Keresés

Részletes keresés

B703 Creative Commons License 2009.10.13 0 0 781

Szia!

 

Először is fel kell venned a kapcsolatot az ügyintéző leányzóval, aki majd segít eligazodni a lehetőségek, csomagok között. Majd jelezd neki, hogy itt már él a társasházi kedvezmény. Vele tudsz időpontot egyeztetni, mikor jöhetnek a UPC-s kollégák szerelni.

 

Kb ennyi :)

 

A B épületben a 6. szinten van a villanyszekrény, ahol állítania kell a szerelőnek, az A-ban nem tudom hol van, de érdemes kulcsot szerezni hozzá.

 

 

Előzmény: Manolya7 (780)
Manolya7 Creative Commons License 2009.10.13 0 0 780
Én csak most fogok költözni, tehát nekem még nincs UPC-m. Kérdem mit kell tennem hogy legyen? Csak állítanak vmit vagy kijönnek vagy mi? Ha a kedves hölgyet akit említettetek felhívom ő mit tud nekem mondani? Mi mennyibe kerül? Én nem igazán látom át itt a neten. Telefon mindenképpen jár hozzá?
Jackopower Creative Commons License 2009.10.12 0 0 779
Sajnos teljesen igazad van. Felhívtam őket, de semmi remény…

:-(

Előzmény: sirpg (778)
sirpg Creative Commons License 2009.10.12 0 0 778

Én úgy tudom a Digi nem érhető el a nyóckerben!

 

üdv

Előzmény: Jackopower (777)
Jackopower Creative Commons License 2009.10.12 0 0 777

A Digi TV nél 3.000,-Ft a hasonló csomag. (Társasházi nélkül!)

Azaz ott még 1.000,-Ft-ot lehetne sporólni!

 

Talán az a fő különbség, hogy míg a UPC-nél 48 csatorna, addig a Digi TV-nél 65 db csartorna van az akciós csomagban.

(Az internet átvitel, meg  atelefon kb ugyan annyi!)

 

Üdv.

 

DIGI TV

 

 

1
Jackopower Creative Commons License 2009.10.12 0 0 776
Ez nagyon jó hír.

Ügyes aki elintézte.

Hiszen volt, aki szerint 50 lakást laknak a 109 lakásból. Akkor meg nem lett volna elég az aláírás, hiszen 50% + 1 fő kell, azaz 55 lakás!

De akkor legalább ennyien biztos vannak bent már!

Szuper.

Előzmény: Lakó_001 (775)
Lakó_001 Creative Commons License 2009.10.12 0 0 775
A UPC már el van intézve.
Előzmény: A.6.0.1. flat (772)
sirpg Creative Commons License 2009.10.12 0 0 774

Szia,

 

A UPC társasházi ajánlat már él a Pikkolóban is !!!

Csak hívd fel a UPC ügyfélszolgálatot vagy megadom egy kedves UPC-s hölgy elérhetőségét és ő átállítja a meglévő előfizetésed társasházira. Nekünk már pár hónapja azon fut! :)

 

Ja, meg asszem interneten is át lehet állítani ha belépsz a webshopjukba...

 

A forumon már előjött korábban is a téma.

 

üdv

 

 

Előzmény: A.6.0.1. flat (772)
Jackopower Creative Commons License 2009.10.12 0 0 773

Közös kepviselőknek

Napjainkban egyre nagyobb igény jelentkezik a társasházak részéről biztonságos és kényelmes kapunyitó és beléptető rendszerek iránt. 

Ha az Ön által kezelt társasházakban felmerül hasonló igény, kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot és mi ingyenesen felmérjük azt és árajánlatot adunk rá.
Eddigi tapasztalataink alapján egy átlagos társasházban a rendszer kiépítésének költsége lakásonként kb. 3000-6000 Ft között alakul. Úgy érzem, hogy ez az összeg nagyon kedvező a rendszer nyújtotta kényelmi és biztonsági szolgáltatásokhoz képest. Az alacsony árnak köszönhetően, olyan társasházakban is ki lehet építeni a rendszert, ahol eddig anyagi okok miatt a lakók elvetették hasonló rendszerek felszerelését.
Sok társasházban komoly problémát okoz közös teremgarázsok biztonsága. Ha a lépcsőházi bejárat a garázsba állandóan nyitva van, akkor egyrészről bárki bemehet a garázsba, másrészről a garázskapun bejövő idegenek feljuthatnak a lépcsőházba! Ha az ezt az ajtót kulcsra zárják, az tűzvédelmileg nem jó megoldás. Egy esetleges tűzoltósági ellenőrzésnél büntetést vonhat maga után. Rendszerünk erre a problémára is megoldást ad, versenyképes áron!

Miért jó ez a közös képviselőnek?
1. Csökken a meghibásodás lehetősége. Azoknál a házaknál, ahol kulcsot használnak a bejáratnál. A sok használattól a zárak nagyon gyakran elromlanak.(Általában a 3 napos ünnepek alatt. :-) Ez nagyon sok extra felesleges munkát ad a közös képviselőnek.
2. A rendszer felszerelésével növekszik a ház biztonsága, csökkennek a betörések, besurranásos lopások, ami nagyban javítja a lakók biztonságérzetét.
3. A rendszerhez tartozó kulcsok kiosztását a közös képviselő végzi el. Mivel ez egy komoly feladat, ezért - szerződés alapján - jutalékot biztosítunk az eladott kulcsok után.

 

Ingyenes zöldszám: 0680-625-525

 

 

1
A.6.0.1. flat Creative Commons License 2009.10.12 0 0 772
Ezt a UPC-s dolgot érdemes lenne felvetni és megszavazni, mert fejenként és havonta 2.000 spórolnánk!
Kijönne a kamerák és/vagy biztonságiszolgálat ára!
Köszi.
Roan1 Creative Commons License 2009.10.11 0 0 771

Szia!

 

A kapcsoló a bejárattól balra, a tükörnél. A CBA zöldséges részlege nem nagy szám, de viszonylag közel van, az Orczyn a villamosmegállóban is van egy kis bolt, ott is lehet zöldséget venni, de én még nem néztem a kínálatot.

 

R

 

 

Előzmény: Katica_bogár (767)
Jackopower Creative Commons License 2009.10.11 0 0 770

"INGYEN" 2.718.293,-Ft  

A Pikkoló Apartmanháznak!

 

Bár még jelentősen odébb van a társasház alapítása azért már most felhívom a kedves lakótársak figyelmét arra, hogy mint minden jobb lakóparkban, itt is azonnal hatalmazzuk fel a közős képviselőt (a jelenlévők 2/3-os többségével jegyzőkönyvben!), hogy nyisson lakás-takarékpénztárt ami gyakorlatilag ingyen pénz a háznak.

Ezt ha szükséges, pár mondatban tudom majd a közgyűlésen felvázolni,(ha már egyszer ilyet is oktatok a bankban).

Két lehetőség van OTP lakás-takarékpénztár vagy Fundamenta lakáskassza.

Majd az aktuális szerződéskötéskor összehasonlítjuk, hogy éppen melyik mit nyújt, de úgy néz ki, hogy a Fundamenta kedvezőbb.

(A közgyűlés napjára majd kikérek aktuális akciókról, stb hivatalos papírt.)

 

Lényeg:

109 lakásos társasháznál havi 60.000,-Ft befizetéssel (lakásonként ez havi 550,-Ft plusz a közös költségbe 8 évig!), ezáltal a háznak 8 év után  a következő megtakarítása lesz:

 

1., Megtakarítás ( 8 éves saját befizetések) 5.760.000,-Ft

 

2., Állami kamattámogatás (garantáltan a 8 évig évi 216.000,-Ft ) 1.728.000,-Ft

 

3., (Kassza által nyújtott garantált betéti kamat) kb.: 990.293,-Ft

 

Tehát a 8 év alatt a lakások havi 550,-Ft befizetéssel 5.760.000,-Ft gyűjtenek és erre jön garantáltan (kivéve államcsőd!) az Állami kamattámogatás (1.728.000,-Ft) és a lakáskassza betéti kamattámogatása (990.293,-Ft) ami összesen 2.718.293,-Ft ingyen pénzecske!

 

Ezt azt hiszem nem hagyhatjuk ki!

3 év garanciális javítás után még 5 évig valszeg nem lesznek nagyobb hibák utána meg rendelkezésére fog állni a háznak 8.478.293 ,-Ft ami felhasználható többek között:

 

       a társasházi lakások lakástulajdonosainak közös tulajdonában álló épületrészek felújítása és korszerűsítése,

       a fentiekben meghatározott célok finanszírozására pénzügyi intézménytől felvett kölcsön, valamint hitelintézet által folyósított és igazolt célra felhasznált települési önkormányzat által nyújtott kölcsön kiváltása.

 

E mellet ha szükséges, hitel akkor 3-5% THM-re ezen összegre összesen 15.300.000,-Ft vehető fel! Nem kötelező hitelt felvenni! Egy ekkora háznál lehetnek 8 év után jelentős kiadások!

 

Linkek:

 

- Fundamenta-lakáskassza

 

- OTP Lakástakarékpénztár

 

 

univerzum+
Jackopower Creative Commons License 2009.10.11 0 0 769

 

12

 

Van a UPC nek egy Társasházi csomagja. 50%-os kedvezmény!!!

A tulajok 50% + 1 fő ha kéri, akkor ezt alkalmazzák.

Lényeg: jóval olcsóbb, mint az egyéni csomag.

 

pl.:

magánszemélynek (kábel + telefon + internet) = 8.000,-Ft/hó (2 fizet 3 kap!)

        társasháznak (kábel + telefon + internet) = 4.000,-Ft/hó

 

50% + 1 fő

 

UPC társasházi kedvezmény igénybevételének feltételei:

A társasházi ajánlatot legalább 8 önálló ingatlannal rendelkező társasházak/lakószövetkezetek vehetik igénybe, ahol a tulajdonostársak, illetve tagok legalább 50%-a előfizetői szerződést köt a szolgáltatóval, a Társasházi kedvezménnyel igénybe vehető szolgáltatásokra.

A 2009. szeptember 1-jétől érvényes UPC társasházi kedvezmény keretében új előfizetőinknek a csomagokat a feltüntetett akciós havidíjakkal, illetve 0 Ft-os kedvezményes belépési díjjal kínáljuk. A feltüntetett havidíjakat 2011. január 31-ig, ugyaneddig szóló hűségnyilatkozat vállalása esetén biztosítjuk. A upc kábeltv, upc digitális kábeltv ajánlatok, illetve a kiemelt csomagajánlatok egyéni előfizetőink részére érvényesek. Az akcióban nem vehetnek részt azon előfizetők, akiknek fennálló díjtartozásuk van, vagy az akcióban érintett szolgáltatásuk 2009. augusztus 1. után szűnt meg, és a megszűnttel azonos szolgáltatási címre kérik a szolgáltatást, vagy azt korábbi előfizetővel egy háztartásban élő hozzátartozó igényli. Több szolgáltatás vagy a kiemelt csomagajánlatok igénybevétele esetén feltétel továbbá, hogy azokat a szolgáltató egy ügyfélazonosítón tartsa nyilván, és azonos hozzáférési ponton kerüljenek felszerelésre. Meglévő előfizetőink a meghirdetett havidíjakon vehetik igénybe kiemelt csomagajánlatainkat (a csomagokban jelölt szolgáltatás típus, és havidíj tekintetében) abban az esetben, ha új szolgáltatást rendelnek, vagy legalább egy szolgáltatáson felfelé módosítanak. Az internet start, a Fiber Power 15 és Fiber Power 30 csomagok 2009. szeptember 7-től érhetők el, a sebességnövelés ezeken az internet szolgáltatási csomagokon a hálózat folyamatos fejlesztése útján, fokozatosan kerül megvalósításra, 2009. november 15-ig. A Fiber Power 60 és Fiber Power 120 szolgáltatások igénybevételéhez, valamint tulajdonságainak optimális kihasználásához szükséges technikai feltételekről szerződéskötést megelőzően érdeklődjön elérhetőségeinken. Az igénybevétel során érzékelhető sebesség függ a vezetékes és/vagy vezeték nélküli hálózati eszközök működési szabványában foglalt specifikációtól. A upc internet csomagokról, területi elérhetőségeikről és az igénybevétel feltételeiről a upc internet ÁSZF-ben; a sebességmérés módszeréről www.upc.hu/savszelesseg oldalon találhat részletes leírást. A meghirdetett upc telefon díjcsomagok számlázása perc alapú, és a forgalmi díjak a havidíjon felül fizetendők. A díjcsomagokhoz tartozó teljes forgalmidíj-táblázat megtalálható a honlapunkon, illetve a upc telefon ÁSZF 5. számú mellékletében. A UPC társasházi kedvezmény más akciókkal nem vonható össze. A hirdetésben szereplő díjak 25% ÁFA-t tartalmaznak. A 2009. július 1-jétől meghirdetett akciós feltételeket visszavonjuk. A társasházi kedvezmény részletes szabályait az ÁSZF tartalmazza. A tájékoztatás nem teljes körű, további információ: www.upc.hu, tel.: 1221.

A honlapon megjelenített információk (ideértve a megjelölt díjakat is) kizárólag tájékoztatás céljából kerülnek közzétételre, azok pontosságáért illetve naprakész mivoltáért a UPC Magyarország Kft. semmilyen felelősséget nem vállal. Amennyiben további kérdései vannak az akcióval kapcsolatban, kérjük érdeklődjön ügyfélszolgálatunkon!

Jackopower Creative Commons License 2009.10.11 0 0 768

Igen, mert mostanában az egyértelmű (annó)Budapest TV hez közeli utcafronti nyitóajtót lezárták, és a benzínkút mellett az arab büfé automatice nyitodású ajtónál lehet átjutni.

Szerintem jó ott a termék. És viszonlag nagy a zöldséges pult is. És van henytes pult, meg sütis részleg is. Szóval teljeskörű.

 

Előzmény: Katica_bogár (767)
Katica_bogár Creative Commons License 2009.10.11 0 0 767
Hát a Teleki teret kihagynám, én is a Mátyástérről jöttem ide, csak nem az újépítésűből, hanem ott egy régiből... A pályázat lassan fog ott is haladni, a Magdolna negyed sem megy olyan szépen, de megyeget...

Köszi az infókat!
A CBA-ban egész korrekt volt a választék, bár párszor körbejártam, hogy hol lehet bejutni:)
Előzmény: Jackopower (764)
Jackopower Creative Commons License 2009.10.11 0 0 766

Két olyan dolgot fogok fogok most most beemelni ide, ami költségcsökkentést okoz a háznak, az első rővid, az utobbi hosszabbtávon.

 

Kéretik a közgyűlésig filozni rajta...

Jackopower Creative Commons License 2009.10.11 0 0 765
Jackopower Creative Commons License 2009.10.11 0 0 764

A Teleki tér a legközelebb. Én oda sose jártam ki, így arról nincs infóm, de nme túl bratságos. szerencsére át lesz alakítva 2-3 éven belűl. Jelenleg  apályázatot kiírták, itt tart az ügy...

 

A CBA is jó  még, ott is van zöldséges.

A 83-as buszon kényelbmesen le lehet ülni, mindig van hely, főleg, hogy végállomástól végállomásig mész vele. Gyakorletilag kevesebbet cipekedsz, mintha akár a CBA ig mennél oda vissza.

És a Fővám téren van mindn, van választék, friss, nem drágább mint itt, sőt!

De ez scak egy javaslat volt, semmi több!

 

el lehet menni a 24-essel az ARÉNA PLÁZÁba is Tescoba. Na az már húzosabb utazásilag.

 

Vagy a Rákóczi térre is. De az sincs közelebb.

 

 

Előzmény: Katica_bogár (763)
Katica_bogár Creative Commons License 2009.10.11 0 0 763
Hm, vajon azt megértetted, amit írtam?
Mindenesetre egyrészt kösz az infót a zöldségesről, reméltem, hogy van közelebbi is, mert nem szeretek kosárral tömegközlekedni...

Már az oviban is tanítják, hogy nem az a lényeg, hogy ki ütött először.

Mindegy, szerintem a kérdés továbbra is inkább az, hogy mit tehetnénk a biztonság javítása érdekében.

Mindenkinek köszönjük, aki árajánlatot kér és hoz a következő gyűlésre, és természetesen minden lakó érdeke, hogy ismeretlent bekódorgókat ne engedjünk be. Úgy hiszem, hogy mindenki, aki rendelkezik, józan paraszti ésszel, eddig is így járt el.
Ezért szükségesek a további eszközök, amikről együtt kell döntenünk, ahogy félig-meddig együtt is élünk.
Szóltam vala, uff.:)
Előzmény: Jackopower (762)
Jackopower Creative Commons License 2009.10.11 0 0 762

"Jacko neked csak annyit mondanék, hogy a tanácsokat általában megköszönik az emberek, ha neked nem, akkor nem feltétlenül a másik a bunkó, hanem a te stílusodon kéne picit javítani... Csak baráti jótanács, mert egy közösségbe költözöl, akik közül mindenkivel összebalhéztál, aki nem értett egyet a véleményeddel..."

 

Ezzel a kijelentéssel csak ott a bibi, hogy ezt csak nekem írod, ugyanakkor a sértő és ledeglaráló kifejezéseket nem ÍÉn írtam először ide.

így a hozzászólásod elég egyoldalúnak tűnik.

 

Nekem úgy tűnik, hogy itt havi 1.400,-Ft spórolásért egyesek még az anyjukat is eladnák!

Lehet itt össze vissza beszélni és sértegetni, csak hogy ne kellejen fizetni. Ez pedig cinikus!

 

Baráti jótanácsom lenne, hogy tartsd a súlyegyent, mert azt nem nyomorítja putri szenny!

 

:-)))

 

Jó zöldséges pedig a Fővám téren van. Ott a troli pótló 83-as. Én is azzal járok. Háztól Piacig visz.

 

Előzmény: Katica_bogár (760)
Jackopower Creative Commons License 2009.10.11 0 0 761

Na akkor fussunk neki csak ennek a zagyvaságnak!

 

"nagyon közkedvelt dzsekó "

 

Jó lenne, ha visszafognád végre magadat!

Ne lázíts! Ne provokálj! Ne állítsd be úgy mintha egyetértene veled mindenki!

Erre semmi szükség!

 

Hülyeségeket meg felesleges beszélni.

Az csak a "kenyeret és cirkuszt a népnek" stílusban felnőtt, jelenleg is Mónika shown cseperedő, okuló emberkéknek jön be!

 

Maradjunk a tényeknél!

 

1., Nem kívántam se kamerákat se biztonsági céget beszeretni, csupán felvetettem a lehetőségét ennek!

Mint ahogy MÁSOK IS!

írtam hogy  a közgyűlés dönt. Tehát felesleges megint torzítanod az elhangzottakat!

Mert:

a., magadat járatod le

b., semmivel sem leszünk előrébb

c., esetleg mindkettő

 

"Olvastam a kártyás megoldást valakitől itt a fórumon"

 

Érdekes, hogy elég szelektív a memóriád. Ugyanis azt Én írtam szintén, mint harmadik alternetíva, de kellemetlen lett volna hozzám kapcsolni egy általad pozítivnak vélt felvetést?

 

 

"dzsekó tudom szerinted csak 3e havonta,de sajna ha jól olvastam és "

 

1., Nem dzseko, hanem Jackopower a nicknevem!

2., Nem, nem jól olvasod. Én 2.700,-Ft írtam, Majd pedig 1.400,-Ft-ot!

 

 

"Akinek garázsa van az így is köpköd arra, hogy miért áll be az akinek nincs garázsa, de akkor akinek meg nincs garázsa miért fizesse az autók biztonságát......? "

 

Az autók biztonságát nem azért kell fizetni, ha van bent autód, hanem, mint írtam, mert Te egy társasházban vettél magadnak lakást és a közgyűlési határozat rád is kötelező érvényű! Megjegyzem nekem sincsen autó beállom.

 

 

"(6,5E/hó/lakás 80 fizető lakónál, tudtommal 50 tényleges lakónk van, ha van annyi egyáltalán és akkor pedig az havi 10E plusz teher!!!!!). "

 

1., Szerintem 71 db lakás van eladva. Függetlenül, hogy ki lakja és ki nem, onnantól hogy birtokba lett adva, köteles  a tulaj fizetni a közös költséget. Tovább az építtetőnek az eladatlan lakások után is kötelessége fizetni a közös költséget. Tehát miről beszélünk?

 

2., A lakások folyamatosan eladás alatt vannak, így 1 év múlva máris sokkal kedvezőbb lesz a helyzet!

 

"albiba lakik vagy csak tök üresen állni hagyja a lakását befektetési célból (pl külfőldiek tulajdonában lévő) az sem fog bele menni."

 

1., Nem az albérlő, hanem a tulaj aki dönt!

2., Nem kell hogy akarjon fizetni aki nem lakik itt, mert a közgyűlés dönt. Ráadásul a tulajnak is elsz kocsija. Hidd el majd motíválja a többieket!

3., Aki befektetéssel  vette az kiadja albérletbe, nem hagyja üresen állni! Nincs benne logika!

 

"De gondolom a "jogi" :) végzettségű dzseko erről többet tudna nyilatkozni, hiszen ő még az is tudja miért nincs a bírói gyakorlatban bizonyító ereje a videó felvételnek:)"

 

És akkor a személyeskedésről ennyit!

Nos ha magánlaksértés történik akkor  a bírói gyakorlatban VAN bizonyító ereje a felvételnek. Mivel a társasház magánterület, így a gépjármű parkírozóban felvett események bizonyító erejűek!

Biztos láttál már olyan híradást amiben kamera felvétel mutatta a tettet.

Itt is egy pár nappal ezelőtti, innen a szomszédból a Tavaszmezőből, hátha nem láttad....

Térfigyelő kamera -bizonyító erejű!

 

Remélem tudtam segíteni!

Előzmény: Blakó (759)
Katica_bogár Creative Commons License 2009.10.11 0 0 760
Sziasztok!

A kedélyeket csillapítandó kérdezem, hogy tud vlki a közelben jó zöldségest?

Jacko neked csak annyit mondanék, hogy a tanácsokat általában megköszönik az emberek, ha neked nem, akkor nem feltétlenül a másik a bunkó, hanem a te stílusodon kéne picit javítani... Csak baráti jótanács, mert egy közösségbe költözöl, akik közül mindenkivel összebalhéztál, aki nem értett egyet a véleményeddel...

Többieknek nyugalom, klasszikus jogászbeteggel állunk szemben...

Egyébként a bejáratnál hol van a villanykapcsoló? :)

Blakó Creative Commons License 2009.10.11 0 0 759

Hali lakók!

 

Mielőtt bármiféle bizonsági céget és kamerát beszerezne a még itt nem lakó és nagyon közkedvelt dzsekó jó lenne több alternatívát is átgondolni.

 

Olvastam a kártyás megoldást valakitől itt a fórumon. Az már csak azért is lenne jó, mert az csak egyszeri befektetés és a tolvajnak plusz 3-4 vasajtón is át kell magát hámoznia mire beér a lakásokhoz. Továbbá ha besurran valaki akkor már nem tud kimenni, mert nincs kártyája. Plusz a kártyához adott opciók révén kilehet zárni az embereket akár úgy is (ami azért sztem nem szükséges), hogy az A épületben lakó ne tudjon belépni a B lépcsőházba vagy a 4. emeleten lakó ne tudjon felmenni az 5-re stb...... Ha beengeded a házba az állítólagos szórólapost vagy postást akkor ő sem tud már tovább menni az épületekbe.

 

Sajnos a garázskapuval semmit nem lehet csinálni az mindig megmarad, mert a tűzvédelmi előírások miatt azt nem lehet lelakatólni és ha a dobozt is lezárod fent ki akasztód és már nyitható is.

 

A kártyás megoldással a lakások elég nagy biztonságban lennének és nem kéne havonta 5-10E forintott kiadni biztonsági őrre. Igen dzsekó tudom szerinted csak 3e havonta,de sajna ha jól olvastam és azt is tartom reálisnak 24 órára, ez évente 6Millió forint plusz lenne a háznak ami rohadt sok (6,5E/hó/lakás 80 fizető lakónál, tudtommal 50 tényleges lakónk van, ha van annyi egyáltalán és akkor pedig az havi 10E plusz teher!!!!!). Így már egy kis lakás rezsije is havi 40-45 E lenne, ami nem biztos, hogy olyan nagy értéknövelő tényező lenne....

 

Akinek garázsa van az így is köpköd arra, hogy miért áll be az akinek nincs garázsa, de akkor akinek meg nincs garázsa miért fizesse az autók biztonságát......?

Mert a kártyás rendszer szinte kizárja a lakásokhoz való bejutást illegális személyek részére........ És csak EGYSZERI befektetés.

 

A lakások értékét sem hinném, hogy sokkal feljebb viszi a 24 óra porta. Amennyibe az kerül havonta talán annyival ér többet a kéró. Ha ér, mert aki albiba lakik vagy csak tök üresen állni hagyja a lakását befektetési célból (pl külfödiek tulajdonában lévő) az sem fog bele menni.

 

A rendőrésg lehet tojik a betörésékre, de ha jelezve van, hogy már megint és megint ide jöttek be akkor nem biztos, hogy lebírja zárni a "nyomozást", mert kénytelen össze egyesíteni az ügyeket és ezáltal a nyomozási határidő újból tolódik két hónapal.

 

És ha véletlen egyszer kézre kerülne a kis tolvaj banda már nem egy bcs. miatt felelne hanem akár 8-10 miatt, így a büntetési tétel is magasabb lenne részükre pár évvel.....

 

De gondolom a "jogi" :) végzettségű dzseko erről többet tudna nyilatkozni, hiszen ő még az is tudja miért nincs a bírói gyakorlatban bizonyító ereje a videó felvételnek:)

 

 

A.6.0.1. flat Creative Commons License 2009.10.11 0 0 758
Alkalom szüli a tolvajt!

Tehát védekezni kell.

A rendőrség hívása, már csak eső után köpönyeg.

Ha nem akarunk beruházni (bár értéknövelő), portaszolgálatra, meg kamerára, meg 24 órás szolgálatra, akkor meg lehet próbálni a javasolt éjszakai járőrözést. Hamar kiderül, hogy beválik-e avagy sem!

Ez így lakásonként kb 1.000 – 1.500,-Ft / hóval növelné a közös költséget. Nem hiszem hogy aki eddig nem fizetett, az azért nem fizetne ezután mert ennyivel többe kerül.

Akinek nincs pénze az adja el és költözzék Panelbe, vagy használt lakásba. Mindenki felelős személy, logikusan átgondolta, amikor megvette, hogy fenntudja-e tartani. Egyébként is az önkormányzat akár a teljes rezsi 70-80%-át még most is támogatja, ha rászorult az illető. Ehhez be kell fáradni a Baross utcai kirendeltségre.

Azt meg tudomásul kellene venni, hogy nem kertes házba költözött az illető, hanem társasházba és a lakók 2/3-a dönt a közgyúlésen!

 

Plátói kérdés.

Ha Te rabló lennél és lopni akarnál menni, hol próbálkoznál? A kamerás, biztonsági őrös, speckó záras házban, vagy a „az jön be aki nem akar” házban?

 

Kiváncsi vagyok, hogy a közgyűlésen hogy határoz a ház többsége...

Jackopower Creative Commons License 2009.10.10 0 0 757

Szia,

 

Köszi az infókat. Sokat segített.

 

 

Én több társasházban is érdekelt vagyok. Eddig az Allianz és a Providencia volt a legolcsobb és legjobb.

Itt egy kalkulátor amivel kiszámítható, hogy ki mennyiért vállalja:

 

Netrisk.hu

 

Biztosításaim.hu

 

Valóban a közgyűlés megszavazhatja, hogy aki elmaradásban van, vagy nem jelenti időben a mérőóra állást, az fizese a jegybanki kamattal nővelt értéket, vagy magasabb általánt!

Ez a másik házban bejött! - Jó ötlet!

 

Ha a közös képviselő nem lép, lehet cserélni, leváltani is!

 

Hétfőn elmegyek a Dió-bokréta házba ahol kamerás 24 órás poretaszolgálat vab és elkérem a cég ajánlását és leküldöm neked.

Meg az orczy fórumba is, de az csak nyugdíjas állásnak tünt az ott elhelyezett ággyal!

 

 

 

 

 

 

Előzmény: sirpg (755)
Jackopower Creative Commons License 2009.10.10 0 0 756

Miért baj neked, hogy több forumba ott vagyok? Szabályzat ellenes?

Nem okoskodom!

Tájékoztatást végzek!

De látom vannak akiknek teljesen felesleges.

Tudom mi a különbség a lopás és a rablás között.

 

Rablás  ingó dolog elvétel személy elleni erőszak vagy fenyegetés útján.

Lopás: más pénzvagyonának jogszerűtlen eltulajdonítása

 

Jó, hogy nem a házról van szó!

 

Előzmény: legallyfoxy (754)
sirpg Creative Commons License 2009.10.10 0 0 755

Sziasztok,

 

Látom kezd kissé eldurvulni a fórum. Én nagyon sajnálom, mert eddig normális embereket ismertem meg ezáltala.

 

Amit én teszek és nem csak mondom,

jövő hétre beszéltem meg egy biztonsági céggel, hogy eljön és megnézi hová érdemes kamerát felszerelni és ad majd ajánlatot. A kamera nem csak 1 nap anyagát rögzíti. A félreértések elkerülése végett.

A cég nem vállal portaszolgálatot, de egy társ cége igen, ugyhogy arra is  tudok majd mondani valamit. Ez még csak 1 cég. Tehát még sok idő mire 2-3 ajánlatot összeszedek. Szóval itt tartok.. Ha valaki szeretne segíteni és ismer ilyen cégeket akkor nagyon örülnék.

Ha nem is most indulna a dolog, legalább akkor is lássunk tisztán kb mennyi az annyi! :))

 

Info. Egy kollégám által  lakott társasháznál éves  szinten 6 milla egy évre a portaszolgálat. Majd rákérdezek hogy hány lakás stb. (Nem kevés)

 

Nekünk van beállónk. Volt bringánk is amit elloptak. Ezt bejelentettem a rendőrségen. Ahol igazából 1-2 óra után fel is vették az adataimat. De nem panaszokodom mert az  ügyintéző hölgy rendes volt és mondott pár infót.

- Az egyik nagyon is megmaradt bennem: "Az örsön ünneplés volt, mikor lebontották a Dobozi 41-et. Mert ez volt az a hely, ahová naponta többször is kijöttek.

 

Szóval azért annyira nem "névtelen" ez az utca! :((((

A bringával annyi történt, hogy lezárták az ügyet bizonyíték hiányában.........

 

Illetve biztos forrásból mondta, hogy ahol van portaszolgálat ott is kivitték fényes nappal a bringákat a biztonsági őr orra előtt. Nem tudom melyik házban és nem tudom mit vittek el ésnem tudom hányszor történt. Ilyeneket nem tartottam fontosnak megkérdezni. :)))))

 

Más.

Bemegyek a biztosítóhoz valamelyik nap és kiderítem mire is szól a társasház biztosítás, és ki lehet-e bővíteni ilyen betöréses dolgokra.

Szerintem lehet, ezzel párhuzamosan beszélek pár biztosítóssal hogy  ők mennyiért vállalnak be ilyen biztosítást.

 

Más.

Nemtudom más  hogy van ezzel, de érdekelne egy számvetés a közös képviselőtől.

Mire mennyit fizetünk, nem személyenként hanem összesenben. Ki mekkora közös költséggel tartozik, milyen lépések történtek ezek behajtására. Én kezdeményeznék egy mnb alapkamatos késedelmi kamat számítást. Ne már én fizessem ki mások költségét az "előleg" címszó alatt. Ha nem megy a behajtás, érdemes lenne kiadni egy behajtó cégnek, asszem nekik több jogi eszközük van ilyen esetekben. Bár ez csak feltétetelezés, utánna kell még  néznem.

 

Más:

Kapcsoljuk már fel a villanyt este a  bejáratnál. Vagy kedves közös képviselő Úr, ha olvassa a fórumunkat, mert úgy tudom olvassa, kérem intézze már el, hogy égjenek azok az égők. Nekem elég a mozgásérzékelős pár darab is. Nem hiszem hogy akkora teher lenne.

 

Más....

Bárki bekapcsolódhat  ezen problémák, gondok  megoldásában. :)

ide várok biztonsági céges elérhetőségeket

sirpg79@gmail.com

 

én az ajtó, kapu becsukásán túl ennyit tudok tenni a közösségért........

 

legallyfoxy Creative Commons License 2009.10.10 0 0 754
Ahol eddig laktam, ott volt portás éjjel-nappal, mégis folyamatosan törték fel a kocsikat. Ja és az a IX. kerület volt. Jacko te meg kurvára ráérhetsz, hány fórumban okoskodsz még ezzel párhuzamosan? (A "jogász végzettségeddel" meg nézz utána mi a különbség a lopás és a rablás között.)
Jackopower Creative Commons License 2009.10.10 0 0 753

"Igaz a mostanit sem fizetik a lakók"

 

Bár nem vagyok Képviselő, de akkor elárulok egy titkot!

 

A társasházi törvény alapján a nem fizetőkkel szemben el lehet járni. Ha  a mindenkori minimálbért elérte a tartozása és ez fennáll 6 hónapja akkor fizetési felszólítást kell küldeni ügyvéd útján. Ha így sem fizet, akkor bíróságilag első ranghelyre bejegyezhető a tartozása! Ha bármi volt bejegyezve a tulajdoni lapjára (banki hitel, szoc.pol-MÁK, önkormányzat ) akkor ez a második ranghelyre kerül.

Ezt senki sem szereti és főleg a bank ilyenkor (mivel földhivatal tájékoztatja erről!) felszólítja hogy rendezze azon tartozását 30 napon belül, különben egyösszegűvé lesz a lakáshitele és elárverezik 60%-os értéken!

Na ilyenkor már hirtelen lesz pénze mindenkinek. Ha nincs akkor a ház az első ranghely miatt a pénzéhez jut!

De ez jó arra is hogy nem tudja eladni, csak terhelten!

Érdemes még tudnia a nemfizetőnek, hogy ilyenkor a tartozása megnővekszik az ügyvédí díj és a perköltséggel is!

Aki nem tudja fenttartani az ingatlanát, költözzőn el! Logice! Akár vidékre, kertes házba....

 

 

Előzmény: Blakó (749)
Jackopower Creative Commons License 2009.10.10 0 0 752

Jav.:

 

SZVN tag =  SZVB tag

 

22:00 - 00:06 ig  = 22:00 - 06:00 ig

Előzmény: Jackopower (751)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!