Keresés

Részletes keresés

Garfield007 Creative Commons License 2014.10.03 0 0 63238

vagyok

Előzmény: Pocok75 (63237)
Pocok75 Creative Commons License 2014.10.03 0 0 63237

Szemüveges vok! :D

Előzmény: murray (63236)
murray Creative Commons License 2014.10.03 0 0 63236

sorjával vigyázz! szemüveg, kesztyű!

Előzmény: Pocok75 (63235)
Pocok75 Creative Commons License 2014.10.02 0 0 63235

Köszi srácok, akkor azzal próbálom majd.

halaloszto Creative Commons License 2014.10.02 0 0 63234

én azzal csináltam. nem macerás. fához való fúró viszi az alut, és van hegye amivel odaböksz és ottmarad.


Vajk

Előzmény: Pocok75 (63233)
Pocok75 Creative Commons License 2014.10.02 0 0 63233

Kérdezed vagy tudod?  :)

Én azzal csinálnám kútfejből, de ha fönt kell valamit összeilleszteni, kicsit macerás lehet.

Előzmény: C20NE (63231)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.02 0 0 63232

Üdv. Automata szellőztetős,hőszigetelt műanyag ablakokról,ha van véleményetek azt köszönettel venném.

Érdemes-e ilyet venni vagy csak + költség? Mikor és milyen helyre kellenek ezek?

Nekem csak bukó-nyíló hőszigek vannak és semmi probi nincs velük.

Előre is köszi.

C20NE Creative Commons License 2014.10.02 0 0 63231

Akkus fúró?

Előzmény: Pocok75 (63230)
Pocok75 Creative Commons License 2014.10.02 0 0 63230

Sziasztok!

 

Alu ereszcsatornát milyen szerszámmal lukasztják a bádogosok a popszegecseknek?

 

 

milyen matracot Creative Commons License 2014.10.01 0 0 63229

PEI 3-as kopasallosagu jarolapokrol ellentmondasos infokat talaltam: egyes weboldalak szerint eloszobaba es konyhaba nem javasolt, masok szerint teljesen rendben van. (Ertem, hogy ha biztosra akarok menni, akkor inkabb PEI 4-es, esetleg 5-os lapot keressek, de inkabb maradnek a kinezett lap mellett, ha lehet.)

 

Van-e valakinek kozvetlen tapasztalata PEI 3-as lappal eloszobaban es konyhaban? Mennyire latszik meg rajta az ido?

Athos27 Creative Commons License 2014.10.01 0 0 63228

Köszi szépen KömKel!

Előzmény: KömKel (63218)
Budai Szabolcs Creative Commons License 2014.10.01 0 0 63227

Üdv javított  kerítés lábazatot lekentem vízszigetléssel mapei aquadefensel, gyökerek ellen kell valamivel védeni, vagy fölösleges? Mit ajánlotok?

V.T.ZS Creative Commons License 2014.10.01 0 0 63226

Sziasztok.

Villany átvezetékezés után szeretném a csöveket eltakarni.
Milyen arányban keverjem a habarcsot?
Van homokom, cementem, mészhidrátom.
Ha lehet csak egyszer szintbe akarom hozni a fallal majd glettelni. Nem szeretnék simítani...

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.01 0 0 63225

mitől is marad a mattéria fent a falon?

 

Az erős felcsapástól...  az edzett-erős csukló+kar+ujjak előny :-)

Előzmény: tzscske (63216)
Viktor-1976 Creative Commons License 2014.10.01 0 0 63224

Most lettem túl a gázóra doboz dolgon, nekem a gáztervben felsoroltak 3-4 féle dobozfajtát. Egyik a Jutec, valami Tisza ...., Perogáz (http://www.perogaz.hu) . Előkerti dobozt vettem amibe belemegy az óra + nyomásszabályozó. Perogáz volt ár értékben a legjobb de így is 46 bruttó volt.

KömKel Creative Commons License 2014.10.01 0 0 63223

Sajnos ettől függetlenül a kazán rendszerkéménye is kémény, igy kell neki tetőkibúvó ablak, minősitett szerelő rakhatja össze, valamint van kémény átadás-átvétel a kéményseprők felé.

És pluszban az évenkénti "kéményseprés" dija...

Előzmény: SaNyEee1986 (63222)
SaNyEee1986 Creative Commons License 2014.10.01 0 0 63222

Köszönöm KömKel!

 

Gáz, csak a kondenzációs kazánhoz megy, aminek saját rendszerkéménye lesz, nem is értem, hogy mit akar méregetni a kéményes (ráadásul most ment csődbe a kéményseprős cég :) ). EPH-s papírt a villanyszerelőnk állítja ki. Kíváncsi leszek, hogy a végén mennyi az annyi, de szerintem indokolatlanul sok.

 

A válaszaid mégegyszer köszönöm!

halaloszto Creative Commons License 2014.10.01 0 0 63221

még a külső doboz tipusát is előirták, egy kurva ronda doboz diszeleg a homlokzaton

 

és ha nem akarsz úgy járni mint én, akkor baromira nem automatikusan megveszed a dobozt ami a gázterven szerepel közvetlen a gázművek pecsétje és a kivitelezésre jóváhagyva felirat alatt, hanem azt amelyiket a környéket jól ismerő szerelő vagy boltos mond!!!!!

 

Vajk

Előzmény: KömKel (63220)
KömKel Creative Commons License 2014.10.01 0 0 63220

1. SEMMIT ne vegyél meg addig, amig jóváhagyott gázterved nincsen. Azon szerepelnie kell, hogy miből milyet fogadnak el.

Nálunk (szintén TIGÁZ) sajnos még a külső doboz tipusát is előirták, egy kurva ronda doboz diszeleg a homlokzaton :/

 

2. Igen, a gázórát majd a Tigáz hozza, amikor átvették a gázszerelési munkákat készen. A nyomáspróbáért kell majd fizetni, meg mire kiépül a belső gázvezeték, az is lesz 120-200e Ft. (szerelés anyaggal, EPH jegyzőkönyv, kémény átadás-átvétel, kazán beüzemelés; és külön a kazán és a kémény ára)

Előzmény: SaNyEee1986 (63219)
SaNyEee1986 Creative Commons License 2014.10.01 0 0 63219

Sziasztok!

 

1.)A héten végre lesz gázcsonkunk (6 hónap várakozás után) és érdeklődnék, hogy ilyenkor mi a további ügymenet (a gázterv folyamatban)? Szerencsére az alvállalkozó a munkálatok elvégzése előtt kijött helyszíni szemlére, és pontosítani tudtam vele a kérdéses dolgokat. Gondolom a gázóra szekrényt nekem kell megvenni, de a neten van egy jópár fajta és nem tudom, hogy van-e a szekrényre valami előírás.

2.)Jól tudom, hogy a gázórát a szolgáltatónak kell biztosítani ingyen(Tigáz)? Egyébként nem volt olcsó a csonk (320k) és az alvállalkozó csak az összeg felét kapja az egész munkálatra, de hova tűnt, tűnik a pénz második fele?

 

A szolgáltató üzletszabályzatában, illetve az ÁSZF-ben nem találtam semmi hasznosat...

 

Örülnék, ha valaki fel tudna világosítani.

 

Köszönettel.

KömKel Creative Commons License 2014.10.01 0 0 63218

150 felett számit bele, és csak az efeletti rész.

Előzmény: Athos27 (63215)
Palási Creative Commons License 2014.10.01 0 0 63217

 Alulról felfelé való mozdulat és sok sok gyakorlás. Mész nem kell belé.

Előzmény: tzscske (63216)
tzscske Creative Commons License 2014.10.01 0 0 63216

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem,hogy gúzoláshoz az anyagba kell-e meszet tenni vagy csak homok-cement-víz?

Esetleg valami mozdulatsor leírás ha volna valahol,amiből megértem mitől is marad a mattéria fent a falon? :-)

(Tudom! Kőművesnek ez rutin lenne,de a szerencsétlen lemondta a melót és nekem meg haladni kéne vele előre. Próbálok keríteni,de olyan kis munka,hogy senkinek nem tetszik.)

Athos27 Creative Commons License 2014.09.30 0 0 63215

Sziasztok,

 

Eszembe jutott egy építésügyi kérdés. Ha jól tudom, a 80 centinél nagyobb eresz kilógás már beleszámít a beépítettségbe. Ezt hogyan számolják hivatalosan? Ahol mondjuk 3 méter hosszan 1 méter a kilógás, ott csak a 80 centi fölötti részt, vagy az egész 1 métert számolják?

 

Köszi,

Péter

Budai Szabolcs Creative Commons License 2014.09.30 0 0 63214

Üdv javított  kerítés lábazatot lekentem vízszigetléssel mapei, gyökerek ellen kell valamivel védeni, vagy fölösleges?

C20NE Creative Commons License 2014.09.30 0 0 63213

Ha összevesznek, mi történik?

Előzmény: Töck Jenő (63212)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.09.30 0 0 63212

nem rögtön vesznek össze...

Előzmény: murray (63210)
Calcitos Creative Commons License 2014.09.30 0 0 63211

 

 Természetesen nem   alapvakolatot, hanem alaphabarcsot,  maltert.

 A vakolat az, ami már fenn van a falon  - szerintem.

Előzmény: Calcitos (63208)
murray Creative Commons License 2014.09.30 0 0 63210

egy vödör vakolathoz simán rakok egy fándli cementet és fél fándli rigipszet hogy gyorsan kössön.

soha nem vesztek össze

Calcitos Creative Commons License 2014.09.30 0 0 63209

 Itt a szabály   : 

 

 

  "gipszet és cementet együtt nem keverünk a habarcsba. "

Előzmény: kozso1 (63207)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!