Keresés

Részletes keresés

Tamás Creative Commons License 2007.04.03 0 0 289
Nyert. Basszák meg. Hát ez hihetetlenül ótvar.
Előzmény: Törölt nick (283)
locsemege Creative Commons License 2007.04.03 0 0 288
Felelmeid/erveid kizarolag a "gonosz szolgaltato csunya dologra hasznalja az adataim" elvre epulnek. Nem allitom, hogy ez a veszely nem letezik, de szerintem nagyobb az eselye annak, hogy holnap a fejemre esik egy tegla.

A fent kiemelt elv surolja az osszeeskuves elmeletek hatarait, hiszen felelmeid alatamasztani valos informaciokkal nem tudod, es egyebkent is le van irva, hogy az indapasst hasznalo _szolgaltato_ milyen adatokat mire hasznalhat.


Emlékszel még tavaly őszre? Ugye ott is voltak egyfelől "jogi garanciák", amelyeket elfelejtettek betartani. Úgyhogy ne beszélj nekem hülyeségeket, hogy felesleges, indokolatlan aggódni. Az, hogy leírja az Index, nem él vissza a személyes adatainkkal, egy pillanatig sem jelenti azt, hogy így is van.
Előzmény: Törölt nick (176)
e_dora Creative Commons License 2007.04.03 0 0 287
ezzel a hozzáállással nem jutnak messzire, ez már egyszerűen aljasság, és még van pofájuk hazudozni is...
Előzmény: házmesternéni (282)
e_dora Creative Commons License 2007.04.03 0 0 286
tökmindegy az ip, mert ha be vagy logolva, letöltődik a közös indafejléc, amit azalatt csinálsz, bármit, bárhol, azonnal hozzárendelhető
Előzmény: Gorcsev (273)
R3tk3s Creative Commons License 2007.04.03 0 0 284
kitilt valami idiota moderator a forumbol, akkor mindenhonnan ki vagy tiltva?
Előzmény: Törölt nick (283)
házmesternéni Creative Commons License 2007.04.03 0 0 282
Akkor csinálsz! Rohadt egy erőszakos banda ez...
Előzmény: Tamás (281)
Tamás Creative Commons License 2007.04.03 0 0 281
No de ha nincs indapassom, csak a nickem?
Előzmény: Törölt nick (280)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.03 0 0 280
Előzmény: Tamás (279)
Tamás Creative Commons License 2007.04.03 0 0 279

Van egy kérdésem: hol tudom megváltoztatni a jelszavam? Sem a beállításoknál, sem az adatlapomon nem találok rá lehetőséget, és ez most egy pillanatra összezavart. Lehet, hogy emiatt az indás baromkodás miatt tüntették el? :-o

 

Egyébként ez a mostani kavarás nekem sem szimpatikus. Nem biztos, hogy mindenben a nagy testvérek (Google, MS) után kell menni, mert nem biztos, hogy igazuk van, viszont ők elég nagyok ahhoz, hogy egy nagyobb bukást is túléljenek...

Törölt nick Creative Commons License 2007.04.03 0 0 278
Ahhoz az anonim proxykat és a multiproxys trükköket ki kéne tudni szűrni. Momentán viszont még az sincs megoldva, hogy pl. a Homár ne legyen szénné spammelve. Ki kellene tiltani a nem EU-s mailcímeket. Ha ott a mail, akkor mi van? Ha nincs benne  X-Originating-IP, és a user valami peer to peer browser technikát használ, akkor megint ott tartunk mint a fejlesztés előtt:-) Rakéta - ellenrakéta. Márpedig ha mondjuk eleve multiproxysan megyek ki a netre, akkor nem tettem semmit. Ha céges gépről nyomulok és az felfalja a sütiket a háttérben diszkréten, akkor megint nem tettem semmit:-) Ha pedig eljátszunk a gondolattal, hogy hol is van ilyenkor a bizonyítási teher, mi szereplhet egy ilyen iratban, akkor csak mosolyogni tudok. Ez a szöveg kb. olyan jogi relevanciával bír, mint amit még a 90-es években a BSA egyik (volt?) jogásza próbált meg elsütni nekem: minden céges gépet másik CD-ről kell egyedileg telepíteni, végig kell csinálni a telepítést. Tilos klónozni. No, én nem emlékszem ilyen perre. Szerinted mekkora tűzfal kéne ahhoz, hogy szerver szinten kiszűrjék a "csaló" usereket valamilyen trükkel?
Előzmény: Törölt nick (270)
Nemrossz Creative Commons License 2007.04.03 0 0 277
Télleg naiv kérdés, perszehogy ismeri, különben nem tudna kapcsolatot teremteni Veled.
Nem ez a baj, hanem hogy logolják, hogy ezzel az IP-vel mikor merre jártál, mit csináltál... Aktákba irják, miről álmodoztál: s azt is, ki érti meg. És nem sejtheted, mikor lesz elég ok előkotorni azt a kartotékot,: mely jogod sérti meg...
Előzmény: pancer1 (275)
vlevi Creative Commons License 2007.04.03 0 0 276
Az én (ADSL-es) IP címem alapján egyesíthetik a profilt, ha tudják. Minden konnektre más IP címem van. Ráadásul netezek felváltva vagy 3 gépről, még a macadres sem ugyanaz.
Hehe.
Előzmény: Törölt nick (270)
pancer1 Creative Commons License 2007.04.03 0 0 275

ÍÚjabb kérdés a nagyon naiv beugrottól.

 

Ez az inda izé ezek szerint az IP cimet is ismeri ?.....-( 

Előzmény: Törölt nick (270)
Gorcsev Creative Commons License 2007.04.03 0 0 274
...továbbá lehet egy nat-olt hálózaton sok nikk, ugye.
Előzmény: Törölt nick (270)
Gorcsev Creative Commons License 2007.04.03 0 0 273
Ha ugyanonnan használja, akkor nyilván. ELVILEG viszont lehet, hogy a munkahelyéről ír az egyik nikken, otthonról meg a másikon, tehát el tudja szeparálni, ha akarja.
Előzmény: Törölt nick (270)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.03 0 0 272
KÉJ, te:-)
Előzmény: syrius (271)
syrius Creative Commons License 2007.04.03 0 0 271

Tibi-elintézzük-bácsi, mint fideszes tyúk? Bár ma már semmin se csodálkozik az ember:-)

 

 

Előzmény: Törölt nick (269)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.03 0 0 270

külön indaizét fog kreálni hozzá, vagyis ugyanott lesz, mint eddig, csak sokkal bonyolultabban

 

Hacsak az IP cím alapján nem egyesítik valamennyi profilját. Márpedig pontosan ezt fogják tenni, ennek hiányában ugyanis nem tudnák perelni a felhasználót, ha például lekapcsolja a reklámokat az oldalon, a saját számítógépén.

 

Előzmény: Gorcsev (259)
cpix Creative Commons License 2007.04.03 0 0 268
Ugyan minek? A lényeg, hogy minden egyes alkalommal, amikor valami nagyobb hozzányúlás van a szofthoz, megy a hiszti.
Előzmény: Törölt nick (267)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.03 0 0 267
Egy picit konkrétabban, lécci.
Előzmény: cpix (266)
cpix Creative Commons License 2007.04.03 0 0 266
Nagyon ráérek, kicsit visszalapoztam itt a T. szerkben. Szerintem tanulságos volna mindenkinek visszaolvasgatnia magát úgy 2004 június-július környékén. Ti többen már réges rég itt sem vagytok! :DDD
missparker Creative Commons License 2007.04.03 0 0 265
:)
Előzmény: syrius (264)
syrius Creative Commons License 2007.04.03 0 0 264

off: Meglátásom szerint ennek az egésznek egyetlen értelme volt és azt be is váltotta:

Sikerült egységbe forrasztani a  zindex jobbos és balos fórumozóit. Ilyen egyetértés a nagy rendszerváltás óta nem jött létre az antagonisztikus felek között. Nem lehetne ezt kiindulópontnak tekinteni más vonatkozásban is...?

Törölt nick Creative Commons License 2007.04.03 0 0 263
Az mindig is használhatatlan volt az Indexnél. A régi szoftnál és az újnál is, akkor az Indánál miért lenne használható?
Előzmény: Törölt nick (260)
kiskarácsonynagykarácsony Creative Commons License 2007.04.03 0 0 262
GG!!!!!!!!!!

A 103-as hsz-omra várom a választ.

Mert elsődleges problémám még mindíg: " ellenőrizhetjük mit csinálsz, és perelhetünk ha nekünk nem tetszik" hozáállás. Ez van ugyanis leírva a felhasználási feltételekben.

Jelzem, hogy a bejelentkezéskor még mindíg kipróbálom, van átállok helyett, ami félrevezető.

Törölt nick Creative Commons License 2007.04.03 0 0 261

Igazad lehet, a fenébe is, hirtelen nagyot lehet vele kaszálni, aztán majd csak lesz valahogy.

Legfeljebb utánuk az özönvíz... Most már kezdem érteni, hogy miért is csinálták a tulajok.

Előzmény: missparker (255)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.03 0 0 260
A kereső gyakorlatilag használhatatlan.
Előzmény: belepofazok (226)
Gorcsev Creative Commons License 2007.04.03 0 0 259
"figyeljük a használati arányt"
És ugye minuszoljátok belőle a "kényszerindázottakat"??? Én pl. azért léptem be, mert főtt ételeztem, hogy ha már ennyi melót beleöl vki egy ilyen új rendcerbe, akkor legalább van benne vmi alapértelmezett beállítás, ahol megmondhatom, hogy "Igen, TÉNYLEG csak fórumozni akarok, bzmg!!". Hát csalódtam....

Azt meg melyik idióta találta ki, hogy ha vmiér' belépek a vipmélbe weben, és kilépek belőle, akkor rúgjon ki a fórumból is???? Mi a p@csér' akar mindenki helyettem gondolkozni??? Most mondom: NEM KELL, én is tudok!!! :-(
Nem érdekel, hogy mások mit baromkodnak össze a neten, nekem nincs különösebb titkolnivalóm. De ha vki több nikket használ, akkor -gondolom- nem véletlenül teszi, és úgyis külön indaizét fog kreálni hozzá, vagyis ugyanott lesz, mint eddig, csak sokkal bonyolultabban.... Sz'al a cucc értelmessége erősen a negatív tartományba' látcik lenni. De ha vkinek mégis tetcik, lelke rajta. Én viszont kérek egy "FULL FAPAD" gombot, aztán majd én belépek meg kilépek, meg úgy/azzal automatizálom, ahogy nekem jó.

Ps: a szerkesztőnél is változott megint vmi, eddig, ha oda-vissza lépkedtem, megmaradt a tartalom, most meg elfelejti jól. F@kk.... Eddig minden módosítással sikerült rajta rontani.
Előzmény: GG (222)
e_dora Creative Commons License 2007.04.03 0 0 257

1. Látják-e majd a moderátorok az egy indához tartozó nickeket.

(gyk eddig is voltak olyan emberek, akiket IRL kilétük alapján minden nicken automatikusan tiltottak, tehát ez egy "hasznos" dolog, ugye.)

 

2. Mi lesz a törölt nickekkel, ottragadnak-e az indás júzernél?

 

3. Ki lehet-e venni indás júzer alól egy nicket más identitybe, ha Dr. Szabó Kolompér képviselő úr meggondolja magát, és mégsem akarja a szakmai blogja mellé rendelni a kiskuki nickjét, amivel a fél herém hiányzik topikba ír? Ugyanez a kérdés azok számára, akiket a minap ármánnyal belecsaltatok a fosba. Abban teljesen biztos vagyok, hogy technikailag semmibe nem kerülne a dolog, ugyebár...

 

4. KIK és mikor férhetnek hozzá ahhoz az infóhoz, hogy milyen identityk vannak egy inda alatt? Mert ez nemcsak a törvény számára lehet érdekes, hanem bárkinek.

vagyis milyen (nem aláírt meg kifüggesztett papírokról van szó) konkrét, technikai megoldások lesznek arra, hogy ezek az összekötött adatokt ténylegesen is csak statisztikai célra legyenek elérhetőek, és ne arra verje a faxát vmi kis 100. adminisztrátor/programozódroid/voyeur, hogy melyik cikkeket olvassa xy. Az adatkezelés módja és időtartama legyen világosan megfogalmazva olvasható és ellenőrizhető.

missparker Creative Commons License 2007.04.03 0 0 255

A statisztika pont elég a reklámozóknak. Aztán elő lehet rántani, hogy mit fogadtak el a szerencsétlen beregeltek a megjelenítésről. Ezzel a reklámozó meg van győzve. Mire kiderül, hogy csökken a látogatottság, és fikanickek regeltek be 3 hsz-ra, addigra a nyomorult ügyfél már itthagyott egy raklapnyi pénzt. Ez egy nagyon lassú haldoklás felé vezet, de addig is hozza a pénzt.

Előzmény: házmesternéni (251)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!