Keresés

Részletes keresés

murray Creative Commons License 2014.09.22 0 0 63118

nem, de kösz h beraktad. holnap megnézem rengeteg adatot hasraütve kell beírnom

 

Előzmény: Csokis (63117)
Csokis Creative Commons License 2014.09.22 0 0 63117

A végén csak felkerült még ma. Megtaláltad?

http://www.emi.hu/EMI/web.nsf/Pub/kazancsere-2014.html

Előzmény: murray (63098)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.22 0 0 63116

valamit elszámoltál, a szomszédom burkol, de legolsóbb legegyszerűbb munkát sem vállalja 2500 nál olcsóbban, nem még le is verni 1200 ért, ha tudsz ilyet add meg a számát....

 

Előzmény: Törölt nick (63093)
yushchenko Creative Commons License 2014.09.22 0 0 63115

Sziasztok!

 

Adott egy szoba, amit gipszkartonnal elválasztanék:

Az ablaknál is gipszkarton van, ehhez persze egyszerű lenne hozzáilleszteni a másikat. Viszont én kifejezetten hangszigetelten szeretném a leválasztást megtenni, vastag szigetelőanyaggal, így viszont attól tartok az ablaknál áthúz majd a hang. Valahogy meg lehet oldani, hogy a hangszigetelés meglegyen? én arra gondoltam, hogy belefúrnék a másikba és beépíteném a falat egész a széléig (tetőtérben van a szoba).

+1: a parkettát gondolom ajánlatos felszedni a falazásnál? Márcsak a hangszigetelés miatt is.

 

Előre is köszönöm a választ!

 

Üdv. Yush

KömKel Creative Commons License 2014.09.22 0 0 63114

A lábazati höveszteséget szokták ytong a+ al csökkenteni igy.

Csak ott a gond, hogy az ytong szilárdsága közel feleakkora a vázkerámiánál, tehát nem igazán jo. Én porotherm 44T t rakatok be, keresztbe forditva

Előzmény: Herr X (63110)
tgwh8 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 63113

Mondjuk ez sem rossz :D csak nem átlagos sajnos :) 

Megkérdezed a kőművest, ,,hááát'' meg az ,,így szokták'' :)

Előzmény: halaloszto (63111)
tgwh8 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 63112

Csak tippelek, de szerintem talán, hogy ne kelljen sokat ásni. Meg hogy a vázkerámia ne ázzon-faggyon szét. Szerintem vakolás/színezés után dobnak oda egy kis földet, oszt' pont annyi fal áll ki a földbű, mint a rajzon :D leleményesek ám a kőmívesek, meg kellett volna kérdezned miért csinálták így :D

Előzmény: Herr X (63110)
halaloszto Creative Commons License 2014.09.22 0 0 63111

ahol in ytong van, ott lesz belul a lepesallo aljzatszigeteles. kivul meg lesz eps a falon. igy a belso aljzatszigeteles es a falszigeteles kozotti csikban is a viszonylag szigetelo ytong van, szepen hoszigeteld dobozza teve a szerkezetet.

 

Vajk

Előzmény: Herr X (63110)
Herr X Creative Commons License 2014.09.22 0 0 63110

kíváncsiságból kérdezem:

 

láttam egy építkezést, ahol a szerelőbeton kb. 20cm-re van a talajszinttől. Erre tettek 1 sor ytongot, majd a vázkerámia falazóblokk.

 

Ezt miért csinálják?

szasa6 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 63109

Lehet nem is az ereszből származó vizet vezetném bele, hanem ami az utcából bezúdul felhőszakadás után (persze annó nem töltötték fel a telek végét, kb 10 cm-rel lentebb van a vége, ott az autóbejárónk és a hidrofor akna... persze megtalálta az utat bele a víz, hála a lyuggatott beton elemeknek amiből készítették :(  

Előzmény: Palási (63108)
Palási Creative Commons License 2014.09.22 0 0 63108

Homokos , kavicsos talajnál felesleges.

 Most a nagy esőzések idején se állt nálunk félóránál tovább a víz.

 Kötött talajoknál viszont van értelme.

 De minek kezelni    ?   A talaj mindent elemészt !

Előzmény: szasa6 (63103)
Csokis Creative Commons License 2014.09.22 0 0 63107

Azt állították, hogy ide lesz feltéve, ha megnyílik. De ha megtaláltad, tedd meg légy szíves, hogy szólsz, én az ablakcserést keresem a szüleimnek.

http://www.emi.hu/EMI/web.nsf/Pub/palyazatok.html

Előzmény: murray (63098)
Pocok75 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 63106

Télen a fűtésszezonba annyi.

33C a minimum, mer a Pana szoftvere 30C-on nem kerek. Csak nappal szokott menni.

Előzmény: Törölt nick (63104)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.22 0 0 63105

Használhatod.

 

Kezdésnek töltsd meg vízzel és dobj bele vagy 10 zacskó SEPTIFOS nevű cuccott (TESCO is árulja pl).

Hagy tisztítsa meg az esetleges maradékoktól...

Előzmény: szasa6 (63103)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.22 0 0 63104

Most 35C az előremenő

 

A padlóba? ... a 15 cm hőszigetelés fölött?!

 

Ott valami nagyon nem kerek, vagy afrika van a lakásban.

Előzmény: Pocok75 (63101)
szasa6 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 63103

Hétvégén a hátsó kert rendezésekor a kertben megtaláltuk a régi szennyvíz szikkasztót, ami ki lett iktatva a csatorna bekötésekor régen. Vajon használhatom-e esetleg esővíz elszivárogatásra?

Most is gy megy egy sima fémcső le a földbe az ereszlefolyó mellől, gondolom csak simán levezeti a föld alá. A telek full homok, elég könnyen ásható (Kecskemét)

Láttam van profi elszivárogtató is (Garantia), de ha már ott van a mélyre ásott, betogyűrűs "kút" hátha fel lehetne használni. Először egy 300L-es tartályba gyűjteném, a felesleg menne le a föld alá...

murray Creative Commons License 2014.09.22 0 0 63102

foglalt reggel óta.

Előzmény: Pocok75 (63100)
Pocok75 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 63101

Feltettem a padlófűtés méretezőt. Majdnem 20%-ot ront. +2C-al kell emelni a hőfokot, hogy kompenzáljam. Most 35C az előremenő és légkazán (szipka)van. Neten is ilyen 20%-ot találok.

Előzmény: Törölt nick (63099)
Pocok75 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 63100

Hívd fel az EMI-t! Szerintem ott tudják. Nagy költözésbe vannak.

Előzmény: murray (63098)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.22 0 0 63099

A 15 cm szigeteléssel már a + veszteség nem lesz komoly :-)

De azért lesz...

 

 

A laminált+alátét már ebben vastagságban is észrevehetően rosszabb hővezető, mint a csemperagasztó+kerámia.

Ezért nagyobb lesz a hőfokesés (hőlépcső is) is rétegen ...

 

Ami miatt hidegebb időben lehet, hogy 1-2 fokkal meg kell emelni az előremenő víz hőmérsékletét.

Főleg akkor, ha

- langyos padló érzést vársz el  és

- nincs nagyon túlméretezve a hőleadó terület

 

Az előremenő hőmérséklet emelése, persze

- jobban terheli a 15 cm hőszigetelést is >> kicsit nagyobb veszteség hőmennyiség jut át rajta a rossz irányba is

- ronthatja a fűtőeszköz hatásfokát

   hőszivattyúnál biztosan érezhetően ront, mert nő a célhőmérséklet és minden fok számít :-(

   kondikazánnal határeset akkor, ha most is 40-45 alatti a VISSZATÉRŐ víz, 50+ fokos víznél már kezd számítani, 55 fölötti víz >> hiba

   hagyományos kazánnal gyakorlatilag lényegtelen, olyan rossz alapból a hatásfoka

   árammal direktben fűtve nincs változás mert mindig 100% a hatásfok ...

Előzmény: Pocok75 (63096)
murray Creative Commons License 2014.09.22 0 0 63098

Nem tudjátok véletlen hol lehet pályázni a kazáncsere programban ha van ügyfélkapus regem?

 

sehol a link! kösz

 

http://www.emi.hu/EMI/web.nsf/Pub/futeskorszerusites.html

 

 

Pocok75 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 63097

A boltban persze azt mondják, hogy remek, de jó, mintha ott se lenne! Műszaki adatlap nincs. A winwattra már nem emlékszem, mivel kalkulált, de az elég magas értéknek tűnt, amit nem tudok, hogy valós e. :)

Pocok75 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 63096

Jó, nyilván olyan laminált kell, de majdnem mindegyik alkalmas. 15 cm szigetelés van alatta. De valami százalékra lennék kíváncsi, mert pl. a nappali konyha rész 48nm. Ha lamináltat teszek és 50%-al csökken a hőátbocsájtás, fázni fogunk.

Előzmény: Törölt nick (63094)
Catman Creative Commons License 2014.09.22 0 0 63095

Szia, ez csempe leveres + ujracsempezes?

Előzmény: Törölt nick (63093)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.22 0 0 63094

Olyat kell venni ami alkalmas a padlófűtésre... >> drágább.

 

DE! mindenképpen jelentősen növeli a padlófűtés veszteségét.

Ha, nincs legalább 15 cm hőszigetelés a padló alatt, pláne erősen, ha csak 5 cm körül van alatta :-(

Előzmény: Pocok75 (63092)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.22 0 0 63093

Saccra, 1200+2300/m2 + sitt eltüntetés.

(szokvány burkolás készítése esetén)

Előzmény: Catman (63091)
Pocok75 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 63092

Üdv!

 

Padlófűtés van a házba, a laminált padló mennyire csökkenti a hőleadását a padlónak?

 

7-8 mm diegos padlóval szemezünk. Mivel van 1-2 repedés majdnem minden helyiségben, és nem olyan nehéz letenni mint pl. a kerámiát ezért gondoltam a lamináltra. Kötelező ez a padlófűtere való alátét? Mert mindegyik polisztirol ahogy nézem. Kb. egyforma lehet a hővezetésük.

 

Szalagparkettát is néztem, de azok 14mm körül vannak és gondolom az már jelentős vastagság, ami elég szépen szigetel.

Catman Creative Commons License 2014.09.22 0 0 63091

Sziasztok,

 

Budapest kornyeken milyen kb. negyzetmeterarral lehet manapsag szamolni regi csempe leveres/felveses, ujracsempezes, es festes eseten?

ani kata Creative Commons License 2014.09.21 0 0 63090

Szajnos elgörbültek az ajtók de a tok jó, ezért ajánlották ezeket az ajtókat csak nincs tapasztalatom, hogy mennyire tartósak.

Előzmény: tgwh8 (63081)
C20NE Creative Commons License 2014.09.21 0 0 63089

Fagyos éjszakába hajlott az aljzatbetonozás, így a padlófűtéscsövekbe csapvizet vezettem amit aztán a csatornába. Fájt a szívem a sok vízért de a 6 fokos csapvíz segített, hogy ne fagyjon meg és még kötött is. 5 fok alatt nemigen köt a beton.

 

A helyiségenkénti felújítás nálam nem működött volna, vagy beköltöztünk volna úgy , vagy aljzat mínusz 50cm-re visszabontva mindent.....mondjuk ha beköltözünk szívtunk volna, nem keveset....inkább sokat.

Előzmény: tgwh8 (63088)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!