Keresés

Részletes keresés

murray Creative Commons License 2014.09.23 0 0 63131

jó persze a gázterv meg az engedélyek megszerzése a nyilván csak számlásan mehet ez eddig ok.

 

nade ha nekem az utolsó rézcső bilincs a kb 100-150 200 (?)  méternyi rézcsőből amit vennem kell meg annak a felrakása is számlásan megy akkor tőlem csak a gázszerelő legombol fél millát. hanem 700at.

így meg megúszom spanban egy százasból családon belül.  meg útofinaszirozás van tehát nekem 1m kp alatt álmodozni sem érdemes..aztán meg aggódni a folyósításért..

Előzmény: Csokis (63130)
Csokis Creative Commons License 2014.09.23 0 0 63130

A cél az, amit murray is írt: ha így csinálod, minden le lesz papírozva, számlázva, és az áfa szépen be lesz vallva és fizetve. Akár az egész még nyereséges is lehet az állam számára. (Na jó, ezt azért nem hiszem, de hogy a jó része visszajön, az tuti.)

Előzmény: topikolos (63127)
halaloszto Creative Commons License 2014.09.23 0 0 63129

ez mindig igy van. fel sem merul hogy a tamogatassal valaki olyan meg tudna csinalni aki nelkule nem. aki igyis ugyis megcsinalna, annak adunk penzt a jovo nyari nyaralasahoz.


Vajk

Előzmény: topikolos (63127)
Garfield007 Creative Commons License 2014.09.23 0 0 63128

Várj-várj, az előző energetikai pályázatnál mit is mondott az ablakos szaki? Megvan. "Hagyd a picsába!

:-)))

És igaza lett, a kiírás után már két nappal lehetett tudni, hogy nem érdemes beadni pályázatot...

Előzmény: topikolos (63127)
topikolos Creative Commons License 2014.09.23 0 0 63127

Vagyis akinek így is úgy is ez volt a terve, meg van rá a pénze (amúgy is, mert utófinanszírozás van), annak megéri...

Előzmény: Csokis (63123)
murray Creative Commons License 2014.09.23 0 0 63126

szia én feladom, nem pályázok.. írják itt is a fórumban hogy nem éri meg. akinek van már kiépitett engedélyezett gázcirkó rendszere egy régi kazánnal sztem annak megéri.  én konvektort cserélek cirkóra komplett hatalmas meló ha ezt lepapirozva csinálom min. kétszer annyi. 

 

http://www.penzcentrum.hu/forumtopic/mar_elerheto_a_palyazat_fejenkent_tobb_szazezer_forint_a_tet.5182.html

 

mások is írják.

Előzmény: Csokis (63123)
mzsombi Creative Commons License 2014.09.23 0 0 63125

Ilyenkor a kiírás után 30 nappal lehet először beadni. Szóval mostantól ketyeg az egy hónap, hogy összeálljon a pályázat, kivitelezőstül, árajánlatostul, mindenestül. Legalábbis a 2012-es fűtéskorszerűsítéses pályázatnál így volt. 

Előzmény: Csokis (63123)
c-stahl Creative Commons License 2014.09.23 0 0 63124

Részlet a pályázati útmutatóból:

 

7. A döntés meghozatala

A pályázat befogadását követően a miniszter dönt:

 a pályázatban igényelt vissza nem térítendőtámogatással egyezőösszegűtámogatásáról,

 a pályázat csökkentett mértékűtámogatásáról,

 a pályázat elutasításáról.

A pályázatok a forrás kimerüléséig részesülhetnek támogatásban, az azon felül befogadott pályázatok tartaléklistára kerülnek, melyek újabb forrás rendelkezésre állása esetén a támogatási döntési javaslattal miniszteri felterjesztésre kerülhetnek.

Előzmény: Csokis (63123)
Csokis Creative Commons License 2014.09.23 0 0 63123

Igen, de a rutinosak előre megmondták, hogy legyen meg gyakorlatilag a kész pályázat, akkor van esélyed. Ha jól értettem -remélem jól-, akkor mostantól van 30 nap a pályázat beadására. Azt nem tudom, hogy ha kimerül a keret (mert ki szokott), akkor lezárják előbb, és bukta, vagy mindent befogadnak, és sorsolnak, vagy részösszeget adnak, vagy mi lesz? Én már ráállítottam apámat, hogy sürgősen szerezzen árajánlatot, cégadatokat, hogy mire csütörtökön megnyílik az "övé", addigra csak ki kelljen tölteni.

Előzmény: murray (63120)
Zöldár Creative Commons License 2014.09.23 0 0 63122

 Ezt a szép szobát választanád ketté ?

 Megoldható sok munkával.

 Én viszont a parkettát nem szedném fel, csak valami filc szerűség a gk fal alá.

Előzmény: yushchenko (63121)
yushchenko Creative Commons License 2014.09.23 0 0 63121

Erről lenne szó:

 

Kérlek ha tudtok, mondjatok valamit az előző hsz-re, mert nagyon tanácstalan vagyok,

Előzmény: yushchenko (63115)
murray Creative Commons License 2014.09.23 0 0 63120

megnéztem a pályázati kiírásban van ilyen hogy "beruházást kivitelező szervezet adatai, energetikus , kivitelező stb) namost akkor a pályátat beadásához már kivitelezőt kell fogadni vagy mi?  megnézed?

Előzmény: Csokis (63117)
Zöldár Creative Commons License 2014.09.23 0 0 63119

 Van benne valami !

 

 

De ezek a munkák erősen m2 függők. Kis fellületeknél lehet a duplája is.

Előzmény: Törölt nick (63116)
murray Creative Commons License 2014.09.22 0 0 63118

nem, de kösz h beraktad. holnap megnézem rengeteg adatot hasraütve kell beírnom

 

Előzmény: Csokis (63117)
Csokis Creative Commons License 2014.09.22 0 0 63117

A végén csak felkerült még ma. Megtaláltad?

http://www.emi.hu/EMI/web.nsf/Pub/kazancsere-2014.html

Előzmény: murray (63098)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.22 0 0 63116

valamit elszámoltál, a szomszédom burkol, de legolsóbb legegyszerűbb munkát sem vállalja 2500 nál olcsóbban, nem még le is verni 1200 ért, ha tudsz ilyet add meg a számát....

 

Előzmény: Törölt nick (63093)
yushchenko Creative Commons License 2014.09.22 0 0 63115

Sziasztok!

 

Adott egy szoba, amit gipszkartonnal elválasztanék:

Az ablaknál is gipszkarton van, ehhez persze egyszerű lenne hozzáilleszteni a másikat. Viszont én kifejezetten hangszigetelten szeretném a leválasztást megtenni, vastag szigetelőanyaggal, így viszont attól tartok az ablaknál áthúz majd a hang. Valahogy meg lehet oldani, hogy a hangszigetelés meglegyen? én arra gondoltam, hogy belefúrnék a másikba és beépíteném a falat egész a széléig (tetőtérben van a szoba).

+1: a parkettát gondolom ajánlatos felszedni a falazásnál? Márcsak a hangszigetelés miatt is.

 

Előre is köszönöm a választ!

 

Üdv. Yush

KömKel Creative Commons License 2014.09.22 0 0 63114

A lábazati höveszteséget szokták ytong a+ al csökkenteni igy.

Csak ott a gond, hogy az ytong szilárdsága közel feleakkora a vázkerámiánál, tehát nem igazán jo. Én porotherm 44T t rakatok be, keresztbe forditva

Előzmény: Herr X (63110)
tgwh8 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 63113

Mondjuk ez sem rossz :D csak nem átlagos sajnos :) 

Megkérdezed a kőművest, ,,hááát'' meg az ,,így szokták'' :)

Előzmény: halaloszto (63111)
tgwh8 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 63112

Csak tippelek, de szerintem talán, hogy ne kelljen sokat ásni. Meg hogy a vázkerámia ne ázzon-faggyon szét. Szerintem vakolás/színezés után dobnak oda egy kis földet, oszt' pont annyi fal áll ki a földbű, mint a rajzon :D leleményesek ám a kőmívesek, meg kellett volna kérdezned miért csinálták így :D

Előzmény: Herr X (63110)
halaloszto Creative Commons License 2014.09.22 0 0 63111

ahol in ytong van, ott lesz belul a lepesallo aljzatszigeteles. kivul meg lesz eps a falon. igy a belso aljzatszigeteles es a falszigeteles kozotti csikban is a viszonylag szigetelo ytong van, szepen hoszigeteld dobozza teve a szerkezetet.

 

Vajk

Előzmény: Herr X (63110)
Herr X Creative Commons License 2014.09.22 0 0 63110

kíváncsiságból kérdezem:

 

láttam egy építkezést, ahol a szerelőbeton kb. 20cm-re van a talajszinttől. Erre tettek 1 sor ytongot, majd a vázkerámia falazóblokk.

 

Ezt miért csinálják?

szasa6 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 63109

Lehet nem is az ereszből származó vizet vezetném bele, hanem ami az utcából bezúdul felhőszakadás után (persze annó nem töltötték fel a telek végét, kb 10 cm-rel lentebb van a vége, ott az autóbejárónk és a hidrofor akna... persze megtalálta az utat bele a víz, hála a lyuggatott beton elemeknek amiből készítették :(  

Előzmény: Palási (63108)
Palási Creative Commons License 2014.09.22 0 0 63108

Homokos , kavicsos talajnál felesleges.

 Most a nagy esőzések idején se állt nálunk félóránál tovább a víz.

 Kötött talajoknál viszont van értelme.

 De minek kezelni    ?   A talaj mindent elemészt !

Előzmény: szasa6 (63103)
Csokis Creative Commons License 2014.09.22 0 0 63107

Azt állították, hogy ide lesz feltéve, ha megnyílik. De ha megtaláltad, tedd meg légy szíves, hogy szólsz, én az ablakcserést keresem a szüleimnek.

http://www.emi.hu/EMI/web.nsf/Pub/palyazatok.html

Előzmény: murray (63098)
Pocok75 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 63106

Télen a fűtésszezonba annyi.

33C a minimum, mer a Pana szoftvere 30C-on nem kerek. Csak nappal szokott menni.

Előzmény: Törölt nick (63104)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.22 0 0 63105

Használhatod.

 

Kezdésnek töltsd meg vízzel és dobj bele vagy 10 zacskó SEPTIFOS nevű cuccott (TESCO is árulja pl).

Hagy tisztítsa meg az esetleges maradékoktól...

Előzmény: szasa6 (63103)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.22 0 0 63104

Most 35C az előremenő

 

A padlóba? ... a 15 cm hőszigetelés fölött?!

 

Ott valami nagyon nem kerek, vagy afrika van a lakásban.

Előzmény: Pocok75 (63101)
szasa6 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 63103

Hétvégén a hátsó kert rendezésekor a kertben megtaláltuk a régi szennyvíz szikkasztót, ami ki lett iktatva a csatorna bekötésekor régen. Vajon használhatom-e esetleg esővíz elszivárogatásra?

Most is gy megy egy sima fémcső le a földbe az ereszlefolyó mellől, gondolom csak simán levezeti a föld alá. A telek full homok, elég könnyen ásható (Kecskemét)

Láttam van profi elszivárogtató is (Garantia), de ha már ott van a mélyre ásott, betogyűrűs "kút" hátha fel lehetne használni. Először egy 300L-es tartályba gyűjteném, a felesleg menne le a föld alá...

murray Creative Commons License 2014.09.22 0 0 63102

foglalt reggel óta.

Előzmény: Pocok75 (63100)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!