Keresés

Részletes keresés

fecskea1 Creative Commons License 2015.04.26 0 0 22816

Te Jó Isten! Feltaláltam a Jobót????? - mosoly

Előzmény: Rőth Sándor (22809)
-Minarik- Creative Commons License 2015.04.26 0 0 22815

Igaz.

...

Előzmény: 1facsavar (22812)
fecskea1 Creative Commons License 2015.04.26 0 0 22814

Nem tudom hány száz vagy ezer tekercset hívtam elő, amióta fotózom. Sosem volt gond az egyenetlen hívással...Továbbra is állítom: elméleti a kérdés. Akár mérhető, akár nem.

Előzmény: Laborzona (22810)
-Minarik- Creative Commons License 2015.04.26 0 0 22813

Egy amatornek eleg jo alap amit megadnak meredeksegnek a hivas fajtajahoz es higitashoz.

Előzmény: Rőth Sándor (22807)
1facsavar Creative Commons License 2015.04.26 0 0 22812

Ébresztő!!!

 megint beültök a szarcséplő fingreszelő hintába ?!!  Most itt?

Előzmény: -Minarik- (22811)
-Minarik- Creative Commons License 2015.04.26 0 0 22811

Az egyenetlen hivasra nem eskudnek meg.Bar en jobot hasznalok. A hivasido meg varialhato a higitassal, homerseklettel.

 

Előzmény: Laborzona (22802)
Laborzona Creative Commons License 2015.04.26 0 0 22810

Szia! Sajnos nem elmélet, mérhető. Még ha mindkét irányba is forgatod, az sem tökéletes mert  „nyitóirányban” jobban áramlik a vegyszer mint ellentétes irányban.

Előzmény: fecskea1 (22808)
Rőth Sándor Creative Commons License 2015.04.26 0 0 22809

A Jobo két és félszer előre fordul, megáll, aztán ugyanannyit hátra. mosoly

 

Előzmény: fecskea1 (22808)
fecskea1 Creative Commons License 2015.04.26 0 0 22808

Szia!

 

Másrészt nem lesz egyenletes a hívás a tengelytől távolabbi filmvég jobban hívódik mint a közelebbi.

 

Ez elméletileg lehet, hogy igaz, ellenben minden spirálos hívásra érvényes. Véleményem szerint a hívótankok zöme ilyen. Hogy mégsem legyen egyenetlen a hívás, én úgy forgatom a spirált, hogy egy forgatás után az utolsó harmadot lefékezem, ezáltal friss hívó áramlik az inkriminált helyekre. Ha nagyon aggályos valaki, akkor egy harmadot szelíden vissza is lehet forgatni a spirált.

Vagy megforgatni a tankot. Szóval van lehetőség.

(Persze mindez vályúk közé befűzött filmek hívásához jó, a korrex-szalagosnál sérülhet a film)

Előzmény: Laborzona (22802)
Rőth Sándor Creative Commons License 2015.04.26 0 0 22807

Kérdés a kodakos fiúk mennyire értenek hozzá? Vajon az ő denzitométerük mennyire pontos?

Mindenesetre ők már túl vannak egy pár mérésen, a második táblázatban le is írják mit javasolnak. Szerintük nem gond a forgótankos hívás, szerintem sem.

 

http://www.kodak.com/global/en/professional/support/techPubs/j109/j109.pdf

Előzmény: Laborzona (22806)
Laborzona Creative Commons License 2015.04.26 0 0 22806

„A hivasidot ertelem szeruen csokkenteni kell, de ahogy ez a meres is bizonyitja, az EI kulonosebben nem minden film eseteben csokken.”

 

Szia!

Ha gondolod, hozd el a laborba a Jobo CPE-2, és kipróbáljuk egy teszt során. Szerintem ha ugyanolyan hígítás mellett, csökkented a hívásidőt, sajnos a tényleges ISO is csökkenni fog. De tényleg ki kell próbálni…

 

 „En nem beszelnek le senkit a forgatos hivasrol, kulonosen ha mas modon nem tud/akar hivni.”

 

Lebeszélni én sem szeretnék senkit, de a klf. tulajdonságokat, szerintem érdemes figyelembe venni. Valamit valamiért.

Előzmény: moTmeN (22803)
Rőth Sándor Creative Commons License 2015.04.26 0 0 22805

Az a kérdés, ezeket az eszközöket értelmi fogyatékos fejlesztők fejlesztik értelmi fogyatékosok számára, vagy precíz német mérnökök igényes fotósoknak?

Előzmény: moTmeN (22803)
BUSZNYI Creative Commons License 2015.04.26 0 0 22804

Én nem is tudom pontosan ez hogy működik?

Olyat láttam eddig, hogy a kazettás kisfilmet kellett beletenni (lehet ez is olyan) és kihúzta, betette, előhívta csak a vegyszert kellett egymás után töltögetni bele.

Előzmény: BNSfoto (22799)
moTmeN Creative Commons License 2015.04.26 0 0 22803

Ilyen tankot nem hasznaltam meg, de Jobo CPE-2-t hasznalva en nem vettem eszre azt a jelenseget, hogy a film nem volt egyenletes.

A hivasidot ertelem szeruen csokkenteni kell, de ahogy ez a meres is bizonyitja, az EI kulonosebben nem minden film eseteben csokken. En nem beszelnek le senkit a forgatos hivasrol, kulonosen ha mas modon nem tud/akar hivni.

Előzmény: Laborzona (22802)
Laborzona Creative Commons License 2015.04.26 0 0 22802

Szia!

 

Sajnos több baja is van a dolognak, egyfolytában forgatni kell benne a filmet, ezért adott hívásidő mellett a folyamatos forgatás miatt keményebbre hívódik a film, ha leveszed a hívásidőt, akkor meg csökken a tényleges ISO. Másrészt nem lesz egyenletes a hívás a tengelytől távolabbi filmvég jobban hívódik mint a közelebbi. Egyébként ha van valakinek egy ilyen tankja akár ki is próbálhatjuk a jelenséget, az egyik laborszombaton. (Katt a nevemre  ;-)

Előzmény: Törölt nick (22801)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.26 0 0 22801

Nem rossz!

Előzmény: BNSfoto (22799)
black56 Creative Commons License 2015.04.25 0 0 22800

Eladó bontatlan Forte 13x18-as BSP 4 20 doboz

                                   13x18-as   BN 4   4 doboz

                                     9x12-es BSP 4 66 doboz

Az ára 10 tekercs fekete-fehér roll film, email nyilvános.

BNSfoto Creative Commons License 2015.04.24 0 0 22799

ilyen tankor keresek ha van valakinek (nem ebay-en) 35-ös filmhez.

Bóra Creative Commons License 2015.04.24 0 0 22798

Szevasztok fiuk!

Most bizony jól jönne a topikok összevonása, mert akkor elegendő lenne egy helyen megkerdeznem, hogy nincs e ismerős körökben még használható Forte papir eladó sorban. 

Nem kell mennyiség, pusztán perverzió céljából keresem. Igen, még annyi, hogy minimum 18 x 24 es méretben, de lehet nagyobb is. Minden infóért köszönet.

 

Bóra

BUSZNYI Creative Commons License 2015.04.24 0 0 22797

Elkészültem egy újabb tekercsel.

Ez egy Forte pan 100 7éve lejárt (végig hűtőben tárolt) + Pentax SuperA 1,7/50mm, 2,8/28mm, 4/200mm kombó.

Mivel nekem nem jött be a film dinamikája ezért megpróbáltam kicsit tekergetni rajta. Ezért ISO 50 fotóztam és ISO 100 hívtam D-76 1:1 ban. Így a csúcsfények jobbak lettek de a szemcse nem. Lehet, hogy valakinek tetszik ez a karakter én inkább csak olyasmit fotózok rá amit tudok ismételni. Igaz 600Ft. vettem a Forte boltban (amíg volt) annyit megér. 

BNSfoto Creative Commons License 2015.04.21 0 0 22796

van olyan szép hogy érdemes legyen kitisztázni, grat!

Előzmény: siófoki35 (22788)
BUSZNYI Creative Commons License 2015.04.20 0 0 22795

Mindegy a karc beszéljünk a képről :-)

Előzmény: 1facsavar (22793)
1facsavar Creative Commons License 2015.04.20 0 0 22794

Vagy nálam nem a max méretet jeleníti meg a buzera?

Előzmény: 1facsavar (22793)
1facsavar Creative Commons License 2015.04.20 0 0 22793

Hol a zavaró karc??????????????????

Előzmény: siófoki35 (22792)
siófoki35 Creative Commons License 2015.04.20 0 0 22792

az ég karcolásos. Vagy a gép húz bele csíkot, vagy én bénáztam a filmtekercs szkennelésekor.

Előzmény: 1facsavar (22790)
1facsavar Creative Commons License 2015.04.20 0 0 22791

A témában miért nincs karist??

Előzmény: 1facsavar (22790)
1facsavar Creative Commons License 2015.04.20 0 0 22790

HÚ   !!!!!!!!!!!!!

Az a jég rianása ! nem karist      szerintem!

Előzmény: BUSZNYI (22789)
BUSZNYI Creative Commons License 2015.04.20 0 0 22789

Ez elég hard kombó lett ;-)

Amúgy a kép tetszik csak kár, hogy végig van karistolva. Rontja a hangulatot.

Előzmény: siófoki35 (22788)
siófoki35 Creative Commons License 2015.04.20 0 0 22788

Téli Balaton (Zenit-E Helios objektívvel, Foma 400 filmmel)

 

BNSfoto Creative Commons License 2015.04.18 0 0 22787

7e. 3orsós patterson vagy krokus tankba jó.

valóban több hívó kell hozzá, törzsoldatos hívásnál nem számít de ez ugye megint egyéni. viszont nagyon óvatosan kell mozgatni, mert a nagy felületű lap a folyadék hatására leválhat a rögzítő fülekről.


ezt lehetne, de nem tudom 1-2 lapnál hogyan viselkedik:

 

 

Nem tudom milyen lehet, de mintha kevesebb lenne az űrtartalma.

 

Ha elég nagy a töltőzsákod, bele lehetne tenni egy ilyen cuccot, mint a kis tárgyfotósátrak, amikben acél szalag van körbe. 

Előzmény: foveon (22783)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!