Keresés

Részletes keresés

ody42 Creative Commons License 2009.05.29 0 0 134
Bizony! Lassan ismétlő oltásra kell vinni a kis sz@rost :) Nem lepett meg kiscicával idén senki?

Tessék neked kép, ha esetleg nem szoktál amoda bekukkintani:
Előzmény: Tibbe (127)
Bűvössárkány Creative Commons License 2009.05.29 0 0 133
:))
Szia, Ody! Majd ha időd engedi, kérhetnék fotókat én is a jószágokról, és hogy melyik macs kicsoda? Te vagy a csuszás?:))
Előzmény: ody42 (121)
flamingán Creative Commons License 2009.05.29 0 0 132
Szia Tibbe!
Szerencsések vagyunk az orvosokkal, minden szempontból.;-))))
Előzmény: Tibbe (127)
Bűvössárkány Creative Commons License 2009.05.29 0 0 131
:DD! Én gyerekkoromban az akkori fekete Mirci cicámat vittem el véletlen - majdnem - az oskolába. De pár háznyi gyaloglás után gyanús lett az élő táska...:)))
Előzmény: csacsi1976 (120)
Bűvössárkány Creative Commons License 2009.05.29 0 0 130
Csacsi, ha nem mondtam még: nagyon nagy mázlid van.:) Kiscicák, és ilyen tök jók. Puszi nekik!:)) Én lefövök rendesen egy-egy hordozóba tételnél. Még jó, hogy egy évben csak macskánként eccer kell megtennem...
Előzmény: csacsi1976 (119)
meoindil Creative Commons License 2009.05.29 0 0 129
    A hordozót nálunk sem kultiválják a cicák, de minden más táska, szatyor a roppant érdekes kategóriába tartozik. Karácsony óta van egy papírtáska a padlón, amire hol ráülnek - hol belebújnak, bár lassan azért már amortizálódik.
    Pocak is többször leellenőrizte már a hátizsákomat indulás előtt :)



Előzmény: csacsi1976 (120)
Bűvössárkány Creative Commons License 2009.05.29 0 0 128
Szijjjasztok! Ez aztán a meglepi! Hát titeket mi szél fújt erre?
Tibbe! Ody - üdv! Mi még nem is ismerjük egymást.:) Nem sok visszaolvasnivaló van még, ez egy hót-topik volt, és én elkezdtem bele írni a 12. hsz-tól... aztán szépen jöttetek! Szóval, ha onnan olvasgattok, még vissza lehet - és akkor már egész sokat megtudhattok az én ragadozóimról.:)
Előzmény: Tibbe (127)
Tibbe Creative Commons License 2009.05.29 0 0 127
Ennyire csinos állatorvosod van? ;)

...bár a mienkével én is nagyon jól el tudok pletykálgatni:))..

egyébként sziasztok!

ody! nemsokára Pünkösd! tolulnak az emlékeim egy égből pottyant macskával kapcsolatosan...:)
Előzmény: flamingán (117)
csacsi1976 Creative Commons License 2009.05.29 0 0 126
majd írd meg a harci sérülések listáját :D
Előzmény: flamingán (125)
flamingán Creative Commons License 2009.05.29 0 0 125
Egyébként jó ötlet ez az asszisztencia, köszi.:-)
Asszem délután majd igénybe veszem a fiamat asszisztensnek. Ő fogja előhozni a hordozót én meg elkapom Gömböcöt és belehelyezem.:-))
Előzmény: ody42 (124)
ody42 Creative Commons License 2009.05.29 0 0 124
Igen :) Ha választhatnék, hogy melyik macskám másszon be magától a hordozüba, akkor is így döntenék :) Töpi azért nem fél használni a harci fegyvereit, ha valami nem tetszik neki, illetve hát méretéből adódóan is nehéz lenne tuszkolni.

Csusza meg szegényem nem igazán jött rá még, hogy a karom másra is való az élezésen kívül, a fog meg az evésen kívül (pedig Töpivel szemben nem ártana néha használni őket, így kívülről megítélve), nála a tiltakozás egyrészt a bújkálásban nyilvánul meg, amit megelőzünk, másrészt kapálózik, meg megfeszíti magát, de ketten azért könnyen belepottyantjuk a hordozóba.
Előzmény: flamingán (123)
flamingán Creative Commons License 2009.05.29 0 0 123
Szia Ody!
Neked is szerencséd van Töpivel.:-)
Előzmény: ody42 (121)
flamingán Creative Commons License 2009.05.29 0 0 122
Hú, de szerencséd van!:-)

Énnekem (vagyis a cicáknak:-) ), most van egy olyan hordozónk, amibe felülről kell "beleejteni" a macsekot. A régibe elölről kellett betuszkolni, na, ez elég brutál volt.
Most "csak" meg kell fogni a pácienst, de ez is nehéz, mert mihely előveszem a hordozót, mind a kettő köddé válik.
Na, meg az eljutás az orvoshoz is macerás, mert gyalogszerrel megyünk, másnap olyan izomlázzal küzdök, hogy ihaj. De mindegy, mások is viszik gyalogosan, ezzel nem vagyok egyedül.:-)
Előzmény: csacsi1976 (119)
ody42 Creative Commons License 2009.05.29 0 0 121
Igen, még olvasni is procedúra :) Nekünk szerencsénk van, mert a kicsi tényleg kicsi, így kettőnk ellen esélye sincs (habár nála is a sorrend: macska megfog, szorosan ölel, és csak ezután veszi elő az asszisztencia a hordozót, mert amúgy elbújik az ivartalanítása óta a hordozó elől. Előtte ő neki sem volt kifogása). A nagynak meg leteszem a hordozót, és egy "Töpi légyszíves menj be" feészólítás után be is sétál általában, ha nem, akkor sem küzdeni kell, csak egy kis lendületet adni neki :)


Egyébként pedig üdv :)
Előzmény: csacsi1976 (119)
csacsi1976 Creative Commons License 2009.05.29 0 0 120
Múltkor a hátizsákomban próbált helyet foglalni és igen megsértődött amikor nem jöhetett :D
csacsi1976 Creative Commons License 2009.05.29 0 0 119
Akkor nekem szerencsém van mert mindkét macsek de főleg a thai Cirmó ha meglátja hogy előkerül a táskahordozója akkor mászik bele ezerrel csak otthon ne hagyjuk :D
Bűvössárkány Creative Commons License 2009.05.29 0 0 118
Igen, én is a hordozóba tételtől vagyok rosszul már előre is a gondolattól... Még az elvitel sem aggaszt annyira, mer valahogy csak elcibálom tömegközlekedéstől tömegközlekedésig, de a hordozóba rakás... mikor elbúvik, ha már meglátja a hordozót, neked meg időpontod van... hát az katasztrófa.
Nekem az utóbbi manővernél szerencsém volt, hogy két macskám van... Ugyanis Honyn akartam először túlesni, tehát, ahogy levettem a hordozót a szekrény tetejéről, Hony azonnal felfogta, mit jelent és másfél napra elbújt. Még a vacsoráért sem ordított, na most képezd el, akkor már tényleg nagy baj van! És már bejelentkeztünk...
Szóval szerencse, hogy mindkét macska oltása nagyjából egy időpont, ezért megfogtam Haramiát, összesen háromszor. Bár ő a vadabb, így nem tudtam belelógatni az álló hordozóba, mert nem volt elég a két kezem, így kétszer kilógott. Harmadjára egy kézzel csak a kezeit fogtam össze, na, így sikerült nagy keservesen - ezért Haramia esett túl először a tortúrán.
Előzmény: flamingán (117)
flamingán Creative Commons License 2009.05.29 0 0 117
:-))
Amikor ez megtörtént, még ő is lepkesúlyú volt.;-))
Rosszul volt felcsavarozva bizonyára a karnis....:-))

Ma megyünk állatorvoshoz, ha az időjárás is úgy akarja.
Tegnap vihogtunk a kolléganőmmel, mert mondtam, hogy én tulajdonképpen annyira szívesen járok az állatorvoshoz...;-), csak hát a paciens hordozóba tétele és szállítása jelent kicsi problémát. Erre mondja, hogy menjek el egyedül, beszélgessünk el, aztán csapjak a homlokomra, hogy jajj, valamit elfelejtettem elhozni!.....a....macskát.
:-))))
Előzmény: Bűvössárkány (115)
Bűvössárkány Creative Commons License 2009.05.29 0 0 116
De figyelj: Honynak ám van büszkesége! Ha bele akar enni a tányéromba, elég, ha egy kicsit katonásabban mondom neki, hogy "na, azt nem szabad!" Rámnéz és már ugrik is lefelé. De Haramiát ez egyáltalán nem zavarja. Már eszek, mikor mm-ről mm-re kúszik közelebb a tányéromhoz, s akár ordíthatok is - előbb-utóbb benne a feje a tányéromban, és szaglászik-szaglászik pofátlanul, egyre közelebb. Én meg tologatom. Érdekes, olyankor nem szaladgál el, mint amikor pl. szeretéshez felvenni óhajtanám. Lecövekeli magát, és ellensúllyal szolgál. Nyomul. Ha kicsit leseperném kiabálva, akkor is, mint aki odaragadt! Bár lesunyja a fejét, de AKKOR IS ott dekkol. Makacs kis szarosom...:))
Még utóiratként: mindezek természetesen macskaetetés utáni állapotban zajlanak. Tehát nem azért játszom a Lánchidat a vacsorám közben, 5 cm-re tányéromtól a két kőoroszlánnal, mert szegények éhesek, még nem kaptak...:)))
Bűvössárkány Creative Commons License 2009.05.29 0 0 115
:DDDDDDDDDDDDDDDDDD!
Látod, a lepkesúlynak is megvannak a maga előnyei!:)
Előzmény: flamingán (114)
flamingán Creative Commons License 2009.05.29 0 0 114
Szerintem Haramia okos, csak próbálgatja a korlátait.;-)

Érdekes, mert mióta Gömbi leszakadt a karnissal, azóta nem próbált meg felmenni.
Azért ezt most gyorsan lekopogom.:-)
Előzmény: Bűvössárkány (111)
meoindil Creative Commons License 2009.05.29 0 0 113
    Köszi Csacsi, akkor valóban nem érinthet engem! Én az Invitelen gondolkozom, illetve megvárom mi lesz a kábeltévé szolgáltatónknál, mert most húzkodták az új kábelt és azzal együtt lehet, hogy lesz internet lehetőség is náluk.
Előzmény: csacsi1976 (105)
Bűvössárkány Creative Commons License 2009.05.29 0 0 112
Jaa?!:) Így már mindjárt más.:) Köszi!:D!
Előzmény: meoindil (110)
Bűvössárkány Creative Commons License 2009.05.29 0 0 111
Végigfutott az agyamon, hogy annak idején, mikor Haramia 523-jára startolt végig a padlótól a karnisig a függönyön, abszolút nem emlékezett, hogy előzőleg 522-szer ennek nem örültem és hangot is adtam. Továbbá a keserves "nemtudoklejönni, segítséééég!" vinnyogásra és hogy nekem kellett felmásznom leszedni... láthatta, hogy nem olyan jó és örömteli dolog, amit csinál, és mégis, mégis fel kellett mászni a karnisra! Lelkifurdalás és bűntudat nélkül... na jó, de Haramia kevésbé okos, mint Hony. Hony, mint szoktam hangoztatni, egy kutya.:) És ugyanúgy a tieid is, gondolom. De bűntudat, az nincs...:))
Előzmény: flamingán (107)
meoindil Creative Commons License 2009.05.29 0 0 110
    Hát épp azé'! 7 év alatt érte el a 100.-at a topik!
Előzmény: Bűvössárkány (109)
Bűvössárkány Creative Commons License 2009.05.29 0 0 109
Jaj, nemá! Ez csak egy százas, csak úgy megütötte utólag a szemem, ahhoz képest, hogy évekig 11 hsz volt rajta. Érted? Nem kő granulálni egyáltalán.
Előzmény: meoindil (108)
meoindil Creative Commons License 2009.05.29 0 0 108
    Sárkányka! Granulálok a kerekhez!
Előzmény: Bűvössárkány (100)
flamingán Creative Commons License 2009.05.29 0 0 107
:-) Többször is lencsevégre tudtam kapni az illegális szituáció közben, úgyhogy abszolúte nem zavarta, ez igaz.
Előzmény: Bűvössárkány (104)
Bűvössárkány Creative Commons License 2009.05.29 0 0 106
Kispajtások, elértük a 100-at! Nahát! A topik már megmarad...:)

A nagy álló ventilátor felborítása sem lehet kismiska pedig, az nálunk is sikerült, de a tévében még nem is gondolkoztam... azért az félelmetes!
Előzmény: flamingán (103)
csacsi1976 Creative Commons License 2009.05.29 0 0 105
Nem eshetsz ebbe bele mert én monorteles területen vagyok és eddig az ő vonalukon jött a t-comos adsl, de ahhoz kellett vonalas telcsit is fizetnem és úgy 9400+3000 volt ezért visszatértem a monorteles (upctelekom) adsl solo-hoz 7400-ért de velük mindig volt/van baj csak nincs választási lehetőség semmiben mert senkit nem engednek be a területükre :(

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!