Én is levertem a párkányt, nekem műkő volt, XPS és Ytong megy a helyére.

Előzmény: Palási (63067)
Mutual Friend Creative Commons License 2014.09.20 0 0 63068

Redőny lesz ?

Előzmény: Törölt nick (63066)
Palási Creative Commons License 2014.09.20 0 0 63067

 Pedig egy időben nagyon nagy divat volt ez a betonpárkány.  A kőmíves diktatúra idején.

 Kezdetben vala a tégla párkány, amit bádoggal fedtek, majd   ez a betonőrület.

Előzmény: Törölt nick (63063)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.20 0 0 63066

...én az tettem :-)

 

Kivéstem a beton könyöklőt.

Ment a helyére XPS hab darab.

Majd kap egy 2 cm-es mészkő könyöklőt...

 

Előtte... és utána.

 

 

Előzmény: Mutual Friend (63065)
Mutual Friend Creative Commons License 2014.09.20 0 0 63065

Ha lehet mi lenne ha kivennéd és tennél helyette lemezpárkányt vagy valami vékonyabbat?

Előzmény: Törölt nick (63063)
Mutual Friend Creative Commons License 2014.09.20 0 0 63064

Amikor én hőszigeteltem és persze ablakot cseréltem akkor levertem falsikba. Igy be lett szigetelve az is hogy ne vigyen be hideget annyira. Szerintem maradjon a tégla ellenében.

Előzmény: Törölt nick (63063)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.20 0 0 63063

Mi a véleményetek, ablakcsere esetén maradjon a beton párkány vagy vegyek klinker téglát egy sort?

 

Mindkettő butaság >> energia vámpírok.

Előzmény: kozso1 (63062)
kozso1 Creative Commons License 2014.09.20 0 0 63062
Mi a véleményetek, ablakcsere esetén maradjon a beton párkány vagy vegyek klinker téglát egy sort?
http://kepfeltoltes.hu/140920/48200677_1_1000x700_rum-kozsegben-elado-egy-2-szintes-160nm-es-5-szobas-csaladi-haz-egyeb-telepules_rev001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
epitkezes1 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 63061

ööö mester, én 35mm rögzítési mélységről tudok..és abba nem számít bele a ragasztó. ami zsákos anyag esetén nem 1mm.. ezért nem lenne jobb 40-et, vagy akár 45öt ajánlani? meg persze, függ a falazat anyagától is..

itt nyomják a 35öt például: http://www.baumit.hu/upload/Downloads/Kivitelezoi.pdf

Előzmény: KömKel (63059)
murray Creative Commons License 2014.09.19 0 0 63060

kösz, Mester. kár..:-(

Előzmény: KömKel (63059)
KömKel Creative Commons License 2014.09.19 0 0 63059

kevés

 

Az EPS vastagsága+30 mm kell, ha van homlokzati vakolat, akkor még 30 mm

Előzmény: murray (63058)
murray Creative Commons License 2014.09.19 0 0 63058

dryvit kérdés:  ez jó a 10 cm vastag EPS-hez? 

 

"dűbel (IDK-T 8/60) (115mm) "  az eladó szerint kevés. hátha..

tzscske Creative Commons License 2014.09.19 0 0 63057

Köszönöm a választ! 

Legközelebb beszámozom a kérdéseket.

Előzmény: KömKel (63056)
KömKel Creative Commons License 2014.09.19 0 0 63056

(számozd be, ha több kérdésed van, pls)

 

1. Nem kell hozzáragasztani, de ha több rétegben rakod le, akkor eltolt hézagokkal kell

 

2. A peremcsikot be KELL rakni, mivel az biztositja az "úsztatást", azaz a lépéshanggátlás egy részté, valamint a beton esetleges hőtágulását felveszi.

Peremszegély néven találod meg, 5 mm-es kell ha nincs padlófűtés, és 10 mm-es, ha van.

 

3. Létrázható takarófóliát érdemes rárakni a lépésállóra, hogy a beton leve ne csurogjon a hőszig közé.

Előzmény: tzscske (63055)
tzscske Creative Commons License 2014.09.19 0 0 63055

Sziasztok!

A padlón lévő vízszigeteléshez hozzá kell-e ragasztani habbal a lépésálló szigetelést vagy elég rárakni? Ha két rétegben teszem le akkor a rétegeket összeragasszam vagy teljesen felesleges? Valamint,ha a "peremcsíkot"(nem jut eszembe mi a neve) kihagyom betonozáskor akkor azzal sokat ártok? (Ha igen akkor milyen néven keressem a tüzépen vagy barkácsboltban (esetleg festékboltban))?

A lépésállóra kell valami fólia ami nem engedi a vizet a szigetelés közé folyni?

 

Köszi a válaszokat!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!