Keresés

Részletes keresés

Csempa Creative Commons License 2018.08.06 0 0 194062

Én hagyományosan 21 km-re fogok, mert az a nosztalgia távom (az első nevezett versenyemen az első nevezett félmaratonom itt volt:)

Előzmény: Tompus999 (194061)
Tompus999 Creative Commons License 2018.08.06 0 0 194061

Én megyek.

Más. Intersportra valaki (Csempa tudom hogyjön). Már csak azon gondolkodom hogy 21 v 31 kilométerre nevezzek e

Előzmény: O/O (194036)
Pinyo Creative Commons License 2018.08.06 0 0 194060

Nem lesz rá időm. Amúgy 10-15 percnél több javítás nem sikerülne. De javítható még: intenzívebb futás, hidegebb idő (mondjuk csak 30 fok :) ), minieltévedések kiküszöbölve, nincs görcs, nincs szerencsétlenkedés az izzadságtól kezelhetetlen érintőkijelzővel. Mire ezek összejönnek, addigra meg már a két órát ostromolják a fiatalok :) Mondjuk nem velük akarok versenyezni.

Előzmény: Mr Long (194059)
Mr Long Creative Commons License 2018.08.06 -12 0 194059

De te állat vagy! Hidegebb időben javítasz a csúcson?

Előzmény: Pinyo (194058)
Pinyo Creative Commons License 2018.08.06 0 0 194058

Na, akkor egy összefoglaló, mert nagyon jó kis hetem volt.

 

Most zártam a harmadik 18 órás hetemet, amiből a futás csak 8 óra (92km) volt, visszajött a napi max. másfél óra közlekedős bringa.

Bár most rendhagyó módon két darab rövidebb edzésnek is mondható kerékpáros kitérő is volt benne. Meg egy rövid úszás.

 

A hetet egy erős Margitsziget körrel indítottam, kedden egy 9x400 méter volt soron. Ezt nem futottam maxra ezért is bírtam ki a kilencet.

Szerdán csak kerékpár volt, kibővítettem a munkából hazavezető utat és hegyre mentem. Csak épp át a Virágos nyeregnél, de volt benne pár nagyon meghajtott meredek (pl. Virágosnyereg utca).

Másnap csütörtökön egy laza óra lett volna, de azért ebbe is beraktam egy unaloműző 6 perces tempófutást.

Pénteken kicsit szétcsaptam magam mert kitekertem Solymárra, elég erős tempós részekkel, hogy bejárjam a Szénás kör első negyedét. Jó kis terepkerékpározás volt, de a végére már éreztem a combomat.

 

Szombaton délután a hőségben aztán le is futottam a kis Szénás kört (szenaskor.hu). Elég népszerű terepkör manapság, egy egyénileg teljesíthető "verseny" QR kódos időméréssel. 31km, 900m, 2:44:19.

Szóval nagyon meleg volt, másfél liter isostar volt a zsákomban, plusz a két közbeeső kút nem volt elég a folyadékpótlásra, és sajnos pont az utolsó félórás DH részre görcsölgettem. Amikor lehetett volna száguldozni. Az átlagpulzus maraton pulzus alatt maradt, de bőven az easy felett volt. A terep kiváló, ajánlom mindenkinek.

 

Vasárnap relatíve jó lábakkal még belefért egy 23km-es Szavanna Trail bejárás is.

 

Szerintem ezen a héten már nem vagy csak keveset állatkodok, hétvégén verseny (az említett Szavanna trail Pákozdon).

Mr Long Creative Commons License 2018.08.06 -13 0 194057

Na, ha faradtabb vagy, akkor okes.

Előzmény: Spenót (194056)
Spenót Creative Commons License 2018.08.06 0 0 194056

Nem számolnám bele, de ez kétszer több, mint 1 óra és a sétánál azért intenzívebb.

Tényleg zavar, hogy nem tudom úgy pörgetni magam, mint 1-2 hónapja. Remélem, csak ennyi az oka és akkor ezen könnyen tudok segíteni.

Előzmény: Mr Long (194054)
Spenót Creative Commons License 2018.08.06 0 0 194055

Na, pont az a vicces, hogy a tacskó lábaimmal tök könnyen tartom a 180-at, de ha fáradok és nem figyelek oda, lelassul. Tegnap 172 lett. Szóval, van még ebben hova fejlődni.

A lépéshossz javításához nyújtanom kell. Pont most kezdtem el egy új nyújtást. Kiderül, hogy használ-e valamit, de az hónapok múlva lesz csak...

Előzmény: Ati_66 (194042)
Mr Long Creative Commons License 2018.08.06 -13 0 194054

De ha nem tolod neki, mint hülye, akkor nagy baj nem lehet belőle. Ha napi 2x40 pecet sétálnál melóba, azt is beszámítanád? Az a lényeg, hogy ne legyél fáradt általánosan.

Előzmény: Spenót (194052)
budai10 Creative Commons License 2018.08.06 0 0 194053

Ez ilyen formán megtévesztő.A heti 10-12 ó futással simán nyomhatnak havi 500km is.

Pl Spenót sík terepen a hosszú futását alacsony pulzuson nyomja 7-7:30 tempóban az élsportolói meg mondjuk 5 tempóban ultrás léttükre.

Előzmény: gurtnis (194045)
Spenót Creative Commons License 2018.08.06 0 0 194052

A pulzuszónákba nem is számítom be, de azért naponta 2x23km azért számít. Főleg, ha minden pihenőnapon csinálom.

Előzmény: Pinyo (194050)
Spenót Creative Commons License 2018.08.06 0 0 194051

Nem ilyen egyszerű a dolog.

Május 18-án voltam laborban. Egy honap alatt 1 percet javultam azonos pulzuson. Akkoriban 8-10 órát edzettem bringával együtt.

Ekkor fokozatosan elkezdtem emelni a terhelést (és közben melegebb is lett) az 1 perc javulásból fél perc elmúlt azon a pulzuson és a gyors edzéseknél is eljutottam oda, hogy nem megy föl rendesen a pulzusom a hosszabb sietős távokon.

Megnéztem a nyugalmi pulzusomat és az is elkezdett emelkedni. Pont ma szólt a Garmin, hogy figyeljek oda az alvásomra, mert a hétköznapi átlag (6!!! óra és a hérvégi 9 között túl nagy a különbség)

A hétköznapi alvásom a futásmennyiség változása miatt is van. Szóval, elég sokminden mutat abba az irányba, hogy egy kicsit érdemes lenne visszavenni és inkább minőségibb munkát végezni...

Előzmény: Mr Long (194047)
Pinyo Creative Commons License 2018.08.06 0 0 194050

A közlekedést simán le lehet róla venni, legalábbis az órákba nem számít bele komolyan. Mint ahogy a boltba járást se írjuk be. Így már nem olyan ijesztő.

Előzmény: Spenót (194046)
Ati_66 Creative Commons License 2018.08.06 0 0 194049

Nem vagyunk egyformák, de azért szólok én az IM előtt egy héten értem el a heti 14 óra körüli edzés időt tavaly és 10 óra feletti is csak további 3 héten jött össze. 

Tavaly az őszi maratonon még ennek meg is ittam a levét, mert az IM után lassan elhagytam a bringát és a futás mennyisége ugyan fokozatosan emelkedett, de az augusztus közepétől lassan elhagyott kerékpározás miatt a csökkenő heti terheléssel párhuzamosan a formám is leszálló ágba került.

 

Ha már most 14 órányit edzel akkor a cél verseny előtt mennyit fogsz? Ezt a 14 órát sokkal nagyobb intenzitással nem biztos, hogy erőltetni kéne, akkor pedig hogyan lesz meg a fejlődéshez szükséges terhelés növelés, miközben az időtartam jelentősen csökken majd (kevesebb bringa és a magasabb intenzitású futások rövidebb távja és így ideje miatt)?

 

Most az októberi terep maratonra készülve éppen próbálom úgy összerakni a bringás és futós edzés időtartamot, hogy fokozatos emelés mellett csak a verseny előtt 3-4 héttel érjem el a kb heti 12 órát, ami kb a duplája lesz a verseny időtartamának. A múlt héten értem el a 9 órát .3 hét múlva kb 10-10,5 óra és kb 6 hét múlva 12 óra a terv, amit  a 9. hétig kb tartani, minimálisan növelni akarok, majd az utolsó 3 hét a "tapering" amikor már csökkenhet a heti terhelés időtartama a verseny pedig 10.20-án 12 hét múlva lesz.  

Előzmény: Spenót (194046)
O/O Creative Commons License 2018.08.06 0 0 194048

De Te fiatal vagy! 😀

Előzmény: Spenót (194046)
Mr Long Creative Commons License 2018.08.06 -13 0 194047

Bírod? Akkor mi a baj?

Előzmény: Spenót (194046)
Spenót Creative Commons License 2018.08.06 0 0 194046

Uhhh... nekem most munkábajárós bringázással együtt 13-14 óra sport van az utóbbi hetekben. Szeptembertől csak heti 1db bringázás lesz, így lejön  2 óra.

Előzmény: gurtnis (194045)
gurtnis Creative Commons License 2018.08.06 0 0 194045

Volt téma, Oli oldaláról egy "hozzászólás":  Heti tíz-tizenkét óránál még a legjobbak, a hosszútávú futásra leginkább alkalmasabb sportolóim sem futnak, azon egyszerű ok miatt, hogy ilyen szinten egész egyszerűen nem terhelhetők tovább a koruk miatt sem.”

Jozsef Creative Commons License 2018.08.06 0 0 194044

Úgy gondolom, hogy valahol meg lehet oldani, valahol meg nem. Más egy párszáz-ezres, más egy tízezer körüli, más egy többtízezres verseny. Az utóbbiakon minimum fél, de inkább háromnegyed-egy óra kell, hogy a célvonaltól kijuss a zárt zónákból kisérőkig, addig takaró, enni-innivaló azért szükséges.

Előzmény: 9:3 (194033)
O/O Creative Commons License 2018.08.06 0 0 194043

Ha még átlehet adni (várom a szervezőktől a választ), akkor lenne egy Korinthosz 80-as nevezésem, ha érdekel valakit :(

Ati_66 Creative Commons License 2018.08.06 0 0 194042

Ezek szerint az állóképességed már egészen jó szinten van.

A gyors haladáshoz szükséges percenkénti 180 lépésszámod is megvan, nem hiszem hogy ezt emelned kéne.

Már csak azt kéne valahogy összehozni, hogy a 75-80 cm körüli lépéshossz emelése ne lökje a pulzusod az egekbe. Csak saját próbálkozásaim alapján minden stílus elmélet nélkül, nem próbáltad még kicsit jobban emelve a sarkat és térdet, de előbbre dőlve, ezért ugyan így talpközépre lépve könnyedén nyújtani a lépéseidet?

Eleinte emeli a pulzust, de csak néhány lépés után és amint megindul a pulzus, visszaállsz a rövid lépésekre. Ahogy szokod a mozgást úgy lehet egyre hosszabb ideig így futni, főleg enyhe lejtőn a pulzus jelentős emelkedése nélkül.

Egyfajta résztávozás minimális pulzus emelkedéssel.

 

Előzmény: Spenót (194039)
Spenót Creative Commons License 2018.08.06 0 0 194041

Köszi! Mondjuk, én kissé csalódott vagyok, de már kezdem megszokni. :) 

Előzmény: O/O (194040)
O/O Creative Commons License 2018.08.06 0 0 194040

Szupermen! Jól haladsz, gratulálok!

Előzmény: Spenót (194039)
Spenót Creative Commons License 2018.08.06 0 0 194039

Tegnap este “futottam” 36km-t.

Eredetileg be akartam tartani, hogy végig 124-es pulzus alatt maradok, de nem sikerült. Egyszerűen nem volt hozzá türelmem.

127 lett így az átlag és baromi lassú voltam. Közben egyszer elvert az eső is, de ez volt a legjobb az egészben. Utána megint jó pára lett a Szigeten, de el volt viselhető.

Ami miatt nem bánkódom, az a mai reggel. Mivel nincs bérletem, 8 órával a futás után bringára pattantem és áttekertem a várost. Gyakorlatilag kis fáradtásgon kívül semmit sem érzek a tegnapi 36km-ből. Tavaly ilyenkor egy félmaraton után is kapaszkodva jöttem le a hálóból. Ez most egészen jó érzés.

Futás közben azt vettem észre, hogy amikor fáradok, lelassul a lépésszámom. Ha erőltetem, hogy gyorsabban szedjem a lábamat, attól tökre felfrissülnek az izmaim. Ez még fontos lehet a Suhanjon...

rrroka Creative Commons License 2018.08.06 0 0 194038

Ezer ember egy erdei úton évente egyszerre szerintem semmi, még jól karban is tartja a jelzett utakat. oké a balboa 1000+ ember nagyon nem néz ki jól, de átlag terepfutás.hu szakaszos indulással teljesen ok még szerintem.

Előzmény: 9:3 (194033)
Ati_66 Creative Commons License 2018.08.05 0 0 194037

Szerintem ezt csak a verseny utáni fáradtság mondatta vele valamikor közvetlenül a verseny után. 

A film első részében arról beszél, hogy a kitűzött célok motiválják és adnak erőt a szükséges edzésmunka elvégzéséhez.

Verseny közben elhangzott tőle, hogy nem kíván visszamenni.

Utána, egy verseny után felvett részben, már arról beszél, hogy nem kifejezetten helyezésért, de egy jobb idő eredményért visszamenne. 

Szerintem a vágás miatt lett ilyen kicsengésű a vége. Nekem furán jön ki, hogy sajnálja, hogy nem a saját örömére fut hanem a versenyekért, ez már motiváció hiánynak tűnik, pedig film közben kiderült van új célja a verseny után, megjavítani a tavalyi idejét. 

Lehet azt akarták ezzel a résszel kihangsúlyozni, hogy mennyi áldozattal jár ilyen szinten sportolni ilyen távokon csupán hobbiból, de akkor is furcsa ez a befejezés. 

 

Nem tudom melyik interjút (ami nem a verseny helyszínén készült) mikor is rögzítették, de ha időrendben is az utolsó beszélgetés volt a zárszó, akkor ideje egy hosszabbat pihennie úgy gondolom és tényleg csak olyan távot és tempót futni amilyenhez kedve van.

 

Egyébként tisztelem az eltökéltségét és kitartását. Szerencsés adottságai vannak ami kiegészülve a kitartásával ilyen szintre emelete az ultrafutók között. 

 

 

 

Előzmény: Mr Long (194035)
O/O Creative Commons License 2018.08.05 0 0 194036

Sziasztok! Tegnap már az új áttételemmel tekertem a Gánt-Zámoly körforgó-Csákvár 26,5 km-es szokott útvonalon. Átlagosan 8 pedálfordulattal magasabban, ez mind az áttételnek köszönhető. Ma reggel meg bejártam MTB-vel a Szept. 29-én Csákváron megrendezésre kerülő ECO Trail útvonalát. (valaki itt írta, hogy jön) 21,2 km 450 méter szinttel. Ajánlom mindenkinek a versenyt. Aszfaltos félmaratonisták kössék fel a gatyát, ez valami más :) Szívatós kezdés 6,5 km-ig emelkedik 200 métert, hol komolyan hol csak alattomosan, ez pont elég, hogy a megfontolatlanul kezdők erejét feleméssze. Onnan lejt egy nagyot, és jön a hullámvasút, ez is kizökkenti a nem terephez, hanem síkon azonos tempóhoz szokott versenyzőket. 14 km-től ismét emelkedő vagy 2 km-en át. majd akinek még maradt tartalék az egy 5 km-es lejtős befutón előzheti meg azokat, akik nem jól osztották be az erejüket. Érdemes ide tartalékolni 10 percet is lehet hozni, ha még tud futni az ember. Az útvonal szép helyeken megy át Vérkörösök, de inkább Vérkör TT-seknek hazai pálya hiszen a táv fele a Vérkör útvonalán, TT-irányban halad. Az út jelenleg elég technikás, rengeteg 20-40 cm ágdarab, ököl méretű kövek lepik az utakat, sok a mély vízmosás, de azért vannak jól futható lejtők is, a befutó 2 kilométere pedig Csákváron vezet át. gyertek, nevezettek, jó buli lesz!http://www.donrazzino.hu/eco/index.php

Mr Long Creative Commons License 2018.08.05 -13 0 194035

"Beszédes volt a film vége, ahol hiányolta már a szabadságot, hogy csak úgy, a maga örömére fusson."

Mi tartja vissza? Ha a szponzoráció, akkor ki lehet lépni a mókuskerékből.

Előzmény: 9:3 (194032)
Csempa Creative Commons License 2018.08.05 0 0 194034

Ehhez nem tudok mit hozzátenni, csak bólogatni tudok. 

 

A terepfutás esetében pedig mindig is furcsálltam (még néha ma is) azt a luxust, ami a frissítópontokon van. Nagyon szeretem, mert imádok büntetlenül nassolni, de fura. 

Előzmény: 9:3 (194033)
9:3 Creative Commons License 2018.08.05 0 1 194033

Más. Biztosan sokan olvastátok már ezt:

https://www.facebook.com/notes/thecsanya/a-z%C3%B6ld-verseny/1793077927437449/

 

Alapvetően egyetértek minden sorával, de egyet hozzátennék még: a legkisebb környezetterhelést az jelenti, ha eleve nem eresztünk egyszerre ezer embert egy erdei útra. 

Sőt, a leginkább úgy élvezheti az ember a természetet, ha egyedül, vagy egy-két társával járja-futja végig. Persze tudom, hogy sokan vannak, akik nnálam jobban vonzódnak a versenyekhez, éppen ezésrt nagyon tetszik az olyan kezdeményezés, mint pl a Szénás-kör, vagy akár a Baboa, ill. extrémeknek a Kör. Itt is versenyez az ember magával, másokkal, mégis egyedül megy, és nem tömegek dübörögnek.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!