Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Sanzistift Creative Commons License 2016.05.19 0 0 7908

:)

Előzmény: atompyka (7907)
atompyka Creative Commons License 2016.05.19 0 0 7907

Arra meg ott a rádió. :-)

Azt hiszik a zemberek, hogy a sok szakadt verdában azért üvölt a tuctuc, mert az tetszik a gazdàjának, holott csak nem tudott venni szilenteket a futóműbe, mert a Homasitában nem kapni. 

Előzmény: Sanzistift (7906)
Sanzistift Creative Commons License 2016.05.19 0 1 7906

Nem kell beszarni, amíg a gumi nem porladva esik ki belőle felkeményedve, és amíg nem lóg, vagy kopog, addig nincs semmi gáz.

Egy jól működő szilent szélénél akár 8! repedés is lehet (vagy 32!!!), de ha csereérett lesz, akkor már nem a repedés fog zavarni, hanem a hangja.

:)

Előzmény: SX4 Ati (7905)
SX4 Ati Creative Commons License 2016.05.19 0 0 7905

Sziasztok! Első kerekeknél a lengőkarnál az egyik szilent gumin van egy repedés! Meddig bírhatja? Ha elszakad utána mit okoz? Azt mondták fújjam be gumiápolóval és még kb 1 évet adok így neki?! Vélemény? Nálunk 3 ezer ftba kerül egy olyan gumi és ha jól számoltam van belőle elöl 8 db!

Sanzistift Creative Commons License 2016.05.18 0 0 7904

A gázos autók szelepkenéséről.

Az jön le belőle, amit írtam korábban is, kenni gáz...

 

http://lpgdoktor.hu/index.php/cikkek/37-kenjunk-vagy-ne-kenjunk.html

 

 

Kenjünk vagy ne kenjünk?

Gázosítottam az autót és kérdezném, hogy ehhez a motorhoz szükség van-e külön felső szelepkenésre? Tovább »

forrás: totalcar.hu

atompyka Creative Commons License 2016.05.18 0 0 7903

Na, az a szerelő is megéri a pénzét (mondjuk börtönmunkáért kapott fizu formájában), aki lebeszéli az ügyfelet a cseréről. Nem kell sokat guglizni, hogy olyan mondatokat leljünk, miszerint "a fékfolyadék képes még a műanyag dobozon keresztül is megkötni a levegő nedvesség-tartamát" vagy hogy "a fékhatás elvesztésének veszélye mellett az öregedõ fékfolyadékkal járó autós szépen tönkreteszi a fékrendszer alkatrészeit is"...

Előzmény: pigulla (7902)
pigulla Creative Commons License 2016.05.18 0 0 7902

Nekem is ez a véleményem.

Azt gondolom, hogy konstrukciós hiba olyan alapanyagot használni egy ilyen jelentőségű egységnél, ami fékhatást így befolyásoló lehet. Még akkor is, ha a tulaj hibája lenne az időszakos csere elmulasztása. Ha éppen egy ablak lehúzó szerkezet elrozsdásodik, kit érdekel. De a fék, az nem tréfa. Egyébként beszállítói hiba, hiszen az inkriminált ABS kockát más típusokba is beszerelik, tehát ez közismert jelenségnek lehet/ne nevezni. A szervizben pedig elütik a fékolaj kétévenkénti cseréjét azzal, hogy jó az még. Mi pedig megbízunk a bejáratott szerelőben általában, mint én is. (vagyis ragaszkodni kell a gépkönyvben leírtakhoz)  Ki gondol arra, hogy ilyen jellegű lehet majd a következmény. 

 

 

Előzmény: atompyka (7899)
somenab Creative Commons License 2016.05.18 0 0 7901

Akkor csak ATE kockákat érinti a dolog. Mert pl 2007-es 2WD SX4-ben BOSCH kockák vannak (0 265 231 668). 

doki64 Creative Commons License 2016.05.18 0 0 7900

Teljes mértékben igazat adok.

Előzmény: atompyka (7899)
atompyka Creative Commons License 2016.05.18 0 2 7899

Ebben lehet igazad, de akkor ez - egy ilyen jellegű egységnél - tervezési hiba szerintem, hisz a vész esetére készül cuccoknak pont az a lényegük, hogy normàl esetben nem működnek, hanem akár èvekig várnak egy optimális esetben soha be nem következő eseményre. Kicsit sarkítva ez olyan, mintha a légzsákot rendszeresen fel kéne fújni, nehogy összegyógyuljon. :-)

Előzmény: doki64 (7898)
doki64 Creative Commons License 2016.05.18 0 0 7898

Sziasztok

Véleményem szerint a hiba előidézője lehet sok esetben az is, hogy ritkán néha akár hónapok,idősebb lassaabban haladó autosok esetében nagyon ritkán esetleg soha nincs vészfékezés ami működésre ösztönözné az egységet, hogy néha mozogjanak is benne aminek kell. Ami nem mozog az előbb utóbb hajlamos a letapadásra. Csak egy példa, a klimát is nem árt télen elindítani, a kompresszor védelme miatt. Vagy anno Lada hátsó fékhenger, ha nincs erőszakos használat szinte nem is működik,roncstelepig kitartott a hátsó betét.

 

Sanzistift Creative Commons License 2016.05.17 0 0 7897

Mi ősszel cseréltük, autószerelő barátommal, eleve kerekenként, 4 év után.

Mindenhol tiszta volt, mérve sem volt számmottevő különbség az új és a régi között.

Előzmény: Törölt nick (7896)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.17 0 0 7896

Hali

 

Az ignis abs kockák most kezdik beadni az unalmasat,  egyre több ilyen hiba jön ki. Persze kérdés ezekben hány és hogyan cserélt olaj volt... Még saját szerelőm sem akarta először kinyomni kerekenként,  de végül rábeszélte magát.  Az biztos,  hogy tartálynál még szép olaj volt,  keréknél viszont ocsmány...

Vmi légtelenítőn lévő műanyag szutyok az összesen gyári volt...

 

Gondolom többin is csak tartálynál lett cserélve.

Előzmény: atompyka (7895)
atompyka Creative Commons License 2016.05.17 0 0 7895

Régen is kellett volna, csak mivel a hazai autóállomány viszonylag keveset ereszkedik igazán magas hegyekről, itthon nem volt számottevő probléma az elöregedett féklé (víztartalmának) esetleges felforrása/gázosodása, a régi fékrendszerek és a kezdetleges egyszerű abs-vezérlések (mint az Ignisé is) meg nem olyan érzékenyek a szennyeződésre, mint a mai modernebb utódaik. Szerintem. 

 

Más: azt megszoktam, hogy a kormànytekerő gombot minden vizsgán leveszik (érdekes, hogy csak a személyautószerű járműveken; a terepjàrónak látszódókon sosem vették mèg le). Azt is megértem, hogy a ködlàmpát lekapcsolják a refiről :-). De hogy az óra/rádió világítását miért kell halvànyra kapcsolni, azt fel nem foghatom...

(Ja, a katalizátorom mist már valóban, mérhetôen halódik. :-( )

Előzmény: Törölt nick (7893)
Amphenol Creative Commons License 2016.05.17 0 0 7894

Érdekesség : 2008-as japán sedan sx4-el ma hívtak vissza szervízre : külső tükörlap rögzítő csavar miatt ....

 

Tény ami tény , a levélben leírtaknak megfelelően rezeg ...

 

Köszönjük ... eddig 2 suzukink volt ...ezután is maradok hívük ....

 

Ilyen miatt visszahívni több mint lelkiismeretesség

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.05.17 0 0 7893

Tipikusan előírt olajcsere elmulasztása, mert régen nem kellett.

 

Nem kérdezett ugyan senki sem, de szerény véleményem erről annyi, hogy nekem volt 400+++-os ignisem, köszöni szépen, sose volt gond a fékével, pedig az kapott hideget-meleget és szinte csak városi kocsi volt, majd ünneplésnek kapott kis szántást, erdőt, szőlőst meg ami vele jár: sár, csúszás meg ilyesmit :D

 

A mostanimon sztem cserélték rendszeresen, mert nagyon szép volt az olaj benne, mint a motorban is max 0w30 lehetett.

 

 

Nem fura, hogy újonnan megjelennek időről időre a suzukit lehúzó írások a totalcaron? (kb csak ez a gyártó nem fizet a tesztekért :D)

Úgy beállítva, mint ha más kocsikon nem jönnének ilyen hibák elő csak épp arról nem tudunk, mert nem fújják fel, no meg tizenév felettieknél a jellemző...

 

 

Nekem állt meg honda motor autópályán úgy, ahogy másik két ismerősömnek is dettó honda csak másik típus, esett be kuplungpedál ugyanezen, ráadásul crv abs-e túl érzékeny, minimális homokot fogott akár 20kmh mellett és máris darált, fékerő meg gyak nulla, mindez fél éves bridgestone gumikkal, amik nem gyengén tapadtak, fékerő ignishez képest meg egy vicc vót rajt.

 

Így ha hiba előjön meg kell csinálni, műszaki termék, benne van mindegyiknél a pakliban, de ennél legalább nem költök átlag 40-50-eket javításra havonta...

Előzmény: kepi67 (7883)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.17 0 0 7892

10 éve jó eséllyel 5w30 volt.

Pláne, hogy már az ignis szervizkönyvében is a javasolt olaj 5w30 :)

Sx-nél úgy emlékszem ideig 5w30 ment, aztán változott 0w20-ra.

 

Nektek is M15A a motor, ha jól rémlik meg nekem is, nagy változtatás nem történt csak annyi, hogy sx nem kapott teljes vvt-t (ami mondjuk visszaköszönt a kellemesebb fogyasztásán, cserébe nem ugrik akkorát, mint az idegbeteg ignis, mert utóbbi nem egy kulturált darab :D)

 

Szerintem :)

Előzmény: atompyka (7888)
pigulla Creative Commons License 2016.05.17 0 0 7891

Ahogy elnézem, ebben szinte mindannyian érintettek vagyunk már, vagy leszünk így vagy úgy. 2010-es GLX van, 103 ezer van benne, naponta használom munkába száz km felett. Részemről három hete jelent meg, akkor nem tudtam miről van szó, éppen készülődök a következő szervizre. Kiváncsi vagyok mit mondnak majd erre, a cikk ismeretében.

Kicsit nézelődtem, így csatolok egy oldalt annak, akit érint esetleg. Talán ez kedvezőbb megoldás lehet.

 

 http://pixelfix.hu/suzuki-abs-kockavezerlohidraulika-javitas/

Előzmény: kepi67 (7883)
fireman4 Creative Commons License 2016.05.17 0 0 7890

A szervizek nagyban - 200 literes hordóban veszik az olajat, sokat spórolnak egy-egy akciós vásárlással. Mivel nem az övék az autó mindig azt teszik bele amit olcsóbban vettek és nem érdekli őket milyen olaj volt benne.Vedd meg te az olajat (még így is olcsóbb) és azt cseréltesd vagy tanuld meg magadnak cserélni.

Előzmény: SX4 Ati (7884)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.16 0 0 7889

Azért köszi!

Úgy döntöttem, megfinanszírozom.

Előzmény: pendleton (7885)
atompyka Creative Commons License 2016.05.16 0 0 7888

Nàlam az a gyári olaj, amivel kijött a gyárból. Az meg sztem nem 0w20 volt 10 ève...

Előzmény: Törölt nick (7865)
atompyka Creative Commons License 2016.05.16 0 0 7887

Ha tudod igazolni az előírt karbantartást, akkor elvileg nem. Szerintem. 

Előzmény: emp (7869)
atompyka Creative Commons License 2016.05.16 0 0 7886

Gumicsere előtt is ilyen volt?

Előzmény: Richárd Királymezei (7872)
pendleton Creative Commons License 2016.05.16 0 0 7885

Nekem 8 évig SPLASH-em volt így nem ér olyan sokat a válaszom .

A három év  letelte után szinte egy hónapon belül tönkre ment a generátor , nagyon sajnálnak de a gari letelt.......

Nem akartam javítottan vissza rakni -így egy új generátor lett szak szervizben ami szereléssel együtt 90000 Ft lett.

Hasonló hibáról még nem is halottak a Suzukinál felénk ,de én beleválasztottam ....Nehéz a döntés ,neked kell meghozni .

Előzmény: Törölt nick (7875)
SX4 Ati Creative Commons License 2016.05.16 0 0 7884

Na megosztom veletek milyen formában váltakoztak az olajak a motorban, szerelők által: 10w40 5W40 15W30 10W30 10W40 az utolsó van most benne, igazából azt se tudom miért raktak így össze vissza bele, meg azt se hogy mit fognak ezután :D

kepi67 Creative Commons License 2016.05.16 0 0 7883

Veszélyes hiba a magyar Suzukik fékében?

Beesik a pedál és elromlik a blokkolásgátló. Most nem az autó a hibás, de bosszút áll azon, aki elhanyagolta. Tovább »

forrás: totalcar.hu

DMA Creative Commons License 2016.05.15 0 0 7882

Akár. De rozsda miatt is lehet, vagy kopott és befeszül.

Előzmény: SX4 Ati (7881)
SX4 Ati Creative Commons License 2016.05.15 0 0 7881

Fékpor miatt szorulhat? 

Előzmény: DMA (7879)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.15 0 0 7880

Köszi. Én is azért bizonytalanodtam el, mivel nem nagyon hallottam garanciális problémákről a környezetemben. A tartalom megegyezik az első három év garanciájának tartalmával.

Előzmény: topoly (7878)
DMA Creative Commons License 2016.05.15 0 1 7879

Úszó féknyereg és picit szorul.

Előzmény: SX4 Ati (7877)
topoly Creative Commons License 2016.05.15 0 0 7878

Elsőre vállalhatóan hangzik, de a kérdés nyilván az, hogy mi a hosszabbítás tartalma.

Elismerem, hogy jó dolgomban lövésem sincs a témáról, mert sem nekem, sem az ismerősöknél lévő sx4-eknek nem volt gondja az első 3 évben. És a második háromban sem:)

Előzmény: Törölt nick (7875)
SX4 Ati Creative Commons License 2016.05.15 0 0 7877

Azt elfelejtettem oda írni, hogy a Delphis fékbetétem a jobb keréknél jobban el volt kopva mint a bal keréknél?! Ez hogy?!

SX4 Ati Creative Commons License 2016.05.15 0 0 7876

Üdv! Kövi hónapban lesz 10 éves az sx4-em és első féktárcsát és fékbetétet cseréltettem, Delphi volt benne most a tárcsa és a betétek is Textarok! Hát érdekes vagy nem tudom különbséget nem vettem észre. De egy biztos új és jó pár ideig jó lesz.

Törölt nick Creative Commons License 2016.05.15 0 0 7875

Üdv Mindenkinek!

A majdnem 3éves SX4-em esetében felajánlották, hogy a garancia további 2 évre kiterjeszthető 60.000 Ft-ért. Szeretném megkérdezni a véleményeteket arról, hogy megéri-e, elfogadjam-e.

Köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2016.05.14 0 0 7874

Szia

 

Ha kígyózik, akkor az hátsó gátló lesz, többször éreztem már ignisen, mókás tud lenni :)

Fékolaj milyen gyakran volt rajta cserélve? Sajnos cserés lesz az abs kocka. Tudtommal az olajcsere elmaradása nyírja ki...

 

 

Üdv

G

Előzmény: Richárd Királymezei (7872)
emp Creative Commons License 2016.05.14 0 0 7873

egyre valószínűbb, hogy én meg a maradék egy évet fogom beáldozni.

Előzmény: topoly (7870)
Richárd Királymezei Creative Commons License 2016.05.14 0 0 7872

Sziasztok! 

 

Az alábbi problémám van az autómmal! Az auto egy 2006-os 1.5 GS Sx4! 

Az egyenesfutása teljesen rossz, állandóan olyan érzésem van mintha a hátulja meg akarna előzni! A takonyhoz tudnám hasonlítani mintha állandóan csúszós úton közlekednek! Egyébként a hátuljában jobb oldalon is kopog valami! A vicc az hogy több markaszervizben nezettem meg az autót és szerintük minden rendben! Vadonatúj nyári gumik vannak az autón! Egyébként az ABS hiba már nálam is előjött, néha beesik a fekpedal, egyenetlen úton! Valakinek ötlet hogy mi baja lehet az autómnak? Egyébként 107.000km van benne! 

Sanzistift Creative Commons License 2016.05.14 0 0 7871

Szerintem nem jellemző.

Előzmény: DMA (7867)
topoly Creative Commons License 2016.05.14 0 0 7870

Nagyjából fél év garanciát áldoztam be a drága márkaszervízek és részben az időhiány miatt. Megbízható, számlás szaki van helyben, ő is felelősséget vállal a munkáért és szerintem az átvizsgálásért szintén.

Előzmény: emp (7866)
emp Creative Commons License 2016.05.14 0 0 7869

ahogy írtam, még nincs benne 9.000 km sem, és garancia egy év múlva lejár, így is úgy is.

talán nem kockáztatok túl nagyot azzal, hogy a következő egy évben megy tönkre valami fődarab.

meg kérdés, hogy egy ABS kocka is elveszti a garanciát, mikor ahhoz nem is nyúlnának?

Törölt nick Creative Commons License 2016.05.14 0 0 7868

Szia

 

Érdemes kihasználni azt a garanciát, sose lehet tudni. Nem annyival több egy normál szerviz, hogy érdemes legyen bekockáztatni a dolgot.

 

Amúgy ne csak motorban cseréljünk, váltóban is illik 3-4 évente, futástól függetlenül és akkor nem lesz gondod avval se, csak jó minőség menjen mindig bele.

Előzmény: emp (7866)
DMA Creative Commons License 2016.05.14 0 0 7867

Aztán jön egy ABS kocka 300000-ért és mindjárt jó lenne a garancia...

Előzmény: emp (7866)
emp Creative Commons License 2016.05.14 0 0 7866

többen is válaszoltatok, köszönöm.

megnéztem figyelmesebben a gépkönyvet, valóban 24 hónap a fékolaj csere periódusa, nem akartak átverni.

 

de tegnap voltam gumisnál, végre visszakerültek a nyári gumik, és említettem neki a garos szervizzel kapcsolatos kételyeimet.

először is műszerrel ellenőrizte a fékfolyadékot az autómban, és teljesen rendben találta.

 

majd mondott valamit, ami elgondolkodtatott.

kell nekem egyáltalán a garancia?

 

úgy fogalmazott: ez egy Suzuki, ez nem romlik el.

legyen meg az olajcsere évente, aztán 80000-nél lesz egy féktárcsa :)

 

és igen, nem vagyok már fiatal, valószínűleg a büdös életben nem akarom eladni már ezt az autót.

szóval gondolkodom, hogy nem érdekel a garos szerviz, de persze ügyelek arra, hogy minden fontos karbantartás valóban megtörténjen a jövőben is.

 

van erről véleményetek?

megköszönném.

Törölt nick Creative Commons License 2016.05.14 0 0 7865

A mókás amúgy az egészben, hogy m15a van ignisben és sx4-ben is, igaz sx-nél kis változtatáson esett át (nem vvt-s ha jól tudom, csak az 1.6), ignisben 5w30 a gyári olaj, sx-nél meg tudtommal 0w20.

 

Ugyanakkor tudok olyan embert, aki 0w20-al használt ignist és nem volt baj vele :)

 

Alapban minél vékonyabb, annál jobb, mert kevesebbet kopik minden indításnál a motor, bemelegedett állapotban meg mindegy. Ha minimálisan eszi is, lehet meghagynám a 0w30-at (amennyiben nem 5000km után rá kell tölteni, hanem mondjuk max-min közé csökken 10-15000km alatt).

Előző ignisem 5w30-at kapott, lpg-s lett, medicar betett szelepkenőt, lpg doki amikor beállította mondta, hogy szerinte felesleges bele, de ha már van nyugodtan használjam, ártani nem ártok vele.

Ugyanakkor elmondta, hogy nem a kenés hiánya a gond, hanem a rossz lpg beállítás, ami miatt sokszor szegénykeverékkel megy a kocsi, amitől sokkal melegebb, mint kéne. LPG üzem amúgy is jó 100-150 fokkal is melegebb lehet, ha még szegénykeverékes is, akkor meg pláne, ez okozza a szelepek halálát idő előtt, ill. gyakrabban kell ellenőrizni a szelephézagot, mert gáz jobban eszi úgymond a nagyobb hőteher miatt.

Be lett állítva a kocsim (1.3 még mindig), nem rángatott, erős lett, majdnem úgy ment gázzal, mint benzinnel, alul jobb lett, imádtam az lpg-t vele, de a ventillátor ahogy megálltam azonnal bekapcsolt, benzin mellett ehhez kellett pár perc is akár.

Mindez egy bő 300-at, de inkább 400-at megfutott kocsinál :D 5w30-as olajjal, gázzal kutya baja nem volt. Azóta is bánom, hogy anno eladtam a crv-ért. Igaz mostani automata 1.5 ignist is imádom, de nagyon sok szép emlék fűz az 1.3-hoz is :) Az miket elviselt az hihetetlen :) (nem csak közúton volt használva, nem egyszer még a tetőről is vakartam a sarat xd)

Előzmény: atompyka (7863)
Sanzistift Creative Commons License 2016.05.14 0 0 7864

Mechanikai szempontokat figyelembe véve a szelepkenő létjogosultsága egy nagy urban legend, gyakorlatilag tájékozatlanságra alapuló átverés.

Pont a kinyírhatatlan japán motorokba nem indokolt.

 

A szelepeket a benzin sem keni, maximum picit hűti, gyakorlatilag a benzin majdnem gáz állapotban jut a hengerbe, mint az LPG.

 

Pont a gázszerelőknek van egy olyan alfaja, hogy mivel ők értenek hozzá, és ha azt mondják, hogy ez kell, az úgy is van. Hát nem.

 

Én 4 évig jártam gázos swiftel, és mindig kulturált volt az olaj színe is, és a szelepek környékén is. Igaz, én 10 ezrenként cserélek olajat, (akkor is, most is), ami a lent említett Lianára nem feltétlenül igaz.

Ami pedig a suzuki szervizek szakmai felkészültségét illeti, a kép finoman szólva is árnyalt.

 

A szelepeket nem az olajzás hiánya teszi tönkre, hanem a benzinüzemben felrakódott szilárd szennyeződés eltűnése, ami miatt lecsökkenhet, vagy eltűnhet a szelephézag, amitől beég bármilyen szelep.

 

Tehát szelephézag ellenőrzés kell, nem olajzó.

Logikátlan is, hogy miért csak a japánokba, a többibe miért nem?

 

Téged beetettek a maszlaggal, megvetettek veled egy felesleges dolgot.

Ha tudják, hogy felesleges, mégis eladják, akkor nem korrektek, ha pedig valóban hisznek benne, akkor meg nem értenek hozzá.

Nem a te szégyened.

 

Előzmény: Buchenwalder (7860)
atompyka Creative Commons License 2016.05.14 0 0 7863

Nekem is az rémlik, hogy 2 èvenként féklè csere s ez nem km-függő, mert öregszik (tán vizesedik?). Néha én is tolom kicsit, de ha ő csak ennyit fut vele, újabb 2 év már sok lehet. 

Olajjal én is így jártam, egyre "kisebbet" tettek bele, ahogy öregedett, aztàn leállítottam, mikor elkezdte enni, kvázi erőszakkal visszatértünk a "vastagabbhoz", azóta béke van. 

Előzmény: Buchenwalder (7861)
Buchenwalder Creative Commons License 2016.05.13 0 0 7862

Jut eszembe, tavaly megnézték a Sx-emben a fékfolyadékot valami műszerrel és jó volt még(2007.11Esztergom). Hááát, idén nem kérdeztem, lesz egy utam hozzájuk.... Nyáron műszakis lesz a Szépseggüm.

Előzmény: emp (7848)
Buchenwalder Creative Commons License 2016.05.13 0 0 7861

Sokallom az árat. 2 év/30e km, semmi különös: m.olaj+szűrő, a szellőzésnél a szűrő cs. + átvizsgálás. K. drágá!! Ha van lehetőség, mást is kérdezz meg. Messzebb olcsóbb lehet. Nekem Ajkán NEM (=volt) Suzukiszervízben 2 hete Mobil 0 W30 olaj+szűrő+utastér polllenszűrő(csak beugrott a neve::::) cs. 15e számlával, szervízkönyvvel. Na jó, aszittem 5w40-et tesznek bele, meglátjuk. A kocsim 10 W40-nel kezdte a márkaszervízben(ugyanitt :))), 3 éve 5w40, most 0 w30. Kicsit érdekesre sikeredett, meglátjuk, csipegeti-e. 2007.12/2008.08     115e km.

Előzmény: emp (7848)
Buchenwalder Creative Commons License 2016.05.13 0 0 7860

Ajkán szereltettem be a Gősi gázautószervízben(268ezer2012ben rejtett gázcsonkkal). Ő tanácsolta az olajzót(ez 18ezer volt), előtte felhívtam a Bácsgépkert(beszerelés 200ezer2012), tőlünk 200 km, nem jut eszembe, hol a telephelyük, ők azt mondták, nem kell bele. Gősi és mások szerint japánautókba kell, a Totalcaron azt írták, fölösleges bele, nincs értelme. Szerintük annyi pénzből gázálló szelepeket is be lehet szerelni. Nos, én Gősinek hiszek, pedig ez szakmai kérdés. Lengyel Stag elektronika van benne, Gősi azt szereti, de azt szerel be, amit kérsz. Én hittem neki, a Totalcar szerint a Stag injektorok szarok. Gősi-műhely 2 km-re van, Totalcar 150km-re. Szelepolajzó 6200/l 7000 km-re elég, 11 cseppenés /min. A volt Suzuki-szervízben, ahol szervizeltetem, láttak gázos  Lianát szelepkenő nélkül, szörnyen nézett ki a motorbele. Ők is azt mondták, szelepkenő és  nóproblémó. Úgy legyen. Azzal vígasztalom magam, hogy nincs igény a bontott Sx4-motorokra, legfeljebb majd veszek egyet bele, ha agyonvágja a gáz.

Előzmény: Sanzistift (7850)
atompyka Creative Commons License 2016.05.13 0 0 7859

"a kerekek vagy a motor a zajosabb-e a nagy sebességnél"

Állítsd le külön-külön s rájössz. Valamire... 

:-)

 

Előzmény: Pearls72 (7857)
Sanzistift Creative Commons License 2016.05.13 0 0 7858

Akkor most négy évig ezt fogod hallgatni?

Előzmény: Pearls72 (7857)
Pearls72 Creative Commons License 2016.05.13 0 0 7857

Na, vagy 600km után a következőt tapasztaltam:

nagyon jól fékezhető,

a tegnapi zuhéban simán mehettem 120 körül, nem éreztem bizonytalannak

valahogy úgy érzem, jobban fekszik az úton, nem dobják annyira meg az úthibák

viszont eszméletlen zajos. Persze, a gyári adat is 71 db... Sokszor töprengek, h a kerekek vagy a motor a zajosabb-e a nagy sebességnél

Előzmény: Törölt nick (7838)
emp Creative Commons License 2016.05.13 0 0 7856

azt hiszem az lesz.

megkérdezem máshol is, mert egy éve 25K körül fizettem a garos szervizért.

megnéztem az ütemtervet, fékfolyadékot nem ír az én esetemben, pedig erre hivatkoztak.

(mennyibe kerülhet a fékfolyadék?)

Előzmény: topoly (7852)
Starway Creative Commons License 2016.05.13 0 0 7855

Sziasztok!

 

Vettem használtan egy tetőcsomagtartó alaprúd szettet tetősínes SX4-hez, de nem kaptam hozzá használati utasítást.

 

Cikkszáma: 990E0-79J14-000

 

Valakinek nincs véletlenül ilyen? Ha lenne be tudná scannelni?

 

Köszi

pendleton Creative Commons License 2016.05.12 0 0 7854

Üdv!

Jól gondolod hogy nekiálltam aztán egy kicsit agyalok rajta vajon nem hibáztam -e, pedig mielőtt nekiálltam mindent elolvastam róla .

( hány liter,légtelenítés , kiegyen. tartály feltöltése stb)

Előzmény: Törölt nick (7853)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.12 0 0 7853

Szia

 

Sztem avval semmi gond sincs, csak most hogy megcsináltad és nem vagy biztos benne keresed a hibát :)

 

Amúgy mi számít hosszabb próbaútnak? 5km? 10km? 40km?

 

 

Amúgy meg suzukikra nem jellemző a felforrás és mutató feljebb mászása :)

Ilyen dolgot én amúgy sose néztem még kocsin.

Előzmény: pendleton (7835)
topoly Creative Commons License 2016.05.12 0 0 7852

Okés, akkor ez 2 éves nagyobb szervíz lenne. Én értettem félre.

Nálam volt 2 éves korában a sx4, de nem rémlik ilyesmi, annak ellenére sem, hogy az előírásoknak megfelelően márkaszervízbe hordtam olajcserézni. Márkaszervízben 40e sajnos nem számít soknak. Annyit azért tehetsz, hogy a dokumentációból kikeresed az esedékes tételeket és megkérdezel 2-3 márkaműhelyt az árakról.

Előzmény: emp (7851)
emp Creative Commons License 2016.05.12 0 0 7851

2 éves.

vizsgáztatni majd 2018-ban kell :)

Előzmény: topoly (7849)
Sanzistift Creative Commons License 2016.05.12 0 0 7850

Te az LPG-hez rakattál fel különolajzó rendszert?

Megkérdezhetem, hogy miért?

Előzmény: Buchenwalder (7841)
topoly Creative Commons License 2016.05.12 0 0 7849

Emlékeim szerint ebből olyan 17k a vizsgáztatás díja, úgyhogy ha a 40-ben ez benne van, akkor bőven jó.

Előzmény: emp (7848)
emp Creative Commons License 2016.05.12 0 0 7848

jövő héten viszem a kétévesre az autót.

azt mondták, olyan 40K körül számoljak, mert fékfolyadékot is cserélnek ilyenkor.

egy sérülésmentes autó, kicsit kevesebb, mint 9000 kilométerrel :(

Pearls72 Creative Commons License 2016.05.12 0 0 7847

Igazad van, ha sufni szervizbe viszik, az se sokkal jobb.

Előzmény: pendleton (7846)
pendleton Creative Commons License 2016.05.12 0 0 7846

Nem kell megemlíteni ,az első :törött volt e az autó kérdés után jön hogy szervizkönyve van -e ?

Nem ez lesz az első autó ami 8 év szerviz után csak éves átnézésre ,(fékek ,futómű ) megy .

Bár ez szervizelt volt  :a gyertyák túl voltak húzva, a hűtővíz gyári piros helyett zöld színű volt ......

Előzmény: Pearls72 (7845)
Pearls72 Creative Commons License 2016.05.12 0 0 7845

Légy szíves, majd említsd meg a kötelező szervizek otthoni elvégzésének tényét, amkor eladásra hirdeted az autót! Amikor megvettem az SX4-et, mondta a kereskedő, hogy az előző tulaj letette a nagy eskűt, hogy ő otthon lecserélte az olajat a 75 ezres szerviz idején - mit mondjak, nem voltam nyugodt. A többi szerviz pecsétje ott volt a szervizkönyvben, de mind pontosan tudjuk, mennyit ér ez az "ott a pecsét".

Előzmény: pendleton (7844)
pendleton Creative Commons License 2016.05.12 0 0 7844

Köszi  neked is !

Splash -em volt végig szervizbe hordtam, most cseréltem sx4 -re . Úgy döntöttem hogy csak a fékkel kapcsolatos szereléseket viszem szervizbe ,a többit megoldom. A gyertya csere se ment zökkenés mentesen :bele volt mind a 4 gyertya szorulva , (nagy nyomatékkal lettek meghúzva. ) Ismerősöm tanácsára felmelegedett motor ,gyertyák tövébe petróleum locsolva - így lett kiszedve . Valószínű nem eredeti gyertyák voltak már ,gyárilag nem húzták volna agyon .

Előzmény: DMA (7843)
DMA Creative Commons License 2016.05.12 0 0 7843

Hűvös van, a termosztát is csak kevés vizet enged át, az meg kevés ahhoz, hogy meleg legyen alul a cső. Ha nem keringene pillanatok alatt felforrna. Szerintem jó.

Előzmény: pendleton (7842)
pendleton Creative Commons License 2016.05.11 0 0 7842

Köszönöm a válaszod! (levett kupakkal  lett járatva míg eltávozott a légbuborék + kiegyenlítő tartály feltöltve max)

Van még egy laikus következtetésem: az alsó gumicső környékén  a motorblokk forrósága végett szinte minden alkatrész hőt sugároz , így ha a hűtőből nem kapna hideget ,az alsó csőnek is át kéne vennie a környezete hőmérsékletét .  (nem maradhatna teljesen hideg .)

Ha viszont nem lenne vízkeringés  felforrna a víz és azt mutatná a műszerfalon a hőfokmérő.  közép mezőből még sosem ment feljebb a mutató .

Elképzelhető hogy ilyen jó a hűtése ?!

Előzmény: Buchenwalder (7841)
Buchenwalder Creative Commons License 2016.05.11 0 0 7841

No, akkor gondolkodjunk! alul hideg: 1 nincs benne víz, mert pl. levegős, 2 van benne hideg víz 3. nincs cirkuláció. Ellenőrzés: 1. a gravitáció lenn tartja a vizet, esetleg van benne buborék is. 2. a meleg felfelé törexik, lenyomva a hideget, ezt segíti a vízpumpa.3. a vízpumpa nem működne, beállt volna? Annak komoly jelei lennének. Összefoglalva: nekem nem gyanús. Megjegyzés: Az tűnt fel, hogy a hűtés olyan jól méretezett, hogy keveset jár a hűtőventillátor más márkákhoz képest. Szerintem. Melegben kiszállva a járó motorú sx4mből a lábamnál szoktam érezni a meleg levegőt, amit a h.ventillátor lök, ha bekapcsol!! 1.5 16v 99HP novvtnopdtdinocdtiddti noproblémo. Az LPG-t majd meglátjuk. Eddig 70ezer gond nélkül, olajzással. Urak, vélemények pendletont segítendő?

 

Előzmény: pendleton (7840)
pendleton Creative Commons License 2016.05.11 0 0 7840

Sziasztok!

Ha kihallgatóztátok magatokat a gumik okozta zajtól  :-)))  valaki igazán megnézhetné nekem a motorterét egy kisebb megtett út után hogy a hűtőből kijövő gumivezeték (az alsó ) teljesen hideg marad mint az enyém (és akkor rendben van) vagy kissé langyos ,esetleg kéz meleg ,és akkor elb@sztam valamit.

Ne kelljen már visszakullognom a szervizbe ,hogy ott kérdezősködjek, azt a fejemhez vágják hogy mért álltam neki ha nem értek hozzá. (bár igazuk van. )

előre is köszi, ha megnézné valaki.

Sanzistift Creative Commons License 2016.05.11 0 0 7839

Halkan megjegyzem, ismételten, hogy az alább felsorolt problémákkal én személy szerint nem találkoztam.

Magyar gyártású Hankook nyárigumi van fenn 16" /55, de már lassan négy éve ugyanolyan megbízható, tapadós, és csöndes, mint az első évben.

Előzmény: Törölt nick (7838)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.10 0 0 7838

Szia

 

Zajra majd kíváncsi leszek, hogy halkabb-é vagy sem, ill. mennyivel másabb... :)

 

Mondjuk másabbat nem hinném, hogy annyira megérezné az ember, a zaj is inkább más jellegű lehet.

 

 

Amúgy hülyét kapok tőle, tök olyan a hangja, mint ha csapágyas lenne a kocsi, de már 3x nézettem meg, minden csapágy töki, a mocsok kerekek szórakoznak velem :D

Előzmény: Pearls72 (7837)
Pearls72 Creative Commons License 2016.05.10 0 0 7837

Tegnap én is lecseréltettem az első kettőt, azok voltak a Falkenek, és talán egy-másfél mm volt még belőlük, de nem akartam kockáztatni, h megcsúsznak. Hátul lényegesen kevésbé kopott Continental PremiumContact 2 van, előre most 5 került. Nem volt olcsó, de jó minőségűt akartam, és a korábban kinézett Goodyear és Dunlop már égen-földön nem beszerezhető, mindenhol 1-1 db van készleten. Nekem is évi 10-12 ezret mennek, meglátom, mennyit bírnak. Azért legalább 4 évig nem szeretném cserélni, ilyen árakkal :)

Előzmény: Törölt nick (7836)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.09 0 0 7836

Szia

 

Előző ignisemen bridgestone b250 volt (már ha jól írtam a típust :D), az se volt ám halkabb :D Egyben megegyeznek, mind a kettő egész komfortos rugózást ad ignisen, míg a téli nokian egy katasztrófa volt (pedig a nokian 165/70R14, a falken meg 185/60R15), illetve mint ha az útra lenne tapadva. Falken mellett egyenes féknél igen nehéz megszólaltatnom az abs-t, de a picit nagyobb átmérő miatt lomhábbnak tűnik a télihez képest :), magasabb fordulat kell ugyanazon gyorsuláshoz (automata).

 

Én maradok márkánál egy darabig, ha le is kell cserélni kétszer meggondolom, hogy másik legyen, nekem nagyon bevált, de nem halk :) De inkább hangos legyen és tapadjon, mint halk és csúszkáljon a segge :D

 

Nálam a michelin és származékai kizárva pont ez miatt, bridgestone, firestone, fulda, falken márkák közül választanék továbbra is :)

 

Jah, nekem inkább puhább legyen, előbb öregszik el alattam, mint elkopik, 5 évente, max 6 évente alapban cserélem, évi 10.000 a jelenlegi futás.

Előzmény: Pearls72 (7834)
pendleton Creative Commons License 2016.05.09 0 0 7835

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem , -(eddig szervizbe hordtam) lecseréltem a hűtővizet ,szerintem minden rendben ment, a hőfokmérő is ezt támassza alá.

A kérdésem az volna normális e az hogy a hűtőhöz csatlakozó felső gumicső közel forró (üzemállapot) az alsó gumicső tulajdonképpen hideg marad. Először azt hittem később nyit majd a termosztát, de egy nagyobb próbaút után is hideg maradt az alsó csonk . A víz nem forr fel , a fűtés működik  .... nyugtassatok meg hogy ez az üzemszerű állapot .(felső gumicsonk forró,alsó hideg .)

Előre is köszi .

Pearls72 Creative Commons License 2016.05.02 0 0 7834

Nekem is Falken van rajta, már elég kopott, amikor felrakták, azt mondta a szervizes, hogy ezt az évet még bírni fogja, kb. 10000 km van még benne, de nem egyszer kipörög a kerék induláskor, pedig nem nyomom tövig a gázt. És tényleg iszonyú zajos.

Úh legközelebb valami más lesz.

Előzmény: Törölt nick (7832)
korneliusz6 Creative Commons License 2016.05.02 0 0 7833

Sziasztok! Volna egy eladó Suzuki SX4-hez való gyári tetőcsomagtartóm, minden gyári tartozékával, dobozában. 2014-ben újonnan vásárolt, nagyon keveset használt. Tetősínes SX4-hez. Érd.: korneliusz6kukacfreemailponthu

Törölt nick Creative Commons License 2016.05.01 0 0 7832

Próbáljátok ki egy ignisben a 2.6-ot, nem maradnátok a kocsiban :D

 

2.3 is sok kb benne, inkább 2.1-2.2-n tartom a nyomást, egyébként mocsok mód képes pattogni jó gátlókkal is.

2.2 van most a falkenekben, nagyon bejött ez a márka, hihetetlen kiegyensúlyozott egy gumi, bár nem a leghalkabb, ez is tény.

Előzmény: atompyka (7831)
atompyka Creative Commons License 2016.05.01 0 0 7831

Valóban nem kellett volna. A kopás miatt sem, meg szerintem a szilenteknek is annàl jobb, minél több ütést vesz àt a gumi. 

Előzmény: Buchenwalder (7830)
Buchenwalder Creative Commons License 2016.05.01 0 0 7830

Teljesen egyetértek, John! Annyit teszek hozzá, hogy az én SX-M 2007.12., van benne műa. dobbetét. Más: A héten cseréltek b.e. lengőkart, nagyon kotyogott a talpas. Alánéztem a szervízben, semmi hiba! Hááát, fájt a 30 rugó.  Még nem mertem a gumik profilmélységét megmérni, de az eddigi 2,6bar  sok volt a Dunlop BluResponsénak, középen kisebb a profil.(tolómérő)  Maradok a 2,3-nél. Sokat megyek városban, sok kereszteződés, kanyarodás és az oldalsó vízelvezetőminták nem túl mélyek gyárilag. -- gondoltam, többre fújom fel. Tán nem kellett volna...

Előzmény: John_32 (7829)
John_32 Creative Commons License 2016.04.27 0 0 7829

5 évente ismételni? Ezt mi indokolná? Egy galvanizált karosszériás, üregvédelemmel ellátott autónál ami nem volt sérült, nem kell (tudtommal). Abban az esetben indokolt, ha törött volt és -komolyabb- karosszériamunkát végeztek rajta ill. ha az igénybevétel -vagy mechanikai hatás miatt- miatt az alvázvédelem valahol sérül. Ha egy külső sérülés miatt (pl az íven egy kőfelverődés) miatt indul el a rozsdásodás, azt ugyebár kívülről kell megfogni... Ha jól rémlik, kb 2008-tól széria volt a műanyag ív és küszöbborítás ill. elől-hátul a teljes műanyag dobbetét, tehát ott pláne nem indokolt véleményem szerint... 

Előzmény: Pearls72 (7827)
pigulla Creative Commons License 2016.04.27 0 0 7828

Szia!

 

Ebből meg lehet tudni amit kell. Én is tervezem megcsinálni. Azt tudom, hogy kb. két évvel ezelőtt három napos munka és 70 ezer volt az ár.

 

http://www.alvazvedelem.com/

Előzmény: Pearls72 (7827)
Pearls72 Creative Commons License 2016.04.25 0 0 7827

Alvázvédelemről érdeklődnék, tudtok megbízható, elfogadható árú helyet, Bp?

Igazából abban sem vagyok biztos, hogy kell-e, mert nem tudom, az előző tulaj megcsináltatta-e, ha igen, mikor. Úgy tudom, 5 évente érdemes.

atompyka Creative Commons License 2016.04.21 0 0 7826

Ha már dögtoló meg fellépő, akkor erőset, hogy Jack-kompatibilis legyen. :-)

Előzmény: Sanzistift (7825)
Sanzistift Creative Commons License 2016.04.20 0 0 7825

Gallytörő rács szabálytalan, akárhogy is hívják.

Ráadásul felborítja a kényes egyensúlyt a formában, túl nagy lesz tőle az orra.

A krómcsőfellépők meg rongyrázás, kivagyiságot sugall.

Szerintem

Előzmény: SX4 Ati (7821)
Sanzistift Creative Commons License 2016.04.20 0 1 7824

Tökéletesen egyetértek, én is így közlekedem.

Nálam a suttyom még kiegészül annyival. hogy csak az S betű maradt a hűtórácson (mert nem tudok szerezni beömlőset), minden más betű hiányzik róla.

Tájékozatlanok azt sem tudják, mi hagyta ott őket... :)

Csicsa nincs rajta, de a City pack eleje és hátulja még felkerül rá, kicsit átalakítva, hiszen a kerékjáratokon már nem lesz.

Meg egy szolid küszöb, és kész van.

Előzmény: Buchenwalder (7820)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.20 0 1 7823

Szia

 

Inkább, de egyre figyelj mindenképp, EU kompatibilist vegyél, különben nem megy át műszakin.

Súgok, szabály szerint csak műanyagból lehet, gyalogosvédelemtől hivatkoznak sokmindenre.

 

Inkább tedd félre azt a pénzt, jól jön később :)

Előzmény: SX4 Ati (7821)
topoly Creative Commons License 2016.04.20 0 1 7822

Szerintem ezek a sebességek nálunk minden 2 és 4 kerekűvel életveszélyesek. Legjobb esetben is irány a Hungaroring:)

Előzmény: SX4 Ati (7819)
SX4 Ati Creative Commons License 2016.04.19 0 0 7821

A szárnyas dolgon gondolkoztam meg ezen, de többen ezt a verziót mondják, igaz nem tudom mekkora súlyt nyom az autón.
Köszönöm hosszú válaszodat :D

Buchenwalder Creative Commons License 2016.04.19 0 1 7820

Szerintem a legütősebb az LPG matrica hátul, ez nem előírás, csak elöl. Én hátul is tettem, megy a kocsi színéhez. A cicoma égő, akkor inkább 2.0 benzinest a motortérbe+turbo. Én 195-ös papucsokon futok, dísztárcsa acélfelni győztesgumi. Pár hete mentem oda vissza, siettem, a 2x92 km-en 1 Ignis előzött meg, lehet, hogy nem ismerte a fixtrafit.(Akkor még?:))))))))))) Hazafelé Volvot és Bmw-t villogtam le, nem  problémáztak. Pirospont nekik, szépen fejlődnek. Csak 1 Toyota Landcruiser akarta felvenni a versenyt, de belátta, hogy nem versenyzek, nekem ez a tempóm. Neki nem volt olyan sürgős, így lemaradt. Egy régi Audi A4-re is rávillantottam, azóta sem láttam, úgy elment :)))))))))))  Aki siet, hadd menjen. Húúúúúú, 1x a MSwift1-gyel a sztrádán elkezdtem előzni 1 Golf V GTI-t.(110-el ment) Nem tudtam befejezni:))))))))))) Nem versenygép az SX4, de lehetünk a leggyorsabbak, ha az erősebbek nem nyomják annyira. Menni kell, ahogy akarsz, aki gyorsabb, engedd el, aki lassabb, előzd meg. Se több, se kevesebb. Spoiler, meg anyámtyúkja, Minek? Többcélú az sx4, de nem karácsonyfa. Nekem a bombanő festés nélkül is az, ruhában, vagy anélkül, mert van szemem. a cicoma sose érdekelt. Háááát, a legtöbb ruhában, de mit lehet csinálni:)))))))))))))

SX4 Ati Creative Commons License 2016.04.19 0 0 7819

Köszönöm a véleményeket. Nemtudom mekkora sebességre gondoltatok, lehet nem használtátok ki teljesen. 180-Nál azért kanyarban jobb egy leszorítás, de észnél kell lenni, autópályán a 204 km/h ott aztán még stabilabnak. Én szeretem használni eléggé.

Törölt nick Creative Commons License 2016.04.19 0 0 7818

Ehhez nem kell 100 ló sem,  én 76 lovas wagonr-el okoztam nagy meglepiket xd

Ignissel is,  ha kell,  de kezdek kinőni ebből.

 

Ahogy írod,  alattomból,  hisz köztudott,  hogy gyenge,  lomha autók,  nem? Xd

 

 

Előzmény: doki64 (7816)
doki64 Creative Commons License 2016.04.19 0 0 7816

Na ezért már valóban lenézik a Suzukist. Jómagam inkább minde erőfölényt inkább eltusolnák ,és ha szükség van rá akkor okoznák meglepetést váratlanul. Igaz nem 100 lóerővel inkább valami 2000 köbcm-rel.

doki64 Creative Commons License 2016.04.19 0 0 7816

Na ezért már valóban lenézik a Suzukist. Jómagam inkább minde erőfölényt inkább eltusolnák ,és ha szükség van rá akkor okoznák meglepetést váratlanul. Igaz nem 100 lóerővel inkább valami 2000 köbcm-rel.

DMA Creative Commons License 2016.04.19 0 0 7815

Offroad esetén nincs akkora sebesség, hogy számottevő erő ébredjen rajta. Kétlem, hogy az autó egyáltalán képes akkora sebességre. De jobb is, kétséges, hogy a rögzítése, az ajtó, az üveg kibírná e.

Dekorációs célra jó lehet, de ahhoz ronda :-)

Előzmény: topoly (7813)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.19 0 0 7814

Nevetséges.

Előzmény: SX4 Ati (7811)
topoly Creative Commons License 2016.04.19 0 0 7813

Sok munka a 3 részes szárny rögzítése és átlagos használathoz minimum drága, de úgy lehet, értelmetlen is. Offruúd és összkerékhajtással versenyezve természetesen lehet stabilizáló vagy akármilyen szerepe. Falusi használatban (időnként offruúd a javából:) megintcsak fölösleges.

Előzmény: SX4 Ati (7810)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.19 0 0 7812

Szerény véleményem, hogy semmi értelme :D

 

Ha betartod a szabályokat nincs olyan helyzet szerintem, hogy bármit is használna, cserébe zavar hátrafele kilátásban :)

Előzmény: SX4 Ati (7810)
SX4 Ati Creative Commons License 2016.04.19 0 0 7811

SX4 Ati Creative Commons License 2016.04.19 0 0 7810

Valaki használ ilyen szárnyat? Vélemény, tapasztalat?!

Sanzistift Creative Commons License 2016.04.16 0 1 7809

Nem baj, ártani nem fog, olyan helyeken meg úgyis leég róla...

Előzmény: SX4 Ati (7804)
kismiki Creative Commons License 2016.04.16 0 0 7808

Eladó 16-os kerék szett egyben, vagy külön a gumik és a felnik.

 

Elkelt.

Előzmény: kismiki (7805)
doki64 Creative Commons License 2016.04.15 0 0 7807

Köszi megkaptam.

Előzmény: Lbácsi (7806)
Lbácsi Creative Commons License 2016.04.15 0 0 7806

Üdv!

Átküldtem a rajzot.

 

Előzmény: doki64 (7801)
kismiki Creative Commons License 2016.04.15 0 0 7805

DOT 0912 a hiányzó adat.

Előzmény: John_32 (7795)
SX4 Ati Creative Commons License 2016.04.15 0 0 7804

Baj ha a kipufogó részeit lefújom hőálló festékkel?

molnar0921 Creative Commons License 2016.04.14 0 0 7803

Üdv

 

Kormány művemmel nekem is volt gondom, azt mondták lóg a fogasléc.. Találtam egy szerelőt aki ki be szerelte elküldte fel újítattni és az a kopogás el is tűnt. Kicsit féltem a vég eredménytől, mert azt mondta hogy felújítás 30-60 ezer között mozog, de szerencsére 38 ezerből kijöttem.

Előzmény: doki64 (7801)
DMA Creative Commons License 2016.04.14 0 0 7802

Kísértetiesen hasonló volt nekem igniszen, ott kormánymű csere lett a vége. Nincs persely.

Előzmény: doki64 (7801)
doki64 Creative Commons License 2016.04.14 0 0 7801

Szia!

Köszi a választ,2008 szeptemberi. Stabipálca,stabiszilent cserélve,fék a zörgős szakaszon nyomva és akkor is kopog. Hiba feltárása a következő képpen .  Kormány egyenesben , motor jár kormányt haver mozgarja. Bent a fülkében hallani jobb lábnál. Aláfekszem megfogom a jobb oldali harmónikás részt és érzem a koppanást. Meghúzom lefelé,vagy csak egy kicsit megfeszítem kézzel már nem is kopog. Arra lennék kiváncsi vajon mi vezeti a fogaslécet, mert a piacon nem találok hozzá perselyt. Gyanus még az axiál csukló de ahoz le kell vennem a porvédőt mert nem érezni tisztán, léc mozog a házban vagy a csukló. A robbantott ábrát megköszönném. 

farkas64kukacgmail.com

köszi doki

Előzmény: Lbácsi (7800)
Lbácsi Creative Commons License 2016.04.14 0 0 7800

T. doki64!

Nem tudom milyen évjáratú a kocsid, nekem 2007-es és kormányművel volt gondom anno, kopogott. Gariban cserélték, állítólag volt egy hibás kormánymű-széria akkor. Igazából nem mondták mi volt a problémája. Ha egy ún. "robbantott" ábra segítene, megpróbálhatok küldeni priv.-ben.

Egyébként a csere után is volt kopogó hang, ami a kissé benyomott fékpedálnál nem hallatszott. Valószínűleg a fékbetét lötyög, vagy a féknyereg csavar (után gyártott betétekhez nem szoktak adni plusz rugót és csavart, de már lehet kapni külön ilyen készletet).

Üdv.!

 

Előzmény: doki64 (7791)
atompyka Creative Commons License 2016.04.14 0 0 7799

Rugó is lehet. A Wagonoknál volt típushiba, hogy a hátsó rugó kopogott a felső tányérban, egy darab slag ráhúzásával szokták orvosolni. 

Előzmény: molnar0921 (7796)
Sanzistift Creative Commons License 2016.04.13 0 0 7798

Féknyeregcsúszka?

Nekem is ki van kicsit kopva, néha zörög, de még nem jellemző.

Előzmény: Törölt nick (7797)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.13 0 0 7797

Legyen szerencséd :)

Nekem elől volt nem régen cserélve,  azóta kattog néha,  de nem mindig.  Olyan,  mint ha toronycsapágy lenne,  de ezt csere óta csinálja és időnként.  Passzolom mi lehet,  ignis futóműve még primitívebb,  mint sx xd

 

Előzmény: molnar0921 (7796)
molnar0921 Creative Commons License 2016.04.13 0 0 7796

Nincs abban olyan.  Egy híd szilent amit nem tudunk meg koppintani,  egy rugó ami elvileg nem tud kopogni, és a lengéscsillapító ami csere előtt is megvolt kopogas és utána is cserelgetve is volt de így is. Elég primitív futómű nem sok hiba lehetőség van de mégsem találjuk a kopogas okát.  Lengéscsillapító végén érezni koppanast csomag tartóban nem tudom honnan hozhatja fel a hangot. Ha nem jön közbe semmi hétvégén lehet sikerül szét szedni hátulját akkor már csak meglesz a hiba. 

John_32 Creative Commons License 2016.04.13 0 0 7795

Csak én nem találom a hirdetésben a dot számot? Így nagyjából olyan, mintha egy autót hirdetnék csak az évjáratát nem adnám meg (pl egy G Astra esetén, lehet 1998-tól 2009-ig bármi)... 

Előzmény: kismiki (7789)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.12 0 0 7794

Szia

 

Nincs esetleg ott stabilizátor pálca?

Nem ismerem azt a kocsit,  de előző kocsimnál ez volt a hangadó.

Ezt lesd meg.

 

 

 

 

Előzmény: molnar0921 (7793)
molnar0921 Creative Commons License 2016.04.12 0 0 7793

Sziasztok!

 

Van egy sx4 sedanom (2009)

Hátulja kopog rossz minőségű úton.

Lengés csillapítók (monroe) újjak szinte kb 1000 km-t futottak. Hátsó hid szilentet nem tudom megkoppintani sehogy.

Amikor kicsit ferdén áll az autó és a jobb hátulja van magasabban akkor ha nyomkodom lefelé hallatszik a koppanás lengés csillapító szárán kicsit érezni is hogy üt. A lengés csillapító szilentjei is jók. Egyszerűen nem tudom mi kopoghat.

Valakinek valami ötlete esetleg? Hogy mi adhatja azt a tompa kopogó hangot rossz minőségű úton? 6 szerelő nem tud vele már mit kezdeni, azt mondják minden jó nem értik mi kopog :(

Sanzistift Creative Commons License 2016.04.11 0 0 7792

A megadott méretek nagyrészt a gumi méretei, de azért így is értjük.

 

Nálam van 2+2 16-os alufelni, azért van így írva, mert kettő kuka, kettő használható.

Ha szerzel magadnak másik ilyen kettőt, akkor bagóért neked adom mind a négyet.

Mégegyszer leírom: 2db kizárólag dohányzóasztalnak jó!

 

Holnap lövök képet, ha érdekel, sűrű küllős.

 

Van 4db 15-ös Enzo is, azokat csak festeni kell, szintén gombokért vihetők.

Előzmény: dórarozsa (7790)
doki64 Creative Commons License 2016.04.11 0 0 7791

Sziasztok!

A kormánymű fogaslécnél van-e persely vagy maga az aluház az illesztés? Azért kérdem mert ha járó motornál mozgatom a kormányt koppan a léc a házban. Esetleg ha valaki tudna a léc és a ház környékéről műanyag borítás nélkül képet feltenni nagyon megköszönném. Persze legkönyebb akkor lenne ha van valakinél bontott kormánymű.

dórarozsa Creative Commons License 2016.04.11 -1 0 7790

Sziasztok Keresek Suzuki SX4-RE 206/60/16-OS Alufelnit   lehet nyári gumival Köszi Laci

kismiki Creative Commons License 2016.04.11 0 0 7789

Eladó 16-os kerék szett egyben, vagy külön a gumik és a felnik. 4db eredeti dísztárcsa is van 2000Ft/db.

 

http://www.jofogas.hu/budapest/Suzuki_SX4_kerek_szett_elado_47496706.htm

SX4 Ati Creative Commons License 2016.04.09 0 0 7788

Valaki esetleg befóliázta a motorháztetőt? Én 3D fekete karbonfólián gondolkodtam.

SX4 Ati Creative Commons License 2016.04.06 0 0 7787

Na voltam megérdeklődtem, hogy hogyan is van ez a benzinszűrő meg miért van a ferde hátú sx4-hez 2 féle!

Érdemes 40 ezer km-enként cserélni azt mondták, van egy amit AC-vel együtt cserélhető és van még egy az autóban a tanknál ami valószínűbb hogy az ülések alatt a karosszéria között található ez egy előszűrő ami hamarabb cserélnének.

Ha nem is akadozva megy az autó de attól még érdemes kicserélni, hát nos én idén nyáron érem el a 10. évet illetve 109 ezer km-nél járok szóval azért jobb ha bele raknak egy újat.

Törölt nick Creative Commons License 2016.04.06 0 0 7786

Szia

 

Cserélni lehet a szivattyúval együtt :D

 

Amúgy nem, megkérdeztem szerelő barátomat. Azt mondja ami kapható utólag bekendácsolható a rendszerbe, de nem gyári helyre :D

 

Idézem:

"Mivel itt mo.-on nem mindenki törekszik a legjobbra, és nagyon ár érzékeny a piac-ezért sok gagyi dolgot el lehet adni."

 

 

Ennyi egy szerelő véleménye :D

Előzmény: atompyka (7785)
atompyka Creative Commons License 2016.04.06 0 0 7785

Ja, a Kispolszkin meg külön volt az önindító s a szívató. :-)

(Viszont már annál is lehetett az ablaktörlő kapcsolási sűrűségét állítani, amit a Suzuki csak 2005 körül talált ki... :-) )

Kívàncsi vagyok, mire jutsz, szívesen cserélném, ha mégis lehet. 

Előzmény: SX4 Ati (7782)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.05 0 0 7784

Aha,  már értem xd

HHogy erre miért nem gondoltam xd

Előzmény: atompyka (7781)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.05 0 1 7783

Benzinesnél elvileg nincs,  ill. a tankban van.  A traktorosnál van,  dízel mellé rakták pluszban,  ha jól rémlik :) 

Előzmény: SX4 Ati (7782)
SX4 Ati Creative Commons License 2016.04.05 0 0 7782

Hát ismerőseimnél lehet Pl: 98-as swiftnél illetve régebbi audinál 2 is van, a motornál meg van a tanknál. és igen találtam bárdinál 2 félét is sx4-hez azért kérdeztem meg. De csütörtökön vagy pénteken megyek szervizbe és megtudakolom.

Előzmény: atompyka (7779)
atompyka Creative Commons License 2016.04.05 0 0 7781

Me' butuska vagy. Rá kell húzni tankolásnál a pisztoly végire. Vagy a töltőpisztolyéra benzinszűrni, vagy a kasszakérőére zajszűrni. Há' érccsed mán, na! :-)

Előzmény: Törölt nick (7780)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.05 0 0 7780

Én is így tudom, de unixnál pl lehet hozzá kapni szűrőt :D

Igaz, ignishez is van nekik valeo :D Nem tudom hova tenni, de biztos igazuk van :D

Előzmény: atompyka (7779)
atompyka Creative Commons License 2016.04.05 0 0 7779

???

Tudtommal együtt van a szivattyúval és nem cserélhető. Rosszul tudom?

Előzmény: SX4 Ati (7772)
SX4 Ati Creative Commons License 2016.04.05 0 0 7778

Gumiápolót milyet használtok?

Törölt nick Creative Commons License 2016.04.05 0 0 7777

:)

 

Helyes, ezt jó hallani :D

 

Én szerelőmhöz viszem, kocsit nem babrálok, csinálja csak szakértő :)

 

Üdv

G

Előzmény: Blue_Sky_007 (7776)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2016.04.05 0 0 7776

Ok. A váltóolajcsere megvolt, még sűrűbben is. A motorolaj is megvan, csak lusta voltam még alábújni.

Előzmény: Törölt nick (7775)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.05 0 0 7775

Szia

 

Kell, ezen nem érdemes spórolni. No meg a váltóolajon se spóroljunk, ne felejtsük ki azt sem, ha nincs is meg km, akkor is erősen javasolt a 4 évenkénti csere...

Előzmény: Blue_Sky_007 (7774)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2016.04.05 0 0 7774

Sziasztok. Eneos fullszintetikus olajat használok, évi 7-8ekm megy a kocsiba. Kell az évenkénti olajcsere?

Törölt nick Creative Commons License 2016.04.05 0 0 7773
SX4 Ati Creative Commons License 2016.04.05 0 0 7772

Évente 1x cseréle gondoltam.

Előzmény: atompyka (7770)
Sanzistift Creative Commons License 2016.04.04 0 0 7771

Gépi alvázmosás párhavonta, évent egyszer havernál csáposon megvizsgál.

Nagyjából ennyi 8 év alatt, elég sok vele a gond... :)

 

Előzmény: SX4 Ati (7769)
atompyka Creative Commons License 2016.04.04 0 0 7770

Benzinszűrőt? Mármint utólag, pluszban?

Előzmény: SX4 Ati (7769)
SX4 Ati Creative Commons License 2016.04.04 0 0 7769

Benzinszűrőt milyet raktatok a kocsiba? Alvázat szoktátok ápolni? Ha igen mivel?

atompyka Creative Commons License 2016.03.31 0 0 7768

Miért ne lenne? Ha a lik és a szèlesség nem változik, az /55-ös kisebb, így "pörgősebb", de (azonos fordulatszàmnál) lassúbb és komfortatlanabb ( :-) ), mint a /60-as. 

Előzmény: t.lantos (7765)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.31 0 0 7767

Hali.

 

Nálam többminden változik télinyári cserénél.

 

Téli 165/70R14, nyári meg 185/60R15

A kettő messze nem váltóméret, de ignisgsnek ez a nyárija :)

 

Téli után első reakció: hol a szervó

Második pedig, hogy nagyon lomha lett tőle :D Nem megy, miért nem megy... Viszont sokkal puhább a 185-el, ami nekem hihetetlen :D Télihez képest tiszta frnaciakocsi lett belőle...

Így most háromszor is meggondolom, hogy kilőjek-é vagy sem :D Fogyasztás meg jobb 185 mellett...

Előzmény: Törölt nick (7763)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.31 -1 0 7766

Mint írtam tapasztalatból tudom, hogy igen sőt a szélesség nem változtatja a kilométeróra állását sem.

Előzmény: t.lantos (7765)
t.lantos Creative Commons License 2016.03.31 0 0 7765

A pernek ehhez semmi koze. A szelessegnek annal inkabb.

Előzmény: Törölt nick (7763)
SX4 Ati Creative Commons License 2016.03.31 0 0 7764

Mi a véleményetek, tapasztalatok a motorháztető légbeömlőről? Mert ugyebár a levegőt a meleg motor térből szívja ami igazából "gyenge" ill. kevés jó levegő is lehet. Láttam mindenfélét, középen nagyot, kétoldalt kicsi nyílásokat. Valamit segíthet?

Törölt nick Creative Commons License 2016.03.31 -1 0 7763

Mikor megvettem az autót 55 -ös gumik voltak rajta, majd vettem rá 60 -ast. A tapasztalat az, hogy főleg városi használatnál az 55 -ös gumival könnyebben ki tudsz ugrani 2 autó közt, viszont a nyomvályúk hamarabb el is viszik, és a kilométer óra is többet mutat. A 60 -as gumi komfortosabb, viszont picit lomhább tőle az autó. Bár még azt hiszem át gondolom a sportosságot a kényelemért nem mai gyerek vagyok már én sem, inkább többször jobb a kényelem :).

Előzmény: fireman4 (7762)
fireman4 Creative Commons License 2016.03.30 -1 0 7762

Én ezt rakattam fel:

 

 

http://www.gumi.hu/termek/autogumi/hankook/k425%20kinergy%20eco/205/55R16%20%2091H/nyarigumi/?id=20555R16HK42525

 

Azt ugye tudod hogy 60-as kellene az 55 helyett. 3%-al kisebb. Az előző guminál, Barum Bavarius2 sokkal jobb. Egyébként utóbbiak eladóak 5ezer/darab. Kocsival együtt vettem, utáltam ezért cseréltem.

Előzmény: Törölt nick (7755)
Sanzistift Creative Commons License 2016.03.30 0 0 7761

Téliguminak Antares-t vettem, nagyon jó, nyárra maradnak a 3 éves Hankook gumik, még mindig kifogástalanok.

Kanyarvadászós vagyok, nagyon jól tapadnak, meglepetést még nem okztak, mindig időben jeleznek, hol a határ.

Előzmény: Törölt nick (7760)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.30 0 0 7760

Köszönöm a segítséget, most már majd rá kell böknöm valamelyik típusra.

atompyka Creative Commons License 2016.03.30 0 0 7759

Szerintem az okm.iroda. Olyan 90 %-ig biztos vagyok benne. 

Előzmény: Pearls72 (7756)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.30 0 0 7758

Szia

 

http://startgumi.hu/autogumi-kereso?autogumi=1&w=205&h=55&d=16&s[]=summer&m=0&t[]=car

 

http://www.gumi.hu/keresesmeretszerint/szemelyauto/205/55R16/nyarigumi/

 

Pl :)

 

Firestone, Fulda, Falken trióból érdemes választani.

Persze Goodyear, Bridgestone sem rossz. Michelin és almárkái hajlamosabbak a nyekergésre, Bridgestone pl nagyon jó választás, de az egyik legdrágább is :)

Falken ugyan nem a legolcsóbb, de középkategóriában szerintem nagyon jó, Firestone meg Bridge közép márkája.

Mindegyik bőven belefér a 19-es limitbe.

 

Üdv

Gábor

Előzmény: Törölt nick (7755)
Pearls72 Creative Commons License 2016.03.30 0 0 7757

Szerintem a http://www.gumi.hu/ oldal segíthet a döntésben. Kiválasztod, milyen méretű kell, milyen típusú, aztán jobb oldalon még egyéb igényeket is beállíthatsz - tapadás, fogyasztás, sebességindex...

Kiválasztasz pár szimpatikusat aztán megnézed, hol a legjobb megvenni :D

Előzmény: Törölt nick (7755)
Pearls72 Creative Commons License 2016.03.30 0 0 7756

Én is arra gondoltam, foglaltam is időpontot az okmányirodába - lendüljünk túl azon, hogy április 22. előtt nincs szabad időpont.

Viszont, a bank által küldött papíron szerepel egy ilyen infó: a tulajdonosváltozást a hatályba lépés után, 15 napon belül be kell jelenteni a közlekedési igazgatási hatóságnál. Na, ez mi ez a hatóság? A Nemzeti Közlekedési Hatóság? Vagy a Közlekedési Felügyelőség?

Előzmény: atompyka (7754)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.30 0 0 7755

Szét néztem, tényleg elég nagy választék van elvileg minőségibb gumikból, csak hát a bőség zavara nyárra melyik volna jó 205/55/16 19000 Ft. alatti beállítással?

Előzmény: Pearls72 (7753)
atompyka Creative Commons License 2016.03.30 0 0 7754

Gondolom, az okmányirodába a bank igazolásával a lezárásról. 

Előzmény: Pearls72 (7751)
Pearls72 Creative Commons License 2016.03.30 0 0 7753

Én is láttam ezeket a katalógusban, aztán megnéztem a többinek az árát.

Ezek középkategóriás abroncsok, a prémium márkák (Continental, Michelin, Goodyear) gumijai is ennyibe kerülnek, mert most nagy akciók vannak. arukereso.hu

Szóval, én biztosan azokra utaznék.

 

Előzmény: Törölt nick (7752)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.30 0 0 7752

Auchan, Tesco -ba lehet kapni Kormoran, Debica gumikat 15-20000Ft. Ezekről van valami tapasztalat, érdemes ezeket megvenni?

Pearls72 Creative Commons License 2016.03.30 0 0 7751

Hátha volt már valaki hasonló helyzetben: lízingre vettem az autót, visszafizettem az egészet, a bank ki is küldte a törzskönyvet, de továbbra is a bank szerepel benne tulajdonosként. Hova és milyen papírokkal kell mennem, hogy az autó valóban az enyém legyen?

Törölt nick Creative Commons License 2016.03.29 0 1 7750

Nagyon kút válogathatja, mert nekem omw majd mindig min fél, de inkább literrel magasabb fogyit hoz.

Rossz váltásokat most nem hozhatom fel, mert automata...

 

Haver swiftjénél is ugyanez a tapasztalat. M15a motor van nekem ignisnél, Shell vpower pl nem rossz, de főként mol alap benyával járok, ez teljesen kiszámítható, hosszú távon meg mol evo-t kap mindig. Evvel még csendesebb is kicsit 100km pálya után :D

Előzmény: Pearls72 (7749)
Pearls72 Creative Commons License 2016.03.29 0 1 7749

Ez érdekes, amit irsz, mert én meg a OMV Superrel értem el eddig a legjobb eredményt, 5,5 l körül, de a Shell FuelSave-vel nagyon megjártam, abból ivott meg 8 l-t.

Auchannál nem mertem még tankolni. Eddig volt Shell, Mol, OMV, normál és prémium egyaránt. Eddig az OMV tűnik a legjobbnak.

Előzmény: Törölt nick (7735)
Pearls72 Creative Commons License 2016.03.29 0 1 7748

Én megvallom, nem szoktam nézni a gyári matricákat, azért, mert szerintem ezek csak olyan szerződéses ajánlások, mint a motorolaj, hogy Shell legyen. De lehet, hogy csak az én üldözési mániám...

Megnéztem idén az ADAC tesztet, de ezt a nyarat még kibirják ezek a gumik, szóval majd jövőre újra megnézem az eredményeket. De most a Goodyear Efficient Grip van rajta, azok idén is előkelő helyezést értek el. Még azt néztem, hogy lehetőleg A legyen a tapadás és B a fogyasztás (de csak azért, mert A-t abból nem találtam :D)

Előzmény: SX4 Ati (7743)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.29 0 0 7747

Hehe

 

A falken fura, nekem hangosnak tűnik, de más szigetelése van a két kocsinak, mondjuk úgy az opelnak van :D

Nekem nem tűnik halknak, aztán lehet más zajosabb lenne... Mondjuk az enyémé erősített (anno ez volt és kész)

 

Nokian téli nekem fura, picit billegős, de ezt betudtam a vékony mivoltának, de mint a szög megáll avval is a kocsi. Erős hóban nem volt tesztelve, mert ilyen nem volt télen :D

Legközelebb visszatérek Fulda télire, az korábban nagyon jól teljesített nálam 175-ös méretben.

 

Üdv

G

Előzmény: John_32 (7746)
John_32 Creative Commons License 2016.03.29 0 1 7746

Hm... Az Opel Astramra tavaly került Falken Ziex ZE 914 (185/65 R15) a 2009-es Pirelli helyére és én meg meglepődtem hogy mennyire halk... Nem akartam prémiumot (ill. arra költeni), valahol a középmezőnyben nézelődtem és ezért lett ez (nem hinném hogy kiautóznám egy prémium többlettudását - ha van többlettudása) egy kombi 1.6 Astra Caravannal (amúgy sem vagyok egy kanyarvadász típus)... Tetszik eddig, bár csak egy szezont mentem eddig vele. Téliben pedig Nokian lett (erősített oldalfalas), ez már vegyesebb képet mutat, bár különösebb gondom nem volt vele szerencsére.

Törölt nick Creative Commons License 2016.03.28 0 0 7745

Tavaly vettem Falken gumit, nagyon bevált.

 

Nem a legolcsóbb, de szerintem nagyon jó, azt mondjuk hozzáteszem, hogy nem a leghalkabb kivitel az ignisen...

Előzmény: SX4 Ati (7743)
John_32 Creative Commons License 2016.03.28 0 0 7744

Az SX4-en még a gyári gumik vannak rajta, amivel átvettük a szalonban 2008/05-ben, talán Conti... Lassan cserélni kellene, bár az alig 26000km alatt nem igazán kopott ellenben öregedhetett... 

Előzmény: SX4 Ati (7743)
SX4 Ati Creative Commons License 2016.03.28 0 0 7743

Idén milyen nyári gumikat használtok? ADAC teszteket szoktátok jobban figyelembe venni vagy amit a gyár ráragaszt a gumikra matricát ? Mert ADAC sokat mondd ellent a teszten a címkén lévő dolgoknak.

John_32 Creative Commons License 2016.03.27 0 0 7742

Előző autómba csak Castrol Magnatec ment vagy 10 éven át (gond nélkül)... Számít hogy hol szerzed be a kenőanyagot. Én a Castrol-t is és a Mobil-t is csak a hivatalos magyarországi importőrtől veszek (vagy a szerződött partnerétől, tehát visszakövethető a kenőanyag). Nem a kenőanyag hibája hogy Te hamisat vettél... 

Előzmény: Sanzistift (7741)
Sanzistift Creative Commons License 2016.03.27 0 0 7741

Castrolt soha többet, boltból vettük, de kinyírta a motort (bizonyítottan), valószínűleg az sem volt már eredeti.

Eneos, meg most Mannol.

Előzmény: John_32 (7738)
Sanzistift Creative Commons License 2016.03.27 0 0 7740

Én minden 10E km körül csere, olaj, szűrők.

Volt olyan autóm, amiből megvétel után 70E után csak egy ragacsos fekete massza jött ki, bontás után ráégett olajat vakartunk belőle sokáig.

Havonta megyek cirka 2500-3000 ezer km-t, simán belefér, nekem megéri.

Nem eladásra vettem, magamnak tartogatom-vigyázok rá. Ha meglesz még 8 év múlva is, az sem fog zavarni. :)

 

Előzmény: topoly (7737)
John_32 Creative Commons License 2016.03.27 0 0 7739

Mivel mindegyik autónk szerelt kerekei a garázsban pihennek állványon, így max nekem kell ráérnem és nem a szerviznek (oda max centírozni szoktam vinni ha szükséges vagy gond esetén). Én csak akkor cserélem, ha az éjszakai hőmérséklet már nem megy 6-7 fok alá és nap közben is legalább 13-14-ig felmelegszik. Lassan itt az ideje, de még kivárok. Valaki említette, hogy hó már talán nem lesz így cserélt... Hm... Attól még a tapadása jobb a télinek a -1-2 fokban a hideg aszfalton, a jobb fékút meg ugyebár életet jelenthet... 

John_32 Creative Commons License 2016.03.27 0 1 7738

Az első 6 évben csak Eneos-t kapott (szakszervizbe is azt vittük), 5w30 vagy 5w40. Most Castrol Edge Titanium FST 5w40 ment bele (nézegettem a Mobil Super 3000 XE 5w30-at, de Castrol maradt, talán Mobil a köv cserekor). Szűrőből Nipparts. 

Előzmény: SX4 Ati (7733)
topoly Creative Commons License 2016.03.27 0 0 7737

Azt használom, amit a szerelő rendel. Tulajdonképpen nem is érdekel:) Van tapasztalata. Én meg igyexszem minél kevésbé túlhaladni az 15e km-t. Azért 17-18e km-nél általában megvan az olajcsere:)

Előzmény: SX4 Ati (7733)
SX4 Ati Creative Commons License 2016.03.27 0 0 7736

Én is kipróbáltam a max motion 100-ast! Jól meg is zabálta, de azt mondták ahhoz át kell alakítani a motort?!

Előzmény: Törölt nick (7735)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.27 0 0 7735

Fogyasztásra vissza térve. Tegnap hosszabb utat mentem, és nem először veszem észre, hogy ha jobb fajta benzint rakok az SX4 -be akkor többet eszik picivel. Simán elég neki a 95 -ös Auchan -os benzin 6.2 körüli fogyi országúton 90-100 -al. A computer szerint a max motion 100 -as benyával 6.7 -körül van.

Sanzistift Creative Commons License 2016.03.27 0 0 7734

Jelenleg Mannol van benne, hordós, csöndesebb tőle.

Biztosítékot nem szoktam ellenőrizni, ha jó, működik minden, ha nem jó, akkor nem működik minden.

A saját megléte az ellenőrzés is. :)

Előzmény: SX4 Ati (7733)
SX4 Ati Creative Commons License 2016.03.27 0 0 7733

Motorolajból mit használtok? A kézikönyv csupa Shell-t ír.
A biztosítékokat szoktátok időközönként ellenőrizni?

Sanzistift Creative Commons License 2016.03.26 0 0 7732

Időpont?

Majd kérek magamtól időpontot, és szépen átcsavarozgatom őket. :)

Törölt nick Creative Commons License 2016.03.25 0 0 7731

No hát nekem felkerültek.

Első meglátás: hová tűnt a szervóm, már megint bészárt, mint mindig amikor télit cserélem le nyárira :D

 

Eddig 165-ös téliek voltak fent, most 185 került vissza, falken. Háát, mocsok nehéz lett a kormány :D

Előzmény: Pearls72 (7730)
Pearls72 Creative Commons License 2016.03.25 0 0 7730

Hát, igen, nekem is az idő az, ami szorít. A kerekek a hotelben várják, hogy felkerüljenek a kocsira, szóval adva van, hova kell menni cserére. Emiatt nehéz időpontot egyeztetni a szervizzel, hogy legyen egy szabad másfél órám munkaidőben és még Pesten is legyek.

Úh vagy most, vagy majd április közepén. Így ma megyek. És reménykedek, hogy nem jön hó a hétvégén.

Előzmény: Törölt nick (7729)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.25 0 0 7729

Hiába Pest és nem Mordor én tovább nem várok vele,  időpont már van,  csere.

Időm sincs sokszor ilyen úri huncutságra xd

 

Bízom benne,  hogy hó már nem lesz,  ha igen akkor megszíttam xd

 

 

Előzmény: atompyka (7728)
atompyka Creative Commons License 2016.03.25 0 0 7728

Én is. Itt most pl. -6 fok van. Pesten, nem Zadarban! :-)

Előzmény: Sanzistift (7727)
Sanzistift Creative Commons License 2016.03.24 0 0 7727

Én várok vele még pár hetet, így biztosan nem fog meglepetés érni.

Előzmény: Pearls72 (7724)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.24 0 0 7726

Aszfalt hőmérséklete számít, ezt ne feledd.

Mivel én sokat nem megyek, úgy döntöttem megkapja a nyárikat egy összekötött futóműellenőrzéssel (gátlócserék miatt is)

No meg a 185-ös gumikat jobb szeretem az ignisen, mint 165-öket :D, utóbbival van egy nyúlós érzése az embernek kanyarodáskor, 85-el már nincs.

Előzmény: Pearls72 (7724)
doki64 Creative Commons License 2016.03.24 0 0 7725

Jómagam már felraktam a nyári papucsot. Mire várjak, csak melegszik az idő. Összekapcsoltam a stabrúd szilent cserével mivel koporászott.

Előzmény: Pearls72 (7724)
Pearls72 Creative Commons License 2016.03.24 0 0 7724

Sziasztok! Szerintetek érdemes már cseréltetni a gumikat? Átlag 7 fok felett kell már a nyári, de pont ez az az időszak, amikor 0-15 között bárhol lehet a napi átlag a Kárpát-medencében.

ladislaus6510 Creative Commons License 2016.03.23 0 0 7723

Sziasztok!

Valaki aki rendelkezik a széles (off rod) oldalcsíkkal , az megmérné nekem a csíkok hosszát az első ,ill. hátsó ajtón. Vitarára szeretném, mert az ahhoz való nem annyira tetszik. Az sx4-en nekem az bejött , kérdés , hogy ráférne -e. Photoshopon már fel illesztettem ,nekem ott tetszett.

Köszönöm ,ha valaki megmérné.

 

atompyka Creative Commons License 2016.03.21 0 1 7722

Matáv Felező Díjcsomag: 50 km-en mérik. :-)

Előzmény: doki64 (7719)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.21 0 1 7721

Ez nagyon jó. 

Új feladat,  ezt hozd ki egy 1.5 ignisből is xd Nekem nem sikerül :) fránya vvt,  szeret enni xd

Előzmény: SX4 Ati (7718)
Sanzistift Creative Commons License 2016.03.21 0 0 7720

Könnyű láb, sok gurítás, relatíve alacsony fordulat, kifogástalan műszaki állapot.

Előzmény: doki64 (7719)
doki64 Creative Commons License 2016.03.21 0 0 7719

Azért kiváncsi vagyok mi a titka az ilyen alacsony fogyasztásnak. Minden okos praktikát elfogadok.

Előzmény: SX4 Ati (7718)
SX4 Ati Creative Commons License 2016.03.21 0 0 7718

Nekem is 2006-os 1.5 benzines sx4-em nyáron 5-5.5 litert hidegekben 6 litert eszik, megvagyok vele elégedve!

Előzmény: kepi67 (7717)
kepi67 Creative Commons License 2016.03.21 0 1 7717

6,1 literes fogyasztással járok a benzines SX 4-el. Eszembe sem jutna lecserélni valami "korszerű" dieselre!

Van mellette egy hobbiautónak tartott Mercedes-Benz W124-es diesel, mert a Mercihez az előkamrás dieselketyegés illik! 

Törölt nick Creative Commons License 2016.03.20 0 0 7716

Boccs, lacbp-nek szólt :)

Előzmény: Törölt nick (7715)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.20 0 0 7715

Egyben látom dízel előnyét: nem kell váltogatni egy előzéshez, alul nyomatékosabb jóval, kicsivel kevesebbet eszik, de ennyi.

 

Sajnos a karbantartásnál is már elvérzik, itt kapásból szinte ki is nullázza az előnyét a dízel, az esetleges tipikus dízelhibák meg...

Kényelmesebb, de vegyünk benzinből automatát, az még jobb :D

Előzmény: Buchenwalder (7714)
Buchenwalder Creative Commons License 2016.03.20 0 1 7714

Használt autóról beszélünk.Igen, az 1,6 DDiS a francia, az 1,9DDiS pedig olasz dízel. Szerintem az átlag SX4 tulaj a megbízhatóságot,a 15ezres olcsó szervízt, az olcsó autót,(szerintem az SX4 jól tartja az árát a hahun nézegetve) a gondtalan fenntartást szereti az autóban, ezért választotta ezt a típust. Ezt a dízelek szerintem nem tudják. A TDÍ sem. Ezért javasolja a többség a benzinest. Pl. én 8 év alatt 2 h.jelző izzót és 2 rendszámtábla izzót, 2 akksit, e.fékbetéteket +olaj,gyertya  cseréltem kis költséggel, napi rövid utas, sok indítós használattal, MINDENNAP megy az autó. Szerintem ezt mindet a dízel nem tudja, ezért javasolhat minden hozzászóló benzinest. A dízelesek, lehet hogy a dízelmotor testvértípusainak fórumán aktívak, ott tudnak a motorról eszmecserélni. Népítéletben olvastam, hogy a fr. dízelhez nem tudtak egy S márkaszervízben lőni, így átvitték/átküldték  a szervízesek a francia márkaszervízbe. Ezt amúgy teljesen korrektnek tartom. Legyen szakmai alázat, bennük volt. Dícséret.

Előzmény: lacbp (7713)
lacbp Creative Commons License 2016.03.19 0 0 7713

az 1.6ddis volt a kérdés...  igen, az psa system..  fordban peugeotban, volvoban alkalmazzák...

Előzmény: DMA (7712)
DMA Creative Commons License 2016.03.19 0 0 7712

Az SX4-ben is az van, csak 1.9-es. Az 1.6 talán francia lehet. Az se jobb.

Előzmény: lacbp (7711)
lacbp Creative Commons License 2016.03.19 0 0 7711

1,3 ddis eszembe sem jutott. Olasz diesel!!! Olaszból max a pizza a jó! ;)  Viszont eszembe sem jutott benzin-diesel vitát nyitni ;)

Előzmény: DMA (7706)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.19 0 0 7710

Én úgy látom a dízel nagyon le lett szavazva :D

Mondjuk sejthető volt, suzuki benzine mellett a többi labdába se rúghat :D

Előzmény: lacbp (7704)
Buchenwalder Creative Commons License 2016.03.19 0 0 7709

Én is a benzinesek mellett szavazok!!!!!!!!!!! Gondtalan élet és sokszor egy árban a dízellel, ez jelent v.mit. Nekem 1.5 LPG, mindenképp benzinest vennék inkább, mint dízelt. 15e olajcsere, 105e gyertyacsere(csak az Irridium-gyertya) és kész.

Előzmény: lacbp (7700)
Sanzistift Creative Commons License 2016.03.19 0 0 7708

Benzin +1. :)

Előzmény: lacbp (7704)
dórarozsa Creative Commons License 2016.03.19 -1 0 7707

Sziasztok. Vennék Suzuki sx4-re Ajufelnit gumival Ha esetleg nem e tud valaki 205/60/16-os rEÁLIS ÁRON Az kérem jelezzen KÖSZI

 

DMA Creative Commons License 2016.03.18 0 0 7706

Én csak próbáltam egy 1.3 DDiS Swiftet: turbólyukban halál, ha kikecmereg kb olyan mint a benzines, csak nem pörög olyan sokáig. Meg a nyakadba veszel pár drága nyűgöt.

Benzin: +1

Előzmény: lacbp (7704)
topoly Creative Commons License 2016.03.18 0 0 7705

Benzinesre még egy voks.

Előzmény: lacbp (7700)
lacbp Creative Commons License 2016.03.18 0 0 7704

Köszi Gab!

ment válasz is!

 

 

azért még várok ddis  tulaj véleményt! ;)

Előzmény: Törölt nick (7702)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.18 0 1 7703

Nekem nipparts került be szűrőnek, féktárcsának és betétnek is, ilyen fékerőm nem volt még autón, mint most van, nagyon durván fog, sose lesz más benne kb...

 

Amúgy egy levegőszűrőnél nem hinném, hogy bármit észrevennél változásnak. Max azt ha nincs xd

Előzmény: SX4 Ati (7701)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.18 0 0 7702

Szia

 

Benzint vegyél, akár ignis, akár sx

 

Amúgy ment mail.

Előzmény: lacbp (7700)
SX4 Ati Creative Commons License 2016.03.18 0 0 7701

Mi a véleményetek a Nipparts levegőszűrőről? Márkaszerviz tette bele, most meg cserénél Japanparts lett bele téve? Mit használtok? Pollenszűrő Ashika-t tett bele most cserénél viszont Blue Print.

lacbp Creative Commons License 2016.03.18 0 0 7700

Sziasztok!

 

Suzukit nézegetünk megvételre... Leginkább az utolsó sorozatú Ignis, és az SX4 került képbe. Kérdésem, inkább az 1.6d motorral rendelkező márkatársakhoz lenne..

A motor nagyjából ismerős, az erősebb változat van a focusomban, de nem tudom hogy Sx4 ben mennyire használgató, mondjuk 200e km felett. Vannak -e típushibái, kettőstömegű, vagy amire illik jobban odafigyelni vásárláskor!

 

Köszönöm!

 

 

bratyus Creative Commons License 2016.03.17 0 0 7699

Sziasztok! Valaki találkozott ilyen hibával?  SX4 (M16A) fordulatszámmérő kb 1000 rpm-el kevesebbet mutat. Ez csak néha fordul elő, újraindítás után megjavul. Más hibát nem produkál, jól működik, hibajelzés nincs.  Jeladó lehet rossz?  Köszönöm!

Spetnaz Creative Commons License 2016.03.13 0 0 7698

Köszi az infót.

Előzmény: atompyka (7693)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.13 0 0 7697

Fene se tudja, túl sok tényező változik meg télen, hogy egyértelmű legyen, de egy biztos, nálam az automatánál ugyanakkora gyorsuláshoz a téli gumival alacsonyabb fordulat elég (2300 helyett 2100 kb ugyanúgy viszi), ill. könnyebben is mozdul meg.

 

Ezek miatt gondoltam.

 

2.5? Én a gyári 2.3-at nem tartom, nagyon max 2.2, 2.5 mellett kirepülnék az ignisből :D SX ilyen szempontból sokkalta de kényelmesebb.

Erősen gondolkodtam vételnél, hogy gyűjtsem össze az sx-re az összeget vagy sem, de a csomagtartó kivitele döntött, ignis szélesebb csomagtérben, ami a kutyáknak jobb, így ignis lett :D

Előzmény: Sanzistift (7694)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.13 0 0 7696

Én mindig amikor megkapja a téli gumit élvezkedem, hogy milyen könnyű a kormány :D

Pedig előző ignisnél ugyanúgy 175-ös volt mind a két széria, de a téli 3 ujjal kevesebbel tekerhető volt :D

Előzmény: atompyka (7695)
atompyka Creative Commons License 2016.03.13 0 0 7695

A téli>>nyári gumicsere utáni első kilométereken szoktam érezni, mennyivel könnyebb a kormányzás (utána is könnyebb, csak mexokom) :-)

Előzmény: Sanzistift (7694)
Sanzistift Creative Commons License 2016.03.13 0 0 7694

Szerintem a téligumi puhább anyaga, és a minta miatt (lamellásabb), jobban "gyűrődik"  a gumi, ami többletenergiát emészt fel.

A nyári anyaga kicsit keményebb., kevésbé "gyúrható" mintázattal, így kevesebb az alakváltozás, és az elfogyasztott energia.

A guminyomás is fontos, én mindkét szettel 2,5 bar nyomással közlekedem.

Előzmény: Törölt nick (7686)
atompyka Creative Commons License 2016.03.12 0 0 7693

Hello

 

Elvileg egyik sem cserélendő, nekem legalábbis még nem volt (244Mm)...

Előzmény: Spetnaz (7692)
Spetnaz Creative Commons License 2016.03.12 0 0 7692

Sziasztok,

 

2006-os évjáratú 1500-ös benzines SX4-ben tudja valaki hogy mikor kell vízpumpát cserélni. Nekem most 114.000 van benne. Vezérműláncot kell valamikor cserélni ?

Törölt nick Creative Commons License 2016.03.12 0 0 7691

Ez így van.

 

Az automata miatt nekem 120-nál is jó még a fogyi (automata 4-ben lock-upol), hosszabb a 4-es, mint kéziváltón az 5, nekem 115-120-nál 7, 100-nál kb 6.5, kevesebbett 1.5 ignis nem tud enni :D

Előzmény: Pearls72 (7688)
kovi kovi Creative Commons License 2016.03.12 0 0 7690

Eladó 205/60*16-os suzuki alufelni, 4 db hibátlan, van rajta continentál prenium contakt nyári gumi, még egy nyarat elmegy. Ár összesen 90 ezer ft.

Üdv Kovi. 

Előzmény: dórarozsa (7674)
Pearls72 Creative Commons License 2016.03.12 0 0 7689

Köszönöm, akkor remélem, lassan majd csökken az étvágya :)

Előzmény: Sanzistift (7685)
Pearls72 Creative Commons License 2016.03.12 0 0 7688

Én nem nagyon nyomom neki, mert úgy látom, 100-110 körül a legkisebb az étvágya. Ez még nem annyira vészesen lassú, hogy számottevő különbséget jelentsen időben, de ha cserébe 1 l megmarad 100-on, akkor nekem megéri, mert heti 600 km-eket autózok, kb. 300-at pályán.

Előzmény: Törölt nick (7687)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.12 0 0 7687

Ennyivel kevesebbet zabál egy sx? Hihetetlen :) 130 mellett nekem a 8 és felette a normális :)

120-nál jó anyaggal eszik nyáron 7-7.3-at az 1.5 automata, 1.3-asom anno meg itt is bekajálta a 7.5-8 környékét. Igaz ignis doboza nagyon kockára sikeredett légellenállást illetően plusz vvt is dob egy adagot még.

Előzmény: Pearls72 (7682)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.12 0 0 7686

Szia


Evvel nem értek egyet, már téli gumi nagyobb gördülési ellenállásával, pont hogy annak kisebb kicsivel, kevesebb helyen érintkezik az úttal. Sokkal könnyebben tekerem a télivel a kormányt is, lazábban lódul meg. Ezt nem csak mostanin érzem, összes eddigin, ugyanolyan hőmérskélet mellett kicsit kevesebb fogyim jött ki.

Télen a hőmérséklet leesése a legnagyobb gond, hidegebb levegőt is kap a motor, sokkal hidegebbet, de szerintem a fűtés dob nagyot az elején, mert legalábbis én ugyanúgy hajtom full hidegen is, ráadásul külső keringetéssel, ami még rosszabb, mert lassabban melegszik vele a kocsi :)

Mivel 2 km alatt így is fullon van már, nem szórakozok vele, no így viszont sokkal többet megy a "szivató"

 

Nálam még rátesz egy lapáttal az a fajta lustaságom is, hogy rajtahagytam a tetőcsomit, időnként még fütyül is egy kicsit :) No ettől is van plusz kis emelkedés.

 

Ez saját vélemény, nem biztos mindenben igazam van, de én így látom.

Előzmény: Sanzistift (7685)
Sanzistift Creative Commons License 2016.03.11 0 1 7685

A hőmérséklet, és a téligumi minimálisan nagyobb gördülési ellenállása.

Nagyjából 10 fok fölött kezd kevesebbet enni, alatta a katalizátor jobban le tud hűlni (a hátsó), ezért nyomogat plusz benzint, hogy ott égjen el, ezáltal fűtse.

Valami ilyesmi rémlik az emlékeimben... :)

Előzmény: Pearls72 (7682)
Pearls72 Creative Commons License 2016.03.11 0 0 7684

Köszi! :D

Előzmény: atompyka (7683)
atompyka Creative Commons License 2016.03.11 0 0 7683

A kerék. Ha nem lenne rajta, nem fogyasztana. :-)

 

Előzmény: Pearls72 (7682)
Pearls72 Creative Commons License 2016.03.11 0 0 7682

Én nagyrészt pályán megyek vele, de az 5,5-6 már örömünnepre ad okot. Egyébként úgy tűnik, most télen vagy 1-1,5 l-rel eszik többet, mint nyáron. Nem tudom, hogy a kerék teszi, vagy a fűtés, vagy más?

Előzmény: Törölt nick (7681)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.10 0 0 7681

De jó neked, nekem az automata ignis mostanában csak 8.1-et akar enni :D

Igaz ez túlnyomórészt város, nagyon kevés vidék :)

 

Tök mindegy, hogy shell, mol vagy omw-t kap :)

Előzmény: Pearls72 (7680)
Pearls72 Creative Commons License 2016.03.09 0 0 7680

A múltkorjában volt szó a fogyasztásról. Én azt figyeltem meg, hogy NAGYON függ attól, hol, milyen üzemanyagot tankolok.

Volt olyan, amelyikkel 8l / 100 km volt a fogyasztása a kis drágának, és volt, amelyikkel 5l. Pedig ugyanaz a vezető, nagyjából ugyanazok a körülmények.

Persze, amikor az ember tankol, akkor még fogalma sincs, mit fog kapni, hiszen az egyes márkák különböző kútjai között is vannak különbségek, lehet, h még a kútnál is változik, épp mi van a tartályokban.

SX4 Ati Creative Commons License 2016.03.08 0 0 7679

Ugyebár fontos hogy minél sűrűbb minél jobb legyen a szűrőképessége a levegő szűrőnek.  Viszont attól nem kap több levegőt a motor?! Elgondolkoztam azon is, hogy vannak ezek a motorháztetők kialakítva olyanra, hogy plusz levegő megy be a nyílásokon.

Előzmény: John_32 (7677)
Zeeezoli Creative Commons License 2016.03.07 0 0 7678

Üdv urak,és hölgyek.

Az mitől lehet hogy a hűtőrendszer vízcsöve brutál kemény üzemmelegen,kicsit mint ha fel is lenne fúvódva.Az a gyanúm hogy nem keringteti a vizet a rendszer,ezt abból is gondolom hogy a szokásosnál sűrűbben jár a hűtőventilátor.Víz van benne ,nem folyik el sehol,és nem is megy fel a mutató ,de szerintem valami gebasz lehet,mert 

pl az alsó vízcső hideg a felső meg meleg,és ahogy említettem brutál fel van keményedve.termosztát lehet,?  Vagy a vízpumpa nem végzi a dolgát??vagy hengerfejes?

John_32 Creative Commons License 2016.03.07 0 0 7677

Ez sokkal komplexebb. Az badarság (véleményem szerint), hogy csak a lamellák/"cikk-cakk" számától függene a minősége (szűrőképessége). Inkább attól függ, hogy milyen szemcsenagyságot tud szűrni, mennyire vastag a filter (áteresztő képesség), egyéb átáramlási jellemzőktől. Szóval csak attól mert több a "cikk-cakk", nem biztos hogy jobban teljesít, sőt... 

Előzmény: SX4 Ati (7676)
SX4 Ati Creative Commons License 2016.03.07 0 0 7676

Szerintetek számít az, hogy a levegő szűrő hány lamellás? Ha jól tudom most 20 vagy 22 (fakk vagy beugró részecske van a szövetében) amit használok, nehéz így elmagyarázni mit kérdezek, de biztos érteni fogjátok a kérdésemet. Mert olyat hallottam, hogy minél több illetve sűrűn van a szűrő cikk cakkban annál jobb.

Pearls72 Creative Commons License 2016.03.07 0 1 7675

Nekem pár hónapja szerelték be ezt:

https://lumenet.hu/osram-ledriving-f1-ledfog201-led-kodlampa

Szépen áttöri a ködöt.

Előzmény: dórarozsa (7674)
dórarozsa Creative Commons License 2016.03.07 -1 0 7674

Sziasztok.Tudnátok e nekem segíteni Keresek 206/60/16 alufelnit lehet gumi val suzuki sx4re  Még egy lenne ködlámpát nem e tud valaki Suzuki sx4-re Elfogatható áron vennék Komárom Köszi 

Sanzistift Creative Commons License 2016.03.06 0 0 7673

Kösz, nekem erre még nem volt időm. :)

Előzmény: ladislaus6510 (7672)
ladislaus6510 Creative Commons License 2016.03.06 0 0 7672
Előzmény: szigar (7662)
Sanzistift Creative Commons License 2016.03.03 0 0 7671

Igen, ez egy jó kérdés.

Nekem a km óra mutatója lefelé ugrik, mintha megakadt volna, inkább hidegben, felfelé megy simán.

Kiegészíteném a kérdést annyival, hogy ki tudja, az órákban mennyi a mechanika és az elektronika "hasraütési aránya"?

Előzmény: Suzzy & Györgyi (7670)
Suzzy & Györgyi Creative Commons License 2016.03.03 0 0 7670

Sziasztok!

Van nekem egy 9 éves suzuki sx4 em  és olyan hibát észleltem, hogy a fordulat számmérő nem mindig mükődik,meg állitom ujra inditom és akkor már müködik. Tud valaki tanácsot adni?

 

 

topoly Creative Commons License 2016.03.02 0 0 7669

Az elektromos ablakemelő küszködése ismerős, igaz, nekem csak a vezetőoldalon jelentkezik.

A márkaszervíz szerintem drága; a nincs ismerős szerelő, akkor föl kell deríteni a környéket ilyen szempontból és valakinek bizalmat szavazni. Olajcsere például előbb-utóbb mindenképpen esedékes.

Előzmény: Zeeezoli (7666)
Pearls72 Creative Commons License 2016.03.02 0 0 7668

Háát, ez szerintem a használt autóból adódó hibalista, nálam ezek szépen működnek. Tavaly vettem, 8 évesen, nekem az egyik hátsó övet nem tartja meg a csatt.

Szerintem van olyan hiba, amit ki kell javíttatni, mert nem lehet miatta normálisan autózni, vagy nem vagy nyugodt a zár miatt, és van olyan, amivel együtt lehet élni. Nyilván, ki-ki eldönti,melyik hibát javíttatja és mennyiért.

Amúgy nem csak urak vannak itt a fórumon, már megbocsáss.

Előzmény: Zeeezoli (7666)
Sanzistift Creative Commons License 2016.03.01 0 0 7667

Utánanézek a napokban, ígérem,de most nincs túl sok időm erre.

Érdemes megnézegetni a típusokat, és rákeresni a youtubon, sokról van videó, beépítve is.

Előzmény: szigar (7665)
Zeeezoli Creative Commons License 2016.03.01 0 0 7666

Üdv urak.Nemrég tulajdonosa lettem ennek a szuper kis sx4-nek..Tetszik nagyon,a régi 98-as swiftem-hez képest főleg..Most ismerkedem a kocsival,és van pár dolog (hiba) amire szeretnék választ kapni.
Az első, a központizár záráskor hangos kerregő hangot ad.Nyitáskor nem,csak záráskor,és az anyósűlés oldaláról.kulcsos,és távirányítós záráskor is egyaránt.Végülis működik rendesen, csak zavar mert hangos.
Második kérdésem,a hűtés fűtés panelen található áramlásirány választógomb.Igazából csak két tartományba lehet tekerni,a "fűtés és páramentesítés",és a "páramentesítés".Egyszerűen nem lehet a gombot a szellőztetés, a kétirányú,és a sima fűtés irányába tekerni.levettem a tekerőgombot es benéztem alá hátha látok valamit (törött műanyagdarabok ilyesmi) de ránézésre semmi rendellenesség nem látszik.kb mintha csak ez a két opció lenne.Amelyik tartományban állítható,ott pontosan beáll a helyére szépen,de más irányokba nem megy.Próbáltam a tekerőgombot más pozicióban rárakni a csonkra,de csak egy bizonyos szögbe állítva lehet..
Harmadik,Az elektromos ablak lenyitáskor egy bizonyos ponton, középtájon,szorul és kínlódik. addig,es azután megy szépen,de azon a szakaszon alig bír átmenni.mind a két ablak.. Egy kis wd40 segítene???
Válaszokat előre is köszönöm

szigar Creative Commons License 2016.03.01 0 0 7665

Ok, köszi! Melyik tipust tudnád ajánlani?

Előzmény: Sanzistift (7663)
atompyka Creative Commons License 2016.02.29 0 0 7664

... és az is kînai. :-)

Előzmény: Sanzistift (7663)
Sanzistift Creative Commons License 2016.02.29 0 0 7663

80 ezer forintos kínait, mégiscsak.

Letesztelni a rádiót, és megvenni azt a fajtát.

 

Ha nem kell, akkor durván hatszámjegyű a következő lépcső.

Előzmény: szigar (7662)
szigar Creative Commons License 2016.02.29 0 0 7662

Sziasztok! Kérdésem a következő lenne:- milyen multimédiát tudtok ajánlani SX4-hez, a gyári rádió helyére, amin GPS, bluetooth, RDS stb. van és nem recsegősen jön a rádió. Tehát, nem kínaira gondolok és kompatibilis.

dórarozsa Creative Commons License 2016.02.29 -1 0 7661

Köszönöm a hozzá szollásokat Akkor megvagyok nyugodva 

Sanzistift Creative Commons License 2016.02.28 0 0 7660

Én 605-re számoltam. :)

A 6.9 teljesen jó, városban, sok lámpával. Nagyvárosban.

Esetleg 5 km-eket gurul vele a kolléga...

Előzmény: fireman4 (7658)
Sanzistift Creative Commons License 2016.02.28 0 0 7659

Kicsit sok, de városban, vagy erősebb hosszú pályatempónál jó.

Németbe kijárás közben volt nekem ennyi, jobbára óra szerint 140-nel.

Előzmény: dórarozsa (7655)
fireman4 Creative Commons License 2016.02.28 0 0 7658

252 km/h-ás tempóval 1 decis fogyasztás az SX4-el. 650 akart az lenni. Így 6.9 lenne. Nagyon rossz. Egy százassal többet illik menni. Persze nem mondta mennyivel és hol hozta össze.

Előzmény: DMA (7656)
atompyka Creative Commons License 2016.02.28 0 0 7657

Nem rémlik csavar a kesztyűtartónàl, szerintem szerszám nélkül kiveHető. 

Előzmény: John_32 (7651)
DMA Creative Commons License 2016.02.28 0 0 7656

6050km-re 45l? Brilliáns :-)

Előzmény: dórarozsa (7655)
dórarozsa Creative Commons License 2016.02.28 -1 0 7655

Sziasztok A tanácsotokat kérném Nézegetem a fogyasztást s ma 6050km mentem Kiürült a tank s 45l tankoltam rá Suzuki sx4.röl írok Erre mit lehetne mondani Jó.vagy rossz a fogyasztás Van valakinek valami tanácsa Köszi

John_32 Creative Commons License 2016.02.28 0 0 7654

Köszönöm az információt! Amint nálam lesz a kocsi megejtem a cserét.

Én magam sem vagyok a híve az eszement gányolásnak/barkácsolásnak, azonban hiszek abban, hogy nem kell mindenért szakemberhez fordulni... 

Előzmény: Buchenwalder (7652)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.28 0 0 7653

Én ma a házilag készített garázsajtóm alsó vezetősínjeit akartam lefúrni (függőkapu, oldalra nyílik, csúszik síneken). Van erős fúró, dewalt, van fúrószár, mi baj lehet. Khm, erős beton, no az baj :D

3. likat már keservesen fúrtam ki, a fúrószár feje teljesen lekopott, jó kis ajándékkészletben volt, maga a készlet nem volt több, mint 5000, de ebben volt fához, fémhez, falhoz készlet meg temérdek tipli xd, ráadásul elkezdett megforogni a fúrószár a gépben, amitől nem mosolyogtam túlzottan :(

 

4. lik már kisebb szárral ment, bár az is megtartja amit kell neki :)

 

 

Forgalmiból nem fogsz szerintem újat kapni, módosítani fogják, 2300ft-ért, szerintem. Nekem most módosították, műszaki után mennem kellett, más ügy miatt, de lényeg, hogy ki kellett vezettetnem belőle egy kézifék segédeszközt, ennyi volt az ára :) 19 volt a műszakim Fóton a suzuki szervizben, most ott akcióznak vele (nekem mindenképp :D)

Előzmény: SX4 Ati (7650)
Buchenwalder Creative Commons License 2016.02.28 0 2 7652

Szakmámból adódóan  (pályaelhagyó autóvillamossági műszerész a Trabant-korszakból)   nem vagyok híve a gányolásoknak. Szeretem hozzáértő szerelőre bízni az autóm karbantartását. Nem túl sokan vannak, mert az SX4 nem sok lehetőséget ad a nekik a tapasztalatszerzésre. Sokan pl. azt hiszik, hogy az Sx4 hidrotőkés, pedig "Zastava-módszeres" lapkahézagolós szelepekkel ellátott.   DE ! Vissza a témához     ! A pollenszűrő házilag cserélhető. Kesztyűtartó kinyit, a felső, vízszintes peremén 2 csillagcsavar kicsavar, kesztyűtartó kibuktat, pollenszűrő ki, esetleg porszívó lapos adapter kiszívja a bennmaradt koszt/falevélpor/, új szűrő be, kesztyűtartó vissza. Ennyi.

Előzmény: John_32 (7651)
John_32 Creative Commons License 2016.02.27 0 0 7651

Szép estét!

 

Olyan elvetemült ötletem támadt, hogy szüleim autójában (SX4) majd én magam kicserélem a pollenszűrőt. Namost még sosem cseréltem ezen az autón, egyébként nem vagyok teljesen kétbalkezes, talán menni fog gond nélkül. Ehhez azonban kellene valami útmutató/segítség... Elárulnátok hogy ennél a kesztyűtartós szerelésnél mit/hogyan és mire kell figyelni? 

SX4 Ati Creative Commons License 2016.02.27 0 0 7650

Na jelentem meg van a felrakása, erős masszív a karosszéria elem amibe bele van fogatva szarrá mentek a fúrószálak :D venni kell erősebbet most már. Hasznos és enyémet csak én vezetem főleg ilyen téren pláne. Így 20 ezer ft-ot spóroltam meg de még hátra van a bekötés+ műbizi amit 8 ezerért a szerelő elvállalt. Ezután jön a műszaki 21-23 ezer ft + 6 ezer ft az új forgalmi a hivatalban!

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.26 0 0 7649

Így érthető :)

Ha haszna van mindenképpen jó dolog :)

Előzmény: topoly (7648)
topoly Creative Commons License 2016.02.26 0 0 7648

Az előbb nem írtam, de nálam is szerepe volt benne: vonóhoroggal még többet dolgozhatnék a cégnek. Nincs leírva, de tudom, hogy így lenne... Vállalok így is elég túlmunkát "lojalitás" alapon.

Előzmény: Törölt nick (7646)
Sanzistift Creative Commons License 2016.02.26 0 0 7647

Én  szépen beidőzítem a következő műszakira (2 év múlva), már eleve úgy viszem majd oda.

Rajtam kívül más nem vezetheti úgysem, havernak van futója, tehát minden időszerű a horoghoz.

 

Nem beszélve arról, hogy addigra talán már vállalkozó is leszek, így csak hasznomra lesz.

(Most építek egy 3mx1,80m-es cnc marógépet, ez mindere alkalmas leszk, akár asztalos melóhoz is.)  :)

Előzmény: Törölt nick (7646)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.26 0 0 7646

Én elgondolkodtam rajta, de:

ha lenne már többen is kérnék a kocsit, nem akarom odaadni vontatásra

ha belemennek hátulról nagyobb bajt okoz, mint előnye van

állandóan belerúgnék (wagonr-nél mindig így volt :D)

 

Szóval nem és nem az ára miatt (enyémnél meg volt korábban fent, még a hely is megvan hozzá), inkább ha nagyon kell bérelek egy kistehert :)

Előzmény: topoly (7645)
topoly Creative Commons License 2016.02.26 0 0 7645

Megerősítem, tavaly ilyenkor én is lefutottam a vonóhorgos kanyart. Vonóhorog+szerelés+újra vizsgáztatás: azt mondták, 100 alatt megáll. Nem sokkal, de megáll... Nem rendeltem vonóhorgott (2 té, mert múlt idő:).

Előzmény: Törölt nick (7642)
atompyka Creative Commons License 2016.02.26 0 0 7644

Ennyim van, bocs.  De ehhez is fúrni kell 4 likat... :-)

(Rosszul emléxem, hogy szerelői igazolás is kell a vizsgához?)

Előzmény: SX4 Ati (7641)
SX4 Ati Creative Commons License 2016.02.26 0 0 7643

Igen kell azt tudom csak felrakni vagy nem akarják vagy még egy vonóhorog árban raknák fel :(

Előzmény: Törölt nick (7642)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.26 0 0 7642

Szia

 

Plusz műszaki + forgalmiba bejegyzés is kell ha jól emlékszem. Ebben mondjuk nem vagyok biztos, de nézz utána mielőtt gond lesz :)

Előzmény: SX4 Ati (7641)
SX4 Ati Creative Commons License 2016.02.26 0 0 7641

Hát köszönöm, de egyik sem jó az enyémhez :( kettő lyuk van gyárilag alul a kipufogónál hát rittig nem jó a vonóhorog talpához, új lyukat kellene fúrni :( szerelők meg 20 ezerért raknák fel meg még 18 ezerért kötnék be itt eszméletlen szerelők vannak van aki 1 napig akar rajta ülni.

atompyka Creative Commons License 2016.02.26 0 0 7640

Előzmény: SX4 Ati (7638)
atompyka Creative Commons License 2016.02.26 0 0 7639

Szerelési utasítás: 1. Csomagolja ki a vonóhorgot és a tartozékokat, majd vizsgálja át minden darabját. Ha szükséges, a rögzítő pontok területén a védőragasztót távolítsa el. 2. Szerelje le a hátsó lámpákat és a lökhárítót. Akassza le a kipufogót. 3. Bontsa meg a csomagtér kárpitot, majd hajtsa előre a hátsó üléseket. 4. Vegye ki a csomagtér jobb és bal oldaltakaróit, majd vágja ki mindkettőt az 1. ábra alapján. 5. Helyezze a beltéri lemezeket (6) a csomagtérbe, a gyári pontozásokhoz illesztve (2. ábra), majd jelölje át az összes furatot a padlólemezre. (Ügyeljen a pontosságra!) 6. Fúrja keresztül az alvázat Ø11mm-es fúróval az „a”, „b”, „c”, „d” pontokon. 7. Felülről bővítse fel a padlólemez „b” és „c” furatait Ø18mm-es fúróval. 8. Lazán rögzítse a vonóhorogtestet (1) és a beltéri lemezeket (6) a „b” és „c” pontokon, a mellékelt kötőelemekkel és távtartókkal, a rajz alapján. 9. Lazán rögzítse a beltéri lemezeket (6) az „a” pontokon, a mellékelt kötőelemekkel. 10. Lazán rögzítse a tartozéklemezeket (4,5) a „d” és „e” pontokon, a mellékelt kötőelemekkel és távtartókkal, a rajz alapján. 11. Szerelje a vonógömböt (2) és a dugaljtartó lemezt (3) a vonóhorogtestre. 12. Igazítsa középhelyzetbe a vonóhorgot, majd húzza fixre az összes csavart: M10 (8.8) 46 Nm M12 (8.8) 79 Nm 13. Szereljen vissza minden eltávolított alkatrészt az autóra. 14. A 3. ábra alapján vágja ki a lökhárítót. (A kivágósablont a lökhárító belsejébe illessze!) 15. Körülbelül 1000 vontatott kilométer után a vonóhorog rögzítő csavarjainak feszességét ellenőrizni kell, és szükség esetén utánhúzni a megfelelő nyomatékkal. 16. A Bosal garanciát vállal, kivéve a nem rendeltetés szerinti használatból adódó hibákért. (art. 185 lid 2 N.B.W) 17. A vonóhorog felszerelését kizárólag szakműhely végezheti.

Előzmény: SX4 Ati (7638)
SX4 Ati Creative Commons License 2016.02.26 0 0 7638

Valaki tudna egy kis segítséget felrakni akár videót vagy fényképet arról, hogy a ferde hátú sx4-re hogyan kell felrakni a vonóhorgot vagy hogy hová illesztődnek a csavarok, mert nem kaptam rajzot hozzá.

ladislaus6510 Creative Commons License 2016.02.25 0 0 7637

Nem, még megvan

 

Előzmény: Sanzistift (7634)
atompyka Creative Commons License 2016.02.25 0 0 7636

Rendőr? Ugyan. Nézd meg: szinte az összes (menetből megállítós) intézkedést szabàlytalanul kezdik, mégis van bőr a képükön megbüntetni szabályszegésért...

Előzmény: Sanzistift (7635)
Sanzistift Creative Commons License 2016.02.25 0 0 7635

Nálunk a rendőrautó már 2 hónapja félszemmel jár, jellemzően a bal oldali lámpa hibádzik.

Pedig nekik még a szolgálati szabályzatban is benne van az ellenőrzés, minden átadásnál.

Ezek után már mint szóljon az átlag - szarrá büntethető - autós??

Előzmény: Pearls72 (7629)
Sanzistift Creative Commons License 2016.02.25 0 0 7634

Elkelt?

Mert ha nem, az ára engem is érdekelne.

 

sanzistift kukac citromail pont hu

Előzmény: ladislaus6510 (7633)
ladislaus6510 Creative Commons License 2016.02.24 0 0 7633

Igen

 

Előzmény: emre33 (7632)
emre33 Creative Commons License 2016.02.24 0 0 7632

Írsz egy árat: nagyimre1980 kukac gmail . com

Előzmény: ladislaus6510 (7631)
ladislaus6510 Creative Commons License 2016.02.23 0 0 7631

 

 Sziasztok!

Eladó,vagy cserélhető sx4 citypack első, ill.hátsó idom

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.23 0 0 7630

Szia

 

Nem feltétlen.

Velem előfordult, hogy Határ úton megyek, szemből marhára vakít egy autó, 3-at rávillantok, erre felvillan az elakadásjelző és már megy is le a lámpa. Rendőr volt, elfelejtette lejjebb állítani, többen utaztak a kocsiban.

 

Sok szállítónak legkisebb gondja is nagyobb annál, hogy a lámpát figyelje, sajnos, a hobbivezetők egy része meg meg...

 

Ennyi :D

Előzmény: Pearls72 (7629)
Pearls72 Creative Commons License 2016.02.23 0 0 7629

Na, akkor én is hadd tegyek hozzá egy friss élményt. M3-as, este 6 óra, jó sötét van már. Mögöttem egy kedves autós kolléga, km-eken keresztül telibe a tükröt, a szemem már kifolyik, épp azon töprengek, hogy felnyomom neki a ködlámpát, csak hogy érezze a törődést, de végül elszánja magát, megelőz - rendőr volt!

Nem tudom, hogy a refit nyomatta, vagy csak xarul volt beállítva a lámpája, de ezt enyhe túlzásnak érzem. És persze, ha netán tényleg felkapcsolom a ködlámpát, akkor még jogosan is büntet meg. És hiába mondom, hogy "ő kezdte", ebből a szituból nem jöhetek ki jól.

Előzmény: Sanzistift (7615)
Sanzistift Creative Commons License 2016.02.22 0 0 7628

Próbáltam, nekem nem jött össze.

Illetve volt törött (mint az enyém), több bontó nem is válaszolt. 

Próba-szerencse.

Előzmény: Buchenwalder (7627)
Buchenwalder Creative Commons License 2016.02.21 0 0 7627

Internet, bontott/bontandó SX4, akadnak a neten. Szerintem.

Előzmény: SX4 Ati (7625)
Sanzistift Creative Commons License 2016.02.21 0 0 7626

A világon nem létezik.

Én a tecsóba vettem hozzá komplett talpas antennát, ha jó idő lesz, kicserélem a talpat arra.

Sajnos a gyári túl van picit bonyolítva, összerohad belül a rugós része.

Előzmény: SX4 Ati (7625)
SX4 Ati Creative Commons License 2016.02.21 0 0 7625

Nincs véletlenül akár bontott suzuki antenna talp elfekvőbe?

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.20 0 0 7624

Sziasztok

 

Kicsit belevau

 

SX-nél nincs GS-nek nagyobb kerékmérete, mint glx-nél?

Ignisnél van (swiftnél is):

GLX plusig a gyári méret: 175/65R14

GS: 185/60R15

 

Ha megnézitek nem egyezik a teljes kerékátmérő, nagyon nem, de ránézésre is sokkal jobban mutat a 185-ös méret :)

 

A nyári gumival 130-nál sacc 123-al megyek, mindez a téli gumimmal (165/70R14, 175/65R14 váltója) 119-120

 

Amúgy előző hondánál is ez volt, gyári mérettel kevesebbet mutatott pályán vagy 12-vel, míg előtte nagyobb gumi volt rajta, avval halálpontos volt mindenhol :) (205/70R15 vs 225/70R15)

Előzmény: Pearls72 (7617)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.20 0 0 7623

Igen, állítólag 10% -on belül kell lennie a mutatott, és tényleges sebesség eltérésnek.

topoly Creative Commons License 2016.02.19 0 0 7622

Pár hónapja, utastársam figyelte a gps-szel párhuzamosan a kocsi sebességét. Az enyém is lassabb a mutatotthoz képest, illetve az óra többet mutat a valóságnál. Sok pénzem maradt meg így:) Nagyobb kerekeken gurulok asszem, hogy pontosan mekkorán, -kicsit röstelkedve írom- nem tudom.

Valaki azt mondta, hogy maguk az autógyárak előzik meg ilyen módon és szándékosan a kártérítési pereket.

Előzmény: Pearls72 (7610)
atompyka Creative Commons License 2016.02.19 0 0 7621

Egyetèrtek, de ez van, ez a trend. Lassan vezetni sem mi fogunk. Lesznek pàlyàk, ahova dràga pènzèrt járhatsz vezetni. 

Előzmény: Sanzistift (7619)
atompyka Creative Commons License 2016.02.19 0 0 7620

Jól érzed, hisz fix %-kal mutat többet, tehát nagyobb sebességnél nagyobb a különbség (mármint káemcsében).

Előzmény: Pearls72 (7617)
Sanzistift Creative Commons License 2016.02.19 0 0 7619

Ezért szeretem én az enyémet ilyennek, amilyen.

Akkor és azt kapcsolok, ami kell, és szabályos. Automatika mehet a sunyiba.

Aki vezet, ne legyen lusta kapcsolgatni néha.

Előzmény: atompyka (7616)
Sanzistift Creative Commons License 2016.02.19 0 0 7618

Jó ez így, meg lehet szokni.

Előzmény: Pearls72 (7617)
Pearls72 Creative Commons License 2016.02.19 0 0 7617

Köszönöm a válaszokat, ezek szerint naiv voltam, hogy azt hittem, ez egyszerű beállítás kérdése.

Csak rettentően zavar, hogy szisztematikusan többet mutat, mint amennyi. És nekem úgy tűnik, sebességfüggő. 50-nél még csak ez a 4-6, de 90-nél már 10, 130-nál meg 15 körül. Ezért gondoltam, hogy a kerékméret lehet a bűnös.

Előzmény: atompyka (7612)
atompyka Creative Commons License 2016.02.19 0 0 7616

Automata kapcsolós Swift: fényes nappal a napnak háttal fordulva tompira vált, de olyan ködben, hogy én már kapcsolnám a ködzárót, még az nml világít. Kicsit elpogromozták :-)

Előzmény: Sanzistift (7615)
Sanzistift Creative Commons License 2016.02.18 0 0 7615

Jól emlékszel, suzukinál adott, hogy töbet mutat, mint épp aktuális, de én nem bánom.

Jellemzően a gyári kerékméretnél egy lépcsővel feljebb mutat tűpontosan, ez így volt már a régi swift-nél is, és az SX-nél is így van.

 

Tegnapi élmény, user külterületen lámpa nélkül kóricál, kb 60-as tempóval, mert ő nem siet, joga van hozzá hogy lassan menjen, előzni nem tudjuk (olyan az út), mögöttem hárommmal már az IFA is túráztat, mert menne.

Kedvencem még a nappal is refivel közlekedő, mert nem hiszi el, hogy a tompítottat nappal is látni, és a refi még nappal is vakít.

Pláne, mikor valami újabb ledes szarral szerelt géppel van.

A ledet simán tiltanám, de most ez a trendi.

Sok paraszt félhomályban is menetfénnyel jár, ami annyit jelent, hogy szembe már baromira vakít, hátulról meg nincs neki még helyzetjelző, tehát nem látom messziről, hogy ott egy állat.

 

Nagyon rossz irányba halad a gépjárműfejlesztés, a valóban lényeges dolgok le vannak szarva, a látszat meg a csilivili a trendi.

 

Megérett már ez a világ a pusztulásra.

Előzmény: emp (7613)
atompyka Creative Commons License 2016.02.18 0 0 7614

Annyira szándèkosan, hogy kötelezően. Pontosabban nem mutathat kevesebbet, ezért többet mutat. :-)

Előzmény: emp (7613)
emp Creative Commons License 2016.02.18 0 0 7613

nekem van olyan emlékem valahonnan, hogy gyárilag, szándékosan többet mutat az óra a valós sebességnél.

 

hadd tegyek hozzá a mit utálok gyűjteményhez kettőt(tudnék többet is)

 

megyünk a főútvonalon külső sávban. faszi odaér a mellékutcához, nyom egy kövér féket, index jobbra.

már esélyem sincs, hogy kielőzzek, mert a belsőben odaérnek. előtte még simán bementem volna. nálam alap, hogy az irányjelzéssel megadom a mögöttem jövőnek a lehetőséget arra, hogy ne szoruljon be mögém. főleg, ha el sem tud menni előlem, mert gyalogok mennek át a mellékutcán.

 

másik: gurulgat, jól érzi magát, zöld lámpa közeledik, tudom, hogy mindjárt vált. gecó meg csak gurulgat, lámpa vált is, gecó kövér gázzal át a sárgán, én ott maradok, és bánatosan fölkapcsolom a távolságit. legalább érezze a sikert.

azért nem előzöm meg, mert abban a keresztben én jobbra akarok fordulni, és ha mellé megyek, az ilyen tutira rágyorsít.

atompyka Creative Commons License 2016.02.18 0 0 7612

A sebesség vs. kmóra szempontjából nem a felni átmérője számít, hanem a teljes keréké, azaz a gumié, a kerék és a felni átmérője közt viszont csak igen laza összefüggés van: pl. 15-ös felnire nagyjából 50-től 90 centi átmérőig találsz gumit, az azért nagy különbség. Szóval nem az számít, hogy 15-ös vagy 16-os kerék van az autódon. :-)

Előzmény: Pearls72 (7610)
RetteNETes Lalyos Creative Commons License 2016.02.18 0 0 7611

A computer nem tudja, hogy mekkora a kereked... (Megjegyzem: A sebességmérő nem része a computernek...)

 

A nagyjából 6 km/h-s eltérés a sebességmérő és a GPS adatai között, szinte állandó érték...

(Igaz, én a téli/nyári 15/16 coll-os kerékméretet váltó gumimérettel ellensúlyozom...

pl.: nyári: 205/60R16   téli 195/65R15 )

Előzmény: Pearls72 (7610)
Pearls72 Creative Commons License 2016.02.18 0 0 7610

Be lehet valahol állítani a fedélzeti computeren, hogy 15" vagy 16" a kerékméret?

Az óra szerint megyek 50-nel, a GPS szerint ez mindössze 44. Gondolom, amiatt, hogy a kerék 15"-os, de a computer úgy tudja, 16-os.

Vagy egyéb oka van?

SX4 Ati Creative Commons License 2016.02.14 0 0 7609

SX4 Ati Creative Commons License 2016.02.14 0 0 7608

Nekem a szerelő ezt keverte bele hűtővíz csere kérésnél.

Előzmény: SX4 Ati (7607)
SX4 Ati Creative Commons License 2016.02.14 0 0 7607

Valaki használt piros-rózsaszín illetve zöld hűtőfolyadékot? Különbséget vettetek észre közöttük olyanban, hogy mondjuk a rózsaszínes jobban fogy a tartályból mint a zöld?

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.12 0 0 7606

Ezért is írtam lentebb a led lámpáról, pláne, ha még villog is :)

 

Amúgy meg ez legyen a legnagyobb bajunk...

Előzmény: John_32 (7605)
John_32 Creative Commons License 2016.02.12 0 0 7605

Attól még mert a lámpánál állva nyomod a féket, még bármi beléd rohanhat ha olyan a szituáció, nem hinném hogy a féklámpa fénye mentené a helyzetet (az más ha autóúton, lakott területen kívül vagy ne adj' ég autópályán kell valamiért megállni, ott értem hogy miért nyomod de ez nem annyira életszerű -mivel ott dobod is az elakadás jelzőt- városban történő közlekedésről írtam, lámpánál várakozásról)... Tekintettel arra, hogy egyre több szegmensben jelennek meg a led lámpák, hamarosan Te is megérted (megérzed), milyen az ha előtted várakozik és tapossa a fékpedált. Hidd el, a legtöbb normál lámpájú autónak a hátsó ködlámpája (alias ködzárófénye) sehol nincs fényerőben ezen led rendszerek fényerejéhez képest, ezt még behunyt szemmel is észreveszed ilyen közelről. 

Előzmény: Törölt nick (7602)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.12 0 0 7604

Kresz, tudtommal városon belül nem használhatod, de amúgy is csak akkor illene, ha nincs mögötted senki :)

Környékünkön kb csak én kapcsolom le, ha mögém érnek, mindenki más szarik rája :D Néha refizek egyet, de szerinted észreveszi magát? Naná hogy nem :D

Előzmény: atompyka (7603)
atompyka Creative Commons License 2016.02.12 0 0 7603

ki tiltja? :-)

Előzmény: Törölt nick (7602)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.12 0 0 7602

A másik ok, hogy ne menjenek bele hátulról, ill. kéziféket rángatni meg körülményes :D

Cimbit megkóstolták hátulról 60-al Pesten miközben állt a lámpánál, nem volt boldog, 2 hete volt meg a kocsija.

 

Kb ezért tapossa mindenki. Amíg nem vakító ledes, s nem villog addig nincs gond, de ha álltál már ledes pótféklámpa mögött, ami még villogott is, akkor tudod miről beszélek.

 

Engem a féklámpa nem zavar, a ködzáró már igen, mert elveszi a figyelmet a féklámpáról. Városban nem is szabad használni.

Előzmény: John_32 (7601)
John_32 Creative Commons License 2016.02.12 0 0 7601

Azért arról ne akarjatok meggyőzni, hogy -nagyjából- minden második autó automata és ezért kell várakozáskor taposni a féket... Továbbá a mostani modern led rendszerű hátsó lámpatestek mocskosul erősen világítanak. De ha szerintetek ez így  rendben van, nekem mindegy.

Előzmény: Törölt nick (7600)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.11 0 0 7600

Ettől:

"te meg vakuljál meg a féklámpa+pótféklámpa vakító fényétől"

 

Automatát én se fogom váltogatni, kézifékre meg másképp reagál a legtöbb, mint normál fékre...

Előzmény: John_32 (7599)
John_32 Creative Commons License 2016.02.11 0 0 7599

Mivel is estem át szerinted a ló túloldalára? 

Előzmény: lufi77 (7598)
lufi77 Creative Commons License 2016.02.11 0 0 7598

Azért ne essél át a ló túlsó oldalára.

Előzmény: John_32 (7584)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.10 0 0 7597

Felhasználói könyv sem javasolja a gyakori n-be tételt,  más automatások sem,  nem tesz jót a valtónak. 

Egy normál lámpánál bíz ki nem veszem,  egy vasúti átjáró megint más. 

 

De nincs ledesítve,  hogy még erősebben kiégessem mások szemét xd

 

Induláskor d,  érkezéskor p xd

Előzmény: atompyka (7591)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.10 0 0 7596

Egy jó drl-t előbb kiszúrsz messziről,  mert mint refi,  előre vakít,  míg tompított irányított fény lefelé. 

Persze nem a kínai olcsó drl-ről beszélek xd

 

 

Előzmény: Sanzistift (7594)
doki64 Creative Commons License 2016.02.10 0 0 7595

Szerintem nem mindegy mit nevezünk nappali fénynek.

Nekem van és éjjel teljes sötétségben pályán mentem vele próbaként és nem volt semmi gond,simán láttam az utat. Nappal ha belenézek elvakít. 

Előzmény: Sanzistift (7594)
Sanzistift Creative Commons License 2016.02.10 0 0 7594

Nekem nem is lesz, a tompítottat jobban látni.

Előzmény: atompyka (7589)
pigulla Creative Commons License 2016.02.10 0 0 7593

Kedves Barátom, tejesen azonosulni tudok Veled. Én kis naponta megyek 100-t Pestre, s vissza. 1979 óta vezetek, láttam ár dolgokat, de  elképeszt, hogy mennyire ostoba emberek vannak, akik ennyire nem érzékelik, hogy milyen veszélynek teszik ki magukat, és másokat főleg. Ebben az un "alapos" vezetési képzés is benne van, meg napjaink nihilje.  Ami zajlik a társadalmunkban, az sajnos kivonul az úttestre is.  Így nekünk kell vigyázni helyettük is.

 

üdv

 

Pig.

Előzmény: Sanzistift (7582)
SX4 Ati Creative Commons License 2016.02.09 0 0 7592

Persze, hogy nem töményen rakták bele!!! Fékolajra térve ha jól emlékszem úgy csinálták, hogy kiszívták a tartályból a régi olajat öntöttek bele az újból és a levegőztették meg pumpálták közben elöl míg a régi teljesen ki nem ürült aztán ugyan így hátul is aztán még egy másik 500 ml-is flakont is megkezdtek...

Előzmény: John_32 (7585)
atompyka Creative Commons License 2016.02.09 0 0 7591

20 percen keresztül?! Én egy hosszabb pirosnál simàn kilököm D-ből...

Előzmény: Törölt nick (7590)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.09 0 0 7590

Abba azért ugye belegondoltatok,  hogy automataváltósok miért tapossák a féket? 

Mert egyre több az ilyen autó... 

Előzmény: John_32 (7584)
atompyka Creative Commons License 2016.02.09 0 0 7589

Nincs menetfényem. 2000-ben még volt értelme, de már nincs, leszedtem. Jó éjt! :-)

Előzmény: Sanzistift (7588)
Sanzistift Creative Commons License 2016.02.09 0 0 7588

Úgy írd, hogy közben állok a féken, talán majd bírok vele...

Nagyon hálás leszek neked, az örök hátsóködlámpa fényeskedjék neked, és Allah növessze hosszúra a menetfényed sugarát, hogy tudd használni ködben is. 

 

Azt hiszem, most megyek el aludni, holnap iskola.

 

Az élet iskolája...

Előzmény: atompyka (7587)
atompyka Creative Commons License 2016.02.09 0 0 7587

Leírjam lassabban? :-)

Előzmény: Sanzistift (7580)
Sanzistift Creative Commons License 2016.02.09 0 0 7586

Hát igen, kimaradt, de minden hirtelen nem jutott eszembe.

Pedig minden nap látható, Gödöllőn a sorompónál, minden egész óra után pár perccel.

Ha nem kapom el, hogy átjussak, akkor simán várni kell akár 15 percet is.

A gyökér addig folyamatosan áll a féken. És nagyon sok gyökér.

 

Már meg sem látom.

El lehet jönni, meg lehet nézni, a délutánok a legizgalmasabbak, mikor már az állomás előtt van a sor, és szinte mindegyikben állnak a féken. Akár 20 percet is.

Előzmény: John_32 (7584)
John_32 Creative Commons License 2016.02.09 0 0 7585

Köszi! Akkor rendelek DOT4-et csak a mennyiséget nem tudom... Fagyállóból meg a Mannol féle -75 fokost, az 5 literes. Ha jól tudom, 7,7 kell bele, így nagyjából a 2/3-ad - 1/3-ad arány menni fog, így a -40-45 fok elvileg meglesz a végére. Feltételezem, nálad sem tömény koncentrátummal töltötték fel a rendszert.  

Előzmény: SX4 Ati (7575)
John_32 Creative Commons License 2016.02.09 0 0 7584

Én a szösszeneted kiegészíteném azon versenyzőkkel, akik a lámpánál várakozva tapossák a féket. Nem gurulna sehova persze, csak gondolom ő így érzi magát komfortosan, te meg vakuljál meg a féklámpa+pótféklámpa vakító fényétől.  Gondolom nem tudja h a kézifék mire is jó... 

Előzmény: Sanzistift (7582)
Airbag. Creative Commons License 2016.02.09 0 0 7583

igen,jól látod a mai magyarországot.

 

nincs az emberekben gondolkodás,pláne nincs az előre gondolkodás.

sok autóra van rálátásom,borzasztó gány munkák,és elmaradt javítások vannak a közlekedő autókon.....

a 15 éves téligumiktól kezdve a szigetelő szalaggal leragasztott viszajelző lámpákig.

(nehogy már kiégesse a tulaj szemét a piros kis lámpa.)

Előzmény: Sanzistift (7582)
Sanzistift Creative Commons License 2016.02.09 0 0 7582

Lehet nem gondolkozni, lehet erővel nyomatni, és lehet párosítani az ostobaságot-tudatlanságot a félreértelmezett szorgalommal.

 

Ez olyan, mikor egyesek takarékosságból(!), városon kívül is helyzetjelzőt kapcsolnak csak, pedig a tompított KÖTELEZŐ, mert ők spórolnak.

Sőt, városon belül is spórolnak, mert ott nem kötelező, igaz, hogy olyan köd/szürkület/eső van, hogy kifolyik a szemem, mire meglátom őket, de nem számít.

Akkor sem, ha előzök, és nem látom, hogy nem kellene, mert szemből sötétben robog felém a parasztja. Mikor már közel vagyunk, akkor bezzeg magára húzza a refit, így már látom, de mást már nem, és mutogatva eltűnik mögöttem a ködben. Megfigyeltem, szinte egyik sem kapcsol világítást utána, legalábbis tükörben figyelve nem látszott egyszer sem.

 

Múltkor hazafelé (35 km) szinte végig ment előttem egy új Volvo, igen környezettudatos sofőrrel- minden városhatárnál villany le, villany fel. Szürkület volt, télen szeressük.

Az ostobaság látása kicsalta belőlem azt a mondatot, hogy minek vezet az ilyen?

 

És rengeteg ilyen van még, mikor úgy előz meg, mint az álat, belterületen, hogy utána nekem kelljen satuzni, mert lefordul jobbra egy utcába.

Mikor megy 55-60-nal, de mindenhol, mert ő ráér. Belterületen még rendben, de amikor már a menetrendszerinti is kerülgeti (és kiinteget a busznak, hogy hova száguldozol, te őrült?), akkor mélyen elgondolkozom Spártán.

 

A másik villogtatja a féklámpáját, ha 10 méternél közelebb vagyok mögötte, hogy lássam, hogy ő fékez, nehogy véletlenül belecsússzak. 40-es tempónál.

 

Meg a ködlámpások. Az egy külön sztori. Mert a bunkója csak a kapcsolót találja meg a legelső párafoltra is (persze a hátsót először), és fogalma sincs, hogy miért villogok rá belterületen, míg kisül a szemem.

A szabályokról fogalmuk sincs, neki az autóján van ködlámpa (mindenhol), akkor használja, amikor akarja, elvégre megvette, az övé, mit szólok én bele. Részletezzem tovább?

 

Hülye fruska, jobbjában a telefonnal épp rohasztja az agyát, balra fordulna, de jönnek, elfogy a lendület. Autó lefullad, erre a bal kezével, mert a jobb kezében ott virít a telefon végig a fülén, átnyúl jobbra, és önindítóval berángatja magát az eredetileg célbavett utcába, balra. Ha nem látom, nem hiszem el.

 

Sorolhatnám...

 

Komolyan, rögzített útvonalon járok minden nap, de ennyi életképtelen idiótát tényleg szörnyű látni.

 

Ehhez képest ez a fagyállós sztori csak botlás, elvégre csak neki lesz szarabb idővel a szekere, és csak a környezetet meg a pénztárcáját terheli vele feleslegesen.

 

Gondolkozni már nem divat, örülök, hogy sosem érdekelt az aktuális divat.

 

 

Vagy rosszul látom?

Előzmény: Airbag. (7581)
Airbag. Creative Commons License 2016.02.09 0 0 7581

igazad van,hadd dolgozzon az a szerencsétlen vízpumpa a tömény fagyállótól.

plusz a hőleadása is más lesz.

:-(

Előzmény: SX4 Ati (7575)
Sanzistift Creative Commons License 2016.02.09 0 0 7580

Nem.

Valószínűleg velem lesz /van valami gond. 8)

Előzmény: atompyka (7579)
atompyka Creative Commons License 2016.02.09 0 0 7579

Minek, minek, biztonsági tartaléknak. Ha netán kilikad a hűtő és elfolyik 30 fok, nem mindegy, hogy 70-ből vagy 40-ből fogy el. Nna. Érted?! :-)

Előzmény: Sanzistift (7577)
atompyka Creative Commons License 2016.02.09 0 0 7578

Szántásban csak akkor autózunk, ha beszántotta a paraszt az utat is. 

Előzmény: Pearls72 (7573)
Sanzistift Creative Commons License 2016.02.09 0 0 7577

Nagyon halkan megkérdezném, mi a búbánatnak neked -72 fokos fagyálló?

Tán szibériába készülsz? Ott is csak -50 körül marad meg az ember hosszútávon. :)

Kíváncsi lennék, hogy a szinte víztartalom nélküli töménységű folyadék milyen hatásfokkal hordja el a meleget a blokkból, mert a víznél ebben jobb nincs.

 

Meg ki volt az az idióta, akitől hagytad magad megdumálni, hogy a több(mínuszosabb) az jobb?

Nekem mínusz 35-re van belőve, többtíz éve nem volt tartósan ilyen hideg, ennél lejjeb állítani pénzpazarlás, és nagyfokú környezetszennyezés.

Előzmény: SX4 Ati (7575)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.09 0 0 7576

Ó, azért van szemem is kanyart illetően :D

Ettől függetlenül majd minden évben terepezünk kicsit :D

Amíg crv megvolt bezzeg nem sikerült, ha lehetett volna szar volt a kocsi, ha meg épp jó volt nem keveredtünk olyan helyre :D

 

Megint 2wd ignis, automatával ráadásul és első nyári kiránduláson mi volt? Naná, hogy rossz minőségű homokút :D Elmentünk emlékműhöz, mire jöttünk vissza várnom kellett 10 percet, mert tömködték a lyukakat :D Fazon nézett is hogy mentem be, de látta nem vagyok szívbajos, tudom mit csinálok D:

Előzmény: Pearls72 (7573)
SX4 Ati Creative Commons License 2016.02.09 0 0 7575

DOT4 fékfolyadékot tettek enyémbe is (1.5 benzines) fagyállóból viszont vagy piros vagy zöld azt mondták mert alumínium cuccokat szétmarja a kék illetve-40 vagy -72 fokos nekem zöldben volt benne -40 most pirosat tettek bele -72 fokosat.

Előzmény: John_32 (7574)
John_32 Creative Commons License 2016.02.09 0 0 7574

Sziasztok!

 

Én eddig csak egyszer hagytam el (kopp-kopp-kopp) egész eddigi pályafutásom dísztárcsát. Egy utángyártott elrepült a kocsiról, megálltam és bedobtam a csomagtartóba. Kiderült, hogy repedt. A köv szerelésnél vettem észre, hogy az anyaga nem annyira rugalmas mint a gyárinak (sokkal merevebb) így a felpattintáskor hajszálrepedések lettek rajta a feszegetéstől, majd azok nyíltak szét használat közben, emiatt potyogtak le... Réges-régen a Fiat Uno-n tényleg olyan dísztárcsa volt, hogy egy egyik csavarral rögzült a kerékhez. Jó ötlet volt de nem követendő mint látjuk... 

 

Visszatérve az eredeti kérdésemhez/problémámhoz:

Annyit sikerült kiderítenem, hogy ha inden igaz, akkor DOT4 fékfolyadék kell SX4-hez (a mennyiséget nem). Fagyállóra semmi követelményt nem találtam, csak annyit, hogy 7.7L a feltöltése az 1.5 klímásnak... 

 

 

Előzmény: John_32 (7560)
Pearls72 Creative Commons License 2016.02.09 0 0 7573

Hát, a GPS-szel vigyázni kell, ha nem figyelsz, "bezavar a szántásba" :D

Előzmény: Törölt nick (7571)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.08 0 0 7572

De út elején sem :D Majd minden évben kapott ilyesmit az a kocsi :D

Ki volt használva a magas építése :D

Előzmény: Törölt nick (7571)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.08 0 0 7571

Most már nekem se fog, nem tud, nincs :D

Meglepett akkor nagyon, pedig gyári volt, igaz, öreg gyári :D

 

De kell ilyen élmény is, meg kis dagonyászás előző ignissel. GPS lekanyarít, betonút, betontáblákból. Hát ha arra visz hát arra visz, nem? Megyünk, egyszer csak homokút, sebaj, vissza nem fordulok, erdő széle? Menjünk, no itt már jöttek nagyobb gödrök, sárral, bő gázzal, nehogy elakadjunk. Olyan jól sikerült, hogy az autó teteje is végig sáros lett. Beérünk a faluba, szerinted mennyire néztek, hogy a szántásból jövök egy ignissel? :D No itt már nem volt dísztárcsám :D

Előzmény: atompyka (7568)
t.lantos Creative Commons License 2016.02.08 0 0 7570

En se. Alufelnit hasznalok telen is :)

 

Előzmény: Törölt nick (7565)
emp Creative Commons License 2016.02.08 0 0 7569

én meg egyszer olyat láttam a Mártírok útján :) ma már nem így hívják, hogy egy öreg kocsinak a komplett jobb első kereke önállósította magát.

szépen levált, kitért jobbra, aztán megfogta a járda.

szerencsére lassan ment, így a kerék nem ugrott fel a járdán lévő elég sok ember közé.

atompyka Creative Commons License 2016.02.08 0 0 7568

Valahol a millió km körül járhatok, de dísztárcsám még nem gurult el, sem Suzukiról, sem másról. Amúgy meg dísztárcsa miatt nem rángatjuk a kormányt. :-)

Előzmény: Törölt nick (7567)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.08 0 0 7567

Ignisen 6 éves volt, wagonr-en meg 6, több cserével, egyszerűen idővel elrepedt, csak épp gumizáskor nem szúrtuk ki, hideg-meleg megtette hatását :)

Előzmény: Pearls72 (7566)
Pearls72 Creative Commons License 2016.02.08 0 0 7566

Hát, akkor megbocsáss, de azok xarul voltak feltéve.

Az én kocsimon azóta volt rajta, hogy megvettem az autót (bocs, azóta kétszer lecserélték a kerekeket), de el nem mozdultak azok a dísztárcsák, amíg egyszerre el nem tűnt mind a 4.  Pedig heti 300 km-t fut az autó.

Előzmény: Törölt nick (7565)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.08 0 0 7565

Sziasztok

 

Amióta én ismerőst majdnem elütöttem egy elszabadult dísztárcsával nem használok ilyen felesleges cuccokat :D Amúgy se látom ha benne ülök :D

 

Még wagonr-en én megálltam, tárcsa tovavonult egyenese a robogóval közeledő ismerős fele. Ki tudta kerülni, még utánam is hozta a tárcsát és közöte, hogy 10 centi se volt :D

Persze láttam egy dísztárcsát elhúzni, de azt hittem a nagy slunggal mögém érkezett hagyta el :D

 

Ignisnél szintén anno kigurult egy vidéki útnál, de ott csak árokba. Hazaérve a maradék 3-ból kettő repedve, no mondom, akkor ezeet is nyugdíjazzuk. Néztem mennyibe kerül, áh, ennyit messze nem ér meg egy évre, azóta se használok ilyesmit.

Fő a nyugalom :)

 

Üdv

G

Előzmény: atompyka (7562)
SX4 Ati Creative Commons License 2016.02.08 0 0 7564

Nos cseréltettem fagyállót és fékolajat és klíma szíjat. Gyári szíj volt fent de megöregedett 4pk800 kell gyárilag rá de 4pk803 volt készleten Gates márkájú. Fékolajból DOT4 Pemco nevű lett beletöltve. Fagyállóból -72 fokos piros koncentrátum, -40 fokos zöld volt benne. Így kértek el persze + 3 órát ültek a kocsin: 12 ezer Ft-ot.

Pearls72 Creative Commons License 2016.02.08 0 0 7563

hát, sajnos, nem olyat rendeltem...

Azért köszönöm a segítségeteket, majd egy őrt állítok a kocsi mellé... :)

Előzmény: atompyka (7562)
atompyka Creative Commons License 2016.02.07 0 0 7562

Hát, fel szokták kàbelkötegelőzni, de az is elvágható. Egyszer régen volt olyan dísztárcsám, amin az egyik kerèkcsavar azt is fogta, nem tudom, létezik-e még. 

Előzmény: Pearls72 (7558)
atompyka Creative Commons License 2016.02.07 0 0 7561

Én speciel tudom, de azért köszi. Mondjuk a hűtőrácsot sztem max. úgy teszi tönkre, ha mérgemben szétverem... :-)

Előzmény: SX4 Ati (7559)
John_32 Creative Commons License 2016.02.07 0 0 7560

Sziasztok!

 

A 2008/05-ös 1.5 SX4-be (GLX AC) a köv. folyadékok használhatóak/megfelelőek? 

Fékfolyadék: (DOT4 ok? vagy inkább 5.1?)

https://the-filtershop.com/Valvoline-DOT-4-Fekolaj-500-ml

https://the-filtershop.com/Valvoline-DOT-5-1-Fekolaj-1-Liter

 

Hűtőfolyadék:

https://the-filtershop.com/spd/mannol_AF12_75fok_5liter/Fagyallo-MANNOL-AF12-Longlife-Antifreeze--75-fok-A

 

Mennyi kell belőlük/szükséges mennyiség?

 

Köszönöm a segítséget/tanácsokat előre is!

SX4 Ati Creative Commons License 2016.02.07 0 0 7559

Azt ugye tudjátok hogy a hüttőrendszertől függ hogy milyen színü folyadékot kell tölteni a tartályba, csak mert a nem megfelelő folyadék van töltve még a hüttőrácsot is tönkre teszi. Mert egyik szerelő azt mondta, hogy a zöld fagyálló a jó erre a másik ember meg mást mondott.

Pearls72 Creative Commons License 2016.02.07 0 0 7558

Köszönöm, a 15-ös dísztárcsák megrendelve, tényleg jól olvasható volt a felirat, ha az ember tudja, mit keressen :)

Esetleg van valami lehetőség, hogy elvegyem a tolvaj kedvét az én dísztárcsáimtól? Nem tudom, bele lehet-e vésni valahogy a rendszámot, vagy valami más megoldás?

Előzmény: atompyka (7537)
Airbag. Creative Commons License 2016.02.07 0 0 7557

Üdv.

SX4-hez, az A oszlophoz parkolójegy tartó eladó.

1250ft

molnar0921 Creative Commons License 2016.02.07 0 0 7556

Na tegnap kitömtem a kipufogó és lökhárító rést, ellenőriztem lengés csillapító csavarjait aztán próba.... Még mindig kopog következő lépésként megcserélem majd a két lengés csillapítót ha átmegy bal oldalra a kopogás akkor megvan a bűnös :D Ha nem akkor tovább keresem a kopogó szellemet.

mantec Creative Commons License 2016.02.06 0 0 7555

T SX4 Ati!

 

"... fékolaj ..."

Fékfolyadék az.

Előzmény: SX4 Ati (7547)
atompyka Creative Commons License 2016.02.06 0 0 7554

Nem, bocs. Még sosem cseréltettem csak azt. Vagy 10000resen szokták, vagy motorgenerállal.  :-(

Előzmény: topoly (7551)
SX4 Ati Creative Commons License 2016.02.05 0 0 7553

Nekem szíj, fékfolyadék, hűtővíz csere összesen 8 ezer ftba kerül. Megkérdeztem a szerelőt.

Előzmény: topoly (7551)
SX4 Ati Creative Commons License 2016.02.05 0 0 7552

Igen nekem így mérték meg és érték felett volt így kimutatható volt hogy öreg a folyadék (fagyálló)

Előzmény: ladislaus6510 (7550)
topoly Creative Commons License 2016.02.05 0 0 7551

Azt esetleg meg tudod mondani, mennyi a csere ára?

Előzmény: atompyka (7549)
ladislaus6510 Creative Commons License 2016.02.05 0 0 7550

Egy idő után az is oxidálódik,rozsdásodik,ezek eltömődéseket okoznak a hűtő,ill.rosszabb esetben a fűtő berendezésekben. A kenő tulajdonsága is erősen csökken, ami kihat a vízpumpa élettartamára . A totalcaron  nemrégiben volt egy videó ,ahol multiméterrel mérték  a fagyállót. Egy bizonyos érték felett már nem volt jó. Már nem emlékszem de a fémtartalma miat változott talán az ellenálása a folyadéknak.

 

közben megtaláltam, a legvégén a mérés.

 

 

 

 

Filléres Neppertrükk - Fagyállót így még nem mértél!

Attól, hogy nem fagy meg, még lehet rossz a fagyállód- ezzel a trükkel leleplezheted! Tovább »

forrás: totalcar.hu

Előzmény: SX4 Ati (7547)
atompyka Creative Commons License 2016.02.05 0 1 7549

Persze, hogy cserélünk! Az is megromlik s ölheti a hengerfejet, vízpumpát.

Előzmény: SX4 Ati (7547)
topoly Creative Commons License 2016.02.05 0 0 7548

Nekem az eredeti folyadék van benne, tehát kábé 5 éves. Nem párolog, nem romlik, és kellően fagyállós.

Előzmény: SX4 Ati (7547)
SX4 Ati Creative Commons License 2016.02.05 0 0 7547

Ti szoktátok időközönként a hűtővizet leengedni és újra feltölteni? Vagy csak utána öntötök? Azt mondják a legjobb az a zöld színű. A fékolaj csere is 2-3 évente elvileg.

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.04 0 0 7546

:) Nyugi, még a monroe (sztem nem nagy minőség) is lehet gyári selejt :D

Több helyről hallottam már, hogy szídják, többre tartják a sachs, kayaba párost, persze többe is kerülnek.

 

üdv

G

Előzmény: molnar0921 (7545)
molnar0921 Creative Commons License 2016.02.04 0 0 7545

Na voltam ma egy szerelőnél..

Át rázták az autót aknán, semmi kopogás. Elmentünk próba körre akkor jött a fura tompa kopogás ha folyamatosan kátyús úton mentünk. Erre a szerelő a lengéscsillapítóra gyanakszik. Ami kb 1000 km-t sem futottak ősszel cseréltem őket párban mert a bal hátsóból folyt az olaj. Ja és monroe lengés csillapítókról van szó. Még kipufogót mondta egy lehet az mert egy ferde hátúhoz való sport dob van alá szerkesztve de az is csak akkor ér hozzá a lökhárítóhoz ha felfelé rángatom. Még holnap kipróbálom hogy egy rongyot beszorítok a kipufogó és a lökhárító közé bár szerintem nem az lesz a bűnös.

molnar0921 Creative Commons License 2016.02.04 0 0 7544

Csomag tartóból már idegemben kigórtam mindent de úgy is kopog szóval nem ilyen egyszerű a dolog :D

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.04 0 0 7543

Hi

 

Hidegben kint maradt ásványvizes flakon esete megvan? Amikor kattog miközben melegszik fel? :D De volt fémkulacs az anyósülés alatt, a frász jött rám, amikor nekiment a fémnek, azt hittem gond van, nem tudtam mi az. Erre később kiszúrom, elhajítottam máshova, probléma orvosolva, de amikor először hallottam az ideg tépett :D

Előzmény: topoly (7541)
ádi48 Creative Commons License 2016.02.04 0 0 7542

DOKI 64 köszönöm a váltóról  közölt ábrákat ,hasznos volt.

topoly Creative Commons License 2016.02.03 0 0 7541

Nekem a vizesflaskák okoztak fejtörést. Eleinte "baxxa meg, beszabadultak a patkányok" érzésem volt. Lenyomoztam, mint az öreg Stirlitz:)

Előzmény: ladislaus6510 (7540)
ladislaus6510 Creative Commons License 2016.02.03 0 0 7540

Lehet, hogy nem az a problémád,de azért elmondom a haverom hogy járt hasonló dologgal.Ő is megőrült már ilyen kopogástól,mire fél év múlva kotorászott a pótkeréknél. Nem volt normálisan lerögzítve és az mozgolódott hátul,mega mellé rakosgatott dolgok. Csak egy történet nem tuti,hogy rajtad segít, de azért leírtam.

Előzmény: molnar0921 (7539)
molnar0921 Creative Commons License 2016.02.03 0 0 7539

Sziasztok!

Egy nagy problémával fordulnék hozzátok.

Van egy 2009-es SX4 sedanom (107le) elég régóta fent áll egy kopogó hang. Volt már több szerelőnél a gép, stabilizátor pálcák cserélve lettek, hátsó lengéscsillapítók is. Legutóbb egy kormánymű felújítás amit szerencsére olcsón megúsztam. Na de vissza térve a problémára kátyús úton vagy macskakövön a jobb hátulja felől ilyen tompa kopogó hang hallatszik.

Nem fém a fémmel hanem ilyen tompa de már nagyon idegesít mert mindent kicseréltettem benne amit rossznak mondtak de a kopogástól nem szabadulok. Valaki találkozott már ilyen problémával és mi volt a megoldás?

 

Előre is köszönöm a segítséget.

Sanzistift Creative Commons License 2016.02.03 0 0 7538

Jelentem, minden dráma nélkül átmentünk a műszakin, ahogy szoktunk.

Egy bal első lengőkar csere volt a múltkor, nagyjából ennyi volt a felkészítés vizsgára. :)

 

Nem bánom, hogy nem kell minden héten matatni vele valamit, hogy jó legyen, így azt az időt más, legalább olyan hasznos dologra tudom fordítani.

atompyka Creative Commons License 2016.02.03 0 0 7537

Túlbonyolították a választ.

Tuti olvasható lesz a felirat, vagy 195/65R15 vagy 205/60R16, ebből Neked az R utáni szám kell, a 15 vagy a 16.

Előzmény: Pearls72 (7536)
Pearls72 Creative Commons License 2016.02.02 0 0 7536

Köszönöm a segítségeteket.

Meg fogom nézni, ma autóztam ugyan 350 km-t, de elfelejtettem a dolgot... Naná, nem volt időm bemenni a boltba a dísztárcsákért. :D

Remélem, olvasható rajta a felirat, de majd max. a kerékcsere alkalmával kérdezem meg a szervizeseket.

emp Creative Commons License 2016.02.02 0 0 7535

gonosz :)

Előzmény: atompyka (7534)
atompyka Creative Commons License 2016.02.02 0 0 7534

Tehát - jelen példánál - az 5-öst? :-)

 

Előzmény: Gábor Litowski (7531)
denyiro Creative Commons License 2016.02.02 0 0 7533

Azért javasoltam, hogy nézze meg mi van a gumi oldalán. Az 1.6 4x4 verzió csak 16-os kerékkel szerelt tudomásom szerint de ezért is nem mentem bele a részletekbe, mert nem vagyok 100%-ig biztos benne.

 

Előzmény: Gábor Litowski (7531)
Gábor Litowski Creative Commons License 2016.02.02 0 0 7532

Eladó egy garnitúra Hankook nyári gumi.Pár ezer kilómétert futottak szinte újak 2014-es gyártásúak.195/65/R15 méretben.Szeged.Tel:30-229-7442  Fix ár 40000Ft/4db.

Gábor Litowski Creative Commons License 2016.02.02 0 0 7531

Én úgy tudom hogy semmi összefüggés a motor méret és a felni átmérő között.Mert az hogy 15 vagy 16 collos az az átmérőre vonatkozik.Az pedig a gumi oldalán lévő számsorból derül ki.Egy 195/65/r15 gumi az 195 mm széles,a 65 az azt jelenti hogy a szélesség 65%-a a magassága a guminak az r15 pedig a belső körátmérője collban.Tehát ha a dísztárcsa mérete érdekli az embert a harmadik számot kell figyelembe venni.

Előzmény: denyiro (7528)
Gábor Litowski Creative Commons License 2016.02.02 0 0 7530

A legjobb a Hankook 195/65/15-ös.Nekem pont van négy eladó.15-ös felnire jó.Szinte újak 40000Ft a négy ára.Szeged.

Előzmény: dórarozsa (7513)
Pearls72 Creative Commons License 2016.02.02 0 0 7529

Igen, láttam, hogy ez a két méret létezik rá, de bevallom, fogalmam sincs, ezek mit takarnak.

Mindegy, majd megnézem a kerekeket, látszik.e rajtuk valami felirat még... :)

Előzmény: denyiro (7528)
denyiro Creative Commons License 2016.02.02 0 0 7528

1500 vagy 1600 köbcentis a géped? Ha 1.5  és most a téligumi szett van rajta akkor esélyes, hogy 15"-os de azért vess egy pillantást a kocsin éppen rajta lévő gumira. Ha 195/65 méretű akkor 15"-os dísztárcsa kell rá, ha 205/60 akkor pedig 16"-os a mérete.

Előzmény: Pearls72 (7526)
denyiro Creative Commons License 2016.02.02 0 0 7527

Köszönöm a segítséget!

Előzmény: Törölt nick (7525)
Pearls72 Creative Commons License 2016.02.01 0 0 7526

Meg tudná nekem valaki mondani, hogy milyen méretű dísztárcsa való az SX4-re?

Márciusban vettem az autót, 8 éves, volt hozzá téli-nyári gumiszett felnin, meg a dísztárcsák, nem foglalkoztam a méretével.

Most valami drága ember (hogy száradjon le a keze!) trombitának nézte a dísztárcsákat.

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.01 0 0 7525

CR1620

Előzmény: denyiro (7524)
denyiro Creative Commons License 2016.02.01 0 0 7524

Üdvözlöm a fórumtagokat! Szeretném megkérdezni attól, aki csinált már elemcserét, hogy Suzuki SX4 1.5 (2008-as gyártású) indítókulcsában milyen elem van? CR2025? 

doki64 Creative Commons License 2016.02.01 0 0 7523

oké de mitől tud eltömődni csak az egyik fele, mikor szinte laposan fekszik. Akkor vagy az alsó bordasornál jelentkezik, de ebben az esetben csak gyengül a fűtés, nem pedig 2 zónás lesz. A régi hőcserélőt láttad? Én még mindíg nehezen fogadom el ezt a hibát de esetleg ha több tag is jelzi ezt a tényt akkor elfogadom.

Előzmény: emre33 (7522)
emre33 Creative Commons License 2016.02.01 0 2 7522

Elkészült a kocsim.

8:15-kor adtam le a kocsit.

13:45-kor már telefonáltak, hogy kész a kocsi. Már szervíz parkolójában áll.

5 és fél óra alatt végeztek. De szerintem 5 óra volt max, mert mikor levittem, még nem álltak neki.

 

Fűtés tökéletes, talán még jobb mint újkorában!

 

Szerelő elmondása szerint teljesen ki kellett építeni a műszerfalat egészen a tűzfalig.

Délután megyek egy rázúsabb után, remélem nem fog semmi zörögni.

 

Szóval ha SX4-d van, és bal oldalt hidegebb mint jobb oldalt, akkor a fűtőradiátorod el van tömődve.

 

1 hónap múlva lejár a garancia, még épp időben vettem észre,

emre33 Creative Commons License 2016.02.01 0 0 7521

Bal oldali fűtés hiba.

8:15 körül leadtam a gépjárművet.

 

Elkezdődött a radiátor csere.

 

Írok, ha elkészült. Remélem jól csinálják, és bal oldali is meleg lesz.

 

Kíváncsi leszek mennyi idő lesz nekik. :)

topoly Creative Commons License 2016.01.31 0 0 7520

A téli és nyári abroncsok beszerzésénél azért jó a régóta ismert -jellemzően kisiparos- szerelő, mert neki a kuncsaft visszatérése a tét. Felénk jellemzően ők szerelik és tárolják az abroncsot. Ők is tudják, hogy a neten a júzer tájékozódik, tehát nagyon vad árat nem mondhat, nagyon vackot nem ajánlhat. Az autós vidéken sincs annyira kiszolgáltatva, mert simán átgurul a szomszéd városkába szerelőzni, ha simlit szagol. A rendes szerelőt pedig megilleti a méltányos haszon.

Előzmény: topoly (7516)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.31 0 0 7519

Szia

 

Némi tanácsra én Falken gumikat vettem, s nagyon nem bántam meg, minden körülmény mellett jól teljesít, árban nem vészes még. Akh.hu-n vettem, hozzájuk szoktam járni legtöbbször.

Előzmény: dórarozsa (7513)
Buchenwalder Creative Commons License 2016.01.31 0 0 7518

Én mást tennék. Az a tapasztalatom, hogy mindenki a saját termékét dicséri(boltos), vagy akitől rendeli az alkatrészt (szerelő), ők forgalom után plusszkedvezményt kapnak. Én a helyedben megvárnám az idei nyárigumi-teszteket, addig összeraknám a pénzt a garnitúrára. Figyelném az ADAC-tesztet185/195/205 ill. 195/205/215 méretben, azzal nem nyúlsz mellé. A különösen ajánlottat venném, féken-gumin nem szabad spórolni. Nekem ezen 2 autóm és jómagam testi épsége múlt. Ugyanilyen módszerrel vettem 2 éve a nyári gumit. Télen nem volt úgy pénzem, a 4 gumit 2xre vettem: november elején és január elején. Újat a legjobbak közül, nem erre sajnálok 4x5ezret(a különbség a legolcsóbb és a legjobb közt) 6-7 éves használatra.Az egy évre kivetítve 3ezer ft. Nekem 195/65x15, így nagyságrenddel olcsóbb a 205/60x16-nál.

Előzmény: dórarozsa (7513)
Sanzistift Creative Commons License 2016.01.31 0 0 7517

Nekem magyar gyártású Hankook van, tökéletesen megfelel, kanyarvadászatra is alkalmas.

Előzmény: dórarozsa (7513)
topoly Creative Commons License 2016.01.31 0 0 7516

Van-e állandó autószerelőd vagy állandó autósboltod? Ha igen, akkor némi tájékozódás után Őket kérdezném meg -főleg az autószerelőt-, és meggondolnám az ajánlatát.

Előzmény: dórarozsa (7513)
SX4 Ati Creative Commons License 2016.01.31 0 0 7515

Én is inkább már csak MOL-nál tankolok most néztem, hogy nálunk Komáromban a sima 313.9 ft a maxxevo meg 350 ft.

doki64 Creative Commons License 2016.01.31 0 0 7514

Előzmény: szigar (7503)
dórarozsa Creative Commons License 2016.01.31 -1 0 7513

Sziasztok Szeretném kérni a tanácsotokat SUZUKI SX4 re szeretnék venni nyári gumit, ki mit tanácsolna milyent érdemes venni Közép kategóriásat Köszönöm 

 

ádi48 Creative Commons License 2016.01.31 0 0 7512

Üdv mindenkinek.Van  egy első kerék meghajtásu kézi váltós SX4-em.Az  lenne akérdésem. Hol van a váltómű olaj leeresztő  csavar?Mert én nem találom.

Törölt nick Creative Commons License 2016.01.30 0 0 7511

Én amikor először néztem shell nitro előtti anyagát, akkor kiakadtam rajta, annyi volt a fogyi vele. Utólag tudom is az okát és nem is csodálom, mert folyamatos légkondi, dugó, majd sietés a pályán, ahol nem kíméltük. Végén 10.5 jött ki :D

Azóta meg ha lehet ez meg mol evo megy bele, sokkal tisztább vele az üzem, halkabb is kicsit (bár ebben már lehet bebeszélés is)

 

OMW csak ha muszáj, az van közel.

Előzmény: SX4 Ati (7509)
topoly Creative Commons License 2016.01.29 0 0 7510

Baráti benzinkutasokkal (meg egykori benzinkutasokkal) beszéltem az extra benzinekről. Egymástól függetlenül azt mondták, hogy van benne extra adalék, ami jót tesz a motornak. Mondtak is konkrétumokat, amit már elfelejtettem... Az okos gázolaj kifejezetten jól segített télen, amikor olyan autóm volt. Ebben az átjárható világban könnyen belebuknának, ha nagyüzemi simliről lenne szó. Ezért én látom értelmét a prémium benzinnek, ahogy írtam, alkalmilag. És biztos vagyok abban, hogy aki folyamatosan azt tankol, nem fizet rá.

Életkoromnál fogva még használtam a szoci motorkultúra emblematikus darabjait: simsont, mz-t, etz-t és volt papírjaguárom is:) Abban az időben kábé 3-4 "normál" (92-es vagy annál is rosszabb keverékek, romániai és kóbor anyagok) tankolás után 98-assal kínáltuk a vasparipákat. Szóval lehet, hogy a régi berögződések szintén mozgatnak.

SX4 Ati Creative Commons License 2016.01.29 0 0 7509

Hát köszönöm a válaszokat! Én nyáron 5-5,5l télen 6l fogyasztásom van mindegy mol vagy omw-nél tankolok normál benzinből de azt észre vettem hogy nekem molnál lévővel többet megyek el. Meg azt is, hogy ez a német oil benzint jó hamar megzabálja... ilyen maxx meg evosokat nem próbáltam.

Törölt nick Creative Commons License 2016.01.29 0 0 7508

Hali.

 

Nekem omw nagyon nem jött be, mindegyik benzinükkel többet eszik az ignis, míg mol benzinével meg nem :D Shell megint jó.

 

Hosszú távon mindig evo-t kap, de mostanában városban is avval megyek. Nem eszik nagyon kevesebbet, mint az alap, viszont sokkal tisztább. 3-4 tank után kipufogón is látszódik a különbség, szondákkal sincsen gondom, valszeg pont ezért :D

Előző ignissel is ugyanígy tettem.

 

Ez az egyikkel kevesebb, másikkal több szerintem inkább hitvallás, mint tényleges, de ez saját vélemény :) Omw-vel volt már kevesebb is, több is, majd mindegy, többet számít a körülmény, ami sose ugyanolyan. Saját tapasztalat.

Előzmény: pigulla (7506)
Sanzistift Creative Commons License 2016.01.29 0 0 7507

Számomra nincs értelme.

Lukoilnál nyáron 5,6-5,8, molnál 6 és fölötte, télen molnál max 6,7, amott max 6,2.

Ilyen fogyira eszembe sem jut a "prémium" benzin, annyival nem enne vele kevesebbet, hogy megérje a többlet ár.

Kutasnak is szoktam mondani az ilyen kérdésére, hogy 6 literes fogyival minek 100 lóra?

Leforrázottan elkullognak. :)

 

Ha igazán spórolni akarsz, akkor LPG, 2 kiló körül már benn van a szett, azzal elvileg 7 körül eljársz, ha jó könnyű lábad van, akkor kevesebbel is.

Előzmény: SX4 Ati (7504)
pigulla Creative Commons License 2016.01.29 0 1 7506

2010-es GLX-hez négy éve használom kizárólag az OMV MaxxMotion 95-öt. Főleg pályán, jól megy az autó, és csendes. A fogyasztás is jó, persze "láb" függő. 

Előzmény: SX4 Ati (7504)
topoly Creative Commons License 2016.01.29 0 1 7505

Olykor töltök bele ilyesmit. Korábban sok helyen próbálták rám erőltetni, akkor drága volt . Most olcsó, de időközben a környékünkön az ismerős olcsóbb kutakról eltűnt a prémium benya.

Előzmény: SX4 Ati (7504)
SX4 Ati Creative Commons License 2016.01.29 0 0 7504

Valaki próbált már sima 95-ös benzinen kívül mást? Pl:MOL EVO NEO benzin, meg még hasonlóakat?

szigar Creative Commons License 2016.01.28 0 0 7503

Köszi szépen! :)

Előzmény: doki64 (7502)
doki64 Creative Commons License 2016.01.28 0 0 7502

Előzmény: szigar (7501)
szigar Creative Commons License 2016.01.28 0 0 7501

Véletlenül, nem tudnád, azt a robbantott ábrát beilleszteni ide? 

Előzmény: fireman4 (7499)
szigar Creative Commons License 2016.01.28 0 0 7500

Köszönöm szépen!

 

Előzmény: fireman4 (7499)
fireman4 Creative Commons License 2016.01.28 0 0 7499

A Snap-on EPC program szerint patentok (clip) vannak csak.

Előzmény: szigar (7498)
szigar Creative Commons License 2016.01.28 0 0 7498

Sziasztok! 

 

Tudna nekem Valaki abban segíteni, hogy a csomagtér szürke oldalburkoló műanyagját, hogyan lehet levenni? Csak patentok fogják, vagy csavar is? 

Törölt nick Creative Commons License 2016.01.28 0 1 7497

Szia

 

Nekem szerelőm utoljára nipparts betétet és tárcsát tett fel, igaz nem sx, hanem ignisre. Ilyen erős fékem még nem volt és halk. Igaz mostanság néha kicsit nyikorog, erősebb féknél elhallgat, ez az én csak kis fékezéseimtől vannak, néha vasalok és utána csend van :D

 

Volt már korábban mindenféle, de tényleg ez vált be a legjobban, csak javasolni tudom. Árban mondjuk nem a legolcsóbb, de nem is a katasztrofális kategória :D

Előzmény: SX4 Ati (7496)
SX4 Ati Creative Commons License 2016.01.28 0 0 7496

Nos 108.400 Km van az sx4-ben márciusban lesz műszaki, elvittem szerelőhőz megnézetni hogy mik hogy állnak: megállapítás a féktárcsák elöl még 2,2 mm-ert kophatnak, fékbetétet még durván 10 ezer km-t bírnak, hűtőfolyadékot és fékfolyadékot leengedni újratölteni mert még a gyári van az autóban. 2 szíjat is cserélni kell mert kívül jónak néz ki viszont a futás felületén hajszál repedések vannak.  Fékbetétet+ tárcsát néztem egy webshopban budapesti cég textar márkájú fékbetét 21.000 ft-ért?! Lehet hogy csak a doboz textar nyomtatvány.. Most Delpi fékbetét van a kocsiban.

doki64 Creative Commons License 2016.01.26 0 0 7495

Sajnos nincs más ötletem, de ha szervizelik, légyszíves írd meg mit találtak, hogy mi is tanuljunk belőle.

Előzmény: emre33 (7494)
emre33 Creative Commons License 2016.01.26 0 0 7494

Igen, egyforma a levegő erőssége mindkét oldalon.

 

Kicsit félek ettől a nagy szétszereléstől. 

 

De márkaszervíz, szerelő elmondása szerint többször csinálták már.

 

Elvleg hétfő reggel állnak neki, kedd délutánra igérték (vagy ha elöbb készlesz..)

 

 

Előzmény: Törölt nick (7493)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.26 0 0 7493

Amúgy nagyon érdekes hiba. Olyan mint ha két kör lenne a rendszerben, pedig nincs. Hasonlóan erősen jön ba oldalt is a levegő? így nem választhatja szét a hideg/meleg arányt :) Csak úgy lehetne ilyen, ha lyukas lenne a cső és szívna hideget az utastérből.

Ha csak szélvédőre állítod, tedd maxra HI mellett majd mássz alulra és nézd már meg, hogy alul érzel-e szívást miközben kinti keringetésen van.

 

Ebből sajnos bontás lesz véleményem szerint, amúgy nyugi, melegben ha szétkapják nem lesz baja.

Előzmény: emre33 (7492)
emre33 Creative Commons License 2016.01.26 0 0 7492

Ma munkából hazajöttem, 18Km.

Majd kocsit álló helyzetben járattam 10 percig.

Közben ment a fütést teljesen erővel, HI beállítások mellett.

 

Jobb oldalt szabályosan forrú volt minden, bal oldalt meg langyoska.

 

Hidegindítás rendesen bemelegszik a jobb oldala, ugyan olyan gyorsan ahogy szokott, bal oldala meg nem, ici picit melegebb mint a kinti levegő.

Idő előrehaladtával kicsit melegszik a bal oldala, de nagyon messze van a jobb oldalától.

 

 

Előzmény: Törölt nick (7490)
emp Creative Commons License 2016.01.26 0 0 7491

tényleg?

engem valahogy elkerült :)

Előzmény: Sanzistift (7473)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.26 0 0 7490

Amikor bekapcsolod idővel bemelegszik úgymond vagy végig hideg marad?

Mert ha bemelegszik, akkor csak annyi, hogy ugye jobbról jön a cső, ami hideg. Mivel neked a szélvédő bal oldala a legmesszebben lévő pont, ott melegszik át legkésőbb és a hideg cső visszahűti kicsit.

 

Nem lehet, hogy csak ez a dolog áll fent? Vagy valahol falsot szív, ami lehet, de erre sok esélyt nem látok.

Előzmény: emre33 (7488)
emre33 Creative Commons License 2016.01.26 0 0 7489

Megnéztem alaposan mindent újra.

Nem csak bal oldalt hidegebb a levegő, hanem az alsó lábnál lévő kifújó.

Szélvédőre fújó levegőnél is érezhető a különbség.

 

Ez radiátor lesz. :(

Előzmény: emre33 (7488)
emre33 Creative Commons License 2016.01.26 0 0 7488

Igen.

HI hőfok beállítás melett, bármilyen állásba rakom, bal oldalt jóval hidegebb a levegő.

Azt nem mondom, hogy külső hideg levegő jön be, mert nem -10 fok, de jobb oldalt szabályosan forró a levegő.

 

Probáltam minden állásban. Ugyan ez a helyzet.

És a levegő áramlási sebesség egyforma.

 

Alábbi képek alapján tényleg közös a keverőfelület, már én se vagyok benne biztos, hogy radiátor hiba lesz ez.

Előzmény: ladislaus6510 (7487)
ladislaus6510 Creative Commons License 2016.01.26 0 0 7487

Ez akkor is fennál, ha a lábra,vagy a szélvédőre irányítod a levegő irányát? Mert akkor ha mindenhol ilyet tapasztalsz, akkor nem légterelési gond.

Előzmény: emre33 (7486)
emre33 Creative Commons License 2016.01.26 0 0 7486

Jah, légterelés..

 

Hát levegőt fúj rendesen...

 

Légterelés részéhez se lehet hozzáférni megbontás nélkül.

 

Mivel garanciális, így nekem ingyen van. Az más kérdés, hogy a szétszerelést jó lenne megúszni, de hogyan.. :(

Előzmény: doki64 (7483)
emre33 Creative Commons License 2016.01.26 0 0 7485

Légtelenítés? Én is tudom légteleníteni? Egyszerű? Megpróbálok bármit, 6 napom van a megbeszélt szerviz időpontig.

Előzmény: doki64 (7484)
doki64 Creative Commons License 2016.01.26 0 0 7484

Előzmény: doki64 (7483)
doki64 Creative Commons License 2016.01.26 0 0 7483

Jómagam várnék a szervízzel, hogy szétkapja. Mivel a radiátor felett egy légtér van és onnan ágazik szét, nehezen hiszem a radiátor mesét. Valami légterelés probléma lehet a rendszerben.

Előzmény: emre33 (7480)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.26 0 0 7482

Ha szerviz 2 ugyanolyan hibát lát, már típushibának mondja, de nem az :D

 

 

 

 

 

Előzmény: emre33 (7480)
topoly Creative Commons License 2016.01.26 0 0 7481

Öt és fél éve hajtom-nyúzom az ontopik szekeret. Azóta a márkatársakkal gyakran megdumáljuk a technikát, azóta folyamatosan olvasom pl. ezt a topikot is, de még hírét sem hallottam a hibának...

Kösz az infót és rendes szerízmunkát kívánok.

Előzmény: emre33 (7478)
emre33 Creative Commons License 2016.01.26 0 0 7480

Hát ez az.

Első tulajdonosa vagyok, gyári hűtőfolyadék van benne, nem lett se cserélve, se utántöltve.

 

De ha a gyárnak ismerős volt a hiba. Lehet típushiba, vagy rossz sorozat.

Előzmény: doki64 (7479)
doki64 Creative Commons License 2016.01.26 0 0 7479

Ugyan mitől dugult el, hisz ha normális fagyálló van benne, és nem gagyi vagy esetleg sima víz akkor mitől vízkövesedne vagy iszaposodna?

 

Előzmény: emre33 (7478)
emre33 Creative Commons License 2016.01.26 0 0 7478

Voltam a szervízben tegnap.

Fűtőraditor csere lesz hétfő-kedden.

 

Azt mondják az okosok, és az Esztergomi gyár szervízesei is, hogy eldugult a radiátor bal oldala, és ezért hidegebb a bal oldali levegő.

És gyár elmondása szerint elég gyakori hiba. :(

 

Csakhát műszarfelat ki kell hozzá építeni.

Az nyugtat, hogy a kocsi mgé 1 hónapig garanciális. Különben nem csináltatnám meg.

Szegénykém nem kicsit lesz szétszedve.

 

 

Előzmény: emre33 (7467)
atompyka Creative Commons License 2016.01.25 0 0 7477

Szerintem nem változtattak, még a Vitaráé is ilyen, mint az enyém. 

Előzmény: RetteNETes Lalyos (7461)
atompyka Creative Commons License 2016.01.24 0 0 7476

Én is az automax-tól rendelek régóta, még abaqua voltak, mikor kezdtem. :-)

Előzmény: Buchenwalder (7475)
Buchenwalder Creative Commons License 2016.01.24 0 0 7475

No, akkor licitálok:)))))))  ! Sajnos nem kapok jutalékot, én a www.automax.hu rendeltem ingyen szállítással a gumikat. Nézzél be, ott a márkáknál szerepel a tesztminősítés is. Én a "különösen ajánlott"-ból szoktam választani. Ebből nem engedek, 6-7 évig tudom használni a gumikat. Jobban hiszek a teszteknek, mint az ismerősöknek, bár, mint tudjuk, az ADAC is csalt. A szomszéd méretek tesztjei is számítanak. PL 185, 205 még igen, de 165 már nem! Én 3x vettem különösen ajánlott gumit, nem csalódtam, csak a MichelinA4-ben kicsit, bár szeretem egyedül, forgalom nélkül hóban kitapasztalni a fizika határait. Azért jó az A4 is:)))! Idén Yokohama w 900 valamennyi is különösen ajánlott típus lett a teszten.

Előzmény: dórarozsa (7463)
emre33 Creative Commons License 2016.01.24 0 0 7474

Holnap el,megyek szervizbe, majd beszámolok az eredményről.

Előzmény: topoly (7469)
Sanzistift Creative Commons License 2016.01.24 0 0 7473

Jó régi hoax.

Előzmény: emp (7470)
SX4 Ati Creative Commons License 2016.01.24 0 0 7472

http://www.marosigumi.hu/ itt az oldal ahonnan hozattam sok féle van náluk meg árak is ott vannak.

SX4 Ati Creative Commons License 2016.01.24 0 0 7471

Én VREDESTEIN SNOWTRAC 5-t vettem 195/65/R15-be télire nem csúsztam meg vele elég jól tapad a hóban, neten rendeltem meg egy Győri cégtől 58 ezer ft volt a 4 vadi új és idén márciusban gyártották. De még a Continental is jó ismerősöm dicséri. 

Előzmény: dórarozsa (7463)
emp Creative Commons License 2016.01.24 0 0 7470
Előzmény: Törölt nick (7454)
topoly Creative Commons License 2016.01.24 0 0 7469

Az biztos, hogy nem jól müxik. A meleg levegő útját kellene lekövetni és átnézegetni, de passzolom a részleteket.

Előzmény: emre33 (7467)
Buchenwalder Creative Commons License 2016.01.24 0 0 7468

Gondolkodtam, már nem vagyok biztos abban, amit leírtam az izzócseréről, de bontás után egyszerűen ment, kb 20 perc . "Amit könnyen megoldottál, arra nem kell emlékezned"- Mark Twain után szabadon. Egyébként 1.5 gc ac 2007.évj. a Suzim.

Előzmény: atompyka (7466)
emre33 Creative Commons License 2016.01.23 0 0 7467

Sziasztok

 

3 éves sx4 van, és most télen tűnt fel, hogy valami nem jó a fűtéssel.

Jobb oldali (kerek) kimenet él szépen meleg levegőt fúj.

bal oldalon viszont jóval hidegebbet csak.

 

probáltam minden beállítással, de HI hőfok mellett is ez van.

 

Ez így normális? Ha nem, akkor mit nézzek át?

 

kössz

atompyka Creative Commons License 2016.01.23 0 0 7466

Azt is megvariálták? Túl eccccerű volt? 

Előzmény: RetteNETes Lalyos (7461)
Buchenwalder Creative Commons License 2016.01.23 0 1 7465

Én a helyedben 195/65x15-ös gumit vennék rá, téliben nem jó a túl széles, mert a hóban-jégen jobb az 1 négyzetcentiméterre eső nagyobb tömeg a talajjal érintkező futófelületen, jobb a tapadás. Milyen gumit? Én mindig az ADAC, ÖAMTC, ECU, vagy milyen tesztek alapján vettem gumit, nem csalódtam, bár a mostani Michelin A4 szerintem oldalirányban csúszik, az előző Pirelli Snowcontrol1 jobb volt érzésem szerint. A5 szar a teszteken  Ha most vennék, Continental-t , Bridgestone LM32, Good Year Ultragrip 9, Firestone Winterhawk 3, (csak a 3!), esetleg Barum Polarist vennék. De olcsóbbakban is van jó, de te tudod, mennyit bír a pénztárcád. Az biztos, hogy ez a méret olcsóbb, mint a 205/60x16 vagy az általad megírt méret A döntés a tiéd, hallgass meg másokat is. A gumisok a saját forgalmazott gumit dicsérik, a másét ócsárolják sokszor.

Előzmény: dórarozsa (7463)
dórarozsa Creative Commons License 2016.01.23 -1 0 7464

elfelejtettem nyári van ralta

 

dórarozsa Creative Commons License 2016.01.23 -1 0 7463

Sziasztok Szeretnék érdeklődni van egy suzuki sx4 szeretnék rá venni gumikat milyent és hányasat érdemes rá venni Most 205/55/15 van rajta de ezek nem jók Köszi  Laci

 

Sanzistift Creative Commons License 2016.01.23 0 0 7462

Ha ennyien jártok 15"-os gumikkal, akkor berakom ide:

 Pont nem a kerék miatt leny fényképezve, de azért látszik a lényeg.

15" Enzo felnik eladók, 16"-ra váltás miatt. Irányár 10ezer/db.

A festés már nem hibátlan, de még vállalható, de messze van a vastelepi leadástól.

RetteNETes Lalyos Creative Commons License 2016.01.23 0 0 7461

Én is kicseréltem a rendszámtábla világítást erre... nem szabályos, vagyis a vizsgán visszacserélték, aztán megint visszaraktam...

Az enyém is (mint Atompykáé) még a facelift előtti változat, ott bizony bajonettes a műanyagbúra... Kicsit lehet ügyeskedni, de simán lehet cserélni megbontás nélkül is az izzókat. Nekem másodszorra öt perc sem volt visszarakni a két izzót...

Előzmény: atompyka (7458)
atompyka Creative Commons License 2016.01.22 0 0 7460

Én is úri huncutságnak tartottam az automatát, míg anyám rá nem szokott s így nèha nem vezetek ilyet (nem amcsi luxuslimók, régi Swift1.3, WR+, újSwift). Kiràlysàg. (Nekem 2 volt csak eddig, mindkettő rövid ideig. Egy öreg, de jó állapotú hosszított RRC, na az meg az überkirályság a 4.3 liter + 4wd-vel. De az itt erősen offtopic. Aztàn meg egy Swift MTA, na, az meg az ördög műve, tiszta szívemből gyűlöltem azt a váltót. :-) )

Előzmény: Sanzistift (7447)
atompyka Creative Commons License 2016.01.22 0 0 7459

Eh, 195/70r15, erősített oldalfal (nem C-s). Ezekre az útnak csúfolt törmelékcsíkokra ez való... :-(

Előzmény: Sanzistift (7449)
atompyka Creative Commons License 2016.01.22 0 0 7458

Hát ezen most igen meglepődtem. Nem bajonettes búra, fejeletlen (azaz bedugós) izzóval?! Esküdni mertem volna erre, de régen cserèltem, az igaz.

Előzmény: Buchenwalder (7457)
Buchenwalder Creative Commons License 2016.01.22 0 0 7457

Én tavaly cseréltem h.r.táblaizzókat:leszedtem a cs.tartóajtóról a borítást, óvatosan szedd le, a szélén körben patentok fogják. Hidegben ne kísérletezz, mert törik a műanyag! Borítás le, 2 db 6-os anya tartja a külső széles foglalatot. Foglalat ki és hozzáférsz a búrához és az izzókhoz. Ennyi.   Amúgy bajonettzáras izzók, nekem sikerült levenni a búrákat megbontás nélkül, de utána nem bírtam kicsavarni az izzókat. Úgyhogy bontás lett a vége.

Előzmény: Feró01 (7453)
SX4 Ati Creative Commons License 2016.01.22 0 0 7456

Nekem is kiégett az egyik rendszám izzóm, szar helyen van de két újjal csavargattam mire lejött.

Előzmény: Feró01 (7453)
SX4 Ati Creative Commons License 2016.01.22 0 0 7455

Hankook gumisat úgy értem, hogy megkönnyítette az autót szinte olyan mint egy tempomat lökte előre. Így nehéz elképzelni..

Előzmény: Sanzistift (7442)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.22 0 0 7454

Nekem wagonr 76le volt az első,  gyak mindenkit aláztam vele xd kis pörgős,  rövid váltóval mindent vitt xd

Kevesen fogtak meg 70-ig, ott volt vége a 2-nek xd

 

Előzmény: emp (7451)
Feró01 Creative Commons License 2016.01.22 0 0 7453

Segítséget szeretnék kérni!

 

2006-os Suzuki SX4 hátsó rendszámvilágítás kiégett. Hogyan lehet az égőhöz hozzáférni, mivel egy hengeres műanyag házban van, és a hely nagyon kicsi. Kicsavarni, vagy bajonettzár szerű? Nem szeretném eltörni.

 

A választ előre is köszönöm!

dórarozsa Creative Commons License 2016.01.22 0 0 7452

Sziasztok Köszönöm a hozzá szollásokat  Nagyon rendesek vagytok De ha valakinek van még megoldása nagyon szívesen elolvasom Laci

emp Creative Commons License 2016.01.22 0 0 7451

a régi szép idők, amikor csikorgó kerekekkel indultam a trabival :)

kettő is volt.

aztán parasztmerci, utána csak nagy dögök, és most ez a kis éxerdoboz.

már nagyon kedvelem.

Előzmény: Törölt nick (7440)
Sanzistift Creative Commons License 2016.01.22 0 0 7450

"de akkor el lehet köszönni a városban 50 körüli csordogálástól, mert 60 alatt nem illik már így kapcsolni."

Ötödikben értendő, kimaradt, elnézést.

Előzmény: Sanzistift (7449)
Sanzistift Creative Commons License 2016.01.22 0 0 7449

Így már más, a kisebb kerékátmérő miatt borul a futóműgeometria (16"-ra van tervezve), és a szélesebb papucs még borít rajta egy jó közepest.

 

Ha már mindenképp zavar, akkor fel kell váltani 17"-ra, nagyjából 20 pénz alatt vannak már vállalható gumik ebben a méretben is, és a ropogás, meg radírozás szinte teljesen megszűnik.

Tapasztalat, nem az enyém.

 

A küllemre rátesz egy lapáttal, a vezethetőség már-már szinte sportautót idéz, és a váltóméretnél egy picivel nagyobb per, úgy megnyújtja az ötödiket, hogy pályán akár fél liter mínusz fogyi is lehet.

Ha ültetsz rá még nagyjából 20mm-t, akkor még mínusz fél liter körül, de akkor el lehet köszönni a városban 50 körüli csordogálástól, mert 60 alatt nem illik már így kapcsolni.

Nem ugrik annyira, de a lehelletnyi eltérés a váltóméret fölé az utazási komfortot nem befolyásolja.

Nem kell vele dragszterezni, és tökéletes kanyarvadászt lehet belőle faragni ezen a módon. :)

Előzmény: dórarozsa (7446)
doki64 Creative Commons License 2016.01.22 0 0 7448

Szia

7219

Korábbi hozzászólásom olvasd el. Nekem bevált, nincs azóta problémám.

Előzmény: dórarozsa (7441)
Sanzistift Creative Commons License 2016.01.22 0 0 7447

Tudjuk, hogy tudol terelni ménest, ez itten nem a vitának a tárgya... :)

Sose volt automatám, vezetni is csak cimbi X5-sét vittem egy háztömb körül 1 éve, meg anno, még 2000-ben egy valami 7-es céges vesést a városligeti kínai étteremtől Hatvanig, éjjel, no forgalom.

Kb ennyi tapasztalatom van.

Eddig volt vagy 14 autóm, mindenféle, és mindig kézzel csiholtam ki az épp szükséges pacit a gépből.

 

Most jut eszembe, szimulátorban is félautomatán nyomom majd 10 éve (minden stílusban), de az itt most nem ér, mert nem ülésrepesztő élmény... (kivéve, ha pukizok közben..)

Előzmény: Törölt nick (7445)
dórarozsa Creative Commons License 2016.01.22 0 0 7446

Köszi a választ. A kerék beálitása megtörtént rendbe volt egy minimális eltérés volt.  Szerelő még a kerékre gondol mert 205/55/15-ös van rajta. Elvileg 195/65/15-ös kell rá.Lecserélem őket azt meglátom mire mentem vele . Az igaz hátrafelé ropog a kerék teljes kormány kitekerésnél van a hang Köszi még egyszer a választ Laci  

Törölt nick Creative Commons License 2016.01.22 0 0 7445

Én is így voltam vele, egy éve ha valaki azt mondja automatát veszek szimplán lehülyézem. Amióta meg megvan eszembe nem jutna visszaállni kéziváltósra, s nem csak kényelem miatt, az a legutolsó ami miatt nem állnék vissza.

És igen, tudok normálisan vezetni, mielőtt megkérdezné valaki :D :D :D

Előzmény: Sanzistift (7444)
Sanzistift Creative Commons License 2016.01.22 0 0 7444

Nálam az ótomata bele van építve a jobb kezembe. :)

80 körül háromba vissza padló, 60 körül kettőbe vissza padló, aztán 120 körül egyből öt, és ha már van mögöttem távolság, gázelvétel, és szépen visszacsurgok óra szerinti százra (GPS 95).

 

Nálam ilyen az ótomata... :)

 

Fogyi MOL benyával most a hidegekben 6,5 , melegekben 6, Lukoil hidegekben 6,3 , melegekben átlag 5,7-5,8.

Előzmény: Törölt nick (7440)
Sanzistift Creative Commons License 2016.01.22 0 0 7443

Futóműbeállítás rendben van?

 

Egyébként kitekert kormánynál érezhető néminemű radírozás, de inkább hátrafelé.

Ez nem szar, ez ilyen, ettől lesz jó egyenesfutásban, és kanyarban.

Az ugrálás mértékét definiálhatnád kicsit pontosabban, milyen gumi, konkrétabb körülmények, előre-hátra, ilyesmi.

 

Ha pedig valóban ugrál (nem csak úgy gondolod), akkor futóműveshez iszkiri, mondja meg a tutit, mert az nem normális. 

Előzmény: dórarozsa (7441)
Sanzistift Creative Commons License 2016.01.22 0 0 7442

Azért én javasolnék egy anyagilag megengedhető tempóban való felváltást 16"-ra.

Annyival nem nehezebbek, mint amennyivel jobbak.

 

Egyrészt a km óra nem fog csalni annyit.

Másrészt megnövekszik valamennyivel a végáttételed, így minden fokozat picit hosszab lesz, csökkenhet a fogyid.

Harmadrészt a 15" valamiért a 4 kerekesekre van kitalálva, gondolom a hajtás miatt.

 

Hihetetlen, de a nagyobb gumi több km-t is bír, az ára pedig mostanában már nem észvesztő.

Én új téli gumiszettet vettem 16"-ban, a gumik darabja olcsóbb volt, mint a tecsóban.

A vezetési élmény is élménnyé válik, gokartosabb, közvetlenebb/pontosabb az úttartás, és a tapadás is jobb.

 

Ha nem akarsz magaddal kiszúrni vészhelyzetben (főleg, ha mindig megküldöd), akkor minden keréken ugyanolyan(!) gumit használj.

Az SX4 futóműbeállítása alapvetően jóindulatú, és nagyon sok mindent megbocsájt, valamint nagyon jól lehet érezni a határt, amit nem illik átlépni, de figyelmeztet időben.

Tengelyenként másfajta gumit használva ezt az egyensúlyt borítod fel, szélsőséges esetben elég durván is.

A kis japó mérnökök agykapacitásához én nem érek fel, bízok bennük, tehát hiszek is nekik, ezért nem kontárkodok bele a munkájukba, önkényes gumimixelésekkel.

 

Nyárra nekem alap Hankook van, télre most vettem valami "A" betűset, de most nem megyek ki a hidegbe megnézni.

Kellet neki egy tankolás, mire bekopott (sűrű lamellás), de most a nagy mínuszokban is úgy vadászom a kanyarokat, mint nyáron.

 

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz, de én nem csinálnám azt, amit te.

 

Megmagyaráznád ezt a mondatod?:

" Használtam Hankook nyári gumit is az is jó főleg hátul mert könnyebb az autó és löki előre az autót"

 

Hátsó nem hajtott kerék hogy csinálhat ilyet?

 

 

Előzmény: SX4 Ati (7436)
dórarozsa Creative Commons License 2016.01.22 0 0 7441

Sziasztok Szeretnék tanácsot kérni. Novemberbe vettem egy Suzuki sx4 2006-ost Az a gondom vele ha teljesen kitekerem a kormányt a kerék elkezd ugrálni  Tudna e valaki ebben nekem segiteni hogy ez mitől lehet Előre is köszönöm Gárdonyi László

Törölt nick Creative Commons License 2016.01.21 0 1 7440

Nálam 2 dolgot tud: szerpentin: padló

Sok város után vidék: padló :D

 

De fel se néz rá, megszokta, de áltzalában én is nyugodtan közlekedek, nagyon ritka a haladós, nagyon nyugger lettem vezetésben a régebbiekhez képest. A magas fordulat mondjuk nekem nem nehéz, akár 20 mellett is könnyen tudok ilyen produkálni, automata :D Ha padlót nyomok felküldi azonnal 5500-ra és visszadobja a legalacsonyabb még használható sebességbe :) Imádom eme aljas tulajdonságát :D

Előzmény: emp (7437)
topoly Creative Commons License 2016.01.21 0 1 7439

Rendesek a szervízesek..., hallgathatsz rájuk.

Korábban beszéltük a márkatársakkal, hogy a kopó alkatrészek a gyárilag megadott értékek kétszeresét simán bírják. A fékbetéteket például 130e km környékén cseréltem, azt is inkább csak egy hosszabb egy külföldi út miatt.

Előzmény: SX4 Ati (7436)
pigulla Creative Commons License 2016.01.21 0 1 7438

Szia,

 

Nekem 2010-es évjáratú 1,5 GLX  112 le változatom van. Második tulaja vagyok 2012 óta, akkor 10 ezer volt benne. Munkába járáshoz használom, napi 105 km-et megyek 90 pálya, 10 Budapest. Eddig 95 ezer km-van benne. Szépen teszi a dolgát. Ezen idő alatt csak kötelező szervizek voltak, meg gyári betét csere 44 ezernél.  Akkor vettem Textar betéteket. Azóta talán ha félig koptak csak, nekem beváltak, nem koszolnak, jól fognak. Ezt ajánlom a tapasztalat alapján. A hátsó tárcsafék betétek a harmadnál járnak, azok gyáriak.  

 

Üdv, Pig

Előzmény: SX4 Ati (7436)
emp Creative Commons License 2016.01.21 0 0 7437

megesik :)

írtam, néha elengedem kicsit.

Előzmény: Törölt nick (7435)
SX4 Ati Creative Commons License 2016.01.21 0 0 7436

Sziasztok új tag vagyok!

 

SUZUKI SX4 (GY) 1.5 99 lóerő első kerekes.

Idén szeptemberben lesz 10 éves az autóm én vagyok a második tulajdonos 2013 szeptember óta. Eddig kötelező szervizeken vettem részt illetve Esztergomból volt egy visszahívásom középső katalizátor cserére.

Mikor megvettem akkor találtam egy számlát az autóban 46 ezer kmnél való fékbetét cserénél, nem tudom miért cserélték. Mióta nálam van 2db izzócserém volt csak és kötelező szervizeken.

108.500 km-nél járok az autóval, télen-nyáron 15"-os kerekekkel megyek, szerintem 16-oss kerekek nehezek és lomhább vele. Gyári aksi 7 évet bírt benne, most egy 56Ah van benne tökéletes de a nevét nem tudom fejből.

 

Tapasztalataim: Nyáron elöl michelien energy server gumik hátul bridgstone turanza 300 így mentem vele 180 km/h-val aztán elfogyott az út! :) (én mindig megküldöm) Használtam Hankook nyári gumit is az is jó főleg hátul mert könnyebb az autó és löki előre az autót

Télen verdesten snowtrack 5-ös téli gumit használunk szerintem tökéletesen tapad nagyon jó, Győrben vettem 58 ezer ft volt a 4 új!

 

Szíjakat kötelező lenne cserélni szervízkönyv szerint de szervízben azt mondták nagyon szépek még! Fékbetéteket is illő lenne ennyi km megtétele után csak ezzel vagyok gondba melyik lenne a jó mert annyi fajta van már?! :)

Köszönöm: Attila

Törölt nick Creative Commons License 2016.01.20 0 0 7435

Nálam tudja, hogy időnként kell a tisztítókúra :D Ekkor nem 3000, majd 5000 felett is van fordulat :D

Előzmény: Sanzistift (7427)
ladislaus6510 Creative Commons License 2016.01.20 0 0 7434

Írtam privátba.

 

Előzmény: atompyka (7431)
ladislaus6510 Creative Commons License 2016.01.20 0 0 7433

Kellene! :)

 

Előzmény: atompyka (7431)
topoly Creative Commons License 2016.01.20 0 0 7432

Olyasmire gondoltam, amit Sanzistift kartács írt. A meleg motornak persze időnként nyomok 1-1 kövéret, vagy jégen-hóban jáccunk kicsit. Komolyan mondom, a gyakorlás a motor járatásán túl is nagyon kell.

Előzmény: emp (7426)
atompyka Creative Commons License 2016.01.20 0 0 7431

Megvan :-)

Előzmény: atompyka (7430)
atompyka Creative Commons License 2016.01.20 0 0 7430

Szia!

Azt hiszem, még megvan valahol, délután megnézem. 

Előzmény: ladislaus6510 (7429)
ladislaus6510 Creative Commons License 2016.01.20 0 0 7429

Sziasztok!

Mankókereket vennék, ha volna valakinek szóljon legyen kedves

 

ui.Május ,junius környékén aki vett fekete sx4 et Vácról Az előző autóm) szivesen tájékoztatom az autó előéletéről. :)

atompyka Creative Commons License 2016.01.19 0 0 7428

Igazából bőven elég, ha időnként úgy mész városban, hogy 50-es helyen kettesnèl, 70-es hekyen hármasnàl nem botozol feljebb. Persze jól bemelegedett motornál. 

Előzmény: emp (7426)
Sanzistift Creative Commons License 2016.01.19 0 0 7427

Nem kell valami nagy dologra gondolni, 40-50km-t autózni egyhuzamban, vagy pályázni egy kicsit.

A lényeg az, hogy néha menjen 3000 fölé a fordulat.

 

Nejnek meg meg kell mondani, hogy nem báránykodunk, hanem épp az autót tartjuk karban.

Vagy mégis báránykodunk, és pár év alatt lekukázzuk a szép autó motorját.

Előzmény: emp (7426)
emp Creative Commons License 2016.01.19 0 0 7426

csak, ha egyedül vagyok, és teljesen biztonságos :)

jól tud esni, mert nejemmel úgy kell menni, mintegy bárányka.

Előzmény: topoly (7425)
topoly Creative Commons License 2016.01.19 0 0 7425

Azért néha (mondjuk havonta, de inkébb 2hetente egyszer) pörgesd meg rendesen a napi kilométereken felül. Megérdemli és Te sem jársz rosszul:)

Előzmény: emp (7420)
emp Creative Commons License 2016.01.18 0 0 7424

igen Tafák :)

ezek szerint változott más is, mert kívülről csak azt látom, hogy a régebbieken másképp áll a kipufogó, nincs úgy fölsimítva a kocsi seggéhez.

meg valamikor kisebbek voltak a gyári felnik.

nem tudom, mi van még.

 

ja igen.

nem vagyok egy vad típus, de néha szeretek dodgemezni.

olyan érzésem van, hogy kábé 3 mp alatt megyek 80 km/h fölé kettesben egy padlógázzal, bár nem méricskéltem, és csak ritkán szórakozom ilyennel.

lehetséges, hogy így van?

Előzmény: atompyka (7423)
atompyka Creative Commons License 2016.01.18 0 0 7423

Tafák?! :-)

Előzmény: emp (7421)
atompyka Creative Commons License 2016.01.18 0 0 7422

Én sem ültem még másikban, ezért lepődtem meg, én ezt nézem lassan 10 éve:

Előzmény: emp (7420)
emp Creative Commons License 2016.01.18 0 0 7421

már túl van két olajcserén, májusban jön a következő, amikor még mindig nem lesz benne 10000 :)

az első találkozás tavaly januárban(a képen a  nem én vagyok):

 

 

emp Creative Commons License 2016.01.18 0 0 7420

lassan két éves, és ennyi :)

 

régebben írtam, tavaly januárban vettük, mint szalon autót 4800 km-rel, a napi rutin pedig reggel-este szűk 3 km.

évtizedekig jártam Csillebércre meg Angyalföldre a XI kerből, de nemrég utánam költözött a munkahelyem dél-Budára.

sajnos 2018-ban megint költözünk, de nem túl messzire.

 

miért flancos a műszerfal?

én még másik SX4-ben nem ültem.

Előzmény: atompyka (7416)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.18 0 0 7419

Én suzukinál 100.000km-re mondom a bejáratóst, jön 400-ig a fiatal, onnét meg a jó motor fogalma :)

 

Előző ignisről kiderült egy picit megtekerték, 100-at mutatott, valójában sok dologból kiindulva az sacc 4-500 lehetett.

Pl ennyire mozgó váltókart még nem láttam más ignisnél, mind a 4 lengéscsillapító kuka volt egy vidéki autón, min 3. kuplungszett ment bele, amikor cseréltük :) Kutya baja nem volt, innét indul nálam ez, még csak olaj sem koszolódott benne nagyon :D

Előzmény: topoly (7418)
topoly Creative Commons License 2016.01.18 0 0 7418

Régi fogalmaink szerint bejáratós még a "picike", elég kényelmes élete van. Sok-sok nyugalmas nyolcezret kívánok:)

Előzmény: emp (7415)
atompyka Creative Commons License 2016.01.18 0 0 7417

Amúgy ez meg már milyen flancos műszerfal? :-)

Előzmény: emp (7415)
atompyka Creative Commons License 2016.01.18 0 0 7416

Francia, olasz vagy német autó volt ez előtt (hogy eseményszámba megy hibamentes 8e km)? :-)

Bocsikaaaaa :-)

Előzmény: emp (7415)
emp Creative Commons License 2016.01.17 0 0 7415

a "djágaság", amit 2014 májusban helyeztek forgalomba, átlépte 8K kilométert.

éppen kapott előre két Satuna légterelőt :)

(csak most látom, milyen poros :(  )

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.01.08 0 0 7414

Sziasztok!

Mivel SX4 méret így talán érdekes lehet:

Eladó 4db teljesen új, matricás 2015-ös GoodYear téli gumi 205/60 R16-os méretben.

Ár: 90000Ft

 

http://www.jofogas.hu/bacs_kiskun/4db_Uj_205_60_R16_Goodyear_teli_gumi__2015_os_0km_es_Uj_41406514.htm?first=1

 

n.jozsef91@gmail.com

atompyka Creative Commons License 2016.01.06 0 0 7413

Na, ezt megnézem. :-)

Előzmény: Sanzistift (7412)
Sanzistift Creative Commons License 2016.01.06 0 0 7412

Nekem is egybelapátok vannak fenn, azokat is át lehet gumizni. :)

Előzmény: atompyka (7410)
John_32 Creative Commons License 2016.01.05 0 0 7411

Ez így azért meredek kijelentés. Nem kimondottan a motorméret az elsődleges, hanem hogy mennyi fogyasztó (extra) van az autóban. Megnézném cimbim 520i 24v full-full felszereltségű BMW-jét egy 36Ah-s akkumulátorral... 

Előzmény: Törölt nick (7401)
atompyka Creative Commons License 2016.01.05 0 0 7410

Jól lement az ára, látszik, hogy régen cseréltem :-)

Az átgumizás sem rossz gondolat, bár nekem mostanság az "egybelapátok" tetszenek. 

Sanzistift Creative Commons License 2016.01.05 0 0 7409
Előzmény: Sanzistift (7408)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!