Keresés

Részletes keresés

bbfan1 Creative Commons License 2020.07.09 0 0 347

Elvileg három munkanapja van a foldhivatalnak kiküldeni a papírokat, gyakorlatilag szerintem ezt se tarrják, ha már az ügymenetet se.. 

Előzmény: Vencel2018 (346)
Vencel2018 Creative Commons License 2020.07.09 0 0 346

Lassan 10 napja, hogy látható a Földhivatal online felületén, hogy megvan az albetét, de a Divinustól semmi jelzés nem jött. Jó lenne, ha írnának valami hivatalos levelet, ki és mikor mehet végszerződést kötni..., stb.

mályva19 Creative Commons License 2020.07.03 0 0 345

Ha belépsz a Földhivatal online oldalára, akkor a helyrajzi számot üsd be és a társasházi adatok sorra menj rá. Ott a 148-as lakásig, tárolóig vannak meg az albetétek. Gondolom, a többit is csinálják folyamatosan.

Előzmény: ThomasShelby (344)
ThomasShelby Creative Commons License 2020.07.03 0 0 344

Mit írtok be a földhivatal online felületére?

Nekem a Frangepán 28-32-re nem hoz ki semmit.

 

Ha a ház helyrajzi számát írom be, akkor kiadja Röppentyű 28 címen, de ott albetétek még nem szeepelnek.

 

?

mályva19 Creative Commons License 2020.07.02 0 0 343

Akkor Te a földszinten vagy az első emeleten fogsz lakni.....

Előzmény: bbfan1 (341)
Vencel2018 Creative Commons License 2020.07.02 0 0 342

De még csak az első emeletig van  meg...remélem folytatódik. Végszerződésről tudtok valamit ?

Előzmény: bbfan1 (341)
bbfan1 Creative Commons License 2020.07.02 0 0 341

A földhivatal oldalán le tudod kérni. Az ügy elintézve, a ház alatt meg látod az albetéteket. A biztonság kedvéért lekértem a tulajdoni lapomat és tényleg ott van. Gondolom pár nap, míg értesítik a Divinust hivatalosan (3 munkanap talán) aztán kapjuk a hivatalos levelet.

Előzmény: Vencel2018 (339)
mályva19 Creative Commons License 2020.07.02 0 0 340

Én is láttam a Földhivatal online felületén. Gondolom, a végszerződések elő vannak készítve, így gördülékenyen fog menni a dolog.

Vencel2018 Creative Commons License 2020.07.01 0 0 339

Ez komoly ????? Honnan tudod ????? Bár a múlt héten már mondták, hogy 5-6 nap. El sem hiszem !!!

 

Előzmény: bbfan1 (338)
bbfan1 Creative Commons License 2020.07.01 0 0 338

Megvannak az albetétek !

Előzmény: Vencel2018 (337)
Vencel2018 Creative Commons License 2020.06.26 0 0 337

Bár már nem sokan látogatjátok az oldalt, azért leírom, hogy most már beépített terület szerepel a tulajdoni lapon, utolsó módosítás 06.25. Státusz: szignált.

Jövő héten meglesznek az albetétek.

Jó hétvégét !

Vencel2018 Creative Commons License 2020.06.12 0 0 336

Tudtok esetleg olyan lehetőségről, hogy valaki, aki hiteles, nincs még albetét, nincs még rendezve a lakás vételára és valami módon beköltözhetett ? Van erre esetleg valami lehetőség ? Hány készpénzes van, aki beköltözött és hány hiteles ?

mályva19 Creative Commons License 2020.06.11 0 0 335

Sziasztok ! Van valami infója valakinek az albetétesítésről ? Földhivatali ügyintézővel vagy az Ügyvédnővel beszélt-e esetleg valaki mostanában ?

Vencel2018 Creative Commons License 2020.06.05 0 0 334

Megint eltelt két hét, tud valaki valami érdemlegeset ? Azért a Földhivatal nagyon visszaél a helyzettel. Rengeteg lakásba nem lehet beköltözni miattuk. Nem tudom, akkor miért nem bővítik a kapacitást? Szerintem valóban a nyilvánossághoz kellene fordulni, mert ez a helyzet abszurd. Egyébként a 2. sz. Földhivatal telefonon is csak lepattint, pedig köteles lenne felvilágosítást adni.

Vencel2018 Creative Commons License 2020.05.20 0 0 333

Az első oldalon a szignált szerepel, de ha tovább lépsz, akkor többet látsz.

Előzmény: bbfan1 (332)
bbfan1 Creative Commons License 2020.05.18 0 0 332

Én még reggel néztem rá, akkor szignált volt a státusz 05.11-el. Én ezt nem értem. Olyan érzésem van, mintha a Földhivatal kitalálna mindig valami újat és nincs protekció, hogy valaki az asztalra csapjon. 

Előzmény: Vencel2018 (331)
Vencel2018 Creative Commons License 2020.05.18 0 0 331

Mai Földhivatali ügykövetésben ez áll:

Ügy státusza: hiánypótlás

Ügy tárgyköre: Iratküldés, Soronkívüli kérelem, Társasház bejegyzése

Utolsó módosítás: 2020. 05. 18.

Nem igazán értek hozzá, de még mindig hiánypótlás a státusz ???? És utolsó módosítás a mai nap ???

Valakinek valami hozzá fűzni valója ????

Tulajdoni lap 1. oldalán még mindig beépítetlen területként szerepel.

Elkeserítő....

newcomer80 Creative Commons License 2020.05.15 0 0 330

Azért ez erős. Kifizetett a Divinus egy csomó pénzt sürgősségire és még így is semmi ? Én verném az asztalt rendesen.

Előzmény: mályva19 (328)
bbfan1 Creative Commons License 2020.05.14 0 0 329

Nálunk ugyanez a folyamat ment végbe azzal a különbséggel, hogy amikor megláttuk a második bejáráson az új hibákat és nálunk se lettek felírva én kértem, hogy valamikor irjuk fel, mert el lesznek felejtve, így legalább van neki nyoma, nem lehet őket elsunnyogni, viszont kijavítva a mai napig nincs semmi, csak az ígéretek...

Ajánlom fussatok még egy kört, mert nálatok is hasonló lehet a helyzet és irassátok is fel, mert még van idő az átadásig és bizonyíték is, hogy ezeket találtátok még jóval a birtokbaadás előtt.

 

Akkor a Földhivatalban is csak a hitegetés megy, ha még a sürgősségi ellenére se változott a helyzet... Jövő héten lejár náluk a 90 nap.

Előzmény: mályva19 (328)
mályva19 Creative Commons License 2020.05.14 0 0 328

Szeptemberben elég sok hibát találtunk, igaz, mi szakmai szemmel is néztük, munkánkból kifolyólag. Akkor készült egy kézzel írott jegyzőkönyv, ami egy macskakaparás volt, nem túlzok. Ezt később e-mailben is átküldték, olvashatatlanul. Hívtuk később az Urat, aki akkor a jegyzőkönyvet fölvette, de már nem dolgozott a Divinusnál, mosta kezeit. Hibák kijavítását novemberre ígérték. Akkor mi bementünk a lakásba, jött velünk egy Úr, nem tudom ki volt, nem volt nála semmi, amivel jegyzetelni tudott volna. A szeptemberi hibákból volt ami ki volt javítva, de nem minden, ráadásul még jöttek hozzá hibák, ami nagyon szembetűnő, az az erkély korlát repedése, stb. Azt mondta akkor ez az Úr, hogy azért nem írja össze az általunk elmondott hibákat, mert most van a nagy " bejárás ", tudnak minden hibáról és javítják ki sorban.

Na, azóta mi nem voltunk, de lehet, hogy hétvégén megnézzük.

Azt azért tudni kell, hogy van jóteljesítési ( átadáskori ) és jótállási garancia ( 3-5 év ), tehát elméletileg ingyen kell javítani mindent, de ronda munkát végeznek, úgy hogy nem érdemes velük végeztetni a javítást. Igénytelen az egész kivitelezés, de főleg a gépészet.

Nagyon kellemetlen, hogy a Divinustól soha semmi tájékoztatást nem kapunk, tulajdoni lapon mai napon is beépítetlen területként szerepel a ház.

Mi már idegileg teljesen kivagyunk. És nem csak azért, mert nem lehet költözni, hanem azért is, mert nem vesznek emberszámba bennünket.

Előzmény: bbfan1 (327)
bbfan1 Creative Commons License 2020.05.13 0 0 327

Amig jön válasz, addig leírom, miért kérdezem.

 

Szeptemberben első körben felírtuk a hibákat a lakásban. Akkor még teljes mértékben nem tudtuk átnézni a lakást, mert sok minden nem volt készen: Nem volt víz, áram, a laminált padlót épp akkor rakták le, nem volt szegély stb.

 

Akkor azt a választ kaptuk, hogy ezek a hibák (amiket akkor írtunk) 1-2 hónap alatt, de legalábbis átadásra ki lesznek javítva. Aztán hónapokig nem volt információ, míg megjött a használatba vételi. Az akkori tájékoztatás szerint a hibák átnézése, hogy ki lettek-e javítva és, hogy vannak-e újak, majd birtokbaadáskor fognak megtörténni. Ez mind ok, csakhogy akkor derült ki számomra (is), hogy az albetétesítés miatt a hitelesek a birtokbaadásra még hónapokat várhatnak (és ahogy látszik, lehet, hogy fél évet is).

 

Ekkor jött tőletek az info, hogyan is lehet elérni a művezetőt, akit mi is felhívtunk. Megdöbbenésemre azzal a kedves válasszal fogadott, hogy gyakorlatilag bármikor bemehetünk és megnézhetjük a helyzetet és irhatunk új listát, ha látunk valamit. Pedig erről hivatalos tájékoztatás nem jött. Még jó, hogy ti szóltatok. El is mentünk, átnéztük mostmár véglegesre a lakást és írtunk is listát. Az eredeti hibák, ami akkor nem volt sok, ki lettek javítva (pl repedezett fal, ferde villanykapcsoló, fuga hiány itt-ott stb). Viszont mályva19 írta, hogy azóta csak több hiba keletkezett, amit egy ismerőse erősített meg, aki a lakásban járt nemrég. Ugyanezt tudom mondani én is. Mivel a múltkor még sok minden nem volt kész, ezek most kész lettek, de itt-ott kisebb - nagyobb hibákkal (pl szegély nem lett rendesen rögzítve, eltört az erkély üveg stb).

 

Nemrég utánakérdeztünk és ezek a mai napig nem lettek javítva, mert hogy az emberek már a másik két épületben dolgoznak, egyeztetni kell velük stb. Az ígéretet kedvesen megkaptuk, de akkor is kicsit aggódom. Nem tudom mikor tudunk költözni, de remélem ezek is arra javítva lesznek, mivel kb fél évet várunk a papírokra, addig idő bőven van. És nem szeretnék ezek miatt még tovább várni, mivel van köztük olyan is, ami a mindennapi életet is hátrányosan érinti a lakásban (pl nem folyik mindenhol a víz).

 

Nem tudom mi lett volna, ha ti és mi se érdeklődünk utána, mivel hivatalos levél nem jött. Birtokbaadáskor jött volna elő ez a csomó probléma ?

Előzmény: bbfan1 (326)
bbfan1 Creative Commons License 2020.05.12 0 0 326

Sziasztok !

 

Körkérdés mindenkihez, akár kp akár hiteles:

 

Voltatok a szeptemberi műszaki átadás óta újra átnézni a lakást ? Kijavították a hibákat ?

Ha voltatok (vagy aki már be is költözött) és írtatok újabb listát az azóta keletkezett hibákról, akkor ezeket a második körös hibákat  (is) kijavították  ?

 

Vencel2018 Creative Commons License 2020.05.07 0 0 325

Jövő hét közepén felhívom megint a Földhivatalt és megkérdezem, hogy lehet-e lakásonként megkérni a soronkívüliséget vagy csak egyben. Ha lehet, akkor befizetem, ha nem akkor a Divinusra kell nyomást gyakorolni, hogy fizesse be. Az az 1,2 millió forint csepp a tengerben. Tőlem, akár a lakóktól is beszedhetnék, biztos mindenki kifizetné, csak végre költözhessünk.

bbfan1 Creative Commons License 2020.05.07 0 0 324

Az átminősítésnél azt találtam, hogy ingatlanonként vagy érintettenként 10000 Ft, ugyanaz, mint az albetítésítésnél, 1.2 millió forint körül. De csak nem akar még erre a Divinus is 3 hónapot várni... meg aztán a szerződések és a hitel...

Előzmény: Vencel2018 (320)
mályva19 Creative Commons License 2020.05.07 0 0 323

Ha meglesz a jövő héten az átminősítés, azután jön az albetétesítés- mint új ügymenet- szerintem ott is kellene kérni a soron kívüliséget, ha 10 ezer forint lakásonként, akkor is 120 lakás esetében 1,2 millió. Ennyit azért megér mindenkinek !

bbfan1 Creative Commons License 2020.05.07 0 0 322

Erre nem is tudom mit mondjak... Azzal, hogy szivat minket, magát is szivatja, hiszen nem jut a pénzéhez. Még megérteném, hogy azért van ez, mert az építőipar nehéz helyzetbe jutott, de amennyi pénzt ezekre a kérelmekre be kell fizetni, az elenyésző ahhoz képest, amennyi az eladott lakásokból visszajönne.

Ha arról van szó, én is befizetném, ez nem összeg ahhoz, hogy még albérletben kell lehúzni a hivatalos ügyintézés szerint 90 napot,  és ahogy látom, ha az átminősítés is megvan pár nap alatt 70-hez képest, akkor az albetétesítést is meg lehetne gondolom csinálni így 10-20 nap alatt, mivel nem lehet most annyi folyamatban lévő ügy, mióta a vírus beütött.

Előzmény: Vencel2018 (320)
mályva19 Creative Commons License 2020.05.07 0 0 321

Gondolom, a Földhivatalok is a " pénz beszél, kutya ugat ", elvet alkalmazzák. Fizetni kell, mint a katonatiszt !!! Nincs semmi sorrendiség, jótékonykodás. Mondjuk az, hogy be sem lett adva a terület átminősítése társasházzá ( februárban ), az hatalmas hiba !!! De, hogy majd 3 hónapra utalják el a pénzt a Földhivatalnak a soronkívüliségért...,na az meg még nagyobb.

 

Vencel2018 Creative Commons License 2020.05.07 0 0 320

És kapjatok a fejetekhez !!! Most beszéltem a Földmérési Osztállyal, tegnap utalta el a Divinus az összeget a soron kívüli ügyintézéshez, azaz 2020. 05.06-án !!!!!! 2020 április 28-án adták be a kérelmet a Földhivatalnak!!!!! És itt hitegetnek bennünket !!! Az Úr a Földmérési osztályon azt mondta, hogy jövő hét elejére meglesz az átminősítés. Ezután jön az albetétesítés, ami egy külön ügymenet. Arra is lehet soronkívüliséget kérni, ami 10 ezer forint lakásonként. Én- és gondolom sokan- bevállalnám természetesen. Nem tudom, hogy ezt lehet-e lakásonként kérni vagy csak egyben az egészet. Milyen jó, hogy a Divinus szívat bennünket. Ha már februárban beadta volna a soron kívüli kérelmet, utalta volna ezt a plussz költséget, már mindenki be tudott volna költözni. Nem tudom, mekkora lehet ez az összeg, hogy gondot okoz a Divinusnak és a tegnapi napon volt hajlandó elutalni a pénzt.

bbfan1 Creative Commons License 2020.05.07 0 0 319

Én nekem is ez jár a fejemben folyamatosan... ma gondolkoztam el, hogy vagy a Divinust vagy a földhivatalt fel kéne hívni. Hivatalos info még mindig nincs, a földhivatalnál utoljára 27-én módosították az ügymentetet. Látom, amit mondasz. Mit jelent akkor náluk a sürgősségi ügyintézés, ha semmi se változott két hete ?

Előzmény: Vencel2018 (318)
Vencel2018 Creative Commons License 2020.05.07 0 0 318

Sziasztok ! Albetétekről nem tudtok semmit ? Még mindig " kivett beépítetlen terület"-ként szerepel a tulajdonai lap első oldalán ma, 2020. 05.07-én. Nekem ez furcsa és nonszensz, megvan a használatba vételi 3 hónapja, emberek, családok laknak már ott. Senkit nem érdekel ez a dolog ????? Az átminősítésről sem tudtok semmit ?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!