Keresés

Részletes keresés

Pocok75 Creative Commons License 2014.09.27 0 0 63176

Lég-tömörség miatt kell. Én is sokat kattogtam rajta, aztán már nem érdekel, simán kivakoltam. Kicsit túlzásba visszük  szerintem ezekkel a dolgokkal. Találj egy normális embert aki berakja, közben jöjjön ki jól anyagilag. Nálunk pl. a szuper teraszajtó mellett ha fúj kint a szél érzem, hogy fúj be a hideg hála a Win Door Trade-nek! :D

Mostanában XPS raknak majd mindenhol a nyílásba, és úgy megy be az ablak. A festőket kérdeztem, hogy mit tapasztalak, hogy máshol hogy rakják be az ablakot. Erre azt mondták, hogy örüljek, hogy ha nyílnak! :)

Pedig megkérik a beépítés árát. Itt bunkók voltak, a Premier is tojt ránk. Ekkor tapasztaltam először, hogy nem feltétlen vannak a vevőkért az építőiparban. Kicsit elvittem a témát. :D

Előzmény: kozso1 (63175)
kozso1 Creative Commons License 2014.09.27 0 0 63175
Sziasztok. Bekerültek a műanyag ablakaink. Csak most olvasok olyanról, hogy kell párazáró illetve dagadó szalag. Tényleg szükség van rá esetleg bármi másra vagy mehet a vakolat a purhabra?
mekkme Creative Commons License 2014.09.27 0 0 63174

Nálam is ugyanez a helyzet, de a garazs padló csak kb 30 centire van a talajtól pluszban. Szerencsére nincs talajvíz, és mészköves a talaj, tehát gyorsan elfolyik a csapadék. Ha nem akarom megemelni a szintet, akkor milyen anyagot lehet használni a műgyanta alá?

Előzmény: KömKel (63150)
KalásziM Creative Commons License 2014.09.27 0 0 63173

 persze ez :

 

 "de ha csak simán felrakom kidől mint az nb1 focistáink 40 perc játék után."

 

 

 és az élére állítás nagyon üti egymást. Kérdés mit értesz a simán szó alatt. Habarcs nélkül nem megy !

Előzmény: KalásziM (63172)
KalásziM Creative Commons License 2014.09.27 0 0 63172

 Megoldható. Kézügyesség, és türelem. 

Előzmény: Régivagyok (63171)
Régivagyok Creative Commons License 2014.09.27 0 0 63171

Pedig az volt a terv, hogy élire állítva rakom, van minden szerszám, kézügyesség stb.:)

Előzmény: KalásziM (63170)
KalásziM Creative Commons License 2014.09.27 0 0 63170

 Jó erős habarcsba rakod és akkor nem dől ki.

 

 Persze kérdés mennyi téglád van. ha nagyon sok akkor rakhatod vastagfalként habarcs nélkül is. de legalább kötésbe rakd ! Normál téglát lehet élére is állítani , így kijön egy  kb. 8cm vastag fal /kezdőknek nem ajánlott / rakhatod  12,5 vastagfalnak is /futósor / Ez vakolva kb. 15 cm.  A zárt szelvényekbe nem árt bekötni mint javasolták. Itt elég  függőlegesen  2 helyen. a fugánál hegeszteni  valami köracélt, vagy szeget. Ha nincs hegg.  aparát befúrsz a zártszelvénybe és oda illesztett a bekötő szeget.

 Ha nincs tégla, akkor OSB vel is megoldható.

Előzmény: Régivagyok (63165)
Régivagyok Creative Commons License 2014.09.27 0 0 63169

Köszi a hozzászólásokat, megnézem mi van itthon szeg vagy purhab, vagy mindkettő:)

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.27 0 0 63168

A téglák végeit ragaszd a zártszelvényhez PUR habbal... örök élet lesz :-)

Előzmény: Régivagyok (63165)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.09.27 0 0 63167

Ez a rohadt tablet, hogy ez hogy kerult oda...

 

Armin

Előzmény: joevagyok68 (63166)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.09.27 0 0 63166

Csinald gipszkartonbol !  :-) 

Gondolom van teglasd azert kerded...

Armin minden 3. sor utan hegessz a zartszelvenyhez egy 200-as szeget mindket oldalra, ami igy a fugaba esik..

Esetleg...ha nem jon jobb otlet ...

Előzmény: Régivagyok (63165)
Régivagyok Creative Commons License 2014.09.27 0 0 63165

Üdv.

 

Van egy kis otthoni építőipari munkám segítséget szeretnék kérni, hogy tudom a legegyszerűbben, és legjobban megoldani ezt a kis falazást.

 

A mellékelt képen a két 6x 8 zártszelvény közé szeretnék falazni, de ha csak simán felrakom kidől mint az nb1 focistáink 40 perc játék után.

 

Hogy csináljam?

milyen matracot Creative Commons License 2014.09.26 0 0 63164

Alfoldi szaniterek Easyplus bevonataval van-e valakinek (hosszutavu) tapasztalata? Megeri a felarat?

Töck Jenő Creative Commons License 2014.09.26 0 0 63163

A padló és a ráragasztott lap hőtágulása nem egyforma. Ha biztosra akar menni, akkor kivárja a ragasztó teljes kötési idejét. A ragasztónak nem szabad elszakadnia az eltérő hőtágulástól. Ha a teljes szilárdulási időnél többet vár, abból baj nem lehet, csak fölösleges.

Előzmény: Pocok75 (63160)
Pocok75 Creative Commons License 2014.09.26 0 0 63162

Mapei és murexin se ír semmit a termék adatlapon. 14 nap terhelhetőség. Meg 2 nap múlva járható.

Előzmény: Peter atyuska (63161)
Peter atyuska Creative Commons License 2014.09.26 0 0 63161

A ragasztó gyártó megszokta adni, de a weboldalukon is ez fent szokott lenni.

Előzmény: Pocok75 (63160)
Pocok75 Creative Commons License 2014.09.26 0 0 63160

Sziasztok!

 

Kerámia burkolat ragasztása után mennyi időnek kell eltelnie, hogy a padlófűtést rákapcsolják?

kingoftailor Creative Commons License 2014.09.26 0 0 63159
KömKel Creative Commons License 2014.09.24 0 0 63158

Úgy méretezd, hogy egész cserépsorra jöjjön ki az ék, de mégse legyen túl magas az alsó légrés.

 

Nekem is igy van megcsinálva, és az utolsó tetőléc és lambéria között 7.5 cm magas a légrés.

Előzmény: Törölt nick (63156)
Pocok75 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 63157

Köszönöm! :)

Előzmény: KömKel (63150)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.24 0 0 63156

ha a fekete a szarufa barna ellenléc, piros a lambéria, sáraga az ék amit kéne készítni.

 

jól képzelem hogy valami ilyen kéne? hol legyen a vég?mármint milyen hosszú legyen?

vagy hogy méretezzem a 3szöget gondolom, gondolom ahol az régi ellenléc találkozik a lambériával ott még 2 cm vastagnak minimum kéne lenni? de akkor nagyon magas lesz elöl nem?

 

Előzmény: KömKel (63154)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.24 0 0 63155

köszönöm

Előzmény: KömKel (63152)
KömKel Creative Commons License 2014.09.24 0 0 63154

1600 Ft-ért cserepeznek kb, gondolom 7-800 Ft-ért leszedik, plusz a lécezés és egyéb munkák.

Előzmény: Törölt nick (63153)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.24 0 0 63153

de nekem csak 2,5 cm az ellenlécem, a lambéria majdnem 2 cm, és itt az eresznél, van 0.5 cm ellenléc.

én is ugy láttam a képeken hogy a lambériát süllyeszteni kellene, ami nem kis meló.

de ha jól értem azt mondod az sem biztos hogy lehet a végéből 2cm lemarni?

 

mondjuk az meg mindig jobban idegesít, hogy a déli oldalon teljesen szétporladt a tetőfólia, ami ráadásul még csak nem is jó mint irtad.

 

http://kepfeltoltes.hu/view/140924/20140914_143618_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

sacc kb mennyiért szedhetik le a cserepeimet, és teszik vissza? /nm 

 

 

Előzmény: KömKel (63151)
KömKel Creative Commons License 2014.09.24 0 0 63152

Másik megoldás az lehet, hogy hagyod a lambériát a helyén, és teszel rá egy ellenlécet, ami kicsit kidobja az alsó sor cserepeket, lesz egy vizcsendesitőd.

(az ellenlécet valószinűleg ék alakra kell vágni, hogy kihozza az egyenes sikot végig)

Előzmény: KömKel (63151)
KömKel Creative Commons License 2014.09.24 0 0 63151

Érthető a problémád, csak minden oldalról szaros a megoldás...

 

Először is meg kell nézni mekkora az ereszkilógásod, egyáltalán el lehet-e vékonyitani a szarufákat. Ha 60 cm alatt vagy, akkor igen.

Másodszor pedig be kell sülyyeszteni a lambériát lehetőleg minél jobban.

 

-

Új háznál ez úgy néz ki, hogy az 5 cm-es légrés itt elvékonyodik 3-3.5 cm-esre, és nincs besüllyesztve a lambéria. De ehhez 5 cm-es ellenléc kell.

Előzmény: Törölt nick (63149)
KömKel Creative Commons License 2014.09.24 0 0 63150

A mapelastic itt felesleges, mert fedett részről van szó.

Simán fagyálló, flexi ragasztóba rakott greslap, és kész

Előzmény: Pocok75 (63148)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.24 0 0 63149

még mindig cserép meg tető.

 

lefotoztam igy néz ki a dolog.

http://kepfeltoltes.hu/view/140924/20140914_140532_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

http://kepfeltoltes.hu/view/140924/20140914_140646_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

a kérdésem az lenne, hogy akkor elöl ami van léc azt ki kell cserélni olyan lyukacsos valamire az eddig ok.

de a második sor cserép lecénél már szintén nem fog tudni menni a levegő, mert a szarufára rá van téve a hajópadló ami szintén a légrés helyén van ahogy néztem a képeket hogy kéne beépíteni.

 

tehát le kell szednem a cserepet, legalább annyit ami kilóg ház oldalából, a fóliát, a hajópadlót( vagy lambéria) le kell szednem a szarufából vmi gyaluval ( de milyennel?) annyi mm ert amennyi a lambéria, majd fólai ellenléc cserépléc szallőzőrács csatorna cserép vissza? 

 

jól értelmezem? illetve érthető a kérdésem?

Pocok75 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 63148

Vagy mint egy terasz burkolatnál? Mapeplastic és utána burkoljak rá gresslappal? Nézegettem műgyantás, de ott is azt írja, hogy vízszigetelés kell neki. Amúgy nem tudom, hogy garázs lesz e, vagy majd ott dolgozgatok és raktár.

Előzmény: KömKel (63147)
KömKel Creative Commons License 2014.09.24 0 0 63147

Akkor hagyd a pitsába, nem fog kelleni a bitlem :)

(talajszint feletti magasság miatt)

Előzmény: Pocok75 (63146)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!