Keresés

Részletes keresés

sudi45 Creative Commons License 2018.04.17 0 0 5790

Köszönöm! :D

 

Előzmény: Katana750 (5789)
Katana750 Creative Commons License 2018.04.17 0 0 5789

40-45€/ nap. A Potos Car Rentals nál nézz szét!

Előzmény: sudi45 (5788)
sudi45 Creative Commons License 2018.04.17 0 0 5788

Barátom,ilyen mentalitással ne Görögbe menjél nyaralni!Mi Ugyan oda foglaltunk apartmant Ariadne2 még 20% árengedményt is kaptunk,kedvesek voltak Dóráék.Talán változtatni kéne a hozzáálláson!

Más!Tudna valaki felvilágosítást adni arról,hogy  quadot mennyiért lehet bérelni?

 

Előzmény: Attila1111111111 (5774)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2018.04.17 -3 3 5787

Szia Ági, sajnos ez most csak egy közepesnél gyengébb önreklám lett, takarodj innen, szia. 

Előzmény: Attila1111111111 (5774)
Boarhunter Creative Commons License 2018.04.17 0 0 5786

A sorrend is számít. Törölték a visszaigazolt foglalást? Igen. Miért törölték? Azért, mert lefoglalta, visszaigazolták neki és UTÁNA állt neki cigánykodni. Lehet alkudozni, persze, előre...

Előzmény: Pierr_Kardán (5781)
Boarhunter Creative Commons License 2018.04.17 -3 4 5785

Olvasva a soraidat, elsőre az jött le, hogy egy büdös paraszt vagy aki azért regelt egy kamunicket, hogy lejárasson egy céget.

Másodikra meg az, hogy ha igaz is a történet, akkor is egy büdös paraszt vagy aki elsőre elfogadott egy árat utána meg nekiállt alkudozni meg mocskolódni.

Szóval mit is akartál mondani?

Előzmény: Attila1111111111 (5774)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2018.04.16 0 0 5784

Sok igazság van abban, amit mondasz. Ez a kint élő magyar szállásszervezők egyik fő "problémája", hogy lehet velük magyarul levelezgetni.

 

Ha csak egy görögül, de maximum angolul kommunikáló partnert találsz, akkor egy magyarnak eszébe se jut alkudozni nála, mert már az is gondot okoz a magyaroknak, hogy egy szállásra árajánlatot kérjenek angolul :-(

 

Sajna azt el kell fogadni, hogy Thassos egy drága sziget, a tengerre néző szállások eléggé ritkák, ezért a szállásadók annyit kérnek, amennyit nem szégyellnek, a közvetítők pedig sosem lefelé mozdítják el az árat.

Előzmény: dokeee (5783)
dokeee Creative Commons License 2018.04.16 0 0 5783

Ha elutaltad az árát, vagy némi előleget, akkor lehet duzzogni, ha visszamondják, ha foglalsz valamit pénz nélkül, aztán alkudozol, honnan tudja a szállásadó, hogy egyáltalán megjelensz az adott időpontban, ha talál normális kuncsaftot egy sutyerák helyett, akkor azt fogja választani, ebből él, lehet hogy ezt játékos dolognak tartja valaki, de ez nem lesz kölcsönös.

Előzmény: Pierr_Kardán (5781)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2018.04.16 0 0 5782

Egyébként egyszer előfordult már velünk, hogy az indulás előtt pár nappal a 100 %-ban befizetett egyiptomi nyaralásunkat törölni akarták. Nem mondom, hogy nem anyáztam...

 

Aztán belátták, hogy ilyet mégse lehet tenni, ajánlottak felár nélkül egy jobb szállodában egy exkluzív tengerre néző szobát, amivel úgy éreztem, hogy megfelelő volt a kompenzáció.

Pierr_Kardán Creative Commons License 2018.04.16 0 1 5781

De mire eddig jutottak, addigra törölték az egyszer már visszaigazolt foglalási igényüket.

 

Ha nekem törölnék a korábban visszaigazolt foglalási igényemet, akkor én nyilván úriember maradnék és visszaküldeném a foglalási papírokat (egy féltéglára hajtogatva, a kirakaton keresztül :-) ).

Előzmény: hunaqua (5780)
hunaqua Creative Commons License 2018.04.16 0 3 5780

 "és igazából csak alkudozni szeretnék.. ... csúnyán váltunk el... :) az anyukáját is megemlítettem... "

 

 

???? 

Előzmény: Pierr_Kardán (5779)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2018.04.16 0 0 5779

Az adott közértben nem lehet alkudni a krumpli árából, de lehet keresni másik közértet :-)

 

Most is ez történt, másik szervezőt keresett az illető.

 

(Egyébként sok kereskedő hirdeti, hogy ha találsz olcsóbb ajánlatot, akkor ők is odaadják annyiért.)

Előzmény: hunaqua (5778)
hunaqua Creative Commons License 2018.04.16 0 0 5778

Az igazság az,hogy igaz más területen,de az én munkámban is folyamatosan alkudoznak. Hívhatjuk ezt játékosan vagy komolyan,de az embernek egy idő után tele lesz a hócipő.Amennyiben valaki ad ajánlatot azt el lehet fogadni vagy nem,de ennyi. Amennyiben nem megfelelő ,akkor keresni kell mást.A közértben miért nem alkudozik az ember a zsömlére? Ezek után már gondoltam,hogy viszem az éterembe is a krumplit meg a húst,úgy biztosan olcsóbb,viszont ha kidobnak akkor meglepődök?

 

...nem szántam ezt személyesen senkinek,és nem is akarok se pró sem kontra vitát generálni,csak a véleményem írtam le.

Pierr_Kardán Creative Commons License 2018.04.15 0 0 5777

Nem tudtam, hogy az Ági milyen ember

 

Milyen ember lenne, hát pénzéhes :-)

 

Csakhogy tudja, hogy neki akkor lesz pénze, ha megfelelően bánik a vevőkkel.

Előzmény: Attila1111111111 (5774)
scarabaeus Creative Commons License 2018.04.15 -1 0 5776

(Hát igen, egy 417 pontos hsz. volt. :-) )

Előzmény: raulista (5775)
raulista Creative Commons License 2018.04.15 -2 4 5775

Olvasás közben arra gondoltam, hogy finoman szólva sem vagy egyszerű eset. Teljesen megértem, hogy lemondták a foglalást. Többször megírták, hogy mennyi az annyi, de te csak erősködtél. A végén pedig még egy szép Ági reklám is kerekedett. ( Nem kopott el a billentyűzeteden a pont? )

Előzmény: Attila1111111111 (5774)
Attila1111111111 Creative Commons License 2018.04.15 -8 6 5774

Sziasztok! Szállásfoglalási tapasztalat.. (a vége a lényeg) Minap történt.. Ismerős ajánlására, aki nekik rokonuk.. felkerestük a thassosnyaralas.huoldalt. (csaba és dóra)

Írtam egy kedves bemutatkozó emailt, hogy ki ajánlotta őket, és hogy mennyire szeretnénk ellátogatni a szigetre.. 4-en.. 2 felnőtt 2 kisgyerek.. 10 napra legalább..

Robotikus válasz érkezett, semmi kedvesség... Görögország, napfény v.milyen pozitív töltetet azért vártam volna.. Jól esett volna.. Lélekben már a tengerpartot jártam.. :)

Ariadna 2 volt már csak szabad, 70 Eur  foglalási összeget küldtek 1 éjszakára.. x9 napra.., mert már több szabad nap nem volt. -az oldalukon meg lehet nézni az apartmant 20-60 eur között hirdetik..... Kértem, küldjenek még fényképeket.. A válasz: megtalálják a honlapon... Megnéztem a Booking-on az árakat, és nem találtam 70 eur -ért semmi jót, csak drágábbat, de az sem tengerre néző... itt legalább még magyar idegenvezető is van.. Elsőre jó lesz... Lefoglaltuk....  A válaszuk ennyi volt: Köszönjük a visszajelzést.....  Éreztem, hogy annyira nem jó... nézegettem tovább....  Közben gondoltam... megpróbálom még lealkudni az árat ... hisz délvidék... szeretnek alkudozni... játék.... Írtam nekik, hogy miért 70 Eur, miközben 60 Eur a max az oldalukon... A válaszuk, mert 4-en megyünk... a 3 fős apartmanba.... Írtam nekik újból, hogy apartmant bérlünk... nem ágyakat..., de hát így is csak 2 db ágy van... 1 francia + 1 kinyitható... a kinyitásért fizessek egy 5 éves kisgyereknek 90 Eur többlet költséget? Lehetne e a várt 60 Eur apartman ár? A válaszuk: NEM! vagy kell, vagy nem... különben eladják másnak..

így írták: eladják másnak.... és ultimátumot kaptam... a korábbi 18-ai utalás időpont helyett ma estig.... Na,gondoltam írok még egy levelet... Hogy is van ez? most akkor apartmant fizetek, vagy személyt?? és miért nem írták, akkor ki a honlapukon??

Csak alkudozni szeretnék... vegyék így ... csupa mosolyt küldtem... egyébként minden levelemből lehetett szerintem érezni a játékosságot... Válasz ismét: vagy kell, vagy nem, és nem ér rá megmagyarázni, hogy mi a 10 Eur többlet költség.. , de már csak ma délig válaszolhatok... Írtam nekik, hogy természetesen fenntartom a foglalásom... , visszaírtak...

Törölték a foglalási igényemet..............  Felhívtam Őket telefonon, hogy én mindenképp kérném az apartmant... miért ne lehetne alkudozni.... , (de hát azért gondoltam.., hogy lehúzás..., de belefér.... nincs kedvem újabb szállás után nézni, hisz kevés van... és az sem sokkal különb.... úgy is a tengerbe és körül leszünk... :)) A következőket mondta a férfi: HA MÁR MOST GOND VAN VELEM, MI LESZ KÉSŐBB?? Kérdeztem tőle, hogy ez gond, hogy egyet kérdezek.., és igazából csak alkudozni szeretnék.. ... csúnyán váltunk el... :) az anyukáját is megemlítettem...  

Tovább gondolkodtam...

Milyen később? ... vagyis arra számít, hogy nem csak bérlünk apartmant, hanem egy sor programot is ránk sóz..., de ha már most alkudozom, akkor sok pénzt úgy sem tud rólunk lehúzni, inkább egy másik bérlőre vár.... úgy is eladja majd valakinek... fő szezon..... Levélben megírtam neki, hogy tenni fogok lépéseket... megírom a tapasztalatomat velük kapcsolatban... 

A válasza: Tisztelt Attila.... és leírta még egyszer, hogy törölték a foglalást... a csúnya beszéd miatt... idézett engem... 

Ha valaki elküld engem telefonon a jó büdös francba, hogy pénzéhes, lehúzó vagyok...( apró jelekből is olvasok...), annak nem írom, hogy Tisztelt Attila .... pénzéhes, hazug is...  - korábban nem úgy kezdte a leveleket, hogy tisztelt... hanem, hogy kedves... Miért tisztel? Mert csúnyán beszéltem vele? Lehet.. :)

A Booking-on foglaltam próbából szállást 1 gyerekkel és két gyerekkel ugyanabba az apartmanba... az ár nem változott....!!

 

.....és jön a Pozitív..... találtam(kaptam) szállást szinte 10 perc alatt..... álomszerűt.....  thasos.hu Áginak írtam....  Tengertől 100 méter.. ugyanaz a környék... és csak kicsit drágább, de össze se lehet a kettő apartmant hasonlítani...... és 11 nap....

2 . emelet sarok... erkély.. tengeri+hegyi kilátás.... 

http://www.thasos.hu/szallaskeres/nagy-strand-kornyeke/232-san-georgis-anna-apartman 

..és a kedvessége, az általam elvártaktól sokkal-sokkal több...... :) Ilyen egy igazi vendéglátó...

Ági mindent leírt már az első levelében.... kb. 100 sor.... foglalás+utazás..képek... pontos beazonosítható képek... A csabáék az összes levelüket is ha veszem, 10 sor....

A csabáék, ha majd olvassák, biztos okulnak.... sajnos... még a tanulást sem érdemlik.... Ezt csak szívvel-lélekkel lehet csinálni..., ha alkalmazkodni próbálnak majd, és kedvesnek tetetik magukat, akkor is ki fog derülni.... 

Az Ági csupaszív levele... érezhető, hogy őszinte... Nem írtam meg neki, hogy hogy jártam a csabáékkal.... ismeretlenül adott bele sok energiát... - attól tartottam, hogy ismerik egymást... Én meg mindenképp szállást szeretnék... :)  Nem tudtam, hogy az Ági milyen ember.... Vannak már sejtéseim.... alig várom, hogy találkozzunk vele.... Persze, biztos, hogy Ő is pénzért csinálja..., de nem mindegy a tálalás...... főleg, ha őszintén szereti, amit csinál...., és ez érezhető.....

Üdv mindenkinek! Jó nyaralást kívánok! Attila

Pierr_Kardán Creative Commons License 2018.03.19 0 0 5773

Elég sok helyen voltunk már Görögország szerte, a legtöbb helyen még júliusban-augusztusban is sok apartmanra ki volt írva, hogy vannak szabad helyek.

 

Ezzel szemben Thassoson alig láttunk szabad szobát hirdető apartmant. 2-4 főre szerintem lehetne helyben találni szabad szobát, de 7 főre 3 szobát találni már tényleg a szerencsejáték kategóriája.

Előzmény: dokeee (5772)
dokeee Creative Commons License 2018.03.19 0 0 5772

Július-augusztusban ebből a kényelmes válogatás helyett nagy valószínűséggel egy rossz kompromisszum lesz, bár lehet éppen szerencsés is az ember.

Előzmény: Pierr_Kardán (5770)
Katana750 Creative Commons License 2018.03.19 0 0 5771

Ebben az esetben mindenképp azt javaslom, hogy úgy induljatok el itthonról, hogy reggel az első hajóval érjetek a szigetre! Kavalából 9.00, Keramotiból már 6-00-tól. Így az elsők között lesztek a szigeten szállás keresők. Ez nyilvánvaló előny a(pl.) 14 órakor érkezőkkel szemben

Előzmény: loyo007 (5767)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2018.03.19 0 0 5770

Miért lenne bátorság 7 fővel nekiindulni szállás nélkül? Szerintem 7 főre bármikor találnak szállást Thassoson! 2 főre Skala Potamiában, 3 főre Limenasban, 2 főre pedig Skala Marionban (egymástól 60 km-re) :-)))

 

Na, a viccet félretéve, Thassos nem a tömegturizmus Mekkája, ott valóban érdemes előre foglalni, vagy felkészülni arra, hogy ott helyben sok-sok órát igénybe fog venni a megfelelő szállás megkeresése.

Előzmény: Katana750 (5769)
Katana750 Creative Commons License 2018.03.19 0 0 5769

Ez már bátorság, különösen 7 fővel. Mi hárman megyünk de már egy hónapja le van foglalva a szállás. Igaz augusztus hó. 

Előzmény: loyo007 (5767)
dokeee Creative Commons License 2018.03.19 0 0 5768

Júniusban simán, július-augusztusban necces.

Előzmény: loyo007 (5767)
loyo007 Creative Commons License 2018.03.19 0 0 5767

A hét főből 2 gyerkőc /6 éves és-14 éves/ 3 szoba lenne a legjobb. Vagy itt nem úgy vannak az apartmanok mint pl. montenegróban? Előre nem akarunk foglalni hanem kimegyünk és élőben megnézzük a szállásokat. Én ebben bízom.

Katana750 Creative Commons License 2018.03.19 0 0 5766

Tökéletes ajánlat. A kapitány étterem közel van. Mi ott kaptuk a legjobb kiszolgálást, ételminőséget, stb. a szigeten.

Előzmény: dokeee (5765)
dokeee Creative Commons License 2018.03.19 0 0 5765

Így van, a név megtévesztő, ez pont az, amit a kolléga keres.

Előzmény: Katana750 (5764)
Katana750 Creative Commons License 2018.03.19 0 0 5764

Mivel mi hárman megyünk, egyértelműen soknak gondolom a 7 főt. De ez nem probléma. Az előttem szóló ajánlatánál és máshol se tévesszen meg a Hotel szó. Úgy lesz ahogy szeretnéd. Magánszállások vannak legnagyobbrészt, de tudom is én miért, nagyrészt hotelnek nevezik az apartmanokat is a szállásadók nagy része. 

Előzmény: loyo007 (5762)
dokeee Creative Commons License 2018.03.19 0 0 5763

Mi már sok éve jártunk ott, Skala Potamiaban a Porto Thassos Hotelben voltunk kétszer is, többféle szobájuk, és tök jó közös terei vannak, ingyen használható biciklik is voltak, keress rá!

Előzmény: loyo007 (5760)
loyo007 Creative Commons License 2018.03.19 0 0 5762

köszi válaszod. soknak tartod a 7 főt vagy pedig kevésnek. nem szállodába akarunk menni, hanem magánszállásra. szeretnénk sütögetni és bográcsozni is. legyen helyük a gyerekeknek.

Katana750 Creative Commons License 2018.03.19 0 0 5761

Szia! A kompjáratok kiindulási helye Kavala és Keramoti. Akár MK, akár BG felől érkeztek, Kavala a közelebbi de onnan napi 4 hajó megy kb. a szigetre.(Ormos Prinouba) Keramoti még 40 km és onnan sűrűbbek a járatok főleg a turistaszezonban.(Limenasba) jegyárak: 5 éves korig ingyenes. 5-10 éves korig 1.50€. Felnőtt jegy 3,50€. személyautó 4m25cm alatt 16€, felett 20€. Ezek a Keramoti-Limenas árak. Kavalából kicsit drágább, de a magyar turisták nagy része(kivéve én) úgyis Keramotiból megy a szigetre. Szállás millió van a szigeten, 7 főre keresni szép feladat, sok sikert hozzá! 

Előzmény: loyo007 (5760)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!