Keresés

Részletes keresés

rali Creative Commons License 2005.06.19 0 0 29
" az ne irigáljon ide "
szpsz911 Creative Commons License 2005.06.19 0 0 28

Hali!

 

Az én véleményemre nem is kell adni, de valamiért mégis beírtál, nem is egyszer a topicba. Ez azt jelzi, hogy foglalkoztat.

Nekem itt többen tanácsolták, hogy ha nem tetszik a sok szandiBandi,akkor ne nézzek rájuk.

Ugyanez vonatkozik a topicra is, ha ez valakinek sznob dogmatizmus és még az indulatain is képtelen uralkodni, az ne irigáljon ide. Sok fórum van még az indexen.

Előzmény: Snakeins (26)
rali Creative Commons License 2005.06.19 0 0 27
Ne ugorj - csak egy unatkozó provokátor.
Előzmény: Snakeins (26)
Snakeins Creative Commons License 2005.06.19 0 0 26
És tényleg, nem is adok a véleményedre.

Olyan szűklátókötű sznob dogmatizmusról teszel tanubizonyságot a megjegyzéseiddel, ami számomra felfoghatatlan.

És miért puhány az, aki szandált visel, ahoz képest, aki edzőcipőt?
Van erre valamilyen konkrétummal alátámasztható indokod is, vagy csak mert te úgy véled, az a helyes, amit, és ahogy te teszel?
Előzmény: szpsz911 (18)
szpsz911 Creative Commons License 2005.06.19 0 0 25

Jó reggelt kívánok!

 

No látom, megmozgatta a topictársak fantáziáját a téma.

 

Nem igazán értem, miért lenne, tehát nem is tartom MEGBOTRÁNKOZTATÓnak a topicnyitásomat.

Valaki írta, hogy tesz a véleményemre. Bármily furcsa is, de elfogadom az álláspontját. Pont az volt a topicnyitásom célja is, hogy vitára bocsássak egy témát, amiről nekem van egy "szerintem" véleményem és most nem az idióta csirkés ertéeles ökörségre gondolok.

 

Néhány okfejtés:

Amikor egészen fiatal voltam, a hetvenes évek végén, nyolcvanas évek elején, akkor sokkal kevesebb szandálos férfi volt. Az utóbbi években lett divat, terjedt el, talán némi egymás majmolása is lehet benne (szerintem!!!). Ennek "kutatom" az okát.

Aztán: nekem utoljára 5-6 éves koromban volt szandál a lábamon, aztán a szüleimet is kértem, hogy ne erőltessék rám, mert utálom. Most felnőttként persze evidens, hogy eszem ágában nincs venni. Ami pedig a kényelmet és a lábszellőzést illeti, ha nyáridőben mezítláb otthon egy nyitott strandpapucsban vagyok, hamarabb lesz "sajtbűz", mint egy nedvszivó pamutzokniban. Én zárt cipőket hordok és nem volt eddig gondom belőle. Kamaszként lábizzadós voltam, de ekkor sem a szandál jelentette a megoldást. Nemrég vettem "lazáskodni" egy edzőcipőt, ami egy szinte rácsos műanyag váz, textillel bevonva és az olyan jól szellőzik, hogy tiszta "klímaberendezés fílingje" van.

 

Visszautasítom továbbá az olyan kimondottan hülyétcsináló, hülyének néző beszólásokat, hogy divatrendőrség meg egyebek. Ettől még nekem ugyanaz a véleményem marad a szandálról és a szandálos (puhány) pasikról.

De, mint említettem ezek "szerintem" vannak. Nem kötelező egyetérteni, de plíz, vitatkozzunk, ne taposkodjunk!

szpsz911 Creative Commons License 2005.06.19 0 0 24
Nemtom, azaz: megvallom őszíntén fogalmam sincsen arról, hogy miért lenne rossz nekem.
Előzmény: rali (23)
rali Creative Commons License 2005.06.19 0 0 23
Namitgondóósz, he?
Előzmény: szpsz911 (15)
compton_ Creative Commons License 2005.06.19 0 0 22
Nekem van klíma az autómban.
Akinek meg nincs, az rohadjon meg a cipőjében, mert tekintettel kell lennie más embek ízlésére?
Előzmény: szpsz911 (18)
compton_ Creative Commons License 2005.06.19 0 0 21
Bennem kialakította a szandál a nyárspolgári, férfiatlan, komolytalan és másokra tekintettel nem lévő image jelleget.
ahahaaahaa, hát én személy szerint magasról teszek a véleményedre. De ez azért már egy kicsit súlyos. Mi az hogy "másokra tekintettel nem lévő"? Ha ennyire bántja a szemed akkor nem kell odanézni. Biztos szebb(?) lenne a világ, ha csak jó nők hordhatnának miniszoknyát, csak divatos öltözetben mehetnének az emberek az utcára, különben megbüntetné őket az ízlésrendőrség, stb, stb?!? Kicsit abszurd ahová ez a gondolatmeneted vezet, nem?
-Önfegyelem, mi az?
Kissé messzemenő következtetéseket vonsz le, ez ugyanolyan, mint azt mondani, hogy a szakállas emberek perverz állatok vagy aki kopasz az skinhead.
Előzmény: szpsz911 (12)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2005.06.18 0 0 20

én sem fogok nekiállni még itthon sem mackóban vagy otthonkában járni, mégha esetleg kényelmes lenne is.

 

Elég rosszul teszed...

Megértem eddig 57 éveket, sokmindennel nem vagyok megelégedve, hogy merre fejlődik a világ, de speciel őszintén remélem, hogy az egész üzleti szféra meg az egész illemkódex átmegy abba az irányba hogy lehetőleg minidg és mindenkor az időjárásnak megfelelő öltözéket viseljünk, és ha nyár van akkor szandált...  érdekesd módon azon senki nem ütközik meg, ha olyan diplomatákkal találkozik, akik valamiféle meleg éghajlatú orsdzűgból jönnek, és tobéjuk van vagy szárijuk vagy lebernyegük, mindegy...

 

Én - tán már kitűnt - éppenséggel pont az ellentétes állásponton vagyok. Nekem épenséggel az a nevetséges, mikor valaki a hőségben öltönyben megy bárhová, mert ÍGY ILLIK, sőt az effajta illemszabályokat szereetném végre kiirtani.

 

Ez az egész szörnyülködés amit a topicindító jelzett engem arra emlékeztet, mint mikor a misszionáriusok elemnetk az esőerdőkbe meg mindenféle trópusi helyekre, és az ottani praktukus viselet helyett (háncsszoknya, fügefalevél) rájuk eröltették a nyakig záródó a testet ellepő nevetséges ruhákat...

 

(Mindig is irigyeltem pl. nyáron az indiai nőket, annyira szép és praktikus a viseletük... sokszor elgondolkodtam azon, hogy hasamennyiben pl. Ausztráliában megfelelő öltözék egy üzletembernek a nagy hőségben a rövid nadrág, térdig érő zokni, fehér ing és nyakkendő (v.ö. misszionáriusok)  - akkor ilyesfajta hagyományokat mi  iért nem veszünk át??? De ha aaz az ára ennek, hogy ilyesfajta "megbotránkoztató" beírások legyenek, akkor legyen... remélem a trend nem áll meg..) 

Előzmény: Caipi (17)
szpsz911 Creative Commons License 2005.06.18 0 0 19
1etértek sokmindenben.
Előzmény: Caipi (17)
szpsz911 Creative Commons License 2005.06.18 0 0 18

Márpedig én májusba bementem, és vettem is.
És az utcán is viselem, bizony.

Egészségedre!

 

Most dekadens vagyok? Férfiatlan? Mamamkedvence?

Az én szememben biztosan nem keltenél komoly benyomást. (az én szememben, persze nem kell adni a véleményemre)

 

és mennyivel kényelmesebb pl. az 50fokos kocsiban is abban vezetni órákig.

 

Nekem van klíma az autómban.

 

Kényelem!

Gyerekek, szarjatok be, mert az kényelmesebb, mint kimenni a klozetig és letolni a gatyát.

 

Szerintem egy pamut zokni egy szellős edzőcipővel sokkal kellemesebb, mint egy szandálban dagasztani.

Előzmény: Snakeins (16)
Caipi Creative Commons License 2005.06.18 0 0 17
Suhogós szabadidőruha, mackó, fehér zokni, makkos cipő, szandál, nájloning, öltönynadrág.. kövezzetek meg, de ez nekem mind 1kutya. Pont múltkor töprengtem azon, hogy a családom férfitagjait még sosem láttam, és soha nem is fogom szandálban látni. Negyven fokban is, rövidnadrágban is zokni és félcipő van rajtuk, és ezt igen helyeslem.. én sem fogok nekiállni még itthon sem mackóban vagy otthonkában járni, mégha esetleg kényelmes lenne is.
Snakeins Creative Commons License 2005.06.18 0 0 16
Márpedig én májusba bementem, és vettem is.
És az utcán is viselem, bizony.

Most dekadens vagyok? Férfiatlan? Mamamkedvence?

Szandálban is van igényesebb viselet, és szerintem semmi kivetni való abban, ha valaki 30 fokban szandált vesz fel, hogy ügyes-bajos dolgait intézze, és mennyivel kényelmesebb pl. az 50fokos kocsiban is abban vezetni órákig.
Előzmény: szpsz911 (13)
szpsz911 Creative Commons License 2005.06.18 0 0 15
méééé?
Előzmény: rali (14)
rali Creative Commons License 2005.06.18 0 0 14
Rossz löhet neköd...
Előzmény: szpsz911 (13)
szpsz911 Creative Commons License 2005.06.18 0 0 13

Még annyit, hogy számomra elképzelhetetlen az, hogy egy férfiember bemegy a boltba azzal az elhatározással, hogy: "most pedig veszek egy szandált".

broáf

szpsz911 Creative Commons License 2005.06.18 0 0 12

Az előzőekre reagálandó: manapság az emberekben valóban benne van ez "nekem ezt is lehet" flegma érzés.

Amúgy a szandál nekem is broáf (én így tudtam :-)).

A szandál viselet bennem ezt az érzést kelti:

-Na nehogymár kelljen bármihez is igazodnom.

-Na nehogymár elviseljem a cipőt. Ez kényelmetlen és NEKEM csak kényelmes dolgokat lehet viselni.

-Önfegyelem, mi az?

-Laza vagyok, majd szétesek.

 

Ráadásul gyermekkoromban a mamakedvencék jártak szandálban.

Bennem kialakította a szandál a nyárspolgári, férfiatlan, komolytalan és másokra tekintettel nem lévő image jelleget.

 

Nem vagyok az üres külsőségek embere, de azért valami közízlésnek lennie kellene.

eldrich Creative Commons License 2005.06.18 0 0 11
Szubjektív vélemény: a szandál nem férfias! Az öltöny igen.
dobákpeti Creative Commons License 2005.06.18 0 0 10
Az iroda nem szent... Ha 7végén kell esetleg bemennem, mint ma is, simán szandálban megyek. De 7köznap egyrészt elvárják, másrészt ha vkinek olyan a munkája, hogy üzletfelekkel/ügyfelekkel is találkozik, akkor sztem meg kell adni a módját. Ha vki szandálban, rövidnadrágban tárgyal, aligha veszik komolyan...
Előzmény: compton_ (5)
mushead Creative Commons License 2005.06.18 0 0 9
igazi pasi ilyenkor <a href="http://forum.index.hu/Topic/showTopicList?t=9102930&la=45164161">mezítláb</a> jár :)
nyman Creative Commons License 2005.06.18 0 0 8

Jartal te mar Svedorszagban ilyenkor? Erdemes megnezni.

 

Gyerekkoromban en is utaltam, aztan ket evet eltoltottem eszakon es "raszoktam" igaz rovidnadraggal, poloval es munkaidon kivul.

Előzmény: szpsz911 (-)
Kyrandia Creative Commons License 2005.06.18 0 0 7

Látta én már BMW-ből kiszállni VIRÁGOS papucsban pasit... (Nekem ezt is lehet alapon) Ááááááááááááá!

Én sem szóltam be, csak csendben hánytam egyet.

fokhagymabors Creative Commons License 2005.06.18 0 0 6
az öltönyösdi is broághhh. Cipőnadrágpóló-párti vagyok.
Előzmény: compton_ (5)
compton_ Creative Commons License 2005.06.18 0 0 5
És ha szandálban megy be valaki az irodába, akkor mi van? Az egy szent hely vagy ilyesmi? Nem az a lényeg, hogy hogy végzi a munkáját valaki? Ez az egész ingesdi meg öltönyösdi egy gusztustalan képmutatás. Szerencsére a munkahelyemen nem kényszerítenek rám ilyen marhaságokat. Sajnálom azokat akiket viszont igen :-(
Előzmény: szpsz911 (3)
fokhagymabors Creative Commons License 2005.06.18 0 0 4

szandál = broááághhh

 

(elnézést, ha kissé naturalisztikus volt)

szpsz911 Creative Commons License 2005.06.18 0 0 3

Sziasztok!

 

Na örömmel vettem, hogy friss topicocskában élet indult.

 

Dobákpeti! Elfogadom az álláspontodat és az korrekt is, ahogy írod, hogy szabadidőben hordod. Hozzáteszem, hogy nekem nincs szandálom, nem is lesz, mert utálom, de természetesen szíve joga mindenkinek, hogy azt vegyen fel, ami tetszik neki.

 

Viszont! Ez a "Ki vagyok én ahhoz hogy beleszóljak?" Mondat abban sántít, hogy érzésem szerint, amikor valaki szandálban jön be az irodába hétköznap napközben, akkor azzal kicsit megsért, nem tisztel meg annyira, hogy tisztességesen felöltözzön.

Tehát én nem a szabadidős viseletet "támadom" (bár a szandál nem tetszik) hanem azt, hogy sokan keverik az alkalmakat és volt már tárgyalópartner is, akitől majdnem megkérdeztem, hogy mi az, leszaladtás a trafikba gyufáért, közben meg eljöttél tárgyalni?

Előzmény: dobákpeti (2)
dobákpeti Creative Commons License 2005.06.18 0 0 2
Rajtam most is szandál van....
Hétköznap öltönyben járok dolgozni, de amint tehetem, veszem le, és öltözök is át, mert az a kényelmes, és ilyenkor nyáron bizony felkapom a jó kis Tevámat, mert ebben érzem jól magam!
Nem az számít, hogy szandált veszel-e, hanem hogy hogy áll rajtad, és mihez veszed föl! Öltönyhöz persze gáz lenne, de rövid nadrághoz igenis illik! Főleg, ha ápolt az ember lába. Mert szerintem inkább ott van a baj, ha ápolatlan lábra vesz vki szandált, és ez a nőkre is vonatkozik!
Hogy nem védi a lábat? Hű-ha! Mitől kéne megvédenie? Nem a csatába indulok benne...

Ha vki ilyen ma divatos fekete bőrpapucsban vagy abban a bizonyos lábujj közé akasztósban jár az engem is zavar de nem muszáj odanézni... Ki vagyok én ahhoz hogy beleszóljak? Járjon abban, amihez kedve van! (ez arra is vonatkozik ha vki zoknival vesz fel szandált, bármennyire is ízléstelennek tartom, nincs jogom beleszólni...)
Maz Creative Commons License 2005.06.18 0 0 1
Egyetértek, szerintem is komolytalan viselet, már kiskoromban sem szerettem. Arról nem is beszélve, hogy semennyire nem védi a lábat. Rajtam most is surranó van, ha majd igazán meleg lesz, akkor váltok félcipőre.
Előzmény: szpsz911 (-)
eldrich Creative Commons License 2005.06.18 0 0 0

Szia!

Borzalmas szerintem is! Én főleg azoktól vagyok kiakadva, amik olyan lábujjköztiek (vagy nem tudom hogyan kell mondani).

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!