PEI 3-as kopasallosagu jarolapokrol ellentmondasos infokat talaltam: egyes weboldalak szerint eloszobaba es konyhaba nem javasolt, masok szerint teljesen rendben van. (Ertem, hogy ha biztosra akarok menni, akkor inkabb PEI 4-es, esetleg 5-os lapot keressek, de inkabb maradnek a kinezett lap mellett, ha lehet.)
Van-e valakinek kozvetlen tapasztalata PEI 3-as lappal eloszobaban es konyhaban? Mennyire latszik meg rajta az ido?
Villany átvezetékezés után szeretném a csöveket eltakarni. Milyen arányban keverjem a habarcsot? Van homokom, cementem, mészhidrátom. Ha lehet csak egyszer szintbe akarom hozni a fallal majd glettelni. Nem szeretnék simítani...
Most lettem túl a gázóra doboz dolgon, nekem a gáztervben felsoroltak 3-4 féle dobozfajtát. Egyik a Jutec, valami Tisza ...., Perogáz (http://www.perogaz.hu) . Előkerti dobozt vettem amibe belemegy az óra + nyomásszabályozó. Perogáz volt ár értékben a legjobb de így is 46 bruttó volt.
Sajnos ettől függetlenül a kazán rendszerkéménye is kémény, igy kell neki tetőkibúvó ablak, minősitett szerelő rakhatja össze, valamint van kémény átadás-átvétel a kéményseprők felé.
Gáz, csak a kondenzációs kazánhoz megy, aminek saját rendszerkéménye lesz, nem is értem, hogy mit akar méregetni a kéményes (ráadásul most ment csődbe a kéményseprős cég :) ). EPH-s papírt a villanyszerelőnk állítja ki. Kíváncsi leszek, hogy a végén mennyi az annyi, de szerintem indokolatlanul sok.
még a külső doboz tipusát is előirták, egy kurva ronda doboz diszeleg a homlokzaton
és ha nem akarsz úgy járni mint én, akkor baromira nem automatikusan megveszed a dobozt ami a gázterven szerepel közvetlen a gázművek pecsétje és a kivitelezésre jóváhagyva felirat alatt, hanem azt amelyiket a környéket jól ismerő szerelő vagy boltos mond!!!!!
1. SEMMIT ne vegyél meg addig, amig jóváhagyott gázterved nincsen. Azon szerepelnie kell, hogy miből milyet fogadnak el.
Nálunk (szintén TIGÁZ) sajnos még a külső doboz tipusát is előirták, egy kurva ronda doboz diszeleg a homlokzaton :/
2. Igen, a gázórát majd a Tigáz hozza, amikor átvették a gázszerelési munkákat készen. A nyomáspróbáért kell majd fizetni, meg mire kiépül a belső gázvezeték, az is lesz 120-200e Ft. (szerelés anyaggal, EPH jegyzőkönyv, kémény átadás-átvétel, kazán beüzemelés; és külön a kazán és a kémény ára)
1.)A héten végre lesz gázcsonkunk (6 hónap várakozás után) és érdeklődnék, hogy ilyenkor mi a további ügymenet (a gázterv folyamatban)? Szerencsére az alvállalkozó a munkálatok elvégzése előtt kijött helyszíni szemlére, és pontosítani tudtam vele a kérdéses dolgokat. Gondolom a gázóra szekrényt nekem kell megvenni, de a neten van egy jópár fajta és nem tudom, hogy van-e a szekrényre valami előírás.
2.)Jól tudom, hogy a gázórát a szolgáltatónak kell biztosítani ingyen(Tigáz)? Egyébként nem volt olcsó a csonk (320k) és az alvállalkozó csak az összeg felét kapja az egész munkálatra, de hova tűnt, tűnik a pénz második fele?
A szolgáltató üzletszabályzatában, illetve az ÁSZF-ben nem találtam semmi hasznosat...
Az lenne a kérdésem,hogy gúzoláshoz az anyagba kell-e meszet tenni vagy csak homok-cement-víz?
Esetleg valami mozdulatsor leírás ha volna valahol,amiből megértem mitől is marad a mattéria fent a falon? :-)
(Tudom! Kőművesnek ez rutin lenne,de a szerencsétlen lemondta a melót és nekem meg haladni kéne vele előre. Próbálok keríteni,de olyan kis munka,hogy senkinek nem tetszik.)
Eszembe jutott egy építésügyi kérdés. Ha jól tudom, a 80 centinél nagyobb eresz kilógás már beleszámít a beépítettségbe. Ezt hogyan számolják hivatalosan? Ahol mondjuk 3 méter hosszan 1 méter a kilógás, ott csak a 80 centi fölötti részt, vagy az egész 1 métert számolják?