Keresés

Részletes keresés

msmks Creative Commons License 2003.04.07 0 0 337
ja látom, a wgs-ben.
Előzmény: msmks (334)
msmks Creative Commons License 2003.04.07 0 0 336
az upload-ba rakta a map-et...
Előzmény: Sörpa (335)
Sörpa Creative Commons License 2003.04.07 0 0 335
Powershot: Én szívesen megnézném, de mit is pontosan? :-) Van egy Budai hg könyvtár és a WGS alatt egy Budai hg-Pilis könyvtár, de sajnos egyikben se találtam map-et.
Előzmény: Powershot (333)
msmks Creative Commons License 2003.04.07 0 0 334
Powershot: én a budaihg könyvtárban csak egy 10 megás jpg-t látok, azt elkezdtem letölteni, de ott más nincsen.
Előzmény: Powershot (333)
Powershot Creative Commons License 2003.04.07 0 0 333
HA bárki pontosítgatta a BP200 és BH200.gif-ek .mapjait, akkor szívesen venném, ha velem is megosztaná :)))

Köszi!
PS. tényleg. Tesztelte valaki?

kulisz Creative Commons License 2003.04.07 0 0 332
Lehet, hogy csak az eltolással kell szórakozni False Easting at origin: kb. 400 m-rel, illetve False North at origin: kb. 3000 m-rel (inkább 3 km az eltérés), a kérdés csak az, hogy melyik irányba-:)

Miért pont ilyenkor kell dolgozni, mindegy majd később játszok még vele.

kulisz Creative Commons License 2003.04.07 0 0 331
Lassan kezdek rájönni. Szóval File/Import Map/Single DRG Map - itt kell kiválasztani a geotiff-et. Utána be kell állítani a Map Datumot WGS-re és innen kezdve van egy kis problémám. Én EOV-ben tudnék készíteni GEOTIFF-eket, de nem tudom beállítani az Oziban, ugyanis a Projection-nél valami Albers Equal Projection-t lehet választani (legalábbis ez hasonlít a legjobban a Takács Bence-féle Lambert Conformal Conics vetületre). Viszont nem ugyanaz sajnos, ugyanis a Takács-féle paramétereket beírva, úgy 2.5 km-re eltolja a képet a valós helyétől. Ez nem meglepő, mert nyilván más vetületekről van szó.

Szóval nem tud valaki az EOV-t jól közelítő, Albers Equal Projection paramétereket?

Előzmény: msmks (329)
grapepicker_ Creative Commons License 2003.04.07 0 0 330
Kis kepeket "osszeragasztani" a PanaVue ImageAssembler progival kivaloan lehet. egy regebbi verziot feltettem az ftp-re.

bar nekem az a tapasztalatom hogy az egyben levo terkepeket, nem lehet pontosan kalibralni. adott teruletre pontos, de nehol nagyon csunyan eltud maszni. :(

msmks Creative Commons License 2003.04.07 0 0 329
miért nem működik, mit ír ki?
Előzmény: kulisz (328)
kulisz Creative Commons License 2003.04.07 0 0 328
Jogos, nem értettél félre. Így valamivel kényelmesebb a darabokban lévő térképekkel dolgozni, ezt nem tudtam, nem volt szükségem rá - viszomt ekkor lecseréli a képet, tehát egyszerre mégis csak egy képpel dolgozik:)

Más: letöltöttem az oziexplorer.com-ról egy OziGeoTiff.dll-t, de valamiért nem működik. TUd valaki valamit erről?

Elvileg evvel a dll-el GeoTiff formátumú (azaz georeferenciával ellátott) képeket lehet kezelni. A GeoTiff-et profi programokkal elő lehet állítani, ha ezt tudja kezelni az Ozi, nem kéne a kalibrálással szenvedni:))

Előzmény: Powershot (327)
Powershot Creative Commons License 2003.04.06 0 0 327
"Szerintem az Ozi-val nem lehet "ragasztgatni", azaz egy képpel dolgozik és kész (de ezt erősítsétek meg)"

Lehet, hogy félreértem, amit írtál, de ha nem, akkor ki kell javítsalak. Tud nem "csak egy képpel" is dolgozni. Viszont sajnos ez pont alátámasztja azt, hogy külön-külön kell bekalibrálni őket, ugyanis az a működési elve, hogy ha pl az aktuális térképtől délre lévő területre szeretnék továbblépni, akkor a déli nyílra kattintva felajánlja az összes olyan térképet, amin a déli pontok találhatók. (márpedig ezt csak onnan tudja, ha kalibrált térképek közül választja ki a megfelelőt... :(( )

Na, ez komoly magyarázat lett :)

Előzmény: kulisz (325)
kulisz Creative Commons License 2003.04.06 0 0 326
Amíg írtam, piret meg is erősítette.
kulisz Creative Commons License 2003.04.06 0 0 325
Én látom a wgs könyvtárat. Aktualizáltam a turistatérképek.xls-t (2-es verzió).

Megnéztem a Budai-hegység kalibrálását, nincs trackem, így nem tudom ellenőrizni, de ígéretesnek tűnik. A pontosság vizsgálatára szerintem ökölszabályként a térképi 1 mm alkalmazható (remélem legalábbis, hogy nem rosszabbak a térképek), azaz 1:40000-es térképnél 40 méteres pontosságnál jobb nem várható.

Mellesleg a GIF-el nekem is meggyűlt a bajom (pontosabban az Ozi-nak), így tif képet használtam (és átírtam a map-ban a kiterjesztést .tif-re).

Szerintem az Ozi-val nem lehet "ragasztgatni", azaz egy képpel dolgozik és kész (de ezt erősítsétek meg). Tehát a kalibrálás előtt kell a képeket valahogy összehegeszteni. Biztos vannak erre programok, ki mit használ, és hol lehet "beszerezni", ez engem is érdekelne.

foka- 307-es hozzászólása kicsit felbosszantott, na nem ő, hanem a tartalma. Ha ez valóban igaz, és a kedves térképész cégek csak úgy ráfirkálnak valami szelvényhálót, és ráírják hogy "GPS", (hagy vegye a hülye turista) miközben nem sok köze van hozzá, hát ez nagy kib@szás. Márpedig úgy néz ki, hogy igaza van foka-nak (az eddigi küszködések is ezt igazolják).

Remélem jövő héten lesz elég időm, és a Bükk-térképet alaposan átvizsgálom, profi programmal fogom kalibrálni alappontok felhasználásával, annyival amennyivel csak lehet. Egyrészt kiderül, hogy milyen pontosan is lehet kalibrálni egészben, másrészt hogy a térképen lévő szelévnyháló mi a rák...

Előzmény: Powershot (322)
piret Creative Commons License 2003.04.06 0 0 324
Sajnos szeletenként kell kalibrálni :-(
Előzmény: Powershot (323)
Powershot Creative Commons License 2003.04.06 0 0 323
Fontos kérdésem lenne, amit nem találok a HELP-ben :(

OZI-ban a darabolt (vagy darabokban bescannelt) térkép minden darabját külön kell kalibrálni?

Úgy értem, tudja például a középső szelet kalibrálása után, hogy az északra (d,k,ny)lévő szeletek pontjai hogyan viszonyulnak?

S ha ezt tényleg tudja, akkor hogyan "mondom meg neki", milyen sorrendben jönnek a szeletek?

Lehet, hogy ez csak naív ábránd, és mondjuk egy 16db-ban bescannelt térképet előbb össze kell forrasztanom, vagy szeletenként kalibrálni??? :(

Köszi előre is a válaszért!

Powershot Creative Commons License 2003.04.06 0 0 322
OK... de ne szidjatok a hibákért! ;)

hééé... jól látom, hogy nyoma veszett a 'wgs' foldernek? ki nyúlta le? :)

kulisz Creative Commons License 2003.04.06 0 0 321
Inkább rakd fel az ftp-re....
Előzmény: Powershot (320)
Powershot Creative Commons License 2003.04.05 0 0 320
Budap256_200.gif; Budaihg256_200.gif; -eket bekalibrálta úgy amennyire :) Ha valakit érdekelne a .map, mailban elküldöm!

Nem 100%-os, de használható. Cserébe kellene egy Magyaro1_256_200.gif -hez való! Köszi!

Powershot Creative Commons License 2003.04.04 0 0 319
Bocs, ha milliószor elhengzott a kérdés:
az ftp-n lelhető WGS térkép .gif-jeihez van valakinek .map-ja?

Ha nincs, egy-kettőt elkezdenék önszorgalomból kalibrálni, csak meséljétek el, az OZI-ban milyen projekciót és dátumot állítsak be!

Kösz

PS

foka- Creative Commons License 2003.04.04 0 0 318
Gabor164TB:
Szerintem is ez az elvárható. Azonban akár a Bükk, akár a Budai-hg. - Pilis térkép esetében sajnos nagyon nem a várt értéket mutatja a GPS a metszéspontban...Próbáljátok ki ti is!
Előzmény: Gabor164TB (317)
Gabor164TB Creative Commons License 2003.04.04 0 0 317
foka-:
A hozzászólásod -"GPS-szel használható" az még nem jelent túl sokat- szekciójával kicsit vitába szállnék. Ha az adott térképre a készítője fok-perc hálót nyomtatott és RÁ IS ÍRTA az értékeket, akkor igenis elvárható, hogy ha elmegyek bármely metszéspontba, a készülékem az ott megadott értéket mutassa (+- mérési hiba.

Lehet, hogy a gyakorlatban Neked van igazad. De amint lehetőségem lesz a sokat emlegetett Bükk térképet le fogom ellenőrizni.

Valaki már megtette? Van tapasztalat?

Előzmény: foka- (307)
Sörpa Creative Commons License 2003.04.04 0 0 316
Szia InfYnitY69
Írtad, hogy autóztál a Budaihg. útjain. Eltudnád küldeni nekem a track logot? Köszi.
Előzmény: InfYnitY69 (302)
Sörpa Creative Commons License 2003.04.04 0 0 315
Köszi a kimerítő választ. Este kipróbálom. Most már csak egy kérdésem lenne. Szerintetek érdemes egybe kalibrálni, egy ekkora területet? Ha jól rémlik Piret írta, hogy 2 km-enként más map-et használ.
Előzmény: foka- (307)
Sörpa Creative Commons License 2003.04.04 0 0 314
És egy gps-be tölthető topo térképért mennyit adsz? :-)))) Jó pénzért biztos felpörögne a topic. :-))
Ha figyelmesen elolvasod az utolsó pár hozzászólást, akkor láthatod, hogy páran pont a Budaihg-Pilis térképet akarjuk bekalibrálni. Ha meglesz, akkor közkincsé teszem véleményezésre.
Előzmény: The Strider (313)
The Strider Creative Commons License 2003.04.04 0 0 313
***HIRDETMÉNY***

Mivel megértem, hogy a hozáértő emberek nem érnek mindíg rá, hogy a zöldfülűeket pátyolgassák kevés szabadidejükben... :))szeretném honorálni a segítségeteket. Aki OZI-hoz készült, használható kalibrálást (.map) tud számomra készíteni (a majd megnevezett file-okhoz, térképekhez) azt darabonként 1000.- pengő Forinttal hajlandó vagyok támogatni :))

Akit érdekel a dolog és szeretne "könnyen" 4-5eFt-ot keresni, az írjon, és tájékoztatom a részletekről.

U.i.: Természetesen nem ragaszkodom az eddig "te segítesz nekem-én segítek neked" elveket kapitalista módon felrúgni, de mivel sok sírásom ellenére nincs pl BudaiHg .map-om, arra gondoltam, ingyen nincs pofám bárkit megkérni, hogy "karibrájjá má nekem, merén béna vagyok".
Ha ingyé felteszitek a szerverre, millió hála, de nekem megér 1000Ft-ot egy jól használható map!

foka- Creative Commons License 2003.04.03 0 0 312
InfYnitY69:
A Lambert con. vetület "central meridian" rovatába én a hivatokozott link LONGITUDE OF ORIGIN: 019.04857E értékét javasoltam. Ha nem akarsz számolgatni, előtte a File/Configuration/Maps/Lat-Long Display-t ne felejtsd "Degrees"-re állítani!
Előzmény: InfYnitY69 (308)
Lud Creative Commons License 2003.04.03 0 0 311
msmks:
A kalibrálásról írta vki korábban, h a 4. ponttól kezdve, mindegyik kissé pontatlanabbá válik, de úgy, h mindegyik kicsit legyen pontatlan és ne három pontos és egy pontatlan.
A Fugawi ha jól emlékszem ki is jelzi a 4. pontnál, h hány métert másztak el az erdeti pontok, ha mondjuk a 4. pontnál 4-5 métert, az 5-nél 600-at akkor az utóbbi a hunyó.
Előzmény: msmks (303)
msmks Creative Commons License 2003.04.03 0 0 310
a central meridian az, amelyik a térképen egyenes. szerencsés esetben van ilyen a szelvényen, szerencsétlen esetben nincs. :)
Előzmény: InfYnitY69 (308)
piret Creative Commons License 2003.04.03 0 0 309
Mindenkinek, aki Ozi alatt memóriagondokkal küzd (mind pl. én is otthon a 32 MB-tal) ajánlom a sima RLE tömörített TIFF-et. A file ugyan jó nagy lesz, különösen, ha JPG is volt már életében, viszont lehet szegmentáltan betölteni, tehát a nagy file egyáltalán nem gond. Ugyanez a trükk müködik MapInfo-val is.
Előzmény: Sörpa (300)
InfYnitY69 Creative Commons License 2003.04.03 0 0 308
foka,

koszonom a magam reszerol a hozzaszolast, megprobalom a leirtak alapjan!
Egy kerdesem viszont felmerult, a central meridian ertekre nem talaltam adatot az linkelt oldalon, ezt honnan veheto - illetve melyik adat az?

elore is koszi!
I

Előzmény: foka- (307)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!