Keresés

Részletes keresés

KömKel Creative Commons License 2014.10.01 0 0 63220

1. SEMMIT ne vegyél meg addig, amig jóváhagyott gázterved nincsen. Azon szerepelnie kell, hogy miből milyet fogadnak el.

Nálunk (szintén TIGÁZ) sajnos még a külső doboz tipusát is előirták, egy kurva ronda doboz diszeleg a homlokzaton :/

 

2. Igen, a gázórát majd a Tigáz hozza, amikor átvették a gázszerelési munkákat készen. A nyomáspróbáért kell majd fizetni, meg mire kiépül a belső gázvezeték, az is lesz 120-200e Ft. (szerelés anyaggal, EPH jegyzőkönyv, kémény átadás-átvétel, kazán beüzemelés; és külön a kazán és a kémény ára)

Előzmény: SaNyEee1986 (63219)
SaNyEee1986 Creative Commons License 2014.10.01 0 0 63219

Sziasztok!

 

1.)A héten végre lesz gázcsonkunk (6 hónap várakozás után) és érdeklődnék, hogy ilyenkor mi a további ügymenet (a gázterv folyamatban)? Szerencsére az alvállalkozó a munkálatok elvégzése előtt kijött helyszíni szemlére, és pontosítani tudtam vele a kérdéses dolgokat. Gondolom a gázóra szekrényt nekem kell megvenni, de a neten van egy jópár fajta és nem tudom, hogy van-e a szekrényre valami előírás.

2.)Jól tudom, hogy a gázórát a szolgáltatónak kell biztosítani ingyen(Tigáz)? Egyébként nem volt olcsó a csonk (320k) és az alvállalkozó csak az összeg felét kapja az egész munkálatra, de hova tűnt, tűnik a pénz második fele?

 

A szolgáltató üzletszabályzatában, illetve az ÁSZF-ben nem találtam semmi hasznosat...

 

Örülnék, ha valaki fel tudna világosítani.

 

Köszönettel.

KömKel Creative Commons License 2014.10.01 0 0 63218

150 felett számit bele, és csak az efeletti rész.

Előzmény: Athos27 (63215)
Palási Creative Commons License 2014.10.01 0 0 63217

 Alulról felfelé való mozdulat és sok sok gyakorlás. Mész nem kell belé.

Előzmény: tzscske (63216)
tzscske Creative Commons License 2014.10.01 0 0 63216

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem,hogy gúzoláshoz az anyagba kell-e meszet tenni vagy csak homok-cement-víz?

Esetleg valami mozdulatsor leírás ha volna valahol,amiből megértem mitől is marad a mattéria fent a falon? :-)

(Tudom! Kőművesnek ez rutin lenne,de a szerencsétlen lemondta a melót és nekem meg haladni kéne vele előre. Próbálok keríteni,de olyan kis munka,hogy senkinek nem tetszik.)

Athos27 Creative Commons License 2014.09.30 0 0 63215

Sziasztok,

 

Eszembe jutott egy építésügyi kérdés. Ha jól tudom, a 80 centinél nagyobb eresz kilógás már beleszámít a beépítettségbe. Ezt hogyan számolják hivatalosan? Ahol mondjuk 3 méter hosszan 1 méter a kilógás, ott csak a 80 centi fölötti részt, vagy az egész 1 métert számolják?

 

Köszi,

Péter

Budai Szabolcs Creative Commons License 2014.09.30 0 0 63214

Üdv javított  kerítés lábazatot lekentem vízszigetléssel mapei, gyökerek ellen kell valamivel védeni, vagy fölösleges?

C20NE Creative Commons License 2014.09.30 0 0 63213

Ha összevesznek, mi történik?

Előzmény: Töck Jenő (63212)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.09.30 0 0 63212

nem rögtön vesznek össze...

Előzmény: murray (63210)
Calcitos Creative Commons License 2014.09.30 0 0 63211

 

 Természetesen nem   alapvakolatot, hanem alaphabarcsot,  maltert.

 A vakolat az, ami már fenn van a falon  - szerintem.

Előzmény: Calcitos (63208)
murray Creative Commons License 2014.09.30 0 0 63210

egy vödör vakolathoz simán rakok egy fándli cementet és fél fándli rigipszet hogy gyorsan kössön.

soha nem vesztek össze

Calcitos Creative Commons License 2014.09.30 0 0 63209

 Itt a szabály   : 

 

 

  "gipszet és cementet együtt nem keverünk a habarcsba. "

Előzmény: kozso1 (63207)
Calcitos Creative Commons License 2014.09.30 0 0 63208

 Gyors munkáknál én készítek egy meszes alapvakolatot, majd ebbe adagolom a gipszet, apránként. Cső nyomvonalakhoz, lyukakhoz. Maga a gipsz nehezen kezelhető a gyors kötés miatt.

 

Így  egy órán belül kész a simított vakolat javítás.  Csiszolni természetesen csak másnap kehet.

Előzmény: kozso1 (63207)
kozso1 Creative Commons License 2014.09.30 0 0 63207
Akkor apám kőmüvese nem tudja a szabályokat, csak házat építeni :)
Én mivel csináljam be a csöveimet? Valami arány jól jönne.
Előzmény: Törölt nick (63206)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.29 0 0 63206

Kőmíjjes szabály, hogy:  gipszet és cementet együtt nem keverünk a habarcsba.

Rontják egymás tulajdonságait és az egyik dagad a másik zsugorodik kötéskor, ami rossz ómen.

 

-----

 

A már megkötött cementes vakolatra persze mehet a gipszes vakolat.

 

 

Előzmény: kozso1 (63205)
kozso1 Creative Commons License 2014.09.29 0 0 63205
"A
cement és a gipsz tényleg gyengítik egymást ?"
Szerintem tuti nem.
Nálam idős kőmüves kevés gipszet is tett a melterba mikor a plafont pucolta, hogy jobban megtapadjon.

Más.
Villanyvezeték csöveit falban mivel takarjam el? Van hidrátom cementem,
pucoló homokom. Milyen arányban
keverjem ha nem akarok venni vakolatot?
Előzmény: Palási (63199)
Peter atyuska Creative Commons License 2014.09.29 0 0 63204

Mivel az a rész a legjobban igénybe vett, simán felszedni mindent és kiönteni betonnal majd szépen elsimítani. Persze ha nem találsz közben szigetelést. Járólapot soha sem fog sikerülni úgy lerakni hogy ne töredezzen, csak akkor ha a széle egy síkban van a garázsajtó (kapu) küszöbével.

Előzmény: Budai Szabolcs (63203)
Budai Szabolcs Creative Commons License 2014.09.29 0 0 63203

Üdv tanácsot kérnék.

 

Régi garázs , ami már az előző tulaj által le lett burkoltatva feljött. Teljesen felszedtem, letisztítottam, majd újraburkoltattam.

A garázsajtó résznél nem volt megfelelő az alap, nem beton hanem valami salakos anyag ( szar beton). Így gondolom a garázsajtó súlyától, meg  a kocsival ráhajtástól  fel is tört 3 járólap. A kűműves aljaztkiegyenlítőt használt a szintkülönbséghez de az nem kötődött rendesen a kuka alaphoz így elvált.

Ha felszedem a feltört köveket és letisztítom a porló részig , földig vagy nem tudom mi van ott, mi a helyes rétegrend amivel ki tudom javítani? Betonból milyen vastagság kell?

 

Valami ötlet,

halaloszto Creative Commons License 2014.09.29 0 0 63202

meszpotlot lehet venni literes flakonban is, meg ilyen pardekas kis zacskoban is.


Vajk

Előzmény: Palási (63199)
pajaci Creative Commons License 2014.09.29 0 0 63201

A kisebb javításokat gipsz-homok keverékkel szoktam csinálni, csak igen gyorsan kell vele dolgozni, azonban kész van rögtön, nem kell napokat várni a száradásra, mehet rá a festék.

Előzmény: Palási (63199)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.29 0 0 63200

gipsz nem játszik

 

homok+cement+mészpótló és kész ...

 

google 17 másodperc ... és itt a válasz!

http://www.tivadarkft.hu/recepttar_meszpotlo_habarcs.html

 

---

 

a mészpótló is elhagyható, csak nehézkesebb dolgozni a csak homok+cement cuccal

Előzmény: Palási (63199)
Palási Creative Commons License 2014.09.29 0 0 63199

  Sziasztok ! 

 Mészpótlás témában érdeklődöm.

 Van egy kis falfelület, amit javítani kell. 

 Van homokom, cementem és gipszem, de mész nincs. Hogy van ez a receptúra , amikor mész helyett valami mosószert adagolnak ? . Meg az is érdekelne, hogy a gipsz és a cement üti e egymást.  ?

 Korábban sok meszes és meszes cementes vakolatot készítettem. Néha gipszes meszest is. A cement és a gipsz tényleg gyengítik egymást ?

 25 kg -os mészhidrátot nem vinnék a 4. em. re.

 Vélemények ?

Catman Creative Commons License 2014.09.29 0 0 63198

Köszi, én is így tervezem.

Előzmény: halaloszto (63197)
halaloszto Creative Commons License 2014.09.29 0 0 63197

En felraktam ilyen dupla muanyag bepattintos csotartokkal a falra kozvetlen a padlo sarkaban. Igy a szekreny laba-labazata magassagaban van, a szekreny hatanak nincs utban ha be akarnam tolni a falig. de nem akarom.

 

Vajk

Előzmény: Catman (63195)
Catman Creative Commons License 2014.09.29 0 0 63195

Te hol vezetted a csövet, fal mellett, vagy bentebb, a szekrény alatt?

Előzmény: halaloszto (63186)
Csokis Creative Commons License 2014.09.29 0 0 63194

Parci, vundergraf, köszi a tippeket! Elvileg 2011-es a felújítás, talán már nem Heratekta. De a képek alapján a lábazat tényleg a régi maradt, ez lesz a befutó! :-) Még egyszer, köszi!

murray Creative Commons License 2014.09.29 0 0 63193

Urak, szerintetek ez milyen cserép? békéscsabainak tippeltem de nem.. 92es építésű a tető

köszi!

halaloszto Creative Commons License 2014.09.29 0 0 63192

jaja. van minden. 

 

nekem a szekreny a sarokban volt, elfert alatta az iv.


Vajk

Előzmény: Catman (63190)
Catman Creative Commons License 2014.09.29 0 0 63191

Köszi neked is.

Előzmény: Törölt nick (63189)
Catman Creative Commons License 2014.09.29 0 0 63190

Köszönöm. Sajnos a nagy ívben hajlítás nem jó, nem fér el. De ha jól értem, van hozzá mindenféle kulcsos idom, könyök is, azzal meg tudom oldani.

Előzmény: halaloszto (63186)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!