Keresés

Részletes keresés

halaloszto Creative Commons License 2014.09.29 0 0 63192

jaja. van minden. 

 

nekem a szekreny a sarokban volt, elfert alatta az iv.


Vajk

Előzmény: Catman (63190)
Catman Creative Commons License 2014.09.29 0 0 63191

Köszi neked is.

Előzmény: Törölt nick (63189)
Catman Creative Commons License 2014.09.29 0 0 63190

Köszönöm. Sajnos a nagy ívben hajlítás nem jó, nem fér el. De ha jól értem, van hozzá mindenféle kulcsos idom, könyök is, azzal meg tudom oldani.

Előzmény: halaloszto (63186)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.29 0 0 63189

Kapható villáskulccsal szerelhető sarok idom... a bótban, párszáz Ft.

Előzmény: Catman (63184)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.29 0 0 63188

Ha biztosat akarnék tudni, akkor...

A kicsit durva módszert választanám... ráadásul minden falon, külön-külön.

Mert vannak trükkös megoldások, hideg oldalon 7 cm délin 3 cm és hasonlók.

 

Továbbá egy időben divat volt a fagyapot rétegek közti hungarocell felrakása is.

(pl. heratekta asszem 0,5+4+0,5 cm megoldásban)

Amit a tű nem szúr át ....

Előzmény: Csokis (63185)
halaloszto Creative Commons License 2014.09.29 0 0 63186

en 20-as otretegubol csinaltam. a kanyart nagyivben kezzel meg tudod hajlitani, vagy veszel egy kulso hajlitorugot 3000-ert ha elbirja a koltsegvetes. vagy kersz kolcson valakitol. lehet a vegere venni kulccsal szerelheto idomokat.

 

Vajk

Előzmény: Catman (63184)
Csokis Creative Commons License 2014.09.29 0 0 63185

Kedves Profik!

Felújított ház, hőszigetelve. A tulaj azt mond amit akar, én azt hiszem el, amit én akarok. Van-e valami mód a fent levő szigetelés vastagságának megmérésére? Nekem a következők jutottak eszembe józan, paraszti ésszel:

 - Megmérem a falvastagságot, levonom a szerkezet vastagságát, plusz a becsült vakolat vastagságot. De mi van, ha nem tudom? Ha megvannak az eredeti tervek, kiderül, hogy 30-as, vagy 38-as a fal, (mivel 1974-es az épület, így szerintem bármelyik lehet), de ha nincsenek? És mi van a külső vakolattal? Leverték, vagy nem? Vagy azon a 2-2,5 centin ne rugózzak? Azért összességében ez már +/- 10 centi, az nagyon nem mindegy.

 - Fogok egy klasszikus spéktűt, azt a 2 mm-est, amivel a pulykát szokás összetűzni töltés után, és egy védett, nem látható helyen beleszúrom a falba. De azért ez kicsit durva. :-)

Köszi: Csokis

Catman Creative Commons License 2014.09.29 0 0 63184

Sziasztok,

 

Szeretném bevinni a radiátor visszatérő csövét egy beépített szekrény mögé. A szekrény és a radiátor két szomszédos falon van, tehát a csőbe kell valami könyökelem. A kérdésem az lenne, hogy milyen csövet lenne célszerű használni, illetve van-e olyan megoldás, amit én házilag mindenféle célszerszám nélkül meg tudok oldani? A visszatérőre rákötést szakember végezné, én csak magát a szekrény mögötti részt csinálnám.

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.28 0 0 63183
Budai Szabolcs Creative Commons License 2014.09.28 0 0 63182

Üdv tanácsot kérnék.

 

Régi garázs , ami már az előző tulaj által le lett burkoltatva feljött. Teljesen felszedtem, letisztítottam, majd újraburkoltattam.

A garázsajtó résznél nem volt megfelelő az alap, nem beton hanem valami salakos anyag ( szar beton). Így gondolom a garázsajtó súlyától, meg  a kocsival ráhajtástól  fel is tört 3 járólap. A kűműves aljaztkiegyenlítőt használt a szintkülönbséghez de az nem kötődött rendesen a kuka alaphoz így elvált.

Ha felszedem a feltört köveket és letisztítom a porló részig , földig vagy nem tudom mi van ott, mi a helyes rétegrend amivel ki tudom javítani? Betonból milyen vastagság kell?

 

Betonjavítot is használhatok hozzá?

drs Creative Commons License 2014.09.28 0 0 63181

Sziasztok!

 

Megbizható szakembert keresek egy gázfütéses lakás fütéskorszerüsitéséhez, aki segitene

- a megfelelő megoldás kiválasztásában (vékonycsöves fal illetve padlófütés)

- a megfelelő kazán kiválasztásában (kondenzációs)

 

 

illetve villanyszerelőt is aki jártas az automatizálásban, led világitás, modern gondolkodásmódu.

 

Kérlek legyetek szivesek ajánlani valakit aki Budapest és környékén tud tevékenykedni.

 

Köszönöm

drs

Régivagyok Creative Commons License 2014.09.28 0 0 63180

Persze, hogy habarcsba rakom, de mivel a vashoz nem köt hozzá a malter ezért volt a dilemma.

Nincs kátránypapírom alá, helyette mehet bitugél?

Előzmény: KalásziM (63173)
dejódió Creative Commons License 2014.09.27 0 0 63179

Vízálló akrillal.

Előzmény: Törölt nick (63178)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.27 0 0 63178

Belül.... legyen egy picit párafékezőbb (de minimum azonos)

a PUR hab felület eltakarása, mint kívül, ennyi a követelmény.

 

 

Úgy szoktam, hogy a síkba vágott PUR habot átkenem festhető akril tömítővel is telibe.

Ez megoldja a PUR hab felület lég és víz zárását ... osztjóvanaz.

 

Aztán megy rá a vakolás + az ablaktok/káva sarokba a takaróléc

A takaróléc belül szintén akrillal van ragasztva+tömítve a tokhoz/vakolathoz.

 

A külső takaró léc viszont a falhoz NINCS tömítve, csak a tokhoz.

Így a pára tud kifelé közlekedni bentről.

Előzmény: kozso1 (63175)
Pocok75 Creative Commons License 2014.09.27 0 0 63177

Ja én azt csináltam a PUR-al, hogy polisztirol ragasztóval lekentem és úgy vakoltam. Lézerrel meg kiszinteztem az alját és tetejét, úgy vakoltam ki. Senki nem lett volna kapható erre, még a kőművesek is elküldtek, meg mondták, hogy inkább csináljam meg én. Nem gondoltam, hogy igazuk lesz. :)

Előzmény: kozso1 (63175)
Pocok75 Creative Commons License 2014.09.27 0 0 63176

Lég-tömörség miatt kell. Én is sokat kattogtam rajta, aztán már nem érdekel, simán kivakoltam. Kicsit túlzásba visszük  szerintem ezekkel a dolgokkal. Találj egy normális embert aki berakja, közben jöjjön ki jól anyagilag. Nálunk pl. a szuper teraszajtó mellett ha fúj kint a szél érzem, hogy fúj be a hideg hála a Win Door Trade-nek! :D

Mostanában XPS raknak majd mindenhol a nyílásba, és úgy megy be az ablak. A festőket kérdeztem, hogy mit tapasztalak, hogy máshol hogy rakják be az ablakot. Erre azt mondták, hogy örüljek, hogy ha nyílnak! :)

Pedig megkérik a beépítés árát. Itt bunkók voltak, a Premier is tojt ránk. Ekkor tapasztaltam először, hogy nem feltétlen vannak a vevőkért az építőiparban. Kicsit elvittem a témát. :D

Előzmény: kozso1 (63175)
kozso1 Creative Commons License 2014.09.27 0 0 63175
Sziasztok. Bekerültek a műanyag ablakaink. Csak most olvasok olyanról, hogy kell párazáró illetve dagadó szalag. Tényleg szükség van rá esetleg bármi másra vagy mehet a vakolat a purhabra?
mekkme Creative Commons License 2014.09.27 0 0 63174

Nálam is ugyanez a helyzet, de a garazs padló csak kb 30 centire van a talajtól pluszban. Szerencsére nincs talajvíz, és mészköves a talaj, tehát gyorsan elfolyik a csapadék. Ha nem akarom megemelni a szintet, akkor milyen anyagot lehet használni a műgyanta alá?

Előzmény: KömKel (63150)
KalásziM Creative Commons License 2014.09.27 0 0 63173

 persze ez :

 

 "de ha csak simán felrakom kidől mint az nb1 focistáink 40 perc játék után."

 

 

 és az élére állítás nagyon üti egymást. Kérdés mit értesz a simán szó alatt. Habarcs nélkül nem megy !

Előzmény: KalásziM (63172)
KalásziM Creative Commons License 2014.09.27 0 0 63172

 Megoldható. Kézügyesség, és türelem. 

Előzmény: Régivagyok (63171)
Régivagyok Creative Commons License 2014.09.27 0 0 63171

Pedig az volt a terv, hogy élire állítva rakom, van minden szerszám, kézügyesség stb.:)

Előzmény: KalásziM (63170)
KalásziM Creative Commons License 2014.09.27 0 0 63170

 Jó erős habarcsba rakod és akkor nem dől ki.

 

 Persze kérdés mennyi téglád van. ha nagyon sok akkor rakhatod vastagfalként habarcs nélkül is. de legalább kötésbe rakd ! Normál téglát lehet élére is állítani , így kijön egy  kb. 8cm vastag fal /kezdőknek nem ajánlott / rakhatod  12,5 vastagfalnak is /futósor / Ez vakolva kb. 15 cm.  A zárt szelvényekbe nem árt bekötni mint javasolták. Itt elég  függőlegesen  2 helyen. a fugánál hegeszteni  valami köracélt, vagy szeget. Ha nincs hegg.  aparát befúrsz a zártszelvénybe és oda illesztett a bekötő szeget.

 Ha nincs tégla, akkor OSB vel is megoldható.

Előzmény: Régivagyok (63165)
Régivagyok Creative Commons License 2014.09.27 0 0 63169

Köszi a hozzászólásokat, megnézem mi van itthon szeg vagy purhab, vagy mindkettő:)

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.27 0 0 63168

A téglák végeit ragaszd a zártszelvényhez PUR habbal... örök élet lesz :-)

Előzmény: Régivagyok (63165)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.09.27 0 0 63167

Ez a rohadt tablet, hogy ez hogy kerult oda...

 

Armin

Előzmény: joevagyok68 (63166)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.09.27 0 0 63166

Csinald gipszkartonbol !  :-) 

Gondolom van teglasd azert kerded...

Armin minden 3. sor utan hegessz a zartszelvenyhez egy 200-as szeget mindket oldalra, ami igy a fugaba esik..

Esetleg...ha nem jon jobb otlet ...

Előzmény: Régivagyok (63165)
Régivagyok Creative Commons License 2014.09.27 0 0 63165

Üdv.

 

Van egy kis otthoni építőipari munkám segítséget szeretnék kérni, hogy tudom a legegyszerűbben, és legjobban megoldani ezt a kis falazást.

 

A mellékelt képen a két 6x 8 zártszelvény közé szeretnék falazni, de ha csak simán felrakom kidől mint az nb1 focistáink 40 perc játék után.

 

Hogy csináljam?

milyen matracot Creative Commons License 2014.09.26 0 0 63164

Alfoldi szaniterek Easyplus bevonataval van-e valakinek (hosszutavu) tapasztalata? Megeri a felarat?

Töck Jenő Creative Commons License 2014.09.26 0 0 63163

A padló és a ráragasztott lap hőtágulása nem egyforma. Ha biztosra akar menni, akkor kivárja a ragasztó teljes kötési idejét. A ragasztónak nem szabad elszakadnia az eltérő hőtágulástól. Ha a teljes szilárdulási időnél többet vár, abból baj nem lehet, csak fölösleges.

Előzmény: Pocok75 (63160)
Pocok75 Creative Commons License 2014.09.26 0 0 63162

Mapei és murexin se ír semmit a termék adatlapon. 14 nap terhelhetőség. Meg 2 nap múlva járható.

Előzmény: Peter atyuska (63161)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!