Keresés

Részletes keresés

zordonC3 Creative Commons License 2009.04.08 0 0 365
én sem leszek kerítés közelben de előkerült a régen látott bárányka. Holnap tesszük fel a hálót meg holnapután meg azután, családi kalákában.

Istenke helyett majd a tanácsaid után sóhajtozom :P

Amúgy is van asszem némi tartozásom khm khm khm. Hány láda sörnél is tartunk? :P
Előzmény: cordon (359)
NeomatiK Creative Commons License 2009.04.08 0 0 364

helló!

 

Szerintem nem bírná a sok vizet a Heraklith.

 

Milyen messze van a te élettered a kerítéstől? Illetve a szomszédok által okozott zajkeltés mekkora távolságrta van a kerítéstől. Mert nem biztos, hogy érdemben változna a jelenlegi helyzet egy tömör kerítéssel.

Előzmény: coredump2 (363)
coredump2 Creative Commons License 2009.04.08 0 0 363
Sziasztok

Egy kerdesem lenne a kerites szakertokhoz.

Most itt nem minositett szomszedom es "kedves" gyermekei miatt egy
hangfogo keritest szeretnek epiteni a ket telek koze a meglevo
kerites melle.
- 2 meter magas es legalabb 40m hosszu lenne.

Sajnos mar vannak tujak telepitve a kerites melle eleg kozel,
de meg van kb 30-50cm hely.

A beton kerites (kicsit draga, de hatekony) szerintem nem kivitelezheto mert meg ha
le is tudnam rakni az oszlopokat, a lapokat a fak kozelsege miatt betteni
eleg macera lenne. (a fak mar tobb mint 4m magasak)

A hangszigetelesre arra gondoltam hogy mi lenne ha heraklith c-t alkalmaznek,
u.n fabeton-t. Az hangszigetelo es nagy lapokban aruljak .
(200x50 cm, ebbol 4 darab az pont 2mx2m-es kerites es mondjuk 5cm vastag)
Hasonlo anyag mint az autopalyak mellet levo kerites.

Tudja valaki hogy lehet e ezt az anyagot a szabadban is alkalmazni ???
Eredetileg fodemeknel a koszorunal hasznaljak, vagy bentmarado zsalukent.
Ha viz eri akkor mennyire deformalodik, ha be van epitve ?????

Mi a velemenyetek az alkalmazasarol es hogyan es mibol lehetne
az oszlopokat kesziteni neki?




cordon Creative Commons License 2009.03.30 0 0 361
Te valószínűleg a bitumenes hullámlemezre gondoltál. Hát kinézetre jobb mint a hullámpala,csak vannak kétségeim,felszerelve hogy fogja bírni a szél terhelését.
Mivel vékony ergo könnyű. Egy nagyobb vihar esetén (ami valljuk meg, mostanában elég gyakori )nehogy a harmadik szomszédból kelljen összeszedni a kerítést.
Előzmény: 5w (360)
5w Creative Commons License 2009.03.23 0 0 360

Szia!

 

mostmár eldölt hogy egyiksem lesz hanem kátránypala lesz!férjem épikezésnél gépkezelő és azok ajánlották inkább ezt!szerinted?

Előzmény: cordon (358)
cordon Creative Commons License 2009.03.22 0 0 359
Most kb.2 hétig nem leszek gép közelben.Ha valakinek sürgősen tanácsra van szüksége,megtalál privátban.
cordon Creative Commons License 2009.03.22 0 0 358
A LINDAB lemez alapból horganyzott+porszórt.Világos ha megvágják,ott rozsdásodhat.Ezért a vágásnál be kell javítani horgany spray-el,vagy pasztával(festékboltban kapható). A fúrás helyén meg azért nem rozsdásodik,mert a csavarja el van látva egy gumi karimával,ami légmentesen lezárja a lyukat,és mint tudjuk ha nincs oxigén nincs oxidáció se.

A LINDAB szerintem egy fokkal dekoratívabb és jóval tartósabb mint a hullámpala,az már más kérdés,hogy én egyiket se tenném a kertembe.
Ha nem az kedvező ár a szempont tudok egy-két jóval dekoratívabb megoldást.
Előzmény: 5w (354)
cordon Creative Commons License 2009.03.22 0 0 357
Ilyen esetben,azt szoktam csinálni,hogy a régi betont helyenként megfúrom.Ha nincs,gépkölcsönzőben 5.000 Ft-ért tudsz kölcsönözni ipari véső-kalapácsot.
Tehát fúróval megfúrni az alapot,esetleg két- két lyukat egy hajlított betonvassal átkötöd.az oszlopok helyét pedig megvésed.Mielőtt a zsalukövet lerakod híg cementlével locsold meg a régi alapot,úgy,hogy befolyjon a lyukakba is.
Előzmény: A.Zoltán (356)
A.Zoltán Creative Commons License 2009.03.22 0 0 356
Továbbá a kérdésem még az lenne, hogy a régi alapra, hogy köt rá az új beton? Nem lesz az illesztésnél gond pl egy esetleges nagyobb terhelés (szél).
Előzmény: cordon (353)
A.Zoltán Creative Commons License 2009.03.22 0 0 355
Ez konyhanyelvre lefordítva azt jelentené, hogy a föld szinéig bontsam vissza a régi alapot és arra tegyem a zsalukőveket?
Továbbá ebben az esetben az oszlopokat hogyan rögzíteném? (csak a két sor zsalukőbe lenne bebetonozva?)

Válaszodat előre is köszönöm!

AZé
Előzmény: cordon (353)
5w Creative Commons License 2009.03.19 0 0 354

Szia!

azért ragaszkodom a hullámpalához mert nemlátni át a szomszádba!!!!!Egyik a másik meg hogy még lindablemezen is gondolkodunk mivel azsem rosz csak azmeg rozsdásodik .Többen mindték hogy nemrozsdásodik de pl én már láttam a tüzépeken is hogy igenis ahol elvolt vágva ott rozsdásodott!valahogyan meg cakfel kell csavarozni!!!!

 

Hullámpalát már láttam úgy hogy levolt festve zöldre!ugy elég szépen mutatott! ismerösömnek olyan van és egyáltalán nemcsúnya . lehet kapni palafestéket is rá és akkor nem mohásodik. nekik 10 éve van lefestve és semmi baja.

Előzmény: cordon (352)
cordon Creative Commons License 2009.03.19 0 0 353
Miért nem túrod el az egész régit a francba?Aztán a megmaradt alapra zsalukőből csinálnál 1-2 sor lábazatot. Jobban is nézne ki,egyenes is lenne,és szerintem semmivel se kerülne többe.Mert örök igazság,hogy a tákolgatás az igazán drága.
Előzmény: A.Zoltán (348)
cordon Creative Commons License 2009.03.19 0 0 352
Ezt már a gyakorikerdesek.hu oldalon megválaszolták neked,de azért leírom a véleményemet.
Az azbeszt fokozottan rákkeltő anyag,ezért ha jól tudom már nem lehet alkalmazni az építőiparban sem.A régebben gyártott hullámpala biztos,hogy tartalmaz azbesztet,tehát ha félsz tőle ne vedd meg.
Az új hullámpalák nagy része Ukrajnából jön be,így még akkor sincs biztosítva,hogy azbesztmentes,ha a műbizonylaton az szerepel.Ismerve az ukrán viszonyokat ,minden lehetséges sőt az ellenkezője is.
Egyébként miért ragaszkodsz a hullámpalához? Csúnya is,törik is,mohásodik stb..
Előzmény: 5w (351)
5w Creative Commons License 2009.03.19 0 0 351

Sziasztok!!!!

 

Segitséget szeretnék  kérni abban hogy mi betonpalát akarnánk keritésként hogy ne lássanak át a szomszédok!és van a régi fajta az aszbesztos hullámpala ami 1000ft ba kerülne /db

és van az uj ami aszbesztmentes de 3.000ft ba!!!!!!tényleg veszélyes és rákkeltő az aszbeszt?keritésként is??????mertha igen akkor inkább drgágábat választom mert az egészség megfizethetetlen!!!!!szerintetek?

 

és amit megveszek üzletben az tutira nemtartalmaz aszmesztot?

GuMiSZu Creative Commons License 2009.03.18 0 0 350
mármint 3-4 méterenként nálami is így van....
Előzmény: GuMiSZu (349)
GuMiSZu Creative Commons License 2009.03.18 0 0 349
A rossz alap mellé méterenként pilléreket ásol 80cm mély 40*40 méret,  a jelenlegi alapodba lyukakat fúrsz, és betonvasakat pakolsz függőlegesen, utána ezt az egészet egybebetonozod, 20 cm vastagságban uj "koszorút" készítesz rá, a pillérekkel meg jól összevasalod... (sztem...)
Előzmény: A.Zoltán (348)
A.Zoltán Creative Commons License 2009.03.18 0 0 348
Ekkora hülyeséget kérdeztem? vagy csak senki sem tud érdemben hozzászólni?
Előzmény: A.Zoltán (344)
psg5 Creative Commons License 2009.03.17 0 0 347
Hát ebben is van igazság...

Őket ismerei valaki?
Kerítések is
Előzmény: Teaway (346)
Teaway Creative Commons License 2009.03.16 0 0 346
Legolcsóbb megoldás olyan vendéget hívni, akit nem zavar a kutya:)
Előzmény: psg5 (345)
psg5 Creative Commons License 2009.03.16 0 0 345
Szintén kérdésem lenne:
Kert hátsó részébe a szomszéd felőli sarokba, szeretném elválasztani egy 3mX4m-es részt vagy vadászkerítéssel 80cm magas vagy lécekből készített kerítéssel, a vadászkerítések árait azért meglehet találni, bár azokhoz is kell az oszlop, keresztléc.
Viszont ha magam csinálnám sima lécekből akkor jóval olcsóbb lenne vagy a vadászkerítés is megfelel és nem drágább? Ez csak arra szolgálna, hogy ha olyan vendég jön aki nem szereti ha a kutya a közelében van addig ott lenne. (mármint a kutya:))
A.Zoltán Creative Commons License 2009.03.13 0 0 344
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni! A telkünk hátsó kerítését szeretném "felújítani", a meglévő beton alapot már kikezdte az idő vasfoga, néhol elrepedt és a vasoszlopok is már több vasoxidot tartalmaznak mint kéne.

A kérdésem az lenne ha a régi betonalapot meghagynám és kvázi zsalunak használnám az egyik oldalon (20 cm széles) az mennyire lenne célszerű, és milyen vastagságot kéne mellé öntenem? Természetesen van vele bökkenő, mert a repedéseknél a két telek közti szintkülönbség miatt (kb. 35-45cm) szemmel láthatóan megdőlt a kerítés.

Igazából a lehető leggazdaságosabban szeretném megoldani, ja és a kerítést hullámpalával fogom borítani.

Előre is köszönöm a segítségét annak aki foglalkozik a kérdésemmel!

üdv: Azé
cordon Creative Commons License 2009.03.12 0 0 343
Ha jól értem a pincefalazóból építenél pillért és e közzé kerülne a deszka bélés.
Ha így van,akkor az alapbetonból,pillérenként 4 szál betonvassal kell felállnod,a 4
szál betonvasat kengyelekkel kösd össze.Ha ez megvan egyenként,húzd rá a falazót
és töltsd ki hígabb betonnal. Véleményem szerint a 3 méteres pillértávolság megfelelő lehet,de ez függ a kerítés magasságától és attól,hogy a deszkák milyen sűrűn lesznek felszerelve.
Vezo228 Creative Commons License 2009.03.10 0 0 342

Lassan kezdődik a szezon!

:)

pedro1978 Creative Commons License 2009.03.01 0 0 341
és ha a pincefalazot allul lebetonoznám és ugy hogy kiállna belölle a vas majd ebbe a vasba belehuznám a pincefalazót majd a a pincefalazót kitölteném betonnal. de nem tudom hogy az a 3 méter a két pincefalazó közötti fesztáv nem e sok?
_lala_ Creative Commons License 2009.03.01 0 0 340
Az a baj ezzel, hogy betonozas hijan nem tudod ertelmesen vasalni, vasalas hijan pedig csak a sulya tartja ossze. Szerintem a zsalukoves-vasalt-betonozott modell sokkal tobbet tud, es nem hinnem, hogy sokkal tobbe kerul.
Előzmény: pedro1978 (339)
pedro1978 Creative Commons License 2009.03.01 0 0 339
seítséget kérnék építtenék keritást melynek az oszlopai pincefalazobol lennének egymástol 3 méterre ezeket 40*40 zártszelvénnyel kötném össze allul középen és fellül majd erre menne a széldeszka . a kérdésem az lenne hogy a 3 méter távolsá nem e lessz hosszü a két pincefalazó között
kántor úr Creative Commons License 2009.01.07 0 0 338

Sziasztok!

 

Vásárolnék bontott mészkőtömböket, kerítés építéséhez. 38*16*16 cm-es.

Budapest és környéke.

Ha tudna valaki, légyszi jelezzétek!

Köszönöm!

cordon Creative Commons License 2008.11.23 0 0 337
Zordon Cimbi !

Ha már nem kell a fogó,visszaküldhetnéd,mert hamarosan szükségem lesz rá.
kösz
Előzmény: zordonC3 (334)
Masgas Creative Commons License 2008.11.02 0 0 336
Szia
Habarcsot nem igen ajánlanék mivel jóval gyengébb mint a beton és nem is olyan fagyálló.
Kis ékeket kellene vágni lécből és ahogy rakod Ki kellene alul a peremén ékelgetni hogy vízszintes legyen. Egyébként ha több sor van akkor is szükség lehet még rá mert némelykor a zsalukő mérethűsége sem a legjobb.
Betonozás után esek a kis ékek kivehetők, letörhetők.
Előzmény: luki323f (335)
luki323f Creative Commons License 2008.11.01 0 0 335
Sziasztok! Kerítés lábazatot építenék... Az alap készen van, holnap tenném rá a zsalukövet lábazatnak. Kérdés az, hogy ezt a zsalukövet mivel lehet kiegyenlíteni? Ugyanis nem tükörsima a beton, és az egyenetlenségeket ki kellene egyenlíteni. Falazóhabarcs jó erre a célra? Vagy mi????

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!