Keresés

Részletes keresés

BigDaddyZ Creative Commons License 2006.06.12 0 0 539

Üdv,

 

nem tudom, ez-e a megfelelő topik, de lakásvásárlás előtt vagyok.

15M HUF magasságáig keresek 2 különnyíló szobás, preferáltan utcára néző lakást, esetleg galériázva a 6. és 13. kerületekben.

 

Törölt nick Creative Commons License 2006.06.12 0 0 538
Ez azért nem valószínű, mert ha netán az új lakó nem fizeti, jó eséllyel fogják követelni attól, akinek a nevén vannak ezek a szolgáltatások, szerintem kevesen hagyják nyitva ezt a kiskaput...
Előzmény: nici76 (536)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.12 0 0 537
Mindenesetre tény, hogy elég sok a gyanús elem egyszerre, a személyihez esetleg hívhatsz okmányszakértőt ($$$), de tényleg, ha bármi kételyed van, inkább ne vedd meg.
Előzmény: Törölt nick (535)
nici76 Creative Commons License 2006.06.12 0 0 536

Köszi a választ, a közüzemi számlái jó esetben az előző tulajdonos nevén vannak...és lustaságból nem írták át például...

 

(remélem, hogy nem pedig az "igazi" tulajdonos nevén vannak:-))))

 

A Földhivatalban elvileg be tudok tekinteni az adás-vételi szerződésébe is?-gondolom külön eljárás keretében..

 

Előzmény: Törölt nick (535)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.12 0 0 535

- állítása szerint a lakás a 2 gyereke nevén van. ő csak haszonélvező

 

Ez elképzelhető, sok ilyen megoldás van. Kell egy lemondás a haszonélvezeti jogról.

 

- a lakáson jelzálog van

 

Ilyen is van. Szerződésbe be kell foglalni, hogy amíg nem fizeti ki, addig nincs fizetés (bár igazából ez úgy az igazi, ha a vételár törlesztése és a jelzálog visszafizetése térben és időben egy helyen, ügyvédek jelenlétében megy végbe, pl. ott a helyszínen elindítja az átutalást - de ezt az ügyvéded pontosan fogja tudni)

 

- helyrajzi számot nem ad meg, tullapot majd ő kér ki...

 

Sokra nem megy vele, Te is kikérheted. Nézzétek át jól.

 

- tudom, hogy a közüzemi számlái nincsenek az ő nevén

 

Kérdés, kinek a nevén vannak?

 

- a kapucsengőn is csak filctollal van kiírva az üvegen

 

Érdektelen

 

- szomszédoktól tudom, hogy néhány éve lakik csak ott

 

Ez is.

 

Ha a tulajdoni lap alapján kételyeid merülnének fel, akkor inkább keress egy másik lakást.

Előzmény: nici76 (534)
nici76 Creative Commons License 2006.06.12 0 0 534

Sziasztok!

 

Gondoltam ide írok, bár a jogi segítség rovatot is terhelhetném, ha ez nem jön be átmegyek oda is :-)

 

Na szóval:

Lakásmaffia témakör...

 

Lakásvásárlást tervezek, és ismerősök berémítettek, hogy gyanús a téma...

Elvileg- szóban- már megállapodtam az eladóval a vételárban, hitelből menne előzetes értékbecslés meg minden DE:

 

- állítása szerint a lakás a 2 gyereke nevén van. ő csak haszonélvező

- a lakáson jelzálog van

- helyrajzi számot nem ad meg, tullapot majd ő kér ki...

- tudom, hogy a közüzemi számlái nincsenek az ő nevén

- a kapucsengőn is csak filctollal van kiírva az üvegen

- szomszédoktól tudom, hogy néhány éve lakik csak ott

 

Eddig annyit csináltam, hogy megrendeltem egy tulajdoni lapot független futárcégtől, cím alapján is ki lehet kérni :-)))  holnap kapom meg.. Saját ügyvédem van, nélküle egy fillér előleget vagy foglalót sem adok, tudom hogy ők megnézik a személyi igazolványt, de ők nem okmányszakértők, tehát mi van ha hamis? Frászban vagyok már napok óta ettől az egésztől...

 

Kérdés:

Szerintetek mit lehet még tenni hogy biztos legyek? Annyi rémhírt hallok, ma olvasgattam a rendőrség honlapján is...meg az itteni jogi fórumon is...

 

Ötlet valaki??

 

klilla147 Creative Commons License 2006.06.08 0 0 533

Kispesten eladó egy 220-nmes családiház, nagy kerttel. A kertben fedett vízforgítós medence, kerti tó, lugas.

A házban található: 4 szoba, amerikaikonyhás nappali, kamra, 2 fürdő.

Tel: 06203308574

kl02@freemail.hu

hevizi_cserepes Creative Commons License 2006.06.05 0 0 532

Elado Obudan (III. k) 54 m2-es 1+2 szobas 1. emeleti elol fociaplyara es a budai hegyekre, hatul zart parkra nezo, igenyesen felujitott (uj konyhabutor, felujitott furdoszoba+wc, fa parketta, jarolap) csendes, vilagos, vizoras oroklakas 15 eve epult 3 emeletes panelhazban. Ara 14,5mFt Tel.: 70 2508443

 

_cseszo Creative Commons License 2006.06.05 0 0 531

AKCIÓ AKCIÓ AKCIÓ

Eladó Budafokon 203 nöl-es telken egy 56 nm alapterületű kétszintes (tetőtérrel együtt hasznos lakóterület cca 85 nm, a tetőtérben 3 kicsi szoba, földszintem 2 kis szoba konyha fürdő spájz, alatta pince,treasz, garázs és különálló fedett kocsiszín) kis ház. Cirkófűtés, telefon...stb. Gyümölcsfák a kertben.

Irányár 19 mFt

képek: http://servex.uw.hu

 

Érdeklődni servex@servex.hu

 

 

titokjudit Creative Commons License 2006.06.03 0 0 530

Sziasztok!

 

Ha valakit érdekelne az alábbi lakás, keressen a 06-30-525-6020-as telefonszámon vagy a titokjudit@freemail.hu címen:

 

Eladó Csepel-Királymajori lakás (Budapest, XXI.)

 

Csendes környezetben, jól megközelíthető helyen, 1+2 félszoba, étkezős, gardróbszobás, vízórás, igényesen felújított, 4. emeleti panellakás, októberi költözéssel, tulajdonostól eladó. Lift, pince van! Internet, kábel TV, redőny. Alapvető szolgáltatások a közvetlen közelben (orvos, gyógyszertár, posta, óvoda, iskola, szupermarket, idén felújított elkerített játszótér). Irányár: 9,8 MFt

 

Köszönöm, ha elolvastad, hát még ha meg is veszed :)

 

Üdv

Judit

tizenharmadik Creative Commons License 2006.06.01 0 0 529

Eladásra kínálok ( mint magánszemély - tulajdonos) egy 13. kerületi eladó panellakást.

66 m2-es, 2+2 szobás, 4. emeleti 4 emeletes házban.

4 éve felújítottuk, fürdőszobája "gyönyörű", zuhanyfülkés. Kisebb átalakításokat is végeztünk, (falkivétel a konyhánál).

A helyzet az, hogy új építésűt szándékozunk venni, de az csak 1 év mulva készül el.

Ha valakit így is érdekel, beszéljünk a részletekről is. Ja és garázs is van, de lehet análkül is.

Ir.ár: lakás 13,5 mill. garázs 3 mill.

styxkkt Creative Commons License 2006.05.30 0 0 528
Családi okok miatt sürgősen ára alatt eladó Svábhegyen, (XII. kerület Martonhegyi út),487 nm-es parkosított telken, kétszintes + tetőtérbeépített családi ház. Két generációnak, vagy cégközpontnak is alkalmas. Kétállásos garázs és 2 gk.beálló is van. A ház 330 nm, 6 szobás,de további szoba kialakítható. Panorámás kilátás, Dny-i tájolás. A kertben borospince is van. 85 millió Ft Tel:06703754365-
hágé Creative Commons License 2006.05.29 0 0 527

szia nici76!

 

melyik ingatlanosnál "regisztráltál" eddig?

ha gondolod, tudnék neked segíteni keresésben, amennyire időm engedi. igen, én is ingatlanos vagyok, még mielőtt megkérdeznéd, viszont nem oly rég kezdtem, szóval a lelkesedésünk kb egy szinten lenne :)

a 0% önerővel vigyázz, mert lehet hogy az lízing...

Előzmény: nici76 (501)
H55 Creative Commons License 2006.05.25 0 0 526

Sziasztok,

 

Ha érdekel Benneteket az alábbi paraméterekkel rendelkező kis lakásunk, akkor írjatok egy e-mailt a platan314@freemail.hu-ra és küldök róla további infot+képeket.

 

Hajni

 

 

- XVI. kerületben az Újszász utca 45/B alatt, Platánház

- 1+1/2 szoba, fürdőszoba, WC; (40 nm)

- kedvező, jó elrendezéssel

- 3 éve épült társasházban;

- tetőtérben, fiatalos kialakítással

- beépített Ikea konyhabútor;

- csendes, madárcsicsergésre lehet ébredni; :)

- zöld rétre panorámás (a mátyásföld és keresztúr közötti terület);

- alacsony rezsijű;

- egyedileg szabályozható fűtésű;

- belső parkolóval rendelkezik;

- rendezett belső park, grillsütő, fúrt kút;

- biztonságos környék;

- 500 méteren belül iskola, élelmiszerbolt, buszmegálló (15-20 perc az örs vezér tér busszal)

 

.hun Creative Commons License 2006.05.19 0 0 525

Szerencsére úgy néz ki, hogy más viszont keres :)

Előzmény: fruzsmogy (522)
pozsipeti Creative Commons License 2006.05.18 0 0 524
Új 1 szobás, 61 m²-es budapesti lakás eladó
Centrál Parkban, Angyalföld városközpontjában, eladó egy II. emeleti, K-DK-i tájolású, teraszos, 1+2 fél szobás igényesen kialakított és berendezett, jó elrendezésű, világos lakás. A lakás ára tartalmazza a konyhabútort és a beépített gépeket. Az otthon komfortját fitness terem, kávézók, hatalmas park és mélygarázs biztosítja.
CÍM: Budapest XIII. kerület Lehel u.64

Ár: 23 Millió Ft

 

Érdeklődni:

TELEFON: 06-309854072
e-mail: pozsarp@vnet.hu

káttya Creative Commons License 2006.05.17 0 0 523
hömm. A mi panelunkban az 56 nm-es lakás fűtése nyáron 4-5, télen 9-15 E volt. Nem 20, meg 35. És állandóan melegünk volt. :))
Előzmény: nici76 (501)
fruzsmogy Creative Commons License 2006.05.17 0 0 522
:)Na, az akkor pont nekem a napimádónak való lenne, de sajna nem keresek új lakást:)
Előzmény: .hun (521)
.hun Creative Commons License 2006.05.17 0 0 521
Nekem egy belvárosi, belső udvari, 1. emeleti lakásom van (mellesleg eladó! ;), és oda is látom besütni a napot! :)
Előzmény: fruzsmogy (518)
.hun Creative Commons License 2006.05.17 0 0 520

Ezt cáfolom, azt viszont megerősíthetem, hogy ingatlanos területen dolgozom! ;)

 

És én is ezt mondom: egy kislakás utáni jutalékba is bele kell, hogy férjen minimum a földhivatali ügyintézés, de szvsz még több is.

Előzmény: szs75 (516)
fruzsmogy Creative Commons License 2006.05.16 0 0 519
Mondjuk az az én "bibim", hogy szeretem ha besüt a nap a lakásomba. Ezért pl. nem érzem jól magam (még vendégként sem) pl. a József Attila lakótelepen - ahol azért jóval drágábbak a lakások),mert 4 emeltes épületek és a fák már a 4. emeletig érnek, vagyis árnyékolnak. De hát épp az a jó,hogy nem vagyunk egyformák: kinek a nap, kinek a .........:)
fruzsmogy Creative Commons License 2006.05.16 0 0 518
Egy belvárosi belsőudvari mondjuk 2. emeleti lakásba már láttál napot besütni?
Előzmény: .hun (513)
fruzsmogy Creative Commons License 2006.05.16 0 0 517

:)Valószínű:) Viszont én meg sok lakásban megfordultam látogatóként és szinte mindenhol rossz volt  a komfortérzetem - fáztam, a nappaliban hallottam amint a szomszéd lehúzta maga után a WC-t, stb.stb..

Azért én a panelnak több jópontot is adnék:)

Előzmény: szs75 (512)
szs75 Creative Commons License 2006.05.16 0 0 516

Gyanús nekem, hogy te ingatlanközvetítő vagy :)

Egyébként lehetne szerintem is jól csinálni, de sajnos nem így csinálják. Ha fizetek nekik 600000 Ft jutalékot, abba vajon miért nem férhet bele, hogy kérnek helyettem egy tulajdoni lapot? Tudnék még ilyen példákat mondani, ami nekik minimális ráfordítás, nekem viszont könnyebbé tennék az életemet.

 

Na jó, lehet, hogy több tíz- illetve százmilliós ingatlanoknál megéri, de egy átlagos lakótelepi lakásnál inkább csak rontják az esélyeimet.

Előzmény: .hun (514)
.hun Creative Commons License 2006.05.16 0 0 515
No igen...a legtöbb adatbázisban kevés lakást fog feldobni a rendszer egy ilyen keresésre...egy kis értékű lakás rá eső kevéske kis jutalékáért pedig nem fogja az adott ügynök törni magát...naná, majd az ügyfél az első nem? ;)
Előzmény: nici76 (507)
.hun Creative Commons License 2006.05.16 0 0 514
Megvan az az eset/szolgáltatáskör/stb. ami esetén "megéri" ingatlanosra bízni egy eladást/vételt...no ez mondjuk nem az a szolgáltatáskör és minőség, amit az itthoni irodák jó része nyújtani képes...:/
Előzmény: szs75 (505)
.hun Creative Commons License 2006.05.16 0 0 513

Panel: én azt egyáltalán nem vennék...még a 13. kerületben sem...akkor már inkább egy régi téglaépítésű, akár belsőudvari a 6.-ban, csendes és nyugodt. Mondjuk persze nem földszintit, hogy napot sose lássak...:)

 

Az ingatlanosok kapkodnak, de általában arra, ahonnan több pénz jön (vagy össze vissza :)...ha lemegy egy ingatlan ára, kevesebbet kapnak...az újépítésűek beruházóitól nagyobb jutalék jön, nosza rajta nyomassuk azt, az már mind1, hogy a minőség milyen...

 

És a túlkínálat is igaz, csak a használt lakások tulajdonosai a legtöbb esetben tényleg nem hajlandóak engedni az elképzelésükből ill. a korábbi árból...

Előzmény: nici76 (502)
szs75 Creative Commons License 2006.05.16 0 0 512

Valószínűleg azért hihetetlen ez számodra, mert mindig panelban laktál. Én elég sok helyen laktam albérletben, ezért tudom, hogy mekkora különbségek vannak akár két panel között is. Laktam olyan panelban, hogy éjjel-nappal nyitva volt az ablak, mert csak úgy lehetett elviselni, és olyanban is, ahol csukott ablaknál állandóan fáztam. Költségben nem volt lényeges különbség.

Tényleg ennyi a fűtés, de mikor még nem volt gyerek, ennél is kevesebb volt, mert amíg dolgoztunk, nekem elég volt, ha csak kb 18 fok van a lakásban, mikor hazajöttünk feltekertük, és 10 perc alatt meglett a kívánt 20-22 fok.

Viszont adnék egy jó pontot a panelnak is, mert ott soha nem volt hideg a kád :).

Előzmény: fruzsmogy (511)
fruzsmogy Creative Commons License 2006.05.16 0 0 511
Hát nekem nagyon hihetetlen, hogy egy 52 m2-es lakás fullfűtését (teljes lakásban egyenletes meleg), melegvízfogyasztását 5.500.-ból megúszod:(
Előzmény: szs75 (509)
fruzsmogy Creative Commons License 2006.05.16 0 0 510

Szia:)

Bocs, hogy írok, de mivel láttam, hogy annyira "lenézted" a panel lakásokat, gondoltam kiállok egy kicsit mellette:)

Világéletemben panellakó voltam. Jelenleg is panelban lakom, amit árulok is meg nem is. Nekünk már nagy (72 m2-es, 2+2 félszobás), de ahogy körülnéztem az ingatlan piacon lehet, hogy inkább itt élem le hátralévő éveimet. Miért? SEMMIVEL NEM ROSSZABB a panel, mint bármilyen újépítésű lakóparki lakás, vagy egy belvárosi öreg tégla bérház. Sokan állítják, hogy nagy a panel áthallhatósága. Lehet,hogy így is van, akkor még egy érv amellett, hogy ne adjam el a lakásomat, mert nálunk az esetleges fúrásokon kívül (ez pedig mindenhol előfordul) semmi nem hallatszik. Ill. a vízesblokkokban igen, de az pedig nem halllatszik a lakás többi részén. Fűtés: az igaz, hogy ha akarnám sem tudok spórolni a fűtésszámlával, de... akkor szellőztetek és olyan tempóban, ahogy az nekem a legkényelmesebb, nem fáj közben a fejem, hogy jajjj, kihűl a lakás, az utcát fűtöm (sajnos erről nem én tehetek). Tehát egyenletes meleg és szellőztetést biztosít a távfűtés. A panellakások már szinte mind fel lett újítva, hiszen semmi nem tart ki 30 évig. Tehát igaz, hogy egy régi épületben lévő lakásról beszélünk, de szinte az összes csőrendszer új, a villanyvezetékek, liftek stb. Na jó a liftek nem a legújabb dizájn szerintiek (nem éritőgombosak), de jók. Ami még a panel mellett szólhat (ismerve az új lakóparki gondokat), hogy pl. a közösköltség már beállt egy szintre, van tartaléka az adott háznak. És ez sem egy utolsó szempont. És még valami: anno 30 évvel ezelőtt a panel lakásokra mondták, hogy "élhetetlen" lyukak a szobák. Hát nem tudom...nézz meg egy lakóparki félszobát és nézz meg egy panel félszobát.

Amit írtál árat a panelra...hát lehet hogy nem is sok. Panel és panel lakás között is különbség van ám, nem is kevés. Nem mindegy, hogy hol van, milyen a tájolása, beosztása, milyen a lakók összetétele stb. Tényleg nem értem, hogy miért van ez a nagy panel lenézés? Mennyivel jobb egy lakóparki lakás tele az új minden gondjával? Mennyivel jobb egy belvárosi, benzingőzős levegőjű lakás? Mondom én azért nem értem,mert mindig panelban laktam, és még mindig szeretem.

Előzmény: nici76 (501)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!