Keresés

Részletes keresés

m.musashi Creative Commons License 2009.10.21 0 0 5130
nekem ez nagyon nem jön át. a tipegő a kavicsok a színek. első ránézésre az jut eszembe róla hogy még nincs kész,csak félig.
a blogon a tavas képek jobban bejöttek:)
Előzmény: bonsaimi. (5129)
bonsaimi. Creative Commons License 2009.10.21 0 0 5129

Építettünk egy kis japán?kertet.

Több kép:

  www.bonsaiblog.hu

 

 

kisidi Creative Commons License 2009.10.21 0 0 5128
Szerintetek ez a csörgőfa egyik új változata kiválthatná az ecetfát? Behoznák nekem tavasszal, mert itthon még nincs. Mindenképpen szeretnék egyet, csak az a kérdés, hogy a szóbanforgó rész növénye legyen, vagy beültetem a vegyes ágyásba.
Meg egy Liburnum adamiit is hoznának. Igaz, nem olcsó. Az utóbbi van itthon is, de 40-50cm kb 6000:- a behozott meg 100-125 cm és 12500:- Megéri az árkülönbség?

A Coral Sun tavasszal megjelenő rózsaszínes-pirosas gallyai néhány hét alatt izzó narancssárga majd világoszöld színűre változnak. Szárnyalt levelei piros száron nőnek. Levelei ősszel sokáig nem hullnak le, gyönyörű sárga és narancssárga őszi színekben pompáznak. Nagyon jó télálló növény.
m.musashi Creative Commons License 2009.10.20 0 0 5127
ezt leltem:) elég izgalmas:)
nozomi99 Creative Commons License 2009.10.20 0 0 5126

csüngő japán cseresznye

Hogy tetszik??

 

RCTiv Creative Commons License 2009.10.20 0 0 5125
oldalágakat nem nagyon tudok, mert egy helyről ágazik szét, gömb. azt csináltam, hogy az erősebb ágakat kicsit összetekertem, és azok végén kéne valamit összehozni. drótozni is kell az tuti :) tehát max 2 szint lehet a felsőn kívül, és még egy ág amit lehúzok, de akkor majd tavasszal nekilátok :)
Előzmény: m.musashi (5124)
m.musashi Creative Commons License 2009.10.20 0 0 5124
ez teljesen jó.most már ne nyírd majd kora tavasszal mielött megindul. hadj neki néhány fő "oldal" ágat amik végére nyírod a pamacsot. lehetőleg páratlan számú oldalágat hadj. a törzset meg az oldalágakat a pamacsig pucold fel. ha nem állnak az oldalágak elég vízszintesen akkor ki kell öket drótozni /pl.a törzshöz/ ja!és a pamacsokat semmi képpen ne gömb alakú nyírt inkább olyan fektetett tojás alakura.
és akkor valami ilyesmit kapsz:
Előzmény: RCTiv (5119)
kisszszoros Creative Commons License 2009.10.20 0 0 5123
Ha a japán juhar ára borsos lenne, de megpróbálhatod a magról vagy a dugványról történő szaporítást, de az oltás is sikeres lehet.

Amúgy nem feltétlen nagyon drágák, egy alakfa félkészen is drágább...
egy fél méter körüli csemete ára 3500-8000 között mozog, de egy kiállításon a zárás előtt talán még alkudni is lehet :-) legalábbis volt hogy sikerült.
Előzmény: kisidi (5121)
kisszszoros Creative Commons License 2009.10.20 0 0 5122
Ha sikerül a mohát áttelepítened, akkor a receptet légyszíves add közre!
Előzmény: kisidi (5121)
kisidi Creative Commons License 2009.10.20 0 0 5121
Csábító az alakfa is, meg a japánjuhar is. Csak az áruk, ugye? Tavaszig megszülöm, hogy mi legyen , a ti segítségetekkel persze:)
Láttam a bonsaiblogon kúszó boróka vagy mi átalakítását, hogy mi volt - mi lett, csak sajnos a folyamat nincs dokumentálva. Nálam a sziklakertet piszkosúl benövik, alig látszanak az imádott szikláim, arról nem beszélve, hogy csomó sziklakertim kiment, mert elnyomja őket.
Tulajdonképpen ilyen kúszóból is jó kis alakfa lehet, csak karózni, húzatni, megdönteni a gyökerét, gondolom.
Viszont lehet, hogy megyek 1-2 kört a Kamaraerdőben, hátha találok szép gyűjthető mohát. Vagy mohagömbnek, vagy kövek közé zöld foltnak fű helyett jó lesz.
kisszszoros Creative Commons License 2009.10.20 0 0 5120
nekem otthon egy 4 éves palánta van festékesvödörbe ideiglenesen már 4. éve. Ha ezt bírja, akkor bír mindent, ha nem hiszed le is fotózhatom. Nem kényes a japán juhar, minimális gondoskodás, és egy kis savanyú tőzeg a titka :-)
Előzmény: kisidi (5109)
RCTiv Creative Commons License 2009.10.20 0 0 5119
egy már van, csak nem értek hozzá :( nem tudom mit hol kellene metszegetni. egy kislevelű fagyal (vagy magyal mindig összekeverem) ligustrum ovalifolium vagy mi), törzsre oltva gömb alakban, elhoztam egyet aprópánzért majdnem kipusztulva, és most nem tudom, hagyjam-e hogy kikerekedjen, vagy elkezdjem nyírni. most megnyírhatom még vajon? csináltam gyorsan egy képet. kicsit féloldalas, meg még nem nyírtam idén, hogy tudjam melyik része élte túl, de a felső pamacs már okés, csak az oldalsókat kellene kitalálni, hogyan, egy két ágat már "összetekertem" féloldalas maradhatna is, mert hátra akarom vinni, a kerítés mellé, így elég lesz ha egyik oldalról mutat.
Előzmény: m.musashi (5118)
m.musashi Creative Commons License 2009.10.19 0 0 5118
akkor venni kell egy anyanövénykét és magad nyírogatni,drótozni,miegymás. nagyobb élmény is az amit az ember maga csinál.
Előzmény: RCTiv (5117)
RCTiv Creative Commons License 2009.10.19 0 0 5117
az nem az én pénztárcámnak való sajnos
Előzmény: m.musashi (5114)
Monilia Creative Commons License 2009.10.19 0 0 5116
az első kép nagyon jó, köszi
Előzmény: m.musashi (5091)
Monilia Creative Commons License 2009.10.19 0 0 5115
köszönöm az ötletet, utánanézek
m.musashi Creative Commons License 2009.10.19 0 0 5114
how much is the fish ahogy a scooter mondja:)
nem tudom csak leltem ezt a képet:) nem is magyar volt az oldal. de bonsai imi-nél van sok. arra érden.
Előzmény: RCTiv (5113)
RCTiv Creative Commons License 2009.10.19 0 0 5113
mennyibe kerül egy ilyen nagyobb gömböc bigyó?
Előzmény: m.musashi (5110)
m.musashi Creative Commons License 2009.10.19 0 0 5112
megveszett az index
Előzmény: m.musashi (5111)
m.musashi Creative Commons License 2009.10.19 0 0 5111
válassz:)
Előzmény: kisidi (5109)
m.musashi Creative Commons License 2009.10.19 0 0 5110
válasz:))
Előzmény: kisidi (5109)
kisidi Creative Commons License 2009.10.19 0 0 5109
Mesés lenne, de az ide túl kényes, ebben biztos vagyok. Ráadásul csak lesüllyesztett dézsában tarthatnám, mert itt töltés van, és én még egy kertészetben sem láttam nyár végére szép japánjuhart ami konténerben volt.
Előzmény: kisszszoros (5108)
kisszszoros Creative Commons License 2009.10.19 0 0 5108
Ha a lombhullatók is megfelelnek, akkor a terület méretétől függően néhány db acer palmatum is megfelelne neked, ezek nem csak ősszel tudnak színes lombot produkálni, nevelhetők jó göcsörtösre is, és nagyon hozzák a japános hangulatot.

Van olyan fajta, ami tavasszal pirosas, aztán kizöldül, van olyan ami ősszel elsárgul vagy elpirosodik, van olyan ami egész éveben sárga vagy piros, van olyan amelyik levelei körben pirosak, de a közepük zöld...

Keress rá gugliban: acer palmatum, és válaszd a képeket... tutti, hogy elfelejted az ecetfát!!!
Előzmény: kisidi (5098)
m.musashi Creative Commons License 2009.10.19 0 0 5107
ige.csak az jutott eszembe hogy nyugati szemnek milyen zsúfolt:)
Előzmény: kisidi (5105)
kisszszoros Creative Commons License 2009.10.19 0 0 5106
Az nem túl nagy, de szép darab terület, a Mitsui Sen könyvben ebben a méretben is van néhány terv, és nagyon kellemesek...
Előzmény: Monilia (5087)
kisidi Creative Commons License 2009.10.19 0 0 5105
Szédületesek ezek a nyírt gömbök!
Előzmény: m.musashi (5104)
m.musashi Creative Commons License 2009.10.17 0 0 5104
egy kis uraniwa,azaz hátsókert:
kisidi Creative Commons License 2009.10.17 0 0 5103
nekem is borzasztóan tetszik. Az egyik barátunknál Érden gyönyörű nagy van, pont láttam tavasszal a kihajtáskor, mesés. Mivel annyira tetszett tavaly kaptam tőle egy kis bokrosat, sajnos nagyon nem szeret itt, döglődik, nem tudom miért, ha sok vizet kap azt nem szereti, ha kevesebbet azt, olyan, mintha mindig gombás lenne, hiába fújkálom. Sajnos amiket láttam a kertészetekbe ha nem vitték el rögtön és fél nyarat cserépben töltötték, azok is borzalmasan néznek kis, az oltásból jó pár ág szinte mindegyiken elhalt volt. Lehet, hogy egyszer megreszkírozok egyet, de nem erre a helyre.
Előzmény: milrose (5101)
m.musashi Creative Commons License 2009.10.17 0 0 5102
hát szerintem mondtam párat.
Előzmény: kisidi (5100)
milrose Creative Commons License 2009.10.17 0 0 5101
Szia!
Bocs, hogy megint beleszólok, de van egy japán fűzfa, ami sztem csodaszép ( bár szerintem minden fűz csodaszép((: ), a neve salix integra Hakuro Nishiki.
Magas törzsre oltva is lehet kapni, bár így sokkal drágább:(
Hú, én nagyon vágyom rá, de sajnos nálam nincs megfelelő helye,de a te különlegesen szép kertedbe illene(sztem).
Előzmény: kisidi (5098)
kisidi Creative Commons License 2009.10.17 0 0 5100
Én ilyen türelmetlen típus vagyok. az alakfából mire mutatós darab lesz pár év. És ahova szánom, pont azért kerülne átalakításra, mert olyan semmilyen.
Szerintem tudom, hogy mit akarok, csak még keresem hozzá e legmegfelelőbb növényt.
A garázs lapos tetejénél nem nőhet max. 1 m-nél magasabbra, bírja a sz@r töltött közeget, vagy tartósan a konténeres lesüllyesztést, legyen mutatós ágrendszere lehetőleg göcsörtös- bonsaios, több évszakban legyen mutatós, vagy virággal, bogyóval, színes lombbal, őszi színnel, a téli mutatósság már nem annyira fontos, akkor tartózkodunk ott legkevésbé. Menjen jól a felmurvázott, zúzott kő borítású talajhoz, 1-2 szép kőhöz.
Még a nyári tamariskán gondolkozom, a tavaszi virágzású már van egy kis fácskává alakítva. Viszont csak metszéssel tudnám a megfelelő magasságban tartani, de azt elég jól bírja. Az őszi színe nem nagy szám, simán besárgul és kész. Kényesnek viszont ez sem kényes.
Előzmény: m.musashi (5099)
m.musashi Creative Commons License 2009.10.17 0 0 5099
naaaa. nem kell alakfát venni,mikor csinálhatsz is.még mindíg lehet ecetfa,szíl,csüngő fűz,bármi.azt érzem hogy nem igazán tudod hogy mit is szeretnél.jól gondolom?:)
Előzmény: kisidi (5098)
kisidi Creative Commons License 2009.10.17 0 0 5098
Hát, biztos szép lenne, de anyagi vonzata is van, az alakfák nem éppen az olcsó kategória. Meg igazából télen nincs szem előtt, a garázstól nem látni rá a teraszról. Így az, hogy örökzöld legyen nem feltétel. Viszont nagyon vonz a göcsörtös érdekes ágrendszere, a gyönyörű őszi színe meg a torzsái. És persze amint mondtam az ott töltés, kényes növény nem jöhet szóba, gondolom a dézsást megoldást sem minden növény tolerálja egyformán, ráadásul hosszú távon. majd csak kialakul, nem annyira sürgős, tavaszig ráér.
Előzmény: m.musashi (5090)
m.musashi Creative Commons License 2009.10.17 0 0 5097
amúgy se tudnál autentikust csinálni.szerintem senki nem is akar. ennek több oka is van.
ecetfa helyett mit szólnál a törpe szílhez?
Előzmény: kisidi (5092)
m.musashi Creative Commons License 2009.10.17 0 0 5096
nekem ezek nem voltak az a echte zen kertek. a 3.meg pláne.
Előzmény: Törölt nick (5095)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.17 0 0 5095
m.musashi Creative Commons License 2009.10.16 0 0 5094
ezek legalább egyike kötelező elem:)
Előzmény: kisidi (5093)
kisidi Creative Commons License 2009.10.16 0 0 5093
Az első nagyon tetszik!
Előzmény: m.musashi (5091)
kisidi Creative Commons License 2009.10.16 0 0 5092
Kép? Egyébként én sem autentikus japánkertest szeretnék, csak hangulatában. Szóval nem akarom erőltetni kőlámpással meg teknősszigettel stb. Van hasonló rész a ház körül, ott nincs sehol fű, csak geotextilborítás fölé murva, egy kavicspatak, azt is azért csináltuk, hogy, ha nagy zuhé esne elvezesse a feles vizet, de erre a 7 év alatt talán 2x volt szükség, kicsit túlbiztosítottuk.
Előzmény: m.musashi (5090)
m.musashi Creative Commons License 2009.10.16 0 0 5091
jaj a képek lemaradtak:
Előzmény: m.musashi (5090)
m.musashi Creative Commons License 2009.10.16 0 0 5090
persze.egy nagy müanyag dézsát csak nem fog áttőrni:)
valami örökzöld alakfa nem lenne kedvedre való?

1-2 kép kicsi helyre ötlet. nekem ezek jönnek be:
Előzmény: kisidi (5088)
kisidi Creative Commons License 2009.10.16 0 0 5089
ne viccelj! Szerinted árnyékos japánkertek nincsenek? Az árnyékkertes topik egyébként kicsit angolkertes:)
Előzmény: Monilia (5086)
kisidi Creative Commons License 2009.10.16 0 0 5088
ha találnék valamit amibe beleszeretek, lemondanék az ecetfáról. De, azért szerinted süllyesztett dézsában tényleg kordában lehetne tartani?
Előzmény: m.musashi (5082)
Monilia Creative Commons License 2009.10.16 0 0 5087

Szia,

mivel itt csak mindössze 7m*5,5 m területről van szó, az információhiányt valószínűsítem:)

 

Megyek, és keresek egy árnyékos topicot inkább. Köszi az eddigi segítséget mindenkinek.

 

 

Előzmény: kisszszoros (5073)
Monilia Creative Commons License 2009.10.16 0 0 5086

Szia.

 

Átjárás: a teraszról lehet lemenni a hátsó épülethez, de ez kívül esik azon a téglalapon, amit be kéne "rendezni".  A képen talán látszik a teraszt körülvevű út szegélyköve.

 

És akkor itt kérek elnézést a topicválasztásért, igazából csak néhány növény alapján éreztem ezt a topicot a legközelebbinek a tervekhez.... angolkert, virágoskert stb. mégennyire sem stimmelt. A japán kertek szellemiségéről, alapelveiről nagyon keveset tudok, de magában a hangulatuk is tetszenek. Szóval bocs, hogy belerondítottam.

Előzmény: m.musashi (5078)
Monilia Creative Commons License 2009.10.16 0 0 5085

Szia.

 

Átjárás: a teraszról lehet lemenni a hátsó épülethez, de ez kívül esik azon a téglalapon, amit be kéne "rendezni".  A képen talán látszik a teraszt körülvevű út szegélyköve.

 

És akkor itt kérek elnézést a topicválasztásért, igazából csak néhány növény alapján éreztem ezt a topicot a legközelebbinek a tervekhez.... angolkert, virágoskert stb. mégennyire sem stimmel. A japán kertek szellemiségéről, alapelveiről nagyon keveset tudok,de magában a hangulatuk is tetszenek. Szóval bocs, hogy belerondítottam.

Előzmény: m.musashi (5080)
nozomi99 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 5084
A tamarix nagyon tetszik, ahogy átalakitottad.
Előzmény: bonsaimi. (5041)
nozomi99 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 5083
Nálunk az utcában az ecetfából több található a padkába ültetve. Egész egyszerűen fűnyiróval gondozzák. Nagyon mutatósak.
Előzmény: kisidi (5081)
m.musashi Creative Commons License 2009.10.15 0 0 5082
egy helyen láttam pici szeldelt levelűt,szerintem az lehetett. arról nem tudom elképzelni hogy úgy megindulna. sok mindent lehetne,esetleg valamit magastörzsesre? de ha az tetszik de félsz,mi lenne ha egy nagy dézsával ültetnéd be.akkor nem tud elmászni.
Előzmény: kisidi (5081)
kisidi Creative Commons License 2009.10.15 0 0 5081
Még mindig azon gondolkodom, hogy merjek-e bevállalni rhus -torzsás ecetfát. Annyi szörnyűséget hallottam róla, mint a bambuszról meg a trombitafolyondárról. Viszont a dissecta állítólag nem tarackol annyira. Igazából én rhus glabra-t szeretnék, mert alacsonyabbra nő és talán még göcsörtösebb is.
m.musashi Creative Commons License 2009.10.15 0 0 5080
na az mind nem fog beférni. de még a fele sem. avagy nem lesz semmi japános benne.
az első nagyon fontos számomra hogy van-e,lesz-e átjárás a két épület között?!
kisidi Creative Commons License 2009.10.15 0 0 5079
Szerintem igen. rajz a 5071. hsz.
Előzmény: m.musashi (5078)
m.musashi Creative Commons License 2009.10.15 0 0 5078
a két épület közöttre kellene valami?
Előzmény: kisidi (5075)
Monilia Creative Commons License 2009.10.15 0 0 5077
Nagyon köszi. Nem frissítettem képernyőt , bocs a duplázásért:(

El kell mennem, este tudok csak válaszolni, bocsánat.
Előzmény: kisidi (5072)
Monilia Creative Commons License 2009.10.15 0 0 5076
Üdvözletem.

Talán itt látható:
árnyékos zug

nagyon árnyékos, szélvédett és a két szélén kb. 80-80 cm-nyi területen víz sem éri a két épület teteje miatt.
kisidi Creative Commons License 2009.10.15 0 0 5075
Szerintem ez az a rész A 21. sz. díszkertekben már feltette.
Előzmény: m.musashi (5074)
m.musashi Creative Commons License 2009.10.15 0 0 5074
tiszteletem.
esetleg lehetne képeket a területrőL?
Előzmény: Monilia (5071)
kisszszoros Creative Commons License 2009.10.15 0 0 5073
Kisidinek igaza van a korlátozással, de ez csak töredéke annak, hogy valójában mit kell tenned, ha bambuszt tervezel a kertbe.

Az általad kiszemelt fajta (phyllostachys aurea) kb 10m2 területet igényel minimális élettérnek, e méret alatt inkább bonsai jellege van. Mivel 3 db-ot terveztél ültetni, ezért van egy kis tisztázni való. Vagy a kerted mérete a nagy, vagy kevés információval rendelkezel a telepítéshez.

Ha megoldható, akkor mondjuk paintban frissítsd a képet, és adjál meg rajta méreteket is, hogy érdemben hozzá tudjunk szólni, másrészt pedig írjál néhány szót arról is, hogy mennyire szeretnéd japánosra. Ezen kívül légyszíves gondold át és írd meg nekünk azt is, hogy a sziklák, mint a kert elemei, illetve a terepviszonyok megváltoztatása mennyire elképzelhető és kivitelezhető nálatok, ugyanis ezek az elemek (sziklák, dombos terep, tó, folyóka, vagy a vizet helyettesítő görgetegkövek) teszik igazán japános hangulatúvá a kertedet.

Amúgy elsőre látszik, hogy túlságosan központosítasz, és egy kicsit törekszel a szimmetriára is, ezek rontják a kert képét.
Előzmény: Monilia (5071)
kisidi Creative Commons License 2009.10.14 0 0 5072
japánkert növényei A bambuszt csak akkor ültessél, ha legalább méter mélyen el tudod keríteni, mert ha jól érzi magát, 10-20 méterre is felbukkanhat mint a trombitafolyondár.
Előzmény: Monilia (5071)
Monilia Creative Commons License 2009.10.14 0 0 5071
Sziasztok!

Van egy kis árnyékos, szélvédett zugom, amibe "japános" hangulatot szeretnék.
Ez a terv:


Nem tudom, mennyire látszik... kétoldalt az épületek tetőrésze látszik, az alatt nem kap vizet sem, ezért oda olyasmi növények kellenének, amik kívül gyökeredzenek és befutnak oda. És túl is élik:)

Egy Angliában élő barátosném ötletelt nekem,lent írom majd. Ehhez kérném a segítségeteket, hogy mely növények élnének meg itt is, esetleg hasonló, de itteni klímát jobban bíró növényt tudtok ajánlani.... és egyáltalán, bármi ötletet szívesen fogadok, nem kiforrott a dolog még...

"Növények:
- bambusz: phyllostachys aurea (sárgászöld a szára , 3 db
- thuja'smaragd' - otthon közismert, ez egy szép tuja, lassabban nő mint a csúnyább tuják, de érdemes várni
- kúszó tiszafa vagy olyan kúszó örökzöld (tuja , boróka, bar ezek fényigényesebbek mint a tiszafa) amit ha az ereszen kívül raksz ( vagyis éri az eső) szépen elnőne a falig és kitöltené azt a helyet erre szinten jó
- a lonicera nitida és lonicera pileata örökzöldek ( ezek a sövénybe is jók és olcsók.
- euonymus fehér zöld levelű ez adna egy kis színfoltot a fehér cifrás levéllel, ebből is érdemes lenne 3at beültetni
- mini erdei fenyő pinus mugo fajták közül a gyorsabban növőt választanám pl. 'gnom' azt hiszem, vagy lehetne ebből is harmat egymás közelébe rakni

de a cserjék melle feltétlenül kellene egy két virágos évelő is pl.:
- anemone x hybrida ez egy nyári virágzású szellőrózsa fajta fehér ,
rózsaszín, az egyik legmegbízhatóbb növény árnyakban
- acanthus spinosus
- alchemilla mollis, szuper jó, de magról könnyen szaporodik, mi nem győzzük
kihúzkodni, de árnyékba jó

Aztán legyen egy acer japonica ez a japán juharnak egy alapfaja, tehát zöld színű, de gyönyörű a levele és ezt beültetném a földbe ( anyuéknal is van több a kertben , isteni szép, de ha hideg szel fuj télen az megperzseli ez új rügyeket vagy visszafagy),
Aztán megkísérelhetsz egy bordó levelű japán juhart: acer palmatum fajták közül de azt csak egy szép cserépbe raknám. minél vágottabb levelű annál kényesebb, ha csak az alapfajt ( acer palmatum őt nézed az kevésbe kényesebb)
- árnyékliliomok hosta nagyon szépek, de nedvességet igénylik, van egy gyönyörű nagylevelű hosta sieboldiana, szürkés színű levele van és fehér virágja. "


kisidi Creative Commons License 2009.10.14 0 0 5070
Benn voltam a libriben és belenéztem a
JAPÁNKERTEK
AKÁR EGY HÉTVÉGE ALATT
Robert Ketchell
című könyvbe, elég jónak találom. Ha lenne antikvár példányban vagy erősen akciósan megvenném
kisidi Creative Commons License 2009.10.13 0 0 5069
köszi,én is imádom ezeket a köveket.
Előzmény: bysz (5067)
bonsaimi. Creative Commons License 2009.10.13 0 0 5068
Köszönöm.
Előzmény: wieder (5043)
bysz Creative Commons License 2009.10.12 0 0 5067
Tájba illőek, gyönyörűek. Adottságokat remekül használjátok ki.
Előzmény: kisidi (5066)
kisidi Creative Commons License 2009.10.12 0 0 5066
Köszi. Mi helyi anyagból dolgoztunk. Tulajdonképpen olyan, mint a sóskúti, de ezeket valamikor itt Budafok-Tétényben bányászták amikor az a rengeteg pince épült, ami sok km hosszan vezet a kerület alatt. Persze, sokat befalaztak, feltöltöttek, de ezek a kövek még innen valók. Ma már, csak a sóskúti bányából lehet pótolni. Sajnos nem egyforma a minőségük, érettségtől függ, de találni nagyon szépeket, tele fésűskagyló és más csigákkal kövekkel.
Előzmény: bysz (5065)
bysz Creative Commons License 2009.10.11 0 0 5065
Hangulatos a támfal, szép megoldás. Milyen kőből rakták?
Tennél fel még képeket?
Előzmény: kisidi (5064)
kisidi Creative Commons License 2009.10.11 0 0 5064
A felsőt. Közvetlenül azt ami a fal előtt van, az a magasított rész. A kerítés és garázsfal közé jön majd egy kapu, a felső része uolyan fapanelt kap, mint a garázs falán van, az alja még nem tudom, az lenne a szép, ha az is kő lehetne, de az nagyon nehéz, legfeljebb a kerítés deszkázatát kapja, majd kitalálom. Az alsó rész kapott a kerítés mellett egy új növényágyást, és most van füvesítés alatt. A felső rész és a kerítés között most is murva van, mint ahogy a garázs-kerítés között is.
Vízelem van már a közelben, sőt a garázs túloldalán is egy. csak egy kő madáritató esetleg.
Előzmény: m.musashi (5063)
m.musashi Creative Commons License 2009.10.11 0 0 5063
az alsó-felső részt akarod átvariálni vagy csak az alsót?
lehetne egy kis vizet varázsolni csobogó formában,lehetne szobor,vagy madár itató. kavicságy,kövek, kis növésű berberis vagy és tűztövis formára nyírva mert ezek bírják a rossz talajt. lépőkövek. nem rossz ötlet a mohagömb de a hogyan részébe nem kontárkodnék:)
Előzmény: kisidi (5062)
kisidi Creative Commons License 2009.10.10 0 0 5062
Van egy kisebb területem a garázs előtt, ami most füves, de olyan semmilyen. Sajnos növényekkel nem tudom igazán beültetni, mert csak a fűnek lett terítve rá föld, a többi töltés, törmelék. Elvitetni sem anyagilag sem erőben nem akarjuk. 1-2 kevésbé kényes növénynek viszont megreszkíroznék egy nagyobb ültetőgödröt.
Nem akarok kifejezetten japánkertet, de picit hangulatában amit kitaláltam talán hasonlítana. Ehhez kérném a segítségeteket.
Szeretnék beszerezni, de sehol nem találok szeldelt levelű ecetfát, de nem a Rhus thipinát, hanem a Rhus glabrát, az nem nő nagyra, ugyanis nem szeretnénk, hogy a garázs lapost tetejénél sokkal magasabbra nőjön, mert a ház terasza felől elvenné a kertről a kilátás. Ez lenne igazából az egyetlen nagyobb növény oda, és arra gondoltam, hogy milyen lenne, ha agyagos talajból csinálnék pár gömböt, amit mohával borítanék be. A füvet kiszedném, és mint több helyen a telken geotextil+ murva jönne rá. 1-2 szép követ elhelyeznék még. Van még ott egy fából készült ültetőláda, most főleg az ajándékba kapott minirózsákat szoktuk odaültetni, és a sarokban van egy apró, tarkalevelű örökzöld nem jut az eszembe mi, talán áfonyalevelű lonc. Ez nekem nem nagyon illik bele az elképzelésbe, talán a rózsákat el tudnám máshova rakni, de a futóbokor az kellene takarásnak.
Szóval, meg lehet csinálni a mohagömböt? Hol tudnék gyönyörű, vastag mohát szerezni? Rhus glabrát tud valaki hol lehet venni? Én egy igazi göcsörtös bonsaiost képzeltem el.
Várom az ötleteket, javaslatokat.
Ági76 Creative Commons License 2009.10.10 0 0 5061
rendben, megbeszéltük:)
Előzmény: m.musashi (5060)
m.musashi Creative Commons License 2009.10.09 0 0 5060
azért majd szeretnénk kérni a képeket a fejlesztésekről:))
Előzmény: Ági76 (5058)
Ági76 Creative Commons License 2009.10.09 0 0 5059
Igen, ez volt az elsö szempont amikor erre a területre esett a választás. Gyönyörű a panoráma. Nagyon meseszerű, így tudnám jellemezni, erdő mellett, a tisztáson őzikék, szarvasok szaladgálnak, gólya család a szomszédban tavasszal, patakocska csörgedezik, egyszóval ilyen környezetben gyermekeket nevelni nagyon jó. Nekem pedig ez a legfontosabb:)
Előzmény: kisidi (5057)
Ági76 Creative Commons License 2009.10.09 0 0 5058

A férjem is nagy kertész, elsősorban ő szeretné a japánkertet, de nem volt nehéz meggyőznie:)  Zömében egyedül, mert a párom dolgozik napközben, tehát a fenntartás az én dolgom, ő többnyire az új ötletek kivitelezését csinálja a szabadidejében.PL: ösvényeket csinálgat mostanában, megmondja szerinte hová kerüljön az új növény, én pedig ültetek. De ha meglesz a másik terület akkor ott már majd biztos kell a segítség.

Előzmény: m.musashi (5056)
kisidi Creative Commons License 2009.10.08 0 0 5057
Gyönyörű a háttér is, a táj.
Előzmény: Ági76 (5044)
m.musashi Creative Commons License 2009.10.08 0 0 5056
és egymagad csinálod / család/ vagy külső segítséggel?
Előzmény: Ági76 (5055)
Ági76 Creative Commons License 2009.10.08 0 0 5055

bizony lehet már most is, ezeken a képeken lévő terület 800nm2, ebből még van hátrább 2x 800nm2, amit szintén parkosítunk, de ezen épület is lesz, ill.van is. Szóval már most sem unatkozok, de imádom csinálni, minnél nagyobb lesz, annál több a lehetőség az álmok megvalósítására. A képeken ugyan nem látszik, de van egy kis patak végig a telek mentén. Szóval, ha még jön mellé 2400nm2, hát felköthetem azt a bizonyost:)

Előzmény: m.musashi (5054)
m.musashi Creative Commons License 2009.10.08 0 0 5054
akkor azon el lehet majd munkálkodni:)
Előzmény: Ági76 (5053)
Ági76 Creative Commons License 2009.10.08 0 0 5053
Hogy mikor azt még nem tudom,mert szeretnénk a mellettünk lévő területet megvenni, ha eladják, akkor ide nem kell majd kerítés.
Előzmény: m.musashi (5046)
Ági76 Creative Commons License 2009.10.07 0 0 5052
természetesen igen:)
Előzmény: m.musashi (5046)
Ági76 Creative Commons License 2009.10.07 0 0 5051

köszi, 800nm2 ez csak a kert része.

Előzmény: kisidi (5045)
nozomi99 Creative Commons License 2009.10.06 0 0 5050

bogarászgattam.....

 

 

kisidi Creative Commons License 2009.10.06 0 0 5049
Hátha valakit érdekel:

Bookline: antikvár könyv 1000:-
Pap, R.-Posch, R.:
Feng shui a kertben

Holló és Társa

* 62 oldal
* Kötés: kemény kötés Kiadói
* Új állapotú antikvár könyv
* Szállító: Szabó Antikvárium
nozomi99 Creative Commons License 2009.10.06 0 0 5048
Tavasszal az egyik oldal keritése elé tettem hosszábban, állitva. Meglepetésemre a hézagaiban megéltek a sziklakerti növények, bár igen meleg volt ezen a részen. Mivel van föld feleslegem, ezért tetszik az ötlet, legalább elfogy az is.
Előzmény: kisidi (5042)
nozomi99 Creative Commons License 2009.10.06 0 0 5047
Kikapcsolódásként a 2 hete tartó túl sok munka után a gránátalma köré alkottam egy ilyen kiemelést. (Teszek fel képet). Kényszerhelyzet alakult ki, mivel a tő igen nagy, nem tudtam mélyebbre leásni, mozgatni a bokrot. Hiába töltöttem fel földdel, a locsolásnál lemostam. Fél grünbetonnal emeltem meg, elé kavicsokat tettem. Amennyiben a bokor tavaszt megéri, akkor a már jól bevállt kültéri csemperagasztóval rögzitem rá a kavicsokat, ahogy a medence tetején is megoldottam.
Előzmény: m.musashi (5039)
m.musashi Creative Commons License 2009.10.06 0 0 5046
szupi,de ugye az a kerítés fedve lesz valamivel?
Előzmény: Ági76 (5044)
kisidi Creative Commons License 2009.10.06 0 0 5045
Szép nagy terület. Mekkora? Biztos szép lesz!
Előzmény: Ági76 (5044)
Ági76 Creative Commons License 2009.10.06 0 0 5044

Mi csak még próbálkozunk és nagyon az elején vagyunk. :)

 

wieder Creative Commons License 2009.10.06 0 0 5043
WOW!
És ezek itt Mo-n készültek, nagyon profi.
Le a kalappal a készítője előtt.
Előzmény: bonsaimi. (5041)
kisidi Creative Commons License 2009.10.05 0 0 5042
Ezt nem nagyon értem. Mit csinálnál a gyephézagossal-grünbetonnal? Tényleg az lenne a legjobb, ha túl tudnál adni rajta! Valahova utcára kocsibehajtónak nem akarná valaki arrafelé?
Előzmény: nozomi99 (5036)
bonsaimi. Creative Commons License 2009.10.05 0 0 5041

Néhány új kép:

www.bonsaiblog.hu

 

Bonsai Hungary
kisidi Creative Commons License 2009.10.03 0 0 5040
De humoros:)
Előzmény: m.musashi (5021)
m.musashi Creative Commons License 2009.10.02 0 0 5039
nem tartom elképzelhetetlennek hogy abból legyen.ráadásul nő a tér is.
írd be a képkeresőbe hogy chaniwa. azt jelenti teakert. na ott nem lesznek keréknyomok:)
Előzmény: nozomi99 (5036)
kisszszoros Creative Commons License 2009.10.02 0 0 5038
Korábban kiveséztük a tőzegbeton (hypertufa) témakört, azzal meg lehetne oldani a sziklák olcsó és könnyű pótlását is, ráadásul két három év után már szakértő kell ahhoz, hogy valaki megmondja, hogy azok nem valódi sziklák (persze ha jól vannak megformázva)
Előzmény: nozomi99 (5036)
nozomi99 Creative Commons License 2009.10.02 0 0 5037

Akihez kerülnének, biztos jó helyen lennének. Emberre tervezett kertje van. Nem érdekli a stilus, csak egy dolog, hogy élni tudjon benne. Sok zöld, kevés tereptárgy. Gondosan nyirott fű, szépen gondozott bokrok, tuják, stb.

Előre is köszönöm.

Előzmény: kisszszoros (5035)
nozomi99 Creative Commons License 2009.10.02 0 0 5036
Már én is gondolkodtam a magasság emelésén. Ötletet Musashi adta a szegélykőnek kialakitott "grünbetonnal". Bár munka lesz vele bőven, hogy takarjam a betont.
Előzmény: kisszszoros (5033)
kisszszoros Creative Commons License 2009.10.02 0 0 5035
Rendben, gondolok rátok. novemberben, a növekedési időszak végén lesz "ritkítás", ha van olyan helyetek, ahol fagymentesen, de nirmál fényben tudtok tartani 1-2 nagyobb vödröt, akkor szólok, ha lesz rizóma kiásva, azokat sürgősen el kell majd ültetni, talán még a télen ki is fog hajtani, ha a teleltető hely hőmérséklete 12 fok feletti....

Amúgy ha lesz elég rizómám, szívesen adok bárkinek japánkertészeti célra :-)

Ha valaki előneveltet kér, akkor azt csak sörért adok, mert dolog van vele :-)
Előzmény: nozomi99 (5024)
kisszszoros Creative Commons License 2009.10.02 0 0 5034
(hoppsz, az előző hozzászólásom az enyészeté lett...)

Amikor rákérdeztem, hogy lehet-e nálad a terepet domborzatilag átrendezni, akkor a Mitsui Sen könyv borító fotója ugrott be, amin egy kapu előtti kis területen domb-szikla-fenyő kompozíciót alkot.
Előzmény: nozomi99 (5032)
kisszszoros Creative Commons License 2009.10.02 0 0 5033
Pont ezért kérdeztem én is, hogy lehetséges-e egy kis domborzati átrendezés, mert amikor fotókat megláttam először egy bambuszliget, majd a Mitsui Sen könyv borítója ugrott be.
Előzmény: nozomi99 (5032)
nozomi99 Creative Commons License 2009.10.02 0 0 5032
Köszi az ötletet.
Előzmény: bysz (5029)
kisidi Creative Commons License 2009.10.02 0 0 5031
Lehet, hogy fehér foltos szikla?
Előzmény: nozomi99 (5025)
kisszszoros Creative Commons License 2009.10.02 0 0 5030
Csak egy bánatom van azzal a könyvvel kapcsolatban, hogy nem adják ki újra, a szöveget nem is kellene módosítani, de a képeket fel lehetne frissíteni, szép nagy A3-A4 -es színes fotókra lecserélni a parányi FF képeket...
Előzmény: bysz (5029)
bysz Creative Commons License 2009.10.01 0 0 5029
A Mitsui Sen könyvben szép terveket találsz kisebb-nagyobb kertekre. Lenyűgözően bánik a terekkel egészen kicsi területeken is.
Előzmény: nozomi99 (5024)
bysz Creative Commons License 2009.10.01 0 0 5028
Szia Kisszoros!
Tökéletesen megérezted, ebbe a kertbe nem kívánkozik senki belépni, olyan, mint egy festmény. (Jóérzésű ember valóban nem sétál egy képbe:))
Hullámosra gereblyézett kavicságy, minden ág művészien metszve, sehol egy gaz. Gyönyörködni kell benne, mint egy festményben. Nem élhető kert.
Ha visszalapozol, tettem fel képeket egy ismerősöm kertjéről. Ő is szobrász, mint Érik Borja. Komoly kertépítő tapasztalattal rendelkezik. Ma délután megtisztelt a látogatásával, és hihetetlen sokat tanultam Tőle a röpke óra alatt. Sok időt megspórolt nekem.:-)
A feltett képed valóban sokkal hívogatóbb.
Előzmény: kisszszoros (5010)
m.musashi Creative Commons License 2009.10.01 0 0 5027
xx.ker ben lakozom.
de érzékelem.ezért ítam a hogy csak 1sor bambusz esetleg középmagas és 3kis gömb is belefér. volt nekem 30x30cm-es kertem is.:)
Előzmény: nozomi99 (5023)
nozomi99 Creative Commons License 2009.10.01 0 0 5026
ezt a képet ha jól emlékszem japán oldalról szedtem le, mint Zengarden-t.
Előzmény: kisszszoros (5011)
nozomi99 Creative Commons License 2009.10.01 0 0 5025
A kép jobb oldalán a fehérvirágú bokor mi lehet.
Előzmény: kisidi (5006)
nozomi99 Creative Commons License 2009.10.01 0 0 5024

Meséltem a bambuszligetedről az ismerősömnek. Nagyon szeretne bambuszt. Ha ritkitod gondolj ránk.

 

A fantáziát el lehet engedni, de csak a saját kivitelezés és az olcsóság megy. Jelenleg a nagyobb gondom a fűtés télire, és a nem záródó ablakok. Ahogy idősödöm, ez a "rossz" tulajdonságom még makacsabbá vállik, hogy együtt szeretném a kertet és az átalakitást is.

 

A képet kijavitom, és amit kértél hozzáteszem. Ahogy kész felnyomom. Nagyon domborzatot nem lehet ebben a kertben alkotni. Ha ráérsz elugorhatnál, sokkal lehangolóbb lenne a látvány, mint a képeken volt. Ezzel az utcafronti résszel 1995-ben is küzdöttem, de mostanra csak rosszabb lett.

 

 

Előzmény: kisszszoros (5003)
nozomi99 Creative Commons License 2009.10.01 0 0 5023

Egy - két növényt, amit említettél már én is kinéztem.

 

Kérdés - mennyire laksz tőlem messze? A leírtakból azt látom, hogy nem érzékeled a terület nagyságát. Nem fér sok minden.

Előzmény: m.musashi (5001)
m.musashi Creative Commons License 2009.10.01 0 0 5022
engem meg azonnal szíven ütött. egy japán kertben semmi keresnivalója autónak. de ha már mégis elkerülhetetlen mert akkora borzalmas nagy területen van,akkor csinálta volna inkább szilárd burkolattal.
Előzmény: kisidi (5020)
m.musashi Creative Commons License 2009.10.01 0 0 5021
ez az erik,ki fia borja? :-D
na jó ez csúnya volt:)
kisidi Creative Commons License 2009.10.01 0 0 5020
Igaz. Látod, elsőre fel sem tűnt az én európai-magyar látványhoz szokott szememnek.
Előzmény: m.musashi (5018)
RCTiv Creative Commons License 2009.10.01 0 0 5019
az egész kert olyan izgága, pont nem az jut eszembe róla aminek kellene, kb mintha én csináltam volna, nem áll össze, az a hengerre nyírt bokor a közepén meg izé az mi, olyan van keleten? :)
m.musashi Creative Commons License 2009.10.01 0 0 5018
nem erre gondoltam hanem arra képre amelyiken egy egy autonyom fut végig. ez olyan mintha egy jól elkészített ételbe só helyt cukrot raksz.
Előzmény: kisidi (5017)
kisidi Creative Commons License 2009.10.01 0 0 5017
Nekem elsőre a felhősre nyírt örökzöldek egymás mellett, mögött, még, ha színben nem is egyformák,de akkor is soknak tűnik, nem hozza ki az igazi formát, de elképzelhető, hogy egy másik szögből jobban mutat, még nem jöttem rá honnan.
De még így is elfogadnám...
Előzmény: m.musashi (5016)
m.musashi Creative Commons License 2009.10.01 0 0 5016
nézzd meg a képeket és probál megmondani melyik kép az amin valami nagyon elüt,zavaró,nem odavaló. szerintem te is rá fogsz jönni.
Előzmény: kisidi (5015)
kisidi Creative Commons License 2009.10.01 0 0 5015
Mire is célcol pontosan?
Előzmény: m.musashi (5014)
m.musashi Creative Commons License 2009.10.01 0 0 5014
itt is van egy böszmeség:)
Előzmény: kisidi (5013)
kisidi Creative Commons License 2009.10.01 0 0 5013
A többi kép csak nem tette be az index, túl nagyok.
m.musashi Creative Commons License 2009.10.01 0 0 5012
jogos az észrevétel.
Előzmény: kisszszoros (5007)
kisszszoros Creative Commons License 2009.10.01 0 0 5011
nekem az effélék tetszenek :-)

japánkert
kisszszoros Creative Commons License 2009.10.01 0 0 5010
a képet néztem, és feltűnt, hogy a zen kert mellett közvetlenül egy tó van, és ez zavar, mert a kavicsok a vizet pótolják, de itt minek?

Lehet, hogy a manus hozzám képest egyetemi professzor, és kertépítésben is porszem vagyok hozzá képest, de a képen látható alakfák inkább kellemetlen hatást gyakorolnak rám, mert túlságosan szabályosak (ez nem jelenti azt, hogy bárki másnak ne tetszhetne), nekem ez alapján a kép alapján nem tetszik a kertje, nincs olyan érzésem, hogy szívesen besétálnék a képbe, ha érted amire gondolok.
Előzmény: kisidi (5008)
kisidi Creative Commons License 2009.10.01 0 0 5009
Ja, és érdemes összehasonlítani ezt a képet a könyv 130-131. oldalán lévővel. ugyanaz, és mégis más. Most azt fejtegetem, hogy mi az.
Előzmény: kisidi (5008)
kisidi Creative Commons License 2009.10.01 0 0 5008
Szeretnék én 1 % annyi tudást, mint Borja! Lehet, hogy a kép megtévesztő, ez nem olyan pici terület ám, és a tó sem "süllyesztett" méretű. Láttad a könyvét esetleg?
Előzmény: kisszszoros (5007)
kisszszoros Creative Commons License 2009.10.01 0 0 5007
Nekem valahogy nem jön össze a Zen kert és a szomszéd tó, túlságosan sokmindent akar egy helyre bezsúfolni
Előzmény: kisidi (5006)
kisidi Creative Commons License 2009.10.01 0 0 5006
Borja kertjéből melyet 73-ban kezdett építeni, Franciország a helyszín.
Előzmény: kisidi (5004)
zsebeszter Creative Commons License 2009.10.01 0 0 5005

Köszi!

lehet kapni a libriben ahogy látom 4741 HUF-ért.

 

Előzmény: kisidi (5004)
kisidi Creative Commons License 2009.10.01 0 0 5004
Ha esetleg tudnád levadászni ÉRIK BORJA: A kert harmóniája (a harmónia kertje) című könyvét akkor melegen ajánlom. ( nem lehet letenni annyi látni és olvasnivaló van benne)
Sok sikert a tervezéshez, és amint látod mindig vannak itt (is) jóindulatú "okoskodók", akik segítenek, ha tudnak.
Előzmény: zsebeszter (5002)
kisszszoros Creative Commons License 2009.10.01 0 0 5003
Hát ha a bambusz nem, akkor nem, de megoldjuk :-) vagy legalábbis ötletelünk.

A képek alapján készítettem egy helyszínrajzot, ezt kellene mondjuk paintban tovább pontosítanod azzal, hogy bejelölöd rajta az utca irányát, illetve azt, ahonnan nézve a lehető legcsinosabbnak kellene lennie. Akár a tujasort is bejelölheted rajta zöld pöttyökkel, amit terveztél...


Domborzati viszonyok megváltoztatása érvényes, vagy mindenképp sík területben gondolkodsz? Ennek a növényesítendő területnek van-e valamilyen egyéb funkciója, vagy teljesen kiesik e közlekedésből? Szánsz rá a munkán kívül pénzt is, vagy lehetőleg ne kerüljön semmibe? Milyen mértékben szabad a fantáziát elengedni?


helyszínrajz




az épületek a narancssárgák, a járdának látszó tárgyak feketék, a növényesítendő rész a zöld kereten belül van, ebből szürke a kővel borított rész.
Előzmény: nozomi99 (4972)
zsebeszter Creative Commons License 2009.10.01 0 0 5002

Sziasztok!

 

épp most vagyunk építkezés-tervezés előtt és olvasgattam kert-tervezéssel kapcsolatos könyveket valamit rátaláltam erre a fórumra is.

A könyvtárból kivettem néhány könyvet és elbűvöltek a japán-kertek.

Mitsui Sen - A japán kert titkai c. könyvet olvasom éppen, és láttam hogy a fórumon is említettétek. Nagyon oda vagyok a könyvért így elhatároztam hogy megveszem.

Keresgéltem a neten (guglin) de nem találtam sehol míg számomra érthetetlen módon de a bookline.hu-n ráakadtam (vajh direkt rejtegetik a gugli elől?). Meg is kaparintottam de gondoltam szólok itt is, ha valaki szeretne szert tenni rá még van 1 példány (legalábbis a nyilvántartás szerint :) ):

http://bookline.hu/search/search!execute.action?inner=true&searchfield=jap%C3%A1nkert&tabname=konyv

 

Zsebeszter

m.musashi Creative Commons License 2009.09.30 0 0 5001
én is arra gondoltam hogy onnan nézve ahol fényképezted lenne nyitot,és a bal hosszú és a messzeb lévő rövid oldalon egy vékonyan 1sorba bambusz lenne.akár lehetne olyan fajta is amelyik középmagasra nő. belül a hátso 1/3nál valami tereptárgy:lámpás,szobor,vizelő dolog.valami szép apró szemü kaviccsal terítve.szétosztva 3 vagy 5db /ahogy a hely engedi/ örökzöld /kicsi/ gömbre nyírva. pl.buxus,ligustrum,lonicera nitida. vagy pikkelylevelű abból millió féle fajta van. esetleg pinus mugo. és ha belefér anélkül hogy túl zsufi lenne valami palából egy kis lépőköves út a tereptárgyig.de semmi képpen nem egyenesen!
Előzmény: nozomi99 (4997)
nozomi99 Creative Commons License 2009.09.30 0 0 5000

nagyon köszönöm a felajánlásod, áprilisban kaptam egy szép tövet, úgy megindult, hogy alig értem utol. tovább adtam. nem tudok küzdeni azokkal a növényekkel, amelyek agresszívan nőnek.

Előzmény: kisszszoros (4995)
nozomi99 Creative Commons License 2009.09.30 0 0 4999
a gránátalmán eddig még nem találtam tetűt, pedig a selyemakác mellett volt. tudom, hogy megjelennek a tetvek, de próbálok ellenállóbbakat keresgélni. elég vegyszert kapunk egész nap.
Előzmény: kisidi (4994)
nozomi99 Creative Commons License 2009.09.30 0 0 4998
az ajánlott növényeket megkeresem a keresőben, mivel a latin neveket nem igen ismerem. már én is kinéztem párat, fel fogom tenni rövidesen.
Előzmény: colizoli (4993)
nozomi99 Creative Commons License 2009.09.30 0 0 4997
még gondolkodom, de iránynak csak a japános dolgok nyerők nálam. ide milyen növényeket képzelnél?
Előzmény: m.musashi (4990)
m.musashi Creative Commons License 2009.09.30 0 0 4996
megvan.válasz ment.
igen,szerintem is. nagyon hangulatos tud lenni ha valaki szerti sz ilyet:)
Előzmény: kod1111 (4991)
kisszszoros Creative Commons License 2009.09.30 0 0 4995
Ez csak úgy felmerült, mit szólnál egy bambuszligethez?

Örökzöld, nem tetvesedik, ha akarod sövényként is funkcionál, bírja az akitákat is.
Egy gond lehet vele, hogy jól érzi magát, és el kezd terjeszkedni, de ennek elejét lehet venni ha körülhatárolod megfelelő módon a területet, de ha nem zavar, akkor csak a rossz helyen kinövő rügyeket kell kivágni.

Ha érdekel, tudok palántát is adni, bár a pontos fajtát nem ismerem, és még a maximális méretjellemzőket sem tudom pontosan leírni, de nagyjábó 6-7 m körüli magasságra számítok, 3-4 cm körüli szárátmérővel.

Ha érdekel, Soroksáron lakok, és megmutatom a saját ligetemet, amúgy jobban passzolna a képen kikandikáló lámpáshoz, mint a tuja....
Előzmény: nozomi99 (4972)
kisidi Creative Commons License 2009.09.30 0 0 4994
Hát az egy növénnyel sem 100%-osan garantált, hogy olykor nem tetvesedik be. Én láttam már mindenféle növényen, tetüből is ezer fajta van, sokszor specifikusan csak egy növényre szakosodnak. Tudom, hogy a kutyok miatt nem akarsz vegyszert, de szerintem elkerülhetetlen néha.
Előzmény: nozomi99 (4985)
colizoli Creative Commons License 2009.09.30 0 0 4993
Vagy egy Kanzan cseresznye,egy Weigela Bristol Ruby es egy kekszakall. Igy hirtelen eleg lesz vagy agyaljak meg. Jo guglizast es jo ejt. De mondjuk a Kanzant ki lehet meg cserelni egy verszilvara es akkor meg ütösebb lesz.
Előzmény: colizoli (4989)
colizoli Creative Commons License 2009.09.30 0 0 4992
Vagy egy Catalpa Nana a hatterbe ala-ele egy Dissectum garnet ele meg egy Berberis Jytte
Előzmény: nozomi99 (4988)
kod1111 Creative Commons License 2009.09.29 0 0 4991
Szia m.musashi, írtam egy emailt neked.
Jól néznek ki a képen, gondolom a valóság még ettől is szebb.
Előzmény: m.musashi (4990)
m.musashi Creative Commons License 2009.09.29 0 0 4990
a grünbetonból-->szegélyt.
igen. nem minden zen kertet kell gereblyézni:
Előzmény: nozomi99 (4988)
colizoli Creative Commons License 2009.09.29 0 0 4989
Pont ezert gondoltam egy madarbirs szegelyt csinalni körbe. kicsi is szuros is szep is örökzöld is, Tehat pont meg felelne erre a celra.
Előzmény: nozomi99 (4985)
nozomi99 Creative Commons License 2009.09.29 0 0 4988

Nem értem, de az előbbi válasz nem került fel.

 

Miből lehet szegélyt csinálni? Zen kert nagyon tetszik, de a gereblyézést nem vállalom.

Ilyesmi??
Előzmény: m.musashi (4980)
RCTiv Creative Commons License 2009.09.29 0 0 4986
juniperus communis sentinel, vagy hibernica, kicsit szúrós talán nem fogják szeretni a kutyusok :)
Előzmény: nozomi99 (4985)
nozomi99 Creative Commons License 2009.09.29 0 0 4987

Milyen szegélyre gondolsz? Gereblyézés nélküli Zen kert nagyon tetszene.

Ilyesmi?

Előzmény: m.musashi (4980)
nozomi99 Creative Commons License 2009.09.29 0 0 4985

Kicsit lassabban. Nem tudom, hogy miért pont a tuja jutott az eszembe.

 

A tuja a tuskóhoz kerülne 3 db. Elé kellene valamit kitalálni. De leváltom a tuját, ha van jobb ötlet. Egy a feltétel tetűt nem akarok látni, és a hortenzia féle sem marad meg, ezeket az úgymond "lágyszárúakat" előszeretettel pisilik. A tavasszal vettem egyet, már csak a múlt. Szisztematikusan kilesi, hogy mikor nem figyelsz oda. Az meg nem megy, hogy mindig ott álljak a hátuk mögött.

Előzmény: colizoli (4981)
nozomi99 Creative Commons License 2009.09.29 0 0 4984
Kecskerágó jött, a szomszédnak van. Tudom, hogy szereti a tetűt. Még úgy 10-15 cm-esek, én nevelgettem, egy letört ágból.
Előzmény: RCTiv (4979)
colizoli Creative Commons License 2009.09.29 0 0 4983
Bocsi a duplazasert meg javitanek is.Nem tuztovis hanem madarbirs mondjuk a corall beauty.
Előzmény: colizoli (4982)
colizoli Creative Commons License 2009.09.29 0 0 4982
En most hirtelen jobboldalra hosszabban oszlopos tiszafakat tennek, hatulra a sarokba a tusko es a jarda köze egy bloodgood fanak nevelve ele közepre egy annabel hortenzia es körbe ultetve kuszo tuztovissel.
Előzmény: nozomi99 (4972)
colizoli Creative Commons License 2009.09.29 0 0 4981
En most hirtelen jobboldalra hosszabban oszlopos tiszafakat tennek, hatulra a sarokba a tusko es a jarda köze egy bloodgood fanak nevelve ele közepre egy annabel hortenzia es körbe ultetve kuszo tuztovissel.
Előzmény: nozomi99 (4972)
m.musashi Creative Commons License 2009.09.29 0 0 4980
lehetne szegélyt csinálni belőle. a zen kerttel hogy álsz?
Előzmény: nozomi99 (4976)
RCTiv Creative Commons License 2009.09.29 0 0 4979
akkor a kecskerágókat se erőltesd nagyon szerintem
Előzmény: nozomi99 (4976)
colizoli Creative Commons License 2009.09.29 0 0 4978
Es gondolom arra az oldalra akarod rakni a tujakat? (Miert pont tuja?)
Előzmény: nozomi99 (4977)
nozomi99 Creative Commons License 2009.09.29 0 0 4977

Ahogy fényképeztem a hátam mögött van az utca.

Előzmény: colizoli (4975)
nozomi99 Creative Commons License 2009.09.29 0 0 4976

Sajnos a tetvesedés nagy probléma, mivel befulladok a tetűruhától, amit levedlenek. Ezért ment ki a kinai selyemakác is. Életemben ennyi tetűt nem láttam, mint ami ezen a fán volt.

 

Amennyiben kiszedem a betonjárólapot, akkor hova is teszem? Esetleg ház alapba is felajánlom, ha valakinek kell. Tehát marad egyenlőre.

 

Az akiták normálisak, nem igen ásnak, nem gyilkolják a kertet, egyedül a kan pisilget, de azt szisztematikusan teszi. Viszont vannak növények, amiket nem szeret. Tehát ebben a szellemben kell gondolkodni lehetőleg. Ilyen a japán rózsa, a ginko, van egy kék cserjém, (nem a kékszakáll) azt sem szereti.

A képről láthatod, hogy ez a ház úgy van kialakitva, hogy egy belső udvart is képez. Ott már szépen zöldel a fű, kialakitottam a tavacska körüli részt. Békén hagyják.

Előzmény: m.musashi (4974)
colizoli Creative Commons License 2009.09.29 0 0 4975
Es merröl van az utca. (Lehet hogy ket frontom tamadunk:)))
Előzmény: nozomi99 (4972)
m.musashi Creative Commons License 2009.09.29 0 0 4974
a tetvesedés nem is probléma,de vajon mi az amit az akiták engednek.mennyire fogják gyilkolni? azt a grünbetont minden képpen eltüntetném.
Előzmény: nozomi99 (4972)
nozomi99 Creative Commons License 2009.09.29 0 0 4973

A cserjéseknél kérdeztem, hogy mit ajánlanak. Gondolom jobban otthon vannak ezen a téren.

Jelenleg nem tudok teljesen japán kertet alkotni, de próbálkozom apránként, egy-egy szakaszt összehozni.

 

Jelen pillanatban a járóköveket, vagy ahogy hivják, és a beton járdát sem tudom eltüntetni. Azonban, ha valakinek kellenének a járólapok, mondjuk kocsibejárónak, szívesen elcserélném növényre. Sajnos alig van pár bokrom, növényem.

 

Az előbb tettem fel képet. Ezen a területen is csak gaz volt. Azonban, ha nem ültetem be, sivataggá vállik, már most is az.

Előzmény: RCTiv (4969)
nozomi99 Creative Commons License 2009.09.29 0 0 4972

Ennyire nem vagyok otthon a növényeknél, ezért kérdezem, várok ötleteket. Két szempont van: 1. birja az akitákat, 2. ne tetvesedjen.

 

közelebbi kép

 

ez meg kicsit távolabbi. már sötét van a telohoz.

 

A cél, hogy lefogjam a belátást, a hangot, és mindent, ami az utcáról jön.

Kinéztem a következőket: malonyana tuja - ebből 3 db-ot gondoltam egész a végébe. Eléje jöhetnének a cserjék.

Előzmény: m.musashi (4971)
m.musashi Creative Commons License 2009.09.29 0 0 4971
földi:))
de a kecskerágóból a kúszó teljesen más mint a japonicus,és abból is van zöld fehér,meg sárga tarka.
Előzmény: nozomi99 (4968)
RCTiv Creative Commons License 2009.09.29 0 0 4970
Előzmény: RCTiv (4969)
RCTiv Creative Commons License 2009.09.29 0 0 4969
és japán kertet akarsz? mert máshol is kérdezted, a stílus mi lenne?
Előzmény: nozomi99 (4968)
nozomi99 Creative Commons License 2009.09.29 0 0 4968
kép lesz később. déli fekvés, árnyék nincs, Pesterzsébet - homok. víz bőven van, ha locsolok. Cél? régi álmom egy szigetet ide kialakitani.
Előzmény: kisszszoros (4966)
nozomi99 Creative Commons License 2009.09.29 0 0 4967
lesz kép. euonymus már van. kb 7 db csemete.
Előzmény: m.musashi (4965)
kisszszoros Creative Commons License 2009.09.29 0 0 4966
Némi támpontot adhatnál az ötleteléshez:
valami helyszínrajz, vagy fénykép, fekvés, fényellátottság, talajtípus, tápanyag és vízellátottság... Mi lenne a célja a beültetésnek? talajtakarás, bármilyen csúfság elfedése, belátás/kilátás megnehezítése, térelválasztás....

Ha adsz támpontot, tutti alapos és átgondolt ötleteket fogsz kapni :-)
Előzmény: nozomi99 (4964)
m.musashi Creative Commons License 2009.09.29 0 0 4965
kép lenne? láttatlanban pl. aucuba,laurocerasus,buxus,cornus,viburnum,euonymus,ligustrum 'argenteomarnatum'
Előzmény: nozomi99 (4964)
nozomi99 Creative Commons License 2009.09.29 0 0 4964

Megismétlem a kérésemet, amelyet a Cserjék topikban kértem.

 

Tudtok-e ötletekkel, növénynevekkel segíteni, hogy tudok kialakitani egy kb. 10 m2-es területet. Egyetlen biztos pontja, hogy a ház felé 3 tuját gondoltam ültetni, ami felfelé tőr és nem igen terebélyesedik. A többinek tüskementes, fényes, zöld, vagy akár színes levelű cserjék jöhetnek szóba.

 

Köszönöm.

nozomi99 Creative Commons License 2009.09.28 0 0 4963
köszönöm.
Előzmény: trigi0722 (4958)
Ági76 Creative Commons License 2009.09.28 0 0 4962
Sziasztok!Szerintem is mirigyes őszirózsa, most sok felé látni ilyet, most van a virágzása, én is szeretnék egyet.
Előzmény: kod1111 (4961)
kod1111 Creative Commons License 2009.09.27 0 0 4961
Szerintem is inkább Őszirózsa(Aster), mert a küllőrojt korábban virágzik(06-08. hó) Itt egy pár kép a "rojtikáról"

És az őszirózsáról is. Azért elég nagy a hasonlóság

Előzmény: Kiskertész (4960)
Kiskertész Creative Commons License 2009.09.26 0 0 4960
Ez a küllőrojt nem Aster véletlenül?
Előzmény: trigi0722 (4958)
bysz Creative Commons License 2009.09.26 0 0 4959
Mai kép:
trigi0722 Creative Commons License 2009.09.24 0 0 4958
Küllőrojt a neve, nekem is egyik kedvencem, az új szerzeményem alacsony növésű és még csak bimbós. A tiéd nagyon szééép:-)
Előzmény: nozomi99 (4956)
kisidi Creative Commons License 2009.09.22 0 0 4957
Megtennéd, hogy beteszed a képeket a szép kertek topikba? Hátha felpörög egy kicsit! Kösz. ( A tiedről is mehet nyugodtan, kíváncsiak vagyunk:)))
Előzmény: bysz (4942)
nozomi99 Creative Commons License 2009.09.22 0 0 4956
Majdnem kinyilt az egyik kedvenc növénykém.
nozomi99 Creative Commons License 2009.09.22 0 0 4955

Így fotón is nagyon szép a kert. Abban igazad van, hogy ma még messze vagyunk a kertkulturától. Bár van már próbálkozás. Az utóbbi időben láttam pár nagyon szép kertet, igaz nem akart japán lenni, csak szép és élhető.

Viszont ismerősöm, aki többször járt Japánban a kertjében próbálkozott a Japán kertkultúra kialakitásával, és ma már elmondható, hogy keményen félrevezették a kertépitők.

Előzmény: bysz (4946)
nozomi99 Creative Commons License 2009.09.22 0 0 4954

Látszik, hogy ritkán látogatom a topikokat, nem figyeltem a beírásodat.

A képeket várom, előre is köszönöm.

Előzmény: ayane (4932)
kisidi Creative Commons License 2009.09.20 0 0 4953
Ez érdekes , kb fél óra után tette be az index a hozzászólásomat, azt hittem elúszott, és lusta voltam még egyszer:)
Előzmény: kisidi (4951)
bysz Creative Commons License 2009.09.20 0 0 4952
Hát igen! Egyszer biztosan lesz. Egyelőre vagyonvizsgálattal jutalmazzák...
Előzmény: kisidi (4950)
kisidi Creative Commons License 2009.09.20 0 0 4951
Jó lenne, ha itthon is lenne "Yellow Book", tuti benne lenne a helye!
Előzmény: bysz (4942)
kisidi Creative Commons License 2009.09.20 0 0 4950
Ha itthon is lenne "Yellow Book" mint a szigetországban, ez a kert tuti benne kellene, hogy legyen.
Aki esetleg nem ismerné: ebbe a sárga könyvbe bekerülni Angliában megtiszteltetés és komolyan "zsűrizik" a kertet, hogy felveszik-e. Sokan pedáloznak, hogy benne legyenek. Ha igen, meghatározott időben látogatható a kert, belépő ellenében ( a bevételt általában jótékony célra, rákalapítvány, stb ajánlják fel) A kertnek, egy min. 45 perc eltöltéséhez elegendő élményt kell, hogy nyújtson, méretében, ill. látványosságban.
Szép is lenne, ha itthon is elkezdődne egy ilyen kezdeményezés!
Előzmény: bysz (4942)
m.musashi Creative Commons License 2009.09.20 0 0 4949
megdöbbentő hogy bankok,irodaházak mit várnak el és mit fizetnek. és így van sok olyan aki megtehetné sem költ a kertre,inkább elnézi hogy olyan amilyen.tehát nagyon össze vannak zavarodva a viszonyok mind két oldalról.
Előzmény: bysz (4948)
bysz Creative Commons License 2009.09.20 0 0 4948
Teljesen igazad van, ekkora volumenű kert komoly anyagi áldozatot kíván.
Viszont kis hazánkban sajnos még gyerekcipőben jár a kertkultúra. Sokan próbálkoznak, költenek is rá, rengeteg munkát tesznek bele, mégis siralmas az eredmény. Összeszórnak egy kőhalmot, aztán tele ültetik mindenféle nekik tetsző növénykékkel. Értékelem a hozzáállást, de inkább a temetőkben kellene kiélniük efféle hajlamaikat. Sokat kell még fejlődnünk. Lehet kevés pénzből is ízléseset alkotni. Akiknek van pénzük, a kertre sajnálják a legjobban, vagy ha nem, akkor megvezetik őket, mert nem értenek egyáltalán hozzá. (persze vannak kivételek)
Előzmény: m.musashi (4947)
m.musashi Creative Commons License 2009.09.20 0 0 4947
fehér holló. vidéken nincs túl nagy hagyománya a díszkerteknek,parkoknak.már mint ami nem kastélykert,arborétum,stb.
azért az is igaz hogy nincs mindenkinek lehetősége erre.sem időbeli,sem pénz.
Előzmény: bysz (4946)
bysz Creative Commons License 2009.09.20 0 0 4946
20 éve vált a hobbijává és megélhetésévé. Felsőfokon műveli minden szempontból. Minden tiszteletem az Övé, sok ilyen emberre lenne szüksége az országnak. A művész és az üzletember ritkán párosul, ez egy ritka kivétel.
Előzmény: m.musashi (4945)
m.musashi Creative Commons License 2009.09.20 0 0 4945
az már nem kicsi:)
ahogy sport pedagógiából tanultuk,a cél és az ezköz.ha e-kettö megvan akkor jöhet a siker. itt ezek teljesültek. gondolom hogy jó sok munkája is benne fekszik.
Előzmény: bysz (4942)
m.musashi Creative Commons License 2009.09.20 0 0 4944
nem túlzottan.
Előzmény: kod1111 (4941)
kod1111 Creative Commons License 2009.09.20 0 0 4943
Hát ez még képekben is gyönyörű, milyen lehet az életben.
Előzmény: bysz (4942)
bysz Creative Commons License 2009.09.20 0 0 4942
2 ha-os a kert szenzációs növényanyaggal. Ilyen igényes alkotást csak képen láttam. (Japánba még nem sikerült eljutnom) Örülök, hogy megismerkedhettem a tulajdonosával, és egyben építőjével, óriási tudással, tapasztalattal rendelkezik. A szobrokat is saját kezűleg készíti. Még néhány kép, amik megvalósíthatók kisebb területeken:
Előzmény: m.musashi (4940)
kod1111 Creative Commons License 2009.09.20 0 0 4941
Sziasztok!
Tegnap jártam Sz.Miklóson a kertészeti kiállításon és láttam egy szép kert részletet, ami talán egy kicsit hasonít a japánkertekhez.
m.musashi Creative Commons License 2009.09.20 0 0 4940
tiszteletem
jó látni hogy nem mindenki kommersz kertben gondolkodik.bár ez jó nagy alapterületű lehet úgy meg könnyebb:)
Előzmény: bysz (4937)
bysz Creative Commons License 2009.09.19 0 0 4939
Zalában egy kedves ismerős. Saját építése, csak tanulni lehet tőle. Teszek fel még képeket, ha kíváncsiak vagytok.
Előzmény: kisidi (4938)
kisidi Creative Commons License 2009.09.19 0 0 4938
Irigyellek:) Hol, merre, kié?
Előzmény: bysz (4937)
bysz Creative Commons License 2009.09.19 0 0 4937
Sziasztok!

Ez a kert elvarázsolt ma délután. Sajnos a 4óra, amit eltölthettem benne, rövidnek bizonyult. Egy kis ízelítő:
m.musashi Creative Commons License 2009.09.19 0 0 4936
ha látom,azaz raksz fel képet hogy pontosan milyenre gondoltál akkor mondok meglátást:))
Előzmény: nozomi99 (4934)
nozomi99 Creative Commons License 2009.09.19 0 0 4935

Az ötleted elgondolkodtat, csupán 1 baja van, hogy ez az utcai keritésem. Az akitáknak nincs magasság, mint a macskák mindenhova felmásznak. Ez a majd méter magas betonfal elgondolkodtatja őket, nem próbálkoznak egyenlőre.

 

 

Erről beszélünk. Musashi ide ajánlotta a kerités aljára a nádat. A kövek előtt még 5x6 m beton van, amit a kocsimosásra terveztünk anno. Itt lefolyó, vízóra, árambecsatlakozása a földkábelnek, és a szennyvízelvezetés fut össze. Tehát nagyon át kell gondolni, hogy mit alkossak, mert ha javítani kell, akkor a bokrokat ne kelljen kiszedni. Arról nem beszélve, hogy ennek a betonnak a feltörése sem kis pénz.
Előzmény: ayane (4932)
nozomi99 Creative Commons License 2009.09.19 0 0 4934

Nem tudom mi a meglátásod, hogy a bambuszroló milyen lenne???? Azt 2-4 tiplivel és csavarral tudnám esetleg rögziteni a falhoz.

Előzmény: m.musashi (4931)
nozomi99 Creative Commons License 2009.09.19 0 0 4933

Nagyon köszönöm a tanácsot. Azonban biztos előbb meg kell metszenem, mivel úgy 7- 8 m magas a fa, tehát nem érem el. Ezenkivül 4 akita is a kertben él. Semmilyen vegyszert nem használok. Amelyik növény nem áll be ebbe a rendszerbe az sajnos távozik. Ezért próbálom válogatni őket.

 

A selyemakác - amikor ültettem - semmilyen betegséggel nem rendelkezett. Pár éve kezdték a topikon írogatni a tetvességet. Most is annyi az esélye, hogy alacsonyabbra fogom vágatni valakivel, és megpróbálom így megtartani. Amennyiben az új ágak nem lesznek tetűmentesek, akkor sajnos megvállok tőle.

Előzmény: Lora1213 (4930)
ayane Creative Commons License 2009.09.17 0 0 4932

Sziasztok!

Volt néhány képem egy betonfalhoz épített két szintes mini japánkertről. Valahol megvannak, ha előkerül felteszem. Úgy nézett ki,hogy a fal a hátulja és elé van rakva valamilyen építőanyag, ytong elemek azt hiszem, az fel van töltve földdel és ha akarsz, hasonló módon rakhatsz rá még egy szintet, vagy amennyit akarsz. Méretét és formáját változtathatod tetszés szerint. De szerintem, ha vannak nagyobb méretű köveid abból is megoldhatod. Lényeg szerintem, hogy ne induljon meg semelyik irányba. Lehet sziklakert jellegű is, de az előbbi ritkább és mutatósabb!

Előzmény: nozomi99 (4919)
m.musashi Creative Commons License 2009.09.16 0 0 4931
és ha damillal rögzíted? 30-as shimano,vagy kamasaki?:)
és az nem is látszik annyira.
Előzmény: nozomi99 (4928)
Lora1213 Creative Commons License 2009.09.16 0 0 4930
A Selyemakác topikban írták hogy Actarával kell permetezni.
Előzmény: nozomi99 (4929)
nozomi99 Creative Commons License 2009.09.15 0 0 4929
Most vagyok bajban a kinai selyemakáccal. Tele van tetüvel. Nem tudom mi lesz a sorsa.
Előzmény: bysz (4926)
nozomi99 Creative Commons License 2009.09.15 0 0 4928

Egész jó az ötlet a náddal, de ragasztani semmi szín alatt nem fogom. Még gondolkodom a megoldáson. A keritésre kénytelen voltam nádat tenni, mivel mindenki bebámult.

Előzmény: m.musashi (4921)
nozomi99 Creative Commons License 2009.09.15 0 0 4927
Az idén 2 hetente leengedem. Egyrészt a csatornarendszert is kinyomja, másrészt az alga nem telepszik meg. Minden növény még kicsi. Meg kell várnom a jövő tavaszt, mert van hagymás növény is körülötte. Utána fogom kialakitani, hogy miket ültetek köré.
Előzmény: m.musashi (4920)
bysz Creative Commons License 2009.09.14 0 0 4926
Sziasztok!

Új szerzeményem, egy vörös selyem akác.
m.musashi Creative Commons License 2009.09.13 0 0 4925
amit mi anno horgászatkor használtunk az a következő szezonra tönkrement.
Előzmény: kisidi (4924)
kisidi Creative Commons License 2009.09.13 0 0 4924
Azt hittem az is bírja az időjárás viszontagságait!
Előzmény: m.musashi (4923)
m.musashi Creative Commons License 2009.09.13 0 0 4923
akkor azt lehet kezelni kellene mert az időjárás hama kicsinálná.
Előzmény: kisidi (4922)
kisidi Creative Commons License 2009.09.13 0 0 4922
Jó ötlet. Vagy napozógyékényt. Láttam már 100 ft-ért is, és lehetne körbelécezni, vagy bambusszal, vagy olasznáddal bambusz helyet körberagasztani a szegést.
Előzmény: m.musashi (4921)
m.musashi Creative Commons License 2009.09.13 0 0 4921
a betonra nem lehet olyan nádat rögzíteni?
Előzmény: m.musashi (4920)
m.musashi Creative Commons License 2009.09.13 0 0 4920
tavacskát nem kellene árnyékolni? nem lesz algariadó?
Előzmény: nozomi99 (4919)
nozomi99 Creative Commons License 2009.09.13 0 0 4919

Nagyon leült a topik. Teszek fel pár képet, kicsit jobban sikerültek mint a multkoriak.

 

kövek, és az egyik kedvenc évelő növénykém. Bírja a megpróbáltatásokat.

 

tavacska hátulról.

 

az út felöl. Jövőre lesz lakó is benne.

 

lámpás. itt látható, hogy mennyire keskeny a telek. a kennelek 2,5 m szélesek. Következő munkám lesz a beburkolásuk, a bontott lambériával.

 

ez a belsőudvar vége, a garázs fala. ide lett ültetve a lonc, elé egy liliom féle. A tönk előtt pedig a nyirható bokrok. Még nagyon kicsik.utca felöli rész. Majdnem minden növényt át kellett ültetnem, kivéve ezt a japánrózsát. Még erősödött is.

 

Kérnék Tőletek ötleteket, amik nem kerülnek sokba, és a kivitelezését is magam meg tudom oldani, hogy a betonrengeteget, hogy tudnám eltüntetni, takarni. Elbontani nem lehet, de remélem van ötlet arra, hogy tudom takarni.

nozomi99 Creative Commons License 2009.09.10 0 0 4918

Nem ismertem meg a juhart. Rengeteget erősödött mióta nevelgeted. A levél fonákja megtartotta a kék szinét?

 

Tényleg sokat kell dolgozni a kertben. Minél kisebb, annál több a munka benne. Kicsit változott a kép. A loncnak a vezetőszálakat felkötöttem, most már futhat. A lámpásnál a "fű" mellöl kiszedtem az amarillis hagymákat. Kezdték sárgítani a levelüket. A hétvégén kaptam egy Erika tövet. Beültettem a lámpáshoz. Fogok pár nappali képet készíteni.

Előzmény: bysz (4894)
m.musashi Creative Commons License 2009.09.06 0 0 4917
ahhoz nem értéklimit kell hanem én:)
vagyis,nekem adnak anélkül is.:)
Előzmény: RCTiv (4916)
RCTiv Creative Commons License 2009.09.05 0 0 4916
kisidi a bt.-re gondolt :)
Előzmény: m.musashi (4915)
m.musashi Creative Commons License 2009.09.05 0 0 4915
milyen fajtát?mennyiért?kitől?
Előzmény: kisidi (4914)
kisidi Creative Commons License 2009.09.05 0 0 4914
Esetleges borostyános nagykeráras rendelés ügyében várom a jelentkezéseket. Azért esetleges, mert min. vásárlás 50E pénz, annak össze kell jönnie, hogy megejthessük. A készletlistáért írjatok.
colizoli Creative Commons License 2009.09.04 0 0 4913
Ez a gömböcösdi nem is olyan rossz ötlet. Beszelgetünk a masik topicban a gömbfakrol es mi lenne egy szivarfa Nana (nagylevel) egy gömb tiszafa vagy valami buxus(kislevel) egy dissectum garnet (vörös) es gömbkrizantem vagy egy agyasrozsa (virag) combo. Az egeszet cikk-cakk alakban elrendezni, ha van hely akkor esetleg egy hortenziat is belesuvasztani. Szerintem nagyon jol nezne ki. De a iden NEM VESZEK TÖBB NÖVENYT. Igy is kisse tullöttem a keretem.
Előzmény: RCTiv (4911)
covycovy Creative Commons License 2009.09.04 0 0 4912
Köszönöm!
Előzmény: artamira (4910)
RCTiv Creative Commons License 2009.09.04 0 0 4911
teljesen jó ötlet, én egy hármas csoportban gondolkozom, mert a szomszéd felől takarnia is kell ezért kell valami magasabb. a tiszafa kb 1.30-sa gömb mellé-elé menne egy pici gömböcske (akár valami virágzó valami) és megint mellé a kisgömböc mögé menne a juhar, ami megtörné a rendet, és hagynám hadd nőjön fa gömb tiszafa felé. idén kipróbálom egy krizantém bokorral :) ja és én le vagyok tiltva a japánkertől, de azért szépen csempészgetem befelé a japános növényanyagot :))



Előzmény: colizoli (4909)
artamira Creative Commons License 2009.09.04 0 0 4910
Oázis kertészet, Orosháza.
Előzmény: covycovy (4900)
colizoli Creative Commons License 2009.09.04 0 0 4909
Vegülis ahogy olvastam, majdnem ua. csak a fireglow az kisebb. A bloodgood az 4-5 meter lehet, mig a fireglow 2-3 meter.A tiszafa melle ha gömbre nyirod en egy dissectum Garnettet tennek azt is egy kicsit gömbre venni es lenne egy zöld meg egx piros gömböcöd
Előzmény: RCTiv (4907)
covycovy Creative Commons License 2009.09.04 0 0 4908
De, én abszolút értem, kösz a választ.
Előzmény: RCTiv (4905)
RCTiv Creative Commons License 2009.09.04 0 0 4907
igen, azt majdnem ugyanannak írják a külföldi fórumokon. mintha a bloodgoldból nemesítették volna a fireglow-ot, bár ezt nem hiszem, de mindenhol az egyik leírásánál szerepel, hogy "similar meg same" :)) a gömbre nyírt tiszafám mellé akarok egyet rakni, úgy hogy felé is nőjön... már két szép juharkám van, egy ap orange dream aminek nyáron a régi leveleit szétperzselte a nap, de érdekes módon az új hajtásokkal nincs gond.... meg van egy ac carnival, amiben az a szerencse, hogy egyenletesen égett meg minden levele, ezért pár méterről nem látszik :) de az egy csoda kis fa :) mindkettőnek jellegzetessége, hogy szinte világít a sötétben :)
Előzmény: colizoli (4906)
colizoli Creative Commons License 2009.09.04 0 0 4906
A bloodgood is eleg jol birja a napot.
Előzmény: RCTiv (4902)
RCTiv Creative Commons License 2009.09.04 0 0 4905
hát ez így nem annyira érthető, télen volt cserépben, és tavasszal amikor ki akartam ültetni pakolásztam ide oda a kertben, és akkor kapta el az eső, amit elfelejtettem. amikor kivettem a cserépből mintha mocsár lett volna a földje, ezért gondolom, hogy az tett be neki, tanulság, olyan cserepet nem használunk,ami nincs kilyukasztva...
Előzmény: RCTiv (4904)
RCTiv Creative Commons License 2009.09.04 0 0 4904
nem ültettem ki, hanem beleraktam egy nagy agyagcserépbe, ami nem engedte el a vizet. kapott egy óriási zuhét, meg én is meglocsoltam, aztán egy hétre rá pár nap alatt összecsuklott.... szerintem berhohadt a gyökere.... aztán lehet más volt nem tudom, elfonnyadtak a levelei...
Előzmény: covycovy (4903)
covycovy Creative Commons License 2009.09.04 0 0 4903
Ó szegényke, és hogyan sikerült?.........:-((
Előzmény: RCTiv (4902)
RCTiv Creative Commons License 2009.09.04 0 0 4902
a fireglow nekem tavaly teljes lombhullásig kitartott, csak aztán tavasszal kinyírtam szegényt :(
Előzmény: covycovy (4901)
covycovy Creative Commons License 2009.09.04 0 0 4901
Melyik az amelyik nem zöldül vissza?
Előzmény: agicza (4897)
covycovy Creative Commons License 2009.09.04 0 0 4900
Szia Artamira.

Azt megtudnád mondani, hogy a shaina típust hol vetted pontosan?

Köszönöm.
Előzmény: artamira (4859)
RCTiv Creative Commons License 2009.09.03 0 0 4899
mondjuk azt ki tudom váltani valami kisnövésű cserjével, úgyhogy az előző kérdésem tárgytalan :)
Előzmény: RCTiv (4898)
RCTiv Creative Commons License 2009.09.03 0 0 4898
esetleg valami picire növő sárgalevelű? kéne egy olyan is :)
Előzmény: agicza (4897)
agicza Creative Commons License 2009.09.03 0 0 4897
Fireglow és Shaina, bár utóbbi némileg visszazöldül majd...
Előzmény: RCTiv (4896)
RCTiv Creative Commons License 2009.09.03 0 0 4896
sziasztok, ezek közül melyik bírja a napot szerintetek? egy fireglow-al vagy egy Mikawa Yatsubusa-val szemezgetek...

'Bloodgood'
'Fireglow'
'Katsura'
'Mikawa Yatsubusa'
'O Kagami'
'Pixie'
'Red Emperor'
'Roseo Marginatum'
'Shaina'
'Shirazz'
'Skeeters broom'
'Winter flame'
m.musashi Creative Commons License 2009.09.02 0 0 4895
ma láttam a nagykerbe,nagyon süti.gránit,46e+áfa
bysz Creative Commons License 2009.08.27 0 0 4894
Köszönöm.:-) Asztalos fűrészelte ívesre. A nagy hídnál szerencsém volt, találtak egy görbe rönköt, csak nekem volt érték.:-)
Nozomi99 szépen alakul az új kert, rengeteget dolgoztál. Felismered a juharodat?(kicsit sötét a kép)
Előzmény: kisidi (4855)
kisidi Creative Commons License 2009.08.27 0 0 4893
Köszönöm mindenkinek, akkor marad az A-s föld keverve az itteni talajjal, némileg agyagos ez is, a kert kialakításakor hozattuk, nem panaszkodom rá.
nozomi99 Creative Commons License 2009.08.27 0 0 4892
Most néztem, hogy a fatönk a lámpástól nem látszik.
Előzmény: nozomi99 (4891)
nozomi99 Creative Commons License 2009.08.27 0 0 4891

A falon valamikor borostyán volt, amit lebontottam. Valójában kárt nem tett a falban, hanem erőszakosan nőtt, a tető alá bebújt és szétfeszítette a verébdeszkát. Úgy kb. 60-70 cm magasságból indul most újra egy részen a kennel oldalában. Természetesen folyamatában igazitom, és nem engedem a tetőlécig.

 

Ezt a sarkot a következő képpen képzeltem:

- nyirható bokrot ültettem a fatönk köré, amiket olyan szép gömb formában szeretnék megnyirni, mint a feltett linken is láthatók.

 

- a tönkre most egy szobanövény van téve, mivel itt nincs nap és nagyon jól érzi magát. Viszont a borostyán is szépen kezdi körbe befutni ezt a tönköt. (Kivenni nem lehetséges)

 

- a fal elé ültettem japán loncot - remélem ez a neve -, amelyet elhoztam Délegyről. Úgy 40 cm magasra visszavágtam. Életben maradt, bár nem nő olyan intenzitással, mint lent. Úgy képzeltem, hogy "függönyként" fogom felfuttatni.

 

- előtte egy pici liliomféle bokorka van. Ez is gyerek még.

 

- a járda felé egy yukkaféle éldegél, többször próbáltam kiszedni, de mindig marad bent tő, ami kihajt.

Előzmény: agicza (4884)
nozomi99 Creative Commons License 2009.08.27 0 0 4890
Megvigasztaltatok, hogy nem annyira rossz, amit alkottam. Köszönöm.
Előzmény: m.musashi (4883)
nozomi99 Creative Commons License 2009.08.27 0 0 4889
Köszönöm. Nagyon jó érzés, hogy végre rendbe tudtam szedni.
Előzmény: kisidi (4882)
wieder Creative Commons License 2009.08.27 0 0 4888
Egyetértek Ágiczával, Én is hasonló földkeverékbe szoktam kiültetni, de homokot mindig keverek hozzá, mivel nálunk igazi "vendégmarasztaló" kötött talaj van.
Az így kapott keverék sokat lazít a talajon és nem panaszkodok, jól fejlődnek, ágelhalás sem volt nálam.
wieder Creative Commons License 2009.08.27 0 0 4887
Nehéz ezt megállapítani, de nem biztos, hogy betegség miatt produkálja. Locsold rendszeresen, de azért két locsolás között száradjon meg kissé a földje és ne legyen alatta tálca, a víz tudjon elfolyni. Én a helyedben az idén már nem ültetném ki. Amennyiben jövő tavasszal kiültetés után is folytatódik a száradás, akkor konzultálni kell szakemberrel.
Előzmény: kisidi (4880)
agicza Creative Commons License 2009.08.26 0 0 4886
agicza Creative Commons License 2009.08.26 0 0 4885
Azon kívül, hogy gyorsan kiszáradó cserépben, laza tőzegben nem érdemes tartani, sztem semmi. Ha kiültetés után is tempósan romlik az állapota, akkor majd Amistar.

Ültetéshez itt még nem panaszkodtak az agyagra, max. jobban megtartja a locsolóvizet, bár az is igaz, hogy ületéskor kapnak A-s virágföldet/Novobaltot, meg a szárított marhatrágyát, és a kiásott gödörből kijött földdel összekeverem, és ebben a keverékben startolnak, mulcs alatt.
Előzmény: kisidi (4874)
agicza Creative Commons License 2009.08.26 0 0 4884
A lehetőségekhez képest jól összeraktad ezt a kertrészletet, csak így tovább! Az ishidoro hátterébe, a fal elé, esetleg egy tő kisebbfajta, nem futós bambusz? A kis tóban mi fog lakni?
Előzmény: nozomi99 (4881)
m.musashi Creative Commons License 2009.08.26 0 0 4883
tetszik az ishidoro:)) /is/
Előzmény: nozomi99 (4881)
kisidi Creative Commons License 2009.08.26 0 0 4882
Szépen haladsz:)
Előzmény: nozomi99 (4881)
nozomi99 Creative Commons License 2009.08.26 0 0 4881

4,5 hónap telt el a költözéstől. Ennyire jutottam a kerttel. A kis tó eddig is meg volt, csupán a környezetét alakítottam át.

Szerencsére egy kőlámpást el tudtam hozni. Elnézést nagyon rosszak a képek, későn készítettem a teloval.

 

tavacska. A tetejét teljesen lecseréltem.

 

másik oldalról.

 

a lámpás. Mellette az akiták kenneljei.

 

kedvenc görgeteg kövem, most bővült a gyüjtemény ezzel az érdekes kőszerűséggel.

 

Taka vacsora után sziesztázik.

Látható, hogy mennyire keskeny a telek, igaz jó hosszú. A betonjárda egyenlőre marad. Örültem, hogy a lakás festésén, javításán kivül az udvart ennyire rendbe tudtam szedni. Tele volt gazzal, amit most is folyamatában szedek.

kisidi Creative Commons License 2009.08.26 0 0 4880
OK. Kösz. A száradás nem tudod mi lehet?
Előzmény: wieder (4879)
wieder Creative Commons License 2009.08.26 0 0 4879
Szia!
Nekem öbb japánjuharom is van. A levegős talajt szeretik, a nagyon kötött vizes talajon sínylődik, nem lélegzik a gyökere. Az agyagtól levegőtlenné válik a földje, könnyen pangó víz alakul ki és gyökérrothadás lép fel, mivel azért nyáron rendszeresen kell locsolni. Érdemes amennyiben kötött a talaj, durvább homokot, apróbb kavicsot vagy kertészeti perlitet keverni a földjéhez. A tőzeg nem árt neki, sőt, mivel a savanyú talajt szereti , mindenképpen érdemes savanyú tőzeget az ültetőföldbe keverni.
Előzmény: kisidi (4876)
m.musashi Creative Commons License 2009.08.25 0 0 4878
keverhetsz bele agyagport. amit nállunk a belsősők használnak tőzeg,az tartalmaz műtrágyát és agyagport is.
Előzmény: kisidi (4876)
m.musashi Creative Commons License 2009.08.25 0 0 4877
keverhetsz bele agyagport. amit nállunk a belsősők használnak tőzeg,az tartalmaz műtrágyát és agyagport is.
Előzmény: kisidi (4876)
kisidi Creative Commons License 2009.08.25 0 0 4876
Nem, egyáltalán nem, de nyár elején vettem akciósan a megszűnő prenorban, és a helye még most készül, az új ágyásban egy csobogó mellett.
Viszont azt olvastam, hogy agyagos-homokos talajt szeret, de a ph-a is legyen alacsonyabb. Azt hogyan? Hol tudok olyan keveréket venni az ültetőgödréhez, mert a savanyú földek, rodi és A-s azok tőzegesek, nem agyagosak. Hogy csináljam?
Egy lombhullató rodim is van, annak megvan már a földje, és az lyuggatott jó nagy 100-120 l-es cserépben lesz lesüllyesztve rodi földdel.
Előzmény: m.musashi (4875)
m.musashi Creative Commons License 2009.08.25 0 0 4875
jó ötlet cserépben tartani?ekkorában?műanyagban?
Előzmény: kisidi (4874)
kisidi Creative Commons License 2009.08.25 0 0 4874
Itt is megkérdezném: Mi lehet a baja a japán juharomnak?
m.musashi Creative Commons License 2009.08.20 0 0 4873
mindenkinek igaza van.
-tényleg elférne egy ishidoro /kőlámás/
-azok cakkos támfalak taszítóak
-nem sok érzelmet vált ki,nem tudnék itt egy igazi jó mokuso-t/meditációt/
-olyan mint ha egy része már rég meg lenne és olyan is ami most lett csak beültetve.
nozomi99 Creative Commons License 2009.08.20 0 0 4872
Túl mesterkélt. Soknak tartom a sik felületeket. Nem érzem a nyugalmat. - Bár pár növényt szívesen látnék a kertemben, mivel nagyon kies, rettentő mennyiségű gazt szedtem ki mióta felköltöztem.
Előzmény: m.musashi (4869)
RCTiv Creative Commons License 2009.08.20 0 0 4871
szerintem musashi mesternek a kőlámpás (is) hiányzik :)

nem tudom nekem azok a kő támfalak olyanok,mintha egy elhagyott gyárat kezdenének benőni a növények. aztán lehet ám, hogy élőben sokkal jobb, sőt biztos. én is elfogadnék egy ilyesmi kertet..
Előzmény: agicza (4870)
agicza Creative Commons License 2009.08.20 0 0 4870
Talán a harmónia?
Előzmény: m.musashi (4869)
m.musashi Creative Commons License 2009.08.19 0 0 4869
tiszteletem
ebböl a kertből nekem valami rikítóan hiányzik.
Előzmény: agicza (4868)
agicza Creative Commons License 2009.08.19 0 0 4868
agicza Creative Commons License 2009.08.18 0 0 4867
Ha már juharokról esett szó, két új fajtával próbálkoztam, tavaly ősz óta egy Acer shirasawanum 'Jordan' és egy Acer palmatum 'Orange Dream' boldogít(?) az előkertben, több-kevesebb sikerrel.

A 'Jordan' nyár végére visszazöldül, csak az új hajtások maradnak limezöldek és nagyon úgy tűnik, nem bírja a direkt napfényt. Az 'Orange Dream' szépen színeződik, elég világos, naranccsal bemosott a nyári színe, de őt sem szabad napra tenni, csúnyán megégnek a friss hajtásai még itt is.
Kiskertész Creative Commons License 2009.08.17 0 0 4866

Én rendszeresen metszem a juharomat, mert ládában van, és olyan helyen, hogy el is kell mellette férni. Még sosem reklamált miatta:))

Ekkora volt 3 éve, és tavaly meg már ekkora.

Idén megint hatalmasat nőtt. Kicsit erélyesebben kellett volna visszavágnom.

 

Előzmény: artax (4862)
agicza Creative Commons License 2009.08.17 0 0 4865
Juharok: ha majd egyszer odakerülsz végre, hogy beültetheted őket, akkor lesz egy instant japánkerted, ekkora nagy fákkal az már azonnal mutatni fog...

Ágelhalás: Wuxallal nyomd meg őket, amint meglátod a visszaszáradás első jeleit, én belocsolni szoktam, utána meg pár nappal Amistar, belocsolva és lefújva is, a döglődő ágakat meg levágtam. Nagyon úgy tűnik, ez a kombó mentette meg a Seiryu-t, idén láttam először ilyet, most a bokor fele olyan tömött, de már kihozta az új hajtásait. Megnyugtató a tudat, hogy ezek szerint gyorsan regenerálódni fog...
Előzmény: artax (4862)
RCTiv Creative Commons License 2009.08.16 0 0 4864
csak látnánk már azokat a képeket :) én is nagyon kíváncsi vagyok a juharokra :)
Előzmény: artax (4863)
artax Creative Commons License 2009.08.16 0 0 4863
Dehogy! Es a japankert epitesi vagyam sem adtam fel.
Csak a forumon nem jartam mostansag. Mas elfoglaltsag.
De most vagyok. :)
Kepek...hat mivel a japankert epites egy centit nem haladt elore (meg mindig komoly foldmunkakat kene megcsinalni elotte, ami nem keves penz, es mindig masra kellett a penz, de ami kesik nem mulik, hiszen a japankert az egyik eletcelom)...igy arrol nem tudok fotoval szolgalni.
Max a japan juharokrol. Abbol nemelyik olyan 2,5-3m magas.
Előzmény: Kiskertész (4845)
artax Creative Commons License 2009.08.16 0 0 4862
Ok csinalok majd kepeket.
De nalam a tobbseg meg kontenerben lakik. Most szaggatam fel oket. Mert mar kinottek a kontenerbol, es amelyiket kellett nagyobb cserepbe ultettem.
Ag elhalas: Nalam is volt ilyen mult evben es elotte is. Iden nem.
Nem tudom miert csinaljak, megkerdeztem szakembereket is Ok sem tudtak.
Sot elvittem egy eppen elhaloban levo agat akkor sem tudtak megmondani, nem lattak meg ilyet.
De mondom iden nem is volt.
Igazabol latszolag nem viseli meg oket. Akkor persze amikor tobb agat is le kell vagni mert elhalt, megszakad az ember szive. De ra egy evre mar nem is emlekszem honnan es mit kellett levagni. Potoljak.
Sot arra is gondoltam probakent megmetszem egyiket masikat tavaszal.
Bar ettol minden leiras ova int. De szemely szerint a japan juharokkal kapcsolatban eleg sok a leirasokkal ellentetes dolgot tapasztaltam.
Előzmény: agicza (4840)
nozomi99 Creative Commons License 2009.08.16 0 0 4861
Gyönyörű lett a kishid!!!!
Előzmény: bysz (4850)
covycovy Creative Commons License 2009.08.11 0 0 4860
Köszönöm a hasznos tanácsot.
Előzmény: artamira (4859)
artamira Creative Commons License 2009.08.11 0 0 4859
Nekem korábban sikerült két sima vörös levelű, acer palmatumot egy idény alatt elveszíteni, a nyári melegtől elszáradtak a levelei és nem is hajtott ki többé, nagyon meg kell válogatni a helyét, de még így sem egyszerű tartása, mivel nem szereti a mi száraz és nagyon meleg nyarainkat. Viszont tavaly vettem egy "shaina" típusút, a kertész szerint ez bírja legjobban a napot a vörös levelűek közül. Teljes napon áll és most aug. közepén sincs egyetlenegy pörkölődött levele sem. Csak ajánlani tudom, ha sikerül valahol kifognod.
Előzmény: covycovy (4854)
covycovy Creative Commons License 2009.08.11 0 0 4858
Köszönöm a kimerítő választ és segítséget.
Előzmény: agicza (4857)
agicza Creative Commons License 2009.08.11 0 0 4857
Árban elég nagy a szórás, de ha nem kis fácskát keresel, hanem egy 3-4 ágacskással megelégszel, azt már 4-5e-ért simán kapsz. Érdemes a 'fejlesztett' változatokra rámenni, az eredetinél sokkal jobban tartják a színüket: Bloodgood, Trompenburg, Fireglow, ők kellően jó talajon tűző napon is megvannak rendes vízellátottsággal/párásítással.

A sima 'Atropurpureum' ilyenkor már fakul, érdemes tehát most körülnézni, amelyik még mindig meggypiros-bordó, olyat válassz.
Előzmény: covycovy (4854)
kisidi Creative Commons License 2009.08.11 0 0 4856
ja, és még annyit, hogy a sadolinnak most van egy terasz nevű(lehet nem így írják) festéke, aminek a második rétege csúszásmentes felületet ad.
Előzmény: bysz (4850)
kisidi Creative Commons License 2009.08.11 0 0 4855
Nagyon szép lett! Megkérdezhetem, hogy a hajlított farészek hogyan készültek?
Előzmény: bysz (4850)
covycovy Creative Commons License 2009.08.11 0 0 4854
Sziasztok.
Segítségre ill. tanácsra lenne szükségem. Japán juhart (piros) Acer Palmatum Atropurpureum szeretnék venni. Hol? mire kell figyelni. Árfekvés Stb.
Kösz.
agicza Creative Commons License 2009.08.11 0 0 4853
Pofás kis darab lett, csak így tovább! :-D A bambuszt ezek szerint sikerült gyökeresen és radikálisan kiirtani a képből? Átültetted az alsó részbe, ahol nem takar?
(Egyhamar sajna nem járok felétek, de amint felmerül a gyanúja, visítok, jó? :-)
Előzmény: bysz (4850)
m.musashi Creative Commons License 2009.08.11 0 0 4852
tiszteletem
van neve? lehetne bysz hashi:)) tényleg jó lett. csak még olyan nagyon új kinézete van. tudom,tudom.azért mert még új,és nincs kezelve sem:)
Előzmény: bysz (4850)
Kiskertész Creative Commons License 2009.08.11 0 0 4851
Tüneményes lett! Szépen alakul minden!
Előzmény: bysz (4850)
bysz Creative Commons License 2009.08.11 0 0 4850
Mikor jössz felénk Ágicza?
Készen lett a Kishíd, még pácolni kell. Mit szóltok hozzá?
agicza Creative Commons License 2009.07.23 0 0 4849
Ha a terülő Juniperusok hosszú távon is bírják a kalodát, akkor őket, elvileg bonsait is nyírhatsz majd egyikből-másikból, valamint relatíve gyorsan be is takarják majd a sziklarengeteget. Sziklakerti terülőkkel még lehet kísérletezni, Cerastium, Phlox subulata, vagy mehetnek még a törpecserjék közül az illatosak is, zsálya, curry, kakukkfű, üröm. Nem túl távol-keleti megoldás, de ők legalább bírni fogják a körülményeket, messziről meg úgyis csak a lombtömeg látszik.
Előzmény: bysz (4848)
bysz Creative Commons License 2009.07.22 0 0 4848
A víz útja, és a slag végének szélesítése még várat magára. A növények már nőhetnek.
Milyen növényeket tennél bele, vagy változtatnál meg?
Előzmény: agicza (4839)
agicza Creative Commons License 2009.07.13 0 0 4847
Hobbifestékkel igencsak borsos lenne az ára, bár lehet, hgoy valami ragasztóanyaggal bekened a felszínét és megszórod kvarchomokkal és/vagy gyöngykaviccsal, az is egy megoldás. Mindenképpen először egy barkácsmulti vonatkozó osztályán nézz szét, lehet, hogy találsz festékből használhatót.

A teddyzésnél a legmacerásabb a megfelelő mennyiség eltalálása lesz, amit egyszerre felkensz, lehet, hogy először vagy túl folyós, vagy túl száraz- így foltos is - lesz.
Előzmény: kisidi (4841)
agicza Creative Commons License 2009.07.13 0 0 4846
Biopin olajjal esetleg beereszteni? Ez jó szokott lenni kerti bútorokra is, pár évet kibír vele a fa...
Előzmény: diandi (4844)
Kiskertész Creative Commons License 2009.07.12 0 0 4845

Jo reg jartam erre.

Ez így igaz. Már azt hittem, elvesztél. Rakhatnál már fel végre képeket.

Előzmény: artax (4836)
diandi Creative Commons License 2009.07.12 0 0 4844
Sziasztok!
Biztos volt már szó róla, az érdekelne, hogy a bambusz rudat mivel kell kezelni, hogy tartós legyen?
kisidi Creative Commons License 2009.07.12 0 0 4843
Nagyjából értem, köszi. Kipróbálom egy rejtett helyen ezt is.
Már nem emlékszem, hogy az ötletmozaikban, vagy az ezermesterben volt egyszer kőhatású festés, még a fugázást is imitálta, de nem találom egyik újság archívumában sem.
Előzmény: kisszszoros (4842)
kisszszoros Creative Commons License 2009.07.12 0 0 4842
lefested egy szürkésbarnás alapszínnel, majd csinálsz egy festéköntetet, ahol egy kevés, világosabb, sárgásabb színnel úgy kevered az alapszínt, hogy csak egymásba öntöd egy laposabb, nagyfelületű edényben.
Ez jó úgy is, hogy egy nagy nejlont elterítesz, a széleit megemeled, és vékonyan elteríted rajta az alapszínt, majd ebbe belecsorgatod a világosabb színt, ogy absztrak csorgásmintát kapjál, de nem elegyíted, azaz utána nem kevered össze.
Ezt a vegyesszínű keveréket 1 rétegben teddihengerrel egyszeri egyirányú áthúzással (ha oda vissza tologatod a hengert keverednek a színek) felhordod.
Így egy természetesnek tűnő sokszínű, véletlenszerű mintázatú felületet kapsz
Előzmény: kisidi (4841)
kisidi Creative Commons License 2009.07.11 0 0 4841
Ágicza! Apropó dekorfestés! elnézést, hogy OFF, nem japánkertes, de hátha van valami ötleted. A most készülő beton támfal-kerítés betonrészét szeretném lefesteni valahogy, de nem betonfestékkel homogénre, hanem, hogy olyan foltos, antikolt, esetleg kőhatású legyen. A szomszéd felől nem akarok drága megoldást, a mi oldalunkon meg reményeim szerint pár év alatt megnőnek annyira a növények, hogy nem érdemes. De addig is nézzen ki valahogy.
ha esetleg úgy gondolod, hogy untatnánk az itteni közönséget, küldd át privátba, ha tudsz valamit, jó? Köszi. ( szerintem érdekelhet mást is)
Előzmény: agicza (4838)
agicza Creative Commons License 2009.07.10 0 0 4840
Igazán fotózhatnád már őket, hogy mi is lássuk végre, mi lett belőlük! Tényleg, nálad fordult már elő olyan, hogy egy-egy ág minden külső behatás nélkül elkezdett leszáradni? A Seiryu ezt játssza velem, kezdek aggódni.
Előzmény: artax (4837)
agicza Creative Commons License 2009.07.10 0 0 4839
Mint a kert többi részével: csehül. :-/ A juharok viszont kezdenek beállni, de a mohadombokat az ebek is legalább annyira szeretik, mint én, úgyhogy ki is kaparták őket jól, más megoldás után kell nézzek - szóval ha lesz képem a fejleményekről, majd hozom.

Nálad a csobogó-patak-projekt hogy áll?
Előzmény: bysz (4834)
agicza Creative Commons License 2009.07.10 0 0 4838
:-) A kő legalább autentikus, ide kell majd némi fortély meg dekorfestés, mire az lesz belőle, amit valóban szeretnék. Igazira nem futná ekkora méretben, így ezzel kell játszani, a hidacska is 'csak' öntött beton lesz, ha majd végre egyszer eljutok odáig...

Mondanám, hogy a lámpásért szalassz futárszolgálatosokat, de olyan rohadt nehéz csak a teteje, hogy megmelni nem bírtam... Úgy már kevésbé érné meg, hogy a csomagktg-en elbukod, amit megnyersz az árán.
Előzmény: wieder (4835)
artax Creative Commons License 2009.07.09 0 0 4837
Egyiket a (legsatnyábbat) kiultetem a To melle. Arnyek 0. Nagyon jol elvan. :)
A tobbi..hatalmas es nagyon kover. Van olyan ami cirka 3meter magas.
Előzmény: talpfa (4779)
artax Creative Commons License 2009.07.09 0 0 4836
Jo reg jartam erre.
Koszi!
Nagyon szep!
Előzmény: wieder (4769)
wieder Creative Commons License 2009.07.09 0 0 4835
Ez nagyon jól néz ki. Nekem is van egy, igaz kőből, de közel sem ilyen szép a formája, gratula. Már rohannék is megvenni, de sajnos mindegyik bricostore fényévekre van tőlem.
Előzmény: agicza (4831)
bysz Creative Commons License 2009.07.08 0 0 4834
Hogy állsz a kert sziklás részével?
Előzmény: agicza (4831)
Lora1213 Creative Commons License 2009.07.07 0 0 4833

Nekem is nagyon tetszik, ilyenre vágyom, de inkább kőből szeretnék! Ha láttok valahol, kérlek szóljatok nekem.

Előzmény: agicza (4831)
m.musashi Creative Commons License 2009.07.07 0 0 4832
szupi,de kár hogy nem kőből van.
Előzmény: agicza (4831)
agicza Creative Commons License 2009.07.07 0 0 4831
Mindig kihagyom, pedig aki XL-es kőlámpást keres, annak a fóti Brick'o-ba érdemes benézni, kertészeti osztály, a faiskolai kinti részlegben egy raklapnyi van belőle cca. 7e-ért...
http://picasaweb.google.com/AgiczaKertje/ZenGarden2008FirstSteps#5352376039379837602
nemethf007 Creative Commons License 2009.06.15 0 0 4830

szia taormina1

 

a juharral kapcsolatban, igen azt hiszem nekem sikerül a tartása, különösebb nehézségek nélkül. 2 éve vásároltam egy példányt, és azóta szépen fejlődik, egész sok új hajtást is hozott. A héten gondolkodtam rajtam, hogy a hajtásait a megfeleő irányba kéne terelni. Ha szeretnéd látni képet is küldhetek róla.

 

Az ültetésnél két dolgot próbáltam betartani:

 

ha lehet olyan helyre ültetni ahol nem kap teljes napot,

az ültetéskor a talajba kevertem savanyú tőzeget

 

az első évben csak nem pusztult el, de már új hajtásokat hoz. Igaz még nincs a végleges helyére ültetve, de remélem majd azt is kibírja.

 

üdv. Feri

Előzmény: taormina1 (4823)
wieder Creative Commons License 2009.05.29 0 0 4829
A magnolia első évben nem fog sokat hajtani, be kell gyökeresednie. Viszont nálad az lehet a baj, hogy korábban rossz földben volt, síylődött, majd kiszedted, megbolygattad a gyökerét, amit mint tudjuk nagyon nehezen visel, majd most tavasszal a cserépből ismét új közegbe került, kiültetted. Én a helyedben a júliust azért megvárnám, ha addig sem tud levelet hozni akkor bakkancs.
Furcsa, hogy Te soxor végigjátszottad az általam leírt játékot eredménytelenül, mivel nálam és jó pár ismerősömnél ez a módszer tökéletesen bevált.
Esetleg még a víz lehet borzalmasan meszes felétek, de ez már csak tényleg találgatás.
Azért azt megállapítom, hogy hasonló növények iránt érdeklődünk mindketten.
Előzmény: taormina1 (4827)
taormina1 Creative Commons License 2009.05.29 0 0 4828
soxor végigcsináltam= wieder und wieder
Előzmény: taormina1 (4827)
taormina1 Creative Commons License 2009.05.29 0 0 4827
Nálam is ugyanilyen a talaj, ennek megfelelöen az általad leírt játékot már soxor végigcsináltam, míg valamennyi ilyen igényü növényem el nem pusztult, és míg meg nem tiltottam magamnak minden további ilyen kísérletet. Az utolsó Magnoliám életéért most küzdök, a többiek már mind az enyészeté lettek; egyetlen Hortenziát ápolok még, -cserépben. (Ja, és egy Cameliám is van, szintén japonica és szintén cserépben, nem merem kiültetni.)
A Magnoliát tavaly föl kellett szednem, mert a helyén ciszterna épült, de már amúgy is második éve betegeskedett. Ilyen körülmények között nem mertem visszaültetni; egy gigantikus cserépben pokrócba csavarva telelt, -sokáig úgy nézett ki, jól.
Ezért tavasszal az általad említett módszerrel kiültettem, de nem akar igazán beindulni. Vagy a halálán van, vagy elöször gyökérre gyúr, nem tudom megállapítani. Látszik az ágain és a rügyein, hogy él, zöldek, nedvesek, de a rügyeket nem tudja kibontani, ezért ilyen kis, kb 1 cm-es piszkákat nyit csak ki. Nem tudom, meddig érdemes várni, de arra gondoltam, ha kénytelen lennék mégis lemondani róla, a helyére kerülhetne a dissectum.
Nagyon jó helye van, de még egy ilyen küzdelemhez nincs kedvem.
Előzmény: wieder (4826)
wieder Creative Commons License 2009.05.29 0 0 4826
Igen a talaj. Az összes japán juhar a savanyú vízáteresztő talajt szereti. Ami szerintem egy kis ráfordítással bárhol könnyen elvégezhető. Nálam kötött nehéz agyagos talaj van. Ezért úgy csináltam az összessel, hogy kiástam egy kb. 80x80-as gödröt a kitermelt föld kb. felét elhordtam a maradékot összevegyítettem savanyú tőzeggel és homokkal, + egy kis érett marhatrágyát is kevertem bele. Nagyszerűen fejlődik ebben a közegben, levegőhöz jut a gyökere.
Korábban volt hogy csak simán beleültettem a talajba, de nem haladt semmire, majd elkezdett száradni, mikor kiástam akkor láttam a gyökérzetén, hogy elrothadt, ami az állandóan nedves kötött talaj miatt lehetett.
taormina1 Creative Commons License 2009.05.29 0 0 4825
Az én problémám sem nem a hideg, sem nem a napsütés; ilyen szempontból optimális helyet tudnék biztosítani neki szórt fényes védett helyen, hanem a talaj. Vagy inkább elsüllyesztettcserépben kellene tartani? Elvégre nem nö túl nagyra.
Előzmény: wieder (4824)
wieder Creative Commons License 2009.05.29 0 0 4824
Nekem nincs, csak másik 4 fajta japán juhar, de rajta van a kívánságlistámon. Viszont egy távoli ismerősöm aki 3 éve vette, teljesen probléma mentesen neveli, kiültette, bírja a hideget és ami számomra a legfurcsább - mivel szinte még csak olyat láttam ebből a fajtából ami napégett volt, vagy pedig szinte teljes árnyékban tartották így nem volt szép levél színe - nos az, hogy ezt a növényt szinte egész nap tűzi a napocska és nincsenek megpörkölödve a levelei. Biztos, hogy ezek között is vannak egyedi példányok amik kevésbé érzékenyek. Amire Én még rájöttem a saját káromból (egy pár japánjuhar tönkre ment nálam sajnos), hogy nem veszek kicsi növényt, csak olyat ami megélt pár telet és nyarat és némileg megedződött, bár az ára nyilván borsosabb.
Előzmény: taormina1 (4823)
taormina1 Creative Commons License 2009.05.29 0 0 4823
Ne röhögjetek ki, de évek óta reménytelenül szerelmes vagyok a japán juharba, föleg a Dissectum "garnet" fajtájába. Épp ma sikerült újra magamat árbochoz kötözve megmenekülnöm a kísértéstöl (elfogyott a Dissectum)
Tényleg teljesen reménytelen? Sikerült már valakinek a tartása?
vizizé Creative Commons License 2009.05.25 0 0 4822
Köszi :-)
Írtam priviben...
Előzmény: magyarliba (4821)
magyarliba Creative Commons License 2009.05.25 0 0 4821
Hülyeséget írtam, bocs, ide nézz bele..:)
Előzmény: magyarliba (4820)
magyarliba Creative Commons License 2009.05.25 0 0 4820
Nézd meg Bambusz japánkertes honlapját, mazsolázzál kicsit :)
Előzmény: vizizé (4819)
vizizé Creative Commons License 2009.05.25 0 0 4819
Látom zajlik itt az élet szépen:-)

bysz, ez tényleg nagyon jól alakul...

Ha van kedvetek ötletelni, segíthetnétek kicsit ;-)

van egy kb 4x4-es kerti kiülő,aminek az átalakítása lesz a következő "projekt"
Az eredetileg használt nádpalló ideje lejárt. Valami olyan tetőt szeretnék rá kreálni, ami kicsit japán hangulatot idéz. Du csinálok róla és a jelenlegi helyzetről a kertben pár képet.
Kiskertész Creative Commons License 2009.05.18 0 0 4818
Ha kész leszel, (bár tudom, egy kert sosincs kész) akár belpőért is mutogathatod majd :))
Előzmény: bysz (4816)
bysz Creative Commons License 2009.05.17 0 0 4817
A partszélet természetesen begyógyítjuk, és készül a hidacska a két tó közé a patakra.
Előzmény: bysz (4816)
bysz Creative Commons License 2009.05.17 0 0 4816
Sziasztok!
Köszönöm az eddigi segítséget. Eddig jutottunk, víz útvonalát kell még összerakni. Mivel egészítenétek még ki?
A két nagy szikla alá van fóliázva, elméletileg mocsári növényekben is lehet gondolkodni. Üregekbe néhány kőrózsa került. Törpe borostyánom szépen elszaporodott, esetleg azt is telepíthetnék.
Képek:
nozomi99 Creative Commons License 2009.05.13 0 0 4815
Előzmény: nozomi99 (4814)
nozomi99 Creative Commons License 2009.05.13 0 0 4814
Előzmény: bysz (4810)
agicza Creative Commons License 2009.05.12 0 0 4813
Szerintem ez is témába vág, úgyhogy vágjunk is bele. :-) Az I. ensata-k és a többi mocsári írisz is sokkal jobban érzi magát a parton, esetleg lábvízben, mint időszakos vagy állandó vízborításban, tehát a legjobbat akkor teszed vele, ha kiülteted a partra, de a földjét állandóan nedvesen tartod. Lehetőleg ne homoktalajon próbálkozz mindezzel, hanem valam ikötöttebb szerekezetű talajnál. Kerti kút, csobogó mellett , ahol mindig kap vizet, ideális hely, kb. kétszer akkorára nő, mint a vízben... És virágzik.

Csapadékosabb időkben pl. az is jó megoldás, ami nálam van, az ereszről egy negyed tetőnyi víz csurog(na) rá, ha lenne rendszeres esőzés...
Előzmény: talpfa (4812)
talpfa Creative Commons License 2009.05.12 0 0 4812

Szia agicza!

 

Kicsit a témától eltérnék, sorry! :)

Tudsz valami tippet adni, hogy a képen látható asszem Iris 'ensata'(javíts, ha nem az), hogy mit szeret, milyen igényei vannak???

A tóban volt és szépen virágzott az első évben, de aztán kivettem, mert a köv. évben nem tetszett neki. Egy nagyobb kosárba ültettem és egy vízzel teli dézsába raktam, hogy épp csak ellepje a kosár peremét a víz vagy néha még azt se.

Szépen bokrosodik, nem valami nagy max. 20cm magas, viszont nem akar virágozni(tavaly sem virágzott). Se napon, se félárnyékban. Mit javasolsz???

 

Előre is köszönöm!

Előzmény: agicza (4811)
agicza Creative Commons License 2009.05.11 0 0 4811
Vörös örökzöld még nem jött szembe, pedig nekem is kéne... Photinia és Pieris van vörös új hajtásokkal, de megint ismétlem magam. Berberist meg már sztem ugyanúgy említettem, mint nyírásra érdemes, lombhullató vörös fajt, a bókoló luc helyett keress 'Inversa'-t, sztem Prenorban van Szhelyen, egy telefont megérne. Ha nem nagyot veszel, akkor simán hagyod földönfutónak, Cedrus atlantica Glauca Pendula szintúgy, csak kicsit kell belőlük venni. Még egy tipp tópartra: lilaakác, hasonlóan eljárva, terülő bokornak hagyva, legalább legyen valami, ami gyorsan sokat takar....

Tűlevelekre visszatérve pl. a Picea abies 'Korong' is jó erre a célra. Pinus mugo-kból ezerféle van, jók ezek a törpillák, csak hát kín kivárni, míg elfoglalják a nekik szánt helyet...

Boróka: kérd meg őket szépen, hogy most ássák körül legalább a lomb esővonalának körében, amekkora földlabdával csak lehet, hogy az oldalra menő gyökereit elvágják és újakat hozzon ki őszig, és locsolják jó sűrűn. Igy ősszel, amikor kiemelik, már csak az alsó gyökereket éri a trauma, körkörösen már ott vannak az új hajszálgyökerek rendszere, ami a túlélés szempontjából eléggé fontos lesz.
Előzmény: bysz (4810)
bysz Creative Commons License 2009.05.11 0 0 4810
Első sorban fátyolosat, de ha nem lesz kellő szélességű vízfüggöny, vagy a sziklák adottságai miatt nem lehetséges, akkor marad a csurgós megoldás.
Ma vettem egy törzsre oltott törpe borókát, és rendeltem törpe fenyőt, hasonló törpe borókákat. Péntekre jönnek meg. Valami vörös színű, lehetőleg örökzöldet nem tudnál javasolni? Létezik ilyen?
Szemezgettem egy bókoló luccal, ledrótozva alacsonyan lehet tartani. (csak hát a macera) Találtam a bemutató részükön egy törpe borókát vastag törzsön. 10 éve ültették, olyan, mint egy bonsai. Ősszel megegyezünk saját felelősségre... (igaz, eddig szinte mindig bebuktam:)
Előzmény: agicza (4809)
agicza Creative Commons License 2009.05.11 0 0 4809
Egy vízesés beállítása mindig macera, azt nem lehet azonnal jóra csinálni, nyugi! Párszor kell szintezni, erősséget szabályozni, fátyolosat vagy több felől csurgósat szeretnél? Növényekből mit ültetnél egyébként, összeállt már a lista?
Előzmény: bysz (4808)
bysz Creative Commons License 2009.05.10 0 0 4808
A vízesést csak növényesítve mutatom meg, mert most annyira kopár, hogy engem is zavar. Egész hétvégén építettük, de még nem készült el. A víz is össze-visszafolyik, a csövet szélesebbre kell cserélni... Van még megoldandó probléma bőven. Kis híd is most készül, a pillérek még sehol...
Növények ültetésével megvárlak, átbeszéljük, felírok mindent.
Előzmény: agicza (4807)
agicza Creative Commons License 2009.05.08 0 0 4807
OFF Közgázból pedig ezért simán meghúzzák a zembert... ON

Kitaláltad már, a tópartot hogy fogod növényesíteni? Még mindig meglehetősen kopárnak tűnik így... Legalább pár zsombéknyi pántlikafüvet szórj szét, meg íriszeket...
Előzmény: bysz (4803)
bysz Creative Commons License 2009.05.08 0 0 4806
Ma volt a daruzás, sérülés nélkül megúsztuk. Holnap lesz a kreatívabb munka, majd lefényképezem az eredményt.
Jelenlegi helyzet:
nozomi99 Creative Commons License 2009.05.06 0 0 4805

Off. Szeretném megkérdezni, hogy tud-e nekem valaki segíteni?

 

Készítek egy anyagot az akitáról a weboldalra. Ha esetleg valaki járt Japánban és készített fotókat az akita szobrokról nagyon megköszönném, ha felajánlaná az anyagba illusztrációnak.

 

Ugyan a neten van fent kép, de nem szeretném, ha a szerzői jog miatt gondom akadna.

 

Előre is köszönöm a segítséget.

m.musashi Creative Commons License 2009.05.05 0 0 4804
legyen sake.melegen ajánlom:))
Előzmény: agicza (4796)
bysz Creative Commons License 2009.05.05 0 0 4803
Hihetetlen, nem vettem észre a hibát!:-) Makro-mikro...
Előzmény: agicza (4802)
agicza Creative Commons License 2009.05.05 0 0 4802
Buxus mIcrophylla, nna.
agicza Creative Commons License 2009.05.05 0 0 4801
A képet tán csak nem a Portlandi édenkertből sikerült halászni? :-D

Buxus: Buxus macrophyllából ültettem, de hát most még semmit nem mutatnak, az első metszésen vagyunk túl, szerintem ideális megoldás, akár az alapfajból is, bár a kerek lomb nekem valahogy jobban bejön... Mehet még Pieris is egy-egy halomnak, meg a párszor már ajánlott Inkarho rhodi is, az tuti jól fogja magát érezni. Photinia is megfelelne ugyanerre a célra, kicsit savanyíts majd a talaján, és pár tő Prunus laurocerasus Piri-Mai-Klári sem lenne szentségtörés, ezekből már egy-egy nagyobbacska halom kijön, a lényeg, hogy a buxus-gombócok domináljanak és itt-ott legyen látványosságként a vörös vagy a nagyobbacska, elütő lomb.

Tóképet várom, kíváncsi vagyok, hova tennéd a lámpást!
Előzmény: bysz (4798)
bysz Creative Commons License 2009.05.05 0 0 4800
Jobban örültem volna, ha a tómotívumba esik.:-D
Előzmény: agicza (4797)
bysz Creative Commons License 2009.05.05 0 0 4799
Ágicza, a képet köszönöm.:-)
agicza Creative Commons License 2009.05.05 0 0 4797
Sőt, a szárazkertben csak a tó tiszta szellemisége manifesztálódik, és még telefonért sem kell búvárruhában alábukni a mélybe... ;-P
Előzmény: bysz (4795)
agicza Creative Commons License 2009.05.05 0 0 4796
Erre igyunk. Csa vagy szake?
:-))))))))))))
Előzmény: m.musashi (4794)
bysz Creative Commons License 2009.05.05 0 0 4798
Ilyesmi növényzet illene a vízeséshez. Persze abból kell főznöm, amim van.:-(
Metszett puszpánggal érdemes lenne próbálkoznom? Tudok szerezni bonsai szerű erdei fenyőket esetleg. Mindenképpen metszett örökzöldekben gondolkodok.
Igazad van, a lámpást a kis tó mellé teszem, tudom is a helyét. Holnap le is fényképezem.
Előzmény: agicza (4793)
bysz Creative Commons License 2009.05.05 0 0 4795
Valóban része a tó a japánkerteknek, sőt az autónak is a kormány...:-)
Előzmény: dorel1 (4790)
m.musashi Creative Commons License 2009.05.05 0 0 4794
szépnek szép.de nem árad a nihon niwa érzés belőle,ahol jó volna egy mokuso:D
Előzmény: dorel1 (4788)
agicza Creative Commons License 2009.05.05 0 0 4793
Sztem meg ez a minimum, 'A' Japánkert: http://www.japanesegarden.com/gardens/
Előzmény: dorel1 (4788)
agicza Creative Commons License 2009.05.05 0 0 4792
Méretéből kiindulva semmiképpen nem a nagy tó közelébe, mert ott elvész a kövek között. A kis tavacskát céloznám meg vele, az arányos lenne...

Hogy mikor vetődöm arra, sosem rajtam múlik... Most egyhamar sajnos nem lesz érkezésem... :-/
Előzmény: bysz (4787)
agicza Creative Commons License 2009.05.05 0 0 4791
Akkor hajrá, jöhet a többi, mert még egy koit (is) tartalmazó kerti tóról nem hisszük el, hogy japánkert! ;-PPPPPPPPPPP
Előzmény: dorel1 (4790)
dorel1 Creative Commons License 2009.05.04 0 0 4790
a japán kert része a tó:) és én csak egy részletet mutattam a kertből:))))))))))
Előzmény: bysz (4789)
bysz Creative Commons License 2009.05.04 0 0 4789
Szép a tó, de a kertet nem látom.
Előzmény: dorel1 (4788)
dorel1 Creative Commons License 2009.05.04 0 0 4788

Ha már japán kert akkor ez a minimum:

 

http://www.tavasok.net/dorel.html

bysz Creative Commons License 2009.05.04 0 0 4787
Hova tegyem a lámpást?
Igazad van, a forrást elrejtem. Kúszó borókát ültetek a nyír alá, lógjon rá a sziklára.
'Youngii' nem mond semmit. A fát régóta metszegetem, most ültettem át. Van még egy testvére, ősszel ő is átigazol.:-)
Jöhetnél felénk...
Előzmény: agicza (4786)
agicza Creative Commons License 2009.05.04 0 0 4786
A lámpásnak valahol másutt keresnék helyet, hogy ne halmozzuk a feature-öket, a nyír egy 'Youngii'?
Előzmény: bysz (4784)
agicza Creative Commons License 2009.05.04 0 0 4785
Szerintem rejtsd el a 'forrást': még mindig egy leomló habitusú juhar motoszkál a fejemben a dombtető oldalába, nagy levelű aljnövényzettel, fölébe meg egy árnyékot adó fa, hogy a Buddha kicsit zöldebb, természetesebb körülmények között ücsörögjön ott...

Nem jártam felétek idétlen idők óta, azért a nagy hallgatás...
Előzmény: bysz (4783)
bysz Creative Commons License 2009.05.04 0 0 4784
A Buddha szobor melletti lámpást is szeretném beilleszteni a kompozícióba. Fólia is kerül a sziklák alá, körülötte kirakjuk erodált kövekkel, közé növények kerülnének.
bysz Creative Commons License 2009.05.04 0 0 4783
A laposabb kő a víz fölé csúsztatva, mögé kicsi átfedéssel a magasabb. Marad egy kis helyem a szikla, és a nyírfa között, gondoltam induljon a víz itatóból.
Mit javasolsz? Van jobb ötlet?
Előzmény: agicza (4782)
agicza Creative Commons License 2009.05.03 0 0 4782
Hova kerül a vízesés? A kis vagy a nagy tó mellé? Milyen lenne az a madáritató? így most elég furán hangzik a koncepció....
Előzmény: bysz (4781)
bysz Creative Commons License 2009.05.03 0 0 4781
Haza szállítottam a vízesésnek való sziklákat. Mai nap előkészítjük a helyüket, betonozás, textil, fólia, kompozíció összerakása. "Fuji" tetejére egy madár itatót építünk, és abból folyik a sziklákra a víz.
kisidi Creative Commons License 2009.04.28 0 0 4780
Japánkertesek! Talán itt is volt róla szó, hogy valszeg megszűnik a 22ker-i Prenor, és nagy akciók vannak. Emellett láttam igazi japánkertes köveket, teknősbéka pl., van pár darab. Talán érdemes lenne megkérdezni, hátha azok is leárazás alatt vannak.
talpfa Creative Commons License 2009.04.28 0 0 4779

Szia!

 

Köszönöm mindenkinek a segítséget és a tanácsokat!

Úgy döntöttem nem nyúlok hozzá, egyiket sem metszem. Ha "kikopik" a piros része, akkor kopjon, az marad életben amelyik az életképesebb! :D

Nekem nagyon tetszik Artax zöld levelű juhara, gyönyörű és simán bírja az alföldön a tűző napot. A Margit-szigeten is gyönyörű nagy zöld levelő juharok vannak. Ha nagyon megunom a zöldet, akkor veszek mellé egy vörös levelű fajtát, hátha abból is zöld lesz. :D

agicza Creative Commons License 2009.04.28 0 0 4778
Szvsz alakító metszéssel ne vesződj, az eredeti kis bokor is nagyon szép formájú volt gyárilag, majd megnő ez is hasonlóra. A zöldek ellen villantottam csak meg a metszőolló élét... ;-P
Előzmény: talpfa (4775)
kisszszoros Creative Commons License 2009.04.25 0 0 4777
Szerintem, ha a zöldet korlátozod, abból nagy baj nem lehet, próbáld meg úgy szemre az 50%-50% lombszínarányt beállítani és tartani.
Előzmény: talpfa (4775)
nozomi99 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 4776

Én biztosan kivágnám a zöldet. Elnyomja a nemesített ágat.

Szerény véleményem szerint azért nyúlik oldalra, mert terülő fajta lehet. Bár az okosabbak, biztosan meg tudják mondani, hogy miért.

Előzmény: talpfa (4775)
talpfa Creative Commons License 2009.04.25 0 0 4775

Hát én nem merek hozzá nyúlni! Én már annak is örülök, hogy egyáltalán túlélte a kisfa. Nagyon tetszik a zöld levelű része is, gyönyörű és kevésbé kényes hajlamos az égésre, mint a vörös levelű.

Amióta dézsába raktam és beraktam a fenyő és a tuja védelmébe, nagyon-nagyon nő és nem volt ág veszteség rajta. Pedig izgultam, hogy az idei keméyn tél után a kis vékonyka ágak végei megint elfagynak.

Szerintem nagyon eltaláltam a helyét, jó kis védett helyen van, mind a nyári forroság, mind a téli fagyzugos helyek után.

Igazán csak az zavar, hogy nyúlik oldalra. Szertném, ha bokoros fa lenne belőle.

Úgy vagyok vele, hogy majd kinövi magának, nem nyúlok hozzá metszéssel.

Kertészetben is azt mondták, hogy nem kell metszeni őket. Mi a véleményetek, alakítsam majd vagy hadjam....????

Előzmény: agicza (4774)
agicza Creative Commons License 2009.04.25 0 0 4774
Szerinted? Gondold csak végig: ha eltávolítod a zöld leveles hajtásokat, akkor csak a vörösök fognak fejlődni, nekik jut az összes energia, ami egyébként a zöldekbe is ment volna. Az összes oltványt vadalni kell, pl. díszcseresznyénél, mert az oltás helye alatt mindig az alany akar utat törni magának. Csakúgy, mint a rózsáknál, ott is tőből kimetszed, ha a gyökérről nő egy feltűnően erélyes, kis zöld lombú, új hajtás...
Előzmény: toccata (4773)
toccata Creative Commons License 2009.04.25 0 0 4773
No és mi lenne, ha a zöld levelű ágak folyamatosan vissza lennének vágva?
Előzmény: agicza (4772)
agicza Creative Commons License 2009.04.24 0 0 4772
Tanulságos kis képsorozat, egyre inkább át fogja venni az alany a szerepet, a vörös lomb szépen lassan ki fog onnan kopni, bár ne lenne igazam! Valszleg idővel ki fogja nőni a növény, mint egy gyerekbetegséget...
Előzmény: talpfa (4771)
talpfa Creative Commons License 2009.04.24 0 0 4771

Sziasztok!

 

Ha már juhar, akkor megmutatom az enyémet is, időrendben.

Talán még emlékeztek rá?!

 

2006.04. amikor megvettem.

 

2007.06. nagyott nőtt, de nagyon "égett" nyáron.

 

 

2008.03.

Kivettem az eredeti helyéről 2007. őszén, dézsába ültettem. de nem akar rügyezni, csak az alsó részén, a tövén. Itt még nem tudtam, hogy szinte az egész fa majdnem elhalt.

 

 

2008.04. Ennyi maradt belőle, ez a két kis ág indult meg a tövéről. A zöld kis hajtás az alapfaj lehet???

 

 

2009.04. Hatalmasatt nőttek az ágai, semmi nem fagyott vissza a télen, pedig nagyon hideg volt.

És van egy igazán különleges fám, az egyik fele vörös, a másik pedig zöld! :D

Egyébként annyira nyúlik oldalra a fa, hogy alig bírja saját magát megtartani az ága. Eső vagy locsolás után szinte földig hajlonak az ágai. Szerintetek normális ez????

Előzmény: wieder (4769)
wieder Creative Commons License 2009.04.24 0 0 4770
Jaj, jaj, az elejéről lemaradt a legfontosabb, az üdvözlés, tehát: Sziasztok!
wieder Creative Commons License 2009.04.24 0 0 4769
Én, nagy tisztelője vagyok a japán juharoknak, többek között ez az aranysárga japánjuharom van, amit már tavaly megmutattam. Artax akkor kérte, hogy időnként mutassam meg, hogy fejlődik. Tavaly tavasszal kb. 2-3 hét alatt növesztett 20-30 cm hosszú ágakat, majd egész évben nem nőtt tovább. Most ugyanúgy gyorsan beindult. Ami tetszik nekem benne a különleges levélszín és forma mellet, hogy a többihez képest, a nyári melegben sem perzselődik úgy a levele mint a vörös levelű fajtáknak.
talpfa Creative Commons License 2009.04.22 0 0 4768

Szia!

 

Köszi a segítséget! Jelzem ha van fölösleg......

Előzmény: agicza (4767)
agicza Creative Commons License 2009.04.22 0 0 4767
Ja, ha kapsz valahol, és nem tudod a maradékot mire használni, felezhetünk, előbb-utóbb szükségessé válik egy ide is, csak most van sürgősebb feladat is...
Előzmény: talpfa (4765)
agicza Creative Commons License 2009.04.22 0 0 4766
http://www.bambooland.hu/hu/bambuszrud.html 2-15 cm átmérőig forgalmaznak, hogy mennyiért, ne kérdezd. Esetleg Terebess, de az oldalukat nem néztem.
Előzmény: talpfa (4765)
talpfa Creative Commons License 2009.04.22 0 0 4765

Sziasztok!

 

Tudnátok segíteni, hogy pest környékén hol lehet kapni legalább 10 cm átmérőjű bambusz rudat?

Bambusz csobogómat szeretném átalakítani. Nekem csak vékonyabb szárú bambuszom van.  Az alsó függőleges szárához szeretném a vastag bambuszt, mint amilyen a képen van.

 

Köszönöm.

m.musashi Creative Commons License 2009.04.20 0 0 4764
kicsi telek nagy munka. ismerős:-)
Előzmény: nozomi99 (4763)
nozomi99 Creative Commons License 2009.04.20 0 0 4763
Nem akkora a terület, mint ahogy gondolod. Az egész telek 100 négyszögöl. Ebből a ház, melléképület, 2 garázs sokat elvesz. Kicsi szigeteket tudok csak telepíteni.
Előzmény: m.musashi (4762)
m.musashi Creative Commons License 2009.04.19 0 0 4762
hát igen. ez egy igen nagy volumenü projekt lesz. de ha elkészül,akkor az jó érzés lesz:))
Előzmény: nozomi99 (4761)
nozomi99 Creative Commons License 2009.04.19 0 0 4761
Selyemakác elől van, ő a 30 cm-es törzsű fa, amit a kutyák mellett látsz a képen. A pici tó adott, fixen be van kötve a vízelvezetőbe. Rettentő sok munka van a házon is. Ezért próbálok előre gondolkodni.
Előzmény: m.musashi (4760)
m.musashi Creative Commons License 2009.04.19 0 0 4760
a dió helyett,egy selyemakác is tudna árnyékot adni és még szebb is.
a betonokat eltüntetném,inkább kavics út,kő út,lépőkő/pala/,vagy fa korongot használnék.
mivel nem túl nagy a távolság a két épület között,ezért oda nem tavat gondolnék,hanem mondjuk az egyik sziklát fúnám ki csobogónak.így a tavat még el lehet "sütni" a nagyobb részen.
Előzmény: nozomi99 (4758)
nozomi99 Creative Commons License 2009.04.19 0 0 4759
Csak én és az 5 akita költözött el. A szívem szakad meg, de úgy fogom fel, mint egy újabb próbatételt, amit ki kell állnom.
Előzmény: bysz (4757)
nozomi99 Creative Commons License 2009.04.19 0 0 4758

Nagyon tetszik az ötleted. Nekem is hasonló megérzésem a dióval kapcsolatban. Viszont ami mellette szól árnyékot ad egész nyáron. Az út színtiszta beton, saját kivitelezésben. Elől is gyári fűbeton, ami nem látszik, mivel rég túlnötte a fű. Egy falat tavacska van, ki kell javítani.

 

A költözés során sok mindent nem találok, ahogy apránként előjönnek fogok a jelenlegi helyzetről képet készíteni.

Előzmény: m.musashi (4756)
bysz Creative Commons License 2009.04.18 0 0 4757
Miért költöztetek el a tó mellől? Ritka szép helyen laktatok. Ezért tűntél el ennyire.
Tegnapi kép:
Előzmény: nozomi99 (4753)
m.musashi Creative Commons License 2009.04.18 0 0 4756
a kép alapján szét "bombáznám"ezt a részt.növényeket nem mondanék még,mert amíg nincs meg a kert "csontváza" addig botor dolog lenne. a fa esetleg maradna, két oldalra a fal töbébe cserje ágy lenne, oda való növényekkel. az út ha jól látom valami kő lapokból van,ami jó de semmi képpen sem egyenesen hanem kígyózva. valahol bele lehetne tenni ehy "pihenőt",de nem középre.ott megférne a szikla a lámpás,esetleg pici víz./pl.csobogó formájában/

a többiről kép hiányában azt tartanám biztosnak,hogy a diónak menni kell,és a gyepkő ha ilyen grünbeton féle,akkor annak is.
Előzmény: nozomi99 (4755)
nozomi99 Creative Commons License 2009.04.18 0 0 4755

Kérek pár tanácsot - amint tudom feltölteni a képeket, teszek fel, hogy érthetőbb legyen - mit is tudnék alkotni ebben a kertben?

 

Amit el tudtam hozni, az egyik japán lámpás, a nagy görgeteg kő, pár kisebb társával együtt.

 

Amin van: diófa, cseresznyefa, egy fenyőféle, kinai selyemakác, elhoztam a ginkot, és van alig udvarom, és az 5 akitám. az első rész gyepkövezve, közte fű és gaz vegyesen, a belső udvar már gazolva.

 

 

 

Jó régi a kép, de szemlélteti a első és belső udvart. A kisfa - kinai selyemakác, mára 30 cm-es törzzsel. A belső udvarban van a cseri és a dió egymás mellett. Mára már nem férnek el.

 

Előre is köszönöm az ötleteket.

Előzmény: m.musashi (4754)
m.musashi Creative Commons License 2009.04.18 0 0 4754
tiszteletem
ez nem így van:))

hanami2009:
Előzmény: nozomi99 (4753)
nozomi99 Creative Commons License 2009.04.17 0 0 4753

Sziasztok!

 

Létezem, bár látom nem hiányoltatok. Elköltöztem. Itt nincs még semmi a cseresznyefán kivül, ami virágzik.

 

bysz - szerencsésen megúsztad a korai fürdést.

 

 

 

ecsaba69 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 4752

Rendben, várom a jelentkezésed! Szép időben is klassz a kert!

Előzmény: bysz (4750)
bysz Creative Commons License 2009.04.04 0 0 4751
Mai kép:
bysz Creative Commons License 2009.04.04 0 0 4750
Képről ítélve is gyönyörű. Lesz dolgom Kaposváron, egyeztetünk előtte, meg fogom nézni.
Előzmény: ecsaba69 (4747)
m.musashi Creative Commons License 2009.04.03 0 0 4749
tiszteletem
:(kár
azért köszi.
Előzmény: ecsaba69 (4748)
ecsaba69 Creative Commons License 2009.04.03 0 0 4748
Szia!

Sajnos nem láttam ilyesmit.

Csaba
Előzmény: m.musashi (4716)
ecsaba69 Creative Commons License 2009.04.03 0 0 4747
Szia!

Kaposváron lehet megnézni. A lámpa hat darabból áll és például Palmatex ragasztóval lehet egymáshoz ragasztani őket ( nem muszáj de fő a biztonság ). Arra kell figyelni, hogy akkor már nem igazán lehet elmozdítani mert a súlya az brutális. Az alsó részt nem is tudtam egyedül felemelni. Sajnos a kép nem adja vissza a szépségét, élőben egy csoda.

Csaba
Előzmény: bysz (4745)
bysz Creative Commons License 2009.04.03 0 0 4746
Köszönöm az aggodalmat, szerencsésen megúsztam az úszkálást. Ráadásul a telefonom is működik, nem lett semmi károm, most már egy csak egy jó sztori.
Előzmény: m.musashi (4742)
bysz Creative Commons License 2009.04.03 0 0 4745
Szia Csaba!

Balról a 2. tetszik igazán. Hol lehet megnézni? Nem dől fel könnyen?
Előzmény: ecsaba69 (4744)
ecsaba69 Creative Commons License 2009.04.02 0 0 4744

Kedves bysz!

 

Sajnos azt a lámpát megvették ma de azért írok néhány paramétert a termékekről.

108 cm magas, 40 cm átmérőjű a teteje. Faragott sárkány a lábán. Ára 120.000.-Ft

Amennyiben érdekli ilyen lámpa akkor be tudom szerezni de a határidő 2 hónap is lehet.

A többi ár a következő:

kicsi lámpa:            72 cm magas       75.000.-Ft ( elkelt )

nagy lámpa:         150 cm magas     160.000.-Ft                                                        bal szélső lámpa: 103 cm magas     100.000.-Ft

oroszlán alacsony: 50 cm magas     150.000.-Ft ( elkelt )   1 pár!!!

oroszlán álló:        100 cm magas    150.000.-Ft                 1 pár!!!

A termékek nagyon nehezzek, ezért  postán nem tudom elküldeni. 

 

Tisztelettel:  Csaba

                             

 

Előzmény: bysz (4737)
ecsaba69 Creative Commons License 2009.04.02 0 0 4743

Ezeket sikerült hoznom.

Tegnap érkeztem de az első képen levő két jobboldali lámpa és a kőoroszlán pár már elkelt!

m.musashi Creative Commons License 2009.04.01 0 0 4742
"aki a vizet szereti,dobjátok a folyóba" /sei shin/ :-D
azért remélem nem betegszel meg.
Előzmény: bysz (4740)
bysz Creative Commons License 2009.04.01 0 0 4741
A történetet mindenkinek írtam tanulságul.:-)
Előzmény: bysz (4740)
bysz Creative Commons License 2009.04.01 0 0 4740
Ma megtörtént az idei első fürdésem. Etetés közben lehajoltam egy kifli csücsökért a part szélén, és az autókulcsom kicsúszott a zsebemből. Utánakaptam az "Egyetlennek", követte rögtön a mobilom. Csak némán bámultam a tóparton, míg tudatosult bennem, hogy ezeket nem hagyhatom vízben a nyárig. Levetkőztem, becsúsztam mellig. Nem kívánom senkinek. 5 perc (óráknak tűnt) alatt kitapogattam a talpammal a telefont, lebuktam, felhoztam. A kulcs sehol. Végem. Kimásztam, szörfruha felhúz. (időben) Vissza! Kicsit tovább bírtam, végén néhány lebukás, kimászás. Pecsenyepiros volt a bőröm, mint aki leégett. Öltözés közben pillantottam meg egy laposkő peremét, úgy 30cm mélyen. Utolsó próbát téve benyúltam a hasadékba. Ott volt az "Egyetlen". Mindent begyűjtöttem röpke negyed óra alatt. Forró fürdő, aspirin C, fekvés. Hihetelen, hogy 3 órája még lubickoltam.:-)
Előzmény: ecsaba69 (4739)
ecsaba69 Creative Commons License 2009.04.01 0 0 4739
Elnézést! Most értem csak haza. Holnap felrakom azokat a lámpákat amiket hoztam és még néhány érdekességet. Lesznek pontos adatok és árak is!
bysz Creative Commons License 2009.03.29 0 0 4738
Köszönöm.:-)
Előzmény: *Csabesz* (4726)
bysz Creative Commons License 2009.03.29 0 0 4737
Nekem Ő tetszene. Néhány paramétere?
Előzmény: ecsaba69 (4730)
m.musashi Creative Commons License 2009.03.27 0 0 4736
ezek nagyon pofásak.
Előzmény: ecsaba69 (4731)
livia00 Creative Commons License 2009.03.27 0 0 4735
Szia!

Az ülő Buddha érdekelne. Pontos méret, súly, szín de ha van kép az lenne a legjobb. Csak akkor érdekel ha nem beton vagy műkő.

Előzmény: rabi75 (4724)
kisidi Creative Commons License 2009.03.27 0 0 4734
Ügyes voltál, hogy tudtál szerezni. Nekem nincs japánkertem, de másoknak elárulhatod a beszerzési helyet:)
Előzmény: rabi75 (4733)
rabi75 Creative Commons License 2009.03.27 0 0 4733
65 cm magas és 8000 Ft :)
Előzmény: kisidi (4727)
ecsaba69 Creative Commons License 2009.03.27 0 0 4732
És még van halom szobor meg miegymás. Ezt elhozom magamnak!
ecsaba69 Creative Commons License 2009.03.27 0 0 4731
ecsaba69 Creative Commons License 2009.03.27 0 0 4730
ecsaba69 Creative Commons License 2009.03.27 0 0 4729
Nem tudom mi a baj de nem jelennek meg a képek. Próbálkozom!
ecsaba69 Creative Commons License 2009.03.27 0 0 4728
Néhány kép! Holnap van az utolsó nap ha valami érdekes lehet.
kisidi Creative Commons License 2009.03.27 0 0 4727
Aranyos ez a lámpás! Mérete, ára?
Előzmény: rabi75 (4725)
*Csabesz* Creative Commons License 2009.03.27 0 0 4726
Nagyon ígéretes a kerted, nagyon tetszik!!! :)
Előzmény: bysz (4710)
rabi75 Creative Commons License 2009.03.27 0 0 4725
Akkor mutatom a lámpákat is mert most nézek vissza azok lemaradtak:)
rabi75 Creative Commons License 2009.03.27 0 0 4724

Szia

 

Jelenpillanatban cask ezek a lámpáim vannak meg egy üres területem.A kiülő helye megvan.

Mellette oszlopokon bonsaiok lesznek és fű.

 

De Budha (ülö)szobrot tudok én is 25000 ért,kb 1 méter magasat

Előzmény: bysz (4723)
bysz Creative Commons License 2009.03.26 0 0 4723
Tegyél fel képeket, többen tudnak segíteni!
Előzmény: rabi75 (4719)
bysz Creative Commons License 2009.03.26 0 0 4722
Szia Csaba!

Lámpás érdekelne, csak kellene kép. Az árral nincs baj.

Köszi.
Előzmény: ecsaba69 (4715)
rabi75 Creative Commons License 2009.03.26 0 0 4721
Igen természetesen kavicsra :)
Előzmény: m.musashi (4720)
m.musashi Creative Commons License 2009.03.26 0 0 4720
tiszteletem
remélem hogy kavicsra gondoltál,és nem sóderre :-))
Előzmény: rabi75 (4719)
rabi75 Creative Commons License 2009.03.26 0 0 4719

Sziasztok

korábban már írtam,hogy kertet rendezek,és megpróbálok,Japán stílus jegyeit is belevinni.

Ma vettem egy (pontosabban 2 db) kőlámpát.Ez kb 50-60 cm magas.

Ezeket fogom lehelyezni a kerti kiülőnél.Továbbá sziklák lesznek és víz hiányában elképzelhező csak sóderágy lesz.

Meg bonsaiok.

 

Üdv

m.musashi Creative Commons License 2009.03.25 0 0 4718
ok.
Előzmény: ecsaba69 (4717)
ecsaba69 Creative Commons License 2009.03.25 0 0 4717
Megnézem! Kedd-szerda felé jelentkezem, hogy sikerült-e szerezni.
m.musashi Creative Commons License 2009.03.25 0 0 4716
tiszteletem
ha tudsz ishidoro lámpást olyan 5-10cm-est,akkor az érdekelne.
Előzmény: ecsaba69 (4715)
ecsaba69 Creative Commons License 2009.03.25 0 0 4715
Tisztelt fórumozók!

Egy gyors lehetőséget kínálok Önöknek. Láttam a lapon, hogy van kereslet kőlámpásokra. Külföldről költözök haza a hétvégén. Van mellettünk egy üzlet ami ilyen termékekkel foglalkozik és szívesen hozok haza ha van rá igény. Amennyiben valakit érdekel akkor gyors döntést kérnék de csak az jelezzen aki meg is venné a terméket. Anyagukat tekintve bazaltból készültek. Nagyon nehezek és szépek.
Árak: Buddha 67 cm 70kg 60000.-Ft
Buddha 81 cm 80kg 90000.-Ft
Kőlámpás 108-205 cm 70-150kg 80-130000.-Ft
Kínai oroszlán párban 50cm 80kg 85000.-Ft

Tisztelettel: Csaba (ecsaba69@freemail.hu)

u.i: képet tudok küldeni
livia00 Creative Commons License 2009.03.25 0 0 4714
Köszönöm a tippeket! Teszek fel majd képeket a kertemről aminek a 90 % még csak a fejemben létezik.
m.musashi Creative Commons License 2009.03.24 0 0 4713
tiszteletem
sehol nem olcsó ami még szép is:) nézd meg a 4084-es hsz.-t.
Előzmény: livia00 (4711)
bysz Creative Commons License 2009.03.24 0 0 4712
Az enyém friss szerzemény, de az ára nem annyira jó. Fele a Terebessnek, viszont nem gránit, hanem mészkő. Kínából most jött meg a szomszédom, faragtatott egy teáskannát 20 euroért. Megy vissza dolgozni, utánanézetek, hogyan lehetne behozatni. Az öntött nekem se tetszik.
Előzmény: livia00 (4711)
livia00 Creative Commons License 2009.03.24 0 0 4711

Sziasztok!

 

Tippet szeretnék kérni tőletek, hogy ha kőlámpást keresek merre induljak? A Terebesst ismerem de az nekem nagyon drága a műkő meg nem igazán tetszik. Valami átmenet a kettő között nagyon megfelelne.

bysz Creative Commons License 2009.03.23 0 0 4710
Köszönöm mindenkitől a segítséget. Megtaláltam!:-)
Kistavat kitakarítottuk. Idén sok változást tervezek. Már "csak" a pénzt kell megkeresni.
Bambusz átültetve két izmos kertész, és profi ásó segítségével. Nem vagyok lusta, de kénytelen voltam az ásást feladni.
agicza Creative Commons License 2009.03.23 0 0 4709
Képpel most nem fog menni, de ha a patak fölé kell, akkor ezeken át is tudsz közlekedni - talicskával is:
http://www.redwoodbridges.com/
http://www.garden-gifts.com/wbridge.htm

A bambuszerdő áttelepítését pedig megfontolnám, a nagy tó/buddha-kupac mögötti eggyel lejjebb levő szintre, és még beszereznék legalább ötféle másikat, a változatosság - és a liget - kedvéért...
Előzmény: bysz (4707)
m.musashi Creative Commons License 2009.03.22 0 0 4708
pár kép és <a href="http://www.ybosse.com/cgi-bin/bosse.pl?keyword=japanese%20%20bridges&lang=enŽion=uk&hidewebt=on" target="_blank">ez</a>
Előzmény: bysz (4707)
bysz Creative Commons License 2009.03.22 0 0 4707
Köszönöm, igyekszem.:-)
Ha valaki tudna feltenni képet japán hidakról, megköszönném. Az asztalosnak képet kell adnom, hogy legyen mintája. Korlát nélküli alacsony, kis ívvel a patakra.
Készítek ma jobb képet, hirtelen csak ilyet találtam.
Előzmény: kisidi (4706)
kisidi Creative Commons License 2009.03.21 0 0 4706
Itt már szárnyalhat a fantázia! Látom, jó irányba:))
Előzmény: bysz (4705)
bysz Creative Commons License 2009.03.21 0 0 4705
A háttérben az átültetendő bambusz. Sajnos nem jó helyre került, takarja a Kistavat. Helyére valami törpe örökzöld kerül. Minden évben kell átültetnem néhány növényt a "bölcs" döntéseim eredménye képpen. :-)
A terület 6000 m2, de szerencsémre segítőm is akadt. A kertem Zalaegerszegen készül, igyekszem japánosra építeni. A puli magyar, és remekül illik a sziklák közé.:-)
Előzmény: kisszszoros (4702)
rabi75 Creative Commons License 2009.03.21 0 0 4704

Sziasztok

 

Én is benne vagyok egy kert rendezésben.Nem 100% -ra Japán kert stílus,de arra fele hajlik inkább!

Lesznek benne álványokon bonsaiok,sziklák,japán lámpák,fű,

Amint megvagyok teszek fel képet.

 

Valaki dunaújváros környékéről van itt?

 

Üdv

kisidi Creative Commons License 2009.03.19 0 0 4703
Mekkora a birtok?
Előzmény: bysz (4701)
kisszszoros Creative Commons License 2009.03.18 0 0 4702
Kérlek, fékezd magad, a sárga irígység kerülget :-)

Amúgy lehet, hogy a tájképet jelentősen feldobná egy két bambuszcsoport, amik ugye örökzöldek is, csak azt kell megoldani, hogy ne nőjenek bele a tóba!
Előzmény: bysz (4701)
bysz Creative Commons License 2009.03.15 0 0 4701
bysz Creative Commons License 2009.03.15 0 0 4700
Nincs még végleges helyük.
bysz Creative Commons License 2009.03.01 0 0 4699
bysz Creative Commons License 2009.03.01 0 0 4698
bysz Creative Commons License 2009.03.01 0 0 4697
bysz Creative Commons License 2009.03.01 0 0 4696
Kicsit késem a válasszal. 25-30 centi esett, keveregtünk is a hóban.:-) Sajnos nincs képem, mostanában talán nem is sikerül hasonlókat produkálnom.
A halak beindultak, teszek is fel pár képet.
Előzmény: bysz (4695)
bysz Creative Commons License 2009.03.01 0 0 4695
Szia Ágicza!

Előzmény: agicza (4689)
bysz Creative Commons License 2009.03.01 0 0 4694
Köszönöm az elismerést. Felénk jársz, megmutatom "élőben" is. Mail-en egyeztetünk.:-)
Előzmény: kisidi (4686)
bonsaimi. Creative Commons License 2009.02.24 0 0 4693

 

Bővebben: www.bonsaiblog.hu

 

kisidi Creative Commons License 2009.02.23 0 0 4692
Akkor ide is beteszem. A ledcenter.hu árul ledes reflektorokat, 50W-os erősségűt 5W-os fogyasztással, ill. van ennek a duplája is. Nem olcsó, de az energiaárakat nézve hamar bejön az ára, ha sokat használod és nem csak hébe-hóba. Ráadásul ez nem melegszik.
Előzmény: bysz (4682)
bonsaimi. Creative Commons License 2009.02.18 0 0 4691

Néhány új kép:

www.bonsaiblog.hu

 

kisidi Creative Commons License 2009.02.18 0 0 4690
Nagyon alakul:) Látom jó sok mohát gyűjtöttél! A joghurtos bekenést kipróbáltad valahol?
Előzmény: agicza (4688)
agicza Creative Commons License 2009.02.18 0 0 4689
Nálatok mennyi esett még? Egyáltalán hogy lehet most a kertig felmenni? Láthatnánk újabb, még jobban hólepte képeket? :-)
Előzmény: bysz (4685)
agicza Creative Commons License 2009.02.18 0 0 4688
Pillanatnyilag alig látszunk ki a hóból, a csontváz a képgalériámban már látható (képzeld, összeraktam végre... :-D), az utolsó őszi képek itt: http://picasaweb.google.com/AgiczaKertje/ZenGarden2008FirstSteps#
Előzmény: kisidi (4687)
kisidi Creative Commons License 2009.02.18 0 0 4687
Ágicza, te hogy állsz? látunk már tavasszal képeket? Kerítés, japán kert stb?
kisidi Creative Commons License 2009.02.18 0 0 4686
Minden alkalommal, ha látom a szikláidat konstatálom, hogy, hát igen, ilyennek kéne lenne mindenhol. Azokat a pici kövekből, halmokba rakott kőkerteket nem szeretem, persze, ha benövi a növény és már nem látszik csak itt-ott akkor elmegy. De aki igazán szereti a köveket és megteheti, jó ha ilyeneket választ mint a tied. Még egyszer gratula!
Előzmény: bysz (4680)
bysz Creative Commons License 2009.02.02 0 0 4685
Nálunk betakart mindent a hó. Szép, de jöhetne a tavasz. Nem baj, ha füvet kell nyírni.
agicza Creative Commons License 2009.01.14 0 0 4684
Lámpákra tuti beszerzési helyet nem tudok mondani, a barkácsáruházaktól kezdve szinte mindenütt rá lehet akadni nagyon jó kültéri darabokra, a Brick'o St.-nek van elég jó kínálata, egyébként némi víz alatti megvílágítás sem lenne utolsó... Ha kerülsz a fészkes főváros felé, nézz be hozzájuk is: http://suni.addel.hu/products.php?prcategory=4629

Évelők: akkor tulajdonképpen a teljes sziklakerti évelős arzenál játszik, ami csüng vagy kapaszkodik, talajt takar, esetleg lazít vagy párnásan terül.
Listát nézd meg itt, képpel könnyebb, mint csak nevekben: http://www.floranostra.hu/

Ezen kívül talajtakaró fás(odó) szárúak is szóba jöhetnek: Jasminum nudiflorum, Juniperus squamata, J. media, Lonicera pileata, Cotoneaster dammerii, Hypericum calycinum, Rosa 'Fairy', 'Red Fairy', 'Crystal Fairy', etc.
Előzmény: bysz (4682)
bysz Creative Commons License 2009.01.11 0 0 4683
Támfalat szárazon raktuk, nincs kötőanyag. Elé ágyást nem lehet rakni, autóval el kell férni. Sziklák közé színes foltokat szeretnék.
Előzmény: agicza (4681)
bysz Creative Commons License 2009.01.11 0 0 4682
Szeretnék kőlámpást a lépcsőhöz, néhány régies lámpát a tóparton, a többi fény alulról szoliterekre, sziklákra irányulna. Tavasszal elkészülő, és a meglévő vízesést is megszeretném világítani. Jelenlegit vízből szeretném. Jössz felénk, egyeztetjük az elképzeléseimet. Május 30.-ára el kell készülnie. Lámpákat hol érdemes néznem?
Előzmény: agicza (4681)
agicza Creative Commons License 2009.01.11 0 0 4681
Akkor először a világítás, utána a növények, mert azokat a kábeleket valahol el is kell vinni... Hirtelenjében nem emlékszem, ez a része falnak szárazon rakott-e, mert akkor simán beültethető sziklakerti évelőkkel, de még egy vegyes-örökzöld ágyást is el lehet képzelni a támfal elé, aminek a n övényanyaga akár fel is küldhető a falra - attól függ, mennyit akarsz látni a végén a támfalból... ;-)

Világítás: tópart és környéke elsődelgesen, a kerti utakat kisebb irányfényekkel, és még amit ki akarsz emelni, vagy meg akarsz sötétedés után is mutatni, legalább két-háromféle fényforrás-típussal már szépen el lehet boldogulni. Egy-két szoliter fát, az öreg Taxusokat pl. alulról lenne jó megvilágítani, elég sejtelmes fényt kölcsönöznének a felső résznek. :-)
Előzmény: bysz (4680)
bysz Creative Commons License 2009.01.11 0 0 4680
Pár mai képet megosztanék veletek.
Ágicza, a támfalba is kellenének növények.:-) A kert világítását meg szeretném csináltatni a tavasszal, számítok a segítségedre. Kreatív munka...
agicza Creative Commons License 2009.01.09 0 0 4679
:-) Ilyenkor kell feltöltődni, a tervezgetéshez pedig nem árt némi inspiráció... Ha már az ágyások színkavalkádja kezd sok lenni, akkor érdemes áttérni a japánkerti minimálra és a nyesett azaleabokrokra, azok bezzeg nem fagynak el egykönnyen... :-)
Előzmény: Kiskertész (4678)
Kiskertész Creative Commons License 2009.01.09 0 0 4678
Jó volt ebben a zort időben egy kis felüdülés, legalább képek formájában;>
Előzmény: agicza (4677)
agicza Creative Commons License 2009.01.08 0 0 4677
Kiskertész Creative Commons License 2009.01.03 0 0 4676
Kiskertész Creative Commons License 2009.01.03 0 0 4675

Boldog új évet mindenkinek!

 

agicza Creative Commons License 2009.01.01 0 0 4674
Boldog új évet minden topiclakónak és -olvasónak! :-)







bysz Creative Commons License 2009.01.01 0 0 4673
Sikerekben gazdag újévet kívánok mindenkinek!
nozomi99 Creative Commons License 2009.01.01 0 0 4672
Boldog új esztendőt, sok sikert kívánok 2009-ben.
m.musashi Creative Commons License 2008.12.31 0 0 4671
boldog új évet kívánok
akemashite omdetou gozaimasu
bysz Creative Commons License 2008.12.30 0 0 4670
Engem is elbírt, kellően meghízott a jég. A Kissellő 30kg alatt van, én 70. Jégfúróval is ellenőríztem. Éjszakánként -7 volt, meglepően gyorsan megvastagodott. Léken renszeresen horgászom, ismerem a környékbeli vízeket, a tavamat pláne.;-)
Nagy különbségek vannak a különböző vízek befagyása között. Mélység, források stb.
Az enyém még mindig nem az a víztömeg..., és dombtetőn van. 2 fok különbség van 1 km-en belül.
picasso59 Creative Commons License 2008.12.30 0 0 4669

Mindenkinek Boldog Új Évet Kívánok!

Jövőre majd írok a lassan egy éves Japánkert Barátok Köréről is!

agicza Creative Commons License 2008.12.30 0 0 4668
Nézted, milyen vastag az a jég? Nehogy véltlenül csobbanás legyen belőle és kis sellőt kelljen vadásznod a koik közül... ~:-S
Előzmény: bysz (4666)
Kiskertész Creative Commons License 2008.12.30 0 0 4667
Én még a kiskutyámat sem merem ráengedni a jégre, mert még annyira gyenge. (szerencsére, mert ez azt jelenti, hogy még nem rég óta van csak fagy) Na és ami azt illeti, az enyémen maximum egy barbi baba korizhata a mérete miatt:))
Előzmény: bysz (4666)
bysz Creative Commons License 2008.12.29 0 0 4666
Teljesen sosem lesz kész. Remélem. Időt, pénzt elfogadnék, növelné a kreatívitásomat.:-)
Kislányomnak már nagyon bejön.
Előzmény: Kiskertész (4665)
Kiskertész Creative Commons License 2008.12.29 0 0 4665
Hát igen....Nagy terület, jó elgondolás, remek kivitelezés, és gyönyörű kilátás. Mi kell még!? Jó, tudom, mindig lennének új elképzelések, és vágyak, de ez már csak így van, ha az ember fia-lánya meg van áldva némi természet szeretettel, és képzelő erővel:))))
Előzmény: bysz (4664)
bysz Creative Commons License 2008.12.28 0 0 4664
Köszönöm a dícséretet, büszke vagyok rá, autodidakta módon építettük.
Tavaszra átcsúszott a vízesés "projekt", a fóliázás miatt. A helye a szentély mellett lesz.
Mai kép:
Előzmény: Kiskertész (4663)
Kiskertész Creative Commons License 2008.12.28 0 0 4663
Valahányszor látom ezt a lépcsődet, mindig sóvárogva nézem. Nagyon tecccc!
Előzmény: bysz (4656)
bysz Creative Commons License 2008.12.28 0 0 4662
Ideális időpont lenne, reménykedek.
Előzmény: agicza (4661)
agicza Creative Commons License 2008.12.28 0 0 4661
Február közepe és március második harmada, és ebből legalább az egyik majdnem biztos, de pontosabbat megint csak napokkal előtte tudok mondani - és reméljük, az időjárás sem szól közbe.
Előzmény: bysz (4660)
bysz Creative Commons License 2008.12.27 0 0 4660
Jársz felénk a tavaszig? Van a közelünkben egy termelő, sziklakerti növényekkel foglalkozik.
Előzmény: agicza (4659)
agicza Creative Commons License 2008.12.26 0 0 4659
Akkor érdemes lenne teletűzdelni mindenféle sziklakerti szárazságtűrővel, azoknak éppen ideális hely a lépcsők köze - arra ügyelj csak, hogy a biztonságos közlekedést ne akadályozza.
Előzmény: bysz (4658)
bysz Creative Commons License 2008.12.26 0 0 4658
Rengeteg helyem van, szinte üres.:-(
Előzmény: agicza (4657)
agicza Creative Commons License 2008.12.25 0 0 4657
Még jó pár év, és egész szép lesz! Van még annyi helyed, hogy a lépcsőfeljáró közeibe valamilyen taposásálló sziklakertieket telepíts? Gondolok itt: Sagina, Phlox subulata, Thymus serpyllum, etc...
Előzmény: bysz (4656)
bysz Creative Commons License 2008.12.25 0 0 4656
Lőttem pár telós képet a mai télies időben a moha kezdeményekről.
nozomi99 Creative Commons License 2008.12.24 0 0 4655
nozomi99 Creative Commons License 2008.12.24 0 0 4654

Japánban sajnos nem jártam, és lehetségesnek tartom, hogy nem is fogok, ha csak valaki nem nyeri meg az 5-ös lottót és nem fizet be.

 

Én amit eddig olvastam, abból arra tudok következtetni, hogy japán is megszünik japánnak lenni. Egyre jobban kövérednek, és emelkedik a magasságuk. De ez még nem minden, próbálják majmolni a nyugati eszméket, pedig "ha egy nemzet elfelejti a múltját, megszünik nemzetnek lenni."

 

Az, hogy a hamburger és tsait ki találta ki teljesen mindegy. A lényeg az, hogy követhetetlen minőségű és fajtájú húsokból készítik.

 

Remélem lesz idő a két ünnep között leírom a nézeteimet.

 

Ainu:

Az AINU nép és nyelve (Japán) A második legnagyobb számú kisebbség Japánban az ainu (ajnu) nép, amely valószínűleg kapcsolatban állhatott tungu, altáji népekkel és Szibéria uráli lakosságával.

Ezt próbáltam leírni, hogy Japán alapítói voltak, innen eredeztethető a közös ős.

Előzmény: m.musashi (4648)
nozomi99 Creative Commons License 2008.12.24 0 0 4653

Végre tudok válaszolni, vége a munkának!

 

Ez sajnos nem az a topic ahol el tudnám mondani a meterologus ismerősöm nézeteit, hogy szerinte, -tük, mennyire nincs következő generáció, ha mi nem teszünk ellene.

 

Az alanti zöld, vízeséses kép pár év múlva már csak kép lesz!

Előzmény: agicza (4647)
bysz Creative Commons License 2008.12.24 0 0 4652
Kellemes Karácsonyi Ünnepeket, és eredményekben, sikerekben gazdag Újévet kívánok mindenkinek.
Szeretném, ha egy kiotói kertben találkoznánk már jövőre.
m.musashi Creative Commons License 2008.12.24 0 0 4651
boldog karácsonyt,és egészségben gazdag új évet kívánok mindenkinek!
ja, és japan forever:)
bysz Creative Commons License 2008.12.20 0 0 4650
Meghajlásról: szerintem a másik iránti tiszteletet, alázatot, lojalitást fejezi ki. Ettől még nagyon tudják, hogy mit akarnak. Nem tudják, és nem is akarják őket megosztani. Példamutató a gondolkodásmódjuk, tanulhatunk tőlük. Az amerikanizálódás divat a fiatalok körében, és nem több. Amit érdemes átvesznek, átkonvertálják japánra.
Szikláim lassan mohásodnak, persze nem a képen látható fajtával. Holnap lefotózom.
m.musashi Creative Commons License 2008.12.17 0 0 4649
ez igaz.de a morgás joga megmarad nekünk,sőt sejtjük hogy nem lesz jó vége.és eza vég egyre közeleg.
Előzmény: agicza (4647)
m.musashi Creative Commons License 2008.12.17 0 0 4648
na nézzük sorjában.
-nők helyzete: a hajlongás nem a nemektől függ.ott a kézfogás helyett a rangoknál stb. azillem szerint 3x kell meghajolni,a fiatalabb,alacsonyabb rangú stb hajol picit mélyebbre.egy taxis ismerősnek volt egy japán barátnője.ő is azt hitte hogy a japán nők ilyen csendes alázatos vonalat képviselnek. aztán a lány felvilágosította hogy ma már ez nem így van és hogy ő nem rabszolga.tehát a a mai fiataloknál már ezek a konzervatív dolgok kivesztek.

-az aikuk:olvastam róluk. kevesen maradtak mert anno a japcsik úgy írtották őket mint az amcsik az indiánokat.és állitólag az europaiakhoz jobban hasonlítottak mint a japcsik.

-ősők.ebben teljesen egyetértek.

-mi is amcsisodunk:azért ne feledjük hogy a hamburger német találmány:)

-teória:ha emilben megírnád szívesen elolvasnám.

-a kép:csodálatos:)
Előzmény: nozomi99 (4645)
agicza Creative Commons License 2008.12.17 0 0 4647
Szerintem az amerikanizálódást lehetetlen kikerülni, akárhogy is kapálózunk ellene, a vele járó igen negatív fejlődési tendenciákat meg sajnos el kell viselni, globálisan keveset tudsz ellene tenni, a következő generációt kellene úgy felnevelni, hogy ne ezt tekintsék standard, követni való példának.
Előzmény: nozomi99 (4645)
agicza Creative Commons License 2008.12.17 0 0 4646
Gyönyörű ez a zöld nyugalom, csobogó víz, de ehhez pára és félárnyék kell, nem merném egy nem erdei környezetbe betelepíteni...
Előzmény: nozomi99 (4645)
nozomi99 Creative Commons License 2008.12.17 0 0 4645

Nem mélyedtem el még gondolatban odáig, hogy Japánban, mint japán nő hogyan is tudnék élni. Nem szeretem, ha alárendelt szerepet kell játszanom, és nekem sajnos ez a sok meghajlás valahol ezt sugallja.

 

Ha olvastál a népvándorlási időkből, az Ainuk voltak az őslakosok, ők viszont valahol az Ural túlpartja utáni területekről, Szibéria magasságából vándoroltak, az akkor még egybefüggő szárazföldön a mai Hokkaidó területére. Dirrekt nem írtam szigetet, mivel anno még nem volt sziget.

 

Mi nem a finnek rokonai vagyunk, ahogy ezt tanitják. Sokkal inkább hiszem el, a ma felröppenő híreket, hogy mi is erről a területről származunk. Teljesen idegen tőlem ez a szőke, kékszem, világos bőr típusú ember.

 

Mi is amerikaisodunk, hotdog, mcdo.... és tsai. Kiterjesztették ránk a már náluk nem igen fogyó étkeket. Látni, ahogy a keleti "alacsony" emberek nőnek, erősödnek, ahogy ez a mi gyerekeinken is látszik.

 

Erről lehetne vitatkozni, nekem sajátos teóriám van, amit kb. 10 éve hangoztatok. Mostanság kaptam az első pozitív visszajelzéseket, kezdenek nem teljesen hülyének nézni.

ezt a képet egy japán oldalról szereztem, a béke, a nyugaolm tükröződik róla.

 

Bys-nek is küldöm, hogy a szikláidat próbáld meg így bemohásítani, igaz ehhez idő kell, de abból bőven van.

Előzmény: m.musashi (4643)
m.musashi Creative Commons License 2008.12.15 0 0 4644
amúgy Basho haikuit szertem. és persze Ueshiba Morihei dokáit.
Előzmény: m.musashi (4643)
m.musashi Creative Commons License 2008.12.15 0 0 4643
nyugi nállam kevesen vannak jobban oda értük. és hiszem hogy ha ott élnék is vonzana.ezt a gén dolgot már olvastam.nem hinném hogy mostanában ez tényként bekerülne a törikönyvekbe.azt tudom elképzelni hogy a népvándorláskor  egy területről indultunk csak más irányba.írkáltam anno japcsiknak és érdekes hogy ahhoz képest meglepően sokan tudják hogy hol vagyunk.sőt az egyik srác még a puskás öcsiről is hallot.ezek tök jó dolgok. az viszont nem ,hogy szépen kezdenek amerikaisodni ami szerintem nem fog jót tenni nekik hosszú távon.
Előzmény: nozomi99 (4642)
nozomi99 Creative Commons License 2008.12.15 0 0 4642

Nem kellene komolytalankodnod! Mert szeretjük a kelet csodáit, mert vonzanak a mesterien kialakított kertjük, mert vonz a történelmük? Lehet, ha ott élnél már nem lenne ennyire vonzó.

 

És ha belegondolsz nem véletlen ez a vonzódás. Talán egy évtizede hallottam az akkor még USA-ban dolgozó ismerőstől, hogy amerikai kutatók feltérképezték a föld lakosságának génkészletét. Őrült munka lehetett. Mit gondolsz kivel vagyunk rokonságban? Csak ennek a két népnek egyezik valahol valami a spirálban, ami más népeknél nincs, meg sem jelenik. Az egyik a magyar, a másik a japán.

 

Szerinted mikortól fogják a tankönyveket átírni?

 

 

Előzmény: m.musashi (4640)
nozomi99 Creative Commons License 2008.12.15 0 0 4641

Itt  a nyitóoldala.

http://www.terebess.hu/haiku/index.html

 

Szoktam keresgélni benne. A weboldalamon is egy haiku idézet van.

Előzmény: agicza (4637)
m.musashi Creative Commons License 2008.12.15 0 0 4640
gárdonyi gésa;-) jaj de komolytalan vagyok:)
kosztolányi is írt haikukat:)
Előzmény: nozomi99 (4636)
m.musashi Creative Commons License 2008.12.15 0 0 4639
oops:) valóban:)
Előzmény: agicza (4638)
agicza Creative Commons License 2008.12.15 0 0 4638
Mármint kanjival? De azért ugyanabba az irányba áramlik ott is, nem? ;-P
Előzmény: m.musashi (4634)
agicza Creative Commons License 2008.12.15 0 0 4637
Ha már irodalom: haikuk magyar költők tollából, Bertók Lászlótól és Fodor Ákostól: http://www.terebess.hu/haiku/fodor2.html
http://www.terebess.hu/haiku/bertokl.html#1
nozomi99 Creative Commons License 2008.12.14 0 0 4636

Sziasztok!

 

Látom zajlik az élet. Még létezem, végre egy kicsit pihenhetek. Ezt a gyönyörű gondolatot ma találtam a neten. Rátok gondoltam, megosztom:

 

A szeretetnek melege van a természet hidegében, világossága van az élet sötétségeiben, és a szeretetnek ajkai vannak, amik mosolyognak velünk az örömben, és lecsókolják könnyeinket a fájdalomban.
/Gárdonyi Géza/

bysz Creative Commons License 2008.12.06 0 0 4635
Vágom.:-)
Előzmény: m.musashi (4634)
m.musashi Creative Commons License 2008.12.06 0 0 4634
jaja. csak nem chi hanem ki:) a chi kinaiul van.amúgy ugyanazt jelenti,sőt ugyan azzal a kajival is írják:)
Előzmény: bysz (4633)
bysz Creative Commons License 2008.12.06 0 0 4633
A jótékony csí tovább tartózkodjon a kertünkben, és lassan, komótosan távozzon.
m.musashi Creative Commons License 2008.12.06 0 0 4632
főleg azért hogy a vendég bejárja kertet és minnél többet lásson belőle. a másik meg a szamurájok idejére nyúlik vissza hogy ha vendég jön akkor ne ronthasson egyből a háziakra.
Előzmény: wladi (4631)
wladi Creative Commons License 2008.12.06 0 0 4631

  Koszonom  Mindenkinek a kritikát. Már csak ezért érdemes

  volt belekezdeni. remélem tavasszal  a páfrányok kiultetése

  után még változik az arculata. A járda azért kanyargós mert

  a java részét áthoztam a sovény mellé az árnyék miatt s perzse

  az élet útja sem egyenes a másik okot pedig meg fokom tudni,

  ha elárulod. Koszi.

Előzmény: m.musashi (4630)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!