1. SEMMIT ne vegyél meg addig, amig jóváhagyott gázterved nincsen. Azon szerepelnie kell, hogy miből milyet fogadnak el.
Nálunk (szintén TIGÁZ) sajnos még a külső doboz tipusát is előirták, egy kurva ronda doboz diszeleg a homlokzaton :/
2. Igen, a gázórát majd a Tigáz hozza, amikor átvették a gázszerelési munkákat készen. A nyomáspróbáért kell majd fizetni, meg mire kiépül a belső gázvezeték, az is lesz 120-200e Ft. (szerelés anyaggal, EPH jegyzőkönyv, kémény átadás-átvétel, kazán beüzemelés; és külön a kazán és a kémény ára)
1.)A héten végre lesz gázcsonkunk (6 hónap várakozás után) és érdeklődnék, hogy ilyenkor mi a további ügymenet (a gázterv folyamatban)? Szerencsére az alvállalkozó a munkálatok elvégzése előtt kijött helyszíni szemlére, és pontosítani tudtam vele a kérdéses dolgokat. Gondolom a gázóra szekrényt nekem kell megvenni, de a neten van egy jópár fajta és nem tudom, hogy van-e a szekrényre valami előírás.
2.)Jól tudom, hogy a gázórát a szolgáltatónak kell biztosítani ingyen(Tigáz)? Egyébként nem volt olcsó a csonk (320k) és az alvállalkozó csak az összeg felét kapja az egész munkálatra, de hova tűnt, tűnik a pénz második fele?
A szolgáltató üzletszabályzatában, illetve az ÁSZF-ben nem találtam semmi hasznosat...
Az lenne a kérdésem,hogy gúzoláshoz az anyagba kell-e meszet tenni vagy csak homok-cement-víz?
Esetleg valami mozdulatsor leírás ha volna valahol,amiből megértem mitől is marad a mattéria fent a falon? :-)
(Tudom! Kőművesnek ez rutin lenne,de a szerencsétlen lemondta a melót és nekem meg haladni kéne vele előre. Próbálok keríteni,de olyan kis munka,hogy senkinek nem tetszik.)
Eszembe jutott egy építésügyi kérdés. Ha jól tudom, a 80 centinél nagyobb eresz kilógás már beleszámít a beépítettségbe. Ezt hogyan számolják hivatalosan? Ahol mondjuk 3 méter hosszan 1 méter a kilógás, ott csak a 80 centi fölötti részt, vagy az egész 1 métert számolják?
Gyors munkáknál én készítek egy meszes alapvakolatot, majd ebbe adagolom a gipszet, apránként. Cső nyomvonalakhoz, lyukakhoz. Maga a gipsz nehezen kezelhető a gyors kötés miatt.
Így egy órán belül kész a simított vakolat javítás. Csiszolni természetesen csak másnap kehet.
"A
cement és a gipsz tényleg gyengítik egymást ?"
Szerintem tuti nem.
Nálam idős kőmüves kevés gipszet is tett a melterba mikor a plafont pucolta, hogy jobban megtapadjon.
Más.
Villanyvezeték csöveit falban mivel takarjam el? Van hidrátom cementem,
pucoló homokom. Milyen arányban
keverjem ha nem akarok venni vakolatot?
Mivel az a rész a legjobban igénybe vett, simán felszedni mindent és kiönteni betonnal majd szépen elsimítani. Persze ha nem találsz közben szigetelést. Járólapot soha sem fog sikerülni úgy lerakni hogy ne töredezzen, csak akkor ha a széle egy síkban van a garázsajtó (kapu) küszöbével.
Régi garázs , ami már az előző tulaj által le lett burkoltatva feljött. Teljesen felszedtem, letisztítottam, majd újraburkoltattam.
A garázsajtó résznél nem volt megfelelő az alap, nem beton hanem valami salakos anyag ( szar beton). Így gondolom a garázsajtó súlyától, meg a kocsival ráhajtástól fel is tört 3 járólap. A kűműves aljaztkiegyenlítőt használt a szintkülönbséghez de az nem kötődött rendesen a kuka alaphoz így elvált.
Ha felszedem a feltört köveket és letisztítom a porló részig , földig vagy nem tudom mi van ott, mi a helyes rétegrend amivel ki tudom javítani? Betonból milyen vastagság kell?
A kisebb javításokat gipsz-homok keverékkel szoktam csinálni, csak igen gyorsan kell vele dolgozni, azonban kész van rögtön, nem kell napokat várni a száradásra, mehet rá a festék.
Van homokom, cementem és gipszem, de mész nincs. Hogy van ez a receptúra , amikor mész helyett valami mosószert adagolnak ? . Meg az is érdekelne, hogy a gipsz és a cement üti e egymást. ?
Korábban sok meszes és meszes cementes vakolatot készítettem. Néha gipszes meszest is. A cement és a gipsz tényleg gyengítik egymást ?
En felraktam ilyen dupla muanyag bepattintos csotartokkal a falra kozvetlen a padlo sarkaban. Igy a szekreny laba-labazata magassagaban van, a szekreny hatanak nincs utban ha be akarnam tolni a falig. de nem akarom.
Parci, vundergraf, köszi a tippeket! Elvileg 2011-es a felújítás, talán már nem Heratekta. De a képek alapján a lábazat tényleg a régi maradt, ez lesz a befutó! :-) Még egyszer, köszi!