Keresés

Részletes keresés

Nagybivaly Creative Commons License 2000.12.11 0 0 108
Nem lehet tudni valamit a magyarorszagi retisas-allomany mereterol? Az en kozvetlen kozelemben (Kozep-Somogy) van nehany. De az osszmagyarorszagi?
barnetto Creative Commons License 2000.12.06 0 0 107
Wolf, köszi a bakcsóról írtakat. A kis sisakost nem tudod, mi lehet?
Előzmény: wolf_ (103)
Dorian Gray Creative Commons License 2000.11.08 0 0 106

Azt a szomszédot tényleg fel kell jelenteni.
Vagy lelőni :o)))))

Előzmény: minerAL (104)
wolf_ Creative Commons License 2000.11.05 0 0 105
minerAL

A gyűrűzések adatait talán a Magyar Madártani Eggyesület-től tudod megszerezni. De neten nem valószínű, hogy rajta van. Próbálj nekik mailezni vagy személyesen, hátha sikerül.

Aszomszédot pedig fel kell jelenteni ebben is tud segíteni a MME.

minerAL Creative Commons License 2000.11.05 0 0 104
Sziasztok !

Két kérdésem lenne: 1. Hol lehet hozzáférni eddigi madárgyűrűzések adataihoz?
(Internet előnyben)
2. A szomszédom rendszeresen lövi a feketerigókat a kertjében.
Mit lehetne tenni ellene?

wolf_ Creative Commons License 2000.11.04 0 0 103
Sziasztok!

Nagyon jó a topic! Csak most találtam rá.
Díszfácánokat és díszrécéket tenyésztek.
Tudom hogy ezt néhányan elítélitek, de én nagyon szeretem őket. Ha tudok valamiben segíteni vagy kérdésetek csak szóljatok nyugodtan.

barnettó:
A bakcsó költöző madár. Áprilisban érkezik hozzánk, hogy mikor megy el azt nem tudom.
A vándormadarak közül a sárgarigó és a gyurgyalag érkezik a legkésőbb, májusban.

Üdv: wolf

barnetto Creative Commons License 2000.09.08 0 0 101
Sziasztok!
Új vagyok Nálatok, most akadtam a topicra. Nagyon jó, tetszik. Mindjárt lenne nagyon sok kérdésem, majd beosztom.
Szeretem a madarakat, de még alig ismerem oket. Az Uránia Állatvilág/ Madarak-ból próbáltam azonosítani, de nem valami jó.
Ami érdekel: költözomadár a bakcsó? Van egy vízparti telkünk, ahol sok madarat tudok távcsovel megfigyelni. A túlparton 1 bedolt fán lakott egy bakcsó és most eltunt. Érdekes, ahogy éjjel halászik, nem egy hirtelen madár. Már szinte ismerem.
Van olyan madár ott, ami vmivel nagyobb a verébnél, hosszú farka van, fehér a mellkasa és fekete a feje. Olyan, mintha bukósisakja lenne. A fuben ugrál, egész közel jön. Mi lehet ez?
Még egyet: mindig azonos idoben költöznek a madarak? Úgy értem, hogy kb. hány nap különbség lehet az azonos fajták költözési ideje között? Függ ez az idojárástól? Melyik madarak jönnek/ mennek elsonek?
Üdv. barnetto

Dorian Gray Creative Commons License 2000.09.05 0 0 100

Akkor én elviszem a 100. hozzászólást, ha senkinek sem kell.
Pedig nektek hagytam.

:o((((((

Előzmény: Dorian Gray (99)
Dorian Gray Creative Commons License 2000.07.28 0 0 99


Dorian Gray Creative Commons License 2000.07.28 0 0 98
Évente kétszer tízezer kilométer

A fiókák augusztusra már jól megtanulnak repülni. Kisebb-nagyobb csapatokba verődnek és a hónap vége felé elindulnak Afrika felé, valószínűleg néhány tapasztalt, idősebb madár vezetésével. A költésben kifáradt öregek néhány nappal később követik őket. A „mi” gólyáink először Törökország felé veszik útjukat, a Boszporusznál átrepülnek a tenger felett. Megkerülik a Földközi-tengert, Egyiptomnál délnek fordulnak és decemberre érik el Dél-Afrikát. Nem repülnek nagy távolságokat tengerek felett, mert a hosszú utat vitorlázva teszik meg, a vitorlázáshoz pedig olyan felszálló meleg légáramlatok kellenek, amik nem keletkeznek a tengerek fölött.
A spanyol, francia és svájci gólyák nyugat felé vonulnak, Gibraltárnál kelnek át a Földközi-tengeren. Ők csak Nyugat-Afrikáig vonulnak el, tehát telelőterületeiken sem találkoznak a kelet-európai gólyákkal.

Meddig él a gólya?

Ahhoz, hogy megtudjuk, meddig él egy madár, olyan gyűrűt kell a lábára adni, ami alapján „személy szerint” megismerhető később. A madárgyűrűzők könnyű, alumíniumból készített gyűrűt adnak a gólyafiókák lábára és gondosan feljegyzik a meggyűrűzött madár adatai: faját, nemét, a befogás helyét, stb. A gólyák nagy gyűrűje késűbb látcsűvel is leolvasható, így nem kell befogni a madarakat azonosításukhoz. A leolvasott szám alapján a gyűrűzúfüzetből megállapítható, hogy mennyi ideje kapta a madár a gyűrűt és hol. Az adatok szerint 19 évig élt a legidősebb magyar gólya, de német gyűrűzők találtak 29 éveset is. Az igazsághoz azonban hozzátartozik, hogy a fiatalok mintegy fele elpusztul az első évben.

Előzmény: orient (97)
orient Creative Commons License 2000.07.28 0 0 97
Hali!
Lehet tudni végre, hogy ezek a madarak hogy tájékozodnak Afrika felé? Meg meddig élnek? Afrikában is lakott településeken élnek?
Üdv:Csaba
Előzmény: Dorian Gray (96)
Dorian Gray Creative Commons License 2000.07.28 0 0 96

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Dorian Gray Creative Commons License 2000.07.13 0 0 95

Egy vadasparkban fehér galambokat láttam. Olyanokat, amilyeneket Picasso is rajzolt.
Nem tudom, mi a nevük.

Szerintem nem kondicionálták őket.

:))))

Előzmény: Abulafia (94)
Abulafia Creative Commons License 2000.07.10 0 0 94
Ave!

Szép topic. Madaras képek kategóriában tudom ajánlani: bio.univet.hu
más:
Szükségem lenne 40x40x40 cm-es kalitkákra. Kb húszra. Ha valaki ismer kalitka nagykereskedést vagy gyártót
(esetleg olyan helyet ahol olcsó) írja meg nekem a címét.
megint más: Tudtok-e olyan emberről mo-n aki galambokat (esetleg más madarat) kondicionál (skinner-box
segítségével)? Na ha van ilyen az ő címe is kellene.

Kösz

PS: A galamkondicionáláson nem azt értem, hogy pl postagalambokat edz, hanem megtanít nekik mindenféle dolgot
jutalom/büntetés segítségével.

orient Creative Commons License 2000.07.07 0 0 93
Klassz cselekedet volt Nagybivaly!
Ha a madarak "megérdemlik" hogy felneveljék őket és megesik rajtuk a szívünk, akkor talán az embereknek is kijárna ugyanez...de ez már egy másik topic.
Üdv:Csaba
Előzmény: Nagybivaly (90)
pingvin Creative Commons License 2000.07.06 0 0 92
Állitólag tavaly egy pingvin kiszökött az állatkertből, és a 79-es troli megállójában várt a trolira, mikor is elfogták, és visszavitték.

Egyébként a pingvin sirály, akarom mondani király:-). Az evolució végállomása, a tökéletes egyed.:-)))

index-pingvin

Zolcsi67 Creative Commons License 2000.06.27 0 0 91
Egy ismerősöm most kapott ajándékba egy fészekből kipotyogott szarkafiókát. Marha aranyos :-)) Akkora már, mint egy felnőtt rigó, de nem nőttek ki még a hosszú farktollai, naponta ötször etetik lisztkukaccal, darált hússal, meg még nem tudom mivel. Azért szóltam nekik, hogy a családi ékszereket dugják el :-))))
Nagybivaly Creative Commons License 2000.06.26 0 0 90
Négy éve volt szerencsém felnevelni egy fészekalja rozsdafarkút - illetve ha a többiek is túlélik. A szülők valahogy elpusztultak és mivel egy fecskefészekbe költöttek, csak későn vettem észre, hogy már nincs energiájuk a nyaknyújtogatáshoz és a csipogáshoz. Így csak egy maradt meg, (a szobámban nevelődött, tiszta szaros lett a monitor, mert mindig ott volt a közelemben), de kirpülés után is itt költenek a házunk táján valahol. Szép kis állat.
Előzmény: Dorian Gray (89)
Dorian Gray Creative Commons License 2000.06.19 0 0 89
Már nem is bánkódom...

:))))

Való igaz, ök a legintelligensebb madarak.

A Házi rozsdafarkú viszont igazán szépen énekel. Hozzánk még nem költözött egy sem.

:((((

Előzmény: Zolcsi67 (88)
Zolcsi67 Creative Commons License 2000.06.18 0 0 88
Ne bánkódj, a varjúféleségek igen intelligens madarak! :-))) Csak ne próbálkozzanak énekléssel... Valahol a közelben (Gellérthegy még mindig) dolmányosék fészkelnek, és harsány károgással indulnak minden reggel a szokásos körútjukra.
Előzmény: Dorian Gray (87)
Dorian Gray Creative Commons License 2000.06.16 0 0 87
Zárjuk ki:)))

Akkor én meg holló vagyok. Örök elégedetlen, mindig panaszkodó és erdei...

:(((

Vagy legyek inkább varjú???
:)))

Előzmény: Zolcsi67 (86)
Zolcsi67 Creative Commons License 2000.06.15 0 0 86
Például én, éjszakai műszakban :-)))) De az uhut szerintem kizárhatjuk, úgy olvastam, hogy ritka és emberkerülő.
Előzmény: Dorian Gray (85)
Dorian Gray Creative Commons License 2000.06.15 0 0 85
Nem tudom, milyen baglyok vannak a Gellérthegyen.

Majd utánanézek, csak vége lenne már ennek a vizsgaidőszaknak.

Előzmény: Zolcsi67 (83)
orient Creative Commons License 2000.06.14 0 0 84
Hohóó! Egy rozsdafarkú fészket épített az ereszünk alá! Kíváncsi leszek a kicsikre...
Zolcsi67 Creative Commons License 2000.06.12 0 0 83
Kizárásos alapon macskabagoly lehetett... Uhunak kicsi volt, kuviknak pedig nagy. Uhu egyáltalán van a Gellérthegyen? Nem túl lakott környék az neki? Közepes méretű bagoly volt, csak nem tudtam eldönteni, hogy macskabagoly-e, vagy fülesbagoly. Gyöngybagoly esetleg? Az eléggé "emberközeli".
Előzmény: Dorian Gray (82)
Dorian Gray Creative Commons License 2000.06.09 0 0 82
Bocs, Macskabagoly.

Előzmény: Dorian Gray (81)
Dorian Gray Creative Commons License 2000.06.09 0 0 81

Tippek bagolyra:

Uhu Bubo bubo

Kuvik Athene noctua

Macsakbagoly Strix aluco

Előzmény: Zolcsi67 (79)
orient Creative Commons License 2000.06.09 0 0 80
ez egy kismadár ( gyengébbek kedvéért )

csip-csirip... (vagy ilyesmi)

Zolcsi67 Creative Commons License 2000.06.09 0 0 79
Sajnos a bagolyból nem sokat láttam, elröppent a fejem fölött, nem is huhogott, még hangról sem tudtam volna meghatározni... Különben is sötét volt :-))))
Előzmény: Dorian Gray (78)
Dorian Gray Creative Commons License 2000.06.08 0 0 78
Szia Zolcsi67 !

Üdv itt a topikban.
Ha van időd és emlékszel még , írj valamit a bagolyról.
Bocs, itt nagyban megy a vizsgázás,azért nem érünk rá írni.

Előzmény: Zolcsi67 (77)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!