Keresés

Részletes keresés

Pocok75 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 63146

A 80 cm-el van a talaj felett a garázs padlója, és C25 a beton.

Pocok75 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 63145

Szia!

 

Köszi a választ! Már bent van a garázsajtó! :) Milyen megoldások vannak még? Vagy nincs semmi lehetőség? Nem szeretném kiszedni és újra betenni az ajtót.

Előzmény: KömKel (63144)
KömKel Creative Commons License 2014.09.24 0 0 63144

Nem túl szerencsés dolog, ha nincs talajnedvesség elleni szigetelésed a szerelőbetonon.

A hőszigetelést ki lehet spórolni, de a szerelőbeton fölé a bitumenes lemez, és 6 cm aljzatbeton kellene.

Előzmény: Pocok75 (63142)
milyen matracot Creative Commons License 2014.09.24 0 0 63143

A kazancsere palyazathoz tudtok-e alabbi embereket javasolni:

- Palyazat kivitelezeseert felelos szemely, akinek van kamarai nevjegyzek szama. Ez a muszaki vezeto lenne?

- Egyszerusitett kapcsolasi rajz tervezo (keszito), akinek van kamaratagsagi azonositoja. Ez a viz-gaz-futesszerelo?

- Energetikus, akinek van kamaratagsagi azonositoja.

 

Illetve tudtok-e (sikerdijas) valakit, aki a palyazat osszeallitasaban tudna segiteni?

 

Elore is koszonom.

Pocok75 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 63142

Garázsba a szerelőbetonra nem szeretnék tenni hőszigetelést és + beton réteget. 15cm-es a szerelőbeton. Ezt mivel lehetne burkolni? Erre mehet padlólap, vagy esetleg valami műgyanta?

yushchenko Creative Commons License 2014.09.23 0 0 63141

Köszönöm, én is ilyen 10k körülre gondoltam/m2.

Előzmény: KömKel (63140)
KömKel Creative Commons License 2014.09.23 0 0 63140

Munkadij 3500-4000, anyag szintén.

Előzmény: yushchenko (63138)
KömKel Creative Commons License 2014.09.23 0 0 63139

Nem a kartonnak kell zajszűrőnek lenni, hanem 2x2 réteg karton, és az 50-es vázban pl Isover Akusto hangszigetelés.

Előzmény: yushchenko (63138)
yushchenko Creative Commons License 2014.09.23 0 0 63138

Igen, ez reális megoldásnak tűnik.

 

Arra lenne infótok, hogy kb. (nem kell pontosan), ez az 5,5 méter fal (2,80 belmag) mennyibe kerülhet (legjobb zajszűrő gipszkartonnal) anyag + munkadíj?

Előzmény: Törölt nick (63137)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.23 0 0 63137

A parketta és a beton között sincs hangfogó réteg (gondolom)... ergo kb. mindegy, hogy a parkettára vagy a betonra kerül a fal.

De, picivel jobb, ha legalább parketta (direkt hangforrás) nem bújik át a fal alatt.

 

----

 

...én simán beérném a szokásos öntapadós habcsíkokkal a gipsz karton váz alá körben, hangfogónak.

 

A ferde falat se szedném szét, minek...?

Felragasztanék rá egy deszkát alapnak telibe PUR habbal + pár csavar biztosításnak a ferde fal vázához 

Ez a deszka szolgálna alapnak és oldalvezetőnek és ehhez már csatlakozhat a gipszkarton váz, nem fog kidőlni a fal :-)

Előzmény: yushchenko (63136)
yushchenko Creative Commons License 2014.09.23 0 0 63136

Ez egy 30nm-es szoba, tehát hely van "bőven", nem probléma ha vastagabb a fal. Egyébként a parketta fel lesz szedve akkor egy sorban, vagy teljesen.

Igazából ez a ferde fal nyugtalanít. Tehát ha jól értem, ebben az esetben azt onnan le kell szedni, válaszfalat felépíteni, szigetelni, majd a két külön helyiségbe újragipszkartonozni a ablakoknál?

Előzmény: joevagyok68 (63135)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.09.23 0 0 63135

Szerintem úgy , hogy a padló-plafon-ferde falsík marad ez - tehát "átmegy egyik helyiségből a másikba, nincs megszakítva a fal alatt-mellett-felett - , NEM fogsz tudni "rendesen" hangszigetelni !

Nagy lesz az "áthallás" !

 

http://www.rigips.hu/tervezoknek/termekek_rendszerek/akusztikus_megoldasok/

 

"Szerelt fal csatlakozása padlóhoz úgy kell történjen, hogy az aljzatbetont megszakítjuk. A végső padlóburkolatot a válaszfal megépítése után helyezzük el, vagy amennyiben ez nem lehetséges, a padlóréteget meg kell szakítani."

 

Amúgy milyen vastag falat akarsz-tudsz oda rakni ?

Előzmény: yushchenko (63134)
yushchenko Creative Commons License 2014.09.23 0 0 63134

Sajnos muszáj lesz. A sok munka miből adódik?

Illetve ahogy írtam a hangszigetelés nagyon fontos lenne. Én sem lennék a parketta felszedése mellett, de nem akarok semmit se hallani a másik szobából. Illetve ehhez kapcsolódott a kérdés, hogy az ablaknál a ferde gipszkarton falat, akkor meg kell/lehet bontani, vagy van valami más lehetőség a hangszigetelésre? (esetleg ilyen formában ha hozzáerősíteném a gk falat is megfelelő lenne a hangszigetelése?)

Előzmény: Zöldár (63122)
Garfield007 Creative Commons License 2014.09.23 0 0 63133

aztán meg aggódni a folyósításért..

 

Csak pár hónap és egy év közötti időtartamra előlegezed meg/adod kölcsön ;-)

Előzmény: murray (63131)
topikolos Creative Commons License 2014.09.23 0 0 63132

Igen, gyakorlatilag a másra nem költhető pénz (gyakorlatilag EU-s) egy részének átforgatása a költségvetésbe, és még zsebbe is jut...

Előzmény: Csokis (63130)
murray Creative Commons License 2014.09.23 0 0 63131

jó persze a gázterv meg az engedélyek megszerzése a nyilván csak számlásan mehet ez eddig ok.

 

nade ha nekem az utolsó rézcső bilincs a kb 100-150 200 (?)  méternyi rézcsőből amit vennem kell meg annak a felrakása is számlásan megy akkor tőlem csak a gázszerelő legombol fél millát. hanem 700at.

így meg megúszom spanban egy százasból családon belül.  meg útofinaszirozás van tehát nekem 1m kp alatt álmodozni sem érdemes..aztán meg aggódni a folyósításért..

Előzmény: Csokis (63130)
Csokis Creative Commons License 2014.09.23 0 0 63130

A cél az, amit murray is írt: ha így csinálod, minden le lesz papírozva, számlázva, és az áfa szépen be lesz vallva és fizetve. Akár az egész még nyereséges is lehet az állam számára. (Na jó, ezt azért nem hiszem, de hogy a jó része visszajön, az tuti.)

Előzmény: topikolos (63127)
halaloszto Creative Commons License 2014.09.23 0 0 63129

ez mindig igy van. fel sem merul hogy a tamogatassal valaki olyan meg tudna csinalni aki nelkule nem. aki igyis ugyis megcsinalna, annak adunk penzt a jovo nyari nyaralasahoz.


Vajk

Előzmény: topikolos (63127)
Garfield007 Creative Commons License 2014.09.23 0 0 63128

Várj-várj, az előző energetikai pályázatnál mit is mondott az ablakos szaki? Megvan. "Hagyd a picsába!

:-)))

És igaza lett, a kiírás után már két nappal lehetett tudni, hogy nem érdemes beadni pályázatot...

Előzmény: topikolos (63127)
topikolos Creative Commons License 2014.09.23 0 0 63127

Vagyis akinek így is úgy is ez volt a terve, meg van rá a pénze (amúgy is, mert utófinanszírozás van), annak megéri...

Előzmény: Csokis (63123)
murray Creative Commons License 2014.09.23 0 0 63126

szia én feladom, nem pályázok.. írják itt is a fórumban hogy nem éri meg. akinek van már kiépitett engedélyezett gázcirkó rendszere egy régi kazánnal sztem annak megéri.  én konvektort cserélek cirkóra komplett hatalmas meló ha ezt lepapirozva csinálom min. kétszer annyi. 

 

http://www.penzcentrum.hu/forumtopic/mar_elerheto_a_palyazat_fejenkent_tobb_szazezer_forint_a_tet.5182.html

 

mások is írják.

Előzmény: Csokis (63123)
mzsombi Creative Commons License 2014.09.23 0 0 63125

Ilyenkor a kiírás után 30 nappal lehet először beadni. Szóval mostantól ketyeg az egy hónap, hogy összeálljon a pályázat, kivitelezőstül, árajánlatostul, mindenestül. Legalábbis a 2012-es fűtéskorszerűsítéses pályázatnál így volt. 

Előzmény: Csokis (63123)
c-stahl Creative Commons License 2014.09.23 0 0 63124

Részlet a pályázati útmutatóból:

 

7. A döntés meghozatala

A pályázat befogadását követően a miniszter dönt:

 a pályázatban igényelt vissza nem térítendőtámogatással egyezőösszegűtámogatásáról,

 a pályázat csökkentett mértékűtámogatásáról,

 a pályázat elutasításáról.

A pályázatok a forrás kimerüléséig részesülhetnek támogatásban, az azon felül befogadott pályázatok tartaléklistára kerülnek, melyek újabb forrás rendelkezésre állása esetén a támogatási döntési javaslattal miniszteri felterjesztésre kerülhetnek.

Előzmény: Csokis (63123)
Csokis Creative Commons License 2014.09.23 0 0 63123

Igen, de a rutinosak előre megmondták, hogy legyen meg gyakorlatilag a kész pályázat, akkor van esélyed. Ha jól értettem -remélem jól-, akkor mostantól van 30 nap a pályázat beadására. Azt nem tudom, hogy ha kimerül a keret (mert ki szokott), akkor lezárják előbb, és bukta, vagy mindent befogadnak, és sorsolnak, vagy részösszeget adnak, vagy mi lesz? Én már ráállítottam apámat, hogy sürgősen szerezzen árajánlatot, cégadatokat, hogy mire csütörtökön megnyílik az "övé", addigra csak ki kelljen tölteni.

Előzmény: murray (63120)
Zöldár Creative Commons License 2014.09.23 0 0 63122

 Ezt a szép szobát választanád ketté ?

 Megoldható sok munkával.

 Én viszont a parkettát nem szedném fel, csak valami filc szerűség a gk fal alá.

Előzmény: yushchenko (63121)
yushchenko Creative Commons License 2014.09.23 0 0 63121

Erről lenne szó:

 

Kérlek ha tudtok, mondjatok valamit az előző hsz-re, mert nagyon tanácstalan vagyok,

Előzmény: yushchenko (63115)
murray Creative Commons License 2014.09.23 0 0 63120

megnéztem a pályázati kiírásban van ilyen hogy "beruházást kivitelező szervezet adatai, energetikus , kivitelező stb) namost akkor a pályátat beadásához már kivitelezőt kell fogadni vagy mi?  megnézed?

Előzmény: Csokis (63117)
Zöldár Creative Commons License 2014.09.23 0 0 63119

 Van benne valami !

 

 

De ezek a munkák erősen m2 függők. Kis fellületeknél lehet a duplája is.

Előzmény: Törölt nick (63116)
murray Creative Commons License 2014.09.22 0 0 63118

nem, de kösz h beraktad. holnap megnézem rengeteg adatot hasraütve kell beírnom

 

Előzmény: Csokis (63117)
Csokis Creative Commons License 2014.09.22 0 0 63117

A végén csak felkerült még ma. Megtaláltad?

http://www.emi.hu/EMI/web.nsf/Pub/kazancsere-2014.html

Előzmény: murray (63098)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!