Keresés

Részletes keresés

Peter atyuska Creative Commons License 2014.09.26 0 0 63161

A ragasztó gyártó megszokta adni, de a weboldalukon is ez fent szokott lenni.

Előzmény: Pocok75 (63160)
Pocok75 Creative Commons License 2014.09.26 0 0 63160

Sziasztok!

 

Kerámia burkolat ragasztása után mennyi időnek kell eltelnie, hogy a padlófűtést rákapcsolják?

kingoftailor Creative Commons License 2014.09.26 0 0 63159
KömKel Creative Commons License 2014.09.24 0 0 63158

Úgy méretezd, hogy egész cserépsorra jöjjön ki az ék, de mégse legyen túl magas az alsó légrés.

 

Nekem is igy van megcsinálva, és az utolsó tetőléc és lambéria között 7.5 cm magas a légrés.

Előzmény: Törölt nick (63156)
Pocok75 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 63157

Köszönöm! :)

Előzmény: KömKel (63150)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.24 0 0 63156

ha a fekete a szarufa barna ellenléc, piros a lambéria, sáraga az ék amit kéne készítni.

 

jól képzelem hogy valami ilyen kéne? hol legyen a vég?mármint milyen hosszú legyen?

vagy hogy méretezzem a 3szöget gondolom, gondolom ahol az régi ellenléc találkozik a lambériával ott még 2 cm vastagnak minimum kéne lenni? de akkor nagyon magas lesz elöl nem?

 

Előzmény: KömKel (63154)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.24 0 0 63155

köszönöm

Előzmény: KömKel (63152)
KömKel Creative Commons License 2014.09.24 0 0 63154

1600 Ft-ért cserepeznek kb, gondolom 7-800 Ft-ért leszedik, plusz a lécezés és egyéb munkák.

Előzmény: Törölt nick (63153)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.24 0 0 63153

de nekem csak 2,5 cm az ellenlécem, a lambéria majdnem 2 cm, és itt az eresznél, van 0.5 cm ellenléc.

én is ugy láttam a képeken hogy a lambériát süllyeszteni kellene, ami nem kis meló.

de ha jól értem azt mondod az sem biztos hogy lehet a végéből 2cm lemarni?

 

mondjuk az meg mindig jobban idegesít, hogy a déli oldalon teljesen szétporladt a tetőfólia, ami ráadásul még csak nem is jó mint irtad.

 

http://kepfeltoltes.hu/view/140924/20140914_143618_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

sacc kb mennyiért szedhetik le a cserepeimet, és teszik vissza? /nm 

 

 

Előzmény: KömKel (63151)
KömKel Creative Commons License 2014.09.24 0 0 63152

Másik megoldás az lehet, hogy hagyod a lambériát a helyén, és teszel rá egy ellenlécet, ami kicsit kidobja az alsó sor cserepeket, lesz egy vizcsendesitőd.

(az ellenlécet valószinűleg ék alakra kell vágni, hogy kihozza az egyenes sikot végig)

Előzmény: KömKel (63151)
KömKel Creative Commons License 2014.09.24 0 0 63151

Érthető a problémád, csak minden oldalról szaros a megoldás...

 

Először is meg kell nézni mekkora az ereszkilógásod, egyáltalán el lehet-e vékonyitani a szarufákat. Ha 60 cm alatt vagy, akkor igen.

Másodszor pedig be kell sülyyeszteni a lambériát lehetőleg minél jobban.

 

-

Új háznál ez úgy néz ki, hogy az 5 cm-es légrés itt elvékonyodik 3-3.5 cm-esre, és nincs besüllyesztve a lambéria. De ehhez 5 cm-es ellenléc kell.

Előzmény: Törölt nick (63149)
KömKel Creative Commons License 2014.09.24 0 0 63150

A mapelastic itt felesleges, mert fedett részről van szó.

Simán fagyálló, flexi ragasztóba rakott greslap, és kész

Előzmény: Pocok75 (63148)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.24 0 0 63149

még mindig cserép meg tető.

 

lefotoztam igy néz ki a dolog.

http://kepfeltoltes.hu/view/140924/20140914_140532_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

http://kepfeltoltes.hu/view/140924/20140914_140646_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

a kérdésem az lenne, hogy akkor elöl ami van léc azt ki kell cserélni olyan lyukacsos valamire az eddig ok.

de a második sor cserép lecénél már szintén nem fog tudni menni a levegő, mert a szarufára rá van téve a hajópadló ami szintén a légrés helyén van ahogy néztem a képeket hogy kéne beépíteni.

 

tehát le kell szednem a cserepet, legalább annyit ami kilóg ház oldalából, a fóliát, a hajópadlót( vagy lambéria) le kell szednem a szarufából vmi gyaluval ( de milyennel?) annyi mm ert amennyi a lambéria, majd fólai ellenléc cserépléc szallőzőrács csatorna cserép vissza? 

 

jól értelmezem? illetve érthető a kérdésem?

Pocok75 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 63148

Vagy mint egy terasz burkolatnál? Mapeplastic és utána burkoljak rá gresslappal? Nézegettem műgyantás, de ott is azt írja, hogy vízszigetelés kell neki. Amúgy nem tudom, hogy garázs lesz e, vagy majd ott dolgozgatok és raktár.

Előzmény: KömKel (63147)
KömKel Creative Commons License 2014.09.24 0 0 63147

Akkor hagyd a pitsába, nem fog kelleni a bitlem :)

(talajszint feletti magasság miatt)

Előzmény: Pocok75 (63146)
Pocok75 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 63146

A 80 cm-el van a talaj felett a garázs padlója, és C25 a beton.

Pocok75 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 63145

Szia!

 

Köszi a választ! Már bent van a garázsajtó! :) Milyen megoldások vannak még? Vagy nincs semmi lehetőség? Nem szeretném kiszedni és újra betenni az ajtót.

Előzmény: KömKel (63144)
KömKel Creative Commons License 2014.09.24 0 0 63144

Nem túl szerencsés dolog, ha nincs talajnedvesség elleni szigetelésed a szerelőbetonon.

A hőszigetelést ki lehet spórolni, de a szerelőbeton fölé a bitumenes lemez, és 6 cm aljzatbeton kellene.

Előzmény: Pocok75 (63142)
milyen matracot Creative Commons License 2014.09.24 0 0 63143

A kazancsere palyazathoz tudtok-e alabbi embereket javasolni:

- Palyazat kivitelezeseert felelos szemely, akinek van kamarai nevjegyzek szama. Ez a muszaki vezeto lenne?

- Egyszerusitett kapcsolasi rajz tervezo (keszito), akinek van kamaratagsagi azonositoja. Ez a viz-gaz-futesszerelo?

- Energetikus, akinek van kamaratagsagi azonositoja.

 

Illetve tudtok-e (sikerdijas) valakit, aki a palyazat osszeallitasaban tudna segiteni?

 

Elore is koszonom.

Pocok75 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 63142

Garázsba a szerelőbetonra nem szeretnék tenni hőszigetelést és + beton réteget. 15cm-es a szerelőbeton. Ezt mivel lehetne burkolni? Erre mehet padlólap, vagy esetleg valami műgyanta?

yushchenko Creative Commons License 2014.09.23 0 0 63141

Köszönöm, én is ilyen 10k körülre gondoltam/m2.

Előzmény: KömKel (63140)
KömKel Creative Commons License 2014.09.23 0 0 63140

Munkadij 3500-4000, anyag szintén.

Előzmény: yushchenko (63138)
KömKel Creative Commons License 2014.09.23 0 0 63139

Nem a kartonnak kell zajszűrőnek lenni, hanem 2x2 réteg karton, és az 50-es vázban pl Isover Akusto hangszigetelés.

Előzmény: yushchenko (63138)
yushchenko Creative Commons License 2014.09.23 0 0 63138

Igen, ez reális megoldásnak tűnik.

 

Arra lenne infótok, hogy kb. (nem kell pontosan), ez az 5,5 méter fal (2,80 belmag) mennyibe kerülhet (legjobb zajszűrő gipszkartonnal) anyag + munkadíj?

Előzmény: Törölt nick (63137)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.23 0 0 63137

A parketta és a beton között sincs hangfogó réteg (gondolom)... ergo kb. mindegy, hogy a parkettára vagy a betonra kerül a fal.

De, picivel jobb, ha legalább parketta (direkt hangforrás) nem bújik át a fal alatt.

 

----

 

...én simán beérném a szokásos öntapadós habcsíkokkal a gipsz karton váz alá körben, hangfogónak.

 

A ferde falat se szedném szét, minek...?

Felragasztanék rá egy deszkát alapnak telibe PUR habbal + pár csavar biztosításnak a ferde fal vázához 

Ez a deszka szolgálna alapnak és oldalvezetőnek és ehhez már csatlakozhat a gipszkarton váz, nem fog kidőlni a fal :-)

Előzmény: yushchenko (63136)
yushchenko Creative Commons License 2014.09.23 0 0 63136

Ez egy 30nm-es szoba, tehát hely van "bőven", nem probléma ha vastagabb a fal. Egyébként a parketta fel lesz szedve akkor egy sorban, vagy teljesen.

Igazából ez a ferde fal nyugtalanít. Tehát ha jól értem, ebben az esetben azt onnan le kell szedni, válaszfalat felépíteni, szigetelni, majd a két külön helyiségbe újragipszkartonozni a ablakoknál?

Előzmény: joevagyok68 (63135)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.09.23 0 0 63135

Szerintem úgy , hogy a padló-plafon-ferde falsík marad ez - tehát "átmegy egyik helyiségből a másikba, nincs megszakítva a fal alatt-mellett-felett - , NEM fogsz tudni "rendesen" hangszigetelni !

Nagy lesz az "áthallás" !

 

http://www.rigips.hu/tervezoknek/termekek_rendszerek/akusztikus_megoldasok/

 

"Szerelt fal csatlakozása padlóhoz úgy kell történjen, hogy az aljzatbetont megszakítjuk. A végső padlóburkolatot a válaszfal megépítése után helyezzük el, vagy amennyiben ez nem lehetséges, a padlóréteget meg kell szakítani."

 

Amúgy milyen vastag falat akarsz-tudsz oda rakni ?

Előzmény: yushchenko (63134)
yushchenko Creative Commons License 2014.09.23 0 0 63134

Sajnos muszáj lesz. A sok munka miből adódik?

Illetve ahogy írtam a hangszigetelés nagyon fontos lenne. Én sem lennék a parketta felszedése mellett, de nem akarok semmit se hallani a másik szobából. Illetve ehhez kapcsolódott a kérdés, hogy az ablaknál a ferde gipszkarton falat, akkor meg kell/lehet bontani, vagy van valami más lehetőség a hangszigetelésre? (esetleg ilyen formában ha hozzáerősíteném a gk falat is megfelelő lenne a hangszigetelése?)

Előzmény: Zöldár (63122)
Garfield007 Creative Commons License 2014.09.23 0 0 63133

aztán meg aggódni a folyósításért..

 

Csak pár hónap és egy év közötti időtartamra előlegezed meg/adod kölcsön ;-)

Előzmény: murray (63131)
topikolos Creative Commons License 2014.09.23 0 0 63132

Igen, gyakorlatilag a másra nem költhető pénz (gyakorlatilag EU-s) egy részének átforgatása a költségvetésbe, és még zsebbe is jut...

Előzmény: Csokis (63130)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!